PDA

View Full Version : περιπολικο και σχολικο



koulis19
21/04/2010, 16:05
Σημερα κατεβηκα κατω απο την πολυκατοικια να παρω την μικρη μου αδελφη απο το σχολικο.Ακριβως πισω ηταν ενα περιπολικο με αναμενη την σειρηνα.Ο αστυνομικος μας πηρε τα αυτια και ο οδηγος του σχολικου αναγκαστηκε να κανει πιο περα ωστε να περασει.Με το που περασε ο αστυνομικος εσβησε την σειρηνα και συνεχισε με πολυ ηρεμο τροπο την πορεια του.Θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι παρανομο ή οχι.

menelaos46
21/04/2010, 16:06
Ειναι.

caesarsk
21/04/2010, 20:37
Πηρες την πινακιδα???


Ειναι ειναι ειναι.....

chris_honda
21/04/2010, 20:41
Φυσικα και είναι παράνομο. Αλλά είπαμε...

Pardalotzatziki
21/04/2010, 20:54
μαδερφακερ....:yuck:

δε ντρεπεται λιγο...

Xrated
21/04/2010, 20:59
Εμενα σημερα με περασε ενας μπατσος με dorsoduro πατημενος .Παραβιασε 2 κοκκινα ανεβηκε σε πεζοδρομιο.Και λεω προφανως θα ειναι σε υπηρεσια και θα πρεπει να παει καπου γρηγορα.Τον φτανω και τον βλεπω να κανει πουρο οδηγωντας....

camen
21/04/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εμενα σημερα με περασε ενας μπατσος με dorsoduro πατημενος .Παραβιασε 2 κοκκινα ανεβηκε σε πεζοδρομιο.Και λεω προφανως θα ειναι σε υπηρεσια και θα πρεπει να παει καπου γρηγορα.Τον φτανω και τον βλεπω να κανει πουρο οδηγωντας....

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Xrated
21/04/2010, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:
και ηταν και πανω απο 50...Καφρος ;p

yannis24
21/04/2010, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι παρανομο ή οχι.


η χρηση σειρηνας και φαρου χωρις να ειναι απαραιτητο διωκεται ποινικα απο τον νομο.....

το θεμα ειναι ..... αντε να αποδειξεις εσυ μετα απο την καταγγελια που θα κανεις οτι δεν ηταν απαραιτητη η χρηση την συγκεκριμενη ωρα !

menelaos46
21/04/2010, 21:23
:a15:

Pilgrimage
21/04/2010, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
:a15:


no moar derti hipiz!!!!!

who needs peace when we have war?:evil: :evil:
:smokin: :beer::lol:

DAYMAN
21/04/2010, 22:37
Λαλακας αστυνομικος.Απλα συμβαινει παντου.:beer:

koulis19
21/04/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Πηρες την πινακιδα???


Ειναι ειναι ειναι..... Οχι δεν κρατησα πινακιδα.Τελειως τυχαια το σκεφτηκα μετα μολις ανεβηκα σπιτι,το τι εκανε ο αστυνομικος.

chris_honda
21/04/2010, 23:35
Άσχετο, αλλά 3-4 φορές έχω δει να το κάνει και ασθενοφόρο για να γλυτώσει την κίνηση...με το που την έκανε έσβησε φώτα - σειρήνες...Είπα να τον πλαγιάσω να τον μπηνελικώσω αλλα...

VANDA
21/04/2010, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Άσχετο, αλλά 3-4 φορές έχω δει να το κάνει και ασθενοφόρο για να γλυτώσει την κίνηση...με το που την έκανε έσβησε φώτα - σειρήνες...Είπα να τον πλαγιάσω να τον μπηνελικώσω αλλα...


Μερικές φορές το να σβήνουν φώτα-σειρήνες στο ασθενοφόρο που πριν λίγο ούρλιαζε, σημαίνει ότι επήλθε το μοιραίο στο εσωτερικό του. Anyway, νομίζω καλό είναι να τα αφήνουμε να περνάνε έστω και για να γυρίσουν απλά στη βάση τους.

granazi
21/04/2010, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Μερικές φορές το να σβήνουν φώτα-σειρήνες στο ασθενοφόρο που πριν λίγο ούρλιαζε, σημαίνει ότι επήλθε το μοιραίο στο εσωτερικό του. Anyway, νομίζω καλό είναι να τα αφήνουμε να περνάνε έστω και για να γυρίσουν απλά στη βάση τους.


και μια επιπλεον λεπτομερεια για τα ασθενοφορα, οταν δειτε να ειναι μπροστα μονο ο οδηγος σημαινει οτι ο αλλος ειναι πισω πανω απο το περιστατικο.................
αλλα οπως και να εχει το προβλημα ειναι οι ασκοπες περιτες κλησεις εκει περισοτερο απο τυχον ασκοπη χρηση σειρηνας.

McTalas
22/04/2010, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
η χρηση σειρηνας και φαρου χωρις να ειναι απαραιτητο διωκεται ποινικα απο τον νομο.....

το θεμα ειναι ..... αντε να αποδειξεις εσυ μετα απο την καταγγελια που θα κανεις οτι δεν ηταν απαραιτητη η χρηση την συγκεκριμενη ωρα !
ολες οι κλησεις, του εκαβ καταγραφονται για αυτον ακριβως τον λογο.
Εχουν γινει πολλα τροχαια και ο μονος τροπος που δικαιολογει να ειναι αναμενος ο φαρος και η σειρηνα ειναι να υπαρχει κληση για το συγκεκριμενο ασθενοφορο, διαφορετικα το μπουλο, κατι αναλογο ισχυει και στα περιπολικα...

chris_honda
22/04/2010, 05:33
Παίδες ξέρω τι λέτε, αλλά και τις 3 - 4 φορές ο οδηγος πάταγε και ένα πλατύ χαμόγελο που τους προσπέρναγε κατ΄αυτόν κα μάλιστα για να γλιτώσει το κόκκινο. Όταν τον έφτασα, πήγαινε κανονικότατα...κύριος... σαν να μην τρέχει τίποτα...
Πάντως όπως και να έχει φυσικά και πρέπει να τους αφήνουμε να περάσουν.

the who
22/04/2010, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Παίδες ξέρω τι λέτε, αλλά και τις 3 - 4 φορές ο οδηγος πάταγε και ένα πλατύ χαμόγελο που τους προσπέρναγε κατ΄αυτόν κα μάλιστα για να γλιτώσει το κόκκινο. Όταν τον έφτασα, πήγαινε κανονικότατα...κύριος... σαν να μην τρέχει τίποτα...
Πάντως όπως και να έχει φυσικά και πρέπει να τους αφήνουμε να περάσουν.

Μπορει να ειχε λογο που πηγαινε κανονικα.Δεν ειναι απαραιτητο το να τρεχεις οταν πχ μεταφερεις μια εγκυο.:winka:

menelaos46
22/04/2010, 12:03
Γνωμη μου ειναι οτι ειδικα για τα ασθενοφορα δε σηκωνει καμια συζητηση, ασχετως αν καποιες φορες γινεται καταχρηση.

kerasaki
22/04/2010, 12:19
Κλειστε το δρομο σε ολους!
Κανεις δε θα μπει μπροστα απο το κουτι μου!

:smokin:

LiakosVstrom
22/04/2010, 12:22
τραβάτε τους ένα βιντεάκι και κάντε καταγγελία στο πλησιέστερο ΑΤ αφού έχετε πάρει πινακίδα.
Φάρο-σειρήνα και παραβίαση κόκκινου και στοπ μπορούν να κάνουν ΜΟΝΟ μετά από κλήση του κέντρου και οι οποίες καταγράφοντε.

εμένα μια φορά μου βγήκαν 2 ζητάδες από κόκκινο (χωρίς φάρους και χωρίς τίποτα) και όταν του φωνάζω το ενός "πρόσεχε λίγο ρε, μήπως θες να περάσεις από πάνω μου?" με σταματάνε για να με γράψουν για αναστροφή. πινακίδα δεν υπήρχε βέβαια και τους λέω οκ γράφτε με να πάω κι εγώ στο τμήμα για μια καταγγελία που παραβιάσατε κόκκινο και παραλίγο να με χτυπήσετε. φυσικά δεν με έγραψαν αφού βέβαια ο ένας μου έδειξε και τα σημάδια του από τα πεσίματά του.

τραυματική εμπειρία :bigcry: :bigcry:

reinmeister
22/04/2010, 12:53
προχθες το βραδυ λαχταρισα καλα 1 vstrom και δυο dorso...βγαινανε μαλλια απο εναν παραλληλο της εθνικης,στην αριστερη πριν την εξοδο της αχαρνων,μαλλον κυνηγουσαν καποιον,εγω ερχομουν επισης μαλλια απο την εθνικη και παραλιγο να φιληθουμε...

εγω ημουν στην λωριδα μου,αλλα αυτοι ανοιχτηκαν πολυ,ειναι και τα αλογα βλεπεις...:lol:

πρεπει να την ακουσαν πολυ ασχημα βλεποντας ενα μαυρο πραγμα να ερχεται πανω τους τερμα γκαζι στην εξοδο...:lol: :lol:

γαμω ηταν...ακομη πιο γαμω ηταν που εστριψα στην εξοδο και γλιτωσα...:lol:

the who
22/04/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
[Bφυσικά δεν με έγραψαν αφού βέβαια ο ένας μου έδειξε και τα σημάδια του από τα πεσίματά του.

τραυματική εμπειρία :bigcry: :bigcry: [/B]

Εισαι σιγουρος οτι ηταν απο πεσιματα?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: