PDA

View Full Version : το brosακι μου!



Σελίδες : 1 2 [3]

GiannisBlessed
02/12/2010, 02:24
τελος 3 τελευταιες φωτο απο τον αγαπημενο μου συνδιασμο...:D


218688

road spirit
02/12/2010, 09:09
μεταφέρεσαι στις ανακατασκευές

η ουρά στη φωτό απο πίσω, που φαίνεται και η πινακίδα, γ@μάει, αν μπορέσεις να το κάνεις έτσι θα είναι σούπερ

webassasin
02/12/2010, 16:04
Εκεινη η φωτο με το γκρι ψυγειο,πολυ αγριο το μηχανημα.
το περνας και για μονστερ ανετα..
παντως ψησου να το κανεις με το σπρευ και να παει να γα.

John Steed
02/12/2010, 17:58
Ο nemes74 έβαψε τις δικές του με απλή λαδομπογιά, απλά πολύ αραιωμένη και έκανε και αρκετά περάσματα.

Αφού πέτυχε σε αυτόν, θα πετύχει και σε εσένα!

:wave2: :wave2:

GiannisBlessed
02/12/2010, 18:58
ok paidia!καλη ιδεα ειναι..
δεν εχω να χασω τπτ...:beer:
οριστε και οι αλλες 2 φωτο!(επεσε το γειτοnet χθες.)


218781

GiannisBlessed
02/12/2010, 19:05
του παει η καρινα...


218782

GiannisBlessed
02/12/2010, 19:09
και τελος ενα πολυ τουμπανοοοοο:eyepop:


218783

John Steed
02/12/2010, 19:21
Προσωπικά, μου αρέσει ακριβώς όπως είναι...

Περί ορέξεως....:beer: :beer: :beer:

georgio
02/12/2010, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Προσωπικά, μου αρέσει ακριβώς όπως είναι...

[...]

Α, γεια σου ρε αδερφέ!!

Το έχουν πάρει και το έχουν μακελεύσει το μηχανάκι... :sad:

GiannisBlessed
02/12/2010, 19:59
oyst re!!:smokin:
oxi spam edw!!:D
μην σας το χαλασω....
τα παντα ειναι θεμα γουστου..(πχ του Γιωργου απο πανω του αρεσουν οι μαμα ζαντες!!:uplate:
ποιο γκει ζαντα δεν γινεται να ειχε αυτο το μηχανακι....:lol: )
εμενα προσωπικα την μηχανη αυτην απο την πρωτη μερα που την ειδα(κυριολεκτικα) ειπα..
"τι αθλια ουρα!!!??":yuck:
τωρα με τον καιρο οσο την βλεπω την συμπαθησα...
αλλα και παλι μου αρεσει η ουρα του monster περισοτερο.
ειναι πιο μινιμαλ και δεν μοιαζει να σερνεται πανω απο την ροδα δινωντας ετσι και την αισθηση(σε συνδιασμο με το μακρυ και λεπτο ντεποζιτο) οτι η μηχανη εχει πολυ μακρυ μεταξονιο...:sick:
να ζαντουλα...:wave2:


218786

stavrogin
02/12/2010, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
και τελος ενα πολυ τουμπανοοοοο:eyepop:

Αμαν μανουλα!!!!
Γ@μιστερο!!!!!!!!!!!

παρτε και το δικο μου που ταν χημα αλλα στα καλα του εγδερνε


218795

GiannisBlessed
02/12/2010, 23:39
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!
δικο σου ειναι αυτο?
το εχω σε φωτο:D
τι απεγινε?

stavrogin
03/12/2010, 01:54
ειναι σε μια αποθηκη το καψερο απο το 2005, το μοτερ ισως ειναι κολημενο, δε θυμαμαι. Στα τελευταια του μετα βιας εβγαζε 100 χλμ/ωρα. :( αλλα το ατιμο καποτε ητανε ντουφεκι κι ειχε και κατι φρεναρες ,τυφλα να χει το Z. :p

GiannisBlessed
03/12/2010, 02:03
το εχω σε φωτο...καπου το ειχα δει στο νετ.
και ημουν σιγουρος οτι ειναι ελληνικο...
ειναι μια φωτο σε ενα πεζουλακι-πεζοδρομιο.
και ειχα απορησει γιατι εχει γινει δουλεια πολυ(συνηθως στην ελλαδα τα εχουν του πεταματου αυτα τα μηχανακια)...

GiannisBlessed
10/12/2010, 02:48
stavrogin αδειασε τα πμ σου!:wave2: :beer:

GiannisBlessed
10/12/2010, 21:37
παιδια...
θελω γνωμες....
θελω να βαλω μια καρατιμονα να το κανω εργαλειο για την πολη.
με κουραζουν τα κλιπ ον.
το χρησημοποιω σχεδον μονο πολη και καπου καπου κανα ταξιδι.καθημερινη μετακινηση κουβαλιματα κτλ.
για πειτε...νομιζω λεει και απο εμφανιση...
εχω ηδη βασεις...οποτε ειναι και φτηνη μετατροπουλα...


219290

GiannisBlessed
10/12/2010, 21:38
.


219291

Xrated
12/12/2010, 04:35
Διαλεγεις Γιαννη εμφανιση η πρακτικοτητα,με τα κλιπ ον δειχνει πιο μαχιμο,αλλα σιγουρα ειναι πιο αβολο.Τι ενοεις εχεις βασεις παρεπιπτοντως,τα καβαλετα?

GiannisBlessed
12/12/2010, 14:04
ναι...
απλα πρεπει να τρυπισω την τιμονοπλακα και να τα βιδωσω.
θα πρεπει να αλλαξω και τα σωληνακια υψηλης γιατι δεν 8α φτανουν...
μαλλον 8α αλλαξω το ενα...
το δεξι που ειναι πιο μακρυ θα το παω αριστερα και μετα θα παρω δεξι...
οπως και να εχει το αποφασισα...
γιατι δεν ειναι μονο πιο πρακτικο μου αρεσει και πιο πολυ η τιμοναρα...
τα σωληνακια..
αν τα θελει καποιος τα δινω 15ε το ενα η 25 και τα 2.
θα χρειαστει να αγοραστουν και ρακορακια για να μπουν καθως θα κρατησω τα δικα μου...
αν τα θελει καποιος..πμ me:wave2:

Xrated
14/12/2010, 02:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ναι...
απλα πρεπει να τρυπισω την τιμονοπλακα και να τα βιδωσω.
θα πρεπει να αλλαξω και τα σωληνακια υψηλης γιατι δεν 8α φτανουν...
μαλλον 8α αλλαξω το ενα...
το δεξι που ειναι πιο μακρυ θα το παω αριστερα και μετα θα παρω δεξι...
οπως και να εχει το αποφασισα...
γιατι δεν ειναι μονο πιο πρακτικο μου αρεσει και πιο πολυ η τιμοναρα...
τα σωληνακια..
αν τα θελει καποιος τα δινω 15ε το ενα η 25 και τα 2.
θα χρειαστει να αγοραστουν και ρακορακια για να μπουν καθως θα κρατησω τα δικα μου...
αν τα θελει καποιος..πμ me:wave2:
Tιμονι εχεις?

GiannisBlessed
14/12/2010, 16:42
oxi:(
βσκ εχω ενα σιδερενιο τις κακιας ωρας...
αλλα θελω κατι σε φατμπαρ αλλα φτηνο...
εχεις καμια ιδεα?
:smilea:

Buenaventura
14/12/2010, 20:33
giannis σβησε κανενα πμ....

GiannisBlessed
16/12/2010, 17:10
OK:D

Douglas
16/12/2010, 20:53
Πολύ ωραίο το εργαλείο,

:beer:

σου έστειλα και pm.

Douglas
18/12/2010, 13:08
Για τέτοιο τιμόνι λέω,γι αυτό το ύψος


219842

Douglas
18/12/2010, 13:24
Και φορεμένο σε μηχανή


219843

byron
18/12/2010, 14:02
Ωραίος....πολύ ωραίος. :beer: :beer: :beer:

GiannisBlessed
18/12/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Douglas
Και φορεμένο σε μηχανή


:beer: :a2: :a10:

GiannisBlessed
21/12/2010, 18:01
ευχαριστουμε τον douglas για την ευγενικη του χορηγια:beer: :winka: :D

προχωραει το προτζεκτ πολυυυυυ αργααα...
αγοραστικαν καβαλετα και τωρα πρεπει να αγοραστουν ντιζα-συμπλεκτη και σωληνακια υψηλης μακρυτερα....:(
μια-δυο προχειρες φωτο για να δειτε την διαφορα στο υψος...:winka:


220058

GiannisBlessed
21/12/2010, 18:02
.


220059

GiannisBlessed
21/12/2010, 18:05
..


220060

georgio
21/12/2010, 18:41
Ώστε γι' αυτό με πήρες τηλέφωνο το απόγευμα ε;

Σόρρυ έκανα δουλειά στο τουτού... :p

GiannisBlessed
21/12/2010, 18:58
παλι εκανες δουλεια στο τουτου και δεν πηρες για βοηθεια ρε???:o
σε πηρα μην και εχεις καμια μακρυτερη ντιζα εσυ που εχεις τα κατα τα αλλα "χαμηλα κλιπ ον":lol: :p

chr1s_86
22/12/2010, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
... που εχεις τα κατα τα αλλα "χαμηλα κλιπ ον":lol: :p



Τα ποιά έχει;; :lol: :lol:



ΥΓ: Σαν πολύ έξω δε βγαίνει το τιμόνι στη 2η φωτο;

georgio
22/12/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Τα ποιά έχει;; :lol: :lol:



ΥΓ: Σαν πολύ έξω δε βγαίνει το τιμόνι στη 2η φωτο;

Τα καλύτερα! Βολικά και σπορ μαζί!!


Μόλις μαζέψει μια συλλογή από καθρέφτες αυτοκινήτων θα έρθει να ρωτήσει πως να κλείσει τις τρύπες που άνοιξε στην τιμονόπλακα... :rotflmao: :p

Xrated
22/12/2010, 22:49
Πολυ μακρυ φαινεται βασικα αλλα του παει...Γιαννη για χθες αργησα να φυγω τελικα περασε η ωρα και λεω θα βαρεθηκες...:p

motomaniac
03/05/2011, 03:54
το ξεθαβω μιας και μου αρεσουν τα μπρος (την πατησα και πηρα σρχ) χαχαχα τι εγινε τελικα?

fournas
03/05/2011, 14:23
καλα εκανες και το ξεθαψες και το ειδα και εγω :D :beer:

γιαννη μπραβο σου !!! το μηχανακι ειναι κουκλα !!! :beer:

GiannisBlessed
06/05/2011, 00:19
ευχαριστω παιδια για τα καλα λογια σας!!:beer:
λογω ελειψης χρονου αλλα κυριως λογω ελειψης χρημματος...
ολοκληρωσα και το τελευταιο πραγμα στην μηχανη -το τιμονι- και τωρα κανω γυαλισματα μαζεματα κυριως εμφανισιακα.
εχω βαλει αγγελεια για πωληση αν και δεν τρελαινομαι να το δωσω...:(

το τιμονακι παντως ειναι ισως απο τις καλυτερες μετατροπες πανω στο μπροσακι μου.ο χειρισμος της μηχανης γινεται με πολυ μεγαλυτερη ευκολια απο τα χαζο κλιπ ον.ειναι ενα πολυ ροπατο ελαφρυ ευχαριστο παιχνιδι!!:D :sun: δειχνει και πιο αγριο....

sernodas2
06/05/2011, 00:36
εγω στο δικο μου που ειναι το Κ μοντελο αυτο δλδ με τα ψιλα κλιπ-ον απλα εβγαλα τις κοντρες που εχου τα κλιπ-ον απο κατω κ τα ανοιξα προς τα εξω.....

fournas
06/05/2011, 01:09
@giannisblest
επειδη εχω δει (και απο αλλα ποστ σου) οτι το εχεις "ψαξει" αρκετα το θεμα βελτιωσης με το bros , εχεις βρει καποια "ουρα" απο αλλο μοντελο που να καθεται πιο ομορφα ή καποιο κατασκευαστη που να δινει ετοιμη λυση για την βελτιωση της (ουρας)..

κανα 2 σελιδες πισω (αν δεν κανω λαθος) εχεις βαλει φωτο με κατι ωραια μονοσελα..κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο..:D

GiannisBlessed
08/05/2011, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
@giannisblest
επειδη εχω δει (και απο αλλα ποστ σου) οτι το εχεις "ψαξει" αρκετα το θεμα βελτιωσης με το bros , εχεις βρει καποια "ουρα" απο αλλο μοντελο που να καθεται πιο ομορφα ή καποιο κατασκευαστη που να δινει ετοιμη λυση για την βελτιωση της (ουρας)..

κανα 2 σελιδες πισω (αν δεν κανω λαθος) εχεις βαλει φωτο με κατι ωραια μονοσελα..κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο..:D

αυτα γενικα που εχω βαλει παρα πισω ειναι η πιο γνωστη αλλαγη που υπαρχει.ειναι η ουρα η καλυτερα η σελλα του monster.πρεπει να κοπει σε μερικα σημεια το υποπλαισιο και να κολληθουν καποια αυτακια και σημεια αλλα γενικα ειναι απλη η πατεντα.εδω (http://www.youtube.com/watch?v=N6bEKvv5J-E) βιντεο.(και εδω (http://www.youtube.com/watch?v=VOQVkgwhIVM&feature=related) με τεποζιτο monster!!!!:sun:
με πατεντες εχω δει σε μπρος πολλεεεες ουρες...απο r6, z 750, ducatia, και πολλα αλλα.
υπαρχουν παντως κατι ετοιμες αν δεν κανω λαθος και με υποπλαισιο αλυμινιου για ενα ατομο.ουσιαστικα ομως ειναι για trackbike.
ψαξου στο hawkgtforum αν κατεχεις την αγγλικη.εκει μεσα γινεται της π... πολυ πατεντα και φτιαξιμο...να δεις κατι μπρος με 90hp τροχο...:eyepop:

fournas
09/05/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
αυτα γενικα που εχω βαλει παρα πισω ειναι η πιο γνωστη αλλαγη που υπαρχει.ειναι η ουρα η καλυτερα η σελλα του monster.πρεπει να κοπει σε μερικα σημεια το υποπλαισιο και να κολληθουν καποια αυτακια και σημεια αλλα γενικα ειναι απλη η πατεντα.εδω (http://www.youtube.com/watch?v=N6bEKvv5J-E) βιντεο.(και εδω (http://www.youtube.com/watch?v=VOQVkgwhIVM&feature=related) με τεποζιτο monster!!!!:sun:
με πατεντες εχω δει σε μπρος πολλεεεες ουρες...απο r6, z 750, ducatia, και πολλα αλλα.
υπαρχουν παντως κατι ετοιμες αν δεν κανω λαθος και με υποπλαισιο αλυμινιου για ενα ατομο.ουσιαστικα ομως ειναι για trackbike.
ψαξου στο hawkgtforum αν κατεχεις την αγγλικη.εκει μεσα γινεται της π... πολυ πατεντα και φτιαξιμο...να δεις κατι μπρος με 90hp τροχο...:eyepop:



ευχαριστω :beer: :beer: :beer:

καλους δρομους :wave2:

paTman_the
09/05/2011, 14:54
Καλησπέρα!

Εύγε! Πάρα πολύ ωραίο το έκανες το μηχανάκι!

Κάτι τέτοια βλέπω και λυπάμαι που έδωσα το δικό μου!

Εχω ακόμα το manual του haynes, αν μπορεί να χρησιμεύσει κάπου (οποιονδήποτε έχει bros δλδ...).

Αυτό που είχα είχε μπροστά πίσω αναρτήσεις της WP και το μηχανάκι ήταν πραγματικό σχολείο για μένα (πρώτο μηχανάκι). Ξέρω ότι το αμορτισερ είναι ακριβό, αλλά πραγματικά η μηχανή ήταν το κάτι άλλο.

Επίσης νομίζω ότι το τιμόνι που πήρες είναι ΠΟΛΥ μεγάλο για το μηχανάκι, μήπως να το άλλαζες με κάτι λίγο μικρότερο (στο ύψος αναφέρομαι, δεν ξέρω τι πλάτες έχεις:p). Από την άλλη εμένα με βολεύαν αφάνταστα τα clipon του, οπότε μαλλον σου είμαι λάθος :p

Καλά χιλιόμετρα

sernodas2
10/05/2011, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest

τα σωληνακια..
αν τα θελει καποιος τα δινω 15ε το ενα η 25 και τα 2.
θα χρειαστει να αγοραστουν και ρακορακια για να μπουν καθως θα κρατησω τα δικα μου...
αν τα θελει καποιος..πμ me:wave2: [/B]

εγω στειλε ενα τηλ να σε παρω.... πμ δεν ερχετε εισαι γεματος λεει....

GiannisBlessed
10/05/2011, 15:22
εχουν δωθει φιλε μου:(

το τιμονι στο υψος μια χαρα ειναι.στο φαρδος ειναι καπως μεγαλο αλλα σου δινει τοσο καλη λαβη που το να την οδηγας σου φαινεται παιχνιδι.οπως και οταν την μανουβραρεις η αν πας να πεσεις απο κλιση πχ την κρατας πολυ ευκολα...:smilea:

ilias s.m.
10/05/2011, 20:49
Γιάννη έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά!!!
Επειδή σκέφτομαι να πάρω ενα μπροσάκι και να το μαζέψω εμφανησιακά,
ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί ή αν έχεις προσπαθήσει να βάψεις την πίσω ζάντα και το πλαίσιο της μηχανής.:confused:
(ένα μαύρο ματ θα ήταν αλητεία):p
Α και κάτι άλλο γιατί είμαι ψιλοάσχετος,το να βάλεις τιμόνι και να καταργήσεις τα κλίπ ον είναι εύκολο?

GiannisBlessed
11/05/2011, 11:32
ευχαριστώ!!γενικά δεν εχω ασχοληθεί με το βάψιμο πολύ.πάντως για να βαφτεί το πλαίσιο πρέπει να βγει από την μηχανή.η καλύτερα να βγει η μηχανή από αυτό.:) ρώτα τον gixxerpap που το έχει κάνει.τώρα το τιμόνι.είναι απλό.είναι εύκολο.αλλά σίγουρα είναι χρονοβόρο.μου πήρε 3 μέρες να ξεμπερδέψω.δεν ήταν τόσο δύσκολο να το τοποθέτησω όσο να τοποθέτησω τα πράγματα πάνω του.δεν έφταναν ντίζεσ μαρκούτσια καλώδια κτλ.αν είσαι τυχερός και έχεις το μπρος με τα ψηλά κλιπ ον τότε ίσως γλυτώσεις μερικά αν όχι όλα από αυτα τα προβλήματα που πρόκειπτουν από την αλλαγή ύψους.

georgio
13/05/2011, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2
εγω στο δικο μου που ειναι το Κ μοντελο αυτο δλδ με τα ψιλα κλιπ-ον απλα εβγαλα τις κοντρες που εχου τα κλιπ-ον απο κατω κ τα ανοιξα προς τα εξω.....

Μια διευκρίνιση, το K δεν σημαίνει ψηλά κλιπ-ον, το K σημαίνει ότι είναι παραγωγής 1989. Επίσης το Bros έβγαινε το 1988 (J) και το 1990 (L) που βγήκε pgm.

Αυτό φαίνεται και από το πως αρχίζουν οι αριθμοί πλαισίου 100->J, 105->K, 110->L.

Με ψηλά κλιπ-ον βγήκαν τα K και L (όχι τα J) και ξεχώριζαν από τα άλλα επειδή αναφέρονταν ως K2 και L2.

Μου πήρε καιρό να καταλάβω γιατί όποτε πήγαινα στο Σαρακάκη (επίσημη αντιπροσωπεία, φέρνει ακόμα τα πάντα, οι τιμές μόνο τσούζουν) και παρόλο που του έλεγα αριθμό πλαισίου με ρώταγε το K η το K2;