PDA

View Full Version : ποιος γνωριζει απο Virtual Dj??



2stroker
21/04/2010, 16:12
ερωτησις τωρα που μπλεξα με αυτο τον διαολο.
οταν παιζεις με virtual dj σε λαπτοπ που ειναι ενωμενο σε ενισχυτη και ηχεια
για να ακους μεσα απο τα ακουστικα σου τι θα βαλεις πριν το βαλεις χρειαζεσε 2 καρτες ηχου???ή καποια συγκεκριμενη ρυθμιση???
γιατι μεχρι στιγμης καθε φορα που κουναω crossfader οτι ακουω στα ακουστικα βγαινει και στα ηχεια.
για βοηθατε:rolleyes: :beer:

koulis19
21/04/2010, 16:21
Θα βαλεις το βυσμα του ακουστικου στον ενισχυτη.Με αυτο τον τροπο ακουγεται η μουσικη κανονικα και απο τα ηχεια σου.Για δοκιμασε το και πες.

Nostra
21/04/2010, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
για να ακους μεσα απο τα ακουστικα σου τι θα βαλεις πριν το βαλεις χρειαζεσε 2 καρτες ηχου?

ναι

faraway
21/04/2010, 16:25
εσύ θες να ακούς το κομμάτι που δεν παίζει στον αέρα !! σωστά??

για να κάνεις σωστά την αλλαγή??

ας μας το πει κανείς πως γίνεται γιατί και γω δεν έχω καταφέρει να το κάνω και υποψιάζομαι πως θέλει όντως δύο κάρτες!!!:wave2:

L.omerta
21/04/2010, 16:27
Εγω παντως χρησιμοποιώ 2 κάρτες ήχου και πριν τις συνδεσω με τον ενισχυτή τις συνδέω σε εξωτερικό μίκτη και μετα σε ενισχυτή και ηχεία. Απο εκεί και πέρα όλες τις ρυθμίσεις τις κάνω απο τον εξωτερικό μίκτη (για ακουστικα και τα λοιπά..)
:beer: :beer:

2stroker
21/04/2010, 16:27
βαζοντας το βυσμα απο τα ακουστικα στον ενισχυτη απλα κοβω τον ηχο απο τα ηχεια και ακουω μονο απο τα ακουστικα δεν αλλαζει κατι.

2stroker
21/04/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
εσύ θες να ακούς το κομμάτι που δεν παίζει στον αέρα !! σωστά??

για να κάνεις σωστά την αλλαγή??

ας μας το πει κανείς πως γίνεται γιατί και γω δεν έχω καταφέρει να το κάνω και υποψιάζομαι πως θέλει όντως δύο κάρτες!!!:wave2:


ακριβως αυτο θελω να κανω;)

2stroker
21/04/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
Εγω παντως χρησιμοποιώ 2 κάρτες ήχου και πριν τις συνδεσω με τον ενισχυτή τις συνδέω σε εξωτερικό μίκτη και μετα σε ενισχυτή και ηχεία. Απο εκεί και πέρα όλες τις ρυθμίσεις τις κάνω απο τον εξωτερικό μίκτη (για ακουστικα και τα λοιπά..)
:beer: :beer:

αρα η μονη λυση ειναι 2 καρτες ηχου?

Akatanomastos
21/04/2010, 16:30
ή δυο καρτες ηχου

ή μια καρτα ηχου εφοδιασμενη με εξοδους γιαυτην ακριβως την δουλεια

μετα το ρυθμιζεις απο το προγραμμα πολυ ευκολα


λογικα η καρτα σου ειναι απλη και δεν εχει διαφορετικη εξοδο για τα ηχεια και διαφορετικη για τα ακουστικα

Nostra
21/04/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ή δυο καρτες ηχου

ή μια καρτα ηχου εφοδιασμενη με εξοδους γιαυτην ακριβως την δουλεια

μετα το ρυθμιζεις απο το προγραμμα πολυ ευκολα


λογικα η καρτα σου ειναι απλη και δεν εχει διαφορετικη εξοδο για τα ηχεια και διαφορετικη για τα ακουστικα

έτσι...

2stroker
21/04/2010, 16:35
οκ!!σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!:beer: :beer:
καταραμενη τεχνολογια!!!:lol:
cd και παλι cd,μη σου πω βινυλιααα!!:lol: :lol:

Akatanomastos
21/04/2010, 16:38
:lol:


μην το λες,

θα εκπλαγεις απο το ποσο ευκολα κανεις τα παντα αν μαθεις το προγραμμα και βρεις λυση και στο θεμα με τα ακουστικα..


απο την αλλη αμα θες να μαθεις να μιξαρεις με βινυλια:bigcry: :bawl: :bigcry:

εκτος και αν ξερεις ηδη

Nostra
21/04/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
οκ!!σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!:beer: :beer:

'λούμε...






πως μου αρέσει η συμβολή μου στα threads να είναι τόσο καταλυτική ως βοήθεια στους συμφορουμίτες μου... :D

2stroker
21/04/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
:lol:


μην το λες,

θα εκπλαγεις απο το ποσο ευκολα κανεις τα παντα αν μαθεις το προγραμμα και βρεις λυση και στο θεμα με τα ακουστικα..


απο την αλλη αμα θες να μαθεις να μιξαρεις με βινυλια:bigcry: :bawl: :bigcry:

εκτος και αν ξερεις ηδη

μωρε το προγραμμα ευκολο ειναι μονο το σκαλωμα αυτο με τα ακουστικα εφαγα
αλλα αλλο να παιζεις με cd απο πολλες αποψεις και αλλο με mp3-Η/Υ.

με βινυλια εχω παιξει αλλα ετσι και αλλιως παιζω punk,indie,alternative κλπ οπου δεν ειναι τοσο δυσκολο οπως το να παιζεις trance,house,techno,drum n bass κλπ

:wave2:

L.omerta
21/04/2010, 16:54
Παντως αν το θες για ερασιτεχνική χρήση για να κανεις την πλάκα σου στο σπίτι σου μπορείς να πάρεις μια εξωτερική καρτα ήχου usb των 10 ευρώ και είσαι κομπλέ. Έκτος βέβαια αν το θες για άλλη χρήση οπότε μετά η ποιότητα δε σε ικανοποιεί. Παντως αν χρησιμοποιείς εξωτερικό μίκτη είναι το ίδιο σχεδόν σαν να παίζεις με σιντιέρες.
:wave2:

2stroker
21/04/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
Παντως αν το θες για ερασιτεχνική χρήση για να κανεις την πλάκα σου στο σπίτι σου μπορείς να πάρεις μια εξωτερική καρτα ήχου usb των 10 ευρώ και είσαι κομπλέ. Έκτος βέβαια αν το θες για άλλη χρήση οπότε μετά η ποιότητα δε σε ικανοποιεί. Παντως αν χρησιμοποιείς εξωτερικό μίκτη είναι το ίδιο σχεδόν σαν να παίζεις με σιντιέρες.
:wave2:


μαλλον αυτο θα κανω με την καρτα usb,δεν εχω απαιτησεις στο σπιτι,ισα ισα να πειραματιζομαι.
οσο για το αλλο που λες θα σου πω τις επομενες μερες που θα παιξω σε ενα μαγαζι.:wave2: