PDA

View Full Version : υπεροψία ή γνώση ικανοτήτων;



Allst@rf
13/04/2010, 17:49
σε ορισμένα θέματα σ'αυτή τη ζωή είμαι τόσο απόλυτος που μου έχει στοιχίσει φιλίες ,συντρόφους ,χρήματα και χρόνο...διαβάστε και καταθέστε τη γνώμη σας...

Πριν το καλοκαίρι προσπαθούσα να ψήσω ένα φιλαράκι να μπούμε μαζί στην πίστα.εγώ είχα είδη κάνει και σχολεία και τρακντέι και του έλεγα ότι μόνο πίστα θα χαρεί στο όριο οδήγηση μοτο.αυτός πιο πολλά χρόνια εμπειρίας από μένα ,πολλά χιλιόμετρα εντός ελλάδας και με πολλές αλλαγές σε μοτοσυκλέτες.μια και δύο τον καταφέρνω και μπαίνουμε.έτσι λοιπόν το παιδί στο πρώτο του τρακντέι καταφέρνει και γυρνάει στο 1.09(!).η αλήθεια βέβαια είναι ότι αυτόν τον χρόνο τον πετυχαίνει με ρίσκο και τέρμα γκάζι,χωρίς γνώσεις για σημεία,απεξ.γύροσκοπικα κτλ κτλ κτλ.συγκεκριμένα ,μιλάω για ρίσκο γιατί στον χρόνο που γυρνούσε "εξυνε" το μηχανάκι και φλερτάρε με το χάισαιντινγκ γύρο με το γύρο.τέσπα ,το χάρηκε πολύ ,τον χάρηκα και γω αλλά τον προειδοποίησα ότι αν συνεχίσει έτσι να φάει τούμπα χοντρή και θα χτυπήσει άσχημα.
Κάποια στιγμή ,μετά από καιρό που πίναμε καφέ με άλλους φίλους οι οποίοι έχουν χιλιάρια SS,πετάγεται ο 1.09 και λέει ...
"αν μου δώσετε εμένα ένα τέτοιο(σύγχρονο τετρακύλινδρο χιλιάρι SS εννοούσε) κατέβαζω χρόνο κάτω από 1.06 στα μέγαρα."
ε,τρελάθηκα,μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι,τα πήρα στα κρανία και του την είπα.
1ον.του λέω οτι μου φαίνεται αδιανόητο να το παίζει μόστρα ανάμεσα σε φίλους
2ον.του εξηγώ τι παίζει με το άθλημα "κατέβαζω χρόνους στην πίστα κάτω από 1.09"
3ον.τον προκαλώ να μου το αποδείξει με επίσημα χρονόμετριμενα .
Η απάντηση του ήταν ότι δεν το λέει υπεροπτικά μας ότι όντως πιστεύει ότι είναι χεράς,ταλέντο και θα καταφέρει να κατεβάσει καλούς χρόνους με τέτοιου είδους μηχανάκι.
Το κόλλημα το δικό μου είναι το εξής...
Δε γουστάρω αυτούς που το παίζουν μούρη εκ του ασφαλούς.μου φαίνεται μαλακία να το παίζεις μούρη στη παρέα σου,λες και οι φίλοι σου δεν ξέρουν ότι είσαι γρήγορος και έμπειρος .και τέλος ,επειδή ξέρει ότι εχω κάποιες γνώσεις σχετικά με γρηγόρη και ασφαλή οδήγηση στην πίστα.θεωρώ ότι υποτιμάει την νοημοσύνη μου λέγοντας τέτοια ανέκδοτα.
Από τότε ,λόγω του απολύτου χαρακτήρα μου δε μιλίομαστε.

Jo.Da.
13/04/2010, 17:56
Η έννοια της φιλίας είναι διαφορετική για τον καθένα...

Σύμφωνα λοιπόν με τα δικά μου πρότυπα θα έλεγα πως με το παληκάρι δεν είστε φίλοι...Με φίλο μπορεί να διαφωνησω και να λογομαχήσω για διάφορα θέματα...όχι όμως να μην μιλιόμαστε για το χρόνο στην πίστα...Για να πάψω να μιλάω με αυτούς που θεωρώ ΦΙΛΟΥΣ, πρέπει να συντρέχει πολύ σοβαρός ΛΟΓΟΣ και ΑΙΤΙΑ...:winka:

:wave2:

billanti
13/04/2010, 18:01
Να τον πάρεις τηλέφωνο και να πάτε μια βόλτα με τις μηχανές!:beer:

Akatanomastos
13/04/2010, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από billanti
Να τον πάρεις τηλέφωνο και να πάτε μια βόλτα με τις μηχανές!:beer:

να τον παρεις τηλεφωνο και να τους πεις


-@ρχιδι@ που το κανεις κατω απο 1,06

και να του κλεισεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

950dim
13/04/2010, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σε ορισμένα θέματα σ'αυτή τη ζωή είμαι τόσο απόλυτος που μου έχει στοιχίσει φιλίες ,συντρόφους ,χρήματα και χρόνο...διαβάστε και καταθέστε τη γνώμη σας...

Πριν το καλοκαίρι προσπαθούσα να ψήσω ένα φιλαράκι να μπούμε μαζί στην πίστα.εγώ είχα είδη κάνει και σχολεία και τρακντέι και του έλεγα ότι μόνο πίστα θα χαρεί στο όριο οδήγηση μοτο.αυτός πιο πολλά χρόνια εμπειρίας από μένα ,πολλά χιλιόμετρα εντός ελλάδας και με πολλές αλλαγές σε μοτοσυκλέτες.μια και δύο τον καταφέρνω και μπαίνουμε.έτσι λοιπόν το παιδί στο πρώτο του τρακντέι καταφέρνει και γυρνάει στο 1.09(!).η αλήθεια βέβαια είναι ότι αυτόν τον χρόνο τον πετυχαίνει με ρίσκο και τέρμα γκάζι,χωρίς γνώσεις για σημεία,απεξ.γύροσκοπικα κτλ κτλ κτλ.συγκεκριμένα ,μιλάω για ρίσκο γιατί στον χρόνο που γυρνούσε "εξυνε" το μηχανάκι και φλερτάρε με το χάισαιντινγκ γύρο με το γύρο.τέσπα ,το χάρηκε πολύ ,τον χάρηκα και γω αλλά τον προειδοποίησα ότι αν συνεχίσει έτσι να φάει τούμπα χοντρή και θα χτυπήσει άσχημα.
Κάποια στιγμή ,μετά από καιρό που πίναμε καφέ με άλλους φίλους οι οποίοι έχουν χιλιάρια SS,πετάγεται ο 1.09 και λέει ...
"αν μου δώσετε εμένα ένα τέτοιο(σύγχρονο τετρακύλινδρο χιλιάρι SS εννοούσε) κατέβαζω χρόνο κάτω από 1.06 στα μέγαρα."
ε,τρελάθηκα,μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι,τα πήρα στα κρανία και του την είπα.
1ον.του λέω οτι μου φαίνεται αδιανόητο να το παίζει μόστρα ανάμεσα σε φίλους
2ον.του εξηγώ τι παίζει με το άθλημα "κατέβαζω χρόνους στην πίστα κάτω από 1.09"
3ον.τον προκαλώ να μου το αποδείξει με επίσημα χρονόμετριμενα .
Η απάντηση του ήταν ότι δεν το λέει υπεροπτικά μας ότι όντως πιστεύει ότι είναι χεράς,ταλέντο και θα καταφέρει να κατεβάσει καλούς χρόνους με τέτοιου είδους μηχανάκι.
Το κόλλημα το δικό μου είναι το εξής...
Δε γουστάρω αυτούς που το παίζουν μούρη εκ του ασφαλούς.μου φαίνεται μαλακία να το παίζεις μούρη στη παρέα σου,λες και οι φίλοι σου δεν ξέρουν ότι είσαι γρήγορος και έμπειρος .και τέλος ,επειδή ξέρει ότι εχω κάποιες γνώσεις σχετικά με γρηγόρη και ασφαλή οδήγηση στην πίστα.θεωρώ ότι υποτιμάει την νοημοσύνη μου λέγοντας τέτοια ανέκδοτα.
Από τότε ,λόγω του απολύτου χαρακτήρα μου δε μιλίομαστε.

Τι ακριβως σε πειραξε???
Ο τυπος προφανως ειναι χερας και ειπε την αληθεια...αν γυρναει σε καλο χρονο με χρεπι,σιγουρα με ενα πιο συγχρονο μηχανακι θα πηγαινει αερας!
Τα ρισκα ειναι δικα του...εσυ δε του ειπες πως εκει θα οδηγουσε στο οριο?
Προφανως δε περιμενες να κουβαλαει τρελα/ικανοτητες/τυχη ωστε να κανει 1΄09!
Πιο υπεροπτικη/εγωιστκη μου φαινεται η δικη σου προκληση...
:winka:
Φιλικα...

zephyr1
13/04/2010, 18:09
Οτι να ναι.:dizzy:

tadi
13/04/2010, 18:12
Αν και δεν σε ξερω αυτα που γραφεις πιο πολυ σαν ζηλια ακουγονται (ακουγονται λεω και οχι οτι ειναι). Ισως λοιπον κι ο φιλος σου να το καταλαβε ετσι.
Παντως αν με τη πρωτη φορα εκανε 1.09 δεν ειναι και τοσο δυσκολο με λιγη προπονηση ακομα και με το δικο του μηχανακι (τι εχει?) να το κατεβασει 1.06.
Τωρα το οτι στους φιλους και γενικα στη παρεα δεν πουλαμε μουρη ειναι σωστοτατο.
Αλλα δεν ειναι και λογος να τσακωθεις.
Πιειτε μια μπυρα,βρειτε τα και ευχαριστηθειτε μαζι δρομο και πιστα.


:beer:

zolotas
13/04/2010, 18:14
καλα εσεις στοιχηματα δεν παιζετε??:confused: .........

VGER
13/04/2010, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να τον παρεις τηλεφωνο και να τους πεις


-@ρχιδι@ που το κανεις κατω απο 1,06

και να του κλεισεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σωστόοοοοοοοοοςςςςς....

Τα σπασμένα πότε τα μετράμε; :cry:

billanti
13/04/2010, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να τον παρεις τηλεφωνο και να τους πεις


-@ρχιδι@ που το κανεις κατω απο 1,06

και να του κλεισεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl:

zolotas
13/04/2010, 18:22
εγω γυριζω σε 1 λεπτο παιδια




































παω για τσιγαρα :rolleyes:

John Steed
13/04/2010, 18:25
To να είσαι απόλυτος στη ζωή σου σε κάποια πράγματα είναι καλό και υγειές, μπορεί π.χ. να σε σώσει από τα ναρκωτικά, από κακές παρέες κλπ, αλλά μπορεί να σου στοιχίσει και το κεφάλι σου που λένε....

'Οσων αφορά τις φιλίες, απλά αναρωτήσου τι είναι αυτό που καθορίζει κάποιους ανθρώπους ως φίλους, και τι όχι.

Αν σου στέκεται στις δυσκολίες
Αν σου λέει μια καλή κουβέντα για να σε κάνει να νοιώσεις καλά
Αν κάθεστε και πίνετε χαλαρά τον καφέ σας και γελάτε με κάθε μαλακεία
Αν μπορεί να στα χώνει όποτε έχεις κάνει μαλακία αλλά εσυ δεν το πιστεύεις
Αν σέβεται τις απόψεις σου αν και διαφωνεί με αυτές
Αν σου λέει τη γνώμη του ΧΩΡΙΣ να στην επιβάλλει
Αν τον λες αδελφό αντί για φίλο

κλπ
κλπ


Τώρα αναρωτήσου σν ΕΣΥ είσαι καλός φίλος για τους άλλους, ή αν προσπαθείς μέσα από την απολυτότητα και την ξεροκεφαλιά σου να τους μετατρέψεις σε αντίγραφα του εαυτού σου...

Και τώρα φαντάσου έναν κόσμο που όοοολοι θα έκαναν ακριβώς τα ίδια πράγματα με εσένα, αν θα φορούσαν τα ίδια πράγματα με εσένα, αν θα είχαν ακριβώς τις ίδιες απόψεις με εσένα κλπ κλπ

Πολύ βαρετά δεν θα ήταν?

Και για κλείσιμο αλλά και για να σε προλάβω θα σου πω πως όσο και αν προσπαθείς να πείσεις τον άλλο οτι πρέπει να προσέχει και πως κάποια πράγματα δεν είναι μαγκιά, τελικά το μόνο πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι να εύχεσαι ο φίλος σου (ναι, αυτός, με ό,τι μυαλά κι αν κουβαλάει) να είναι πάντα καλά και πως κάτι του έμεινε από το κύρηγμά σου.

Επίσης, το να καυχιέται κάποιος για ένα κατόρθωμα είναι χαρακτηριστικό συναισθηματικού κενού που προσπαθεί να καλύψει με πράγματα στα οποία όντως τα κάνει καλά, άρα αν ήσουν καλός φίλος, ή έστω ο φίλος που χρειαζόταν ο φίλος σου, τότε θα προσπαθούσες να τον κάνεις να δει πως δεν χρειάζεται να καλύπτει τα κενά του εαυτού του παριστάνοντας τον κ@υλωμένο έφηβο....


(Με κάθε σεβασμό)
:beer: :beer:

val
13/04/2010, 18:26
Ο φιλος σου εκανε 1.09 με το καλημερα, το πιθανοτερο ειναι οτι το 1.06 το εχει ανετα με καλυτερο μηχανακι, παρτο αποφαση και ξεκολλα!!!
Μην το βλεπεις ουτε εγωιστικα ουτε τιποτα. Αλλοι κανουν σχολεια και ειναι μετριοι και αλλοι ειναι απλα χεραδες και πανε ταπα χωρις να το πολυαναλυσουν το θεμα, απλα συμβαινει, συντελει βεβαια σε αυτο και η αγνοια κινδυνου....
Προφανως και ο φιλος οδηγει στο οριο, πλαγιαζοντας υπερβολικα το μηχανακι και καποια στιγμη θα την αρπαξει την τουμπιτσα, εσυ σαν φιλος του θα επρεπε να τον συμβουλευσεις και να τρν παροτρυνεις να κανει κανενα σχολειο για να οδηγει με περισσοτερη ασφαλεια και θα κατεβασει και αλλα δευτερολεπτα στανταρ.
Και τελος θα επρεπε να χαιρεσαι που ο φιλος σου πρωτη φορα στην πιστα τα πηγε σουπερ, ετσι κανουν οι φιλοι!!!!!!!

zephyr1
13/04/2010, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
To να είσαι απόλυτος στη ζωή σου σε κάποια πράγματα είναι καλό και υγειές, μπορεί π.χ. να σε σώσει από τα ναρκωτικά, από κακές παρέες κλπ, αλλά μπορεί να σου στοιχίσει και το κεφάλι σου που λένε....

'Οσων αφορά τις φιλίες, απλά αναρωτήσου τι είναι αυτό που καθορίζει κάποιους ανθρώπους ως φίλους, και τι όχι.

Αν σου στέκεται στις δυσκολίες
Αν σου λέει μια καλή κουβέντα για να σε κάνει να νοιώσεις καλά
Αν κάθεστε και πίνετε χαλαρά τον καφέ σας και γελάτε με κάθε μαλακεία
Αν μπορεί να στα χώνει όποτε έχεις κάνει μαλακία αλλά εσυ δεν το πιστεύεις
Αν σέβεται τις απόψεις σου αν και διαφωνεί με αυτές
Αν σου λέει τη γνώμη του ΧΩΡΙΣ να στην επιβάλλει
Αν τον λες αδελφό αντί για φίλο

κλπ
κλπ


Τώρα αναρωτήσου σν ΕΣΥ είσαι καλός φίλος για τους άλλους, ή αν προσπαθείς μέσα από την απολυτότητα και την ξεροκεφαλιά σου να τους μετατρέψεις σε αντίγραφα του εαυτού σου...

Και τώρα φαντάσου έναν κόσμο που όοοολοι θα έκαναν ακριβώς τα ίδια πράγματα με εσένα, αν θα φορούσαν τα ίδια πράγματα με εσένα, αν θα είχαν ακριβώς τις ίδιες απόψεις με εσένα κλπ κλπ

Πολύ βαρετά δεν θα ήταν?

Και για κλείσιμο αλλά και για να σε προλάβω θα σου πω πως όσο και αν προσπαθείς να πείσεις τον άλλο οτι πρέπει να προσέχει και πως κάποια πράγματα δεν είναι μαγκιά, τελικά το μόνο πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι να εύχεσαι ο φίλος σου (ναι, αυτός, με ό,τι μυαλά κι αν κουβαλάει) να είναι πάντα καλά και πως κάτι του έμεινε από το κύρηγμά σου.

Επίσης, το να καυχιέται κάποιος για ένα κατόρθωμα είναι χαρακτηριστικό συναισθηματικού κενού που προσπαθεί να καλύψει με πράγματα στα οποία όντως τα κάνει καλά, άρα αν ήσουν καλός φίλος, ή έστω ο φίλος που χρειαζόταν ο φίλος σου, τότε θα προσπαθούσες να τον κάνεις να δει πως δεν χρειάζεται να καλύπτει τα κενά του εαυτού του παριστάνοντας τον κ@υλωμένο έφηβο....


(Με κάθε σεβασμό)
:beer: :beer:

Και ψυχοθεραπεια το μοτο.γρ

:rotflmao:

devil's animal
13/04/2010, 18:29
ωραια, και το προβλημα που ειναι?:confused:

Akatanomastos
13/04/2010, 18:29
και προς θεου


μην του αδειασεις τα υγρα απο τα φρενα πριν μπει στην πιστα:eek: :eek: :eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
13/04/2010, 18:30
file καποιοι ειναι natural και το χουν μεσα τους...


υπαρχουν αρκετοι στην ελλαδα, που θα μπορουσαν να διαπρεψουν σε διεθνεις αγωνες, με τη σωστη προετοιμασια, κατι που για τα ελληνικα δεδομενα ειναι βεβαια ανυπαρκτο...



τωρα το κατα ποσο κινδυνευε ειναι αλλο θεμα, μονος σου ειπες, οτι και εμπειρος ειναι, και πολλα χρονια οδηγαει, και πολλες μηχανες εχει αλλαξει...


ε, μαλλον θα ηξερε τι εκανε, και θα ηξερε να αντιδρασει και αναλογως...

και τωρα για αυτο που λες, οτι πηγαινε ταπα και πηγαινε για χαι και λοου, λογικο αμα γυρνας στο 109 με χαρχαλο...

Allst@rf
13/04/2010, 18:55
1ον εγώ τα εχω βρει με τον εαυτό μου και το χάρηκα με την πάρτι του που διασκέδασε(το αναφέρω και στο αρχικό πόστ).
2ον προσωπικα πιστεύω ότι ένας ανθρώπος που πάει γρήγορα μόνο και μόνο από καυλα και άγνοια κίνδυνου ,αν δεν μάθει αρκετά πράγματα σχετικά με γρηγόρη οδήγηση ,είναι αδύνατο να κατεβάσει τόσο πολύ τους χρόνους με σύγχρονο χιλιάρι στΑ μέγαρα.
3ον και κυριότερο.θα το βουλωνα το ξερό μου αν κάποια στιγμή πηγαίναμε μέγαρα και χωρίς πολλά λόγια και δηλώσεις ,του κρατουσα χρόνο ενώ γυρνούσε και μπροστά στα μάτια μου κατέβαζε χρόνο κάτω από 1.06.το είπα και στην αρχή,κατά την γνώμη μου ο φίλος το είπε αυτο ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΎΣ.

koulis19
13/04/2010, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
και προς θεου


μην του αδειασεις τα υγρα απο τα φρενα πριν μπει στην πιστα:eek: :eek: :eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Και μετα θα του πει.Ειδες που στα ελεγα?Την πλαγιαζες πολυ την μηχανη και κοπηκαν πολλα καλωδια.

menelaos46
13/04/2010, 18:59
Να ρωτησω κατι τωρα εγω??? Αυτο το 1.09 ειναι διασταυρομενο η φημη???
Μηπως ο φιλος σας δουλευει ολους???
Μου φαινεται δυσκολο πρωτη φορα σε πιστα και ειδικοτερα στα μεγαρα να γυρισεις 1.09 χωρις εμπειρια απο περιβαλλον πιστας με μηχανη η αυτοκινητο ως απιθανο θα ελεγα...
Με τι μηχανακι???




Παντως αν ειναι φιλος δεν ειναι λογος να μη μιλατε... σιγα μωρε εσυ μπορει να εισαι καλυτερος με τις γυναικες... η με τα αυτοκινητα... με την τεχνολογια.... στον αθλητισμο.... στις μπυρες.... στη ζωγραφικη.... στην ποιηση....στην ιππασια...................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .....................................

epp1640
13/04/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να τον παρεις τηλεφωνο και να τους πεις


-@ρχιδι@ που το κανεις κατω απο 1,06

και να του κλεισεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

menelaos46
13/04/2010, 19:24
υπαρχουν αρκετοι στην ελλαδα, που θα μπορουσαν να διαπρεψουν σε διεθνεις αγωνες, με τη σωστη προετοιμασια, κατι που για τα ελληνικα δεδομενα ειναι βεβαια ανυπαρκτο...

Μπα δε νομιζω και τοσο πολλοι... ειμαστε κωλομπαραδες εμεις...

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

gixxerpap
13/04/2010, 19:33
πως κάνετε έτσι ρε παιδιά? έχετε την εντύπωση ότι είναι ο πρωτος που γυρνάει σε αυτον το χρόνο, με την πρωτη φορά? το αν θα πέσει ή όχι, είναι άλλο θέμα...και η τούμπα, μέσα στο παιχνίδι είναι ...

το 1.06 είναι όντως πολύ δύσκολο, έως απίθανο, μιας και απο κάποιο σημείο και μετά τα δευτερόλεπτα πέφτουν με μεγάλη δυσκολία, αλλά αφου δεν έχει εμπειρία απο πίστα, λογικό είναι να θεωρεί ότι μπορεί να κατεβάσει τόσο το χρόνο του ...

Stabak
13/04/2010, 19:38
κάνετε λάθος, η τουμπα δεν ειναι μες το παιγνίδι και σκοπός φαντάζομαι της φιλιας (και των φόρα σαν πληροφορία) ειναι να αποτρέψουμε τετοιες αλαζονίες είτε απο τον εαυτό μας είτε απο τους οικείους μας....

εγω θα σου έλεγα να κατευνάσεις τον φίλο σου μιλώντας του για τουμπες και για αλλες τετοιες συμφορές απο πραγματικα παραδείγματα όχι τοσο για να τον φοβίσεις αλλα για να του δημιουργήσεις την εικόνα οτι αυτό που θεωρεί εύκολο δεν ειναι και τόσο, όσο του ότι η τουμπα πονάει...

απο κοκοράκια αλλα τίποτε βεβαια... στο ασθενοφόρο ομως μεσα περιπλανώμενος κανα 4ωρο τα πράγματα ειναι διαφορετικά :wave2:

trelf
13/04/2010, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σε ορισμένα θέματα σ'αυτή τη ζωή είμαι τόσο απόλυτος που μου έχει στοιχίσει φιλίες ,συντρόφους ,χρήματα και χρόνο...διαβάστε και καταθέστε τη γνώμη σας...


Από τότε ,λόγω του απολύτου χαρακτήρα μου δε μιλίομαστε.

μονος σου μιλας....μονος σου απαντας....

απο τον εγωισμο σας δεν μιλατε...ο ενας περισσοτερο απο τον αλλον!

Allst@rf
13/04/2010, 20:00
μενέλαε ,έτσι λέει ο ίδιος που τον μέτρησε φίλος του.δεν τον εχω για ψεύτη φίλε.
Εγώ θα πω κάτι άλλο ,πιο πολύ στα παιδιά που λένε ότι μπορεί να είναι ταλέντο ή ότι μπορεί να κατεβάσει το χρόνο του τόσο πολύ.
1ον πιστεύω ότι από ένα σημείο και μετά για να κατεβάσεις χρόνους δε σε καλύπτει μόνο το ταλέντο και γνώσεις αλλά πρέπει να έχεις και στημένο μηχανάκι.
2ον το Pοwer Bikes του προηγούμενου μήνα είχε συγκριτικό του καινούργιου ΒΜW στην πίστα.ο συντάκτης που έκανε το συγκριτικό ,με το που μπήκε έκανε εύκολα 1.09 και όσο περνούσαν τα σεσιον και πίεζε και έκανε και ρυθμίσεις στο εργαλείο κατάφερε,με κόπο όπως λέει ο ίδιος, μέχρι 1.06 και κάτι ψιλά.ύστερα από αυτό το άρθρο ,έστω και το ένα τοις εκατό να πίστευα ότι θα μπορούσε το φιλαράκι να πετύχει αυτό που δήλωνε,εξανεμίστηκε για πάντα.
Εγώ μαζί μας,σύμφωνω ότι είναι ταλέντο. Και ρωτάω τους αγωνιζόμενους που γυρνάν σε αυτούς τους χρόνους και πολύ παρακάτω,όλοι ρε παιδιά στο πρωτάθλημα μόνο με με το ταλέντο σας τρέχετε; :confused:

harvester
13/04/2010, 20:01
εγω εδωσα σε ενα πιτσιρικα το 636 μεσα σε πιστα καρτ και μου το εστριβε με πλαγιολισθηση και στην εξοδο το σηκωνε και σουζα.

το τυπακι ηταν μονο 19 και το μηχανακι το πηγαινε διπλωμενο.
σταματαει εξω και μου λεει γιατι δεν κοβουν περισσοτερο τα τιμονια τους δεν διπλωνει πολυ :lol:

πραγματικα απολαυσα να μου καταστρεφει το μηχανακι.
ειναι τυποι που απλα το εχουν πως να το κανουμε.

δες τον ροσσι. 100 χρονια να γυριζουν οι αλλοι ροσσι δεν θα γινουν ποτε:lol:


και ο δρομος ειναι μεγαλη εμπειρια απλα αναγκαζεσαι να εχεις πιο ανοιχτες γραμμες. οταν ξεκολησει ο εγκεφαλος σου και κλεινει στα απεξ τοτε

Akatanomastos
13/04/2010, 20:01
ισως νιωθω ετσι και εγω, ισως να μας βγει σε καλο, ισως να μ'αυτος που ζητας... (http://www.youtube.com/watch?v=H9j-xcxpUn8)

G M
13/04/2010, 20:02
Κλασσικο θεμα συζητησης.....:)

Εφοσον ενδιαφερεσαι για τον φιλο σου θα ελεγα καλυτερα να μην αμφισβητεις τις δυνατοτητες του για να ηρεμησει για να μην κανει την βλακεια και πιεσει περα απο τις δυνατοτητες του

θα ελεγα να του πεις οτι ειναι σχεδον βεβαιο οτι οταν κυνηγας χρονους το απολαμβανεις λιγοτερο απο αλλους που γυρνουν χωρις να κοιτουν το χρονομετρο.

harvester
13/04/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Κλασσικο θεμα συζητησης.....:)

Εφοσον ενδιαφερεσαι για τον φιλο σου θα ελεγα καλυτερα να μην αμφισβητεις τις δυνατοτητες του για να ηρεμησει για να μην κανει την βλακεια και πιεσει περα απο τις δυνατοτητες του

θα ελεγα να του πεις οτι ειναι σχεδον βεβαιο οτι οταν κυνηγας χρονους το απολαμβανεις λιγοτερο απο αλλους που γυρνουν χωρις να κοιτουν το χρονομετρο.

δες ανθρωπος που μιλησε :lol: :lol:

Allst@rf
13/04/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
κάνετε λάθος, η τουμπα δεν ειναι μες το παιγνίδι και σκοπός φαντάζομαι της φιλιας (και των φόρα σαν πληροφορία) ειναι να αποτρέψουμε τετοιες αλαζονίες είτε απο τον εαυτό μας είτε απο τους οικείους μας....

εγω θα σου έλεγα να κατευνάσεις τον φίλο σου μιλώντας του για τουμπες και για αλλες τετοιες συμφορές απο πραγματικα παραδείγματα όχι τοσο για να τον φοβίσεις αλλα για να του δημιουργήσεις την εικόνα οτι αυτό που θεωρεί εύκολο δεν ειναι και τόσο, όσο του ότι η τουμπα πονάει...

απο κοκοράκια αλλα τίποτε βεβαια... στο ασθενοφόρο ομως μεσα περιπλανώμενος κανα 4ωρο τα πράγματα ειναι διαφορετικά :wave2:

φίλε stabak,την μέρα που είμασταν στο τρακντέι καθήσαμε στα πιτς να δούμε λίγο "πλατεια". Σε ένα σεσιον που καθήσαμε είδαμε τρεις πτώσεις από αναβάτες οι οποίοι,ναι μεν πήγαιναν γρήγορα αλλά κάθονταν σαν κουτσουρα στο μηχανάκια τους.ο φίλος το είδε μπροστά του,μέχρι και ασθενοφόρο μπήκε μέσα.

menelaos46
13/04/2010, 20:18
Με τι μηχανακι δε μου ειπες?????????


Η αληθεια ειναι οτι μονο οταν γυρνας χωρις αγχος βελτιωνεσαι. Αν εχεις το χρονο στο μυαλο σου κανεις τσαπατσουλιες και λαθη. Αν χαλαρωσεις και πεις θα το απολαυσω μαλλον θα γυρισεις πιο γρηγορα.

Πολλοι φιλοι μου ηταν καλυτεροι απο μενα στην αρχη στην πιστα γιατι πολυ απλα εγω φοβομουν.
Ηθελα να ξερω οτι θα γυρισω τοσο αλλα θα γυρισω σιγουρα.

Και μη μπερδευεις τα πραγματα το οτι κανεις μαθηματα δε σημαινει οτι γυρνας γρηγορα απλως οτι εχει μια καλη βαση αν τη δουλεψεις για να γυρνας με ασφαλεια.

Ουσιαστικα το css ειναι μια οδηγικη φιλοσοφια. Απο κει και περα δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν αλλες ουτε οτι αυτη ειναι η σωστη για σενα.

Συνηθως οι τυποι με την ταυτοτητα γυρναν πιο γρηγορα αρχικα.

Συνεχιζω να πιστευω οτι το 1.09 για πρωτη μερα δεν υπαρχει...

gixxerpap
13/04/2010, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
δες ανθρωπος που μιλησε :lol: :lol:


αυτά του τα έλεγα όταν πρωτομπήκαμε στην πίστα, για να τον παρηγορήσω, και τα θυμάται ακόμα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
13/04/2010, 20:32
εγω ειμαι περηφανη για τους φιλους μου οταν κανουν κατι που τους ευχαριστει και αν δω οτι εχουν αγνοια θα τους
επισημανω καποια πραγματα εαν και εφοσον γνωριζω και οχι μια και 2 αλλα πολλες φορες αλλα δεν θα σταματησω
να τους μιλαω επειδη μου ειπαν ποσο γρηγοροι ειναι με τη μηχανη τους οεο :alien:

αν τωρα δεν ειναι φιλος και ειναι απλα <<απο την παρεα>> και σου την εσπασε με το υφακι του εεεε ξεσπασου και γραψτον
στα παλια σου τα λαστιχα που εκανες 560 τρακ ντει με αυτα γιατι δεν ειχες λεφτα να αλλαξεις και ειναι μισο χιλιοστο απο
κατι μαυρο γυρω απο τη ζαντα λολ και ομγ και γουατδεφακ

αυτα ειχα να πω :smokin:

Stabak
13/04/2010, 20:36
Αν ειστε φιλοι οντως, και αυτο σημαινει οτι νοιαζεται ο ένας για τον άλλον, εσυ μεν πρεπει να συνεχισεις να τον συνετίζεις στο θέμα ασφάλειας (οχι χρονων) και εκεινος να ριξει λιγο την μυτη του και να σε ακούσει ως πιο εμπειρο στο θέμα πιστας....

αν δεν γινει αυτό, μαλλον δεν ειστε φιλοι... οποτε και εις αλλα με υγεια

Allst@rf
13/04/2010, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Με τι μηχανακι δε μου ειπες?????????


Η αληθεια ειναι οτι μονο οταν γυρνας χωρις αγχος βελτιωνεσαι. Αν εχεις το χρονο στο μυαλο σου κανεις τσαπατσουλιες και λαθη. Αν χαλαρωσεις και πεις θα το απολαυσω μαλλον θα γυρισεις πιο γρηγορα.

Πολλοι φιλοι μου ηταν καλυτεροι απο μενα στην αρχη στην πιστα γιατι πολυ απλα εγω φοβομουν.
Ηθελα να ξερω οτι θα γυρισω τοσο αλλα θα γυρισω σιγουρα.

Και μη μπερδευεις τα πραγματα το οτι κανεις μαθηματα δε σημαινει οτι γυρνας γρηγορα απλως οτι εχει μια καλη βαση αν τη δουλεψεις για να γυρνας με ασφαλεια.

Ουσιαστικα το css ειναι μια οδηγικη φιλοσοφια. Απο κει και περα δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν αλλες ουτε οτι αυτη ειναι η σωστη για σενα.

Συνηθως οι τυποι με την ταυτοτητα γυρναν πιο γρηγορα αρχικα.

Συνεχιζω να πιστευω οτι το 1.09 για πρωτη μερα δεν υπαρχει...

το μηχανάκι του ήταν ένα Super duke.
Μενέλαε,δεν πιστεύω φίλε ότι επειδή έκανα ένα CSS θα τους περνάω όλους από πάνω. Είμαι ακριβώς της ίδιας απόψεως με σένα.προσωπικα ,όπως είπα και παραπάνω τα εχω βρει με εμένα.όταν αποφάσισα να κάνω το σχολείο πηγα με σκοπό να μάθω να καβάλαω το μοτορι μου και να ξέρω γιατί το καβάλάω.το κυριότερο όμως είναι ότι όταν τελείωσα το σχολείο και πέρασε λίγος καιρός πηγαίνοντας στα τρακντέι είχα ξεκαθαρίσει στο μυαλό ότι αυτό που κάνω το απολαμβάνω γιατί ξέρω για ποιο λόγο γίνεται,αλλά πάνω από όλα γιατί ξέρω ότι το κάνω με ασφάλεια.τα πέντε -δέκα πράματα που μού έδειξαν εκεί ήταν στάνταρ και στη σειρά για να παω γρήγορα και να το διασκεδάσω άλλο πάνω από όλα για να ξέρω για ποιο λόγο π.χ ανοίγουμε γκάζι στη στροφή.

EVI
13/04/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
το μηχανάκι του ήταν ένα Super duke.



εγω μπερδευτηκα τωρα εχει σουπερ ντιουκ και σας ειπε δωστε μου 1000ρι να παω ποιο γρηγορα?εεεε κατι δεν
εχω καταλαβει :blush: :rotflmao: :lol: αααασε που τα 1000ρια σουπερ σπορτ χανοντε μεσα στα μεγαρα γιατι δεν
μπορουν να εκμεταλευτουν τις ευθειες καθοτι ειναι μικρες και θελει κατι @@ νααααα να πηγαινεις τεζα γκαζι οσο προφταινεις
και να λυωνεις τα φρενα για να μπεις στι στροφη τες πα δε ξερω το σουπερντιουκ μαμει και δερνει για πιστα
ειναι σαν να εχω 1098 και να λεω δωστε μου ενα ρ1 να κατεβασω χρονο η παλι κατι δεν εχω καταλαβει βοηθατε ρεεεε

λολ και λολ και γουατ δε φακ

menelaos46
13/04/2010, 20:54
Ενταξει το super duke εδω που τα λεμε δεν ειναι και χρεπι!!!!!!!!!!!!!!

Μηπως στην ειπαν για να σε δουλεψουν επειδη εχεις κανει μαθηματα?????

p@nos
13/04/2010, 21:00
to xrepi SD einai?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



λοιπον δωστε του 1000σσ και αμα κανει καλυτερο χρονο απο το ΣΔ να μου τρυπησετε τη μυτη

:D

camen
13/04/2010, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
το σουπερντιουκ μαμει και δερνει

Ευγε νεα μου:a09: :a09: :a09: :a09:
Κραταω αυτο και οποιος θελει παμε και αντιπαραθεσεις...:evil: :evil: :evil:








:smokin:

Stabak
13/04/2010, 21:09
Το συγκεκριμένο μηχανάκι εχει ενα προσόν να πηγαίνει γρήγορα ευκολα... τι θελω να πω, εχει γρηγορη γεωμετρία και πολυ καλα φρενα... ολα αυτα ομως μεχρι ενα σημείο οπου και εκει δειχνει οτι δεν ειναι πλασμένο γι αυτον τον σκοπο, ξυνουν λαιμοι, καπακια καμπανας κλπ... μεχρι να σκασει η φωτοβολίδα.... χωρις να προειδοποιήσει αλλο...
:lol:

Allst@rf
13/04/2010, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Αν ειστε φιλοι οντως, και αυτο σημαινει οτι νοιαζεται ο ένας για τον άλλον, εσυ μεν πρεπει να συνεχισεις να τον συνετίζεις στο θέμα ασφάλειας (οχι χρονων) και εκεινος να ριξει λιγο την μυτη του και να σε ακούσει ως πιο εμπειρο στο θέμα πιστας....

αν δεν γινει αυτό, μαλλον δεν ειστε φιλοι... οποτε και εις αλλα με υγεια

εύη μου,δεν αποφάσισα μόνο εγώ να μην του μιλάω.τα είπαμε πάλι και συνέχιζε το ίδιο βιολί σε φάση να του λέω εγώ "έλα σε μαλάκα ,μην το παίζεις χεράς σε μας " και να απαντάει πολύ φυσικά και ωραία"τι να κάνουμε ρε φίλε αφού είμαι χεράς και θα κατεβάσω και κάτω από 1.06 άμα λαχει" .τις προάλλες κανόνιζαμε βόλτα με την παρέα του ζήτησα να έρθει και είπε ένα ξερό όχι.δ πόσο το μαλάκα να κάνω;

όσων αφορά το μηχανάκι,επειδή όπως ξέρετε και γω SD εχω και ξέρω πως πάει το μηχανάκι και για αυτό το λατρεύω,για αυτό το λόγο του τα έλεγα αυτα γιατί ξέρω ότι τα SS στα μέγαρα πρέπει να ξέρεις να τα πας,πόσο μάλλον να κατάβασεις χρόνους τόσο χαμηλά.όχι επειδή ο υπέρδούκας το κάνει πιο εύκολα άντε κάνουμε κόμπο ότι εργαλείο κυκλοφορεί.

