PDA

View Full Version : Προσωπικο γκαραζ



uberalles
10/04/2010, 01:48
Παιδες φτιαχνω το προσωπικο μου γκαραζ και θελω να το εξοπλισω.
Θελω να βαλω εναν παγκο εργασιας (θα βαλω πανω μεγγενη,τροχο κλπ) και να το εξοπλισω με εργαλεια.. Απο τιμες δεν ξερω τι παιζουν ακριβως.. Αυτο που επισυναπτω ειναι της ks tools και το βρηκα στα 780 ευρω.. Αν πουμε οτι θελω και κανα 1200αρι για εργαλεια παμε στα 2000.. Εχετε να προτεινετε καποια μαρκα πιο οικονομικη για παγκο εργασιας και εργαλεια?
Thanx!

uberalles
10/04/2010, 01:53
.


194833

hidefnick
10/04/2010, 08:06
Αν είσαι ΑΘήνα, κάνε μια έρευα αγοράς στην Αθηνάς. Πάντως ο πάγκος είναι ψιλοακριβός. Είναι επώνυμος....

paramedic
10/04/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Αν είσαι ΑΘήνα, κάνε μια έρευα αγοράς στην Αθηνάς. Πάντως ο πάγκος είναι ψιλοακριβός. Είναι επώνυμος....
Γιατι δεν φτιάχνεις έναν??Εφόσον έχεις εργαλεία πήγαινε Praktiker ή Leroy-Merlin πάρε τα υλικά που χρειάζεσαι και θα την βγάλεις πολύ πιο οικονομικά.

sapila racing
10/04/2010, 10:12
Θα σου έλεγα να κοιτάξεις κι εδω

http://www.fostieris.gr/

Ποιοτικά και σε λογικές τιμές, απλά δεν πληρώνεις φίρμα.
Πες του οτι σε έστειλε ο Αρης από την Λέσχη Κλασσικών. :wave2:

Banana hammock*
10/04/2010, 10:18
Αν δε μπορείς να το φτιάξεις αυτόν το μεταλλικό Κουασιμόδο μόνος σου, τότε τι θα τον κάνεις αν τον αγοράσεις; :confused:

p@nos
10/04/2010, 10:32
πηγαινε παρε ξυλα και φτιαξε δικο σου παγκο...

και πιο φτηνα θα σου ερθει, και θα μπορεσεις να τον κανεις μεγαλυτερο...αυτο το παγκακι δε κανει για τιποτα τοσο μικρο που ειναι

koulis19
10/04/2010, 10:37
Εκτος του να το φτιαξεις μονος σου υπαρχουν και στο praktiker ετοιμοι και φτηνοι και μεγαλοι.Αρα καταληγουμε οτι εχεις αρκετες επιλογες να κανεις και χωρις να ξοδεψεις τα κερατα σου.:beer:

Lioulios
10/04/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Αν δε μπορείς να το φτιάξεις αυτόν το μεταλλικό Κουασιμόδο μόνος σου, τότε τι θα τον κάνεις αν τον αγοράσεις; :confused:
Έτσι είναι.

Αν πάλι βρεις κανένα έτοιμο μεταχείρο καλό λέει. Αλλά με τίποτα τον πάγκο που πόσταρες.
Εργαλεία πολύ καλής ποιότητας κατά καιρούς φέρνει το λίντλ. Χθές είδα και μέγκενη.
Είναι δοκιμασμένα σε σκληρές συνθήκες και τα έχω δει να αντέχουν.
Μην τα πάρεις όλα μαζεμένα . Χάζευε τα αριστερά δεξιά και μετά ,γιατί σίγουρα θα βρείς κάτι καλύτερο από αυτό που αγόρασες λίγες μέρες ή ώρες νωρίτερα και θα ξενερώσεις....Εκτός και αν ξέρεις από τώρα τι θέλεις. :wave2:


Restoring?,rstoring ?

Nik0s
10/04/2010, 11:47
Πάντως, μιας και ξεκινάς τώρα να μαζεύεις εργαλεία, να σου δώσω μια συμβουλή. Μην τσιγκουνευτείς και πάρεις φτηνιάρικα εργαλεία, θα το βρεις μπροστά σου 100%. Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να σου μείνουν για πάντα παρά να κάνεις οικονομίες και να την πατήσεις με αμφιβόλου ποιότητας εργαλεία πάνω στην δουλειά...

binzis
10/04/2010, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Πάντως, μιας και ξεκινάς τώρα να μαζεύεις εργαλεία, να σου δώσω μια συμβουλή. Μην τσιγκουνευτείς και πάρεις φτηνιάρικα εργαλεία, θα το βρεις μπροστά σου 100%. Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να σου μείνουν για πάντα παρά να κάνεις οικονομίες και να την πατήσεις με αμφιβόλου ποιότητας εργαλεία πάνω στην δουλειά...

Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την γνώμη.:winka:

p@nos
10/04/2010, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Πάντως, μιας και ξεκινάς τώρα να μαζεύεις εργαλεία, να σου δώσω μια συμβουλή. Μην τσιγκουνευτείς και πάρεις φτηνιάρικα εργαλεία, θα το βρεις μπροστά σου 100%. Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να σου μείνουν για πάντα παρά να κάνεις οικονομίες και να την πατήσεις με αμφιβόλου ποιότητας εργαλεία πάνω στην δουλειά...


nai alla me prosoxh...δε παει να πει πως φτηνο εργαλειο, ειναι και σκαρτο...

εχω ολη τη σειρα της craftsman...εχω παρει και εργαλεια απο το lidl εξισου ανθεκτικα...

γι'αυτο προσοχη με τους μαγαζατορες που πουλανε εργαλεια...

τις προαλλες δεν εβρισκα ενα 10αρι καρυδακι...λεω παω να παρω ενα απο μαγαζι με εργαλεια...μου δινει ενα facom, νταξ γνωστη ποιοτητα τους, βγαζω το πορτοφολι, μου λεει 6?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

για ενα 10αρι καρυδακι...ειπα βαλτο στο κωλο σου(απο μεσα μου:D ), εβαλα το πορτοφολι στην τσεπη και εφυγα...και βρηκα και 2 καρυδακια στο σπιτι :lol: :lol: :lol: