PDA

View Full Version : 16-4-2010 23.30 Ατυχημα λεωφ Βεικου



Gi_4ce
16/04/2010, 22:59
Στην ανοδο (προς οακα) μπροστά απο την εισοδο του αλσους Βεικου, στα φαναρια.

Ασημι sedan καθετα στον δρομο με χτυπημενη βαρβάτα την πισω αριστερη πορτα.

Περίμενα να δω οτι χειροτερο.

Αναβατης με lucky strike μπουφαν και κρανος με ασπρα - κοκκινα σχεδια σαν ψιλες ριγες.

Αν εκρινα απο το σωμα του, ηταν ζωντανος και μαλιστα χωρις καποιο ανοιχτο καταγμα.

Μηχανη δεν ειδα.

Περαστικά παλήκαρε.

Καποιος απο ολους οσους περναμε καθε μερα απο εκει θα την παθαινε με το κωλοφαναρο.

Περασστικα και αγυριστα να ειναι.

Ichigo
16/04/2010, 23:36
:(
Περαστικά στο παιδί

Το φανάρι στο σημείο εκείνο είναι μια χαρά και σε περίπτωση που επίκειται κόκκινο υπάρχει και διπλό παλλόμενο πορτοκαλί αρκετά πιο πίσω. :wave2:
Στο σημείο εκείνο έχει φανάρι για όσους θέλουν να στρίψουν αριστερά στην Αναγεννήσεως όπως επίσης επιτρέπεται και σε αυτούς που έρχονται από την Αναγεννήσεως να στρίψουν δεξία η αριστερά στη Βεΐκου.
Να υποθέσω βαθύ πορτοκαλί για το κουτί το οποίο προφανώς έστριβε στο ρεύμα προς ΟΑΚΑ; :mad:

Gi_4ce
17/04/2010, 12:57
Tο βαθύ πορτοκαλί για το αυτοκίνητο που ξεκίνησε απο την ειδσοδο του αλσους προς γαλατσι απ οτι ακουσα...

Το φαναρι ειναι σωστο, οντως αλλα ποιος το τηρει... Εδω λεωφορειο εχω δει να κανει τη μλκια που εκανε εχθες ο κουτακιας.

Ichigo
17/04/2010, 15:45
Και επίσης προσοχή σε όλο το μήκος της λεωφόρου Βεΐκου-Ομορφοκλησσιάς ειδικά τη νύχτα διότι όλοι πάνε με 100+ και υπάρχει σημείο στην αρχή του άλσους το οποίο είναι ανοιχτό και επιχειρούνται αναστροφές από το ένα ρεύμα στο άλλο από αυτοκίνητα και μηχανές. Επίσης και πεζοί που πετάγονται ξαφνικά ειδικά στο ύψος των καφετεριών. :eek:

p@nos
17/04/2010, 20:34
φιλε το φαναρι εκει μια χαρα ειναι...απλα θελει προσοχη, γιατι ανοιγει πολυ ο δρομος εκει, μαζευεις για πλακα χιλιομετρα, και αμα κανει κανας καμια μλκια, δε θα εισαι σε θεση να αντιδρασεις σωστα...


γι'αυτο κι εμεις προσοχη, και οχι πολλα πολλα εκει...γινονται συχνα ατυχηματα σε αυτο το σημειο(και απεναντι), γι αυτο το λογο...


οπως λενε, φιλα τα ρουχα σου για να χεις τα μισα



ευτυχως το παλικαρι ειναι καλα :)

zeke
29/04/2010, 14:43
Παρόμοιο σκηνικό είδε ο πατέρας μου που περίμενε το φανάρι να πρασινίσει για να πάει αριστερά προς αναγεννήσεως στο μπροστινό φανάρι δηλαδή αυτό προς γαλάτσι έκανε επιτόπου στροφή μια μηχανή προς οάκα νομίζοντας ότι πάει και αριστερά.Αμάξι κατευθυνόμενο προς οάκα χτύπησε την μηχανή και ο οδηγός χτύπησε στο κράσπεδο.ΑΚΑΡΙΕΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ.Φρίκαρε ο πατέρας μου,και με το δίκιο του.:sick:

sergiosm
29/04/2010, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeke
Παρόμοιο σκηνικό είδε ο πατέρας μου που περίμενε το φανάρι να πρασινίσει για να πάει αριστερά προς αναγεννήσεως στο μπροστινό φανάρι δηλαδή αυτό προς γαλάτσι έκανε επιτόπου στροφή μια μηχανή προς οάκα νομίζοντας ότι πάει και αριστερά.Αμάξι κατευθυνόμενο προς οάκα χτύπησε την μηχανή και ο οδηγός χτύπησε στο κράσπεδο.ΑΚΑΡΙΕΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ.Φρίκαρε ο πατέρας μου,και με το δίκιο του.:sick:


Να δεις πως φρίκαρε ο οδηγός του αυτοκινήτου ...
Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω
:sick: :sick:

Ichigo
29/04/2010, 16:42
:eyepop: :sad:

Πότε έγινε αυτό;
Στο σημείο αυτό δεν νομίζω ότι επιτρέπεται η αναστροφή (δεν θυμάμαι αν έχει σήμανση).

TROOPER
30/04/2010, 03:42
περαστικα...

zeke
02/05/2010, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
:eyepop: :sad:

Πότε έγινε αυτό;
Στο σημείο αυτό δεν νομίζω ότι επιτρέπεται η αναστροφή (δεν θυμάμαι αν έχει σήμανση).

Βingo, παρανομία έκανε η μηχανή, η αναστροφή ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΕ σε εκείνο το σημείο !!

sapila racing
02/05/2010, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeke
Βingo, παρανομία έκανε η μηχανή, η αναστροφή ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΕ σε εκείνο το σημείο !!

Αν δεν κάνω λάθος, το περιστατικό που αναφέρεις εγινε πριν μερικά χρόνια.
Αν ηταν όντως αυτό, ηταν ο Τάσος. :(

zeke
02/05/2010, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αν δεν κάνω λάθος, το περιστατικό που αναφέρεις εγινε πριν μερικά χρόνια.
Αν ηταν όντως αυτό, ηταν ο Τάσος. :(

Προφανώς.Ο Τάσος ήταν Ν.Ιωνιότης-Περισσιότης ?
Τα χρόνια είναι 3.

mikros boudas
02/05/2010, 06:14
παιδια εκει εχω δει αποκεφαλισμενο οδηγο(ναι με το κρανος ακομα....)...τι θυμαμαι πρωι πρωι ρε γμτ:(

GAS NICK
02/05/2010, 06:46
ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ:confused: Τι διαβαζουμε Κυριακατικα ρε παιδια:sad:

Τεσπα περαστικα στο παληκαρι