PDA

View Full Version : Off Topic και Δεοντολογία...



OldMan
22/04/2010, 13:09
Έχω ένα θεματάκι δεοντολογίας και θα ήθελα την πολύτιμη - όσο και ευπρόσδεκτη - βοήθειά σας, αγαπητοί συνφορουμίτες ...
(άμα θέλω, γίνομαι πολύ δουλοπρεπής...) :blush:


Θέματα όπως "ανοιχτές εξατμίσεις", "αφαίρεση καταλύτη" κ.λ.π. τα οποία - μοιραία - μπαίνουν (ή καταλήγουν) στα Τεχνικά, δημιουργούν και κάποια παρελκόμενα "θεματάκια" (σωστό - λάθος - δεν μαμιέται - είσαι λαλάκας - σε γράφω στα @@ του Sniper - πέρνα από την γειτονιά και τα λέμε κ.λ.π.).

Λόγω του ότι, αυτού του τύπου οι συζητήσεις είναι άκρως ενδιαφέρουσες (ειδικά αν αφορούν στις σεξουαλικές επιδόσεις και άλλων μελών του στενού οικογενειακού περιβάλλοντος...) αλλά καθόλου επικοδομητικές ως προς το αρχικό ζήτημα, προτείνω οι αρχικές συζητήσεις να κλειδώνονται και παράλληλα να μεταφέρονται στις Αντιπαραθέσεις, από όπου - εάν και αφόσον προκύψει αποτέλεσμα - να "ανοίγουν" στα Τεχνικά (αυστηρά και μόνο στο αρχικό ζήτημα πλέον) ή να μεταφέρονται αύτανδρες στον Καιάδα ...


Υ.Γ.
Ή θα γεμίσουμε politicaly correct συζητήσεις ή θα γίνει ο παράδεισος του κάγκουρα... :winka:

vaska
22/04/2010, 13:19
Δηλ οι μοντς να κάνουν υπερωρίες, αυτό θες τελικά. Πες μου ποιος απ' αυτούς σε πείραξε και θέλεις να τον κλείσεις στο σπίτι πάνω από ένα pc και θα σου τον κανονίσω εγώ.

Πάντως δεν είναι άσχημο αυτό που προτείνεις για να μένουν "καθαρά" τα τεχνικά, αν και μέσα από τις διαφωνίες μπορείς να καταλάβεις ποιος από τους γράφωντες είναι σοβαρός κι έμπειρος και ποιος έχει ξεβιδώσει 1 φορά στη ζωή του μπουζί.

:beer:

Cpt. Haddock
22/04/2010, 13:21
Αντουάν, το βαρεθήκαμε το moderation μΕ φαινεται :smokin:

byron
22/04/2010, 13:23
Κάντο. Τι ρωτάς? Κράτα καθαρή την κουβέντα και τα άσχετα στείλτα στις Αναζητήσεις-προβληματισμοί καλύτερα.:p

McGyver
22/04/2010, 13:25
Άμα παραιτηθεί ο Oldman, προσφέρομαι για moderator στα Τεχνικά :smokin: ...

Κάποιος να πάρει τηλέφωνο το 166 να το στείλει του Παλιάνθρωπα.

makis206
22/04/2010, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάντο. Τι ρωτάς? Κράτα καθαρή την κουβέντα και τα άσχετα στείλτα στις Αναζητήσεις-προβληματισμοί καλύτερα.:p

Για να τα στείλει ο Πορτοκαλής στις Γενικές και να τ'ακούω εγώ μετά απ'τον Βάντα..!:mad:

:a11: :lol:

road spirit
22/04/2010, 13:26
Αντώνη σε κουράσανε τα glx?? :lol:

Cpt. Haddock
22/04/2010, 13:29
Μισο για να καταλάβω.

Ο παλιανθρωπΑς ανοιξε θρεντ για να προτείνει να κανει το αυτονόητο; :smokin:

τς τς τς... :sick:


:sad:

STOYBI
22/04/2010, 13:30
Ωρα να μας πει οτι θα παρει και ...... BMW ! :(

OldMan
22/04/2010, 13:36
Χριστό δεν καταλάβατε ρε απαίδευτα μειράκια ... :smokin:

Δεν μιλάω για spam ούτε για παπαρολογίες ...!!!

Αναφέρομαι σε θέματα όπως: "πως βγαίνει το τσιμπουκόφωνο από το RD του πατέρα μου ??" ή "θα πάρω 1327 KHp αν βγάλω τον καταλύτη??" τα οποία αυτομάτως εγείρουν αντίλογο του τύπου" γιατί να κάνεις φασαρία ρε τσογλάνι ??" και "δεν θα πάθουν τα παιδιά μου καρκίνο επειδή εσύ είσαι καυλόγκαζος" ...

Γκεγκε ή να τα ξαναρίξω ..??

Cpt. Haddock
22/04/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
[...]

νταξ' εγω συμφωνώ με οτι προτεινεις :smokin:

OldMan
22/04/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
νταξ' εγω συμφωνώ με οτι προτεινεις :smokin:
Τώρα δεν ξέρω πως να το πω κομψά, αλλά ειδικά την δική σου γνώμη Πακετάνιε ...:a22:

Cpt. Haddock
22/04/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τώρα δεν ξέρω πως να το πω κομψά, αλλά ειδικά την δική σου γνώμη Πακετάνιε ...:a22:

...να τη λαμβάνεις υπόψιν :smokin:

Με διπλό λασσο κρατάω Κουλη και Καμεν να μην τα κάνουν πουτ@να στα Τεχνικά :smokin:

road spirit
22/04/2010, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Χριστό δεν καταλάβατε ρε απαίδευτα μειράκια ... :smokin:

Δεν μιλάω για spam ούτε για παπαρολογίες ...!!!

Αναφέρομαι σε θέματα όπως: "πως βγαίνει το τσιμπουκόφωνο από το RD του πατέρα μου ??" ή "θα πάρω 1327 KHp αν βγάλω τον καταλύτη??" τα οποία αυτομάτως εγείρουν αντίλογο του τύπου" γιατί να κάνεις φασαρία ρε τσογλάνι ??" και "δεν θα πάθουν τα παιδιά μου καρκίνο επειδή εσύ είσαι καυλόγκαζος" ...

Γκεγκε ή να τα ξαναρίξω ..?? με το σκεπτικό αυτό θα πρέπει να ευθυγραμμιστούμε και οι mods των ανταλλακτικόνε και να ξυρίζουμε ότι ακραΜποβίτσιους μπαίνει στο section αυτό? :look:

BELZEBOYLIS
22/04/2010, 13:47
οι περιβαλλοντολογικές ανησυχίες δεν έχουν θέσει εδώ μέσα !!! Αφήστε ήσυχους τους γκάγκουρες ,εεε τους glxακιδες ήθελα να πω!!! Έχω και ενα crypton r να φτιάξω ....χρειάζομαι ιδέες :lol: :wave2:

DimChios
22/04/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Με διπλό λασσο κρατάω Κουλη και Καμεν να μην τα κάνουν πουτ@να στα Τεχνικά :smokin:


αφου εισαι μλκας!

:smokin:

DimChios
22/04/2010, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Έχω και ενα crypton r να φτιάξω ....χρειάζομαι ιδέες :lol: :wave2:


Μονο νικελ μη βαλεις!

Δε μ αρεσουν!

:wave2:

BELZEBOYLIS
22/04/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μονο νικελ μη βαλεις!

Δε μ αρεσουν!

:wave2:


:lol: :bigcry: :lol:

OldMan
22/04/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
θέσει
Υποτακτικός Προσδιορισμός ή Δοτική της Μαλακίας (που σε δέρνει..), Κωστάκη μας ..??? :look:

DimChios
22/04/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Υποτακτικός Προσδιορισμός ή Δοτική της Μαλακίας (που σε δέρνει..), Κωστάκη μας ..??? :look:


Ο,τι και να ναι καλα ειναι!

Που δε θα εχει παπι σε καμμια βδομαδα να λες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
22/04/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Υποτακτικός Προσδιορισμός ή Δοτική της Μαλακίας (που σε δέρνει..), Κωστάκη μας ..??? :look:


Νάτα μας, πήρε μπρός το μηχάνημα και δε σταματάει λέμε. Δώσε μπινελίκι στο λαό Θεέ, τόσο καιρό το περιμέναμε..

:beer: :beer:

BELZEBOYLIS
22/04/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Υποτακτικός Προσδιορισμός ή Δοτική της Μαλακίας (που σε δέρνει..), Κωστάκη μας ..??? :look:


για δοτική της Μαλακίας το κόβω.... :lol:



...ερώτηση αν τρυπήσω την εξάτμιση απο το Crypton r ,θα κερδίσω σε άλογα ? Η φασαρία δεν με νοιάζει ,γιατί κάνω θόρυβο για την ασφάλεια μου ........
(γιατί παπάκιας γεννιέσαι ,δεν γίνεσαι )
:lol: :wave2:

DimChios
22/04/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS

...ερώτηση αν τρυπήσω την εξάτμιση απο το Crypton r ,θα κερδίσω σε άλογα ? Η φασαρία δεν με νοιάζει ,γιατί κάνω θόρυβο για την ασφάλεια μου ........
(γιατί παπάκιας γεννιέσαι ,δεν γίνεσαι )
:lol: :wave2:


αλογο θα κανω εσενα μετα λεμε!!!

Ξερεις πως θα δειχνεις με το μπουρι του GS στο.... αυτί σου?

:evil:

vaska
22/04/2010, 14:04
μ' αρέσει μ' αρέσει πες του κι άλλα, πες του κι άλλα να πάμε αντιπαραθέσεις

:smilea: :smilea: