PDA

View Full Version : Κοιτα Τι Κανει Ο Ακρανοσ Μπαμπα...



BAD BOY
16/06/2005, 21:53
...ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΗΤΑΝ Η ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΡΤΙ,ΜΟΛΥΒΙ,ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΤΥΠΗ,ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΤΟ.ΟΠΟΥ ΑΚΡΑΝΟΣ ΒΑΛΕ ΟΔΗΓΟ ΧΤ600 ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΣΟΥΖΑ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΕΝΝΕΝΤΥ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ.ΩΡΑ 20.2Ο'-21.ΟΟ'.ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 15-06-05.ΠΕΡΑΣΑΝ...
ΠΑΠΙΑ-ΣΚΟΥΤΕΡ...86...ΜΕ 40...ΧΩΡΙΣ 46
ΒΜW....................17...ME 13...ΧΩΡΙΣ 4
Η-D....................... 4...ME 0...ΧΩΡΙΣ 4
KAWASAKI............20...ME 15...XΩΡΙΣ 5
ΗΟΝDA.................42...ME 28...ΧΩΡΙΣ 14
YAMAHA................49...ME 30...ΧΩΡΙΣ 19
SUZUKI.................17...ME 4...ΧΩΡΙΣ 13:confused:
APRILIA................. 4...ME 3...ΧΩΡΙΣ 1
TRIUMPH............... 2...ME 1...ΧΩΡΙΣ 1
ΚΤΜ....................... 2...ΜΕ 1...ΧΩΡΙΣ 1
DUCATI.................. 2...ME 1...ΧΩΡΙΣ 1
ΜΟΤΟ GUZZI.......... 1...ME 0...ΧΩΡΙΣ 1
ΣΥΝΟΛΑ..................246.......136............110.
ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ:confused: ΓΙΑΤΙ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.ΦΙΛΙΚΑ:wave2:

pissaman
16/06/2005, 22:20
Και έπειτα λέμε, γιατί σκοτώνονται!
Είπαμε ότι οι αυτοκινητάδες/ταξιτζίδες/φορτηγατζήδες κτλ κτλ, δε μας προσέχουν! Όμως, αν δεν προσέχουμε και δεν σεβόμαστε εμείς οι ίδιοι τους εαυτούς μας, πως έχουμε την απαίτηση να μας σεβαστούν αυτοί?
:rolleyes:

adam_tsouk
16/06/2005, 22:20
Κοίτα βασικά η μάρκα δεν παίζει κανένα ρόλο (εκτός από την περίπτωση των χαρλεάδων)
Τώρα στα honda υπάρχουν και τα Varadero που ανεβάζουν το ποσοστό! :lol:


Πέρα από τη πλάκα, το καλοκαίρι όλο και λιγότεροι φοράνε κράνος. Βλέπεις ζευγάρια να πηγαίνουν για μπανάκι ξεκράνωτοι με το μαγιό! :nono:

Τέσπα, χαρά στο κουράγιο σου!

:beer: :beer:


:wave2:

siokatas
16/06/2005, 22:50
:wave2:


καλα δεν ακουσαν οτι η ασφαλτος ποναει??:confused: ευχομαι να μην το μαθουν ποτε.............

adam_tsouk
16/06/2005, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2:


καλα δεν ακουσαν οτι η ασφαλτος ποναει??:confused: ευχομαι να μην το μαθουν ποτε.............

και αφήνει και σημάδια!
Ειδικά οι γκόμενες, όλο καλλυντικά και π@π@ριές και αυτά δεν τα σκέφτονται!

Έχω την άλλη στη δουλειά, τράκαρε με το αυτοκίνητο και επειδή δεν φόραγε ζώνη έφυγε από το τζάμι! Ακόμα δεν έβαλε μυαλό!

Ε, μετά τι να πεις...... Τα θέλει ο κώλος μας!

siokatas
16/06/2005, 23:06
Ε, μετά τι να πεις...... Τα θέλει ο κώλος μας! [/B][/QUOTE]



χτυπα ξυλο ρε συ....ο δικος μου δεν τα θελει....:lol: :lol:


γεροι να ειμαστε και παντα ορθιοι............

gcrook
17/06/2005, 00:17
Εκτος κεντρου και πυκνοκατοικημενων περιοχων (βλ Βουλιαγμενη, Βαρκιζα κτλ), το ποσοστο ειναι 1 στους 10 ΜΕ:eek: κρανος.

Αν σου φαινεται υπερβολικο σου λεω οτι αυτο ισχυει τις καθημερινες, μια και τις Κυριακες η αναλογια ειναι 1 στους 100.

Μα καλα ποτε δεν το θυμομουνα τοσο χαλια. Μπας και ο ηλιος καιει περισσοτερο φετος;

tifoefs
17/06/2005, 00:47
Δε ξερω τι λετε πια !

Το κρανος αν ειναι καλο δημιουργει μονωση σε εξωτερικες θερμοκρασιες.

Βεβαια χαλαει τη κομμωση στις βιολες !

Οσες βιολες θελουν ναναι ακρανωτες καντε το φουτσο κομπο και μη τις παιρνετε δικαβαλο.
Μονοκαβαλο μονο σε κανα φοτελ

:evil: :evil: :evil: :evil: :smokin:

rsp
17/06/2005, 01:04
Αττικη οδο χτες πηγαινω με περιπου 230 και με περναει Ρ1 με ζευγαρι επανω...Και οι δυο ξεκρανοτοι, η δε κοπελα με σαγιοναρα και κατι σε βερμουδα...Το παλικαρι με τζην και κοντομανικο...Γαμωτ τη ψυχη μου βαλτε επιτελους μυαλο..!!!

Boxer
17/06/2005, 07:44
Κοιταξτε

και εμενα μου χαλαει το μαλλι και ειναι μεγαλη μαλακια.
Αλλα εχω κανει το εξης:
Εχω αφησει στο γραφειο ζελε και το φτιαχνω εκει.:rotflmao:

pissaman
17/06/2005, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αττικη οδο χτες πηγαινω με περιπου 230 και με περναει Ρ1 με ζευγαρι επανω...Και οι δυο ξεκρανοτοι, η δε κοπελα με σαγιοναρα και κατι σε βερμουδα...Το παλικαρι με τζην και κοντομανικο...Γαμωτ τη ψυχη μου βαλτε επιτελους μυαλο..!!!
Εγώ πέτυχα ένα Κ2 στην εθνική, η τύπισα φόραγε, πολύ ΜΑ ΠΟΛΥ κοντό φορεματάκι, σένιο το μαλί, βάψιμο στην πένα σαγιοναρούλα κτλ κτλ ο τυπάς, πουκαμισάκι ξούρα κεφάλι τζινάκι κτλ κτλ
Βέβαια, προς τιμήν του πήγαινε με 80χαω ΑΛΛΑ δεν πάυει να κινδυνεύει ρε γαμώτο. Βάλτε το κρανάκι ρε παιδιά... Δε χρειάζετε να παθαίνουμε για να μάθουμε. Έχουν πάθει άλλοι πολύ πριν από εμάς!
Δεν μπορούμε να μάθουμε από τα λάθη τους? :confused:

tifoefs
17/06/2005, 08:26
Καλο ειναι να τα βλεπουμε !
Μεταφραση εικονας: Πως σ' αρεσει να σε βλεπουν ;

tifoefs
17/06/2005, 08:26
αλλο ενα !
Μεταφραση εικονας: Ποια εικονα προτιμας ;

tifoefs
17/06/2005, 08:27
Και το τελευταιο
Μεταφραση εικονας: Με ποιο χερι προτιμας να χαιρετας;

crs-k
17/06/2005, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Και το τελευταιο


Ανατριχιαστικοτατα !!! :yuck:

Ανακατευτηκα !!! :sick:

Ηταν χειροτερα απο Γροθια στο Στομαχι ... :(



Παρ' ολα αυτα ισως να επρεπε να γινουν μεχρι και "sticky" για να βαζουμε μυαλο ... :rolleyes:

tifoefs
17/06/2005, 08:35
Ετσι νομιζω και γω !
Σε σποτακι στη τηλεοραση καλοκαιριατικα !!

Δεν ειναι κατασταση πια αυτη !

:mad: :mad:

pissaman
17/06/2005, 08:38
Δε νομίζω να γλίτωσε ο τυπάς ε? :eyepop: :confused:
Πάντως, πρέπει να δείχνονται για να βάζουν μυαλό μερικοί μερικοί! Και να τα φοράνε!
Πάντως ρε παιδιά, το χέρι του μοιάζει λες και το δάγκωσε μεγάλο ζώο!

Lupo
17/06/2005, 09:06
Όχι ρε Φούστη μου, πρωί -πρωί!



Τι είμαστε εδώ μέσα?
Το rotten???
Αν είναι δυνατόν!!!



Υποτίθετε ότι είμαστε μεγάλα "παιδιά" και προσπαθούμε να εξηγήσουμε στον κόσμο την αναγκαιότητα του κράνους και του εξοπλισμού.

Τι μαμακίες είναι αυτές τώρα?


Σαν το μαρκετινκγ της αστυνομίας ρε γαμώτο.

Είμαι και διαφήμιστής, και την ξέρω και την ψάχνω την δουλειά.
Μην κάνετε τέτοιες βλακείες.
Αντίθετα ή παράλληλα αποτελέσματα έχει.

Το πολύ πολύ από τους 100, να πείσεις έναν, να αναγουλιάσεις 50, και να κάνεις να φύγουν από τον μοτοσυκλετισμό 49.



Ευτυχώς που είμαστε σε επόμενη σελίδα. δεν ξαναπάω στην πρώτη, ούτε για πλάκα.
Συγκεντρωθείτεεεεε

SF
17/06/2005, 09:08
Παιδιά ΜΟΝΟ έτσι ξυπνάει ο κόσμος!!

Σε λίγο έρχονται και τα νέα πακέτα τσιγάρων με ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ τέτοιας κλάσης... Πρόλαβα και τα είδα στην Αγγλία από το 2003. Lupo, παγκόσμίως πάρα πολλοί <αρμόδιοι> είναι πεπεισμένοι ότι υπάρχει αποτέλεσμα. Σε ποια χώρα ήταν που έβαζαν τα ίδια τα ΙΧ μετά από τρακάρισμα σε κοινή θέα σε αυτοκινητοδρόμους?

Επι τη ευκαιρία: δεν έχετε προσέξει ότι πάρα πολλοί (εγώ θα πω οι περισσότεροι) που φοράνε κράνος μέσα στην πόλη, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΜΕΝΟ?

Μέχρι και Ζ-άδες με λυτό Nolan έχω δει...

CyBeRseXX
17/06/2005, 09:18
Loipon, mia tetoia statistiki analisi skeftomoun na kano kai ego kathe fora pou pigaina i girnousa apo tin douleia kai evlepa tosous ksekranotous. Ontos ta pososta einai stenaxora, idios an skeftei kaneis poso poly kindineuoume ekei ekso.

Tora, gia tis fotografies anatrixiastika realistikes, alla akoma kai an othisoun esto 1-2 ksekranotous sto na to forane, auto einai kerdos. Kai epi tou prokeimenou, protimo na xaso tin diathesi mou i na kano emeto mia fora i kai perissoteres otan koitakso tis fotos, an einai na valoun mialo oi 1-2 pou anefera poio pano.

Afou mporoume na mikrinoume tis pithanotites na sosoume toulaxiston to kefali mas, giati na min to kanoume? Kai kala to diko mas, to koritsaki i o mantraxalos pou tha katsei apo piso, ti mas ftaiei?

tifoefs
17/06/2005, 09:20
Αν ανακατευτηκατε και νομιζετε οτι για τη καλη ψυχολογικη διαθεση σας ειναι καλυτερα να μη τα βλεπετε πεστε στον αντιμιστρεϊτορα να τα βγαλει.

Εγω δεν τα βγαζω !

:nono:

Lupo
17/06/2005, 09:25
Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα φίλε SF.

Δεν τον ξυπνάς τον άλλον μ'αυτό το τρόπο.
Όταν κάνουμε πλάκα, μεταξύ μας, εδώ μέσα, ότι "σε είδα, χωρίς κράνος" κτλ, κατηγορώντας φυσικά, αλλά με παρείστικο ύφος.
Ο πιτσιρικάς όμως που θα μπεί εδώ μέσα, θα πεί ότι, εντάξει, καμμιά φορά και να μην βάλω κράνος, μαγκιά είναι!

Προσωπικά, πηγαίνω στην θάλασσα με το κουτί, γιατί αν πάω με μηχανή, δεν θα μπορώ να βάλω το δερμάτινο.

Άρα δεν θα καβαλήσω μηχανή.
Πακέτο, αλλά και στα 500 μέτρα, βάζω πανοπλία.

Με το να μου δείξουν τέτοιες φωτογραφίες΄, νομίζεις έμαθα?

Σου λέω , ότι είναι και οι σπουδές μου, και το μεράκι μου, και ξέρω λίγο από διαφήμιση και ενημέρωση. Όπως και το πως να κατευθύνεις.
Στην Κύπρο, η αστυνομία, δείχνει τέτοιες διαφημίσεις, με ατυχήματα.
Στην πρώτη διαφήμιση που θα δει κάποιος, θα κολλήσει. Ίσως και να σκεφτεί λίγο. Ίσως.
Όταν την ξαναδει, θ'αλλάξει κανάλι. Σίγουρο αυτό που σου λέω.
Η πλέον , δεν θα του κάνει καμμία εντύπωση αυτό που βλέπει, άρα δώρον άδωρον.

Ενημερώνω...είναι είναι ο χειρότερος τρόπος να πεισεις έναν άνθρωπο να κάνει το σωστό, να του εξηγήσεις, και να γίνει ώριμος μοτοσυκλετιστής.
Είναι και ο καλύτερος για δημιουργήσεις το άλλο άκρο.
-Να τον τρομάξεις τόσο , ώστε να φύγει από τον μοτοσυκλετισμο ή απ'όπου αλλού θέλεις να του πεις τους όρους.
-Να τον κάνεις τόσο αναίσθητο, που θα γίνει ένας καγκουρας , που δεν θα ενδιαφέρετε για τίποτα. Είτε φοράει σορτς, είτε περνάει μία γιαγιά τον δρόμο κι αυτός κατεβαίνει στην μία, με χίλια.
Σκέψου το.

Lupo
17/06/2005, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αν ανακατευτηκατε και νομιζετε οτι για τη καλη ψυχολογικη διαθεση σας ειναι καλυτερα να μη τα βλεπετε πεστε στον αντιμιστρεϊτορα να τα βγαλει.

Εγω δεν τα βγαζω !

:nono:

tifoefs, ξέρω ότι κι εσύ, και όλοι μας εδώ μέσα, ή σχεδόν όλοι, προσπαθούμε για το ίδιο.
Το μόνο που λέω, κι εξηγώ, είναι ότι ο τρόπος είναι ΠΟΛΥ λάθος.


Το να με πιάσει αναγούλα, χέστηκα. Το πολύ πολύ να ηραμήσει ο πονοκέφαλος από τα χθεσινά ξύδια, βλέποντας την εθνική.
Δεν κολλάω σ'αυτό.
Στο ότι κάνουμε λάθος έτσι, κολλάω.:wave2:

crs-k
17/06/2005, 09:29
Δεν θα υποστηριξω με μεγαλη θερμη την αποψη μου, μονο και μονο για τον λογο οτι δεν εχω στατιστικα στοιχεια για την "αντιδιαφημιση" αυτου του ειδους.

Το μονο που μπορω να πω (και ειπα) ειναι το τι συναισθηματα προκαλει σε 'μενα!

Θα συμφωνησω και με τον Βασιλη στο οτι, οσο κι αν μ' ενοχλει προσωπικα, αν ειναι να "σωθει" εστω και ΕΝΑΣ, τοτε ειναι ΜΕΓΑΛΗ επιτυχια!

Σπυρακο ηρεμησε λιγο ...
Κι η διαφορα με το τσιγαρο ειναι μεγαλη.
Εδω μιλαμε για ΑΜΕΣΟ τραυματισμο, ενω εκει για μακροχρονιο και ΕΜΜΕΣΟ με πιθανοτητα 65%!

Την γνωμη μου μονο καταθετω και τιποτ' αλλο ... :sick:

sniper
17/06/2005, 09:30
Ευτυχώς έφυγαν.......

Άμα δείτε δηλαδή σφαγμένο μοσχάρι δεν θα ξαναφάτε μπριζόλα;

Τέτοιες φωτό δεν εξυπηρετούν κανένα σκοπό.
:smokin:

hornet
17/06/2005, 09:30
τα εβγαλα εγω!!!


σας παρακαλω πολυ μην ξαναβαλετε τετοιες φωτογραφιες αιντε πρωινιατικα


Τωρα οσον αφορα τις φωτογραφιες αυτες και τον λογο που μπηκαν...τον θεωρω ηλιθιο αρχικα

ειμαστε μεγαλα παιδια και γνωριζουμε πολυ καλα τις επιπτωσεις μιας πτωσης πιστεψτε με ολοι μας και επισης υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πεσει εδω μεσα και εχουν καταληξει σχεδον ετσι δεν χρεαιζεται να τους τα υπενθυμιζουμε

εχει ξαναγινει τετοια συζητηση

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΞΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!!!

Ειναι τουλαχιστον αρρωστημενο να βαζεις τετοιες φωτο και να λες παρτε για να παραδειγματιστειτε!!!!

φωναξτε λετε παντα για τον προστατευτικο εξοπλισμο με επιχειρηματα και οποιος ακουσει

Αυτα

crs-k
17/06/2005, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
.......................
Σου λέω , ότι είναι και οι σπουδές μου, και το μεράκι μου, και ξέρω λίγο από διαφήμιση και ενημέρωση. Όπως και το πως να κατευθύνεις.
Στην Κύπρο, η αστυνομία, δείχνει τέτοιες διαφημίσεις, με ατυχήματα.
......................


Δεν ειμαι ειδημων (στο διαφημιστικο κομματι) και δεν εχω επιχειρηματα για να σε αντικρουσω ... :sick:

Πιανομαι μονο απο το οτι αυτοι που αποφασισαν να παιξουν τετοια σποτακια, προφανως θα εχουν "ψαξει" λιγο την δουλεια ... :wacko:

crs-k
17/06/2005, 09:40
Αρχηγου παροντος, πασα αρχη παυσατω !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Lupo
17/06/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν ειμαι ειδημων (στο διαφημιστικο κομματι) και δεν εχω επιχειρηματα για να σε αντικρουσω ... :sick:

Πιανομαι μονο απο το οτι αυτοι που αποφασισαν να παιξουν τετοια σποτακια, προφανως θα εχουν "ψαξει" λιγο την δουλεια ... :wacko:

Σαφώς και έχουν ψάξει την δουλειά οι άνθρωποι, φίλε μου.
Το πόσο και το πως, δεν ξέρω.
Απλά να πώ ότι τέτοιου είδους εκστρατείες, έγιναν και γίνοντε και σε άλλες χώρες.
Απλά, δεν μπορείς να συγκρίνεις και να βάζεις στο ίδιο επίπεδο, τον Γερμανό τηλεθεατή, τον Άγγλο, τον Κύπριο, τον Έλληνα, τον Αμερικάνο, ή τον Αφρικανό.
Διαφορετικές οι παράμετροι σε κάθε κοινωνία, διαφορετικά θα είναι και τ'αποτελέσματα, ασχέτως αν είναι ακριβώς το ίδιο σποτάκι.

Το μόνο ψάξιμο που έγινε, ήταν ότι, το Μαρκετινγκ της Ελληνικής Αστυνομίας, συμβούλευσε και κατεύθηνε την Κυπριακή. Η Κυπριακή, αποτάνθηκε στην Αγγλική, η οποία είχε έτοιμα σποτάκια,(άρα πιο φτηνά) και είχε παρουσιάσει και μία μικρή μείωση με την καμπάνια αυτή.

Στην Κύπρο παρουσιάστηκε μεγάλη αύξηση, έχω να πώ.
Δεν θυμάμαι πόσο %, απλά θυμαμαι ότι είναι πολύ.
Δεν μπορείς να κάνεις τα ίδια με κάθε μοτοσυκλέτα, και να συμπεριφέρετε , κάθεμια της το ίδιο.
Κάποια, θα κρατάει την γραμμή της, ενώ κάποια άλλη, με τον ίδιο τρόπο, θα σε πετάξει από πάνω της.


Φιλικά, πάντα,έτσι παλιέ λύκε?
:wave2:

hornet
17/06/2005, 09:44
μηπως θελετε μετα το τρακαρισμα να βαζουν τα αυτοκινητα μαζι με τους νεκρους σε τιποτα πλατειες μεχρι να βρωμισουν και να λενε ετσι θα καταληξετε αν δεν φορατε ζωνες η τρεχετε πολυ!!!

Η τιποτα ακεφαλους καβαλαρηδες στα καφε για να υπενθυμιζουν την χρηση του κρανους...αιντε συνελθετε!!!!!!!

crs-k
17/06/2005, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
............................
Φιλικά, πάντα,έτσι παλιέ λύκε?
:wave2:


Δεν υπαρχει περιπτωση παρεξηγησης σε μια τετοια συζητηση, απο μενα! :wacko:

Εξ' αλλου ειναι ενα θεμα που απ' την αρχη ειπα οτι ΔΕΝ το γνωριζω ... :sick:

Μαθαινω ομως (απο τετοιες συζητησεις) ... :D

Ή αλλιως ...

"Γηρασκω (μην το παρεις και αυτολεξι) αει διδασκομενος" :lol: :rotflmao: :lol:


Ετσι κι αλλιως ομως, νομιζω οτι το θεμα θεωρηται ληξαν !!!


:smokin: :beer: :wave2:

Lupo
17/06/2005, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
μηπως θελετε μετα το τρακαρισμα να βαζουν τα αυτοκινητα μαζι με τους νεκρους σε τιποτα πλατειες μεχρι να βρωμισουν και να λενε ετσι θα καταληξετε αν δεν φορατε ζωνες η τρεχετε πολυ!!!

Η τιποτα ακεφαλους καβαλαρηδες στα καφε για να υπενθυμιζουν την χρηση του κρανους...αιντε συνελθετε!!!!!!!

Έτσι, έτσι!


17181

Lupo
17/06/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

.........Γηρασκω...........

Το κράτησα!
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:




:beer: :beer:


17182

latris mixanis
17/06/2005, 10:02
Τα περισσότερα παιδιά πλέον δεν κυκλοφορούν με κράνος και ειδικά καλοκαίρι. Όσους έχω ρωτήσει μου απαντούν: ΚΆΝΕΙ ΖΈΣΤΗ ΔΕΝ ΤΡΈΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΆΣΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΊ Κάθε σκ στην εθνική βλέπουμε οδηγούς μηχανής με μεγάλη ταχύτητα χωρίς κράνος κοντομάνικο σαγιονάρα ή τύπου σαγιονάρας την γκόμενα πίσω με σούπερ μίνι φουστάνι κλπ έλεος ποια!!
Καλό είναι κάποια πράγματα να τα λέμε αρκετές φορές και να τα δείχνουμε μπας και τα εμπεδώσουν μερικοί ανεγκέφαλοι αλήτες μηχανόβιοι!
:wave2:

cityfly
17/06/2005, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Παιδιά ΜΟΝΟ έτσι ξυπνάει ο κόσμος!!

Σε λίγο έρχονται και τα νέα πακέτα τσιγάρων με ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ τέτοιας κλάσης... Πρόλαβα και τα είδα στην Αγγλία από το 2003. Lupo, παγκόσμίως πάρα πολλοί <αρμόδιοι> είναι πεπεισμένοι ότι υπάρχει αποτέλεσμα. Σε ποια χώρα ήταν που έβαζαν τα ίδια τα ΙΧ μετά από τρακάρισμα σε κοινή θέα σε αυτοκινητοδρόμους?



από το τέλος

άλλο είναι βλέπεις τα σιδερικά τσαλακωμένα και άλλο κορμιά διαλυμένα,
άσε που μερικοί λαλάκες πρώτα θα σκεφτούν τη ζημιά στο αυτοκίνητο


τώρα για το άλλο
όταν άρχισαν να μπαίνουν ετικέτες με μακάβρια μηνύματα στα πακέτα το αποτέλεσμα ξέρεις πιο ήταν

εκτινάχθηκαν οι πωλήσεις χάρτινων "διακοσμητικών" κουτιών για τα πακέτα των τσιγάρων, και λιγότερο αλλά αισθητά αυξήθηκαν οι πωλήσεις μεταλικών ταμπακιέρων.


θέλουν πολύ σκέψη οι όποιες κατασταλτικές κινήσεις για να είναι αποτελεσματικές,

zeli
17/06/2005, 10:11
Μιας και λέμε για Πλατεία Κέννεντυ....20:00.Τρίτη απόγευμα στο φανάρι από Χαλανδρίου προς Παπανικολή.Ενα Caponord(εγώ),ενα GS 1200 κουστουμαρισμένος με επιμελώς ατιμέλητο μαλλί και γυαλί,ενα GS 1150, 3 Varadero το ένα με μεσηλικα κουστουμαρισμένο τα άλλα δύο με tredy νεαρούς (που κουβεντιάζοντας έφυγαν και με κόκκινο:eyepop: ).Τέλος ένα Z750.
To αποτέλεσμα:Απο τις 7 μοτό μόνο εγώ και το Ζ φορούσαμε κράνος. Ρε παιδιά τι παίζει με τα 1000αρια ON-OFF μπας και ξέρουν κάτι που εγώ αγνωώ.Ρε μπας και στα 90.000 χλμ που οδηγώ μεχρι τώρα κάνω καποια μ@λ@κία και δεν την έχω καταλάβει:confused: :confused: :confused: .Ερωτώ ολα αυτά διότι η μοναδική περίπτωση που δεν βάζω κράνος είναι οταν βγαζω την μηχανή απ το Parking στο δρόμο το Σαββατο το πρωί για να την πλύνω.Πως είναι δυνατό να καβαλάει κάποιος μια μοτο που ζυγίζει 250 κιλά και μπορεί να φτάσει τα 100χλμ μέσα σε λίγα μέτρα ξεκράνοτος :confused: :confused: :confused: Ρε μπας και είμαι ΜΑΛΑΚΑΣ που έχω δώσει περι τα 3000€ για εξοπλισμό αναβάτη (χειμερινό-καλοκαιρινό).:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Meni0s
17/06/2005, 10:19
ο καθενας κανει τις επιλογες του...
Προσωμικά αν δεν βάλω κράνος νομίζω οτι οδηγάω γυμνός,
Προτειμώ το "χάλασμέμο" μαλλί παρα........

SF
17/06/2005, 10:26
@Lupo, cityfly et al

Δεν έχω κάποια φανατική άποψη για αυτό το θέμα. Είναι η αρχή μιας κουβέντας, όχι απλά μεγάλης, αλλά κυριολεκτικά ατελείωτης.

Το πως δηλαδή καθένας μας αντιλαμβάνεται τις έννοιες

ασφάλεια
υπευθυνότητα
συνέπεια
νομιμότητα
σεβασμός (σε εαυτό και τρίτους)


Δε θα παραπονεθώ π.χ. αν σβηστούν οι φωτός, αλλά ούτε θα έλετα έτσι αβίαστα ότι είναι 'κακό πράγμα' να δημοσιοποιούνται τέτοιες εικόνες.

Τα πακέτα των τσιγάρων πάντως έρχονται, και ...δε σβήνονται :)

Lupo
17/06/2005, 10:27
zeli σε καταλαβαίνω απόλυτα!


Έφαγα κλήση για κράνος πριν λίγες μέρες και σκέφτομαι τα ίδια.
30 βαθμοί κελσίου, κάτω από καυτό ήλιο, και απλά είπα να πάω μια μικρή βόλτα΄με την μηχανή να ξελαμπικάρω και να επιστρέψω γιατί με περίμενε κι άλλη δουλεια.
Πήγα σπίτι, έβαλα δερματινο, μποτάκια, κράνος, πήρα την μηχανή, και πηγα χαλαρή βολτίτσα στην παραλία.
Όλη κι όλη η ιστορία, για ένα τέταρτο βόλτα.
Ακούω την μηχανή να ρετάρει στην 2ά με χαμηλες στροφές.
Φτάνω σπίτι. Βγάζω το κράνος και το ακουμπάω στο ντεπόζιτο.
Βάζω πρώτη και σκύβω το κεφάλι μου λίγο προς τον κινητήρα για ν'ακούσω. Δευτέρα.
Ακούω. Είμαι στο στενάκι του σπιτιού μου, και απλα προσπαθώ να ακούσω τι δεν πάει καλά, και κάνω 10 μέτρα.
Έρχεται Ζητάς , να με γράψει.
Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου. Δεν βλέπεις τι φοράω???Τόσα λεφτά έχω δώσει!¨Λές να τα πήρα για να τα βγάζω βόλτα?
Ότι μένω εδώ?
Δεν βλέπεις ότι προσπαθώ να ακούσω τι δεν δουλεύει σωστά στο στενάκι του σπιτιού μου?
-Όχι πρέπει να φορας το κράνος συνέχεια!Θα σε γράψω.
Τι να σου πω.
Γράφει. Πάω σπίτι να ξαναλλάξω και να πάω δουλειά, μπουρινιασμένος.

Πηγαίνοντας δουλειά, ο ζητάς είναι σταματημένος στην άκρη, και μιλάει με R1 και ο οδηγός του, ξεκράνωτος, με σορτσάκι.
Αλλά με φίλο, τον ζητά!
Όχι κύριε πρόεδρε! Τον μαμάς ή δεν τον μαμάς!





Πάλι ξεφύγαμε απ'το θέμα όμως!:lol: :lol: :lol:

latris mixanis
17/06/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Μιας και λέμε για Πλατεία Κέννεντυ....20:00.Τρίτη απόγευμα στο φανάρι από Χαλανδρίου προς Παπανικολή.Ενα Caponord(εγώ),ενα GS 1200 κουστουμαρισμένος με επιμελώς ατιμέλητο μαλλί και γυαλί,ενα GS 1150, 3 Varadero το ένα με μεσηλικα κουστουμαρισμένο τα άλλα δύο με tredy νεαρούς (που κουβεντιάζοντας έφυγαν και με κόκκινο:eyepop: ).Τέλος ένα Z750.
To αποτέλεσμα:Απο τις 7 μοτό μόνο εγώ και το Ζ φορούσαμε κράνος. Ρε παιδιά τι παίζει με τα 1000αρια ON-OFF μπας και ξέρουν κάτι που εγώ αγνωώ.Ρε μπας και στα 90.000 χλμ που οδηγώ μεχρι τώρα κάνω καποια μ@λ@κία και δεν την έχω καταλάβει:confused: :confused: :confused: .Ερωτώ ολα αυτά διότι η μοναδική περίπτωση που δεν βάζω κράνος είναι οταν βγαζω την μηχανή απ το Parking στο δρόμο το Σαββατο το πρωί για να την πλύνω.Πως είναι δυνατό να καβαλάει κάποιος μια μοτο που ζυγίζει 250 κιλά και μπορεί να φτάσει τα 100χλμ μέσα σε λίγα μέτρα ξεκράνοτος :confused: :confused: :confused: Ρε μπας και είμαι ΜΑΛΑΚΑΣ που έχω δώσει περι τα 3000€ για εξοπλισμό αναβάτη (χειμερινό-καλοκαιρινό).:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Δεν το έχεις καταλάβει ότι όλοι εμείς που έχουμε δώσει τόσα χρήματα για εξοπλισμό είμαστε χαζοί και όλοι οι άλλοι έξυπνοι;;

SF
17/06/2005, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
θέλουν πολύ σκέψη οι όποιες κατασταλτικές κινήσεις για να είναι αποτελεσματικές,

Άπειρη σκέψη! :)

$py
17/06/2005, 10:33
Nomizo oti to kalytero tha itan na empenan oi eikones se link opote ama tis evlepe kapoios tha itan epilogi tou.





Lupo eisai ligo gantemis i einai idea mou? :D

Lupo
17/06/2005, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
@Lupo, cityfly et al

Δεν έχω κάποια φανατική άποψη για αυτό το θέμα. Είναι η αρχή μιας κουβέντας, όχι απλά μεγάλης, αλλά κυριολεκτικά ατελείωτης.

Το πως δηλαδή καθένας μας αντιλαμβάνεται τις έννοιες

ασφάλεια
υπευθυνότητα
συνέπεια
νομιμότητα
σεβασμός (σε εαυτό και τρίτους)


Δε θα παραπονεθώ π.χ. αν σβηστούν οι φωτός, αλλά ούτε θα έλετα έτσι αβίαστα ότι είναι 'κακό πράγμα' να δημοσιοποιούνται τέτοιες εικόνες.

Τα πακέτα των τσιγάρων πάντως έρχονται, και ...δε σβήνονται :)

Πρώτον, φίλε μου....

Δεν το είπα αβίαστα, αν πρόσεξες, αλλά μετά από μελέτη!

Δεύτερον,

Τα πακέτα των τσιγάρων, δεν δείχνουν καμμένους πνεύμονες αλλά απλά συμβουλεύουν και ενημερώνουν. Πράγμα σωστό.
Ακόμα κι έτσι, δεν πέτυχαν τον στόχο τους. Την μείωση του τσιγάρου.

Σωστά?
:beer:

Lupo
17/06/2005, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py


Lupo eisai ligo gantemis i einai idea mou? :D


Είναι αυτό που λέει.....



Κι αν σου κάτσειιιιιιιιιιιι



!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

tifoefs
17/06/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
τα εβγαλα εγω!!!


σας παρακαλω πολυ μην ξαναβαλετε τετοιες φωτογραφιες αιντε πρωινιατικα


Τωρα οσον αφορα τις φωτογραφιες αυτες και τον λογο που μπηκαν...τον θεωρω ηλιθιο αρχικα

ειμαστε μεγαλα παιδια και γνωριζουμε πολυ καλα τις επιπτωσεις μιας πτωσης πιστεψτε με ολοι μας και επισης υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πεσει εδω μεσα και εχουν καταληξει σχεδον ετσι δεν χρεαιζεται να τους τα υπενθυμιζουμε

εχει ξαναγινει τετοια συζητηση

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΞΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!!!

Ειναι τουλαχιστον αρρωστημενο να βαζεις τετοιες φωτο και να λες παρτε για να παραδειγματιστειτε!!!!

φωναξτε λετε παντα για τον προστατευτικο εξοπλισμο με επιχειρηματα και οποιος ακουσει

Αυτα

OK δε ξαναβαζω κατι τετοιο. Συγνωμη αν σας επιασε κατι τις.
Εδω τα βλεπουμε στη τηλεοραση παντως, μαζυ με τα τσιγαρα, τα βαρελοτα και οτι αλλο υπαρχει που σε κανει κομματια.
Ειναι εγκεκριμενα σποτς και τα βλεπουν ολοι.

CyBeRseXX
17/06/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Πηγαίνοντας δουλειά, ο ζητάς είναι σταματημένος στην άκρη, και μιλάει με R1 και ο οδηγός του, ξεκράνωτος, με σορτσάκι.
Αλλά με φίλο, τον ζητά!


egw stin thesi sou tha tous travousa mia foto me to kinito. molis efeuge to r1 tha rotaga eugenestata ton mpatsouli, "auton giati den ton egrapses?". i epomeni kinisi tha itan mia episkepsi sto astinomiko tmima kai katagelia oti o sigekrimenos den ektelese sosta to kathikon tou.

Tha exana 2 ores apo tin douleia mou alla tin epomeni fora o "organos" isos proseksei oti den exei na kanei me provata gia sfaksimo analoga ta gousta tou.

Alx 84
18/06/2005, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αττικη οδο χτες πηγαινω με περιπου 230 και με περναει Ρ1 με ζευγαρι επανω...Και οι δυο ξεκρανοτοι, η δε κοπελα με σαγιοναρα και κατι σε βερμουδα...Το παλικαρι με τζην και κοντομανικο...Γαμωτ τη ψυχη μου βαλτε επιτελους μυαλο..!!!

ante kai de skotwnontai apo tin ptwsi(leme twra, 8aumata de ginontai) 8a liwsoun apo tin tribi. De 8a meinei oute nuxi. De to exoun parei xampari oi stokoi omws. Astous. Meta sou ftaine oi mixanes oi skwtostres! :mad:

Alx 84
18/06/2005, 00:46
A! kai na min ksexasw. Ti megisti anwmalia tin eida prox8es. Einai enas tupas stin e8niki(pigaina pros peiraia kai imoun sto upsos twn ktel), na exei katebei apo to papi tou xwris kranos,mpoufan klp(ti einai auto?? Trwgetai???) milaei araxtos sto kinito stin deksia lwrida se simeio pou duo lwrides ginontai mia!!!! Re ti exei pa8ei o kosmos??? einai sta kala tou???

Ase pou simera blepw mia tupisa me papi(ksan8ia gia osous rwtisoun,alla pistepste me den exei kamia simasia) kai pernaei ena kokino xwris na kopsei ka8olou!!! De lew, eixe mia kapoia oratotita, alla to pountosaxorallo pou 8a prospa8ei na kanei ta 0-100 se -2sec pws 8a to apofugei???? Ax,bax! den kserw. As fane ta moutra tous. Sugxustika pali!!!

Lupo
18/06/2005, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
.... As fane ta moutra tous. Sugxustika pali!!!

Ναι, αλλά ποιούς θα φάνε μαζί τους!:mad:



Φτου φτου φτου...

Alx 84
18/06/2005, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ναι, αλλά ποιούς θα φάνε μαζί τους!:mad:



Φτου φτου φτου...

o motosukletistis sini8ws xtupaei. Poso mallon an de foraei kranos. Tromeri entipwsi mou kanei pou oi sunepibates einai les kai pane paralia. De kserw, emena de 8a mou pigaine na anebasw kapoion se motosikleta, an den ton ntusw san kremudi prwta. An arni8ei,den peirazei, uparxoun kai ta lewforia...:evil: :evil: :D :D

Lupo
18/06/2005, 09:22
Ναι Alx 84,
αλλά δεν λέω αυτό.
Λέω για την φάση να περνάω εγώ από την διαστάυρωση, και να πεταχτεί από το κόκκινο, το παπί που είπες, αφρενάριστο, και να μ'εμβολίσει.
Αυτό λέω, .. ποιούς θα φάνε μαζί τους.:(

Alx 84
18/06/2005, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ναι Alx 84,
αλλά δεν λέω αυτό.
Λέω για την φάση να περνάω εγώ από την διαστάυρωση, και να πεταχτεί από το κόκκινο, το παπί που είπες, αφρενάριστο, και να μ'εμβολίσει.
Αυτό λέω, .. ποιούς θα φάνε μαζί τους.:(

Ωπ!! σωστά! παίζει και αυτή η περίπτωση...
Έτσι, ναι έχεις απόλυτο δίκιο.:sad: :sad: