PDA

View Full Version : Σε είδα vol IV



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

MikeG
19/04/2010, 13:09
Συνεχίζεται το πετυχημένο thread Σε είδα..... vol III (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91258)

Ξέρετε, τα γνωστά...:D



Παρακαλώ & πάλι μόνο τα μηνύματα σας σε σχέση με τι, ποιον, ποια είδατε. Σχόλια θα κόβονται. Ευχαριστώ



& εύχομαι αν είδατε κάτι καλό, να το βρείτε :winka:



:sun: :sun:


Moto.GR Moderation Team

chris 1150
19/04/2010, 14:05
Σας είδα 2 VStrom της Ε.Α. (ΔΙΑΣ) που περάσατε επιδεκτικά το κόκκινο στη Στρ. Καλαρη , μπροστά σε καμία 10αρια μηχανές που περίμεναν , για να κάνετε δεξιά στην Αχαρνών και να σταματήσετε στα επόμενα 7 μέτρα πίσω από τα αυτοκίνητα . αφού είχε χώρο να περάσετε γιατί κάτσατε από πίσω? Αλλά μάλλον δεν τα έχετε τα VStrom στις μανούβρες. Το να περιμένετε 30 δευτερόλεπτα ακόμα είναι δύσκολο για εσάς ? αφού ούτε φάρους είχατε ούτε σειρήνες που να δικαιολογεί το κόκκινο , απλά και μόνο για μαγκιά?

koulis19
19/04/2010, 15:16
Σε ειδα στην βουλιαγμενης στο υψος Αγιου δημητριου με το σκουτερ να πηγαινεις λες και ησουν σε βαρκα.Παλι καλα που ζεις ακομα.(τουλαχιστον οσο σε εβλεπα εγω)

catmaster
19/04/2010, 15:21
Σε είδα τούμπανη και ας ήσουν πεζή με το σιθρού φανελάκι και το μαύρο βρακάκι και πήγα να πέσω στο παρκαρισμένο κουτί ...

:a03: :a03:


:D :D :D

moruin
19/04/2010, 19:51
ευτυχώς σε είδα από μακρυά μ@κάκα με το κουτί, δε σε χάλασε που σε πήγα φρεναριστό και σε έπιασε το φανάρι!!!! την άλλη φορά που θα βιαστείς να σέβεσαι τα στοπ!

Mihos4u
20/04/2010, 10:47
Σε ειδα χτες απο την κηφισιας μεχρι (καπου σε εχασα) αλλα φτασαμε και Βασ. Κων/νου με το μπλε σου hornetaki, ημουνα με το πορτοκαλι hornet και σου εκανα νοημα να περασεις. Δε καταλαβαινω ομως γιατι οδηγουσες ΤΟΣΟ νευρικα και ΤΟΣΟ άτσαλα; σε φοβηθηκε το ματι μου και ειμαι σιγουρος και οι υπολοιποι οδηγοι δικυκλων που ησουνα σε αποσταση αναπνοης πισω τους μεσα στην κινηση.

Το λεω γιατι βλεπω πως πολλοι το εχουνε ξεχασει... καλο ειναι να παιρνετε και το αυτοκινητακι σας που και που να σας υπενθυμιζει οτι με το κουτι θα ητανε πολυ χειροτερα και να μαθετε να εχετε υπομονη πανω στο δικυκλο σας. Και οσοι δεν εχετε τουτου να "ακουσετε" αυτους που εχουνε...

καλη μας μερα.

Dimos35
20/04/2010, 11:10
Σε είδα πεντάχρονο κοριτσάκι με το όνομα Γιάννα που μου πετάχτηκες χθες απόγευμα όταν έπαιζες στο δρόμο. Το όνομα σου το έμαθα από τη μαμά σου που σου φώναξε τρομαγμένη όταν με είδε.

Δεν χρειαζόταν όμως. Σε είχα δει από πριν και είχα ταχύτητα ακρωτηριασμένης χελώνας.
Καλά παιχνίδια. :wave2:

guzzistas
20/04/2010, 12:42
Σας είδα όλους στην ΚΡΗΤΗ το ΣΚ!!!!!!

Χόρτασα μηχανές!!!
:beer: :beer:

McTalas
20/04/2010, 13:15
πρωι κατα τις 09:15 στην θησεως χαμηλα, ειδα καλα? ηταν καποιος ξαπλωμενος ανασκελα??
:eyepop:
(λιγακι απεριποίητο τον εκοψα...)
:confused:

koulis19
20/04/2010, 15:28
Σε ειδα με το bmw 1200gs στην ακαδημιας και στο κρανος αυτοκολλητο μοτο.γκρ.Δεν σε προλαβα ρε φιλε.:beer:

caesarsk
20/04/2010, 20:03
σε παππουλη που ήρθες στο φανάρι και με ρώτησες πως μπορω και οδηγαω το παπι χωρίς καθρέπτες...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, μου ειπες αυτο και να σταματησω να το κανω ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

οταν βεβαια σε ρωτησα που ειναι το κρανος σου, που ειναι το μπουφαν σου, που ειναι τα μποτακια σου, που ειναι τα γάντια σου


με κοιταζες σαν εξωγηινο


ΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Η ΜΟΙΡΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ


και τα ακουσες κανονικα εκει


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ, πραγμα που θα σημαινει οτι έβαλες μυαλο!!!



Σε ειδα και εσενα ρε πατέρα (τον δικο μου πατερα), που έφαγες κληση και σου πήραν και το διπλωμα για 10 μέρες το Σάββατο γιατι δεν φοραγες ζώνη και γκρινιαζες. Την Δευτερα σου πηραν τις πινακιδες για παρκαρισμα παρανομο πανω σε διάβαση και γκρινιαζες. Σημερα εφαγες κληση γιατι μιλουσες στο κινητο και ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΠΗΓΑΝ ΜΕΣΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΚΛΗΣΗ.....ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ μπαινεις στο τιμονι ΒΓΗΚΕ Ο ΧΑΡΟΣ ΠΑΓΑΝΙΑ

Ichigo
20/04/2010, 22:21
Σε είδα κάγκουρα με το πορτοκαλοκεραμιδί Triumph και τις ξετάπωτες aftermarket καγκουροεξατμίσεις σου που εξαιτίας σου πήρα μια γερή δόση καρκίνου πρωινιάτικα ακολουθώντας σε στην Πρωτοπαπαδάκη :mad: :yuck:. Εννοείται πως ήσουν ΚΑΙ ξεκράνωτος, πως θα μπορούσε να ναι αλλιώς άλλωστε :rolleyes: .

Σε βλέπω και σένα τροχονόμε που κάθε μερα προσπαθείς να τα βγάλεις πέρα με όλους τους Τουρκόγυφτους που κυκλοφορούν στο δρόμο (μόνο που ορισμένες φορές το παρακάνεις και όλο το Ψυχικό μέσα πήζει για να είναι ελεύθερες οι κεντρικές αρτηρίες :sick: ).

kachius
21/04/2010, 09:36
Καλημέρα φίλε με το μαύρο ninja που ήθελες παρεούλα το πρωί στην Α.Ο.
Την ίδια ώρα περνάμε κάθε μέρα :winka: (fzs + fz6)
:wave2:

Δυστυχώς είδαμε και ένα versys και ένα tdm της ΔΙΑΣ κομμάτια πάνω σε τρέϊλερ,
ελπίζω οι αναβάτες τους να είναι σε καλύτερη κατάσταση...

nickald
21/04/2010, 09:45
Σε ειδα αυτοκινητο του Δημου Θεσσαλλλονικης να κοβεις καθετα την λεωφορειολωριδα στην Τσιμισκη για να μπεις στον πεζοδρομο της Αριστοτελους χωρις φλας.

Σε ειδα κι εσενα μπατσε με το Scoda να πλακωνεσε στα φρενα για να μην πεσεις πανω του.

Αλλα δεν ειδα να κατεβαινεις κατω και να τον ξυρισεις τον καριολο.

Αραγε εισαι το ιδιο ανεκτικος και σε οχηματα που δεν φερουν πορτοκαλι πινακιδες?

LiakosVstrom
21/04/2010, 09:47
σε είδα με το R6 να πηγαίνετε δίπλα δίπλα με το φίλο σου με το παπί και να προσπαθείς να το σηκώσεις σούζα.
βέβαια δεν είναι ποδήλατο και όσο και να τραβιόσουν πίσω δεν σηκωνόταν το γαμημένο :bigcry: :bigcry:

και κρίνοντας από το πως πηγαίνατε... μάλλον μόλις το είχες πάρει το μηχανάκι.
αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο και άρχισες τις μαλακίες ακόμα δεν το πήρες ας ελπίσουμε να ζεις μετά το καλοκαίρι.

ilias24
21/04/2010, 09:53
Σας ειδα τελικα κι απο κοντα και τα παμε χτες το μεσημερακι Lupo kai Calesin πινωντας καφεδακι στη Λευκωσια .... Ενα εχω να πω, ειστε Γαμω τα παιδια και οι δυο σας.....

Ποτε θα κανονισουμε παλι....???? Α και που ειστε οι μπυρες δικες μου ε.......

Παρτε και μερικες για προκαταβολη τωρα.........:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
21/04/2010, 09:58
Σας είδα χθες και σας χαρηκα.

4 μηχανάκια φυγατε με φουλ γκαζια απο το φανάρι, ο δρομος αντηχούσε απο το βρυχηθμο των μοτέρ, τα λαστιχα στριγγλιζαν στην ασφαλτο

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



Τι μηχανάκια;






























CBF250 της Δημοτικής Αστυνομίας :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
21/04/2010, 11:01
σας βλέπω κάθε μέρα το τελευταίο καιρό εσας τους ΔΙ.ΑΣ. και έχετε ένα υφάκι "γαμώ και δέρνω", "rambo I και ΙΙ και ΙΙΙ και IV all together" ...

χαλαρώστε λίγο γιατί είστε, επιεικώς, αστείο θέαμα και την άλλη φορά που θα μου μιλήσετε, με το σεις και με το σας, παρακαλώ ... εγώ σας πληρώνω τσουτσέκια ...

koulis19
21/04/2010, 16:25
Σε ειδα στην Ηλιουπολεως στο υψος στα ΤΕΦΑΑ με το καγκουροTDM που το πηγαινες λιωμα και τον παππου που σε εκοψε τον δρομο.Παλι καλα που εκανες ωραια σφηνα γιατι ακομα θα πεταγες.

georgio
21/04/2010, 16:52
Σας είδα πριν λίγο μετά τη γέφυρα του Πουλόπουλου προς Πειραιώς, τρία -αν είδα καλά- μηχανάκια της ομάδας ΔΙΑΣ να κόβετε κλήσεις προφανώς για κράνη, δεν σας απασχολούσαν μονά-ζυγά ή οτιδήποτε άλλο...

αλλά...

τον ξεκράνωτο τυπά με την GS και το κεφάλι 90 μοίρες σχεδόν αριστερά για να κρατάει το κινητό γιατί δεν τον σταματήσατε;;;

μάλλον είστε και εσείς από αυτούς με τα κοντά χεράκια (μη πω τίποτα άλλο) και φτάνετε μόνο μέχρι τα παπιο-σκούτερ και όχι παραπέρα... μην σταματήσουμε και κανένα "λάθος" άνθρωπο ε;; :yuck:

2stroker
21/04/2010, 17:06
σε ειδα παλιο μου kdx σημερα στον Αγ.Δημητριο με εναν πιτσιρικα πανω(ξεκρανωτο:bigcry: )
αλλα εσυ κουκλι οπως τοτε!!!:blush: :blush: :blush:

jimmy10
21/04/2010, 17:37
σε ειδα βλακακο, κουραδομαγκα με την Boxter, να την κάνεις απο την Ιερά οδό στην Κωνσταντινουπόλεως. Για καλή μας (ολονών των υπολοιπων) σε ειδε και ο μπάτσος που κόντεψες να πέσεις επάνω του...

Ελπιζω να σου :a021: τον κwλο στο ιδιο χρωμα με το φαναρι που αγνοησες...


που το εκανε γιατι ειδα οτι σε σταματησε και σου εκοβε κουστουμακι... με τις υγιες σου

TROOPER
21/04/2010, 18:43
σε ειδα καλο μου πρεζακι 2καβαλο με τη πρεζου γκομενα σου.

η τυχη σου σε εβγαλε απο ομονοια μεχρι φιλελληνων.μετα ηρθε η ασφαλτος κατα πανω σου ευτυχως χωρις να παθεις (μαλλον) τπτ ουτε εσυ ουτε η φιλη σου ουτε κανενας αλλος.το μηχανακι σιγουρα πλαστικα.προσπαθουσες να το βαλεις μπρος για να συνεχισεις.ελπιζω να μη πηρε...

Shinji Ikari
21/04/2010, 21:02
Σε ειδα στο φαναρι προς εθνικη, εξατμισεις κλπ. Μου ειπες οτι το ΧΤ500Ε σου ειναι φτιαγμενο και περναει ακομα και ΧΤ660. Οταν ανοιξαμε ομως δε με εφτασες καν. Μετα ηρθα διπλα σου και σου ειπα οτι το δικο μου ΧΤ500Ε ειναι μαμα. Οταν σε ρωτησα γιατι βγαινεις εθνικη χωρις κρανος μου ειπες οτι δεν το αντεχεις αλλα εγω καλα κανω και φοραω γιατι προσφερει ασφαλεια.

McTalas
22/04/2010, 01:21
Να χεσω μεσα και το varadero club και τα τιαυτα....

ρε φιλαρακι, βγαλε αυτη τη μαλακια που εχεις στα φωτα γιατι δεν φαινεσαι καθολου!!!!

τουλαχιστον το εταιρο varadero clubοπαιδο φοραγε κρανος, εσυ μου το παιζες τζοβενο...
και μου εχεις και αυτες τις σημαιες απο πισω, για ποιο λογο? για να μην σε γραψει το λινενικο??

Ενταξει σε ειδαμε, εισαι πολυ γληγορος με το βαρκαντερο στην χαμοστερνας, εισαι ο πιο γληγοροτερος απο ολους, χαλαρωσε τωρα και μην κανεις μαλακιουλες ξεκρανωτος γιατι ρε χαλβα εγω θα τρεχω να σε μαζευω και δεν εχω καμια ορεξη να μου χαλασεις το βραδυ...

Tpap
22/04/2010, 01:30
....σε είδα μωρή φώκια μέσ'το μίνι κούπερS με τα δύο πιτσιρικάκια σου πίσω -χύμα στα καθίσματα- και να το έχεις κάνει ντουμάνι...Τούφα το ντουμάνι.

Έπρεπε να σε βουτήξω από το μαλλί -όπως ήμουν δίπλα σου- και να σε βάλω με το στόμα στην εξάτμιση για λίγο, να νιώσεις όπως τα καυμένα σου...

Ήσουν δεν ήσουν 30-35 χρόνων. ΑΠΛΑ Κρίμα. :mad: :mad: :mad:

Εχετλαίος
22/04/2010, 09:05
Ηλικιωμένος βλάκας σε άσπρο αγροτικό τριακονταετίας και βάλε χτενιζότανε με τα δυο χέρια ενώ οδηγούσε κοιταζώμενος στον καθρέπτη του, ενώ στα πόδια του καθόταν και κρατούσε το τιμόνι μικρό κοπελάκι (εγγονάκι του;;; ). Θα πήγαινε με 60-70 χλμ...
Σήμερα το πρωί, "εθνική" από Μουρνιές προς Σούδα...
Μα τι να πω πια, τι;
:mad: :yuck: :uplate: :hypnotize :alien: :dizzy: :bawl: :cry: :confused: :evil:

caesarsk
22/04/2010, 09:11
Ειδα πολλους πρωι πρωι, αλλα τελικα ειναι συνηθισμένο φαινομενο να βλεπεις μαλακιες πρωι πρωι!!!

VGER
22/04/2010, 10:21
Σε είδα ηλίθιε παπόβιε ντελιβερά που χθες το βράδυ πέρασες κάθετα τη Μαραθώνος, μετά τη γέφυρα του Σταυρού, στρίβωντας:
α) Αριστερά σε απαγορευτικό
β) Με πράσινο για τους διερχόμενους από Σταυρό
γ) Με όλους εμάς που ερχόμασταν με ταχύτητα πάνω από 80 χιλιόμετρα μετά τη γέφυρα
δ) Τελευταία στιγμή όταν ήταν 2 αυτοκίνητα στην ευθεία 20 μέτρα πριν από το φανάρι

με κίνδυνο τόσο να σε κάνουμε αφίσα όσο και να σκοτωθούμε όλοι μας κάνοντας επικίνδυνους ελιγμούς για να γλυτώσουμε τα χειρότερα....


Μα τόση κάψα πια για να πάμε την παραγγελία;:sick:

TROOPER
22/04/2010, 10:21
σε ειδα να στριβεις κ@ρ10λ@ και να χτυπας το παπι.

β.γεωργιου ανοδο προς δημοτικο εσυ ηθελες να στριψεις αριστερα στην υψηλαντου.το αμαξι στην αριστερη λωριδα της καθοδου της γεωργιου σου εδωσε αλλα εσυ δεν ελεγξες την δεξια λωριδα της καθοδου και εσκασε το παπι στον μπροστα δεξι σου τροχο.

ευτυχως ο τυπος στο παπι δεν επαθε τπτ και ετσι εσυ βρηκες ευκαιρια να αρχισεις τις παπατζες.σου τα χωσα αλλα εσυ τα δικα σου ''αφου μου δωσανε περασα!αυτος γιατι δεν σταματησε?'' :eyepop:

μια που και ο παπιοβιος ηταν ολιγον απο κοπανος και δεν ηθελε να περιμενει αστυνομια εφυγα και τους αφησα να...''τα βρουνε οι ασφαλιστικες'' για να μη παω εγω μεσα πρωινιατικα με τα μπινελικια που θα της εριχνα...

αντε καλη μας μερα...

koulis19
22/04/2010, 18:00
Σας ειδα βουλιαγμενης με vstrom πατερας-κορη και γιος.Τι να πεις τωρα.Σαν τα τσουβαλια.:evil:

sonata1316
22/04/2010, 19:30
Επιάσθει σήμερα ο κ. Urian Heep στην Πλατεία Ύδρας στην Θεσσαλονίκη. Συγκεκριμένα είδα με έκπληξη την Africa παρκαρισμένη πίσω απο το αυτοκίνητό μπροστά απο την Εθνική. (την τράπεζα...) Έ, τόσα αυτοκόλητα πως να μην τραβήξουν το μάτι; Καθόμουν και την κοιτούσα και έξινα το κεφάλι μου γιατί κάτι με θύμιζε και τώρα που γύρισα σπίτι το διασταύρωσα.
Γραμμένος τόσο καιρό στο φόρουμ απλά το παρακολουθώ. Αλλα τωρα που τελειώνει και το φανταρικό :sun: και αρχινάει η ζωή θα τον παρατήσω τον χάρο (τον ντόναλντ, την πάπια βρέ) και θα καβαλήσω μηχανή θα γίνω και πιο ενεργός :beer: Αλλα τώρα που είδα την africa που έχω παρακολουθήσει την πορεία της μεσω του φόρουμ σε ποσες χώρες, έ δε κρατήθηκα και έγραψα

ziggΥ
22/04/2010, 20:45
Μα τι στο καλό?? Είναι τρεις μέρες τώρα που έχω αρχίσει να ερωτεύομαι το street triple και εκεί που δεν είχα δει ποτέ κανένα στο δρόμο, στα δύο χρόνια που οδηγάω, ξαφνικά σήμερα είδα ΤΡΙΑ(!), και τα τρια στην Πατησίων! :a53:
:a018: :a018: :a018:
Το θέλω, το θέλω, το θέλωωω! :bawl: :bawl:

tzeronymo
22/04/2010, 21:38
Σημερα στην 111 με κιτρινο V στρωμα να κινησε σε ρυθμους rossi

mreth
22/04/2010, 21:55
Σε είδα παλιομ@λ@κ@ γυαλάκια στη γωνία της Β. Γεωργίου και Β. Κωνσταντίνου στο Παγκράτι, που με κυνήγαγες 50 μέτρα για να σε πάω με τη μηχανή μέχρι πιο κάτω (!!!) λες και χάθηκαν τα ταξί και όταν εγώ ευγενικά αρνήθηκα γιατί δεν θέλω να βάζω ακόμα 2ο άτομο πάνω εσύ με κλώτσησες και παραλίγο να με ρίξεις!! Έχε χάρη που βιαζόμουνα, αλλιώς δεν το'χα σε τίποτα να σου ρίξω μία κουτουλιά και μια γονατιά και να σε στείλω άκλαυτο! Μετά κατάλαβα ότι σου γυάλισε η τσάντα που είχα στον ώμο, στην οποία μάλλον ήθελες να βάλεις χέρι αν σε έπαιρνα. Μέχρι εκεί έχει φτάσει το θράσσος σήμερα... Προσοχή σε όλους!!!

LiakosVstrom
23/04/2010, 08:51
σε είδα χθες βράδυ στην εθνική που βγήκα να δω πως είναι τα λάστιχα...
πιτσιρικά με το, ούτε που πρόλαβα να δω, να με περνάς ενώ πήγαινα με 160+ δικάβαλος με την κοπέλα πίσω να κρέμοντε τα πόδια της και να πηγαίνεις με το σταυρό στο χέρι κάνοντας σφήνες ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ. δεξιά αριστερά χωρίς να χρειάζεται... απο αριστερή να το κόβεις όλο δεξιά για να προσπεράσεις κουτί ενώ είχες χώρο από αριστερά ....να αλλάζεις λωρίδες κάνοντας κάτι τεράστια ζιγκ ζαγκ :rolleyes: :eek: :eek:
καλά ρε μούλικο τον εαυτό σου δεν τον σκέφτεσαι...
η κοπέλα που θα την κλαίνε οι γονείς της άμα γίνει κάτι (γιατί έτσι όπως πας δεν το γλυτώνεις) τι σου φταίει ρε μαλακισμένο?




σε είδα κι εσένα στην Καλλίπολη με το μαύρο μπεβερλάκι σου... μου πούλαγες ιστορία μετά από σκηνικό πως έτρεχες σε δικαστήρια γιατί είχες κάνει έναν τόπι στο ξύλο και κάτι τέτοιες μαλακίες.
χθες δεν ήθελα να δώσω συνέχεια... αλλά θα τα ξαναπούμε dont worry.
καγκουριές θέλετε? καγκουριές θα έχετε. :smokin: :a39:

golis
23/04/2010, 09:13
Σας βλεπω ολους στο ποταμι απο ψηλα,μεσα απ το ΚΤΕΛ !:beer: :wave2:

Vamael
23/04/2010, 09:59
Σε είδα ρε φίλε πρωΐ πρωΐ που καρφώθηκες πίσω από το ταξί στην στροφή της Συγγρού για παραλιακή.
Είχες χτυπήσει, φαινόταν και εύχομαι να σηκωθείς γρήγορα γερός ξανά, αλλά αδελφέ μου γιατί με χίλια εκεί ? αφού όταν φτάσεις να δεις τι γίνεται μετά τη στροφή είναι πολύ αργά...

jimmy10
23/04/2010, 10:34
σε ειδα φιλε με το κουτακι σου στην γεφυρα της Π. Ραλλη στο ρευμα προς Νικαια να σου εχει φυγει, να σκας στην μπαριερα και να το κανεις 2 roll. Βγηκες σε ειδα. Ελπιζω ολα ΟΚ... να να θυμασαι οτι το σημειο εκει ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΕΙ...

koulis19
23/04/2010, 11:32
Σε ειδα Πετρου ραλλη πριν 1 ωρα στο υψος των στρατολογικων που σε σταματησε μπλοκο και αφου δεν ειχες κρανος απειλουσες τον αστυνομικο.Τρελο γελιο.

laziokos600
23/04/2010, 14:33
σας ειδα και χθες στον ζωολογικο κηπο οπως καθε μερα..
σας ειδα και εσας θηλαστικα που σας ειπε καποιος οτι επειδη εχετε μεγαλο οχημα οτι κινειστε σε ραγες και οτι εχετε προτεραιοτητα παντου...ΠΑΝΤΟΥ ΟΜΩΣ.. και το απομνημονευσατε απταιστα..
αντε με το καλο αυριο να μαθετε να ξεφουδιζετε και μπανανα..

Panos1313
23/04/2010, 15:05
Den se eida pou kseparkarontas mou erikses kato to gsxr kai sikothikes kai efyges.

Eytyxos se eide ena agnoston stoixeion paidi pou edose thn pinakida sou sto apenanti fastfoodadiko.

Avrio tha ertho apto spiti sou na sou zitiso na pliroseis th zhmia (eytyxos mono to deksi fairing). An arnirtheis oti egine, tote tha mpoume kai oi 2 se ena asxhmo tripaki.

Λεπον οταν χρησιμοποιησα την "πλαγια" οδο για να παρω τα στοιχεια του, δεν ειχα μαρτυρα γιατι το παιδι που ειδε την πινακιδα, απλα την σημειωσε, την εδωσε σε ενα κοντινο μαγαζι και εφυγε χωρις να αφησει στοιχεια επικοινωνιας, αφηνοντας με ουσιαστικα χωρις μαρτυρα. Οποτε θεωρησα οτι ο καλυτερος τροπος να παρω τα λεφτα μου πισω ηταν αυτος. Αν εσυ επραττες νομιμα, ξεροντας οτι μπορει να πληρωσεις απτην τσεπη σου ενα σεβαστο ποσο επειδη ενα (πιθανον πιωμενο) κολοπαιδο σου εριξε τη μηχανη κατω, τι να πω, μπραβο.

Τεσπα η ιστορια ειχε και αλλα επεισοδια απο τοτε (και θα τα γραψω ισωσ οταν τελειωσω με την ιστορια) που σιγουρα επιβεβαιωνουν τον ορο κολοπαιδο που χρησιμοποιησα πιο πανω. Ευτυχως με την "πλαγια" οδος προεκυψε και αλλος ενας μαρτυρας που τα ειχε δει οντως ολο το συμβαν και ειναι διατεθημενος να καταθεσει (ειναι μικρη η πολη) και ΜΑΛΛΟΝ θα βρω το δικιο μου.



Αυτο το χα γραψει πριν κανα 2 βδομαδες.
Παω σπιτι του λοιπον. Μπαινουμε 4 ατομα με 2 μηχανες στην αυλη για εφε. Βγαινει εξω με τον πατερα του και 1 φιλο του. Αρχιζω πολυ ευγενικα :" Εγινε αυτο και αυτο, ισως δεν καταλαβες οτι την εριξες, αλλα σε ειδαν τα παιδια απτο απεναντι φαστφουνταδικο και το μονο που θελω ειναι να κανουμε μια φιλικη δηλωση να τελειωνει η ιστορια". Το αρνεται εντελως, λεει το αμαξι δεν κινηθηκε χτες και ο πατερας του γινεται εριστικος. Συνεχιζουμε με επιχειρηματα εμεις αλλα δεν βγαινει ακρη. Μαλιστα ηξερε τον αδερφο μου και του λεει "Με ξερεις εμενα, εγω δεν θα κανα ποτε κατι τετοιο" Ανεβαινει η ενταση και μεσης ακρης του λεμε "Ξερουμε οτι το κανες, και θα το πληρωσεις ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλο (Σ.Σ. Ειχε καινουργιο αμαξι)"

Συνεχιζει να το αρνειται και προσωπικα εχω αρχιζει να τον πιστευω και λεω κριμα να τα λεμε σε λαθος ανθρωπο. ΕΥΤΥΧΩΣ οι φιλοι μου επιμενουν για τον μαρτυρα που εχουμε (που δεν ειχαμε ηταν η αληθεια σε κεινο το σημειο) και σε καποια στιγμη λεει "Νταξ ρε παιδια, ας κανουμε μια φιλικη δηλωση". Φανταστειτε τωρα να ησασταν στη θεση του και να ησασταν αθωοι, ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. Ο πατερασ του λεει ΟΧΙ και νευριαζει, και συμφωνουμε να μιλησουμε αργοτερα οταν θα εχει ηρεμησει.

Φευγω απο εκει ανακουφισμενος, και παω για καφε οταν σκαει τηλεφωνο απο αστυνομια οτι Μπλα μπλα θα σου κανω μηνυση για απειλη εκφοβισμο κτλπ. Φυσικα τα αρνουμαι, και ζηταω ονομα αστυνομικου για ψαρωμα κτλπ και αρχιζω τα τηλεφωνα να δω τι θα κανω. ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ, ενα απο τα 4 παιδια με τα οποια τον ειχα επισκεφτει, ανεφερε το συμβαν στην οικογενεια του και τελικα η ξαδερφη του ειχε δει ολο το συμβαν, ειχε φωναξει "Ε ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΣ", ειχε δει μαρκα/μοντελο αλλα δεν ειχε δει πινακιδα για αυτο και δεν το ανεφερε (τραγικη ειρωνεια μενουμε διπλα-διπλα και δεν ειχε δει οτι ειχα αγορασει "μαυρη μεγαλη μηχανη").

Τον παιρνω τηλεφωνο να του αναφερω για το νεο μαρτυρα, και ενω αρχικα με αγνοει, με παιρνει μετα απο 10' τηλεφωνο και μου λεει" Φιλαρακι δικιο ειχες, ειχα δωσει το αμαξι σε ενα φιλο μου και το εριξε αυτος" ........

Τελικα στη δηλωση ειπε οτι οδηγουσε ο πατερας του..... Το τραγικοτερο ειναι οτι ειναι οτι ακομα φοιτει σε στρατιωτικη σχολη αξιωματικων...Δεν σκεφτηκε τι θα γινοταν αμα πηγαινα στο διοικητη του και τον κατηγορουσα για εγκαταλειψη ατυχηματος ? Ποσο μαλλον αν γινοταν κανα δικαστηριο? Τι να πω...


Τα γραω αυτα επειδη σημερα εμαθα οτι η ασφαλιστικη του απαντησε θετικα στη δηλωση του, οποτε μπορω μαλλον να ηρεμησω, αυτα.

golis
23/04/2010, 15:49
antapokrisi apo Katerini.kairos kalokairinos,ta tempti anoigoun kata tis 2000.gamo ta topia to trigiro,xalali o gyros ton Tempon !:beer:

2stroker
23/04/2010, 15:51
σε ειδα χτες βραδυ στην χαμοστερνας στο φαναρι να πεφτεις σταματημενος,μετα οταν ηρθα διπλα σου καταλαβα ποσο λιωμα ησουν,ειχες αληθωρησει απο το κοκαλιασμα και δεν μπορουσες καν να σηκωθεις.ελπιζω να μην ξαναπηρε μπροστα το μηχανακι και να γυρισες με κανα ταξακι σπιτι

ανωνυμος
24/04/2010, 08:59
να μου τη ριχνεις κατω βράδυ παρασκευής...και βεβαίως να την παρατάς..θα το βρεις απο αλλου π@$$τη...

manhunter
24/04/2010, 09:18
Σας ειδα όλους του κουτάκηδες πρωί πρωί , κάθοδο ποτάμι, να είστε αριστερή με 90 και 100.
Καθόμουν από πίσω σας, ευγενικά χωρίς φώτα και κόρνες, μπας και κάνετε καθόλου δεξιά , που ήταν άδειες λωρίδες.

Και μετά λέτε γιατι οι αλήτες μηχανόβιοι κάνουν σφήνες και περνάνε από δεξιά.
Ε μα γιατί είστε μαλάκες.....



:mad:

DimChios
24/04/2010, 09:49
σε είδα ρε μάγκα, σήμερα το πρωί στο φανάρι του Χίλτον...
με την πατερίτσα περασμένη στο τιμόνι και ανάμεσα στο πλαίσιο...
με κομένο :sad: από την ρίζα το αριστερό πόδι...

κι εσύ να κάνεις πετάλι μόνο με το δεξί....ανετος, σαν να μη τρέχει τίποτα!

Καλές βόλτες με το ποδήλατό σου!

:a23: :a23: :a23:

koulis19
24/04/2010, 10:56
Σε ειδα πριν κανα μισαωρο παπα με το audi λιμουζινα στην Αγιου δημητριου και εμοιαζες σαν τον παγκαλο που κατεβηκες να εισπραξεις μετρητα απο την τραπεζα,και εκλεισες την μια λωριδα απο το αδεξιο παρκαρισμα σου.Ποιος σου εστειλε αυτα τα δωρα ρε?(μετρητα,αμαξι).Ο ΥΨΙΣΤΟΣ?

orizontas
24/04/2010, 13:44
με ειδα χτες το βραδυ μεσα απο ενα καθρεπτη μια βιτρινας ....


μου χαμογελασα χαιρετηθηκαμε και φυγαμε

προς αντιθετες κατευθυνσεις ....


να μαι παντα καλα .....


:smokin: :smokin: :lol: :beer: :ninja:

Tpap
24/04/2010, 13:47
...στο φανάρι της καλλιρρόης για βουλιαγμένης.

Πάνω στο λευκό ερ6ν...
Τούμπανο το ξανθό συνεπιβάτΗ, σου σιγοψιθύριζε τρυφερά στ'αυτί -μάλλον γλυκόλογα- και που και που στο έγλυφε και στο δάγκωνε...:blush:

6-7 μοτό χαζεύαμε...Μας τεντώσατε μεσημεριάτικα.:blush:


Καλά κάνατε και δεν φοράγατε κράνος παιδιά. :lol:


(δεν κρατιόνται αυτοί οι νέοι...)

fournas
24/04/2010, 14:26
σε ειδα με το GRIZO την πεμπτη το απογευμα
στην εθνικης αντιστασεως στην ν.ιωνια
και τα ειπαμε μεχρι να αναψει το πρασινο και αλλαξουμε δρομους...

παντα ορθιος και να χαιρεσαι την κουκλα σου.. :beer: :wave2:

teo24
24/04/2010, 16:59
Σε ειδα πριν απο καμια ωρα να τρεχεις εντελως γυμνος στον παραδρομο στον Αγ.Στεφανο και κανα χιλιομετρο παρακατω ειδα και τα ρουχα σου πεταμενα μεσα στο δρομο.:eyepop: Και φυσικα πηγα απο κει γιατι σας ειδα και σας παλιοΑριανη με τα πουλμαν να μας πηγαινετε 2 ωρες τραινακι και να μας βαζει σε παρακαμτηριο η τροχαια.3 ωρες απο Χαλκιδα.:hypnotize

contravener
24/04/2010, 22:39
Σε είδα σήμερα στον Τρίλοφο σκουρόχρωμα opel astra καθώς τελείωνε η αριστερή στροφή, να έρχεσαι καταπάνω μου προσπερνώντας άλλο αμάξι (διπλή διαχωριστική). Κορνάροντας και φρενάροντας έκανα ενστικτωδώς δεξιά και χώρεσες και πέρασες ανάμεσα απο μένα και το αμάξι που προσπερνούσες. Χρειάστηκε να βγω όμως τόσο, που βρεθηκα ένα μέτρο εκτός δρόμου στα δεξιά λίγο πριν από το χαντάκι που ακολουθούσε.
1η σκέψη: ευτυχως
2η σκέψη: θα σταματήσεις να δεις αν σαβουριάστηκα; (ή τουλάχιστον κάποιο από τα τρια αμάξια που ακολουθούσαν αμέσως πίσω απο εσένα). Παπάρια, αν είχα φύγει στο χαντάκι, ακομα θα με ψάχνανε
3η σκέψη: να γυρίσω και να σε ακολουθήσω να σε προλάβω; και τι θα καταφέρω;
4η σκέψη: 2 στροφές πιο πριν, κάτι μέσα μου μου είπε: "πρόσεχε αυτό το κομματι με τις στροφές". Μακάρι να συμβαίνει πάντα έτσι...

Ichigo
24/04/2010, 22:47
Σε είδα με το πράσινο κ@λ@τζιπο να μας προσπερνάς όλους καβαλώντας διπλή διαχωριστική και μπαίνοντας στο αντίθετο ρεύμα μέσα στη Δημ Διαμαντίδη στο Ψυχικό όπου υπάρχει όριο 30 χμ/ω και παίζουν πολλά μικρά παιδιά και κυκλοφορούν πολλοί ποδηλάτες. Γιατί να μην ξεπροβάλει εκείνη την ώρα μία ΔΙ.ΑΣ. να σε σκίσει; Σου έκανα αναπαράσταση πολλές φορές το :a31: :a31: :a31: αλλά δε φάνηκε να πτοήθηκες. :mad:

John Steed
25/04/2010, 11:54
Σε είδα μικρούλα και γλυκούλα που με χαιρετούσες από το πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου (πρέπει να σου φάνηκα αστείος με το κράνος) ήσουν-δεν ήσου 3 χρονών και καθόσουν ανάποδα στο κάθισμα, και η μαμά σου φρέναρε και εσύ παραλίγο να πέσεις.....

Με τέτοιο ΒΟΔΙ για μαμά, ελπίζω να τα καταφέρεις μεχρι την ενηλικίωση.....:wave2:

faraway
25/04/2010, 12:06
ρε ούτε έναν δεν είδα !!!:lol: :lol:

Σούλι, Αχέρωντας , Καναλάκι , Βράχος ....κτλ

μόνο εγώ και ένα gs !!!:D

Oι υπόλοιποι πουλάκια μου κοιμόσασταν??:lol: :lol:

:beer:

webassasin
25/04/2010, 13:49
Σας ειδα παλι πρωι πρωι στο γνωστο σημειο στην Καλαματα,να ετοιμαζεστε για αναχωρηση,αρκετα μηχανακια.. Υποθετω πηγαινατε Τριπολη για τα super bike... Ποσο ζηλεψα.. Σας χαιρετησα με μια 10ρα στη motorsport και πηγα για δουλεια..
Με ειδα και εμενα να φευγω στο φαναρι πρωτος,να μην υπολογιζω οτι ξεκινησες ταπα και να ξεκιναω να παρω θεση στη δεξια για να μην εμποδιζω. Παλι καλα που μου κορναρες ηλιθιε ταριφα πριν με προσπερασεις απο δεξια. Ηλιθιε ε ηλιθιε.

koulis19
25/04/2010, 14:06
Σε ειδα με το klr φιλε σημερα στις 10 στην βερανζερου.Πολυ ωραια φτιαγμενο.Καλους δρομους και παντα με κρανος που δεν φορουσες!!!!!!!!!!!!

Tpap
25/04/2010, 15:32
...σε είδα ξεκράνωτο, με κοντομάνικο, σπορτεξάκια και ζελεδάκι πάνω στο εξτάκι με εξάτμΑ και λυωμένα λάστιχα.

Κατέβηκες μίλησες με το φιλαράκι σου και πριν ξαναβάλεις μπροστά να φύγεις, σε πλησίασα και σε ρώτησα πόσων ετών είσαι.
22 είπες.
Σε ρώτησα αν θές να μεγαλώσεις κι άλλο και μου είπες ναί.

Τότε σου είπα ότι θές δυο-τρία πραγματάκια που θα σε βοηθήσουν να τα καταφέρεις.
Σου έδειξα τις μπότες, μπουφάν, κράνος, ζώνες, γάντια, κλπ -και γέλασες...

Σου είπα για μερικά αγαπημένα μου πρόσωπα που έχασα, που πιθανόν να ήταν μαζί μας ακόμη αν είχαν στοιχειώδη εξοπλισμό.
Μού είπες ότι τα ξέρεις όλα αυτά, δυσαρεστημένος.

Σταμάτησα να μιλάω και σε κοίταξα για λίγο.
Αναρωτήθηκα γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν ακούν και δεν μαθαίνουν από τους άλλους.

Σταμάτησε δίπλα μας περιπολικό την ίδια στιγμή και πρίν κάν σου μιλήσουν, έσκασες μια γκαζιά βγήκες ανάποδα στο αντίθετο και στάθηκες στο απέναντι πεζοδρόμιο, κοιτώντας πίσω και χαμογελώντας κοροιδευτικά τους μπάτσους.

Εκείνοι βγάλαν αλάρμ και σου έκαναν νόημα να έρθεις μόνο για να σου πούν. Σου φώναξε και το φιλαράκι σου: ''έλα ρε μλκ, να σου μιλήσουν θέλουν... ''

Το σκέφτηκες λίγο και με μιά γκαζιά ήθες πάλι δίπλα τους.
Κάτι σου είπαν, από το παράθυρο μάλλον φιλικά αν κρίνω από τις ήρεμες κινήσεις του χεριού του μπάτσου, κάτι τους απάντησες και έφυγες με τις πάντες...

Μακάρι να ζήσεις, να μεγαλώσεις και να δείς εγγόνια, αγοράκο...

MikeG
25/04/2010, 19:22
Σας είδα μ@λ@κες της ομάδας ΔΙΑΣ να περνάτε μέσα από το πάρκο για να κόψετε δρόμο. Ζώα!!!

Σας είδα και εσάς μ@λ@κες δήθεν μηχανόβιοι που παρκάρατε τα μπρίκια σας μπροστά από τα σουβλατζίδικα στα Λιοντάρια στο Ηράκλειο για να φάτε. Ζώα & εσείς.

Σας είδα και όλους εσάς με τα κολοσκουτεράκια σας που πηγαίνετε στους πεζόδρομους με τη ταυτότητα στο στόμα.

Μ@λ@κες νεοΗρακλειώτες.

JZER40
25/04/2010, 21:46
σας είδα όλους σήμερα στον δρόμο για Τρίπολη...


Σε είδα φίλε με το BMW να προσπαθείς να συνέλθεις μετά την τούμπα μετά τα διόδια....
Από σούζα έμαθα.....
Πάντως αν και δεν χτύπησες ....το μηχανάκι το έβγαλες off...


Σε είδα κοπελλιά που έφαγες στο κεφάλι την μπάρα διοδίων στα τελευταία διόδια πρός Τρίπολη...


Σας είδα όλους ......να πηγαίνετε με 300.....και να με περνάτε σαν σταματημένο αν και τελικιασμένο....


Σας είδα διοργανωτές των αγώνων να κάνετε αρπαχτές των 10 ευρώ ΜΑΥΡA δίνοντας στην είσοδο ένα χαρτάκι του κώλου χωρίς καν μια σφραγίδα η τρυπημένο.......Την επόμενη φορά θα πάρετε τα @@ μου...


Παρά τις πολλές συζητήσεις εδω μέσα σχετικά με τα διόδια ΔΕΝ ΕΙΔΑ NA MHN ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ.....κανονικά δίναν τον οβολό τους...

Σας είδα βενζινάδες της Τρίπολης να έχετε στα ύψη την βενζίνα....1,495 το λιγότερο....

Σε έκανα κέφι βενζινά της schell να μου κάνεις μάθημα ότι πρέπει να βάλω racing η v-power για το τιγράκι μου ΄....Δεν με έπεισες και έκανες και τον κινέζο για την απόδειξη...Αλλά δεν σου πέρασε....

chr1s_86
25/04/2010, 22:06
Ας γραφτεί άλλη μια φορά ότι ο δρόμος δεν είναι για να εξερευνήσουμε τις δυνατότητες και τα όρια, τα δικά μας και της μοτοσυκλέτας...

Επιστρέφοντας από Εύβοια μέσα στο δρόμο (άγιο) είδα:

Κατσίκια...
Αγελάδες...
Σακούλες με άγνωστο περιεχόμενο...
Οδηγό μεγάλου βαν να μιλάει στο κινητό και να έχει βγει ο μισός στο αντίθετο ρεύμα σε στροφή...
Citroen με 3-4 άτομα μέσα να κάνει προσπέραση πάνω σε στροφή...

Ταξί με 140 στην αριστερή λωρίδα και να μιλάει στο κινητό (οκ, αυτό ήταν στην εθνική)


ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΟΛΟΙ

:smilea:

LiakosVstrom
25/04/2010, 22:23
Σε είδα στην έξοδο στην Τρίπολη που μας χαιρέτησες, εσύ ανέβαινες εγώ έβγαινα για Σπάρτη. :wave2:

Σας είδα μετά τη Σπάρτη.. χαιρέτησα και ανταπωδώσατε :wave2:

Σας είδα κάτω στη Μάνη.. χαιρετηθήκαμε ταυτόχρονα! :wave2:

Σας είδα στο Λιμένι να τρώτε.... όλοι με στολές, 4-5 καβασάκια από ζούζουρα μέχρι βέρσις..

Πάντα όρθιοι! :beer: :beer: :beer:

ziggΥ
26/04/2010, 00:39
απο ηράκλειο μέχρι ηλιούπολη πήγα και σας είδα όλους ρε ζοντόβολα στα κουτιά σας να οδηγάτε στον περιφεριακό λες και είναι πίστα, και κοντέψατε τρεις τουλάχιστον να με περάσετε απο πάνω. Α ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΠΙΑ! πουθενά δεν μπορείς να πας με ηρεμία..

κι εσένα μαλάκα σε είδα στην κηφισίας που έπαιζες ή δεν ξέρω τι στο διάολο έκανες με το κινητό σου και άλλαξες λωρίδα χωρίς να δεις καθρεφτη και χωρίς να βγαλεις φλας. ΒΛΑΜΜΕΝΕ! και είχες και ανοιχτό το παράθυρο και ήμουν δίπλα σου και σου φώναζα ΞΥΠΝΑΑΑΑΑ, αλλά εσύ στον κόσμο σου.. σιγά μην άκουγες.. πάλι καλά που δεν καρφώθηκα πάνω σου, ΗΛΙΘΙΕ..

:evil: :evil: :evil:

mplah
26/04/2010, 12:28
Σας Ειδα χτες στην σταυρουπολη ξανθης στο βενζιναδικο καμια 6-7 μηχανες , (προλαβα να διακρινω ενα ντι-ντι-εμ) κορναρα χεραιτησα αλλα ανταποκριση 0

δεν πειραζει την επομενη φορα σκεφτομαι να κανω
το νο 101 απο το παρακατω http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8411

:wave2:

McTalas
26/04/2010, 14:25
χτες κατα τις 3 μμ στην φιλελληνων...
Σε ειδα φιλε με το παπι καρφωμενο στα καγκελα του αριστερου πεζοδρομιου και εσυ ξαπλα αιμόφυρτος, Περαστικα και σου ευχομαι να μην ειναι κατι πιο σοβαρο...

koulis19
26/04/2010, 16:06
Σε ειδα ομονοια με το lc4 adventure το πρωι και με πληρη εξοπλισμο.Ωραιος και καλα χιλιομετρα

Acacius
26/04/2010, 18:22
Σε είδα σήμερα το πρωί στην εθνική, πάνω στο σκούτερ, να μιλάς στο κινητό σου με καμιά 70άρα και αρκετά δυνατό άνεμο (πώς άκουγες δεν ξέρω). Φορούσες κράνος το οποίο είχες τραβήξει πάνω από το κεφάλι σου για να μιλήσεις. Σαν το Περικλή στο παλιό εικοσάρικο ήσουνα τρομάρα σου.

TROOPER
27/04/2010, 00:06
σε ειδα ΕΥΤΥΧΩΣ ρε κοπανε ακρανωτε με το σκουτερ που ηθελες να περασεις το κοκκινο που?ΠΟΥ?

ΑΠΟ Π.ΡΑΛΛΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΟΤΑΜΙ !!!

πηγα να τσακιστω αλλα το σωσα.και σωθηκες ετσι και συ.

LiakosVstrom
27/04/2010, 09:31
σε είδα πάνω στο 1200GS σου...


ανοιχτό μπουφανάκι, φουλάρι στο λαιμό και το κρανάκι στον αγκώνα....
τι adventure παλικάρι που είσαι!

:bigcry: :bigcry:

koulis19
27/04/2010, 14:32
aprilia dorsoduro σημερα στην πλατεια της Νεας σμυρνης,καθοταν πανω ενας τυπας χωρις κρανος.Κοιταγε οσους περναγανε πεζους και οδηγους σαν να ηθελε να τον κοιτανε ολοι και το επαιζε μεγαλος μαγκας.Ακου φιλε την μηχανη την πηρες για την παρτι σου και για κανενας αλλον.Μην το παιζεις και πολυ μαγκας γιατι στους δρομους της Αθηνας αυτα δεν περνανε

vrider
27/04/2010, 14:35
Εισαι Δημοτικος Αστυνομος στο Δημο Αθηναιων και μεταξυ αλλων δινεις κλισεις για παρανομη σταθευση !

Εισαι αρμοδιος για να εφαρμοσεις το νομο . Αλλα εσυ βεβαια εισαι υπερανω αυτου!

Απο που ν'αρχισω?

1) Παρκαρισμενος φαρδια πλατια πανω στο πεζοδρομιο .

2) Το κρανος μαλλον δε ταιριαζει με το λουκ γιατι χαλαει το τζελ στα μαλλια.

Κι εκει που νομιζα πως μονο γι΄αυτα σε ΄τσακωσα΄ μολις γυρισες να φυγεις ειδα οτι 3) τον αριθμο σου τον ειχες κρυψει καλα για να μη φαινεται οταν δε πρεπει! Ξερεις εσυ ποτε;)

Τη φωτογραφια με τη φατσα σου δε θα τη βαλω εδω, για ευνοητους λογους αλλα θα την στειλω μαζι με την ενσταση μου στο Δημαρχο, αν ποτε με γραψεις για παρανομη σταθμευση.

ΥΓ Το αλλο βουρλο ( ο αστυνομος ντε) πιο κατω δεν εχει παρει χαμπαρι για τιποτα απο τα παραπανω.


196054

mantadakis
27/04/2010, 15:30
Α) Σε ειδα σημερα το μεσημερι στην καταμεστη γρ. Λαμπρακι στο φαναρι να εχεις σταματησει λιγο παραπισω μου με ενα k1-k2 1000 μαυρο κοκκινο ασημενιο. Μολις ανοιξε το φαναρι εφυγες πλακωμενος περασες κατι παπακια που ητανε αναμεσα μας με ζικ ζακ, εσκασες διπλα μου με κοιταξες με στυλακι πολυ τρομακτικο και τραβηκες ξερο-γκαζια. Παρακατω πηγες να το παιξεις Βαλεντινο Ροσσι στην στροφη καρμανιολα πανω στην γεφυρα στο βιλατζ αλλα μαλλον δεν σου βγηκε και πλακω8ηκες στα φρενα. Ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ηθελες να μου αποδηξεις.

Β) Δεν σε ειδα φιλε μου με το μαυρο ΧΤ σημερα το απογευματακι στην εθνικη οδο στο υψος του περιστεριου στο ρευμα για πειραια που ηθελες να με προσπερασεις. Ειχε πολυ κινηση βλεπεις και ειχα το νου μου μην κανει καμια μανουβρα κανενας οδηγος αυτοκινητου και με φαει και προς στιγμην αγνοησα τους καθρευτες μου.
Εσυ βεβαια σαν μεγας βαλεντινο ροσσι που εισαι (ειναι πολυ τελικα) καταφερες και με περασες και θεωρησες σωστο να με μουτζωσεις. Σου ευχομαι φιλε μου να μην παθεις ποτε σου τιποτα...αν και αμφιβαλλω καθοτι αν συνεχισεις να πηγαινεις ετσι μεσα στην κινηση ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα.

JAD
28/04/2010, 06:33
Σε μια πρωινή βόλτα στην Λ. Βουλιαγμένης εθεάθησαν οι εξής παγκόσμιοι/υπεράνω/"έλα μωρε, σε μένα???" κλπ:

1)Τύπος με ΖΖR 1100 με μαγιό, αθλητικά και γυμνός από την μέση και πάνω....μεγάλε ήρθε ήδη το καλοκαίρι ή κάνεις πρόβα την καλοκαιρινή σου αμφίεση?? Φορούσε κράνος όμως...

2)Έτερος υπερπαγκόσμιος με Tiger 1050 να περνάει σφαίρα 2 κόκκινα και να την λέει σε παπόβιο που δεν έκανε πέρα να περάσει...

3)Τούμπανο XJR με λογότυπα Power House Engineering και οδηγό με ασορτί φούτερ (κράνος??? χαχαχαχαχα) να κυνηγά τον παραπάνω με το Tiger....

Δεν μπορούσα να βγάλω και φωτο γμτ.....

:a31:

infidel
28/04/2010, 16:40
Σε είδα σήμερα στην Δημοσθένους (Καλλιθέα) με το Varadero. Είχες μαζί σου 2 κράνη, ένα σε κάθε αγκώνα. Στο κεφάλι βέβαια τίποτα. Καλά, μήπως άλλαξαν οι οδηγίες χρήσεως και δεν έχω πάρει χαμπάρι;

ανωνυμος
28/04/2010, 17:51
σε ειδα φιλε μου σημερα στην αχιλλεως με ενα γκρι gs 650 (νομίζω) και κρανακι shoei,ήρθες και μου είπες ότι είχα ξεχάσει το φλασάκι και πιο κάτω οταν ξανασυναντηθήκαμε με χαιρέτησες.Φαίνεσαι καλό παλικάρι και λέω μάλλον θα τριγυρνάς κάπου εδώ μέσα:beer:

argy_kap
29/04/2010, 03:44
Σας είδα όλους χτες στις Σέρρες να απολαμβάνετε τον ήλιο, τον καφέ σας και πάνω απ' όλα την πίστα.... ήταν μια υπέροχη μέρα....:wave2:

TROOPER
29/04/2010, 05:36
σε ειδα, με ειδες και γυρισαμε μαζι.καναμε και κανα 2 τσιγαρα με μια γρηγορη οικονομικοκοινωνικη αναλυση και τη καναμε.

:winka:

Mihos4u
29/04/2010, 05:54
...χτες γυρω στις 14:45 επι της κηφισιας προς καλλιροης να εισαι με το Nolan ο κρανακι σου και με την κιτρινη BMW σου και να παλευεις να περασεις αναμεσα στα αυτοκινητα, ειχες και ενα φουλαρι δεμενο στο αριστερο τιμονι (αν τυχη και διαβαζεις να καταλαβεις)... εξηγησε μου ομως και εσυ και πολλοι αλλοι γιατι ενω καλα καλα αναμεσα στα ατοκινητα ενω σας παιρνει δεν μπορει ο εγκεφαλος σας να προσαρμοστει και να καταλαβει ποσο χωρο εχετε (εκει εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου οτι εισαι γυναικα) ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ οταν δειτε χωρο απο τεεερμα αριστερα πατε απο εκει περα και λιγο πριν το διαζωμα ξαναμπαινεται στην αριστερη λωριδα του δρομου; ΠΟΣΟ .... μπορει να ειναι καποιος και να το κανει αυτο;;; σε φαναρι το δικαιολογω, θες να βρεθεις μπροστα... αλλα εν κινηση των οχηματων;;; ΚΟΥΛΗ!!!!

Υ.Γ. το στοιχημα το κερδισα, γυναικα ηταν
Υ.Γ2. Σε ειδα και σενα κυρια μου με το κοκκινο Vstrom σημερα παλι επι της κηφισιας να ανεβαινεις προς Κηφισια στις 9:40 και ενα εχω να σου πω, αν και φανηκε οτι βιαζοσουνα ησουνα πολυ υπομονετικη με τις βλακειες καποιων και το πηγαινες πολυ ωραια το μοτορι σου, παντα ορθια!!!

LiakosVstrom
29/04/2010, 06:40
Στην εθνική... v-strom (δεν πρόσεξα καν το χρώμα) με τύπισα πάνω με μπουφανάκι κρανάκι και άσπρο κολάν. Κάτι σε βολεϊμπολίστρια έφερνες.... :a2: :a8: :a8: :a07:

2stroker
29/04/2010, 08:44
σε ειδα κοπελια με το Fz6 σημερα το μεσημερι στην Αγ.Λαυρας στα ανω πατησια,κουκλαρα απιστευτα ματια,μαλλι,βαψιμο αλλα ξερεις γιατι τα ειδα ολα αυτα?γιατι ησουνα ξεκρανωτη:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ζεύκας
29/04/2010, 13:49
αχ βεστρωμάκι...βεστρωμάκι...ξύλο που θα το φάς...

με το δικό μου το factorάκι κόντρες γιατί ζητάς?

Diablito
29/04/2010, 14:54
Σας είδα σήμερα όλες καλογυαλισμένες και φανταχτερές στην έκθεση μοτοσυκλέτας..
Άλλες ευρωπαίες, άλλες γιαπωνέζες περιμένατε τους τυχερούς :sun:

Ichigo
29/04/2010, 17:09
Σας είδα εσάς τους αγαπητούς μου καφρογείτονες που σας κυνηγούσε το συνεργείο της ΕΥΔΑΠ να πάρετε τα κωλ@κουτά σας από το δρόμο λόγω των έργων κάτι το οποίο σας το είχε ενημερώσει 2 μέρες πριν :mad: :evil: . Το έργο είναι κοινής ωφέλειας παρτάκιδες αλλά το μόνο που σας νοιάζει είναι να μη χάσετε τις θέσεις σας :mad: . Βέβαια δεν έχετε δει ποτέ σας 30αρα σωλήνα ύδρευσης αμιάντου ύστερα από χρόνια χρήσης τίγκα στα σκατά! :evil: :yuck:


edit: Είδα κι εσένα με το τούμπανο μπλε GSXR :uplate: και από τα ροζιασμένα χέρια και το πρόσωπο σου κατάλαβα ότι έχεις αρκετά χρονάκια στην πλάτη σου. Το λέει η καρδιά σου όμως!! Πάρε όμως κι ένα καλύτερο full face κρανάκι!:beer: :beer: :beer:

dimitris22
01/05/2010, 14:50
σε ειδα πρν απο λιγο στην διασταυρωση πατησιων με γαλατσιου(προς γαλατσι) εσενα με το V-strom......πηγες να ξεκινησεις και σου εσβησε....και επειδη ντροπιαστηκες που σε περασα με το σκουτερακι των 125 cc εφυγες με χιλια και αρχησες τις σφηνες με πολλα μα πολλα χιλιομετρα....
φιλε μου δεν ειναι κακο να σου σβηνει και δεν χρειαζεται να μου αποδηξεις οτι εισαι πολυ γρηγορος....να προσεχεις παντως....

jimmy10
01/05/2010, 18:15
Σας ειδα αρκετούς και σας χαιρέτησα το μεσημεράκι πρός και από το Σούνιο.

Η κυρία με το μπλέ Polo δεν είδε τον τροχονόμο και πέρασε αέρα την διαστάυρωση στην Βάρκιζα. Δυστυχώς δεν είδε ούτε το παπάκι και το χτύπησε στο πλάϊ. Ευτυχώς οι αναβάτες φορούσαν κράνος και αν είδα καλά μόνο η συνεπιβάτης χτύπησε το πόδι της. Σηκωθήκανε και οι δύο αν και με την βοήθεια από τους παραπλήσιους αστυνομικούς οι οποίοι περιλάβανε και την εν λόγω κυρία.

Επίσης... ρε φίλε σε είδε και σε άκουσε ΟΛΗ η παραλιακή με το extreme R1 με τις σουπερ ντούπερ αερογραφίες αστραπές και βροντες. Η κοπελίτσα πίσω σου είπε να μην τρέξεις αλλά εσύ ως σωστό 'ρσενικό την εγραψες κανονικά. Το μαλλί και η παντοφλίτσα ειδική παραγγελία στην ARAI και στην Alpinestars, ετσι...




Ευγε νέε μου!!!

ανωνυμος
01/05/2010, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
Σας ειδα αρκετούς και σας χαιρέτησα το μεσημεράκι πρός και από το Σούνιο.

Η κυρία με το μπλέ Polo δεν είδε τον τροχονόμο και πέρασε αέρα την διαστάυρωση στην Βάρκιζα. Δυστυχώς δεν είδε ούτε το παπάκι και το χτύπησε στο πλάϊ. Ευτυχώς οι αναβάτες φορούσαν κράνος και αν είδα καλά μόνο η συνεπιβάτης χτύπησε το πόδι της. Σηκωθήκανε και οι δύο αν και με την βοήθεια από τους παραπλήσιους αστυνομικούς οι οποίοι περιλάβανε και την εν λόγω κυρία.

Επίσης... ρε φίλε σε είδε και σε άκουσε ΟΛΗ η παραλιακή με το extreme R1 με τις σουπερ ντούπερ αερογραφίες αστραπές και βροντες. Η κοπελίτσα πίσω σου είπε να μην τρέξεις αλλά εσύ ως σωστό 'ρσενικό την εγραψες κανονικά. Το μαλλί και η παντοφλίτσα ειδική παραγγελία στην ARAI και στην Alpinestars, ετσι...




Ευγε νέε μου!!!

και εγω σας ειδα αρκετους και σας χαιρετισα οι περισοτεροι βεβαια δε μου ανταποδωσαν...ημουν το μαυρο ΕR-F με τον αριστερο του καθρεπτη να λαμπει δια της απουσιας του,να ναι καλα οι νεοελληνες...

koulis19
02/05/2010, 07:43
Σε ειδα στην πατησιων με ανοιχτο το ρεζερβουαρ που περιμενες το φαναρι.Σε ενημερωσα και με εγραψες κανονικα.Δεν πειραζει φιλε.Να'σαι παντα καλα

sakistrs
02/05/2010, 12:38
ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΑΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕ ΤΟ CUB TO 90 ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΜΕΘΗΣΜΕΝΟΣ!ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΣΤΡΙΨΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ,ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΝΑΡΑ ΔΕΝ ΣΕ ΜΙΛΗΣΑ ΣΕ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ ΠΕΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΟΣ.....ΚΑΙ ΠΑΝΟΠΛΙΑ.........ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ......ΦΙΛΙΚΑ!

ανωνυμος
02/05/2010, 13:52
σας ειδα τουμπανιαριδες quad-ακιδες στην εισοδο της χαλκιδας.με χαιρετισατε κιολας ελπιζω να περασατε καλα και χωματινα..και εσας τους δυο TDM-ακηδες (λες και ειναι αποκλειστικο προσον σας) στο ποταμι να μη μπορειτε να περιμενετε στην ουρα που εκαναν τα μηχανακια σημερα το απογευμα και να κανετε σφηνες για μια θεση...

thanasiss
02/05/2010, 15:15
σε ειδα σημερα (εγω ημουν με το κουτι ΑΚΟΜΑ..... ) που εκλεισες το xt στην γρηγοριου λαμπρακη πηγε να πεσει κατω το παλικαρι ευτυχως την γλυτωσε μετα ηρθε να σου πει κατι και εσυ πηγες να τον ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΕΝ ΨΥΧΡΩ με το κολοκουτο σου και την γαμοβαρκα σου δεμενη απο πισω και τρελαθηκα σας ακολουθησα και σου το υποσχομαι οτι αν τον εριχνες κατω ο πυροσβεστηρας που εχω στο πορτ-παγκαζ κατι θα σου εσπαγε και στο δικαστηριο θα ημουν μαζι του. Εχει τρελαθει τελειως ο κοσμος παιδια πηγε να τον χτυπησει με τον προφυλακτηρα στα @@ του για την ζωη του αλλου..... Ευχομαι μεχρι να πηγες σπιτι σου καποιος να σε εσπασε στο ξυλο γιατι πραγματικα το αξιζεις.....

Σε ειδα και εσενα που περασες με το μαυρο klx 250 09 και ημουν ετοιμος να σου δωσω τα κλειδια του κουτιου για να ανταλλαξουμε ..... ωραιο φιλε αλλα εγω θα το παρω σε πρασινο

pyromaniacs
02/05/2010, 16:37
Σε είδα ξαπλωμένο στην ασφαλτο, στη ΕΟ αθηνων λαμιας και την κοπέλα σου να σου μιλάει:( :( Ελπιζω να πάνε όλα καλα και να το ξεπεράσεις....

Σας είδα και κάποιους από "εμας" που ενώ με βλέπατε με πίτα το λάστιχο να σπρωχνω την μηχανή κανεις δεν σταμάτησε να βοηθήσει έστω να ρωτησει....:mad: Δεν πειράζει να μαστε όλοι καλα και πάντα όρθιοι.Προσοχή εκει έξω!

webassasin
02/05/2010, 17:52
Σας ειδα στην Καλαματα,μια σειρα με ποδηλατα,να πηγαινετε στη μεση του δρομου,ανα ζευγαρια διπλα διπλα.Που να ξερατε οτι δεν ειναι σωστο. Σας φτιαξαν τον ποδηλατοδρομο και γεμισατε ποδηλατα τους δρομους.Μαγκια σας,αλλα αν σας ξαναδω να περνατε φαναρι επειδη και καλα δεν σας αγγιζει ο κωδικας ενδεχεται να σας πεταξω κατω απο τα ριμαδια σας. Και βαλτε κανα κρανος,γιατι με την πυγολαμπιδα που εχετε αντι για φως καποιος 8α σας ξαπλωσει,τουλαχιστον να σωσετε το αδειο καυκαλο σας. Ουφ,τα λεω εδω να ξεθυμανω γιατι καποιον θα ριξω κατω.

ανωνυμος
02/05/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από pyromaniacs
Σε είδα ξαπλωμένο στην ασφαλτο, στη ΕΟ αθηνων λαμιας και την κοπέλα σου να σου μιλάει:( :( Ελπιζω να πάνε όλα καλα και να το ξεπεράσεις....

Σας είδα και κάποιους από "εμας" που ενώ με βλέπατε με πίτα το λάστιχο να σπρωχνω την μηχανή κανεις δεν σταμάτησε να βοηθήσει έστω να ρωτησει....:mad: Δεν πειράζει να μαστε όλοι καλα και πάντα όρθιοι.Προσοχή εκει έξω!

ήσουν εσύ και η κοπελιά σου με ένα bandit?εαν ναι ίσα που πρόλαβα να σας δω γιατί είσασταν μετά από στροφή και δε μπορούσα να σταματήσω

PortisHead
03/05/2010, 04:16
Σε ειδα
σημερα στον Κηφισσό , πισω μου , με το chopper σου , κι ενω μπροστα κοντευε να με κλεισει ενα μαυρο focus , εγω "ταξιεδευα" και δεν πηρα χαμπαρι τίποτα.
Ευτυχως , κορναρες εσυ για μενα , και προλαβε και κοκκάλωσε το focus.
Να σαι παντα καλα και καλους δρόμους !!!

:wave2:

pyromaniacs
03/05/2010, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
ήσουν εσύ και η κοπελιά σου με ένα bandit?εαν ναι ίσα που πρόλαβα να σας δω γιατί είσασταν μετά από στροφή και δε μπορούσα να σταματήσω

Οχι φίλε μου εμεις είμασταν με ένα τενερε μαυρο.

nobody
03/05/2010, 06:41
σας ειδα χθες το μεσημερι στην εθνικη σπαρτης-τριπολης δικαβαλο με πληρη εξοπλισμο και την παρες μετα στον ιδιο δρομο παντα πληρως εξοπλισμενοι και χαιρετηθηκαμε (με το πρασινο yamaha srx ημουνα μονος),παντα ορθιοι και καλους δρομους.

σας ειδα και σας το ζευγαρι δικαβαλο με το scooter χωρις καν κρανος και δεν ανταποδωσατε τον χαιρετισμο.δεν πειραζει,παντα ορθοι,κκαλα χιλιομετρα.ειναι τυχαιο αραγε ποιοι ομως χαιρετανε και φορανε οχι μονο κρανος αλλα και εξοπλισμο??

VANDA
03/05/2010, 07:21
Σε είδα σχιστομάτικο μικρούλι που με χαιρέτησες διστακτικά ενώ διέσχιζες τη διάβαση με τον μπαμπά (?) σου. Όταν σε χαιρέτησα κι εγώ, μου 'σκασες ένα τεράστιο χαμόγελο και μου 'φτιαξες τη μέρα. :sun:

Cpt. Haddock
03/05/2010, 07:28
Ωραία μου κυρία με το κόκκινο τουτού σου...

Βιαζόσουν να πας στο Ναυπλιο ή στη Νέα Κιο χθες το απογεμα και ουτε που σε ενοιαξε οτι είχαν κατέβει οι μπαρες της διαβασης με το τρένο, ουτε που άκουσες που κορνάραμε κανενα χλμ...

Εστριψες και πέρασες, λιγα μετρα μπροστα μας - ευτυχώς τα μαστόρια ειναι υποψιασμένα και κόβουν πριν την καμπύλη εισόδου στο σταθμο και δε μας χάλασες την εκδρομή...

Ουτε που γυρισες να δεις τι έγινε, συνέχισες το δρόμο σου. Καλή τύχη (αν και η πουτ@να δεν ειναι ανεξάντλητη...)

:wave2:

Gallos
03/05/2010, 07:40
Σε είδα χτες στο παρκιν του αρχαιολογικού χώρου ''Ακροκορινθος'' με το άτι σου. Φορτωμένο με όλα τα καλά πάνω. Πλησίασα να δω την προέλευση σου και η πινακίδα έλεγε E. Άρχισα να μετράω τα αυτοκόλλητα με τις χώρες που έχεις επισκεφτεί και το χασα στην πορεία. Μου είπες πας Κωνσταντινούπολη, μόνος. Κάλους δρόμους φίλε μου εύχομαι.:beer: :beer: :beer: