PDA

View Full Version : Κλήση...Και τώρα τι κάνω?



fazya
20/04/2010, 05:49
Μου ήρθε κλήση απο φωτογραφικο ραντάρ για 340 ευρώ και αφα'ιρεση διπλώματος για 2 μήνες!!!!!!!!!!!!!

Αντε εντος 10 ημερών το προστιμο ειναι 170 αλλά το δίπλωμα...
Καμμιά ιδέα????????

George_M.
20/04/2010, 06:00
1) να μην ξανατρεξεις τοσο..
2)οσο πιο γρηγορα τις παραδοσεις τοσο πιο γρηγορα θα τις παρεις
3)απο κανενα θειο,θεια στην τροχαια πως παμε?

faraway
20/04/2010, 06:40
από ποιο δρόμο ???:confused:

zisisx
20/04/2010, 07:46
ναι φιλε πες σε ποιο δρομο να ξερουμε...αν επιτρεπεται με ποσα πηγαινες???!!!

trelf
20/04/2010, 08:45
φιλε δυο μηνες χωρις διπλωμα ειναι τρελα!!!

αν μπορεις να επικαλεστεις οτι οδηγουσε η γιαγια σου,η μανα σου,καποιος αλλος τελοςπαντων.....και να παρουν το δικο της/του διπλωμα αφου πιθανον να το χρειαζεται λιγοτερο απο εσενα.....καντο!!!!

επισης μια αλλη σκεψη ειναι να επικαλεστεις απωλεια διπλωματος....το εχασες!!!!!οποτε βγαλε καινουριο....να σου κρατησουν αυτο!!!!και μετα αν θες ρισκαρεις να οδηγεις με το αλλο,σε περιπτωση ελεγχου θα εχεις να δειχνεις....αλλα εαν τρακαρεις....ΤΗΝ εβαψες!!!!

(βεβαια αν λογω δουλειας ΠΡΕΠΕΙ να οδηγεις.....εγω θα το ρισκαρα....)

το ιδιο επαθαν και δυο φιλοι τον περασμενο χρονο....δεν χαριζουν...δυο μηνες πικρα και οι δυο...

καλη τυχη!

Cpt. Haddock
20/04/2010, 08:51
Εχετε πολλές γιαγιάδες με άδεια οδήγησης; :confused:

Gandalf dr685sm
20/04/2010, 09:32
Αν σε πιάσουν με δίπλωμα που έχει δηλωθεί ώς κλεμμένο, απώλεια κτλ... απλά δεν ξεμπερδεύεις με τίποτα.

Πας για εξακρίβωση στοιχείων αρχικά (μιας και μπορεί να είναι πλαστό ή δεν ξέρω τι) , ορίζεται δικάσιμος και δεν συμμαζεύεται.

Στην θέση σου απλά θα παρέδιδα δίπλωμα, θα πλήρωνα πρόστιμο και θα μου γινόταν μάθημα όσον αφορά τα όρια ταχύτητος.. .γιατί για να σου έρθει στο σπίτι και τόσο μεγάλο ποσό , σίγουρα έκανες χαμηλή πτήση με την μηχανή σου.


Gandalf

Banana hammock*
20/04/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχετε πολλές γιαγιάδες με άδεια οδήγησης; :confused:

Μία. Την άλλη την έφερε καπάκι και από τότε οδηγεί μόνο κουτί. :rolleyes:

mikros boudas
20/04/2010, 10:17
ρε παιδια ποια γιαγια?μηχανη η γιαγια?και ειδικα για παραβαση οριου??
τα λεφτα τα γλιτωνεις και πληρωνεις τα μισα οπως ξερεις αλλα για το διπλωμα δε κανεις κατι.πρεπει να σε απαθανατισε με πολλα χλμ η καμερα οποτε δε νομιζω ο διοικητης/υπευθυνος να στο δωσει για την καλη του την καρδια:beer: δοκιμασε παντως

TROOPER
20/04/2010, 10:27
τι διαβαζω παλι ο καψερος !!!:uplate:

Banana hammock*
20/04/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ρε παιδια ποια γιαγια?μηχανη η γιαγια?και ειδικα για παραβαση οριου??
τα λεφτα τα γλιτωνεις και πληρωνεις τα μισα οπως ξερεις αλλα για το διπλωμα δε κανεις κατι.πρεπει να σε απαθανατισε με πολλα χλμ η καμερα οποτε δε νομιζω ο διοικητης/υπευθυνος να στο δωσει για την καλη του την καρδια:beer: δοκιμασε παντως

Της δικιάς (http://www.youtube.com/watch?v=kwROIZaosiA) μου πάντως της την έσβησε όταν πήγε να τον παρακαλέσει. Του είπε πως της είχε ανεβεί η πίεση και το ζάχαρο που την έκλεισε ένας κουτής και γι' αυτό έφυγε με μπαντιλίκια. Πες του κι εσύ έτσι! Και οι διοικητές άνθρωποι είναι. Αν πρόκειται για θέμα υγείας, δε μένουν ασυγκίνητοι!

transalpblack
20/04/2010, 11:13
εγω φιλε θα σου πω μια πιο πολυ απλη ιδεα.
ουτως η αλλως η φωτογραφια ειναι απο πισω απο το αμαξι και δεν φαινεται ποιος οδηγει.
βαλε καποιον που εχει διπλωμα αλλα δεν οδηγει (μαμα,αδερφη,γιαγια κτλ) να πει οτι οδηγουσε εκεινος και πληρωσε την κληση.
θα του παρουν το διπλωμα και θα το ξαναπαρει μετα πισω και ολα "μελι-γαλα".
δεν εχουν δικαιωμα να σου πουν γιατι οδηγουσε αλλος το οχημα σου αλλα ακομα κι αν το κανουν πες γιατι ειχες στραμπουληξει το ποδι σου και δεν μπορουσες να οδηγησεις διοτι μολις παταγες φρενο ποναγες...:wave2:

NikosR
20/04/2010, 11:22
Τώρα με την κρίση και την ανεργία μήπως δούμε κι αυτό?

ΑΓΓΕΛΙΑ

Ζητείται διπλωματάκιας (κατα το αυτοφοράκιας) με δίπλωμα μηχανής να δηλώσει ότι αυτός οδηγούσε τη μηχανή μου και τον φωτογράφισε η κάμερα. Αμοιβή για κάθε μέρα κατακράτησης του διπλώματος Ευρώ 50 (μαύρα).

sapila racing
20/04/2010, 11:24
:lol: :rotflmao: :wave2:

Εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτο με το στραμπούληγμα... :hypnotize

Φαντάζομαι τωρα τι θα ακούνε αυτοί οι διοικητές κάθε μέρα...

Banana hammock*
20/04/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
:lol: :rotflmao: :wave2:

Εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτο με το στραμπούληγμα... :hypnotize

Φαντάζομαι τωρα τι θα ακούνε αυτοί οι διοικητές κάθε μέρα...

Όντως λίγο γελοίο το στραμπούληγμα. Πες νευροκαβαλίκεμα που έχει πιο επιστημονική χροιά! :rolleyes:

atom_smasher
20/04/2010, 13:36
ε, ας μην πεταγες και συ!