Tpap
13/04/2010, 21:24
@Allst@rfρύδιασου:
Ρε αρχικατιναριά, αυτές είναι οι κουβέντες που κάνετε την ιερή ώρα του γκαΐφέ...?
Ποιός την έχει μεγαλλίτερη ή καλλίτερη...?
Και όχι μόνο αυτό, αλλά ψυχραίνεστε κιόλΑ...?:a21: :a21:


Πίστεψέ με φίλε, θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά μετά απο λίγα -έως ελάχιστα- χρόνια και θα γελάς με τον εαυτό σου...

Τσίμπα όμως και δυό :beer: :beer: γιατί σε πάω.

Allst@rf
13/04/2010, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ενταξει το super duke εδω που τα λεμε δεν ειναι και χρεπι!!!!!!!!!!!!!!

Μηπως στην ειπαν για να σε δουλεψουν επειδη εχεις κανει μαθηματα?????

και γω το σκέφτηκα αλλά είπα να το παίξω πιο χαζός και να μην πονηρέυτω ότι σκέφτεται , τέτοια κακία ,όντας φίλος μου.

Allst@rf
13/04/2010, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@Allst@rfρύδιασου:
Ρε αρχικατιναριά, αυτές είναι οι κουβέντες που κάνετε την ιερή ώρα του γκαΐφέ...?
Ποιός την έχει μεγαλλίτερη ή καλλίτερη...?
Και όχι μόνο αυτό, αλλά ψυχραίνεστε κιόλΑ...?:a21: :a21:


Πίστεψέ με φίλε, θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά μετά απο λίγα -έως ελάχιστα- χρόνια και θα γελάς με τον εαυτό σου...

Τσίμπα όμως και δυό :beer: :beer: γιατί σε πάω.

Pap,μα τον κύριο και εγώ έτσι το είδα στην αρχή αλλά ρε φίλε το είπα και πάλι με πείραξε που και καλά κάνει μόστρα σε φίλους.
Ενας φίλος παραπάνω είπε να το πηγαίναμε στοίχημα αλλά με την ασφάλεια του δεν παίζω.όχι τίποτα άλλο έχει και 3 παιδιά ο τρελλακιας.

camen
13/04/2010, 21:32
Τωρα τι ακριβως ψαχνουμε δλδ:confused: :rolleyes:
Αν με το duke εκανε 1.09 και με SS κανει 1.06?!:look:
Αν ειναι τοσο ταλεντο οσο φαινεται?!:look:
Αν ειναι εγωιστης?!:look:





Παντως,οπως και καποιος ειπε πιο πριν υπαρχουν καποια ατομα που απλα το εχουν...:winka:
Καλη ωρα εγω ας πουμε:blush: :D :smokin:

Εχω εναν γνωστο που το παλικαρι ειναι ο ορισμος του καγκουρα.Εχει ενα ΚΤΜ525.
Το τι κανει αυτο το παλικαρι δεν περιγραφεται.Κ τα κανει με οτι και αν του δωσεις...
Απο παππι μεχρι R1/6...Τον εχω δει με τα ματια μου:hypnotize
Αν τετοιοι τυποι ειχαν καποιον να τους σπρωξει στον σωστο δρομο τοτε ειμαι σιγουρος οτι η Ελλαδα θα ηταν πιο πανω στον μηχανοκινητο αθλητισμο:(




:beer: :wave2:

Tpap
13/04/2010, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
.... με πείραξε που και καλά κάνει μόστρα σε φίλους...

Πάντα υπήρχαν αυτοί που κανουν μόστρα, πάντα θα υπάρχουν.

Και ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους ακριβώς γι αυτόν τον λόγο, επειδή κάνουν μόστρα.

Αλλάόμως και κάθε ένας από τους υπόλοιπους ξεχωρίζει για διαφορετικούς λόγους.

Υπάρχουν ακόμη και αυτοί που ξεχωρίζουν, επειδή προσπαθούν να ΜΗΝ ξεχωρίζουν...

Όλα είναι θέμα επιλογών.

:beer: :beer: :beer:


Μην μασάς και μην ασχολείσαι με κάτι περισσότερο απ'όσο πρέπει.:wave2:

Allst@rf
13/04/2010, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τωρα τι ακριβως ψαχνουμε δλδ:confused: :rolleyes:
Αν με το duke εκανε 1.09 και με SS κανει 1.06?!:look:
Αν ειναι τοσο ταλεντο οσο φαινεται?!:look:
Αν ειναι εγωιστης?!:look:





Παντως,οπως και καποιος ειπε πιο πριν υπαρχουν καποια ατομα που απλα το εχουν...:winka:
Καλη ωρα εγω ας πουμε:blush: :D :smokin:

Εχω εναν γνωστο που το παλικαρι ειναι ο ορισμος του καγκουρα.Εχει ενα ΚΤΜ525.
Το τι κανει αυτο το παλικαρι δεν περιγραφεται.Κ τα κανει με οτι και αν του δωσεις...
Απο παππι μεχρι R1/6...Τον εχω δει με τα ματια μου:hypnotize
Αν τετοιοι τυποι ειχαν καποιον να τους σπρωξει στον σωστο δρομο τοτε ειμαι σιγουρος οτι η Ελλαδα θα ηταν πιο πανω στον μηχανοκινητο αθλητισμο:(




:beer: :wave2:

δε ψάχνουμε τίποτα φίλε,ένα προβληματισμό μου έκανα θρέντ ,όπως αρκετοί άλλοι εδώ μέσα και ήθελα την γνώμη σας .
Δεν πιστεύω παντός ότι ο συγκεκριμένος φίλος έχει ταλέντο απλά είναι πολύ τολμηρός.ενας γνωστός μια φορά που είχε πάει μαζί του τρακντέι και γυρνούσε και εκείνος γρήγορα με ένα ΚLV ,στο τέλος από την αφοβία /τόλμη/μαλακία του ,είχε γίνει τόσο επικίνδυνος για τον εαυτό του και τους άλλους στη πίστα, που τού έβγαλαν μαύρη σημαία.που όσο καιρό τραβιεμαι στα μέγαρα εχω ακούσει συστάσεις και παρατηρήσεις από τα μεγάφωνα αλλά μαύρη σημαία δεν εχω δει ποτέ.

chris_honda
13/04/2010, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Πάντα υπήρχαν αυτοί που κανουν μόστρα, πάντα θα υπάρχουν.

Και ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους ακριβώς γι αυτόν τον λόγο, επειδή κάνουν μόστρα.

Αλλάόμως και κάθε ένας από τους υπόλοιπους ξεχωρίζει για διαφορετικούς λόγους.

Υπάρχουν ακόμη και αυτοί που ξεχωρίζουν, επειδή προσπαθούν να ΜΗΝ ξεχωρίζουν...

Όλα είναι θέμα επιλογών.

:beer: :beer: :beer:


Μην μασάς και μην ασχολείσαι με κάτι περισσότερο απ'όσο πρέπει.:wave2:


+600, τα 'πες όλα φίλε!!

TROOPER
14/04/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Οτι να ναι.:dizzy:

+1

reinmeister
14/04/2010, 09:11
μια μονο φορα εχω μπει μεγαρα με δανεικο gsxr 600 srad με λιωμενα μαμα λαστιχα και σωβρακα αναρτησεις και εκανα 5 γυρους...στον 4ο μετρηθηκα στο 1.11...το σωτηριο ετος 2000...ο ιδιοκτητης του γυρισε 1.11 επισης (πρωτη φορα και γι αυτον) και 1.10 με δανεικο tlr 1000 στο καπακι...

δεν μου φανηκε κατι το φοβερο...δεν ρισκαραμε πουθενα...

γιατι τοσο θεμα με το 1.09? καλο μηχανακι ειχε ο ανθρωπος μια χαρα χρονο εκανε για πρωταρης...

το οτι κουνηθηκε λιγο δεν σημαινει και κατι...αγορακια ειμαστε...

nassosxlvbros
14/04/2010, 09:22
1:09...σιγά τα ωά...

1:20 κάνω εγώ...

με































;)



















το
:ZZZ:























116.....:wave2:

Gi_4ce
14/04/2010, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από val
Ο φιλος σου εκανε 1.09 με το καλημερα, το πιθανοτερο ειναι οτι το 1.06 το εχει ανετα με καλυτερο μηχανακι, παρτο αποφαση και ξεκολλα!!!
Μην το βλεπεις ουτε εγωιστικα ουτε τιποτα. Αλλοι κανουν σχολεια και ειναι μετριοι και αλλοι ειναι απλα χεραδες και πανε ταπα χωρις να το πολυαναλυσουν το θεμα, απλα συμβαινει, συντελει βεβαια σε αυτο και η αγνοια κινδυνου ....
Προφανως και ο φιλος οδηγει στο οριο, πλαγιαζοντας υπερβολικα το μηχανακι και καποια στιγμη θα την αρπαξει την τουμπιτσα, εσυ σαν φιλος του θα επρεπε να τον συμβουλευσεις και να τρν παροτρυνεις να κανει κανενα σχολειο για να οδηγει με περισσοτερη ασφαλεια και θα κατεβασει και αλλα δευτερολεπτα στανταρ.
Και τελος θα επρεπε να χαιρεσαι που ο φιλος σου πρωτη φορα στην πιστα τα πηγε σουπερ, ετσι κανουν οι φιλοι!!!!!!!

Αυτο ειναι το βασικοτερο.

Εχω ενα φιλαρακι, πρεπει αν τον ειχατε πετυχει στα μεγαρα περυσι, που με κλ@σμένο cbr 600fs (δεν ειχε αποσβεση στην πισω αναρτηση γιατι ειχε πεταξει τα λαδια και ειχε σκασει στο πηρουνι η αριστερη τσιμουχα) γυρνουσε στο 1.09.

Μετα στο test drive της yamaha για το R1, μπηκε, εκανε στο δευτερο γυρο 1.08, επεσε, πηρε αλλο μηχανακι και εκανε 1.07.

Αλλα αυτο που τον κανει να πηγαινει ετσι ειναι μονο και μονο η αγνοια κινδυνου.

makis206
14/04/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το οτι κουνηθηκε λιγο δεν σημαινει και κατι...αγορακια ειμαστε...

Συμφωνώ. Στο πολύ κούνημα αρχίζουν οι αμφιβολίες..!:lol:

950dim
14/04/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Αυτο ειναι το βασικοτερο.

Εχω ενα φιλαρακι, πρεπει αν τον ειχατε πετυχει στα μεγαρα περυσι, που με κλ@σμένο cbr 600fs (δεν ειχε αποσβεση στην πισω αναρτηση γιατι ειχε πεταξει τα λαδια και ειχε σκασει στο πηρουνι η αριστερη τσιμουχα) γυρνουσε στο 1.09.

Μετα στο test drive της yamaha για το R1, μπηκε, εκανε στο δευτερο γυρο 1.08, επεσε, πηρε αλλο μηχανακι και εκανε 1.07.

Αλλα αυτο που τον κανει να πηγαινει ετσι ειναι μονο και μονο η αγνοια κινδυνου.

Που να΄παιρνε κανα Vstrom στα χερια του...:smilea:

Cpt. Haddock
14/04/2010, 09:56
:a014:

makis206
14/04/2010, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Που να΄παιρνε κανα Vstrom στα χερια του...:smilea:

Φίλε αυτό απογειώνεται στην ευθεία πριν την Κ1 και καταλήγει Brno για ανεφοδιασμό και στήσιμο για φωτο-σουβενίρ.. :lol:


εντάξει είμαι κάκιστος :p

byron
14/04/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
+1

+2

950dim
14/04/2010, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014:

Φαε οσο προλαβαινεις σε 1"09...ερχεται το vstrom!!!:D

TROOPER
14/04/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
+2

α ετσι?

-4 για να σου παω κοντρα και να χεις λογο να με λες γκρινιαρη!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

950dim
14/04/2010, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Φίλε αυτό απογειώνεται στην ευθεία πριν την Κ1 και καταλήγει Brno για ανεφοδιασμό και στήσιμο για φωτο-σουβενίρ.. :lol:


εντάξει είμαι κάκιστος :p

Δικαβαλο ε?
:rotflmao:

makis206
14/04/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Δικαβαλο ε?
:rotflmao:

Ε ναι, μονός πιάνει Laguna Seca..!:lol:

menelaos46
14/04/2010, 14:16
Ρε δεν ειναι στραγαλια τα δευτερολεπτα ρεεεεεε..............

LOUKILOUK
14/04/2010, 14:44
Νομίζω ότι απλά σου κακοφάνηκε λίγο που μετά από τόση δική προσπάθεια κ κόπο βρέθηκε ένας φίλος σου με ίδιο μηχανάκι να κάνει με την μία καλύτερους χρόνους...αλήθεια εσύ πόσο έκανες ?
θεωρώ επίσης πιθανό να έχει παρεξηγηθεί αν έχει αντιληφθεί και αυτός το ίδιο και έχει παίξει και το κόντρα παραμύθι (1.06...) μόλις κατάλαβε πόσο πολύ σε πείραξε που είσαι κουλάδι μπροστά του...κυρίως για να σε πικάρει... :winka:
Χαλαρώστε και αφήστε το υφάκι...υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα από τα γυρολόγια...
WLF... :winka: :evil: :beer:
:wave2:

Panos1313
14/04/2010, 15:25
Μου θυμιζεις εναν φιλο που οταν σε αναβαση βουνου με στροφες τον περνουσα με τo micra 1.2 (και αυτοσ με hyndai landra 1800), ελεγε κατι δικαιολογιες οτι οδηγαω επικινδυνα, οτι βρηκε κινηση, oti τα μικρα αμαξια εχουν πλεονεκτημα (αυτο παιζει και να ισχυει) κτλπ.

Ετσι και αυτος ειχε κολημα με τα αμαξια απο μικρος (του πατερα του το αμαξι βεβαια), ενω εγω απλα επαιρνα το αμαξι της μαμας για να χωρεσει η παρεα.(Οπως εσυ ησουν dedicated πιστακιας ενω αυτος εμπαινε πρωτη φορα) Το πειραγμα φυσικα υπηρχε αλλα στα πλαισια της παρεας για πολυ γελιο...:P (και συνεχιζεται μεχρι σημερα που πλεον εχει γρηγορο κουτι)

Βασικα το topic ειναι αχρηστο;x Δεν ξερω αν οντως οδηγουσε επικινδυνα η οτιδηποτε αλλο και δεν παιζει ρολο βασικα: Δεν ειναι λογος αυτος να χαλασεις ουτε μια .... σχετικα-καλη φιλια

CIRUS
14/04/2010, 15:58
Δεν ξέρω από πίστες χρόνους κτλ εγώ καβαλάω απλά γιατί μαρέσει και δεν με απασχολούν οι πίστες και οι χρόνοι εξάλου είμαι κουλάδι απλά προσεχτικό κουλάδι.

αλλά, το ζήτημα που θέτεις είναι άκυρο για μένα, είναι λόγος αυτός για να μην μιλάς με κάποιον:confused: :confused: :confused:

υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα, ευχαριστηθείτε την καύλα σας και αυτό να σας ενώνει όχι να σας χωρίζει:wave2:

είναι σαν να λέμε:

ήμουν πάντα καλός στο να τρώω σουβλάκια, τα 3 τα καταβρόχθιζα σε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα μαζί με την μπύρα μου και είχα ένα φίλο που δοκίμασε πρώτη φορά να με περάσει και να φάει την ίδια ποσότητα φαγητού σε καλύτερο χρόνο και τα κατάφερε με κίνδυνο όμως να πνιγεί γιατί δεν μάσαγε καλά και κατάπινε κατευθείαν τις μπουκιές και ισχυριζόταν ότι αν δεν είχε φάει το μεσημέρι μπακαλιάρο σκορδαλιά θα έκανε ακόμα καλύτερο χρόνο.

εγώ του επισήμανα ότι δεν γίνεται να φάει πιο γρήγορα αλλά εκείνος επέμενε και το έπαιζε μεγάλος καταβροχθιστής, ε δεν πήγαινε άλλο και του την είπα χοντρά και τώρα πια δεν μιλάμε.

έχω μεγάλη γνώση στην κατάποση και έχω πειραματιστεί φοβερά για να φτάσω σε αυτό το σημείο και ξέρω καλά τους κινδύνους πνιγμού που εκείνος αγνοεί και δεν δέχομαι να μου το παίζει φαγάνας.

Υ.Γ. Είχα οίστρο :lol: :lol: , δεν υπάρχει πρόθεση να σε δουλέψω, ελπίζω να μην παρεξηγείς :wave2: :beer: :beer:

epp1640
14/04/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Δεν ξέρω από πίστες χρόνους κτλ εγώ καβαλάω απλά γιατί μαρέσει και δεν με απασχολούν οι πίστες και οι χρόνοι εξάλου είμαι κουλάδι απλά προσεχτικό κουλάδι.

αλλά, το ζήτημα που θέτεις είναι άκυρο για μένα, είναι λόγος αυτός για να μην μιλάς με κάποιον:confused: :confused: :confused:

υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα, ευχαριστηθείτε την καύλα σας και αυτό να σας ενώνει όχι να σας χωρίζει:wave2:

είναι σαν να λέμε:

ήμουν πάντα καλός στο να τρώω σουβλάκια, τα 3 τα καταβρόχθιζα σε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα μαζί με την μπύρα μου και είχα ένα φίλο που δοκίμασε πρώτη φορά να με περάσει και να φάει την ίδια ποσότητα φαγητού σε καλύτερο χρόνο και τα κατάφερε με κίνδυνο όμως να πνιγεί γιατί δεν μάσαγε καλά και κατάπινε κατευθείαν τις μπουκιές και ισχυριζόταν ότι αν δεν είχε φάει το μεσημέρι μπακαλιάρο σκορδαλιά θα έκανε ακόμα καλύτερο χρόνο.

εγώ του επισήμανα ότι δεν γίνεται να φάει πιο γρήγορα αλλά εκείνος επέμενε και το έπαιζε μεγάλος καταβροχθιστής, ε δεν πήγαινε άλλο και του την είπα χοντρά και τώρα πια δεν μιλάμε.

έχω μεγάλη γνώση στην κατάποση και έχω πειραματιστεί φοβερά για να φτάσω σε αυτό το σημείο και ξέρω καλά τους κινδύνους πνιγμού που εκείνος αγνοεί και δεν δέχομαι να μου το παίζει φαγάνας.

Υ.Γ. Είχα οίστρο :lol: :lol: , δεν υπάρχει πρόθεση να σε δουλέψω, ελπίζω να μην παρεξηγείς :wave2: :beer: :beer:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: τι λέει.. :bigcry:

950dim
14/04/2010, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Δεν ξέρω από πίστες χρόνους κτλ εγώ καβαλάω απλά γιατί μαρέσει και δεν με απασχολούν οι πίστες και οι χρόνοι εξάλου είμαι κουλάδι απλά προσεχτικό κουλάδι.

αλλά, το ζήτημα που θέτεις είναι άκυρο για μένα, είναι λόγος αυτός για να μην μιλάς με κάποιον:confused: :confused: :confused:

υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα, ευχαριστηθείτε την καύλα σας και αυτό να σας ενώνει όχι να σας χωρίζει:wave2:

είναι σαν να λέμε:

ήμουν πάντα καλός στο να τρώω σουβλάκια, τα 3 τα καταβρόχθιζα σε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα μαζί με την μπύρα μου και είχα ένα φίλο που δοκίμασε πρώτη φορά να με περάσει και να φάει την ίδια ποσότητα φαγητού σε καλύτερο χρόνο και τα κατάφερε με κίνδυνο όμως να πνιγεί γιατί δεν μάσαγε καλά και κατάπινε κατευθείαν τις μπουκιές και ισχυριζόταν ότι αν δεν είχε φάει το μεσημέρι μπακαλιάρο σκορδαλιά θα έκανε ακόμα καλύτερο χρόνο.

εγώ του επισήμανα ότι δεν γίνεται να φάει πιο γρήγορα αλλά εκείνος επέμενε και το έπαιζε μεγάλος καταβροχθιστής, ε δεν πήγαινε άλλο και του την είπα χοντρά και τώρα πια δεν μιλάμε.

έχω μεγάλη γνώση στην κατάποση και έχω πειραματιστεί φοβερά για να φτάσω σε αυτό το σημείο και ξέρω καλά τους κινδύνους πνιγμού που εκείνος αγνοεί και δεν δέχομαι να μου το παίζει φαγάνας.

Υ.Γ. Είχα οίστρο :lol: :lol: , δεν υπάρχει πρόθεση να σε δουλέψω, ελπίζω να μην παρεξηγείς :wave2: :beer: :beer:

Eτσι ακριβως...οπου πιτα γυρο βαλε superduke!!!!

Banana hammock*
14/04/2010, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Δεν ξέρω από πίστες χρόνους κτλ εγώ καβαλάω απλά γιατί μαρέσει και δεν με απασχολούν οι πίστες και οι χρόνοι εξάλου είμαι κουλάδι απλά προσεχτικό κουλάδι.

αλλά, το ζήτημα που θέτεις είναι άκυρο για μένα, είναι λόγος αυτός για να μην μιλάς με κάποιον:confused: :confused: :confused:

υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα, ευχαριστηθείτε την καύλα σας και αυτό να σας ενώνει όχι να σας χωρίζει:wave2:

είναι σαν να λέμε:

ήμουν πάντα καλός στο να τρώω σουβλάκια, τα 3 τα καταβρόχθιζα σε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα μαζί με την μπύρα μου και είχα ένα φίλο που δοκίμασε πρώτη φορά να με περάσει και να φάει την ίδια ποσότητα φαγητού σε καλύτερο χρόνο και τα κατάφερε με κίνδυνο όμως να πνιγεί γιατί δεν μάσαγε καλά και κατάπινε κατευθείαν τις μπουκιές και ισχυριζόταν ότι αν δεν είχε φάει το μεσημέρι μπακαλιάρο σκορδαλιά θα έκανε ακόμα καλύτερο χρόνο.

εγώ του επισήμανα ότι δεν γίνεται να φάει πιο γρήγορα αλλά εκείνος επέμενε και το έπαιζε μεγάλος καταβροχθιστής, ε δεν πήγαινε άλλο και του την είπα χοντρά και τώρα πια δεν μιλάμε.

έχω μεγάλη γνώση στην κατάποση και έχω πειραματιστεί φοβερά για να φτάσω σε αυτό το σημείο και ξέρω καλά τους κινδύνους πνιγμού που εκείνος αγνοεί και δεν δέχομαι να μου το παίζει φαγάνας.

Υ.Γ. Είχα οίστρο :lol: :lol: , δεν υπάρχει πρόθεση να σε δουλέψω, ελπίζω να μην παρεξηγείς :wave2: :beer: :beer:

Πολύ σωστός! Απλά η διαφορά με την προκειμένη περίπτωση είναι πως στο μυαλό όλων είναι ξεκαθαρισμένο πως με το να καταναλώνει κανείς γρήγορα πιτόγυρα με γιαουρτοσκόρδιο, δε ρίχνει γκόμενες. :rolleyes:

menelaos46
14/04/2010, 17:18
Πολύ σωστός! Απλά η διαφορά με την προκειμένη περίπτωση είναι πως στο μυαλό όλων είναι ξεκαθαρισμένο πως με το να καταναλώνει κανείς γρήγορα πιτόγυρα με γιαουρτοσκόρδιο, δε ρίχνει γκόμενες,


Μη το λες εχει τη γοητεια του!!!:confused: :confused: :confused:

camen
14/04/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
οπου πιτα γυρο βαλε superduke!!!!

Εννοεις οτι το superdule πηγαινει "πιτα" και κανει τον "γυρο" σε 1.06:confused: :smokin:


Και για να το ξεκαθαρισουμε, προσφερομαι οικειοθελως να μου δωσει καποιος ενα superduke και να ερθω αυριο να μπουμε Μεγαρα να δειτε ποσο θα γραψω...:smokin:
Ψηνεται κανεις:confused: Για να βουλωσουν τα στοματα και να τα ξαναβρουν και οι 2 φιλοι...:winka: :D

Banana hammock*
14/04/2010, 18:12
Κι εγώ προσφέρομαι! :mad:

Για το τρικ με τα πιτόγυρα! :rolleyes:

Επίσης όσες δε θέλετε να χάσετε το θέαμα, pm mois. :a07:

Shaolin Monk
14/04/2010, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
[B
έχω μεγάλη γνώση στην κατάποση και έχω πειραματιστεί φοβερά για να φτάσω σε αυτό το σημείο και ξέρω καλά τους κινδύνους πνιγμού [/B]



Τωρα τι να πω; :rotflmao:

CIRUS
15/04/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Πολύ σωστός! Απλά η διαφορά με την προκειμένη περίπτωση είναι πως στο μυαλό όλων είναι ξεκαθαρισμένο πως με το να καταναλώνει κανείς γρήγορα πιτόγυρα με γιαουρτοσκόρδιο, δε ρίχνει γκόμενες. :rolleyes:

Γιατί με το να κάνεις γρήγορους χρόνους στην πίστα ρίχνεις γκόμενες???? :confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

CIRUS
15/04/2010, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Τωρα τι να πω; :rotflmao:

πες ό,τι γουστάρεις δεν γράφω για το άτομο μου παράδειγμα έφερα!!

επίτηδες πάντως χρησιμοποίησα την "κατάποση", για πονηρά άτομα σαν και του λόγου σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
15/04/2010, 14:14
)μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι ορισμένοι που ποσταρετε ,δεν έχετε διαβάσει πως έχει εξελιχθεί το ποστ και τι απαντήσεις εχω δώσει και έχουν δώσει και οι υπόλοιποι ,απλά βλέπετε το θέμα και πατάτε απάντηση με την μια.δικαίωμα σας να το κάνετε ,αλλά δεν γίνεται να απαντάω συνέχεια τα ίδια.
Θα σταθώ μόνο στα ποστ και στις απαντήσεις των παιδιών που έχουν μπει άπειρες φορές πίστα (ψάξτε παρακάτω)και επίσης στέκομαι στην απάντηση του μενέλαου46 παραπάνω ,που σαν αγωνιζόμενος λέει "τα δευτερόλεπτα δεν είναι στραγαλια ".

Banana hammock*
15/04/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Γιατί με το να κάνεις γρήγορους χρόνους στην πίστα ρίχνεις γκόμενες???? :confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

"...Απλά η διαφορά με την προκειμένη περίπτωση είναι πως στο μυαλό όλων είναι ξεκαθαρισμένο πως με το να καταναλώνει κανείς γρήγορα πιτόγυρα με γιαουρτοσκόρδιο, δε ρίχνει γκόμενες. "

Είμαι σαφής νομίζω. Αλλά αφού έπρεπε να σου το ζωγραφίσω.. :rolleyes:

menelaos46
15/04/2010, 23:30
στέκομαι στην απάντηση του μενέλαου46 παραπάνω ,που σαν αγωνιζόμενος λέει "τα δευτερόλεπτα δεν είναι στραγαλια ".


Για να μη παρεξηγηθω αυτο που λεω ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να γυρισεις τοσο την πρωτη μερα που μπαινεις πιστα στη ζωη σου. Ειτε με αυτοκινητο ειτε με μοτοσυκλετα.
Ασχετο ειναι αν εισαι καλος οδηγος στο δρομο.Αλλο ο χρονος αλλο το καλο τιμονι..
Ο χρονος θελει σημεια,γραμμες,στρατηγικη και χρονο σκεψης κι εξω απο την πιστα ισως περισσοτερο απ'οτι μεσα.

Βεβαιως δε το θεωρω απιθανο, του δινω ενα 10% να ειναι αληθεια.

Δε πας να τον μετρησεις λεω εγω να δουμε???

granazi
16/04/2010, 00:06
σορυ για το spam αλλα μαρεσε το τραγουδακι στο video και ηθελα να το μοιραστω...........


επισης μαρεσε που ειναι γραφικα μονο


:a014:

granazi
16/04/2010, 00:06
α ναι το video ξεχασα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


http://www.youtube.com/watch?v=M4RP_R0CZtg

CIRUS
16/04/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
"...Απλά η διαφορά με την προκειμένη περίπτωση είναι πως στο μυαλό όλων είναι ξεκαθαρισμένο πως με το να καταναλώνει κανείς γρήγορα πιτόγυρα με γιαουρτοσκόρδιο, δε ρίχνει γκόμενες. "

Είμαι σαφής νομίζω. Αλλά αφού έπρεπε να σου το ζωγραφίσω.. :rolleyes:

και εγώ σαφέστατος είμαι, ζωγράφισε το!!!! :rotflmao: :rotflmao:

έφερα μια χαζή παρομοίωση για να δείξω ότι και στις 2 περιπτώσεις είναι χαζό να μην μιλάς με κάποιον για τέτοιους χαζούς λόγους κατά την ταπεινή μου άποψη. Οκ εσένα δεν σου φάνηκε αστείο και δεν γέλασες με την παρομοίωση, το δέχομαι, είναι ανάγκη να μου γράφεις την παραπάνω χαζομάρα για να μου δείξεις τη διαφορά στο μυαλό όλων τι είναι ξεκαθαρισμένο και τι όχι:confused: :confused: :confused: έλεος δηλαδή:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Banana hammock*
16/04/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
και εγώ σαφέστατος είμαι, ζωγράφισε το!!!! :rotflmao: :rotflmao:

έφερα μια χαζή παρομοίωση για να δείξω ότι και στις 2 περιπτώσεις είναι χαζό να μην μιλάς με κάποιον για τέτοιους χαζούς λόγους κατά την ταπεινή μου άποψη. Οκ εσένα δεν σου φάνηκε αστείο και δεν γέλασες με την παρομοίωση, το δέχομαι, είναι ανάγκη να μου γράφεις την παραπάνω χαζομάρα για να μου δείξεις τη διαφορά στο μυαλό όλων τι είναι ξεκαθαρισμένο και τι όχι:confused: :confused: :confused: έλεος δηλαδή:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τη βρήκα αστεία και γέλασα. Απλώς καταδεικνύω για ποιο λόγο στην προκειμένη περίπτωση μια ηλίθια συζήτηση μπορεί να οδηγήσει σε καυγά, σα να μη συγκρίνουν τίποτα άλλο παρά ποιος την έχει πιο μεγάλη. Δεν αναφερόταν σε σένα η παρατήρησή μου.

Allst@rf
16/04/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Για να μη παρεξηγηθω αυτο που λεω ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να γυρισεις τοσο την πρωτη μερα που μπαινεις πιστα στη ζωη σου. Ειτε με αυτοκινητο ειτε με μοτοσυκλετα.
Ασχετο ειναι αν εισαι καλος οδηγος στο δρομο.Αλλο ο χρονος αλλο το καλο τιμονι..
Ο χρονος θελει σημεια,γραμμες,στρατηγικη και χρονο σκεψης κι εξω απο την πιστα ισως περισσοτερο απ'οτι μεσα.

Βεβαιως δε το θεωρω απιθανο, του δινω ενα 10% να ειναι αληθεια.

Δε πας να τον μετρησεις λεω εγω να δουμε???

δεν παρεξηγήθηκες καθόλου γιατί ήσουν αρκετά σαφής από την αρχή.τουλάχιστον για μένα.
Επειδή μάλλον εγώ εχω παρεξηγηθεί,να ξανάτονίσω ότι σκοπός του θρέντ δεν ήταν το κυνήγι των δευτερολέπτων στη πίστα αλλά στο ότι δεν είναι ωραίο να το παίζεις μούρη σε φίλους,στο ότι αν κάποιος νομίζει ότι είναι πολύ καλός σε κάτι ,το καλύτερο για μένα είναι να το αποδεικνύει με πράξεις και όχι με υπεροπτικές δηλώσεις και εκ του ασφαλούς και στο τέλος θα του δώσω και χέρι και στην τελική είναι και αυτό που λέει και ο λαός:
"η ημιμαθεία είναι χειρότερη από την αμαθεία"
ίσως έχετε δίκιο που λέτε ότι του έδωσα πολύ σημασία και δεν χρειαζόταν να κόψω και κουβέντα.ίσως το καλύτερο πού είχα να κάνω ήταν να του γελάσω κατάμουτρα και να του πω ακριβώς αυτό που είπε και ο μενέλαος46:
"τα δευτερόλεπτα δεν είναι στραγαλια...":wave2:

950dim
16/04/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
δεν παρεξηγήθηκες καθόλου γιατί ήσουν αρκετά σαφής από την αρχή.τουλάχιστον για μένα.
Επειδή μάλλον εγώ εχω παρεξηγηθεί,να ξανάτονίσω ότι σκοπός του θρέντ δεν ήταν το κυνήγι των δευτερολέπτων στη πίστα αλλά στο ότι δεν είναι ωραίο να το παίζεις μούρη σε φίλους,στο ότι αν κάποιος νομίζει ότι είναι πολύ καλός σε κάτι ,το καλύτερο για μένα είναι να το αποδεικνύει με πράξεις και όχι με υπεροπτικές δηλώσεις και εκ του ασφαλούς και στο τέλος θα του δώσω και χέρι και στην τελική είναι και αυτό που λέει και ο λαός:
"η ημιμαθεία είναι χειρότερη από την αμαθεία"
ίσως έχετε δίκιο που λέτε ότι του έδωσα πολύ σημασία και δεν χρειαζόταν να κόψω και κουβέντα.ίσως το καλύτερο πού είχα να κάνω ήταν να του γελάσω κατάμουτρα και να του πω ακριβώς αυτό που είπε και ο μενέλαος46:
"τα δευτερόλεπτα δεν είναι στραγαλια...":wave2:

Θυμιζει το:Αυτοι που τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε...
Γιατι εχεις φρικαρει τοσο δε καταλαβαινω...
Αν ελεγε ο φιλος(χωρις πλακα τωρα) τρωω 10 σουβλακια σε 1:09 θα εμπαινες εδω να γραψεις πως ειναι υπεροπτικος και αλαζονας κλπ...?
Η πως πηδηξε 3 εχθες το βραδυ,θα του ελεγες ¨δεν ειναι δυνατον,και θα παθει τιποτε το π...λι σου,και χαλας τα λεφτα σου στα ξενοδοχεια κλπ κλπ????
Και σε εχει πειραξει τοσο ωστε να τσακωθεις μαζι του?
Και στα ματια του φιλου μπορει να εχεις φανει ΕΣΥ υπεροπτικος και ¨ξερολας¨ και πολυ cssοβιος και saferiding και πουλμουρ κλπ κλπ...

:confused:

Tpap
16/04/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
1. Αν ελεγε ο φιλος(χωρις πλακα τωρα) τρωω 10 σουβλακια σε 1:09

2. Η πως πηδηξε 3 εχθες το βραδυ,θα του ελεγες ¨δεν ειναι δυνατον,και θα παθει τιποτε το π...λι σου,και χαλας τα λεφτα σου στα ξενοδοχεια κλπ κλπ????

:rotflmao: :bigcry:

Allst@rf
16/04/2010, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Θυμιζει το:Αυτοι που τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε...
Γιατι εχεις φρικαρει τοσο δε καταλαβαινω...
Αν ελεγε ο φιλος(χωρις πλακα τωρα) τρωω 10 σουβλακια σε 1:09 θα εμπαινες εδω να γραψεις πως ειναι υπεροπτικος και αλαζονας κλπ...?
Η πως πηδηξε 3 εχθες το βραδυ,θα του ελεγες ¨δεν ειναι δυνατον,και θα παθει τιποτε το π...λι σου,και χαλας τα λεφτα σου στα ξενοδοχεια κλπ κλπ????
Και σε εχει πειραξει τοσο ωστε να τσακωθεις μαζι του?
Και στα ματια του φιλου μπορει να εχεις φανει ΕΣΥ υπεροπτικος και ¨ξερολας¨ και πολυ cssοβιος και saferiding και πουλμουρ κλπ κλπ...

:confused:

παντός αυτό με τις τρεις γυναίκες το είχε πει κάποια στιγμή αλλά τον εγγράψα στα παπάρια μου...:rolleyes: :p

CIRUS
17/04/2010, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Τη βρήκα αστεία και γέλασα. Απλώς καταδεικνύω για ποιο λόγο στην προκειμένη περίπτωση μια ηλίθια συζήτηση μπορεί να οδηγήσει σε καυγά, σα να μη συγκρίνουν τίποτα άλλο παρά ποιος την έχει πιο μεγάλη. Δεν αναφερόταν σε σένα η παρατήρησή μου.

ok δεν το εποιασα, sorry πολλές φορές από μέσω του πληκτρολογίου γίνονται παρεξηγήσεις γιατί δεν καταλαβαίνεις τι θέλει να πει ακριβώς ο άλλος.



:wave2: :beer: :beer: :beer:

CIRUS
17/04/2010, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

ίσως έχετε δίκιο που λέτε ότι του έδωσα πολύ σημασία και δεν χρειαζόταν να κόψω και κουβέντα.ίσως το καλύτερο πού είχα να κάνω ήταν να του γελάσω κατάμουτρα και να του πω ακριβώς αυτό που είπε και ο μενέλαος46:
"τα δευτερόλεπτα δεν είναι στραγαλια...":wave2:

ακριβώς!!! τώρα τα λες σωστά :beer: :beer:

Allst@rf
17/04/2010, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Τη βρήκα αστεία και γέλασα. Απλώς καταδεικνύω για ποιο λόγο στην προκειμένη περίπτωση μια ηλίθια συζήτηση μπορεί να οδηγήσει σε καυγά, σα να μη συγκρίνουν τίποτα άλλο παρά ποιος την έχει πιο μεγάλη. Δεν αναφερόταν σε σένα η παρατήρησή μου.


απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι υπηρχε καυγας?:confused: :confused: