PDA

View Full Version : Ενσταση σε κληση.Αξιζει η.....?



Xrated
19/04/2010, 21:57
Εφαγα μια κληση 700Ε σημερα διοτι περασα με πορτοκαλι/κοκκινο μαζι με ενα αλλο φορτηγο.Μου ειπαν οτι μπορω να παω για ενσταση στον διοικητη.Εχει παει κανεις ποτε?Αξιζει η θα παρω ποδι?Επειδη ειμαι φοιτητης και δεν εχω ουτε τα μισα για να την πληρωσω σε 10 μερες αν παω και κλαφτω με δικαιολογιες θα πετυχω τιποτα?Η να προσπαθησω να πω οτι ειδε λαθος το οργανο και γενικοτερα οτι δεν εκανα παραβαση.Στην τροχαια πειραια αν ξερει κανεις τι κουμασι ειναι ο διοικητης.

menelaos46
19/04/2010, 21:59
Αν εχεις μια καλη δικαιολογια...

lspiros
19/04/2010, 22:03
το ποσο θα το πληρωσεις ολοκληρο η μισο αν ειναι εντος 10ημερων.στον διοικητη πας και συμπληρωνεις μια αιτηση λεγοντας οτι για προσωπικους λογους χρειαζεσαι πισω το διπλωμα σου(αυτο στην περιπτωση που η παραβαση εχει και αφαιρεση διπλωματος)...παντος κλησεις δεν σβηνονται οπως στο παρελθον φιλε μου...:wave2:

menelaos46
19/04/2010, 22:05
παντος κλησεις δεν σβηνονται οπως στο παρελθον φιλε μου...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

dond4le
19/04/2010, 22:16
τελικα οπου πεφτει μελανι και σπερμα παντα την πληρονουμε ακριβα!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

Δεν γινετε κατι δυστυχος.Και δικαστηκα να το πας και να το παιξεις τρελιτσα οτι σε εκλεισε το φορτηγο δεν ειδε καλα ο τροχαιος κλπ κλπ παλι θα πλερωσεις τα δικαστικα εξοδα.

Οποτε κανε το σκατο παξιμαδι για ενα μηνακο, φαγητο στην λεσχη Σαββατοκυριακα δεν εχει εξοδο, καφε στο σπιτι μετακινηση με αστικα τρολει φιλους.

Αν καπνιζεις κιολας ευκαιρια να το κοψεις και πληρωσε την κληση.


Αν δεν εχεις κιολας 350? παρε δανικα απο κανενα φιλο-συγκενη και δινετα σιγα σιγα.

Περαστικα:rolleyes: :rolleyes:

tsioy600
19/04/2010, 22:23
Οπως και να χει δεν χανεις τπτ να πας.Και αφου λες οτι εισαι και φοιτητης μαλλον δεν εχεις και τπτ καλυτερο να κανεις οποτε...!!:rotflmao: Εγω εκανα ενσταση για κληση επειδη δεν ειχα πινακιδα και μου την σβησανε τελικα.Ειναι στην ευχερεια του διοικητη.Κοιτα να βρεις μια καλη δικαιολογια παντως.

Xrated
19/04/2010, 22:56
διπλωμα εχω 2ο και αδεια εγραψε οτι μου την πηρε αλλα τελικα την ξεχασε...να κυκλοφορησω μπορω.Δικαστικα δεν γινεται να πας πλεον.Θα παω μαλλον και οτι γινει.

Xrated
19/04/2010, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
τελικα οπου πεφτει μελανι και σπερμα παντα την πληρονουμε ακριβα!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

Δεν γινετε κατι δυστυχος.Και δικαστηκα να το πας και να το παιξεις τρελιτσα οτι σε εκλεισε το φορτηγο δεν ειδε καλα ο τροχαιος κλπ κλπ παλι θα πλερωσεις τα δικαστικα εξοδα.

Οποτε κανε το σκατο παξιμαδι για ενα μηνακο, φαγητο στην λεσχη Σαββατοκυριακα δεν εχει εξοδο, καφε στο σπιτι μετακινηση με αστικα τρολει φιλους.

Αν καπνιζεις κιολας ευκαιρια να το κοψεις και πληρωσε την κληση.


Αν δεν εχεις κιολας 350? παρε δανικα απο κανενα φιλο-συγκενη και δινετα σιγα σιγα.

Περαστικα:rolleyes: :rolleyes:
Φιλε μου τα λεφτα θα τα βρω δανεικα απο τους δικους μου ωστε να αποφυγω το 700αρι απλα ειχα παραγειλει εξατμιση για τη μηχανη συν οτι ξενερωνω οτι πρεπει να δινω λεφτα απο το πουθενα.(οκ σιγουρα δεν ειμαι ο μονος).Ελπιζω η φοιτητικη δικαιλογια να πιασει..:confused:

AUFGEBRACHT
19/04/2010, 23:00
Ρε μάστορα ΤΟΣΑ ακούμε και διαβάζουμε κάθε μέρα, μοτοσυκλέτα οδηγείς, εκτεθειμένος είσαι και πας και περνάς και με κόκκινο; Συγγνώμη αλλά καλά σου έκανε, έκανες τη μαλακία, το ρίσκαρες, ιδού το αποτέλεσμα...Τώρα θα πας να κλαφτείς για τη μαλακία που έκανες εν γνώσει σου δηλαδή; Δε μου λες, εάν οδήγαγα ένα αυτοκίνητο, παραβίαζα ερυθρό σηματοδότη και έπεφτα πάνω σου και άκουγες δικαιολογία είμαι φοιτητής και παπαριές πως θα σου φαινόταν;

georgio
19/04/2010, 23:10
Sorry κιόλας αλλά αν πέρασες με κόκκινο, επειδή δεν το διευκρινίζεις, είσαι λάθος. Καθημερινά γράφουν στο "σε είδα" ότι μ@λ@κ@, μπινέ κλπ πέρασες το κόκκινο αέρα και έχουν δίκιο. Με το κόκκινο μπορείς να με σκοτώσεις.

Δεν τα λέω για να σε προσβάλω απλά αύριο που θα βγεις στο δρόμο και θα δεις έναν να περνάει κόκκινο (στάνταρ θα πετύχεις κάποιον) σκέψου το.

Το αν πέρασες με κόκκινο ή πορτοκαλί το ξέρεις μόνο εσύ.

Υ.Γ.: "Πρέπει να γίνουμε η αλλαγή που θέλουμε να δούμε στον κόσμο." - Mahatma Gandhi. :wave2:

camen
20/04/2010, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
διπλωμα εχω 2ο

Aυτο παλι πως γινεται?!:look: :look: :look:


Δλδ το πως γινεται το ξερω αλλα εισαι παρανομος και αν σε σταματησουν πας μεσα με βραχιολακια...:rolleyes:

camen
20/04/2010, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio

Το αν πέρασες με κόκκινο ή πορτοκαλί το ξέρεις μόνο εσύ.



Αυτο το πΕρτικαλι πολυ στο περιθωριο το εχουμε και για αυτο γινεται οτι γινεται...:evil:
Μαλλον η εννοια του εχει παρεξηγηθει,γτ οι περισσοτεροι βλεπουν πορτοκαλι απο το χιλιομετρο και αντι να φρεναρουν ανοιγουν για να περασουν.Κ φυσικα τις περισσοτερες φορες τους πιανει κοκκινο,να φρεναρουν δεν παιζει και ετσι περνανε με κοκκινο...:mad:

konsttanttinos
20/04/2010, 08:57
Περασες με κοκκινο.
Αυτο το καταλαβαμε ολοι.
Και το περασες ξεροντας πως αν σε γραψουν δεν εχεις να πληρωσεις.
Εκτος του οτι για'μενα εισαι υποψηφιος δολοφονος ή θυμα, πες στον διοικητη αντρικια οτι περασες με κοκκινο, και οτι δεν εχεις ουτε σαλιο.Επισης, για να δειξεις μεταμελεια προσφερε το διπλωμα σου για κανενα εξαμηνο (ουτως ή αλλως οδηγοι σαν εσενα καλο ειναι να μην κυκλοφορουν).

Και κατι αλλο.Νομιζεις οτι οποιοσδηποτε διοικητης τροχαιας θα πιστεψει εσενα και οχι τον υπαλληλο του.Για μαλακες τους περνας?θα το καταλαβουν πριν περασεις τη πορτα τους.
Απλα η νοοτροπια της παραβιασης (ωχ αδερφε) αλλαζει σε δευτερολεπτα και γινεται κατευθειαν ψεμα, και σε περιπτωση (σου) που δεν σου κανει το χατηρι σου, τοτε αυτος θα γινει κωλομπατσος και το οργανο κομπλεξικος.Σε καμμια περιπτωση (στο μυαλο σου) δεν θα φταις εσυ, που περασες ενα κοκκινο.Μηπως εισαι ο πρωτος ή ο τελευταιος?(ωχ μας τα'πρηξες)

Σκεψου μια μαμα με ενα καροτσακι, ενα παιδακι που παει φροντιστηριο, ενα αγορι που παει λουλουδια στο μωρο του, ενα μηχανοβιο που αφησε το εργαλειο για επισκευη, να διασχιζουν τον δρομο με πρασινο (πεζων) και να βρεθουν στον δρομο σου..

Γι'αυτο φορτωνω καθε μερα το ασθενοφορο με κορμια...περασε με κοκκινο..παραβιασε stop..αναποδα στον μονοδρομο..δεν τον ειδε...οι ιδιες και απαραλλαχτες δικαιολογιες ρε πστ μου._






υ.γ. Προφανως εβγαλες 2ο διπλωμα δηλωνοντας απωλεια-κλοπη του πρωτου.Ηξερες οτι με τις μλκιες που κανεις οτι καποια στιγμη θα στο παρουν.Κοιτα ομως μην σου κανουν ελεγχο γιατι ο αρ.πρωτ. ειναι διαφορετικος και αντε μετα να αποδειξεις οτι εισαι μονο κουτοπονηρος.

nassosxlvbros
20/04/2010, 09:06
Don't do the crime if you can't pay the fine....;)


Δε χάνεις τίποτα να πας ειδικά αν πέρασες παράλληλα με το φορτηγό,αλλά : 1ον:το κόκκινο είναι η νο1 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΣΤΟΝ Κ.Ο.Κ., και 10000% δε θα στο διαγράψουν,2ον ΜΗΝ προσπαθήσεις καν να βγάλεις το όργανο στραβό,δεν είναι ηλίθιος ούτε ο δοικ/της ούτε το όργανο!Κάθε μέρα περνάνε χιλιάδες να κλαφτούν σαν εσένα.......παράνομο παρκάρισμα,φλας,κράνος,εξάτμιση,μπορεί και να στο σβήσουν,το κόκκινο δε συγχωρείται...πήγαινε πλήρωσε να τελειώνεις...
και μην κυκλοφορείς με το "2ο"δίπλωμα...αν σε σταματήσουν θα τσεκάρουν τη "λαδιά" (κι αν έχεις πληρώσει τη κλήση του κόκκινου) και θα φας κι άλλο πρόστιμο...

και την επόμενη φορά να θυμάσαι: πορτοκαλλί=κόκκινο...

KaTaNaS
20/04/2010, 09:15
τον χρονο σου θα φας... η ενσταση γινεται γραπτως, δεν κλαιγεσαι σε κανεναν... (μονο για το διπλωμα αν σου παρουν, μπορει να σου μειωσουν τις ημερες παρακρατησης) και την αποφαση για την ενσταση σου την διαβαζει και αποφασιζει ενας αξιωματικος που ειναι εξουσιοδοτημενος απο τον διοικητη! παίρνεις τηλεφωνο την επομένη το μεσημερακι και σου λενε την αποφαση τους... συνηθως δεν γινεται δεκτη η ενσταση.

τωρα εσυ τι θα γραψεις; περασα με πορτοκαλοκοκκινο επειδη βιαζομουν να παω στο μαθημα; :sick:

Banana hammock*
20/04/2010, 09:38
Αν δεν τό 'πιασες το υποννούμενο, μην ξαναπεράσεις με κόκκινο! :rolleyes:

Operater
20/04/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Αν δεν τό 'πιασες το υποννούμενο, μην ξαναπεράσεις με κόκκινο! :rolleyes:

WOW!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

δεν το'χα σκεφτεί έτσι... :o :lol:

MAG/FMX
20/04/2010, 11:05
Πες οτι φοβηθηκες το φορτηγο οτι θα σε περναγε απο πανω αν σταματουσες γιατι ετσι σκοτωθηκε ενας φιλος σου ................. Αυτο που λεω ειναι μια μεγαλη αληθεια επισης ....... Μερικοι τρελιαρηδες με πορτοκαλι πατανε τερμα γκαζι κ αν σταματησεις την εκανες

paulopoulos
20/04/2010, 11:14
Είχα καιρό να μπω και διαπιστώνω πάλι τα ίδια.. Κάνει κάποιος μια ερώτηση και εσείς απαντάτε όλοι άσχετα για να το παίξεται έξυπνοι..
Ο άνθρωπος ρωτάει άμα αξίζει τον κόπο να πάει στον αστυνόμο και να κάνει ένσταση και όχι άμα έκανε καλά που πέρασε με κόκκινο.
Δεν ξέρετε να διαβάζεται μερικοί ή είστε τόσο βλάκες?

Και επί του θέματος, εγώ φίλε θα έλεγα να πας και να του μιλήσεις.. χωρίς δικαιολογίες και χαζομάρες.. Πες στα ίσια.. Ναι πέρασα με πορτοκαλί. Δικαιολογίες ακούνε κάθε μέρα.. Σταράτους ανθρώπους σπάνια. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Banana hammock*
20/04/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Είχα καιρό να μπω και διαπιστώνω πάλι τα ίδια.. Κάνει κάποιος μια ερώτηση και εσείς απαντάτε όλοι άσχετα για να το παίξεται έξυπνοι..
Ο άνθρωπος ρωτάει άμα αξίζει τον κόπο να πάει στον αστυνόμο και να κάνει ένσταση και όχι άμα έκανε καλά που πέρασε με κόκκινο.
Δεν ξέρετε να διαβάζεται μερικοί ή είστε τόσο βλάκες?

Και επί του θέματος, εγώ φίλε θα έλεγα να πας και να του μιλήσεις.. χωρίς δικαιολογίες και χαζομάρες.. Πες στα ίσια.. Ναι πέρασα με πορτοκαλί. Δικαιολογίες ακούνε κάθε μέρα.. Σταράτους ανθρώπους σπάνια. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Βλακεία ξέρεις τι είναι, εκτός απ' το να περνάς με κόκκινο; Να ζητάς συμβουλές σε ένα δημόσιο forum, θεωρώντας όλους ανεξαιρέτως τους επισκέπτες τόσο βλάκες*, που να θεωρούν πως η παραβίαση του κόκκινου σηματοδότη, δεν είναι και τόσο σημαντική παράβαση και πως το πρόστιμο είναι υπερβολικό, για κάτι τόσο απλό και καθημερινό.

*Ενώ αυτό ισχύει μόνο για μερικούς.:rolleyes:

vrider
20/04/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Don't do the crime if you can't pay the fine....;)



Νασο βλεπω σ'αρεσε!

Παντως κολλαει κι εδω. Οταν τις κανουμε τις μαγκιες πρεπει να τις υποστιριζουμε κιολας.
Αλλοιως 'τσαμπα μαγκας'.

Τωρα να τρεχεις στο Διοικητη να μιξοκλαιγεσαι ( δεν ειδα, δε προλαβα να φρεναρω κλπ) δε λεει.
δεν ασε που ο Τροχαιος ,κατα πασα πιθανοτητα, δεν ειναι μαλακας

mikros boudas
20/04/2010, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Πες οτι φοβηθηκες το φορτηγο οτι θα σε περναγε απο πανω αν σταματουσες γιατι ετσι σκοτωθηκε ενας φιλος σου ................. Αυτο που λεω ειναι μια μεγαλη αληθεια επισης ....... Μερικοι τρελιαρηδες με πορτοκαλι πατανε τερμα γκαζι κ αν σταματησεις την εκανες Νομιζω πως ειναι πολυ τραβηγμενο για ψευτικη δικαιολογια.

Orfeus
20/04/2010, 11:33
ο διοικητης του Πειραια,δε χαριζει.Μοιαζει με αυτον της Καισαριανης.Δανεισου τα 350 και οπως προειπαν το σκατο παξιμαδι...

Banana hammock*
20/04/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Don't do the crime if you can't pay the fine....;)
...


...if you can't do the time είναι.:a51:

mikros boudas
20/04/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
...if you can't do the time είναι.:a51: Παλια στο Τεξας

Banana hammock*
20/04/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
Παλια στο Τεξας

Το δικό σου πάλι είναι άσχετο! :rolleyes:

mikros boudas
20/04/2010, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Το δικό σου πάλι είναι άσχετο! :rolleyes: εσυ εισαι ασχετος και δεν καταλαβαινεις κιολας.
αυτο που ειπες εσυ ηταν "Παλια στο Τεξας",τωρα το εχουνε αλλαξει και το κανανε προστιμο αντι για ποινη,Γκεγκε η να ζωγραφισω?

Banana hammock*
20/04/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
εσυ εισαι ασχετος και δεν καταλαβαινεις κιολας.
αυτο που ειπες εσυ ηταν "Παλια στο Τεξας",τωρα το εχουνε αλλαξει και το κανανε προστιμο αντι για ποινη,Γκεγκε η να ζωγραφισω?

Ποιος το άλλαξε; Από τη μάνα του; :lol: :lol:
Αυτό είναι παλιά αμερικάνικη ρήση και υπάρχει σε στίχους τραγουδιού των UB 40 (http://www.youtube.com/watch?v=CMBEMLn0Rx0)!
Google it καφρίλο και μετά έλα να μας ζωγραφίσεις αυτό που βρήκες. :rolleyes:

tsioy600
20/04/2010, 11:56
Σιγα ρε μαγκες το φαγατε το παιδι!!Πλεον ειστε ολοι γραφικοι!Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ σε ολο της το μεγαλειο!Λες και κανενας απο σας δεν εχει περασει στην ζουλα με κοκκινο ή να περασει απο STOP χωρις να το δει ή οποιαδηποτε αλλη παρανομια!Στο κραξιμο και στο κυρηγμα ολοι πρωτοι ειμαστε!Ο αναμάρτητος πρώτος τόν λίθον βαλέτω!Λες και ο αλλος ειναι χαζος και δεν γνωριζει οτι μπορει να προκαλεσει ατυχημα στον εαυτο του ή και σε αλλους.Λες και αμα του πειτε οοοοοολα αυτα θα αλλαξει οδικη συμπεριφορα και θα ειναι νομοτυπος απο δω και περα.Το παιδι ειναι φοιτητης και το μονο που ρωτησε ειναι αν παιζει να του την σβησουν.Ολα τα υπολοιπα που γραφετε περι ηθικοτητας της πραξης του περιττευουν!Νοημων ον ειναι και καταλαβαινει απο μονος του!Και αν δεν ειναι νοημων τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα καταλαβει κατι παραπανω με το κυρηγμα σας!Ιδιος θα μεινει..
προχωρα φιλε με την ενσταση.Τζαμπα ειναι!

vrider
20/04/2010, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsioy600
Σιγα ρε μαγκες το φαγατε το παιδι!!Πλεον ειστε ολοι γραφικοι!Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ σε ολο της το μεγαλειο!Λες και κανενας απο σας δεν εχει περασει στην ζουλα με κοκκινο ή να περασει απο STOP χωρις να το δει ή οποιαδηποτε αλλη παρανομια!Στο κραξιμο και στο κυρηγμα ολοι πρωτοι ειναι!Ο αναμάρτητος πρώτος τόν λίθον βαλέτω!Λες και ο αλλος ειναι χαζος και δεν γνωριζει οτι μπορει να προκαλεσει ατυχημα στον εαυτο του ή και σε αλλους.Λες και αμα του πειτε οοοοοολα αυτα θα αλλαξει οδικη συμπεριφορα και θα ειναι νομοτυπος απο δω και περα.Το παιδι ειναι φοιτητης και το μονο που ρωτησε ειναι αν παιζει να του την σβησουν.Ολα τα υπολοιπα που γραφετε περι ηθικοτητας της πραξης του περιττευουν!Νοημων ον ειναι και καταλαβαινει απο μονος του!Και αν δεν ειναι νοημων τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα καταλαβει κατι παραπανω με το κυρηγμα σας!Ιδιος θα μεινει..
προχωρα φιλε με την ενσταση.Τζαμπα ειναι!

Και βεβαια ουδεις αναμαρτητος. Και βεβαια ολοι (μαλλον) το εχουμε κανει. Και επειδη την εχουμε 'φαει' τη ξεφτιλα στο τμημα αποφασισαμε ( αυτοι που τελος παντων αποφασισαμε) οτι δε μας ταιριαζει. Συν τω χρονο μαλιστα καταλαβαμε οτι αυτο που καναμε ηταν μαλακια και το κοψαμε.

Για ποια υποκρισια μιλας λοιπον?
Με λες γραφικο επειδη δε περναω με κοκκινο η επειδη σταματω στο ΣΤΟΠ?
Ε! Ειμαι τοτε ειμαι γραφικός.

vrider
20/04/2010, 12:14
Spam On


Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
...if you can't do the time είναι.:a51:

Εγω το αλλαξα αυτο ' ποιητικη αδεια'.

Πειραζει?

Spam Off

georgio
20/04/2010, 12:23
Στις θεωρητικές ερωτήσεις στο δίπλωμα είχες δικαίωμα για ένα λάθος. Την περίοδο που έκανα τα μαθήματα για το δίπλωμα μου είχε πει ένας φίλος: "ένα αρκεί". Και είναι ακριβώς έτσι. Ένα κόκκινο ή ένα στοπ αρκεί για να σε σκοτώσει ή να σε κάνει φονιά και να καταστρέψεις δύο οικογένειες.

Όταν περνάς ένα κόκκινο τρία πράγματα μπορούν να συμβούν, το ένα είναι τίποτα, το δεύτερο είναι αυτό που έγινε με τον Xrated, το τρίτο βγαίνει και αυτό σε κόκκινο...

Και ναι εγώ δεν έχω περάσει ποτέ στοπ χωρίς να το δω. Κόκκινο πέρασα μια φορά στη Βουλιαγμένης με αυτοκίνητο και κατευθείαν σκέφτηκα μ@λ@κ@ τι έκανες; Τι μπορούσε να συμβεί; Και προσέχω περισσότερο πλέον και δεν το έχω ξανακάνει.

Επίσης, θέλω να πιστεύω ότι ένας άνθρωπος που έχει κάνει ήδη μια κίνηση και γράφει σε ένα φόρουμ με συχνότητα περίπου μέρα παρά μέρα μπορεί να σκεφτεί δυο πράγματα και να καταλάβει όταν κάνει κάτι λάθος και να βελτιωθεί.

Δεν είμαστε εδώ να λέμε μόνο τι εξάτμιση θα βάλεις για να πάρεις άλλα πέντε άλογα..

devil's animal
20/04/2010, 12:24
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Tpap
20/04/2010, 12:42
Πέρυσι μΕ πήρανε πινακίδες και δίπλωμα επειδήΣ έκανα μια αναστροφή με κουτί...
την οποία δεν θα την έκανα αν δεν ''μπούκωνε'' από δυό μαλ@κες ο κάθετος που ήθελα να μπώ.

Στην άκρια ήσαντΕ στημένα δυό περιπολικά και ήδη μου βγάζαν τις πινακίδες πριν ακόμη σταματήσω.

Σαφέστατα παραδέχθηκα την αναστρόφα, όπως και είδαν το γιατί το έκανα.

Μου συνέστησαν από μόνοι τους να το μεταφέρω στον δκτή τους ''μήπως κάνει κάτι''.

Πέρασα από τον δκτή ο οποίος με δέχθηκε αμέσως σχεδόν και του εξήγησα γιατί και πώς.

Του ζήτησα τις πινακίδες πίσω μόνο -και αυτό γιατί δεν ήταν δικό μου.

Το σκέφτηκε για μιά στιγμή, με καλοκοίταξε και μου είπε: ''πηγαινε να τις πάρεις τώρα''.


:beer: :beer:


(φυσικά οδηγούσα και τον υπόλοιπο μήνα).

atom_smasher
20/04/2010, 13:26
Κανε οτι καταλαβαινεις. Απλα, κανε μας την χαρη και μην ξαναπνιξεις πορτοκαλοκοκκινο.

Banana hammock*
20/04/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Στις θεωρητικές ερωτήσεις στο δίπλωμα είχες δικαίωμα για ένα λάθος. Την περίοδο που έκανα τα μαθήματα για το δίπλωμα μου είχε πει ένας φίλος: "ένα αρκεί". Και είναι ακριβώς έτσι. Ένα κόκκινο ή ένα στοπ αρκεί για να σε σκοτώσει ή να σε κάνει φονιά και να καταστρέψεις δύο οικογένειες.
E, μπoρεί αυτός να έκανε τo λάθoς πoυ δικαιoύνταν στην ερώτηση για τoυς σηματoδότες! Aμάν πια! Mην είστε τόσo επικριτικοί, υποκριτές και κρητικοί!

Xrated
20/04/2010, 14:30
Ρε παιδια οτι εκανα μαλακια το ξερω.Αλλα για ελεος μην ακουω οτι καλα μου εκαναν γιατι ειμαι ενας μελλοντικος δολοφονος και τετοια.Νιωθω να οδηγαω πολυ περισσοτερο συγκριτικα με καποιους και καποιες που ας ακολουθουν πληρως τον κοκ βλεπεις οτι δεν ξερουν να οδηγησουν γενικοτερα.Οσον αφορα τον εξυπνακια-παντογνωστη στην αρχη που ειπε οτι εβγαλα παρανομα το διπλωμα υποψιν οτι στα νεα διπλωματα οταν βγαζεις πρωτα μηχανη και μετα αυτοκινητο το 2ο εχει και της μηχανης πανω.Μου πηραν το δευτερο και εμεινα με το πρωτο.Εγω ξεκινησα το θεμα για να παραθεσουν ατομα τις εμπειριες τους και οχι να μαζεψω γνωμες ποσο μαλακας ειμαι.Παρολαυτα αν κανεις νομιζει οτι δεν θα προκαλεσει ποτε ατυχημα μιας και οδηγαει καταπληκτικα τοτε ας παραθεσει και αλλα ποστ κραξιματος.Συνοπτικα,και για να μην παρεξηγηθω.Ναι,εκανα μαλακια, το ξερω, δεν χρειαζομαι επιβεβαιωση.ευχαριστω οσουν παρεμειναν στο θεμα.

Xrated
20/04/2010, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Ρε παιδια οτι εκανα μαλακια το ξερω.Αλλα για ελεος μην ακουω οτι καλα μου εκαναν γιατι ειμαι ενας μελλοντικος δολοφονος και τετοια.Νιωθω να οδηγαω πολυ περισσοτερο συγκριτικα με καποιους και καποιες που ας ακολουθουν πληρως τον κοκ βλεπεις οτι δεν ξερουν να οδηγησουν γενικοτερα.Οσον αφορα τον εξυπνακια στην αρχη που ειπε οτι εβγαλα παρανομα το διπλωμα υποψιν οτι στα νεα διπλωματα οταν βγαζεις πρωτα μηχανη και μετα αυτοκινητο το 2ο εχει και της μηχανης πανω.Μου πηραν το δευτερο και εμεινα με το πρωτο.Εγω ξεκινησα το θεμα για να παραθεσουν ατομα τις εμπειριες τους και οχι να μαζεψω γνωμες ποσο μαλακας ειμαι.Παρολαυτα αν κανεις νομιζει οτι δεν θα προκαλεσει ποτε ατυχημα μιας και οδηγαει καταπληκτικα τοτε ας παραθεσει και αλλα ποστ κραξιματος.Συνοπτικα,και για να μην παρεξηγηθω.Ναι,εκανα μαλακια, το ξερω, δεν χρειαζομαι επιβεβαιωση.ευχαριστω οσουν παρεμειναν στο θεμα.

georgio
20/04/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Ρε παιδια οτι εκανα μαλακια το ξερω.Αλλα για ελεος μην ακουω οτι καλα μου εκαναν γιατι ειμαι ενας μελλοντικος δολοφονος και τετοια.Νιωθω να οδηγαω πολυ περισσοτερο συγκριτικα με καποιους και καποιες που ας ακολουθουν πληρως τον κοκ βλεπεις οτι δεν ξερουν να οδηγησουν γενικοτερα.Οσον αφορα τον εξυπνακια-παντογνωστη στην αρχη που ειπε οτι εβγαλα παρανομα το διπλωμα υποψιν οτι στα νεα διπλωματα οταν βγαζεις πρωτα μηχανη και μετα αυτοκινητο το 2ο εχει και της μηχανης πανω.Μου πηραν το δευτερο και εμεινα με το πρωτο.Εγω ξεκινησα το θεμα για να παραθεσουν ατομα τις εμπειριες τους και οχι να μαζεψω γνωμες ποσο μαλακας ειμαι.Παρολαυτα αν κανεις νομιζει οτι δεν θα προκαλεσει ποτε ατυχημα μιας και οδηγαει καταπληκτικα τοτε ας παραθεσει και αλλα ποστ κραξιματος.Συνοπτικα,και για να μην παρεξηγηθω.Ναι,εκανα μαλακια, το ξερω, δεν χρειαζομαι επιβεβαιωση.ευχαριστω οσουν παρεμειναν στο θεμα.

Για το τι γίνεται με τις κλήσεις και τις ενστάσεις δεν έχω ιδέα. Παρακάτω διάβασε αν θες τα πέντε πράματα που θέλω να πω.

Εγώ προσωπικά ούτε να σε προσβάλω ήθελα ούτε να το παίζω έξυπνος. Έχεις γραφτεί στο forum εννιά μήνες περίπου και έχεις 160 δημοσιεύσεις. Αυτό σημαίνει ότι παρακαλουθείς το forum καθημερινά. Το οποίο με τη σειρά του σημαίνει ότι το ψάχνεις το θέμα οδήγηση και μηχανάκι και καλά κάνεις. Και το πιστεύω ότι είσαι πάνω από το μέσο όρο οδηγού και όλων αυτών που βλέπεις γύρω σου. Και εγώ το ίδιο αισθάνομαι για τον εαυτό μου. Απλά προσπάθησε κάθε φορά να σκέφτεσαι ξεχωριστά κάθε τι αν είναι σωστό ή λάθος. Το ότι η πλειοψηφία είναι όπως είναι, ενώ εγώ κι εσύ καλύτεροι, δεν σημαίνει ότι πρέπει να μας χαριστεί ένα λάθος μας. ;)

Για το κόκκινο κράζουνε πολλοί επειδή είναι από τις σοβαρότερες παραβάσεις. Δεν είναι παρκάρισμα στο πεζοδρόμια ή διήθηση ή εξάτμιση που το κουβεντιάζουμε το θέμα. Αλλά βλέπω ότι αυτό το καταλαβαίνεις από μόνος σου και είναι καλό. Μπράβο σου κιόλας που παραδέχεσαι και δε λες μα και μου, να ήταν πορτοκαλί κλπ.

Τα 350 τσούζουν το καταλαβαίνω, κι εγώ φοιτητής είμαι και συντηρώ τη μηχανή με δικά μου χρήματα. Απλά αυτό είναι και το νόημα του προστίμου. Αν ήταν 10 ευρώ δεν θα ένοιαζε κανένα. Για εμένα τα χρήματα θα έπρεπε να ήταν η αφορμή να προβληματιστείς, όχι ο λόγος για να μην ξαναπεράσεις με κόκκινο. Το κόκκινο δεν πρέπει να το περνάει ο καθένας επειδή κατανοεί το λόγο που υπάρχει εκεί και τι εξυπηρετεί.

Όλα αυτά τα γράφω επειδή πιστεύω ότι σκαμπάζεις πέντε πράγματα και σκέφτεσαι. Αν πίστευα ότι είσαι π@π@ρ@ς που κοιτάει πως θα τη βολέψει επειδή του έκατσε η στραβή δεν θα ασχολιόμουν. :wave2:

Banana hammock*
20/04/2010, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Για το τι γίνεται με τις κλήσεις και τις ενστάσεις δεν έχω ιδέα. Παρακάτω διάβασε αν θες τα πέντε πράματα που θέλω να πω.

Εγώ προσωπικά ούτε να σε προσβάλω ήθελα ούτε να το παίζω έξυπνος. Έχεις γραφτεί στο forum εννιά μήνες περίπου και έχεις 160 δημοσιεύσεις. Αυτό σημαίνει ότι παρακαλουθείς το forum καθημερινά. Το οποίο με τη σειρά του σημαίνει ότι το ψάχνεις το θέμα οδήγηση και μηχανάκι και καλά κάνεις. Και το πιστεύω ότι είσαι πάνω από το μέσο όρο οδηγού και όλων αυτών που βλέπεις γύρω σου. Και εγώ το ίδιο αισθάνομαι για τον εαυτό μου. Απλά προσπάθησε κάθε φορά να σκέφτεσαι ξεχωριστά κάθε τι αν είναι σωστό ή λάθος. Το ότι η πλειοψηφία είναι όπως είναι, ενώ εγώ κι εσύ καλύτεροι, δεν σημαίνει ότι πρέπει να μας χαριστεί ένα λάθος μας. ;)

Για το κόκκινο κράζουνε πολλοί επειδή είναι από τις σοβαρότερες παραβάσεις. Δεν είναι παρκάρισμα στο πεζοδρόμια ή διήθηση ή εξάτμιση που το κουβεντιάζουμε το θέμα. Αλλά βλέπω ότι αυτό το καταλαβαίνεις από μόνος σου και είναι καλό. Μπράβο σου κιόλας που παραδέχεσαι και δε λες μα και μου, να ήταν πορτοκαλί κλπ.

Τα 350 τσούζουν το καταλαβαίνω, κι εγώ φοιτητής είμαι και συντηρώ τη μηχανή με δικά μου χρήματα. Απλά αυτό είναι και το νόημα του προστίμου. Αν ήταν 10 ευρώ δεν θα ένοιαζε κανένα. Για εμένα τα χρήματα θα έπρεπε να ήταν η αφορμή να προβληματιστείς, όχι ο λόγος για να μην ξαναπεράσεις με κόκκινο. Το κόκκινο δεν πρέπει να το περνάει ο καθένας επειδή κατανοεί το λόγο που υπάρχει εκεί και τι εξυπηρετεί.

Όλα αυτά τα γράφω επειδή πιστεύω ότι σκαμπάζεις πέντε πράγματα και σκέφτεσαι. Αν πίστευα ότι είσαι π@π@ρ@ς που κοιτάει πως θα τη βολέψει επειδή του έκατσε η στραβή δεν θα ασχολιόμουν. :wave2:

:a10:
Μακάρι να σκέφτονταν όλοι έτσι!

Banana hammock*
20/04/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Spam On



Εγω το αλλαξα αυτο ' ποιητικη αδεια'.

Πειραζει?

Spam Off

Εντάξει φίλε μ' αρέσει ο αυτοσχεδιασμός σου, απλώς είπα πως είναι το σωστό!
Αλλά όχι πως καταργήθηκε κιόλας από το αμερικανικό υπουργείο παιδείας! :rolleyes:

camen
20/04/2010, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Οσον αφορα τον εξυπνακια-παντογνωστη στην αρχη που ειπε οτι εβγαλα παρανομα το διπλωμα υποψιν οτι στα νεα διπλωματα οταν βγαζεις πρωτα μηχανη και μετα αυτοκινητο το 2ο εχει και της μηχανης πανω.

Ναι αλλα για να παρεις το δευτερο που εχει και τα 2 πανω πρεπει να παραδωσεις το πρωτο.
Στο ζητανε στο γραφειο Συγκοινωνιων υποχρεωτικα.Αρα ή καποιος υπαλληλος δεν εκανε σωστα την δουλεια του ή εσυ με "πλαγιο τροπο" το εχεις κρατησει...Κ αφου σκεφτεσε να το χρησιμοποιησεις παρανομα για να οδηγας,τι θες να σου πουμε δλδ:confused: Οτι πολυ καλα θα κανεις ....:confused:


Αλλα φυσικα ,Ελλην ειμαστε,παντα ψαχνουμε την λαμογια για να γλιτωσουμε...:yuck:
Κ ειμαι σιγουρος οτι αν σε ειχε τρακαρει καποια θειτσα που θα ειχε περασει με κοκκινο,δεν θα σε νοιαζε καθολου αν θα σου κλαιγονταν και αν θα αναγνωριζε την μαλακια της...Θα προσπαθουσες να την σκισεις...!

Ειλικρινα ειμαι περιεργος να ακουσω ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ θα πεις στον διοικητη που περασες με κοκκινο....Γιατι δεν το εκανες καταλαθος οπως λες,εν γνωση σου περασες...Αν ερχοσουν τεζα και δεν προλαβαινες να φρεναρεις γιατι δεν ηξερες το φαναρι και για να μην ρισκαρεις πτωση περνουσες,θα ελεγα δεν παει στο διαολο.Αλλα εσυ δεν εκανες αυτο:nono:

Το προβλημα μου δεν ειναι η μαλακια που εκανες.Ολοι οσοι οδηγαμε καποια στιγμη το εχουμε κανει/θα το κανουμε...Ανθρωπινα ειναι τα λαθη!!!Αλλα μετα δεν θα παμε να κλαφτουμε και στον διοικητη...:nono: :nono: :nono: Αφου την εκανες την μαλακια να την πληρωσεις...:winka:

Banana hammock*
20/04/2010, 17:41
Πρέπει κάποτε να σταματήσει το φαινόμενο, όταν μας λένε για τρίτους που έκαναν εξόφθαλμες παρανομίες κάθε είδους και κατάφεραν να βγουν ασπροπρόσωποι χωρίς να πληρώσουν κανενός είδους τίμημα, να ανασηκώνουμε τους ώμους και να λέμε "καλως ήρθες στην Ελλάδα" κ.ά, τέτοια χαριτωμένα, αλλά όταν αφορά εμάς τους ίδιους να ψάχνουμε όλες τις πιθανές διεξόδους για να αποφύγουμε τις συνέπειες των πράξεών μας, όταν αυτές αφορούν το τομάρι μας.
Πες ευχαριστώ στον τροχονόμο και φύγε. Έσφαλες; Αυτή είναι η τιμωρία σου. Προσωπικά θέλω ο συμπολίτης μου, που θα βρεθεί σε ανάλογες συνθήκες, να σκεφτεί "ας πατήσω το φρένο καλύτερα, μην τυχόν και χτυπήσω κάνέναν πεζό".
Εφόσον όμως δε ζούμε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο, τότε και το "ας πατήσω φρένο, μην τυχόν και μου χώσουν κι άλλο τριακοσάρι στον πισινούλη", προσωπικά μου αρκεί!

Xrated
20/04/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Για το τι γίνεται με τις κλήσεις και τις ενστάσεις δεν έχω ιδέα. Παρακάτω διάβασε αν θες τα πέντε πράματα που θέλω να πω.

Εγώ προσωπικά ούτε να σε προσβάλω ήθελα ούτε να το παίζω έξυπνος. Έχεις γραφτεί στο forum εννιά μήνες περίπου και έχεις 160 δημοσιεύσεις. Αυτό σημαίνει ότι παρακαλουθείς το forum καθημερινά. Το οποίο με τη σειρά του σημαίνει ότι το ψάχνεις το θέμα οδήγηση και μηχανάκι και καλά κάνεις. Και το πιστεύω ότι είσαι πάνω από το μέσο όρο οδηγού και όλων αυτών που βλέπεις γύρω σου. Και εγώ το ίδιο αισθάνομαι για τον εαυτό μου. Απλά προσπάθησε κάθε φορά να σκέφτεσαι ξεχωριστά κάθε τι αν είναι σωστό ή λάθος. Το ότι η πλειοψηφία είναι όπως είναι, ενώ εγώ κι εσύ καλύτεροι, δεν σημαίνει ότι πρέπει να μας χαριστεί ένα λάθος μας. ;)

Για το κόκκινο κράζουνε πολλοί επειδή είναι από τις σοβαρότερες παραβάσεις. Δεν είναι παρκάρισμα στο πεζοδρόμια ή διήθηση ή εξάτμιση που το κουβεντιάζουμε το θέμα. Αλλά βλέπω ότι αυτό το καταλαβαίνεις από μόνος σου και είναι καλό. Μπράβο σου κιόλας που παραδέχεσαι και δε λες μα και μου, να ήταν πορτοκαλί κλπ.

Τα 350 τσούζουν το καταλαβαίνω, κι εγώ φοιτητής είμαι και συντηρώ τη μηχανή με δικά μου χρήματα. Απλά αυτό είναι και το νόημα του προστίμου. Αν ήταν 10 ευρώ δεν θα ένοιαζε κανένα. Για εμένα τα χρήματα θα έπρεπε να ήταν η αφορμή να προβληματιστείς, όχι ο λόγος για να μην ξαναπεράσεις με κόκκινο. Το κόκκινο δεν πρέπει να το περνάει ο καθένας επειδή κατανοεί το λόγο που υπάρχει εκεί και τι εξυπηρετεί.

Όλα αυτά τα γράφω επειδή πιστεύω ότι σκαμπάζεις πέντε πράγματα και σκέφτεσαι. Αν πίστευα ότι είσαι π@π@ρ@ς που κοιτάει πως θα τη βολέψει επειδή του έκατσε η στραβή δεν θα ασχολιόμουν. :wave2:
δεν ελεγα για σενα φιλε μου που εκανες τον εξυπνο συμφωνω με οσα λες και σε ευχαριστω...Γενικα δεν κανω τετοιες μαλακιες απλα βλεποντας τον αλλον με το φορτηγο να στριβει παναργα μπροστα μου τον πηρα σαν καλυψη και εστριψα και εγω..λαθος

Xrated
20/04/2010, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ναι αλλα για να παρεις το δευτερο που εχει και τα 2 πανω πρεπει να παραδωσεις το πρωτο.
Στο ζητανε στο γραφειο Συγκοινωνιων υποχρεωτικα.Αρα ή καποιος υπαλληλος δεν εκανε σωστα την δουλεια του ή εσυ με "πλαγιο τροπο" το εχεις κρατησει...Κ αφου σκεφτεσε να το χρησιμοποιησεις παρανομα για να οδηγας,τι θες να σου πουμε δλδ:confused: Οτι πολυ καλα θα κανεις ....:confused:


Αλλα φυσικα ,Ελλην ειμαστε,παντα ψαχνουμε την λαμογια για να γλιτωσουμε...:yuck:
Κ ειμαι σιγουρος οτι αν σε ειχε τρακαρει καποια θειτσα που θα ειχε περασει με κοκκινο,δεν θα σε νοιαζε καθολου αν θα σου κλαιγονταν και αν θα αναγνωριζε την μαλακια της...Θα προσπαθουσες να την σκισεις...!

Ειλικρινα ειμαι περιεργος να ακουσω ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ θα πεις στον διοικητη που περασες με κοκκινο....Γιατι δεν το εκανες καταλαθος οπως λες,εν γνωση σου περασες...Αν ερχοσουν τεζα και δεν προλαβαινες να φρεναρεις γιατι δεν ηξερες το φαναρι και για να μην ρισκαρεις πτωση περνουσες,θα ελεγα δεν παει στο διαολο.Αλλα εσυ δεν εκανες αυτο:nono:

Το προβλημα μου δεν ειναι η μαλακια που εκανες.Ολοι οσοι οδηγαμε καποια στιγμη το εχουμε κανει/θα το κανουμε...Ανθρωπινα ειναι τα λαθη!!!Αλλα μετα δεν θα παμε να κλαφτουμε και στον διοικητη...:nono: :nono: :nono: Αφου την εκανες την μαλακια να την πληρωσεις...:winka:
Εμενα δεν μου ζητησαν κανενα διπλωμα.Αυτο με τους Ελληνες εχει καταντησει κουραστικο πιστευω.Και να θα παω να πω δικαιλογια για να αποφυγω το προστιμο γιατι δεν μου περισευουν τα λεφτα και ΝΑΙ επρεπε να το σκεφτω αυτο πριν κανω την μαλακια,κακως που δεν το εκανα αλλα μου δινεται ενα περιθωριο.Και σου θετω το εξης ερωτημα,αν εισαι τοσο ηθικος και υποστηριζεις το "εσφαλα,θα πληρωσω".Κανεις μια παρανομια και σου ερχεται ενα προσθιμο 1000Ε.Και εκεινη τη στιγμη περναω εγω ο αστυνομικος ο κολλητος σου και σου λεω "ελα ρε μαλακα σιγα περνα απο το τμημα να στη σβησω απλα μην το ξανακανεις".Τι κανεις? Ειλικρινα παρακαλω

Banana hammock*
20/04/2010, 18:15
Κακώς που σε κλωτσάμε ενώ είσαι πεσμένος κάτω ρε φίλε, γιατί καταλαβαίνω το πρόβλημά σου, αλλά η μόνη λύση είναι να πληρώσεις το πρόστιμο, αν δε θες να συμβάλεις κι εσύ στις αρνητικές στατιστικές που υπάρχουν για τους Έλληνες. Αν έχεις ένα στοιχειώδη αυτοσεβασμό και καταλαβαίνεις πραγματικά το λάθος σου και τις πιθανές συνέπειες που μπορεί να είχε, σε ένα χρόνο από τώρα, η συνείδησή σου θα είναι πολύ πιο ήσυχη από ότι αν σου τη σβήσουν και δεν πληρώσεις τίποτα. Και η θετική πλευρά είναι πως δε θα το ξανακάνεις, ενώ στην περίπτωση που αποφύγεις το πρόστιμο, δεν κόβω και το κεφάλι μου.

camen
20/04/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εμενα δεν μου ζητησαν κανενα διπλωμα.Αυτο με τους Ελληνες εχει καταντησει κουραστικο πιστευω.Και να θα παω να πω δικαιλογια για να αποφυγω το προστιμο γιατι δεν μου περισευουν τα λεφτα και ΝΑΙ επρεπε να το σκεφτω αυτο πριν κανω την μαλακια,κακως που δεν το εκανα αλλα μου δινεται ενα περιθωριο.Και σου θετω το εξης ερωτημα,αν εισαι τοσο ηθικος και υποστηριζεις το "εσφαλα,θα πληρωσω".Κανεις μια παρανομια και σου ερχεται ενα προσθιμο 1000Ε.Και εκεινη τη στιγμη περναω εγω ο αστυνομικος ο κολλητος σου και σου λεω "ελα ρε μαλακα σιγα περνα απο το τμημα να στη σβησω απλα μην το ξανακανεις".Τι κανεις? Ειλικρινα παρακαλω

Δεν εχω αστυνομικους φιλους και φροντιζω ωστε να μην φαω προστιμο...
Κ οσα εχω φαει, τα εχω πληρωσει...:winka:


Μπορεις να κανεις οτι θες,και να πεις οσες δικαιολογιες θες και οπου θες...
Εγω παντως αν ημουν διοικητης και ερχοσουν να μου κλαφτεις,μιας και θα του εχουν κλαφτει 1000αδες και σιγουρα ξερει οτι τον δουλευεις,αν περνουσε απο το χερι μου οχι μονο δεν θα σου εσβηνα τπτ αλλα θα σου κρατουσα και το διπλωμα αλλο τοσο ...:evil:


Γτ και ο μπατσος που σε εγραψε,ηταν βεβαιος οτι το περασες σκοπιμα.Δεν νομιζω να σε εγραφε αν εβλεπε οτι ειχες πλακωθει στα φρενα και απλα δεν προλαβες μα σταματησεις...Σε ειδε οτι περασες επειδη ετσι γουσταρες,πραγμα μου ομολογεις και ο ιδιος...Εσυ,ειλικρινα,τι θα πεις στον διοικητη δλδ:confused:

Πες μου γτ θελω να γελασω λιγακι....


:D

Xrated
20/04/2010, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν εχω αστυνομικους φιλους και φροντιζω ωστε να μην φαω προστιμο...
Κ οσα εχω φαει, τα εχω πληρωσει...:winka:


Μπορεις να κανεις οτι θες,και να πεις οσες δικαιολογιες θες και οπου θες...
Εγω παντως αν ημουν διοικητης και ερχοσουν να μου κλαφτεις,μιας και θα του εχουν κλαφτει 1000αδες και σιγουρα ξερει οτι τον δουλευεις,αν περνουσε απο το χερι μου οχι μονο δεν θα σου εσβηνα τπτ αλλα θα σου κρατουσα και το διπλωμα αλλο τοσο ...:evil:


Γτ και ο μπατσος που σε εγραψε,ηταν βεβαιος οτι το περασες σκοπιμα.Δεν νομιζω να σε εγραφε αν εβλεπε οτι ειχες πλακωθει στα φρενα και απλα δεν προλαβες μα σταματησεις...Σε ειδε οτι περασες επειδη ετσι γουσταρες,πραγμα μου ομολογεις και ο ιδιος...Εσυ,ειλικρινα,τι θα πεις στον διοικητη δλδ:confused:

Πες μου γτ θελω να γελασω λιγακι....


:D
Oχι μονο δεν μου απαντησες αλλα αντιφασκεις κιολας..τη μια λες φροντιζεις να μην τρως κλησεις και μετα λες οσες εχεις φαει τις εχεις πληρωσει αρα πανω απο μια.τρως τελικα η δεν τρως κλησεις?Εισαι τοσο ηθικος για να πληρωσεις αν σου δωθει σιγουρη ευκαιρια να μην το κανεις?Παρολαυτα αν δεν γελας ακομα scroll πανω μια απαντηση και θα λιωσεις.

Allst@rf
20/04/2010, 19:05
να σε ρωτήσω,την ώρα που περνούσες το κόκκινο τι σκέφτηκες; και όταν τελικά σε έγραψε το όργανο τι σκεφτόσουν;
κατά την άποψη μου το κόκκινο είναι η μόνη παράβαση που έχει και ηθική υπόσταση και όχι μόνο νόμιμη...

camen
20/04/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Oχι μονο δεν μου απαντησες αλλα αντιφασκεις κιολας..τη μια λες φροντιζεις να μην τρως κλησεις και μετα λες οσες εχεις φαει τις εχεις πληρωσει αρα πανω απο μια.τρως τελικα η δεν τρως κλησεις?Εισαι τοσο ηθικος για να πληρωσεις αν σου δωθει σιγουρη ευκαιρια να μην το κανεις?Παρολαυτα αν δεν γελας ακομα scroll πανω μια απαντηση και θα λιωσεις.

Μα δεν σε κατακρινω γιατι εφαγες κληση.Αν διαβασεις το προ-προηγουμενο ποστ μου θα δεις οτι γραφω πως τα λαθη ειναι ανθρωπινα!!!
Αλλα το να τρως κληση απο μαλακια που εκανες εν γνωση σου και μετα να θες να σου πουμε και πως να την γλιτωσεις δεν ειναι ακομη μεγαλυτερη μαλακια:confused: :rolleyes:

Φυσικα και εχω φαει κλησεις(οχι κοκκινο φυσικα αλλα μονο για κατι παρανομα παρκαρισματα σε πεζοδρομο...) αλλα δεν κλαιγομαι σε κανεναν...:rolleyes:Ουτε πηγαινω στον διοικητη να κλαφτω για κατι που εκανα εις γνωση μου... :rolleyes:

:a56: για εμενα και κανε οτι νομιζεις...Κ πες μας μετα και εμας για να δουμε ποσο αστειος ησουν ή ποσο μαλακας θα ειναι ο διοικητης αν σε βγαλει καθαρο...

tsioy600
20/04/2010, 20:30
Πες μου γτ θελω να γελασω λιγακι....


:D [/B][/QUOTE]

Το βρισκεις τοσο αστειο ρε μεγαλε?Το οτι καποιος δεν εχει να πλερωσει τη ζημια ασχετως αν εκανε μλκ ή οχι σου φαινεται εξισου αστειο?Το λεω γιατι εχω βρεθει σ'αυτη τη θεση και πολλοι αλλοι φανταζομαι.Και για να παπαρολογησουμε λιγο δλδ τι πιστευεις, οτι αν δωσεις στο κρατος Χ ευρω για την ''χοντρη'' μλκ που εκανες θα εξαγνιστουν οι αμαρτιες σου και θα παψουν να σε τρωνε οι τυψεις?Σαν πολυ ευρωπαιοι δεν γιναμε?? :look: Προσωπικα εκανα ενσταση και σβηστηκε και κοιμηθηκα καλυτερα απο ποτε!! :p

Και κατι τελευταιο..Ποιος δεν εχει βρεθει σε επαρχια, νησι, μια ερημια τελοσπαντων 3-4-5 τα ξημερωματα και εκει που οδηγα βλεπει ενα κοκκινο φαναρι το οποιο στην προκειμενη στιγμη δεν εξυπηρετει τπτ απολυτως.Ορατοτητα απο παντου.Δεν κινειται ουτε κουνουπι!Καθεσαι και περιμενεις το πρασινο και λες απο μεσα σου ''τι στο διαολο περιμενω τωρα εδω?'' και φευγεις..
Τραβηγμενο αλλα υπαρχει.Μπορει το παιδι να μην περασε την κηφισσιας με κοκκινο αλλα ενα δρομακι στο κατω νευροκοπι ας πουμε και να μην υπηρχε ουτε υπονοια για προκληση ατυχηματος.Δεν ειμαι υπερ του να περναω με κοκκινο αλλα ελεος!Μην τους βραζουμε ολους στο ιδιο καζανι!

Ασχετο. Να σε ρωτησω ρε CAMEN, εσυ το KTMακι σου το εχεις με εμφανη πινακιδα, προβλεπε εξατμιση, δεν κανεις σουζες δεν κανεις παντες και πηγαινει σαν καλος και νομιμος κυριος???? :rolleyes:

menelaos46
20/04/2010, 20:36
Και κατι τελευταιο..Ποιος δεν εχει βρεθει σε επαρχια, νησι, μια ερημια τελοσπαντων 3-4-5 τα ξημερωματα και εκει που οδηγα βλεπει ενα κοκκινο φαναρι το οποιο στην προκειμενη στιγμη δεν εξυπηρετει τπτ απολυτως.Ορατοτητα απο παντου.Δεν κινειται ουτε κουνουπι!Καθεσαι και περιμενεις το πρασινο και λες απο μεσα σου ''τι στο διαολο περιμενω τωρα εδω?'' και φευγεις.. Τραβηγμενο αλλα υπαρχει.Μπορει το παιδι να μην περασε την κηφισσιας με κοκκινο αλλα ενα δρομακι στο κατω νευροκοπι ας πουμε και να μην υπηρχε ουτε υπονοια για προκληση ατυχηματος.Δεν ειμαι υπερ του να περναω με κοκκινο αλλα ελεος!Μην τους βραζουμε ολους στο ιδιο καζανι! Ασχετο. Να σε ρωτησω ρε CAMEN, εσυ το KTMακι σου το εχεις με εμφανη πινακιδα, προβλεπε εξατμιση, δεν κανεις σουζες δεν κανεις παντες και πηγαινει σαν καλος και νομιμος κυριος????


Δηλαδη ρε φιλαρακο με τη λογικη αυτη δε θα επρεπε να γραφουν κανεναν...

Αρα επειδη ολοι εχουμε κανει παραβαση να μη παιρνει κληση κανενας...

Αρα ο καθενας να κανει οτι θελει....

Να σου πω κατι, κανενας δε παραδεχεται οτι εκανε μαλακια. Αν οχι κανενας ισως ελαχιστοι.
Ολοι εχουν μια δικαιολογια.


Ωστοσο αν νομιζεις οτι εχεις κατι να πεις η υπαρχει λογος να εξαιρεθεις πηγαινε να κανεις τις ενστασεις σου. Δεν εχεις τιποτα να χασεις.

camen
20/04/2010, 20:40
Ασχετο. Να σε ρωτησω ρε CAMEN, εσυ το KTMακι σου το εχεις με εμφανη πινακιδα, προβλεπε εξατμιση, δεν κανεις σουζες δεν κανεις παντες και πηγαινει σαν καλος και νομιμος κυριος???? :rolleyes:

Θα σου απαντησω μονο σε αυτο γτ ολα τα αλλα οπως ειπα και πιο πανω θεωρουνται ληξαν και ο καθενας κανει οπως νομιζει.

Λοιπον,εχω την πινακιδα μου κανονικα στην θεση της με κανονικο φωτισμο.Μονο που δεν ειναι η κανονικη γτ δε χωρουσε λογω εξατμισεων και εχω φτιαξει μια πιο μικρη αλλα κανονικη και εμφανεστατη.
Οι εξατμισεις μου ειναι παρανομες αλλα το εχω συζητησει αλλου αυτο και τον τροπο που οδηγω ωστε να μην ενοχλω.
Σουζες δεν ξερω να κανω,αλλα αν ο Σοφ αρχισει μαθηματα θα παω για να μαθω και εγω γτ εχω ΚΤΜ και ντρεπομαι που δεν ξερω να κανω σουζες.
Παντες κανω αθελα μου γτ τα λαστιχα μου θελουν πεταμα(ευτυχως εστρωσαν ολη την Πατρα με φρεσκια ασφαλτο...!!!) ...

Ξερεις πιο ειναι το θεμα ομως?!Με αυτα δεν προκειται να αφαιρεσω την ζωη κανενος.Το πολυ πολυ να αγκαλιασω εγω καμια κολωνα αμα ειμαι κουλαδι και να με κλαιει η μανουλα μου.Ενω ο φιλος,περνωντας κοκκινο ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ(γτ αμα ελεγε πως απλα δεν προλαβε να σταματησει θα το θεωρουσα ανθρωπινο...!!!)ειναι ενας ΕΝ ΔΥΝΑΜΗ "δολοφονος".Γτ εκεινη την στιγμη ηταν πανευκολο να περνα ενας συναδερφος μοτοσυκλετιστης και τωρα να λεγαμε αλλα...


Και ακομη και ετσι,ξαναεγραψα οτι ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΚΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ(να περασει κοκκινο) αλλα για την δευτερη μαλακια του,αυτη του να μας κλαιγεται οτι δεν εχει λεφτα να πληρωσει και θελει ο διοικητης να τον αθωωσει.

faraway
20/04/2010, 20:45
μην τσακώνεστε τζάμπα !!!

φίλε x rated αν έχεις γνωστό αστυνόμικο που να ξέρει το συγκεκριμένο διοικητή τότε πήγαινε !!

αν δεν έχεις μην κάνεις καν το κόπο , θα περιμένουν άλλοι 50 μαζί με σένα , και το πιθανότερο είναι να σε κράξει κιόλας και να του πεις και ευχαριστώ.

Κάνε το σκατό σου παξιμάδι για ένα μήνα , και άσε την εξάτμιση για άλλη φορά.!!!:wave2:

camen
20/04/2010, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
και το πιθανότερο είναι να σε κράξει κιόλας και να του πεις και ευχαριστώ.



Κ μετα ελα να μας τα γραψεις να γελασει και εμας το χειλακι μας.....:rotflmao: :rotflmao:

menelaos46
20/04/2010, 20:56
Εγω προτεινω να πας και να πεις την αληθεια.
Ξερετε κατι εκανα μαλακια αλλα δεν εχω μια...
Με ευγενικο τροπο ισως γινει κατι.

camen
20/04/2010, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εγω προτεινω να πας και να πεις την αληθεια.
Ξερετε κατι εκανα μαλακια αλλα δεν εχω μια...
Με ευγενικο τροπο ισως γινει κατι.

Αυτο θα ηταν πιο αντρικιο παντως...:beer: :beer: :beer:
Εκανα αυτο και αυτο απο μαλακια μου το παραδεχομαι(οπως πραγματικα το εκανες ,οχι δεν ειδα,μα,μου...)
Αλλα να πληρωσω ΔΕΝ εχω.

Κ το παθημα να σου γινει μαθημα...
:winka: :beer:

tsioy600
20/04/2010, 21:01
Ωραιος ο Camen.. Αμα δεις οτι δεν τα καταφερνεις πουλαει ενα φιλαρακι ενα serow! :rotflmao:
Και αν θες την γνωμη μου (που δεν τη θες) ενα κουλαδι με ενα LC4 που τραβαει κατα λαθος παντες και δεν ειναι σε θεση να ελεγξει την μηχανη του ειναι αρκετα επικινδυνο για προκληση ατυχηματος περα απο την δικη του ασφαλεια! :wave2:

camen
20/04/2010, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsioy600
Ωραιος ο Camen.. Αμα δεις οτι δεν τα καταφερνεις πουλαει ενα φιλαρακι ενα serow! :rotflmao:
Και αν θες την γνωμη μου (που δεν τη θες) ενα κουλαδι με ενα LC4 που τραβαει κατα λαθος παντες και δεν ειναι σε θεση να ελεγξει την μηχανη του ειναι αρκετα επικινδυνο για προκληση ατυχηματος περα απο την δικη του ασφαλεια! :wave2:

Το οτι δεν ξερω να κανω σουζες και παντες δεν σημαινει οτι δεν ξερω να οδηγαω(παρολο που σε ειρωνευομαι αν το καταλαβες...)...
Αφηνω τις σουζες/παντες για αυτους με τα μικρα τσουτσουνια...Εγω και την εχω μεγαλη και γκομενα εχω οποτε ευχαριστιεμαι ΟΔΗΓΗΣΗ διαφορετικα ...:wave2:

p@nos
20/04/2010, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Το οτι δεν ξερω να κανω σουζες και παντες δεν σημαινει οτι δεν ξερω να οδηγαω...




το οτι εισαι κουλαδι ειναι γνωστο ρε νταξ...



αλλα 1η δεν εχεις ανοιξει ποτε?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
20/04/2010, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

αλλα 1η δεν εχεις ανοιξει ποτε?




Την κραταω για οταν θα σε πετυχω σε κανενα φαναρι...Κ εννοειται οτι δεν σταματαμε στα κοκκινα...
Οποιος φτασει ζωντανος στην toyota κερδιζει...:winka: :D

p@nos
20/04/2010, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Την κραταω για οταν θα σε πετυχω σε κανενα φαναρι...Κ εννοειται οτι δεν σταματαμε στα κοκκινα...
Οποιος φτασει ζωντανος στην toyota κερδιζει...:winka: :D


απο σημερα μπορει να με πετυχεις σε οποιοδηποτε φαναρι γι'αυτο προσεχε τι λες



:evil: :evil: :a43: :a39:

camen
20/04/2010, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
απο σημερα μπορει να με πετυχεις σε οποιοδηποτε φαναρι γι'αυτο προσεχε τι λες



:evil: :evil: :a43: :a39:

Ξερω πολυ καλα τι λεω...:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :smokin:
Την πινακιδα πες μου,μην ανοιξω με κανεναν ασχετο και καψω και τσαμπα Μπετζινα...:alien:

granazi
20/04/2010, 21:14
τελικα για να καταλαβω........................ο camen με τον p@nos περνανε με κοκκινα κανοντας τετιμπο'ι'σμους και οι κλησεις πανε στο αλλο το παληκαρι για πληρωμη?
:smokin:

p@nos
20/04/2010, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ξερω πολυ καλα τι λεω...:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :smokin:
Την πινακιδα πες μου,μην ανοιξω με κανεναν ασχετο και καψω και τσαμπα Μπετζινα...:alien:


δε την θυμαμαι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



αλλα επειδη τριβεσαι στην αγκλιτσα του γιδοβοσκου, μπορουμε να κανονισουμε ενα τρυφερο τετ-α-τετ οποτε θες:blush:

camen
20/04/2010, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
τελικα για να καταλαβω........................ο camen με τον p@nos περνανε με κοκκινα κανοντας τετιμπο'ι'σμους και οι κλησεις πανε στο αλλο το παληκαρι για πληρωμη?
:smokin:




:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

camen
20/04/2010, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δε την θυμαμαι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



αλλα επειδη τριβεσαι στην αγκλιτσα του γιδοβοσκου, μπορουμε να κανονισουμε ενα τρυφερο τετ-α-τετ οποτε θες:blush:

Με αρεσουν τα αυθορμητα πραγματα.....................:D :alien:

p@nos
20/04/2010, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Με αρεσουν τα αυθορμητα πραγματα.....................:D :alien:


και αυθορμητα κανονιζεται...εσυ μπορει να μη το εχεις δει το δικο μου...αλλα εχω δει εγω το δικο σου...

:a36:




LC4 με δυο κwl0τρυπιδες μονο ενα εχει η πατρα

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

camen
20/04/2010, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

LC4 με δυο κwl0τρυπιδες μονο ενα εχει η πατρα





:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Κ μια η δικια μου=3:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Εσενα πως θα σε γνωριζω?!Θα εχεις ενα γαρουφαλακι στο πετο?!:rolleyes:

p@nos
20/04/2010, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Κ μια η δικια μου=3:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Εσενα πως θα σε γνωριζω?!Θα εχεις ενα γαρουφαλακι στο πετο?!:rolleyes:


το μηχανακι κανει μπαμ απο χιλιομετρα ρεεεεεεεεε(δε θελω κακοηθιες:rotflmao: )



και εχει και κουκλο αναβατη επανω...
:a22:

camen
20/04/2010, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

και εχει και κουκλο αναβατη επανω...
:a22:

Ωπ σε επιασα......Δεν φοραμε κρανος τωρα με το ducati για να ριχνουμε γκομενακια ε?:evil: :smokin:
Οτι και να κανεις θα ριχνω περισσοτερα...:p

Πλακα πλακα τιροπιτουλα μου,να κανονισουμε να βρεθουμε απο κοντα να σε ασημωσουμε κιολας.:winka:

p@nos
20/04/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ωπ σε επιασα......Δεν φοραμε κρανος τωρα με το ducati για να ριχνουμε γκομενακια ε?:evil: :smokin:
Οτι και να κανεις θα ριχνω περισσοτερα...:p

Πλακα πλακα τιροπιτουλα μου,να κανονισουμε να βρεθουμε απο κοντα να σε ασημωσουμε κιολας.:winka:


εννοειται...και μαυρο γυαλι για εξτρα κακια(και το βραδυ!):eek: :bawl: :rotflmao:


κανονιστε κανα καφε ριο ρε απογευμα...να αραξουμε να χαζευουμε τα μηχανακια(και τα γκομενακια) :blush:


εγω στα ψηλαλωνια δεν αλωνιζω εχω αλλεργια:lol: :lol: :lol:

camen
20/04/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εννοειται...και μαυρο γυαλι για εξτρα κακια(και το βραδυ!):eek: :bawl: :rotflmao:


κανονιστε κανα καφε ριο ρε απογευμα...να αραξουμε να χαζευουμε τα μηχανακια(και τα γκομενακια) :blush:


εγω στα ψηλαλωνια δεν αλωνιζω εχω αλλεργια:lol: :lol: :lol:
Εχεις πμ...........:blush: :blush: :blush:

Xrated
20/04/2010, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsioy600
Πες μου γτ θελω να γελασω λιγακι....


:D

Το βρισκεις τοσο αστειο ρε μεγαλε?Το οτι καποιος δεν εχει να πλερωσει τη ζημια ασχετως αν εκανε μλκ ή οχι σου φαινεται εξισου αστειο?Το λεω γιατι εχω βρεθει σ'αυτη τη θεση και πολλοι αλλοι φανταζομαι.Και για να παπαρολογησουμε λιγο δλδ τι πιστευεις, οτι αν δωσεις στο κρατος Χ ευρω για την ''χοντρη'' μλκ που εκανες θα εξαγνιστουν οι αμαρτιες σου και θα παψουν να σε τρωνε οι τυψεις?Σαν πολυ ευρωπαιοι δεν γιναμε?? :look: Προσωπικα εκανα ενσταση και σβηστηκε και κοιμηθηκα καλυτερα απο ποτε!! :p

Και κατι τελευταιο..Ποιος δεν εχει βρεθει σε επαρχια, νησι, μια ερημια τελοσπαντων 3-4-5 τα ξημερωματα και εκει που οδηγα βλεπει ενα κοκκινο φαναρι το οποιο στην προκειμενη στιγμη δεν εξυπηρετει τπτ απολυτως.Ορατοτητα απο παντου.Δεν κινειται ουτε κουνουπι!Καθεσαι και περιμενεις το πρασινο και λες απο μεσα σου ''τι στο διαολο περιμενω τωρα εδω?'' και φευγεις..
Τραβηγμενο αλλα υπαρχει.Μπορει το παιδι να μην περασε την κηφισσιας με κοκκινο αλλα ενα δρομακι στο κατω νευροκοπι ας πουμε και να μην υπηρχε ουτε υπονοια για προκληση ατυχηματος.Δεν ειμαι υπερ του να περναω με κοκκινο αλλα ελεος!Μην τους βραζουμε ολους στο ιδιο καζανι!
Ασχετο. Να σε ρωτησω ρε CAMEN, εσυ το KTMακι σου το εχεις με εμφανη πινακιδα, προβλεπε εξατμιση, δεν κανεις σουζες δεν κανεις παντες και πηγαινει σαν καλος και νομιμος κυριος???? :rolleyes: [/B] Χαιρομαι που υπαρχει καποιος που βλεπει αντικειμενικα τα πραγματα.Σε αυτα τα ακυρα φαναρια που λες φαντασου περιμενω και 4-5ωρα το χαραμα.Μια φορα την εκανα και εγω επειδη βιαζομουν και αυτο το εκανα επειδη ειχα για καλυψη το φορτηγο αλλα αυτη τη μια μου κατσε...Οσον αφορα το νομοταγη camen που νομιζει οτι εκανα αυτο το τοπικ για να ΚΛΑΦΤΩ......Αντε και μοναχος στο Αγιον Ορος..Θα πηγαινεις και με το ktm στο mute mode που το βαζεις για να μην ενοχλεις..και θα κανεις και μικρες αλλα ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΕΣ σουζες.

Xrated
20/04/2010, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
τελικα για να καταλαβω........................ο camen με τον p@nos περνανε με κοκκινα κανοντας τετιμπο'ι'σμους και οι κλησεις πανε στο αλλο το παληκαρι για πληρωμη?
:smokin:
χαχαχααχχαχαχαχαχααχχαχαα

Xrated
20/04/2010, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εγω προτεινω να πας και να πεις την αληθεια.
Ξερετε κατι εκανα μαλακια αλλα δεν εχω μια...
Με ευγενικο τροπο ισως γινει κατι.
Τελικα αυτο αποφασισα να κανω φιλε μου.ευχαριστω

Xrated
20/04/2010, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
να σε ρωτήσω,την ώρα που περνούσες το κόκκινο τι σκέφτηκες; και όταν τελικά σε έγραψε το όργανο τι σκεφτόσουν;
κατά την άποψη μου το κόκκινο είναι η μόνη παράβαση που έχει και ηθική υπόσταση και όχι μόνο νόμιμη...
τι ενοεις ηθικη?Η παραπανω ερωτηση ειναι ρητορικη η να απαντησω =D

camen
20/04/2010, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Τελικα αυτο αποφασισα να κανω φιλε μου.ευχαριστω

Aμα το κανεις θα σε παραδεχτω :beer: :beer: :beer:

Αλλα ειπαμε,οχι δικαιολογιες του τυπου δεν το ειδα,ηταν το φορτηγο και τετοια(εγω για αυτο σε κατακρινω τοση ωρα...)...
Το ειδα,το εγραψα στα αρχιδια μου και περασα μαζι με το φορτηγο γτ νομιζα οτι δεν κινδυνευα(γτ ετσι δειχνεις οτι εχεις τα @ρχιδι@ και το παραδεχεσε και οτι πραγματικα ξερεις οτι εκανες λαθος!!!)...:winka:


Αν το κανεις θα σε συγχαρω...:beer: :beer: :beer:

chr1s_86
20/04/2010, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Χαιρομαι που υπαρχει καποιος που βλεπει αντικειμενικα τα πραγματα.Σε αυτα τα ακυρα φαναρια που λες φαντασου περιμενω και 4-5ωρα το χαραμα.Μια φορα την εκανα και εγω επειδη βιαζομουν και αυτο το εκανα επειδη ειχα για καλυψη το φορτηγο αλλα αυτη τη μια μου κατσε..

Τελικά πέρασες με πορτοκαλί όπως είπες στην αρχή ή το περάσατε το κόκκινο από στάση, μαζί με το φορτηγό; :rolleyes:

tsioy600
20/04/2010, 23:15
Ελα Camen σου βρηκα
εργαλείο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91872) !!!
Εχει και μεγαλυτερη σελα απο το KTM για να βολευεις και το τεραστιων διαστασεων πεος σου!!:rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

camen
20/04/2010, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsioy600
Ελα Camen σου βρηκα
εργαλείο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91872) !!!
Εχει και μεγαλυτερη σελα απο το KTM για να βολευεις και το τεραστιων διαστασεων πεος σου!!:rotflmao: :rotflmao: :bigcry:


Το αστειο δεν το βλεπω βασικα,αλλα ας γελασω να μην σου κακοφανει...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

idi
20/04/2010, 23:48
δε θα σχολιάσω το γεγονος και τεσπα δεν καίγομαι κιολλας αλλα κόλλησα σε αυτο που εγραψες οτι εισαι φοιτητής και ελπιζεις να στη χαρίσουν για αυτο....

καλα ρε φιλε... να σουν ανάπηρος, πολύτεκνος και φτωχός, εστω φανταρος το καταλαβαινω.... αλλα φοιτητής????

αν ημουν διοικητής και ερχοσουν με τετοια δικαιολογία θα σου ελεγα ενα μεγαλοπρεπεστατο" ΣΤΑ @@ ΜΟΥ!!!!!! " ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧ :rotflmao: :rotflmao:

ελεος σε λιγο θα "λυπόμαστε" και τις χορεύτριες....:rotflmao: :rotflmao:

McTalas
21/04/2010, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και τις χορεύτριες....:
τι? εγινε κατι με τα κοριτσια????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
21/04/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
τι ενοεις ηθικη?Η παραπανω ερωτηση ειναι ρητορικη η να απαντησω =D

θα σε παρακαλούσα να απαντούσες...
Το κόκκινο έχει την ιδιότητα να μην μπορεί να αποδειχθεί εκ τον υστέρων ,την ώρα δηλαδή που θα έρθει η τροχαία(εχω που τα λέμε πλέον ακόμα και καραμπίνατες παραβάσεις με ατύχημα να γίνει,ο περισσότερος κόσμος έχει γίνει τόσο αναίσθητος που δεν παραδέχεται το λάθος του αλλά προσπαθεί να βγει και παναγία από πανώ).
Η αδερφή μου πριν 2 χρόνια είχε τροχαίο ,γιατί η απέναντι τις παραβίασε το κόκκινο.όταν ήρθε η τροχαία ,όχι μόνο δε παραδέχτηκε την παράβαση της αλλά είπε ότι η αδερφή μου παραβίασε κο κόκκινο και άρχισε να κλαίγέται κιόλας γιατί είχε και το παιδί τις μέσα.ύστερα από κανα δύο μήνες της ήρθε της αδερφής μου στο σπίτι χαρτί που την καλούσε να παραστεί σε δίκη για το εν λόγω τροχαίο ,ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΎΜΕΝΗ.

menelaos46
21/04/2010, 16:01
Τις χωρευτριες σιγουρα θα τις λυποταν καποιος....



Καταλαβαινετε τι εννοω. Αστοχο το παραδειγμα....

:smokin:

Xrated
21/04/2010, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Τελικά πέρασες με πορτοκαλί όπως είπες στην αρχή ή το περάσατε το κόκκινο από στάση, μαζί με το φορτηγό; :rolleyes:
οχι απο σταση πορτοκαλι που οταν εφτασα κοντα εγινε κοκκινο.Ηταν παραβαση σαν αυτη στο φαναρι βουλιαγμενης για αλιμου που κανουν αρκετοι αν περνας απο κει.Οχι πως δικαιολογει κατι απλα να για να καταλαβεις την κατασταση.

Xrated
21/04/2010, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε θα σχολιάσω το γεγονος και τεσπα δεν καίγομαι κιολλας αλλα κόλλησα σε αυτο που εγραψες οτι εισαι φοιτητής και ελπιζεις να στη χαρίσουν για αυτο....

καλα ρε φιλε... να σουν ανάπηρος, πολύτεκνος και φτωχός, εστω φανταρος το καταλαβαινω.... αλλα φοιτητής????

αν ημουν διοικητής και ερχοσουν με τετοια δικαιολογία θα σου ελεγα ενα μεγαλοπρεπεστατο" ΣΤΑ @@ ΜΟΥ!!!!!! " ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧ :rotflmao: :rotflmao:

ελεος σε λιγο θα "λυπόμαστε" και τις χορεύτριες....:rotflmao: :rotflmao:
Πριν απαντησω να σε ρωτησω αν εχεις υπαρξει φοιτητης.

Xrated
21/04/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
θα σε παρακαλούσα να απαντούσες...
Το κόκκινο έχει την ιδιότητα να μην μπορεί να αποδειχθεί εκ τον υστέρων ,την ώρα δηλαδή που θα έρθει η τροχαία(εχω που τα λέμε πλέον ακόμα και καραμπίνατες παραβάσεις με ατύχημα να γίνει,ο περισσότερος κόσμος έχει γίνει τόσο αναίσθητος που δεν παραδέχεται το λάθος του αλλά προσπαθεί να βγει και παναγία από πανώ).
Η αδερφή μου πριν 2 χρόνια είχε τροχαίο ,γιατί η απέναντι τις παραβίασε το κόκκινο.όταν ήρθε η τροχαία ,όχι μόνο δε παραδέχτηκε την παράβαση της αλλά είπε ότι η αδερφή μου παραβίασε κο κόκκινο και άρχισε να κλαίγέται κιόλας γιατί είχε και το παιδί τις μέσα.ύστερα από κανα δύο μήνες της ήρθε της αδερφής μου στο σπίτι χαρτί που την καλούσε να παραστεί σε δίκη για το εν λόγω τροχαίο ,ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΎΜΕΝΗ.
Οχι φιλε παραδεχομαι το λαθος μου και ατυχημα να γινοταν δεν προκειται να κρυβομουν.Ακομα και να σκοτωνα καποιον δεν προκειται να τον παρατουσα.Οταν με εριξαν με τη μηχανη και με παρατησαν ναι αν τον εβρισκα θα τον σαπιζα.Παρολαυτα αν σταματαγε ο ανθρωπος και ζηταγε συγνωμη προσωπικα αντιδρω σαν να μην εγινε.

daz
23/04/2010, 09:31
Είπες πως πέρασες έχοντας κάλυψη ένα φορτηγό. Να υποθέσω πως την κλήση την φάγατε και οι δύο? Έτσι από περιέργεια ρωτάω επειδή δεν το ανέφερες κάπου. Στην ερώτησή σου δυστυχώς δεν γνωρίζω για να απαντήσω.

Xrated
23/04/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Είπες πως πέρασες έχοντας κάλυψη ένα φορτηγό. Να υποθέσω πως την κλήση την φάγατε και οι δύο? Έτσι από περιέργεια ρωτάω επειδή δεν το ανέφερες κάπου. Στην ερώτησή σου δυστυχώς δεν γνωρίζω για να απαντήσω.
Nαι μαζι τη φαγαμε... Τελικα πηγα και μου ειπαν οτι δεν γινεται να κοψουν τιποτα αυτη την περιοδο και για κανεναν...

Tpap
23/04/2010, 15:44
Δεν τους εξήγησες όπως πρέπει, μάλλον.... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48&NR=1

koulis19
23/04/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν τους εξήγησες όπως πρέπει, μάλλον.... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48&NR=1 Φαντασου τον μεσα στο τμημα να τα λεει ακριβως ετσι.:lol: :lol:

McTalas
23/04/2010, 15:54
τι θα γινει τελικα????


θα την πληρωσει ο φιλος την κληση, να κλεισει αυτο το ριμαδο θρεντ???

faraway
23/04/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν τους εξήγησες όπως πρέπει, μάλλον.... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48&NR=1

:lol: :bawl: :lol: :bawl:

zolotas
23/04/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Nαι μαζι τη φαγαμε... Τελικα πηγα και μου ειπαν οτι δεν γινεται να κοψουν τιποτα αυτη την περιοδο και για κανεναν...

πλερωσε τα μισα και εισαι οκ .......σκεψου οτι τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι και χειροτερα ......ατυχημα ........:beer: :beer:

βασικα ,επρεπε να το παλεψεις οταν σε σταματησαν ....πχ να σε γραψουν για κρανος

Xrated
23/04/2010, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τι θα γινει τελικα????

θα την πληρωσει ο φιλος την κληση, να κλεισει αυτο το ριμαδο θρεντ???
ναι αλλα εσυ τι θα δωσεις?Μεχρι τωρα εχω μαζεψει 300 απο τους υπολοιπους που μπηκαν.Δεν φευγεις ετσι απλα απ το θρεντ....

idi
23/04/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Πριν απαντησω να σε ρωτησω αν εχεις υπαρξει φοιτητης.


γαμησε τα κλαιω την ωρα και τη στιγμη που τελιωσα απο τα βασανα.... ασε πικρα μεγαλη ... καφε στο καφε και συναυλια στη συναυλια... γκομενακια... ξενυχτια.... πικρα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrated
23/04/2010, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
γαμησε τα κλαιω την ωρα και τη στιγμη που τελιωσα απο τα βασανα.... ασε πικρα μεγαλη ... καφε στο καφε και συναυλια στη συναυλια... γκομενακια... ξενυχτια.... πικρα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αρα δεν το συνεχιζω καποιον δεν τον συμφερει =D