PDA

View Full Version : Καρινα Για Vstrom



Grammarios
20/06/2005, 12:31
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΚΑΡΙΝΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ VSTROM650.ΕΙΔΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 200 ΕΥΡΩ! (ΟΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΥ 120 ΕΥΡΩ). ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ; Η ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ; ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...:confused:

makaronachis
20/06/2005, 23:54
Αν ψάχνεις για καρίνα δεν έχω να προτείνω κάτι.Αν όμως θες παραπάνω προστασία και όχι απλώς ομορφιά θα σου έλεγα να δεις για ποδιά αλουμινίου στο site: www.motoroda.gr.Είναι της Motech.Προσοχή όμως στην συγκεκριμένη ποδιά γιατί κάπου πρέπει να στηριχτεί.....
Επίσης υπάρχει το motorcycle-discovery στην οδό Δοιράνης 90,τηλ. 210-9590151.Από ότι έχω ρωτήσει εντός του Μαίου θα κατασκευάζε αλουμινένιες ποδιές για V-strom 650.Είναι ελληνική εταιρεία.Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τηλ.Τιμή αν θυμάμαι καλά μου είπε γύρω στα 140 ευρώ.Και δεν χρειάζεται κάγκελα ή κάτι άλλο για να στηριχτει.

Grammarios
20/06/2005, 23:58
H ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΘΑ ΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

makaronachis
24/06/2005, 21:07
Grammarie.είδες καμιά ποδιά;.Αν τελικά αγοράσεις κάτι γράψε μας εντυπώσεις να ξέρουμε κι εμείς.

Grammarios
25/06/2005, 00:56
ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΡΩΤΑ.ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΕΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ.

DPF
16/07/2005, 22:54
ΚΑΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΡΑΨΤΕ .

ΛΟΙΠΟΝ SERVICE MANUAL GIA VSTROM 650 KAI 1000


http://motorcycleinfo.calsci.com/VStrom.html

:beer::sun:

DPF
19/07/2005, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΡΩΤΑ.ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΕΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΕ ΑΠΟ ΚΑΡΙΝΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ?
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ .
:beer: :sun:

Grammarios
20/07/2005, 09:35
ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ. ΑΠΟ ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SUZUKI. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΟΜΩΣ AFTERMARKET ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ. ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ. ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ.

Grammarios
23/07/2005, 01:11
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ: ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ). ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ Η ΓΝΗΣΙΑ ΚΑΡΙΝΑ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΜΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ! (ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Μ.Π. ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΑΝΤΟΧΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ) ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΥ ΚΑΜΙΑ; ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ. ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ E-MAIL: kitselis@otenet.gr. ΤΑ ΛΕΜΕ!:wave2:

athandim
26/07/2005, 19:40
Παιδιά, εγώ σήμερα έβαλα της SUZUKI....και καραγουστάρω.
Είναι κούκλα...διακριτική, και "μαζεύει" αρκετά το χώρο στην περιοχή κάτω από το ψυγείο λαδιού...αλλά:

1. Προστασία =0

2.Κόστος=200!!:cry:

(Δε βαριέσαι, μια σπατάλη παραπάνω:smokin: )

Grammarios
26/07/2005, 21:44
ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ Η ΚΑΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΕΤΡΑ; ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΝΤΩΣ!:) :) :)

athandim
27/07/2005, 00:46
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ Η ΚΑΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΕΤΡΑ; ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΝΤΩΣ!:) :) :)


Κλείνει στο πλάϊ και μπροστά και είναι τρύπια από κάτω!!
Όλα αυτά τα ήξερα, αλλά ως κ@υ...μένος με το μοτόρι κόλλησα
με το αισθητικό αποτέλεσμα το οποίο είναι τέλειο (για το γούστο
μου).

Εξάλλου δεν πάω καθόλου χώμα, εκτός από τα λίγα μέτρα μέχρι την παραλία. [Όσοι θέλουν παραπάνω off, μακριά από την πανάκριβη εργοστασιακή καρίνα].

Καλή τύχη με την ιδιοκατασκευή σου και θα περιμένουμε νέα...
:wave2:

makaronachis
29/07/2005, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ: ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ). ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ Η ΓΝΗΣΙΑ ΚΑΡΙΝΑ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΜΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ! (ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Μ.Π. ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΑΝΤΟΧΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ) ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΥ ΚΑΜΙΑ; ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ. ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ E-MAIL: kitselis@otenet.gr. ΤΑ ΛΕΜΕ!:wave2:
Εγώ! Ενδιαφέρομαι!Άμα βγει καλή,γουαι νοτ.Καλά ξέτελα

talexop
23/08/2006, 14:30
Και εγώ μέσα είμαι....

suzukimaniac
23/08/2006, 15:57
και καμια φωτο για να δουμε το αποτελεσμα.....

vagelisv
15/11/2009, 17:44
γεια σασ παιδια εγω πηρα την καρινα της suzuki 170 ευρω αλλα στα καγκελα GIVI να ξερετε οτν τα βαλετε πεφτη χαμηλα και ειναι μια αηδια μονο στης μαμας τακαγκελα πεφτη καλα γιατι ανεβαινη πιο ψηλα στα GIVI ΘΕΛΗ ΠΑΤΕΝΤΑ θα σας στηλω φωτογραφια..