PDA

View Full Version : Hayabusa βουλιαγμενης 3 κομματια????



Σελίδες : [1] 2

Xrated
16/04/2010, 00:21
Ρε παιδια γνωριζει κανεις τι εγινε?Περναγα απο βουλιαγμενης πριν 1ωρα full κοσμος κατω απο τη γεφυρα του πρακτικερ ενα hayabusa 3 κομματια.Εζησε το παιδι?

Orfeus
16/04/2010, 00:36
Σημερα ειχε πολλη αστυνομια κατω.Κ πολλους απο τη ΔΙ.ΑΣ...

gixxerpap
16/04/2010, 03:05
το παλληκάρι δεν έπαθε σχεδόν τίποτα!!! είχε κάποια καψίματα, του φόρεσαν κολάρο και έφυγε με το ασθενοφόρο! είπε ότι πάτησε λάδια μάλλον, έπεσε και σύρθηκε, το μπούσα όμως αρχισε τις τούμπες και τυλίχτηκέ γύρω απο μια κολώνα!

πολύ πιθανο να το πάτησε και σε νερά βέβαια, ήταν μόνος του, χωρίς άλλη μηχανή ή αυτοκίνητο γύρω του...


ειλικρινά, δεν έχω δει κάτι παρόμοιο στη ζωή μου....

το μπροστινο με το ντεπόζιτο αλλού, το μισό μοτέρ αλλου, το άλλο μισό με την ουρά και τις εξατμίσεις αλλού, το σασμάν ολόκληρο μόνο του στο διάζωμα, κάτι ξεκάρφωτα κομμάτια πλαίσιο πεταμένα εδω και κει...

andgeo
16/04/2010, 06:06
Τι να πει κανείς , προσοχή ρε παίδες γιατί δεν ξέρεις τι να περιμένεις πια ... Ειδικά εσείς με τους πυραύλους εδάφους . Περαστικά στο παιδί .

GIXXERAKIAS
16/04/2010, 07:48
Tι λες τωρα???:eyepop:

Ρε παλι καλα που το παιδι ειναι οκ!

gixxerpap
16/04/2010, 09:12
ένα κομματι του μοτέρ ...


195483

DAYMAN
16/04/2010, 09:17
Ευτυχώς που είναι καλα ο άνθρωπος.

gixxerpap
16/04/2010, 09:17
απο πίσω...


195484

gixxerpap
16/04/2010, 09:18
το ντεπόζιτο τυλίχτηκε γύρω απο την κολώνα ...


195485

gixxerpap
16/04/2010, 09:20
και το υπόλοιπο μοτέρ ...


195487

harris_x
16/04/2010, 09:22
Εμένα τώρα γιατί δε μ’ αρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;

nio1981
16/04/2010, 09:22
eftixws o xaros koitage allou...anatrixiastiko....:look: :look:

perastika sto paidi

Nostra
16/04/2010, 09:22
μαλάκα μου..... :hypnotize :uplate: :eyepop: :hypnotize

Cpt. Haddock
16/04/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εμένα τώρα γιατί δε μ’ αρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;

Δεν ξέρουμε με πόσα πήγαινε (ειδικα εαν ηταν αδειος ο δρομος....)


:uplate: :sick: :uplate:

McGyver
16/04/2010, 09:25
Ω να γαμήσω...

:eyepop: :uplate: :hypnotize :sick: :dizzy:

Nostra
16/04/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εμένα τώρα γιατί δε μ'aρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;

την ίδια απορία έχω κι εγώ για τα boeing kai ta airbus....

τοσο ακριβά οχήματα και μόλις πέσουν στο έδαφος μέρος τους διαλύεται σε κομμάτια και άλλα κομμάτια μένουν άθικτα...

απατεώνες παιδί μου...τί ψάχνεις τώρα....










:rolleyes:

gixxerpap
16/04/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εμένα τώρα γιατί δε μ’ αρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;

σκέψου ότι το ατύχημα έγινε αφού είχε διανύσει 700 μέτρα άδειας ευθείας ...

gixxerpap
16/04/2010, 09:30
ρε παιδιά, μήπως να τις βγάζαμε τις φωτό? δεν ξέρω, δε μου πολυαρέσει η ιδέα...
αφου το παιδί είναι καλά....

McGyver
16/04/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
σκέψου ότι το ατύχημα έγινε αφού είχε διανύσει 700 μέτρα άδειας ευθείας ...

Αν από το 400άρι βγαίνει, πες, με καμιά 230αριά χ.α.ώ. μιλάμε για 260+ δηλαδή, ε;

harris_x
16/04/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν ξέρουμε με πόσα πήγαινε (ειδικα εαν ηταν αδειος ο δρομος....)


:uplate: :sick: :uplate:

Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
σκέψου ότι το ατύχημα έγινε αφού είχε διανύσει 700 μέτρα άδειας ευθείας ...
Τι να πεις :confused:

Αφού είναι καλά το παλικάρι τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Nostra
16/04/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε παιδιά, μήπως να τις βγάζαμε τις φωτό? δεν ξέρω, δε μου πολυαρέσει η ιδέα...
αφου το παιδί είναι καλά....

όχι φίλε ...να μείνουν....

ορισμένα πράγματα καλό είναι να φαίνονται...

harris_x
16/04/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
την ίδια απορία έχω κι εγώ για τα boeing kai ta airbus....

τοσο ακριβά οχήματα και μόλις πέσουν στο έδαφος μέρος τους διαλύεται σε κομμάτια και άλλα κομμάτια μένουν άθικτα...

απατεώνες παιδί μου...τί ψάχνεις τώρα....

:rolleyes:
Απατεώνες, απατεώνες.....

:wacko:

KaTaNaS
16/04/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
όχι φίλε ...να μείνουν....

ορισμένα πράγματα καλό είναι να φαίνονται...

συμφωνω! Για να μην ξεχνιόμαστε...

georgis4
16/04/2010, 09:42
Ας παει να αναψει καμμια λαμπαδα ο τυπος........
Παντος καθολου δεν πρεπει να ετρεχε........:evil:

STOYBI
16/04/2010, 09:43
Μου αναφερε το περιστατικο σημερα το πρωι γνωστος μου που ηταν συμπτωματικα παρων .....

Πηγαινε με παρα πολλα......

Αιτια πιθανον (αν κρινω το σημειο που μου ειπε οτι αρχισε τα ψαρωματα) τα γνωστα και αρχαια σαμαρακια στην αριστερη ( Αληθεια ρε φουστη μου ειναι δυνατον αυτα τα σαμαρακια να υπαρχουν ακομα.... ??? )

:wave2:

TROOPER
16/04/2010, 09:51
:eyepop: :eyepop:

αν ειναι δυνατον !!!!

DUKASII
16/04/2010, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μου αναφερε το περιστατικο σημερα το πρωι γνωστος μου που ηταν συμπτωματικα παρων .....

Πηγαινε με παρα πολλα......

Αιτια πιθανον (αν κρινω το σημειο που μου ειπε οτι αρχισε τα ψαρωματα) τα γνωστα και αρχαια σαμαρακια στην αριστερη ( Αληθεια ρε φουστη μου ειναι δυνατον αυτα τα σαμαρακια να υπαρχουν ακομα.... ??? )

:wave2: EDO EINAI DYNATON NA MH TA XEREI KAPOIOS...:bawl:

manhunter
16/04/2010, 09:54
Ανατριχίλα...:sick:

georgis4
16/04/2010, 09:57
http://www.youtube.com/watch?v=VruWHHEnZGw

DimChios
16/04/2010, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε παιδιά, μήπως να τις βγάζαμε τις φωτό? δεν ξέρω, δε μου πολυαρέσει η ιδέα...
αφου το παιδί είναι καλά....


ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ειναι να μεινουν οι φωτο!!!

ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ!!!!

Παλι καλα που ειναι οκ το παιδι! Μαλλον δεν βρηκε εμποδιο μπροστά του!!!

Εχεις αποψη με ποσα πηγαινε? Ενημερωτικα ρωταω! ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ τα "μα" και τα "μου!!!

KaTaNaS
16/04/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios


Εχεις αποψη με ποσα πηγαινε? Ενημερωτικα ρωταω! ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ τα "μα" και τα "μου!!!

exei σημασια; οι φωτο ειναι η καλυτερη επιβεβαιωση του παραπανω βιντεο με τον doohan

DimChios
16/04/2010, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
exei σημασια; οι φωτο ειναι η καλυτερη επιβεβαιωση του παραπανω βιντεο με τον doohan


δεν αντιλέγω! Περισσοτερο για ενημερωση το λεω!
Συνδεεται αμεσα και με το δικό σου σχόλιο παραπάνω για τις φωτό! :winka:

KaTaNaS
16/04/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Συνδεεται αμεσα και με το δικό σου σχόλιο παραπάνω για τις φωτό! :winka:

καταλαβα τι ηθελες να τονισεις... απλα τετοια ζημια μπορει να γινει και με 100 χλμ μεσα στην πόλη! Άλλωστε οι δυνάμεις που αναπτύσονται σε πρόσκρουση με σταθερο στιβαρό σημείο ειναι τεραστιες, καμμια μοτοσυκλέτα δεν μπορει να τις αντεξει... το ευτυχες ειναι οτι δε υπήρχε κανεις αλλος στο δρόμο να τον πετύχει η αφηνιασμενη οβίδα...

ασε εσυ εξω τωρα μαναδες αδερφες αδερφια και φιλους να κυκλοφορουν με οποιοδήποτε όχημα στους δημοσιους δρόμους που άλλοι γράφουν χρόνους και μετρανε 400αρια :yuck:

DimChios
16/04/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
καταλαβα τι ηθελες να τονισεις... απλα τετοια ζημια μπορει να γινει και με 100 χλμ μεσα στην πόλη! Άλλωστε οι δυνάμεις που αναπτύσονται σε πρόσκρουση με σταθερο στιβαρό σημείο ειναι τεραστιες, καμμια μοτοσυκλέτα δεν μπορει να τις αντεξει... το ευτυχες ειναι οτι δε υπήρχε κανεις αλλος στο δρόμο να τον πετύχει η αφηνιασμενη οβίδα...

ασε εσυ εξω τωρα μαναδες αδερφες αδερφια και φιλους να κυκλοφορουν με οποιοδήποτε όχημα στους δημοσιους δρόμους που άλλοι γράφουν χρόνους και μετρανε 400αρια :yuck:


:sad: να πω οτι δεν εχεις δικιο?

mankam
16/04/2010, 10:27
ανατριχιαστικο! ευτυχως το παιδι ειναι καλα τα υπολοιπα ειναι πταισματα,καλα ειναι ομως να θυμομαστε οτι οι δρομοι δεν ειναι πιστα.

THEOD
16/04/2010, 10:32
Σάλταρα... Αφού είναι καλά ας ανάψει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ λαμπάδα...

Λεωνίδας
16/04/2010, 10:32
:eyepop: :eyepop:

notakos600
16/04/2010, 10:35
Γιατί κάποιοι τα δίνουν όλα μέσα στους άθλιους δρόμους αυτής της πόλης;
Ειλικρινά θέλω να μάθω το γιατί.
Πόσο ανεγκέφαλος και εγω'ι'στής μπορεί να είναι κάποιος που δεν τον νοιάζει ούτε για τον εαυτό του και -το χειρότερο- ούτε για τους γύρω του.
Αναλύουμε κιόλας την αντοχή υλικών του μπούσα και του κάθε μπούσα.
Να είναι καλά το παιδί και ας σταθεί το περιστατικό αυτό αφορμή στο να οδηγεί πιο μυαλωμένα.

mparmpanik
16/04/2010, 10:36
.. και μια αχνη ελπιδα

οτι με το επομενο μηχανακι που θα καβαλησει, θα θυμαται το προηγουμενο..

και θα ενηλικιωθει..

sapila racing
16/04/2010, 10:36
Τι να πεις, αφού την γλύτωσε κι αυτός και όλοι οι άλλοι, ας γίνει τουλάχιστον μάθημα.

Ρε παιδιά δεν περνάω πια συχνά απο εκεί και μου χει μείνει και δεν παταω αριστερή απο τότε που εφαγα ενα γερό tank slapping τοτε που τελειωσαν τα έργα το 90.
Τα σαμαρακια οντως υπάρχουν ακόμα μετα απο 20 χρόνια?

yannis24
16/04/2010, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σάλταρα... Αφού είναι καλά ας ανάψει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ λαμπάδα...


+1000000000000

ολα τα αλλα, ποσο πηγαινε, πως πηγαινε, πως επεσε περριτευουν.....

οταν βλεπεις το μηχανακι σου ετσι.......και εισαι ζωντανος με ενα κολαρο μονο......τοτε......αναψε μια λαμπαδα και πες Ευχαριστω στον φυλακα αγγελο που ηταν μαζι σου ......

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Juohmar1
16/04/2010, 11:13
Τι λές τώρα;;;;;;

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Sardasagam
16/04/2010, 11:16
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Να ναι καλά το παιδί και περαστικά του, πάνω απ' όλα.

Πιστεύω το πάθημα θα του γίνει μάθημα.

Όλοι μας την έχουμε πατήσει μέσα στη πόλη, και αν όχι όλοι, οι περισσότεροι έχουμε αλλάξει τον τρόπο που οδηγούμε μέσα σε αυτή..

Προσωπικά, με περνάνε και τα παπάκια..:blush:

alexxxcbr
16/04/2010, 11:21
:uplate: :hypnotize :eyepop: :ninja: :confused:

jimmis5
16/04/2010, 11:25
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
ευτυχως ειναι καλα οχι μονο αυτος αλλα και ολοι οι γυρω που την γλυτωσαν απο αυτην την ρουκετα...ας αναλογιστει ο ιδιος τι εκανε και τι θα προκαλουσε αν αυτο το πραμα εστω οτι πηγαινει μονο με 150κμΧ250+80 κιλα βαρος αναβατη μηχανης οτι θα εσκαγε σε καναν απεναντι του με 49500 τονους αντε γεια λεμε:evil: :evil: :wave2:

makis206
16/04/2010, 11:53
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

byron
16/04/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εμένα τώρα γιατί δε μ’ αρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;

χχχααχχαχχαχχαχχαχαχχααχχχ πνίγηκα ρε φίλε :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl:

DUKASII
16/04/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
χχχααχχαχχαχχαχχαχαχχααχχχ πνίγηκα ρε φίλε :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: re mpas perisepse kana mprostino poy thelo??:D

byron
16/04/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
re mpas perisepse kana mprostino poy thelo??:D

Exw ena showa 43mm :smokin:

andgeo
16/04/2010, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
re mpas perisepse kana mprostino poy thelo??:D

Δεν παλεύεσαι ρε ...
Οι φώτος είναι ανατριχιαστικές , ακόμα και να μη πιστεύεις , δεν ξέρω αν έπιασε το τζόκερ χτες αλλά Άγιο μαζί του είχε . Εύχομαι να ξανασκεφτεί κάποια στιγμή τι του συνέβει και να επαναπροσδιορίσει τα όρια του και της μοτοσυκλέτας που οδηγεί .

DUKASII
16/04/2010, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Δεν παλεύεσαι ρε ...
Οι φώτος είναι ανατριχιαστικές , ακόμα και να μη πιστεύεις , δεν ξέρω αν έπιασε το τζόκερ χτες αλλά Άγιο μαζί του είχε . Εύχομαι να ξανασκεφτεί κάποια στιγμή τι του συνέβει και να επαναπροσδιορίσει τα όρια του και της μοτοσυκλέτας που οδηγεί . DEN TIPOTA RE... ME LIGH ALOIFH FTIAXNEI LEME..

Nostra
16/04/2010, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
DEN TIPOTA RE... ME LIGH ALOIFH FTIAXNEI LEME..

+1340

DimChios
16/04/2010, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
+1340


δια 3

:smokin:

SVX
16/04/2010, 12:25
περαστικα ρε στο παιδι.... πωπω...


ειναι κανενας δικος μας? :(

μεσα στην πολη δεν ειναι να κουμπωνεις πανω απο 2α... 300 κιλα ευφλεκτα & σιδερα ειναι αυτα



ΠΡΟΣΟΧΗ....

byron
16/04/2010, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Δεν παλεύεσαι ρε ...
Οι φώτος είναι ανατριχιαστικές , ακόμα και να μη πιστεύεις , δεν ξέρω αν έπιασε το τζόκερ χτες αλλά Άγιο μαζί του είχε .

ίσα που μπορεί να την κάνει για μοναχός. Σιγά μην καθαρίσει με λαμπάδα και τάματα. :D

zagaro
16/04/2010, 12:34
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί!Δεν ήταν απλά τυχερός...έχει άλλα σχέδια γι'αυτόν ο Θεός μάλλον!

gixxerpap
16/04/2010, 12:41
προφανώς και δεν πήγαινε με τα χιλιόμετρα που λέτε, γιατί δε θα ήταν ζωντανός αυτή τη στιγμή... η μοτοσυκλέτα κόπηκε γιατί χτύπησε πάνω σε κολώνα φωτισμού...και 100 χλμ είναι αρκετά για να γίνει κάτι τέτοιο...

και αντε να μη κουμπώνουμε πάνω απο 2α μέσα στην πόλη...200 φτάνει η ρημάδα σε αυτο το μοτοσακό!

camen
16/04/2010, 12:54
Μother fucker...........:eek: :uplate: :hypnotize :sick: :dizzy:

andgeo
16/04/2010, 12:57
Τα 100 πάντως για το μπούσα μου ακούγονται λίγα , όπως λες κι εσύ με 2α σκάει στα 200 !!!

camen
16/04/2010, 13:00
Eλα ρε παιδια τωρα τα ιδια και τα ιδια...:mad:
Αμα εχεις τετοια μηχανακια στα χερια σου ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην το ανοιξεις καπου...Κ τα 200 τα εχει φτασει πριν το καταλαβεις καν...:rolleyes:

Καταλαβαινεις τα χλμ που εχεις μαζεψει μονο οταν ερχεται η στροφη και εσυ δεν σταματας...:sick:


Αφου το παλικαρι ειναι οκ,αφηστε το εκει...Δεν εχει κανενα νοημα το ποσα πηγαινε...:winka:




:beer: :wave2:

reinmeister
16/04/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
προφανώς και δεν πήγαινε με τα χιλιόμετρα που λέτε, γιατί δε θα ήταν ζωντανός αυτή τη στιγμή... η μοτοσυκλέτα κόπηκε γιατί χτύπησε πάνω σε κολώνα φωτισμού...και 100 χλμ είναι αρκετά για να γίνει κάτι τέτοιο...

και αντε να μη κουμπώνουμε πάνω απο 2α μέσα στην πόλη...200 φτάνει η ρημάδα σε αυτο το μοτοσακό!

πες μου οτι κρατησες στοιχεια...ετσι οπως το ειδα μαλλον οι βαλβιδες ειναι αθικτες...αν εχει και λιγα χιλιομετρα θα τις παρουμε κοψοχρονια...

joe_black
16/04/2010, 13:17
Δεν είμαστε καλά.!!!



:uplate:

catmaster
16/04/2010, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πες μου οτι κρατησες στοιχεια...ετσι οπως το ειδα μαλλον οι βαλβιδες ειναι αθικτες...αν εχει και λιγα χιλιομετρα θα τις παρουμε κοψοχρονια...

Σιγά ρε μαν ... αφού μαζεύεται το μηχανάκι ...:bigcry:



(γερό και αγρατζούνιστο να είναι το παλικάρι πάντα πέραν της μαλακίας που μας δέρνει )

jimmy10
16/04/2010, 13:22
ρε λεμε ουτε να πεσεις δεν μπορεις... Το ξεφτιλισμένο το Suzuki κοβει πλαίσιο για πλάκα λεμε :cry:



Πέραν της πλάκας, το παλικάρι να πάει να αναψει κενένα κεράκι ή καμμια λαμπαδίτσα καλού κακού...

kachius
16/04/2010, 13:29
δεν είναι καλό το μπούσα...σκορπάει...:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
(γερό και αγρατζούνιστο να είναι το παλικάρι πάντα πέραν της μαλακίας που μας δέρνει )

reinmeister
16/04/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Σιγά ρε μαν ... αφού μαζεύεται το μηχανάκι ...:bigcry:



(γερό και αγρατζούνιστο να είναι το παλικάρι πάντα πέραν της μαλακίας που μας δέρνει )

δεν εχει αναγκη αυτος πιστεψε με...τα συγκεκριμενα σαμαρακια,αν σε φτυσουν και ζησεις για να το περιγραψεις,σου μενουν ανεξιτηλα χαραγμενα στην μνημη καθως και στον δεξι καρπο...μειωνουν τουλαχιστον κατα 80% την κλιση του...

παθαινεις κατι απο αγκυλωση ενα πραμα και σε περνανε ακομα και ποδαρατες γιαγιαδες σπρωχνοντας τιγκα καροτσι σουπερ μαρκετ...

εξακολουθω να θελω τις βαλβιδες...:smokin:

harris_x
16/04/2010, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
χχχααχχαχχαχχαχχαχαχχααχχχ πνίγηκα ρε φίλε :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl:
Να σου χτυπήσουμε την πλατούλα τότε :bigcry: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :lol: :lol:

gixxerpap
16/04/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν εχει αναγκη αυτος πιστεψε με...τα συγκεκριμενα σαμαρακια,αν σε φτυσουν και ζησεις για να το περιγραψεις,σου μενουν ανεξιτηλα χαραγμενα στην μνημη καθως και στον δεξι καρπο...μειωνουν τουλαχιστον κατα 80% την κλιση του...

παθαινεις κατι απο αγκυλωση ενα πραμα και σε περνανε ακομα και ποδαρατες γιαγιαδες σπρωχνοντας τιγκα καροτσι σουπερ μαρκετ...

εξακολουθω να θελω τις βαλβιδες...:smokin:

και να μου τις χαρίζανε, δεν τις έβαζα ...

JZER40
16/04/2010, 13:45
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96629

Το αυτοκίνητο είχε πιάσει σκουριά....Ούτε μπροστά δεν τόβαζα..
Την μηχανή την έμαθα και την πήγαινα συνέχεια σπασμένη...Θυμάμαι αργούσα να σχολάσω ,πήγαινε 2-3 το βράδυ και αποζημιονόμουν ότι θα λύσαγα με άδειους δρόμους όταν σχόλαγα..Ταχύτητες 200-250 ήταν στην καθημερινή βάση..

Δεν φτάιει το παιδί.....Το μηχανάκι φταίει.....Δεν το πας σιγά αυτό το μηχανάκι......

Πάντως θυμηθήτε το....Αν ξαναπάρει μηχανή πάλι την ίδια θα πάρει.....

Για την λαμπάδα συμφωνώ.....Εγώ στην θέση του θα πήγαινα για πρώτη φορά σε εκκλησία σε λειτουργεία...

blackbusa
16/04/2010, 13:48
αφου ειναι καλα το παλλικαρι ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια...

πηγα να παθω το ιδιο πιο παλια με το zzr...με 180 περιπου tank slaping...απο τοτε ΠΟΤΕ ξανα στην αριστερη αμεσως μετα την γεφυρα...

reinmeister
16/04/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
και να μου τις χαρίζανε, δεν τις έβαζα ...

χαχαχαχχα...λες και θα το μαθεις ποτε...α ρε κουτο αγορι...:D

Tpap
16/04/2010, 14:03
Πώς διάολο ο gixerpap δεν χάνει οξεία από τα τεκτενόμενα μεταξύ βούτας και μαύρης...?

Εκεί μένεις, ρε...?:confused:


Περαστικά στον παλλίκαρο.

Το σύγουρο είναι -εφ'όσον την σκαπούλαρε- ότι από τώρα και στο έξής θα προσεγγίσει διαφορετικά τον μοτοσυκλετισμό. :wave2:

BlackAdder
16/04/2010, 14:05
2 Μαϊου 2004 στο ίδιο σημείο στην αριστερή λωρίδα στο ύψος του πράκτικερ είχα το ατύχημα με το Hornet.

Ξεκίνησα στο φανάρι, και με νορμάλ ταχύτητα 80-100χ/α έφαγα ένα τρελό tankslapping με αποτέλεσμα να μη μπορώ να την επαναφέρω, Ευτυχώς πήρα την (σωστή) απόφαση να το ρίξω μπροστά πριν σκάσω στο τοίχο της δεξιάς πλευράς.

Αποτέλεσμα να φύγει η μηχανή μπροστά και εγώ απο πίσω να βλέπω μια το έδαφος μια τον ουρανό.
Η μηχανή δυαλύθηκε εντελώς (όχι σαν το busa, έγινε μόνο 2 κομμάτια) καθώς έφερε αρκετές τούμπες, εγώ τη γλύτωσα με ένα ράγισμα καρπού (απο το tankslap) και πολλά καψίματα σε χέρια και πόδια καθώς το μπουφάν ήταν ένα απλό δερμάτινο και όχι μηχανής.

Το κράνος έκανε δουλειά...

Η μαλακία ήταν ότι είχα ξαναπεράσει απο εκεί πριν κάνα χρόνο με το zx9 και μου είχε κάνει το ίδιο πράγμα αλλά ίσως λόγο μικρότερης γωνίας στρέψης του τιμονιού ή καλύτερων αναρτήσεων μπροστά τη γλίτωσα μόνο με μερικές χιλιάδες άσπρες τρίχες.

Το δρόμο τον ξαναέστρωσαν μια βδομάδα μετά το ατύχημα μου, είχα μαζέψει όλα τα έγγραφα απο το υπεχωδέ για να κινηθώ νομικά αλλά τελικά απέσυρα την αγωγή καθώς δεν θα έβαζε πουθενα (τι να αποδείξεις, 5 χρόνια μετά που ορίστηκε η δικάσιμος και χωρίς μάρτυρες).

Ο δρόμος γίνεται έτσι (πτυχώσεις) απ'ότι έμαθα γιατί έχουν βάλει κάτι κολόνες απο τις οποίες εισέρχονται νερά με αποτέλεσμα να μαλακώνει το υπέδαφος και μετά τα αυτοκίνητα που περνάνε δημιουργούν σιγά σιγά τις παραμορφώσεις.

Αν βρώ φωτό απο τη περίπτωση μου θα τις ανεβάσω για να δείτε τι μπορεί να πάθει κάποιος στα καλά καθούμενα....

Πολύ προσοχή στο συγκεκριμένο σημείο... πάντα απο δεξιά ή στο κέντρο και σιγά σιγά...

reinmeister
16/04/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Πώς διάολο ο gixerpap δεν χάνει οξεία από τα τεκτενόμενα μεταξύ βούτας και μαύρης...?

Εκεί μένεις, ρε...?:confused:


Περαστικά στον παλλίκαρο.

Το σύγουρο είναι -εφ'όσον την σκαπούλαρε- ότι από τώρα και στο έξής θα προσεγγίσει διαφορετικά τον μοτοσυκλετισμό. :wave2:

θα με κανεις να ανοιξω το στομα μου και δεν θα τον ξεπλενει τον φουστη ουτε η κασπια...:lol:

Tpap
16/04/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
θα με κανεις να ανοιξω το στομα μου και δεν θα τον ξεπλενει τον φουστη ουτε η κασπια...:lol:

άστο, κατάλαβα...:lol::wave2:

gixxerpap
16/04/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Πώς διάολο ο gixerpap δεν χάνει οξεία από τα τεκτενόμενα μεταξύ βούτας και μαύρης...?

Εκεί μένεις, ρε...?:confused:




επαγγελματικά ραντεβού ... τι νομίζεις, ότι κόβω βολτες?


κερατά μπακαλόγατε, άνοιξε το στόμα σου, να τ΄ανοίξω και γώ, να ξεφτιλιστούμε ομαδικώς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
16/04/2010, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
επαγγελματικά ραντεβού ... τι νομίζεις, ότι κόβω βολτες?


κερατά μπακαλόγατε, άνοιξε το στόμα σου, να τ΄ανοίξω και γώ, να ξεφτιλιστούμε ομαδικώς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μην το κυνηγας πουστη προποτζη γιατι θα σε ξεβρακωσω μπροστα σε ολους...στο τσακ ειμαι...:rotflmao: :rotflmao: :bawl:

Cpt. Haddock
16/04/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
επαγγελματικά ραντεβού ... τι νομίζεις, ότι κόβω βολτες?

Στη μία τα ξημερώματα; :smokin:


195539

ERRIKA
16/04/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
[
κερατά μπακαλόγατε, άνοιξε το στόμα σου, να τ΄ανοίξω και γώ, να ξεφτιλιστούμε ομαδικώς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: [/B]

Πυρ!
:a014: :a014:

blackbusa
16/04/2010, 14:18
πωπωπω...κατι ΚΟΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...ολο κλο κλο και κοκοκο...











































:a014:

STOYBI
16/04/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν εχει αναγκη αυτος πιστεψε με...τα συγκεκριμενα σαμαρακια,αν σε φτυσουν και ζησεις για να το περιγραψεις,σου μενουν ανεξιτηλα χαραγμενα στην μνημη καθως και στον δεξι καρπο...μειωνουν τουλαχιστον κατα 80% την κλιση του...

παθαινεις κατι απο αγκυλωση ενα πραμα και σε περνανε ακομα και ποδαρατες γιαγιαδες σπρωχνοντας τιγκα καροτσι σουπερ μαρκετ...



+1000

Καπου το 93 με ενα TDR 250 τα ειδα ολα ......

Τρομερη εμπειρια ..... Ενα μηχανακι να τρεμει το μπροστινο του μερος Πατησα ενστικτωδως μονο πισινο φρενο και επιβραδυνα ( εν την γεννηση του κοσκινισματος )

Απο την τρομαρα μου αφου σταματησα στην μεση της αριστερης λουριδας...

Με πηγαν στην ακρη διερχομενοι οδηγοι καθως δεν μπορουσα ουτε να περπατησω....

Επισεις ( ισως σε καποιους φανει χρησιμο ) Μου εχει συμβει σε αρκετα μικροτερο ομως ποσοστο στο υψος του διαζωματος ( που γινοντουσαν παλια οι κοντρες ) στην ευθεια της Ποσειδωνος .


:wave2:

reinmeister
16/04/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
+1000

Καπου το 93 με ενα TDR 250 τα ειδα ολα ......

Τρομερη εμπειρια ..... Ενα μηχανακι να τρεμει το μπροστινο του μερος Πατησα ενστικτωδως μονο πισινο φρενο και επιβραδυνα ( εν την γεννηση του κοσκινισματος )

Απο την τρομαρα μου αφου σταματησα στην μεση της αριστερης λουριδας...

Με πηγαν στην ακρη διερχομενοι οδηγοι καθως δεν μπορουσα ουτε να περπατησω....

Επισεις ( ισως σε καποιους φανει χρησιμο ) Μου εχει συμβει σε αρκετα μικροτερο ομως ποσοστο στο υψος του διαζωματος ( που γινοντουσαν παλια οι κοντρες ) στην ευθεια της Ποσειδωνος .


:wave2:

γαμισε τα...τα χω μετρησει με 230 επιταχυνομενα με gsxr 750 μετα απο κλεισιμο ενος μαλακα που εχασε την αλλαγη του και κοντεψε να πεσει πανω μου...

μην σου περιγραψω το συναισθημα του να πηγαινεις πανω τους ξεροντας απο πριν το αποτελεσμα...

εκεινη η βραδυα ηταν μια απο τις λιγες που πιστεψα οτι μ'αγαπαει ο θεος...

δεν επεσα...

Tpap
16/04/2010, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν επεσα...

...έπεσε το αδερφάκι μου κάπου το '94 ή '95, όμως.

Τον έσωσε στο κάτω μέρος του σώματος το τζίν, το κεφάλι την γλύτωσε με το κράνος, αλλά το κοντομάνικο δεν παρείχε ικανοποιητική προστασία.
Κάηκε άσχημα στα μπράτσα-πλάτη-παλάμες... :( :(

Το φοράκι έφτασε γέφυρα....30 κιλά ελαφρύτερο.

koulis19
16/04/2010, 15:33
Γιατι με τις φωτογραφιες του γιωργου εχω τρομοκρατηθει?Δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο και ευχομαι μακρια απο ολους μας.:beer:

Hiro
16/04/2010, 17:36
2002 me cbr eksakosa f 200km/h 2kavalo aristeri...!!! Par' oligo toympa σφοδρή..
Ακόμα υπάρχουν τα μαμημένα τα σαμάρια??? αστοδιάλο:cry:

Shaolin Monk
16/04/2010, 19:54
Ανατριχιασα...:eyepop:

Να'ναι καλα το παλικαρι...

BlackAdder
16/04/2010, 19:57
Να τι μπορεί να πάθει κανείς για πλάκα...
Και μιλάμε για ταχύτητα πόλης.

Οι φωτό είναι από το συνεργείο όταν τη μαζέψαμε.


195549

BlackAdder
16/04/2010, 19:58
2 κομμάτια...


195550

BlackAdder
16/04/2010, 19:58
Ούτε βίδα για ανταλλακτικά...:(


195551

BlackAdder
16/04/2010, 19:59
κλάπς λύγμ....


195552

BlackAdder
16/04/2010, 20:00
ήταν καλό μηχανάκι, κρίμα...


195553

BlackAdder
16/04/2010, 20:01
Για να μη φύγετε με μακρύ παντελόνι απο το σπίτι και γυρίσετε με σόρτς θυμηθείτε!

Μακριά απο την αριστερή στη βούτα...


195554

sapila racing
16/04/2010, 20:02
Τα σαμαράκια στην αριστερή λωρίδα της βούτας δημιουργήθηκαν το 1989 οταν φτιάχνανε την πεζογέφυρα.
Για να οριοθετήσουν τα έργα κάρφωσαν πασσάλους στην άσφαλτο σε τακτά διαστήματα, με αποτέλεσμα να σηκωθεί τοπικά η άσφαλτός και το υπόστρωμα.
Και μάλιστα οι πάσσαλοι δεν ηταν σε ευθεία, ξεκίναγαν απο τερμα αριστερά και σταδιακά έφταναν μεχρι και 3 μέτρα προς τα δεξιά σχεδον στην μεσαία, συνεχιζαν ευθεία και μετα παλι προς τα αριστερά.
Ετσι αν επεφτες πανω τους και πήγαινες προς τα δεξια για να τα αποφύγεις βρισκοσουν στην διαδρομή τους.
Οταν τέλειωσε η κατασκευή της γέφυρας, απλά ξεκάρφωσαν τους πασσάλους και εδωσαν τον δρόμο στην κυκλοφορία.
Αν υπάρχουν ακόμα σημαίνει οτι ποτέ απο τότε δεν εφτιαξαν το υπόστρωμα, απλά έριξαν άσφαλτο απο πάνω.

Μεγάλη επιτυχία αυτοί οι πάσσαλοι... :a31:

NikosKK
16/04/2010, 20:08
ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ ΛΕΜΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!Πως έγινε έτσι???????? :wacko: :wacko: :wacko:

Allst@rf
16/04/2010, 20:33
πω ρε μάγκες ,τι καταστροφή είναι αυτή;πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο...

konsttanttinos
16/04/2010, 20:51
:hypnotize :hypnotize :sick: :sick: :eyepop: :eyepop:

Leopsomo
16/04/2010, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
DEN TIPOTA RE... ME LIGH ALOIFH FTIAXNEI LEME..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



Tυχερός ο παλίκαρος... ;)

SpeakeasyBlues
16/04/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εμένα τώρα γιατί δε μ’ αρέσει αυτό που βλέπω από πλευρά ποιότητας κατασκευής;
Πόσο λογικό είναι ρε παιδιά να γίνετε 3 κομμάτια και να υπάρχουν μέρη που είναι άθικτα;


Εχεις δικιο, σαν κι' αυτο, μαπα ηταν...


195563

zolotas
16/04/2010, 22:28
περαστικα στο παλληκαρι ..........

παντα ελεγα ,οσοι οδηγανε μηχανες στην ελλαδα ειναι ηρωες και απο θεμα δρομων και απο οδηγικης βλακειας των αυτοκινητων,πεζων,στραβων.........

το γκαζι ειναι γλυκο το γαμημενο και παιρνω παραδειγμα τον εαυτο μου που παντα ημουν κοτα και δεξια ........τελευταια ομως το κοντερ πηγαινε σταθερα πανω απο 180 με σφηνες και μαλακιες διαφορες

zagaro
17/04/2010, 06:47
Στην Ακαδημίας, μετά το Πανεπιστήμιο, πριν τα δεύτερα φανάρια...αν θυμάμαι καλά μετά απ'το σοκ...έχει ενα σαμάρι μαύρο;;;; που το είδα ξαφικά σήμερα το πρωί την ώρα που τσίμπαγα το γκάζι να περάσω με πορτοκαλι (μλκια μου).Αν δεν είχα cbr κι είχα ένα ktm ας πούμε, μπορεί και να το απολάμβανα γιατί βρέθηκα στον αέρα και με τις δύο!!!