PDA

View Full Version : Ερωτηση για Tank bag



matas
10/04/2010, 18:50
Καλησπερα σε ολους. Εχω το tank bag της colori και σχεδιαζω να παω ενα μινι ταξιδακι και εχω την εξης απορια, να το δεσω στο χορνετ του 08 που εχω με ιμαντες η να παιξω μαγνητες οπως κανω τωρα για μικρες διαδρομες? αυτο που με απασχολει δεν ειναι η σταθεροτητα αλλα μηπως οι ιμαντες στην πολυωρη χρηση ακουμπωντας το ντεποζιτο μου αφησουν σημαδια-γρατσουνιες κλπ.

Ευχαριστω προκαταβολικα. :)

ledz
11/04/2010, 02:20
Εχω CBR600RR που εχει πλαστικο καλυμμα ντεποζιτου, το πραγματικο μεταλλικο ντεποζιτο ειναι απο κατω. Το τανκμπαγκ μου εχει μαγνητες σε σημεια που το ντεποζιτο κανει νευρα. Με λιγα λογια οι μαγνητες διακοσμητικοι ειναι σε μενα.

Το δενω απο την τιμονοπλακα μονο μπροστα, πουθενα αλλου. Η μηχανη δε δεχεται ετσι κι αλλιως εγκαρσιες δυναμεις σε κανονικη πορεια / ταξιδι. Ποτε δεν ειχα προβλημα, ακομα και σε τανκ σλαπ δε κουνηθηκε ρουπι. Ισως να χρειαστει εξτρα δεσιμο αν εχει βαρυνει πολυ η τσαντα και ανεβει το κεντρο βαρους της.

ledz
11/04/2010, 02:31
ετσι γυρισα απο σερρες (φωτογραφια ειναι λιγο πριν τη ναυπακτο απο γαλαξιδι). Ειχα πολλα πραγματα μεσα (κακοβαλμενα κι ολας) και χρειαζοταν διορθωση αριστερα/δεξια που και που.

υγ: το φλασακι κοπηκε στο πηγαινε :bigcry:


194976

matas
11/04/2010, 06:16
χαχα ωραιο σε βρισκω ledz, ευχαριστω για το info φιλε παρα πολυ :):beer: