PDA

View Full Version : ΒΡΗΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!



mikes
12/04/2010, 10:13
θυμαστε που ελεγα οτι θα βρω δουλεια μεσα σε 15 μερες??
( http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=100271 )


εε! μια βδομαδα μου πηρε με εντελως χαλαρο ψαξιμο!! αυριο ξεκιναω!

:beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
12/04/2010, 10:15
Μπράβο ρε μάγκα! Ωραίος!
:beer: :beer: :beer:

SVX
12/04/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
θυμαστε που ελεγα οτι θα βρω δουλεια μεσα σε 15 μερες??
( http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=100271 )


εε! μια βδομαδα μου πηρε με εντελως χαλαρο ψαξιμο!! αυριο ξεκιναω!

:beer: :beer: :beer:


kommenoi οι καφεδες !! :a29:


αντε ρε ....:beer: καλοστεριωτος.... να ησυχασει και το μηχανακι ...:p

granazi
12/04/2010, 10:18
ωραιος μπραβο! :beer:

LogOutGoRide
12/04/2010, 10:19
Μπράβο ρε μάγκα

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Σου εύχομαι τα καλύτερα

Να παίρνουν σειρά και οι υπόλοιποι που δεν έχουν δουλειά :sun:

nio1981
12/04/2010, 10:20
:a46: :a46: :a46:

makis206
12/04/2010, 10:21
Άσε τα moto και τράβα να δουλέψεις ρε!:evil: :lol:

:beer: :beer: :beer: :beer:

DrEvil
12/04/2010, 10:21
:beer: :beer:
:a18:
Ωραιος!

harris_x
12/04/2010, 10:22
:a18:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

menelaos46
12/04/2010, 10:24
Λαθος μεγαλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mikes
12/04/2010, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Λαθος μεγαλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

?????????????

VGER
12/04/2010, 10:41
Συγχαρητήρια!!! Άντε καλή αρχή!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Τι δουλειά βρήκες αν επιτρέπεται;

TROOPER
12/04/2010, 10:48
κριση και @@ :lol: :lol: :lol:

καλη αρχη ρε.:beer:

mikes
12/04/2010, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
Συγχαρητήρια!!! Άντε καλή αρχή!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Τι δουλειά βρήκες αν επιτρέπεται;
αυτο που εκανα παντα!! ζαντολαστιχας!!

DimChios
12/04/2010, 11:15
:beer: :beer: :beer: :beer:

jimmy10
12/04/2010, 11:52
αντε μπρε!!!

ευγε νεε μου...

:beer: :beer: :beer:

JZER40
12/04/2010, 12:23
Φιλαράκι μόλις απέδειξες ότι αν θές βρίσκεις δουλειά.......

Τώρα αν μερικοί ψάχνουν δουλειά golden boy είναι η αγορά εργασίας λίγο πηγμένη στον κλάδο....

Συγχαρητηρια...

Gandalf dr685sm
12/04/2010, 12:40
μπράβο φιλαράκο... όλα τελικά για το καλύτερο. Καλή αρχή εύχομαι.

Gandalf

Arael
12/04/2010, 13:05
Σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε :beer: :beer:

chris_honda
12/04/2010, 13:32
Μπράβο ρε mike !!! :beer: :beer: :beer: :beer:

camen
12/04/2010, 13:47
Μπραβο ρε πατριωτακι...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ERRIKA
12/04/2010, 14:10
:a10:

castoras
12/04/2010, 16:25
:a18:

:beer: :beer: :beer:

sober
12/04/2010, 20:11
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Μπραβο!! Καλη αρχη!!

Georgaras
12/04/2010, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
Φιλαράκι μόλις απέδειξες ότι αν θές βρίσκεις δουλειά.......

Τώρα αν μερικοί ψάχνουν δουλειά golden boy είναι η αγορά εργασίας λίγο πηγμένη στον κλάδο....

Συγχαρητηρια...



Δηλαδή εγώ που είμαι άνεργος 1 χρόνο τώρα, ψάχνω για δουλειά Golden boy????? ή δεν θέλω να δουλέψω???


Άσε μας ρε φίλε στην στεναχώρια μας και ασε τις φιλοσοφίες, που έχω φάει τις αγγελίες με το κουτάλι και γυρνάω από πόρτα σε πόρτα, και από κατάστημα σε κατάστημα.

Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ στην θέση μου....

Vagelis Gar
12/04/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Δηλαδή εγώ που είμαι άνεργος 1 χρόνο τώρα, ψάχνω για δουλειά Golden boy????? ή δεν θέλω να δουλέψω???


Άσε μας ρε φίλε στην στεναχώρια μας και ασε τις φιλοσοφίες, που έχω φάει τις αγγελίες με το κουτάλι και γυρνάω από πόρτα σε πόρτα, και από κατάστημα σε κατάστημα.

Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ στην θέση μου....

Φιλαράκο εντελώς φιλικά να σου πω πως είμαι 36 χρονών και απο τα 18 μου δεν έχω μείνει πάνω απο μια εβδομάδα χωρίς δουλειά.Αν σου πω απο πόσες δουλειές έχω περάσει δεν θα μας φτάνουν 3 moto.gr :).Μένω επαρχία και πάντα όταν έφευγα απο κάπου είχα ήδη εξασφαλίσει κάτι προσωρινό (πακετάς,σερβιτόρος κτλ).Σε μία περίπτωση απόλυσης (απο S/M) δεν έμεινα πάνω απο μία εβδομάδα άνεργος.Δεν έχω κάποιο πτυχίο,δεν γνωρίζω κάποια τέχνη,είμαι οδηγός.Αυτό που με έσωσε ίσως ήταν οι γνωριμίες μου.
Είσαι 1 χρόνο άνεργος και δεν μπόρεσες να βρεις έστω κάτι που να σου εξασφαλίζει τα προς το ζην ώσπου να βρεις κάτι καλύτερο?Εκτός και αν επιλεκτικά απορρίπτεις κάποιες.
Χωρίς παρεξήγηση και εντελώς φιλικά :wave2:

Georgaras
12/04/2010, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Φιλαράκο εντελώς φιλικά να σου πω πως είμαι 36 χρονών και απο τα 18 μου δεν έχω μείνει πάνω απο μια εβδομάδα χωρίς δουλειά.Αν σου πω απο πόσες δουλειές έχω περάσει δεν θα μας φτάνουν 3 moto.gr :).Μένω επαρχία και πάντα όταν έφευγα απο κάπου είχα ήδη εξασφαλίσει κάτι προσωρινό (πακετάς,σερβιτόρος κτλ).Σε μία περίπτωση απόλυσης (απο S/M) δεν έμεινα πάνω απο μία εβδομάδα άνεργος.Δεν έχω κάποιο πτυχίο,δεν γνωρίζω κάποια τέχνη,είμαι οδηγός.Αυτό που με έσωσε ίσως ήταν οι γνωριμίες μου.
Είσαι 1 χρόνο άνεργος και δεν μπόρεσες να βρεις έστω κάτι που να σου εξασφαλίζει τα προς το ζην ώσπου να βρεις κάτι καλύτερο?Εκτός και αν επιλεκτικά απορρίπτεις κάποιες.
Χωρίς παρεξήγηση και εντελώς φιλικά :wave2:


Φίλε στην επαρχία όσο και να φαίνεται παράξενο, βρίσκεις πιο εύκολα δουλειά.

Εγώ ήμουν Καλαμάτα 7 χρόνια και ήμουν όπως τα λες, δεν έμενα ποτέ χωρίς δουλειά...
Απο πωλητής σε vodafone-γερμανο-Tim - Σερβιτόρος- DJ- Γραφίστας-Ψήστης

και από τότε που ήρθα Αθήνα (σε αυτη την σκ@τοπολη) δεν μπορώ να βρω με τίποτα. Και προκαλώ όποιον θέλει, αν ζητάει κάποιος στην δουλειά του άτομο από εδώ μέσα να μου στείλει πμ. Δεν επιλέγω δουλειά τώρα...ουτε και ποσα θα παιρνω, Πάω παντού! Υπάρχει μεγάλη ανάγκη.

Υ.Γ εχω πτυχίο πληροφορικής και ξένων Γλωσσών αλλα χ$σμενα τα έχω, Δεν με ενδιαφέρει αν θα βρω στο αντικείμενο μου... δουλειά θέλω και ότι να ναι...


Υ.Γ μόνο delivery δεν μπορώ να πάω διότι σκοτώθηκε ένα φιλαράκι μου διανομέας και δεν έχω την ψυχολογία να την κάνω αυτή την δουλειά. Εχω ορκιστεί να μην δουλέψω ποτε Delivery.

JZER40
12/04/2010, 20:45
φίλε μου ΄σορυ αν το πήρες στραβά....

εχω δουλέψει:
οδηγός
υδραυλικός
Ελαιοχρωματιστής
Μανάβης στον Βασιλόπουλο
Στην λαχαναγορά
Μοίραζα φυλλάδια
Οικοδομή
ναυτικός'
εφαρμοστής στα ναυπηγεία...
μοιραζα φυλλάδια....
ταξιτζής....
ως και "χαμάλης"σε μεταφορική εταιρεία με φορτηγά...


ώσπου να βρώ μόνιμη δουλειά...πάντως και εγώ άνεργος πάνω από 2 βδομάδες δεν έμεινα ποτέ.....

Απο εκεί και πέρα,....σαν δεύτερη δουλεια...έκανα
μεταβιβάσεις αυτοκινήτων
δούλεψα ταξί
και τσεκαδόρος....

Georgaras
12/04/2010, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
φίλε μου ΄σορυ αν το πήρες στραβά....

εχω δουλέψει:
οδηγός
υδραυλικός
Ελαιοχρωματιστής
Μανάβης στον Βασιλόπουλο
Στην λαχαναγορά
Μοίραζα φυλλάδια
Οικοδομή
ναυτικός'
εφαρμοστής στα ναυπηγεία...
μοιραζα φυλλάδια....
ταξιτζής....
ως και "χαμάλης"σε μεταφορική εταιρεία με φορτηγά...


ώσπου να βρώ μόνιμη δουλειά...πάντως και εγώ άνεργος πάνω από 2 βδομάδες δεν έμεινα ποτέ.....

Απο εκεί και πέρα,....σαν δεύτερη δουλεια...έκανα
μεταβιβάσεις αυτοκινήτων
δούλεψα ταξί
και τσεκαδόρος....



Φίλε δεν το πήρα στραβά, αλλά είμαι απελπισμένος.

κάνω τα πάντα. ψάχνω παντού.

Ναυτικός έψαξα δεν με παίρνουν πουθενά
ταξιτζής δεν έχω κάρτα και θέλει λεφτά για να βγει
χαμάλης εχω δουλέψει πολλές φορές σε φορτηγά και τσάμπα
φυλλάδια έχω μοιράσει

σερβιτόρος εχω δουλέψει
DJ έχω δουλέψει
Ψήστης έχω δουλέψει
οικοδομή έχει ξοφλήσει και δεν παίζει τίποτα

βασιλόπουλο τους παρακαλεσα αλλά δεν με παίρνουν

τα καταστήματα για πωλητής τα έχω γυρίσει όλα


Ας μου πει κάποιος τι αλλο να κανω...


Κανα τάμα στην Τήνο ίσως....


Ρε φιλε πραγματικά κανω οτι μπορω....
Μονο να νυχτερινά κέντρα δεν εχω γυρίσει διοτι δεν ξερω που να απευθυνθώ.. (αν και εχω ενα φιλαράκι που τραγουδάει αλλά έχω να τον δω 10 χρόνια και ψιλό ντρέπομαι να παω να του ζητήσω δουλειά, έστω και παρκαδόρος)


Αν δεν βρω θα γυρίσω επαρχία να δουλεύω στα κτήματα.

camen
12/04/2010, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras

Ρε φιλε πραγματικά κανω οτι μπορω....






Ψαξε για ντελιβερας...Σκατο δουλεια ειναι αλλα συνηθως ολο και καποιον θελουν...:winka:
Κουραγιο παντως και εχει ο Θεος για ολους...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Georgaras
12/04/2010, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ψαξε για ντελιβερας...Σκατο δουλεια ειναι αλλα συνηθως ολο και καποιον θελουν...:winka:
Κουραγιο παντως και εχει ο Θεος για ολους...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Ντελιβερας απάντησα τον λόγο που δεν θέλω να πάω, παραπάνω.

camen
12/04/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Ντελιβερας απάντησα τον λόγο που δεν θέλω να πάω, παραπάνω.


Συγνωμη φιλε δεν το ειδα...:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

JZER40
12/04/2010, 21:02
Τι να πώ ρε φίλε.....

Μακάρι να βρείς κάτι ώσπου να ασχοληθείς στην ειδικότητά σου...

Αν πέσει τίποτα στην αντίληψή μου θα σου στείλω μύνημα....

Georgaras
12/04/2010, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
Τι να πώ ρε φίλε.....

Μακάρι να βρείς κάτι ώσπου να ασχοληθείς στην ειδικότητά σου...

Αν πέσει τίποτα στην αντίληψή μου θα σου στείλω μύνημα....


Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ και το εκτιμώ.

(Και την ειδικότητα μου να μην βρεις στείλε μου πμ.)

Panos1313
12/04/2010, 21:22
Κριμα παντως, γιατι προσωπικα θεωρω delivery την καλυτερη δουλεια :P Αν και εχω full-time δουλεια γραφειου, πραγματικα ψαχνω για να δουλεψω ενα delivery το απογευμα για .... ξεκουραση (και κανα φραγκο προφανως). Ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι ...τελεια! Και αμα ειναι και καμια καλη περιοχη, τι καλυτερο να σου ανοιγουν φοιτητριουλες την πορτα με τις μπυζαμες :P Παντως ακομα και αυτη τη δουλεια, ειναι δυσκολο να βρεις πλεον se part-time . Συνηθως θελουν πρωινα. Πριν μερικα χρονια, περπατουσες μερικα μετρα, εμπαινες μεσα σε ενα φαστφουνταδικο, ρωτουσες και σε καμια ωρα ειχες βρει δουλεια. Tωρα......

Οδηγας δηλαδη μηχανη κανονικα αλλα δεν θες delivery λογω αυτου που εγινε με το φιλο σου? Ολοι πανω-κατω εχουμε χασει καποιον φιλο/γνωστο με τα διτροχα;x

camen
12/04/2010, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Κριμα παντως, γιατι προσωπικα θεωρω delivery την καλυτερη δουλεια :P Αν και εχω full-time δουλεια γραφειου, πραγματικα ψαχνω για να δουλεψω ενα delivery το απογευμα για .... ξεκουραση (και κανα φραγκο προφανως). Ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι ...τελεια! Και αμα ειναι και καμια καλη περιοχη, τι καλυτερο να σου ανοιγουν φοιτητριουλες την πορτα με τις μπυζαμες :P Παντως ακομα και αυτη τη δουλεια, ειναι δυσκολο να βρεις πλεον se part-time . Συνηθως θελουν πρωινα. Πριν μερικα χρονια, περπατουσες μερικα μετρα, εμπαινες μεσα σε ενα φαστφουνταδικο, ρωτουσες και σε καμια ωρα ειχες βρει δουλεια. Tωρα......




:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:
Εχεις μια ωραια οπτικη γωνια των πραγματων...:beer: :beer: :beer:

Georgaras
12/04/2010, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313


Οδηγας δηλαδη μηχανη κανονικα αλλα δεν θες delivery λογω αυτου που εγινε με το φιλο σου? Ολοι πανω-κατω εχουμε χασει καποιον φιλο/γνωστο με τα διτροχα;x [/B]

Φίλε μου μέσα στην βιασύνη να βγει η παραγγελία, πολλά μπορούν να συμβούν. Ναι οδηγώ μηχανή, πάω ταξίδια, αλλά παντού πάω με σύνεση και χαλαρά χωρίς να βιάζομαι.

Και κατι άλλο... Συνήθως στα delivery δουλεύεις ανασφάλιστος. Οπότε πες μου σε μια κακή στιγμή τι κάνεις? Δυστυχώς εκτός τον φίλο που προανέφερα, όλοι οι γνωστοί μου deliveraδες στην Καλαμάτα που ήμουν, έχουν σπάσει χέρια πόδια. Και ένας πρόσφατα αφαίρεση σπλήνας από ατύχημα.


Καλή η δουλειά του Delivery αλλά πάρα πολύ επικίνδυνη.

Panos1313
12/04/2010, 21:52
Αν σκοπευεις να δουλευεις μια ζωη εκει, τοτε βρισκεις καποιο που παρεχει ασφαλεια (διαβαζω πιο συχνα απο παλια για delivery με ασφαλεια sto xe.gr πλεον).
Αν το κανεις λογω αναγκης τοτε και παλι ειναι καλυτερα μεχρι να βρεις κατι αλλο.

Τεσπα δεκτες οι θεσεις σου, απλα με παραξενεψε λιγο

camen
12/04/2010, 22:17
Ειναι σκατοδουλεια ρε παιδια το ντελιβερι,τι συζηταμε τωρα...:mad: :mad: :mad:


Εγω πραγματικα τους παραδεχομαι ολους αυτους που με καταιγιδα και με 5 βαθμους τρεχουν να μου φερουν την μακαροναδα μου...:beer: :beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
15/04/2010, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ειναι σκατοδουλεια ρε παιδια το ντελιβερι,τι συζηταμε τωρα...:mad: :mad: :mad:


Εγω πραγματικα τους παραδεχομαι ολους αυτους που με καταιγιδα και με 5 βαθμους τρεχουν να μου φερουν την μακαροναδα μου...:beer: :beer: :beer: :beer: :nono: όταν έχει καταιγίδα και 5 βαθμούς δεν παραγγέλνουμε :nono:

:wave2:

DeusEx
15/04/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:nono: όταν έχει καταιγίδα και 5 βαθμούς δεν παραγγέλνουμε :nono:

:wave2:

sorry κιολας ,

:lol:

αλλα ειδικα ΤΟΤΕ παραγγελνουμε ... που να τρεχεις εξω μεσα στο ψωφοκρυο κ την βροχη να βρεις φαγωσημα ! Με λιακαδα κ καλοκαιρι πας με τα ποδια να κανεις κ την βολτα σου ...


ΥΣ: Εχω δουλεψει κουριερ χειμωνα κ ξερω τι θα πει να οδηγεις με χιονια, βροχες κ καταιγιδες ...

αλλα παρολαυτα παραγγελνω απ'εξω

:rotflmao:

Gandalf dr685sm
15/04/2010, 09:11
DeusEx..

Προσωπικά φίλε, προτιμώ να περπατήσω με την βροχή και τους 5 βαθμούς παρά να βγάλω το όποιο παιδί πάνω σε παπί με ενα αδιάβροχο της πλάκας για να φάω μια μακαρονάδα... άσε που αυτήν την φτιάχνω και σπίτι καλύτερα.

Ο καθείς βέβαια όπως πιστεύει έτσι;

Gandalf

the who
15/04/2010, 09:21
-Καλημερα,για την αγγελια τηλεφωνω.
-Ποσων ετων ειστε?
-45(δεν λεω 47 γιατι ειναι πιο κοντα στα 50 και χτυπαει πιο ασχημα)
-Ευχαριστουμε πολυ,η θεση εχει καλυφθει.

Πανω κατω τα ιδια ακουω καθε μερα εδω και δυο μηνες που ψαχνω για δουλεια :sad: .
Μηπως οσοι εχουμε περασει τα 45 να αυτοκτονησουμε?Δουλεια δεν μπορουμε να κανουμε,μηχανακια δεν μπορουμε να καβαλαμε(ετσι κι αλλιως δλδ γιατι το srx αρνειται να παρει μπροστα),το sex ειναι αγνωστη λεξη...αι στο γεροδιαολο.

Μπραβο ρε φιλαρακι που βρηκες δουλεια και μαλιστα στην ειδικοτητα σου :beer: .

benny
15/04/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
sorry κιολας ,

:lol:

αλλα ειδικα ΤΟΤΕ παραγγελνουμε ... που να τρεχεις εξω μεσα στο ψωφοκρυο κ την βροχη να βρεις φαγωσημα ! Με λιακαδα κ καλοκαιρι πας με τα ποδια να κανεις κ την βολτα σου ...


ΥΣ: Εχω δουλεψει κουριερ χειμωνα κ ξερω τι θα πει να οδηγεις με χιονια, βροχες κ καταιγιδες ...

αλλα παρολαυτα παραγγελνω απ'εξω

:rotflmao:


:confused:

Λεωνίδας
15/04/2010, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ο καθείς βέβαια όπως πιστεύει έτσι;
ακριβώς έτσι :wave2:

catmaster
15/04/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
(ετσι κι αλλιως δλδ γιατι το srx αρνειται να παρει μπροστα)

τα είπαμε .... (αλλά είσαι χάλιας και δεν καταλαβαίνεις)


:winka: :D

Pardalotzatziki
15/04/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
-Καλημερα,για την αγγελια τηλεφωνω.
-Ποσων ετων ειστε?
-45(δεν λεω 47 γιατι ειναι πιο κοντα στα 50 και χτυπαει πιο ασχημα)
-Ευχαριστουμε πολυ,η θεση εχει καλυφθει.

Πανω κατω τα ιδια ακουω καθε μερα εδω και δυο μηνες που ψαχνω για δουλεια :sad: .
Μηπως οσοι εχουμε περασει τα 45 να αυτοκτονησουμε?Δουλεια δεν μπορουμε να κανουμε,μηχανακια δεν μπορουμε να καβαλαμε(ετσι κι αλλιως δλδ γιατι το srx αρνειται να παρει μπροστα),το sex ειναι αγνωστη λεξη...αι στο γεροδιαολο.

Μπραβο ρε φιλαρακι που βρηκες δουλεια και μαλιστα στην ειδικοτητα σου :beer: .

Να μην απαντας....να αλλαζεις θεμα..και να επιμενεις να μαθεις αν η θεση ειναι κενη...
Αν ρωτανε ποσο εισαι η θεση ειναι κενη...
Πιστευω οτι δουλειες της πλακας για να βγαζεις λιγα χρηματα υπαρχουν σε ολες τις πολεις...
Προσωπικα τωρα ειμαι 3ο χρονο σε πολυκαταστημα μεγαλης εταιριας, πριν απο αυτη αλλαξα 6 δουλειες μεσα σε ενα χρονο, ολες με ενσημα. Συνολικα εχασα 29 μερες χωρις ενσημα, αλλα ειχα 1 ημερα ενσημο εκεινο το μηνα. Η πλακα ειναι που επιασα καπου παρκαδορος και την πρωτη μερα του λεω να λειψω μιση ωριτσα, ειναι επειγον. Δεν του αρεσε αλλα χε#$%κα, γιατι πηγα και εκανα αιτηση στο εργοστασιο της κοκα κολα που μου εξασφαλισε 5 μηνες με πολυ καλο μισθο, ενσημα και παροχες που μονο τα εργοστασια δινουν.

Μην απελπιζεστε, οποιος ψαχνει βρισκει...


:wave2:

the who
15/04/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
τα είπαμε .... (αλλά είσαι χάλιας και δεν καταλαβαίνεις)


:winka: :D

Δεν ειμαι χαλιας ρε μαν,χαλια ειμαι(οπως και να με δεις :rotflmao: :rotflmao: ).

DeusEx
15/04/2010, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
DeusEx..

Προσωπικά φίλε, προτιμώ να περπατήσω με την βροχή και τους 5 βαθμούς παρά να βγάλω το όποιο παιδί πάνω σε παπί με ενα αδιάβροχο της πλάκας για να φάω μια μακαρονάδα... άσε που αυτήν την φτιάχνω και σπίτι καλύτερα.

Ο καθείς βέβαια όπως πιστεύει έτσι;

Gandalf

βρε gandalf,

πλακιτσα κανω ... δεν παραγγελνω ΠΟΤΕ απ'εξω! Σκατοφαγια ... εμαθα να μαγειρευω κ εχασα καμμια 15αρια κιλα ...

:lol:

epp1640
15/04/2010, 22:29
:beer: :beer: :beer:

ωραίος..

tifoefs
15/04/2010, 22:38
καλη ορεξη και προσεχε μη γδαρεις ζαντα αλα ευρωπαϊκο παραδειγμα !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

camen
15/04/2010, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
βρε gandalf,

πλακιτσα κανω ... δεν παραγγελνω ΠΟΤΕ απ'εξω! Σκατοφαγια ... εμαθα να μαγειρευω κ εχασα καμμια 15αρια κιλα ...

:lol:

Προφανως και εγω πιο πριν ειρωνευομουν...Παραγγελνω φυσικα απο εξω, αλλα οταν ο καιρος ειναι τοσο χαλια και επειδη και εγω οδηγω μηχανι και ξερω ,το αποφευγω...:winka:
Ωστοσο,αν ειναι τοοοοσο μεγαλη αναγκη περιμενω μεχρι να ξεπιασει και μετα παραγγελνω...:winka:


Αλλα δυστυχως δεν κανουν ολοι ετσι:( :mad:



:beer: :beer: :beer: :wave2:

DeusEx
15/04/2010, 22:56
Να σας φτιαξω μια γαριδομακαροναδα (με light κρεμα γαλακτος) και θα μου γλυφετε ........ τα δαχτυλακια !!!!


:rotflmao:


Οταν ημουν φοιτητης επαιρνα συνεχεια απ'εξω, αλλα ποτε με σκατοκαιρο... εχω κολλητο ντελιβερα, και οπως σου ειπα δουλευα κ γω κουριερ εναν χειμωνα κ ξερω την γλυκα.


:nono:


ΥΣ : Θα εκπλαγειτε ποσο γρηγορα μπορειτε να χασετε βαρος αμα σταματησετε : Πιτσα, Πιτες, Σουβλακια,Τηγανιτα,hamburger, Σαντουιτς, Τυροπιτες κτλ, Αναψυκτικα και Χυμους ... παραλιγο να ξεχασω το ψωμι :nono:

camen
15/04/2010, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Να σας φτιαξω μια γαριδομακαροναδα (με light κρεμα γαλακτος)

Ποτε θα ξανακατεβεις ειπαμε?!:look: :look: :look: :look:

DeusEx
15/04/2010, 23:36
οταν ψαρεψεις φρεσκες γαριδες απο τον Πατραϊκό κολπο ...

:lol:

orizontas
16/04/2010, 01:24
που οι καλες εποχες που μμε τον πρωτο μισθο κερναγε ολοι την παρεα ......


:beer: :beer: :beer: :beer:


εχεις πμ ... τον λογαριαμο μου .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
16/04/2010, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
ενσημα και παροχες που μονο τα εργοστασια δινουν.


για κάντο λιανά αυτό γιατί είμαι σε εργοστάσιο εδώ και δυο μηνάκια αλλά δεν έχω πάρει πρέφα...:confused: :confused:

Pardalotzatziki
16/04/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
για κάντο λιανά αυτό γιατί είμαι σε εργοστάσιο εδώ και δυο μηνάκια αλλά δεν έχω πάρει πρέφα...:confused: :confused:

Για τα ενσημα δεν χρειαζεται να εξηγησω κατι..
Για τα αλλα, δεν ισχυουν για ολα, οποτε για να ρωτας μαλλον δεν παιζεται κατι εκει που εισαι...

Δεν μπαινω σε λεπτομερειες...:wave2:

paramedic
16/04/2010, 08:54
Φίλε Georgaras δοκίμασες να πας σε ιδιωτικές κλινικές μεγάλες και μικρές? Σχεδόν πάντα υπάρχει θέση για νοσοκομο και αν δεν υπάρχει θα υπάρξει σύντομα μιας και φέυγουν πολλοί γρήρορα. Ειναι μια "βρωμική" δουλειά μιας και (θα στο πω χύμα) καθαρίζεις χεσμένους ασθενείς μέσα στον χώρο αλλα το συνηθίζεις και πίστεψε με δεν ειναι τόσο αηδιαστικο όσο ακούγεται. Μερικές φορές είναι παρα πολύ όμως. Ειναι δουλειά που θέλει μπράτσα και δύναμη και έχει κούραση αλλα είναι μόνιμη σχεδόν πάντα. Και αν κάποια φορά ξεμείνεις θα βρείς έυκολα σε άλλη κλινική. Γνώσεις δεν χρειαζονται. Παρε σβάρνα αν αντεχει το στομάχι σου(γιατί και νεκρούς θα δεις πολλούς και βαριά ασθενείς,και αίματα και τα πάντα) τις κλινικές και τα γραφεία προσωπικού και ζήτα εργασία σε αυτό λέγοντας οτι έχεις δουλέψει ξανα νοσοκομος σε κλινική.

DAYMAN
16/04/2010, 09:13
:beer: :beer: :beer:

DimChios
16/04/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Φίλε Georgaras δοκίμασες να πας σε ιδιωτικές κλινικές μεγάλες και μικρές? Σχεδόν πάντα υπάρχει θέση για νοσοκομο και αν δεν υπάρχει θα υπάρξει σύντομα μιας και φέυγουν πολλοί γρήρορα. Ειναι μια "βρωμική" δουλειά μιας και (θα στο πω χύμα) καθαρίζεις χεσμένους ασθενείς μέσα στον χώρο αλλα το συνηθίζεις και πίστεψε με δεν ειναι τόσο αηδιαστικο όσο ακούγεται. Μερικές φορές είναι παρα πολύ όμως. Ειναι δουλειά που θέλει μπράτσα και δύναμη και έχει κούραση αλλα είναι μόνιμη σχεδόν πάντα. Και αν κάποια φορά ξεμείνεις θα βρείς έυκολα σε άλλη κλινική. Γνώσεις δεν χρειαζονται. Παρε σβάρνα αν αντεχει το στομάχι σου(γιατί και νεκρούς θα δεις πολλούς και βαριά ασθενείς,και αίματα και τα πάντα) τις κλινικές και τα γραφεία προσωπικού και ζήτα εργασία σε αυτό λέγοντας οτι έχεις δουλέψει ξανα νοσοκομος σε κλινική.


πωπω ρε φιλε!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ επειδη έμεινα κι εγω (δυστυχως) σαν ασθενης σε κλινική 2 μηνες και ειδα πολλά...RESPECT σε αυτους τους ανθρωπους! Δε θα μπορουσα με τιποτα να το κανω αυτο!
Οχι τοσο τα αιματα αλλα, σορρυ....το ξεσκάτισμα!!!

δεν κανω χαβαλε αν και ισως ακουγεται καπως ετσι!

paramedic
16/04/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
πωπω ρε φιλε!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ επειδη έμεινα κι εγω (δυστυχως) σαν ασθενης σε κλινική 2 μηνες και ειδα πολλά...RESPECT σε αυτους τους ανθρωπους! Δε θα μπορουσα με τιποτα να το κανω αυτο!
Οχι τοσο τα αιματα αλλα, σορρυ....το ξεσκάτισμα!!!

δεν κανω χαβαλε αν και ισως ακουγεται καπως ετσι!

Σιγά το πράμα φίλε μου...Καθημερινότητα ειναι για μένα μιας και ειμαι Νοσηλευτής σε μονάδα και με τον νοσοκόμο ξεσκατίζουμε παρέα τα περιστατικά. Και για να σας συντρίψω μια εικόνα που έχετε:Φανταστείτε την εικόνα αυτη με μια σεξυ νοσηλευτρια μιας και υπάρχουν πολλά "καλα" κομμάτια στον χώρο μου και φυσικά και αυτές ξεσκατίζουν τα περιστατικά. Εμεις πάντως για να το κανουμε πιο ανεκτό και ευχαριστο λέμε οτι πάμε για Skating. Βάλτε και το ΞΕ μπροστά και θα καταλάβετε γιατι.
Ακομα ονειρεύεστε την "σεξυ" νοσηλευτρια?????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
16/04/2010, 11:57
μα τις εβλεπα! λες να μη τις εβλεπα!

Κι ερχονταν μετα σε μενα και τους ελεγα: " χερακια πλύναμε?"

Αντι να τις ρωτησω αν πλυνανε τον δικό τους κ@λο, οπως υπο Κ.Σ θα έπρεπε!

:bigcry: :lol: :lol: :lol: :bigcry:

2stroker
16/04/2010, 12:00
παντως περα απο την πλακα και ολα αυτα
τα πραγματα ειναι δυσκολα,χτες βραδακι γυρισα παλι καμια 15αρια μαγαζια (καφε μπαρ)ρωτωντας για δουλεια αλλα τζιφος.φυσικα δεν το βαζω κατω και θα κανω αρκετες βολτες ακομα,αλλα σκουρα τα πραγματα αδελφια.

Εχετλαίος
16/04/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
παντως περα απο την πλακα και ολα αυτα
τα πραγματα ειναι δυσκολα,χτες βραδακι γυρισα παλι καμια 15αρια μαγαζια (καφε μπαρ)ρωτωντας για δουλεια αλλα τζιφος.φυσικα δεν το βαζω κατω και θα κανω αρκετες βολτες ακομα,αλλα σκουρα τα πραγματα αδελφια.

Μη στεναχωριέσαι. Σίγουρα κάτι θα βρεις. Μπορεί να μην το βρεις με την πρώτη βόλτα αλλά όλο και κάτι θα κάτσει, σίγουρα.
Αισιόδοξος να είσαι και με χαμόγελο.
Βοηθάει και εσένα και τον άλλο που σε βλέπει.
Υγεία και κουράγιο.
:wave2: