PDA

View Full Version : Αχ ελληναρες...μου την εριξε και εφυγε..



keepdreaming
20/04/2010, 21:00
Οτι λεει ο τιτλος...ειμαι σε υπερενταση...δεν ξερω αν θα μπορεσω να κοιμηθω αποψε...

Ειχα αραξει την κουκλα μου πισω απο ενα φορτηγακι (ηταν σιγουρα 1,5 μετρο πισω)...ανεβηκα στο σπιτι για να κανω ενα μπανιο και να ξαναφυγω...και μετα απο 2 λεπτα το ακουσα...

Ακουσα ενα "μπαμ"...ο κοσμος εφυγε κατω απο τα ποδια μου...κατεβηκα, η μηχανη μου (gsxr 1000 k3) πεσμενη στο δρομο και το φορτηγακι μπροστα της πουθενα...

Τη σηκωνω (νομιζω πως εβγαλα τον ωμο μου και τον ξαναεβαλα προσπαθωντας) και τοτε τα ειδα ολα...πρωτα η στενοχωρια, μετα λιγο κλαμα σαν μικρο παιδι (μολις χθες την αγορασα)...και μετα θυμος και αγχος...

Ο απολογισμος...Μανετα πισω φρενου λυγισμενη, μανετα μπροστα φρενου ξυμενη, δεξι fairing αχρηστο, ζαντα λιγο ξυμενη....ο τυπος εκτος απο το οτι την πεταξε κατω, την εσυρε κιολας γυρω στο μισο με ενα μετρο...

Φοβηθηκα μηπως ειχε χτυπησει τις μπροστα αναρτησεις, ετσι την εβγαλα μια βολτα, εδωσα λιγα χιλιομετρα και την αφησα να κυλαει χωρις χερια στο τιμονι...πηγαινε ευθεια...οποτε πιστευω το γλιτωσα...

Και τωρα καθομαι και τα γραφω ολα αυτα σε ενα φορουμ στο ιντερνετ, αλλα δεν μπορω να κανω και κατι αλλο...

Shaolin Monk
20/04/2010, 21:05
Με το καλημερα της αγορας αυτο...:sad: Οτι και να σου πω λιγο θα ειναι. Θα την φτιαξεις ομως ξανα και ολα θα ειναι μια χαρα. Και μετα καλα χιλιομετρα... Ατυχιες παντα συμβαινουν...
Παντα ορθιος ευχομαι.

keepdreaming
20/04/2010, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Με το καλημερα της αγορας αυτο...:sad: Οτι και να σου πω λιγο θα ειναι. Θα την φτιαξεις ομως ξανα και ολα θα ειναι μια χαρα. Και μετα καλα χιλιομετρα... Ατυχιες παντα συμβαινουν...
Παντα ορθιος ευχομαι.

Ευχαριστω πολυ, σου ευχομαι τα ιδια...

Βασικα αν ξερει κανεις καποιο site που να πουλαει fairing, ας το στειλει εδω...δεν αντεχω να τη βλεπω ετσι...

granazi
20/04/2010, 21:10
με το που την πηρες......οχι ρε φιλε...μιλαμε για ΤΟ ξενερωμα :sad:

KIMONAS
20/04/2010, 21:11
Το ματιασανε το εργαλειο...
Οχι ρε φιλαρακο...πραγματικα λυπηθηκα μαζι σου...
Κουραγιο σε 10 μερες θα ειναι σαν καινουργιο παλι..

keepdreaming
20/04/2010, 21:13
Αφηστε παιδια, δεν μπορειτε να φανταστειτε πως νιωθω...

Αντε να δω πως θα κοιμηθω αποψε...εχω και τον ωμο να με ποναει...ολα σκατα πανε...:bigcry:

kerasaki
20/04/2010, 21:15
Μαλλον ο οδηγος του ουτε που καταλαβε οτι το εριξε, ειδικα αν ειχε και μουσικη.
Η μηχανη ποτε παρκαρισμενη στο δρομο ΕΙΔΙΚΑ πισω απο αλλα οχηματα, καλυτερα στο πεζοδρομιο και σε σημειο που να μην ενοχλει.
Μια μερα που ειχα σταματησει με το αμαξι για 5' να παρω κατι ανταλλακτικα, αμεσως μετα απο μενα και πισω μου παρκαρε ενας μπομπος. Βγαινοντας εξω φυσικα ουτε που τον ειδα απο πισω( δεν φαινοταν στον καθρεφτη) και εννοειται οτι τον εριξα κατω.
Γιαυτο ποτε πισω απο αλλα οχηματα, αντε στη χειροτερη μπροστα

blackbusa
20/04/2010, 21:22
:( :( :(

Gandalf dr685sm
20/04/2010, 21:24
Είναι σχεδόν σίγουρο οτι το βανάκι που στην έριξε θα το ξαναπετύχεις στην γειτονιά. Απλά κράτα τις πινακίδες του και στείλτου την λυπητερή. 90% είναι οχήματα που είναι της περιοχής σχεδόν πάντα που χτυπάνε και φεύγουν. Δεν ισχύει πάντα αλλά είναι όπως είπα στατιστικά πιθανό. Έχε τον νού σου μπας και τον πετύχεις.

Όσον αφορά το παρκάρισμα... ειδικά σε περιοχές που είναι πυκνοπαρκαρισμένα, βρές σημείο που θα είναι σε κολώνα, σε κάποιο σημείο τέλος πάντων που δεν θα μπορεί να στην ακουμπήσει κανείς.

Gandalf

Pardalotzatziki
20/04/2010, 21:26
Καταλαβαινω τη στεναχωρια σου...κριμα καινουριο μηχανακι...

Ποτε αναμεσα σε αυτοκινητα.....οταν μπορεις δηλαδη....
Οταν δεν μπορεις παρε τον αριθμο τους πριν φυγεις....

Προσωπικα εχω παρει αριθμους αλλα ευτυχως δεν τους χρειαστηκα...

:wave2: :wave2:

Ichigo
20/04/2010, 21:27
:( :(
Ότι λέει και ο Gandalf. Πάρε πινακίδες αν είναι της γειτονιάς και τότε με κάποιο δικηγόρο κάνε παιχνίδι. :winka: Υπομονή και όλα θα φτιάξουν. :) :wave2:

Vagelis Gar
20/04/2010, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
Οτι λεει ο τιτλος...ειμαι σε υπερενταση...δεν ξερω αν θα μπορεσω να κοιμηθω αποψε...

Ειχα αραξει την κουκλα μου πισω απο ενα φορτηγακι (ηταν σιγουρα 1,5 μετρο πισω)...ανεβηκα στο σπιτι για να κανω ενα μπανιο και να ξαναφυγω...και μετα απο 2 λεπτα το ακουσα...

Ακουσα ενα "μπαμ"...ο κοσμος εφυγε κατω απο τα ποδια μου...κατεβηκα, η μηχανη μου (gsxr 1000 k3) πεσμενη στο δρομο και το φορτηγακι μπροστα της πουθενα...

Τη σηκωνω (νομιζω πως εβγαλα τον ωμο μου και τον ξαναεβαλα προσπαθωντας) και τοτε τα ειδα ολα...πρωτα η στενοχωρια, μετα λιγο κλαμα σαν μικρο παιδι (μολις χθες την αγορασα)...και μετα θυμος και αγχος...

Ο απολογισμος...Μανετα πισω φρενου λυγισμενη, μανετα μπροστα φρενου ξυμενη, δεξι fairing αχρηστο, ζαντα λιγο ξυμενη....ο τυπος εκτος απο το οτι την πεταξε κατω, την εσυρε κιολας γυρω στο μισο με ενα μετρο...

Φοβηθηκα μηπως ειχε χτυπησει τις μπροστα αναρτησεις, ετσι την εβγαλα μια βολτα, εδωσα λιγα χιλιομετρα και την αφησα να κυλαει χωρις χερια στο τιμονι...πηγαινε ευθεια...οποτε πιστευω το γλιτωσα...

Και τωρα καθομαι και τα γραφω ολα αυτα σε ενα φορουμ στο ιντερνετ, αλλα δεν μπορω να κανω και κατι αλλο...

Φίλε μου ειλικρινά εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις το μωρό σου κάτω.
Οι δικές μου κινήσεις όταν την αφήνω κάπου που δεν μπορώ να τη βλέπω είναι: στάθμευση ορίζοντια στο πεζοδρόμιο και 1η ταχύτητα (μεγάλο λάθος που κάνουν οι περισσότεροι να παρκάρουν κάθετα στο δρόμο), προσπαθώ με κάποιον τρόπο να συγκρατώ τις πινακίδες μπρος-πίσω των αυτοκινήτων.

Sapadak
20/04/2010, 22:08
Προσπαθησε να το δεις θετικα ρε φιλε.

Μακαρι να ειναι το πρωτο και τελευταιο και το κακο να εφυγε

Αντε να το σιαξεις τωρα να το χαιρεσε και πλεον προσεχτικα στο παρκαρισμα

Τσακω μια παγωμενη :beer:

Panos1313
20/04/2010, 22:41
Τα ιδια που επαθα το Πασχα μονο που καποιος πηρε την πινακιδα του αλητη και μου την εδωσε. Πολυ ασχημο το αισθημα οταν βλεπεις πρωτη φορα τη ζημια :(

thanasiss
20/04/2010, 23:10
ριξε μια ματια εδω απο οτι βλεπω ειναι αξιοπιστο καταστημα

αλλα πρεπει να ξερεις ιταλικα για να συννενοηθεις και να ξερεις ακριβως τι θα στειλει

http://cgi.ebay.it/DR77CO-SUZUKI-CARENA-STRADA-GSX-R-GSXR-K-3-4-K3-K4_W0QQitemZ170384554535QQcmdZViewItemQQptZRicambi_e_Accessori_Moto?hash=item27abb5fa27

DeusEx
21/04/2010, 00:05
Ειπες κατι για μπαμ

:look:

αφου ακουστηκε , ολοενα κ καποιος γειτονας μπορει να βγηκε για να κοψει φαση και ισως να κρατησε καμμια πινακιδα ...

για χτυπα τα κουδουνια απο γειτονες που εχουν οπτικη επαφη με το σημειο ...

chris_honda
21/04/2010, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Ειπες κατι για μπαμ

:look:

αφου ακουστηκε , ολοενα κ καποιος γειτονας μπορει να βγηκε για να κοψει φαση και ισως να κρατησε καμμια πινακιδα ...

για χτυπα τα κουδουνια απο γειτονες που εχουν οπτικη επαφη με το σημειο ...


Αγορίνα ας είναι μέχρι εδώ... Συμφωνώ και γώ, τσέκαρε με κανά γείτονα μπας και βγεί κάτι...
Πάντα όρθιος και μην στεναχοριέσαι, το κουκλί σου θα ξαναγίνει όπως πρώτα!!!

keepdreaming
21/04/2010, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Ειπες κατι για μπαμ

:look:

αφου ακουστηκε , ολοενα κ καποιος γειτονας μπορει να βγηκε για να κοψει φαση και ισως να κρατησε καμμια πινακιδα ...

για χτυπα τα κουδουνια απο γειτονες που εχουν οπτικη επαφη με το σημειο ...

Δυστυχως ρωτησα οσο πιο πολλους μπορουσα πρωι-πρωι...κανενας δεν ειδε τιποτα...
Και εγω δεν νομιζω να δω το συγκεκριμενο φορτηγακι ξανα...:cry:

Με το φως της μερας φανηκαν καλυτερα τα σημαδια της μηχανης...η ζαντα εχει γινει λιγο ασημενια απο το ξυσιμο και το δεξι fairing ειναι γρατσουνισμενο αλλα οχι και τρομερα πολυ...εχει και μια μικρη τρυπουλα (μαλλον απο καποια πετρα οπως επεσε) η οποια με δυσκολια φαινεται...

Χθες βραδυ μου φαινοταν ολα πιο τραγικα:uplate: :uplate:

Εκτος απο τη μηχανη ομως εχω και εγω σημαδια καθως νομιζω πως εξαρθρωσα τον ωμο μου οταν τη σηκωσα :bawl: :bawl: Αντε να δουμε...

TROOPER
21/04/2010, 10:01
:sick:

TassosK
21/04/2010, 11:25
αυτο που λες ειναι μαλλον υπεξαρθρημα. καλο θα ηταν να δεις ορθοπαιδικο η εστω φυσιοθεραπευτη γιατη νομιζω θελει σχετικα καλη ακινησια. προερχομαι απο αρθροσκοπηση για το ιδιο θεμα.

περαστικα και στη μηχανη σου

OldMan
21/04/2010, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
...μου την εριξε και εφυγε..
Μην βάζετε παραπλανητικούς kinky τίτλους, ρε σεις ... :blush:

banditgr
21/04/2010, 13:06
Εγω σε περιπτώσεις που παρκάρω ανάμεσα σε αυτοκίνητα με τέτοιο φόβο κρατώ στο κινητό μου τις πινακίδες του εμπρός και πίσω αυτοκινήτου...ετσι για να μην ψαχνώμαστε.

Εχετλαίος
21/04/2010, 13:11
Περαστικά, και εύχομαι να τον βρεις τον τύπο.
Α, και δεν ξέρεις στο σίγουρα ότι ήταν Ελληνάρας ή οτιδήποτε άλλης "προέλευσης"...ε;

Xlitos
21/04/2010, 13:50
περαστικά στην καλή σου φίλε...μη ξεχνας να ψάχνεις στα μαγαζια με μεταχειρισμένα (φαιρινκ μανετες και τετοια)...για gsx-r υπάρχει πολύ πράμα σε καλές τιμές.

ariona
21/04/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
Μαλλον ο οδηγος του ουτε που καταλαβε οτι το εριξε, ειδικα αν ειχε και μουσικη.
Η μηχανη ποτε παρκαρισμενη στο δρομο ΕΙΔΙΚΑ πισω απο αλλα οχηματα, καλυτερα στο πεζοδρομιο και σε σημειο που να μην ενοχλει.
Μια μερα που ειχα σταματησει με το αμαξι για 5' να παρω κατι ανταλλακτικα, αμεσως μετα απο μενα και πισω μου παρκαρε ενας μπομπος. Βγαινοντας εξω φυσικα ουτε που τον ειδα απο πισω( δεν φαινοταν στον καθρεφτη) και εννοειται οτι τον εριξα κατω.
Γιαυτο ποτε πισω απο αλλα οχηματα, αντε στη χειροτερη μπροστα
Έτσι ακριβώς, αλλα και να κατάλαβε,θα νόμιζε πιθανόν πως χτύπησε το πίσω αυτοκίνητο....
τα μισά μηχανάκια έχουν πέσει πάντως με αυτόν τον τρόπο,δυστυχώς....
έχω δει πολλές φορες όμως μηχανάκια να παρκάρουν πίσω από αυτοκίνητα σε απόσταση που είναι αναπόφεκτη να μην φιληθούνε τα δυο οχήματα....
Στον φίλο έχω να πω πως,την έχω νιώσει αυτή τι στεναχώρια και τις πρώτες μέρες είσαι χαλια,αλλα δεν βγάζει πουθενά...άντε περαστικά (θες δεν θες).:beer:

keepdreaming
21/04/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μην βάζετε παραπλανητικούς kinky τίτλους, ρε σεις ... :blush:

Αχαχαχαχα ελιωσα στο γελιο να σαι καλα :rotflmao: :rotflmao:


@ Εχετλαίος: οχι δεν ξερω στα σιγουρα αν ηταν Ελληναρας η καποιας "προελευσης"...απλα υπεθεσα..

@Χλιτος: Εχεις καποιο μαγαζι να μου προτεινεις? Εγω για τωρα σκεφτομαι να την παω σε καποιο φανοποιειο τουλαχιστον να κλεισουν λιγο τα σημαδια...να μη φαινονται τοσο πολυ.

@Ariona: Να σαι καλα :uplate: :beer: :beer:

keepdreaming
21/04/2010, 14:17
Οριστε και το δεξι fairing με τις πληγες του :bigcry: :bawl: :( :(

http://i88.photobucket.com/albums/k166/greeklover_billy/DSC00599.jpg

Xrated
21/04/2010, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
Οριστε και το δεξι fairing με τις πληγες του :bigcry: :bawl: :( :(

http://i88.photobucket.com/albums/k166/greeklover_billy/DSC00599.jpg
Δεν ειναι τοσο τραγικο μη νομιζεις απλα ετσι σου φενεται επειδη τωρα την πηρες.Το καλο ειναι οτι θα εχεις κατι να λες για το ποσο γκαντεμης εισαι.Εχει την πλακα του=D

XJR_Billy
21/04/2010, 18:57
Μακάρι να'ναι η χειρότερη γκαντεμιά αυτή φιλαράκι...
Μη χολοσκάς.:beer: :beer:

keepdreaming
22/04/2010, 01:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Μακάρι να'ναι η χειρότερη γκαντεμιά αυτή φιλαράκι...
Μη χολοσκάς.:beer: :beer:

Μακαρι!!:beer: :beer:

@Xrated: Οντως θα γελανε για καιρο οι αλλοι μαζι μου :bigcry: :bigcry:

borbos
22/04/2010, 07:38
το εχω παθει κι εγω μαν...τι να πεις...ανεγκεφαλοι...@@ρες...μακαρι να τα βρουν μπροστα τους....

ιδου και το αποτελεσμα...
http://img519.imageshack.us/img519/4715/dscn0215j.jpg

keepdreaming
22/04/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από borbos
το εχω παθει κι εγω μαν...τι να πεις...ανεγκεφαλοι...@@ρες...μακαρι να τα βρουν μπροστα τους....

ιδου και το αποτελεσμα...
http://img519.imageshack.us/img519/4715/dscn0215j.jpg

:( Περαστικα! Τσακω μια να γινουμε καλυτερα και οι 2 :beer: :beer: :smokin:

gixxerpap
22/04/2010, 11:01
αν ήταν φορτηγάκι και η μηχανή ακριβώς πίσω του, μάλλον δεν την είδε καθόλου και πιθανότατα να μη άκουσε και το μπαμ που λες....αν το άκουγε, δε νομίζω να την έσερνε κιόλας!

αν όντως έγινε έτσι, πιθανότατα να το ξαναδείς πολύ σύντομα παρκαρισμένο εκεί γύρω.
μπορεί να μην κατάλαβε καν τι έκανε ο άνθρωπος, κι όσο και αν δε μας αρέσει, σε αυτές τις περιπτώσεις έχουμε και μεις ένα μικρό μερίδιο ευθύνης....

εύχομαι να ήταν το πρώτο & τελευταίο στραβό με την κούκλα σου, μη σε χαλάνε τα σημάδια, άσε και κανένα για το κακό το μάτι!

keepdreaming
22/04/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
αν ήταν φορτηγάκι και η μηχανή ακριβώς πίσω του, μάλλον δεν την είδε καθόλου και πιθανότατα να μη άκουσε και το μπαμ που λες....αν το άκουγε, δε νομίζω να την έσερνε κιόλας!

αν όντως έγινε έτσι, πιθανότατα να το ξαναδείς πολύ σύντομα παρκαρισμένο εκεί γύρω.
μπορεί να μην κατάλαβε καν τι έκανε ο άνθρωπος, κι όσο και αν δε μας αρέσει, σε αυτές τις περιπτώσεις έχουμε και μεις ένα μικρό μερίδιο ευθύνης....

εύχομαι να ήταν το πρώτο & τελευταίο στραβό με την κούκλα σου, μη σε χαλάνε τα σημάδια, άσε και κανένα για το κακό το μάτι!

Το ξερω οτι ηταν και λαθος μου...ποτε ξανα πισω απο αμαξι...

Θα αφησω κανα-2 μικρα σημαδακια για το ματι :rotflmao: Αν και ηδη της εχω ενα ματακι δεμενο σε ενα καλωδιο κατω απο το τιμονι αλλα δεν το ειδα να κανει δουλεια :rotflmao: :bawl:

ανωνυμος
24/04/2010, 08:06
ηρθα και εγω στο κλαμπ του παθοντα απο νεοελληνα...τα σοβιετικα τεθωρακισμενα ποσο πανε λιανικη?

keepdreaming
24/04/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
ηρθα και εγω στο κλαμπ του παθοντα απο νεοελληνα...τα σοβιετικα τεθωρακισμενα ποσο πανε λιανικη?

Σσσσσσσσσσσσσσστ! Θα τα βρουμε απο μαυρη αγορα :blush: :blush:

Εχουμε ακρες με τον Putin :eyepop: :uplate: Περαστικα σου αγορινα...

ανωνυμος
28/04/2010, 16:53
ευχαριστώ φίλε μου..είναι να μη το πάρεις ζεστά γιατί αλλιώς ξενερώνεις πολύ άσχημα...να ναι καλά το e-bay και η μισή τιμή του fairing.