PDA

View Full Version : (ΞΑΝΑ)ΖΗΤΕΙΤΑΙ Χανιώτης



lamogio
23/04/2010, 13:19
Τώρα που πήρα φόρα (να ζητάω χάρες) δε με σταματάει ούτε ABS

Λοιπόν
ζητείται (ξανά) Χανιώτης (Χανιώτισσα δεν κάνει για τη δουλειά, ή μήπως…λες;) να πάει να βρει έναν τύπο στα Χανιά και να τον πλακώσει (κατά προτίμηση στις ρακές κι άμα δεν έχει ρακές ας τον πλακώσει όπως μπορεί).

Ακούστε και φρίξτε.
Προψές μπήκα δω μέσα και ζήτησα μια μεγάλη χάρη. Να πάει κάποιος άμα θέλει και μπορεί και να με στείλει κάτι από Χανιά σε Αθήνα.
Προσφέρθηκε ένα άτομο κι ακούστε τι έκανε.
1. Παράτησε τη δουλειά του ή οτιδήποτε είχε να κάνει και πήγε στο Καστέλι αμέσως για να με εξυπηρετήσει.
2. Για κακή του τύχη πήγε τσάμπα γιατί τα λαμόγια εκεί είχαν κλείσει.
3. Κανόνισε με γνωστό του άτομο να κάνει αυτό που του ζήτησα.
4. Για τη δουλειά πρέπει να πληρώσει κάποια λεφτά, πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία.
5. Δε δέχεται με τίποτε να του στείλω τα λεφτά.
6. Εμ μας κάνει τη χάρη, εμ λεφτά δεν παίρνει, εμ χάνει την ώρα του να τρέχει για έναν μαλάκα (εγώ), εμ πήρε δεν ξέρω πόσα τηλ στα κινητά κι όλα αυτά για κάποιον που δεν τον ξέρει και δεν τον έχει δει ποτέ του.

Ηξερα ότι οι μηχανόβιοι είναι αλήτες και κωλόπαιδα αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό ρε παιδί μου.
Πείτε μου τώρα εσείς ρε παιδιά, θέλει πλάκωμα το άτομο ναι ή ου;
Φταίω εγώ τώρα να του στείλω ένα ζευγάρι δίμετρες ρωσίδες να τονε κάνουν τόπι στο… ;

Προσοχή!
Το εν λόγω άτομο απαντάται στο μοτογρ με το ψευδώνυμο makis206.

Τί να πω ρε φίλε...


:a23:

McGyver
23/04/2010, 13:22
Eίναι γνωστό κ(ω)αλόπαιδο αυτός ρε, μην μπλέκετε μαζί του...

:wave2:

:a23:

:beer: :beer: :beer:

filipp0s
23/04/2010, 13:30
ρε τον αλητη...! :mad:



























Στειλ' του καμμια 10αρια απο αυτα (http://www.terkenlis.gr/Gr/proionta_Tsourekia.htm), και θα ειστε πατσι :cool:

Cpt. Haddock
23/04/2010, 13:34
γι' αυτό νοίκιασε το swift ο παπαρας; :look:

jimmis5
23/04/2010, 13:36
Εβιβα στον Μακη ετσι για αλλαγη να ακουμε και κατι θετικο :beer: :beer: :wave2:

granazi
23/04/2010, 13:37
παραδειγματικη τιμωρια πριν χαλασει και αλλους δια της συναναστροφης.




http://www.youtube.com/watch?v=GH2vYdQGPXY

makis206
23/04/2010, 13:52
ΒΑΝ το μπ@ύστη τον μάκις..!:lol:

Δεν χρειάζονταν τίποτα απ'όλα αυτά Δημητρό, απλώς αισθάνομαι όλη αυτή την "κοινότητα" σαν μια δεύτερη οικογένεια κατά κάποιο τρόπο κι όπου χρειάζεται και μπορώ να βάλω το χέρι μου, θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη κι εννοείται χωρίς να περιμένω ανταλλάγματα. Στη δική σου περίπτωση το συνδίασα με μία όμορφη απογευματινή βόλτα που αν και μέχρι χτες δεν έφερε αποτέλεσμα, χαροποίησε και τους δυο μας κι αυτό για μένα είναι αρκετό.
Επιτέλους σήμερα πήγαν όλα καλά και με την ευκαιρία να σου πω ότι οι φωτοτυπίες βρίσκονται πια στα χέρια του φίλου μου στην Κίσαμο οπότε από Δευτέρα φεύγουν κι από μένα, μην ξεχάσεις το πμ!:p

Κάτι που δεν έκανα ποτέ αλλά τώρα είναι μια καλή στιγμή νομίζω να το πω προς όλους όσους το δουν, όταν μπορείτε δώστε κάτι απ'τον εαυτό σας στον άνθρωπο που βρίσκεται δίπλα σας, δεν μιλάμε για λεφτά ή υλικά αγαθά γενικότερα, αυτά εξάλλου μας έκαναν όπως μας έκαναν.. μια πράξη εννοώ, μια κίνηση, κάτι. Θα καταλάβετε μόνοι σας κι είναι ωραίο το συναίσθημα να κάνεις έναν άνθρωπο ακόμα και εντελώς άγνωστο να γουστάρει.. και γίνεται ακόμα ωραιότερο όταν δεν περιμένεις κανένα αντάλλαγμα, πιστέψτε με..:winka:

Μπύρες να δροσιστούμε γιατί ζεσταθήκαμε :lol: :beer: :beer:

makis206
23/04/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
γι' αυτό νοίκιασε το swift ο παπαρας; :look:

Το Swift μου το δώσανε για να γυρίσω τσαμπέξ απ'το Ηράκλειο, λύσσαξες!!!!:evil: :lol: :beer:

McGyver
23/04/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
όπου χρειάζεται και μπορώ να βάλω το χέρι μου, θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη κι εννοείται χωρίς να περιμένω ανταλλάγματα

Tα χέρια σου στις τσέπες ρε χαμένο μη φας κανένα :a021: γι' αντάλλαγμα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

'γειά σου ρε Μάκαρε!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
23/04/2010, 14:03
μολις διαβασα τον τιτλο ημουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ηταν αυτο ακριβως που εγραψες!

Γνωστος μαλακας ο τυπος και δε ξερω αν μπορει καποιος αλλος απο εμας να του μοιασει ποτε!

:blush:


Οσο για κατι ακομα που διαβασα και ισως βαλω κι εγω κανενα θρεντ να πανε να τον πλακωσουν...


ΤΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΡΕ????

ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΓΑΛΑΤΕ????

ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ????

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

GIXXERAKIAS
23/04/2010, 14:08
AλΙήτης,τσαντάκιας,μηχανόβιος...ε και λίγακι πίτουρας...αλλα είναι και γαμώ τα παιδιά και ας μήν τον έχω γνωρίσει ρε μάγκες!

(και θα κανονιστεί από κοντά ετούτο το καλοκαιράκι απ'οτι φαινεταίς ο τσόγλανος....:D )

Μάκαρε εβίβα ρε!!!:beer: :beer: :beer: :winka:

makis206
23/04/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Tα χέρια σου στις τσέπες ρε χαμένο μη φας κανένα :a021: γι' αντάλλαγμα...
:rotflmao:

Εντάξει, όταν λέμε όλα για τον συνάνθρωπο δεν εννοούμε κι εντελώς όλα..!:eek: :lol: :rotflmao:

Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Οσο για κατι ακομα που διαβασα και ισως βαλω κι εγω κανενα θρεντ να πανε να τον πλακωσουν...
ΤΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΡΕ????
ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΓΑΛΑΤΕ????
ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ????
:bigcry:

Τα χαρτιά υπήρχαν ήδη στο φωτοτυπάδικο κι όποιος τα χρειάζεται θα πρέπει να πάει από εκεί να τα πάρει αφού του τα βγάλουν σε φωτοτυπίες Μητς, εσύ βγάλε αυτές που θα δηλώνουν την αμοιβή κάτω απ'τη φωτό μου για να με φέρουν στα χέρια σου λυτό ή δεμένο..!:lol: :rotflmao:

makis206
23/04/2010, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
...αλλα είναι και γαμώ τα παιδιά

Να το πάλι το σεξ!:look: :rotflmao:

Από κοντά το καλοκαίρι Γιαννιό, δίπλα βρίσκεται..!:beer: :beer:

makis206
23/04/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Στειλ' του καμμια 10αρια απο αυτα (http://www.terkenlis.gr/Gr/proionta_Tsourekia.htm), και θα ειστε πατσι :cool:

Ω!:uplate:

Κάτι που λέγαμε περί ανταλλάγματος.. ένας γενικός να το σβήσει;:look: :eek: :lol:

Sapadak
23/04/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ω!:uplate:

Κάτι που λέγαμε περί ανταλλάγματος.. ένας γενικός να το σβήσει;:look: :eek: :lol:

Ναι θα σε χαλουσε :lol: :lol:




Ευγε Μακη :beer:

menos
23/04/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamogio
Τώρα που πήρα φόρα (να ζητάω χάρες) δε με σταματάει ούτε ABS

Λοιπόν
ζητείται (ξανά) Χανιώτης (Χανιώτισσα δεν κάνει για τη δουλειά, ή μήπως…λες;) να πάει να βρει έναν τύπο στα Χανιά και να τον πλακώσει (κατά προτίμηση στις ρακές κι άμα δεν έχει ρακές ας τον πλακώσει όπως μπορεί).

Ακούστε και φρίξτε.
Προψές μπήκα δω μέσα και ζήτησα μια μεγάλη χάρη. Να πάει κάποιος άμα θέλει και μπορεί και να με στείλει κάτι από Χανιά σε Αθήνα.
Προσφέρθηκε ένα άτομο κι ακούστε τι έκανε.
1. Παράτησε τη δουλειά του ή οτιδήποτε είχε να κάνει και πήγε στο Καστέλι αμέσως για να με εξυπηρετήσει.
2. Για κακή του τύχη πήγε τσάμπα γιατί τα λαμόγια εκεί είχαν κλείσει.
3. Κανόνισε με γνωστό του άτομο να κάνει αυτό που του ζήτησα.
4. Για τη δουλειά πρέπει να πληρώσει κάποια λεφτά, πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία.
5. Δε δέχεται με τίποτε να του στείλω τα λεφτά.
6. Εμ μας κάνει τη χάρη, εμ λεφτά δεν παίρνει, εμ χάνει την ώρα του να τρέχει για έναν μαλάκα (εγώ), εμ πήρε δεν ξέρω πόσα τηλ στα κινητά κι όλα αυτά για κάποιον που δεν τον ξέρει και δεν τον έχει δει ποτέ του.

Ηξερα ότι οι μηχανόβιοι είναι αλήτες και κωλόπαιδα αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό ρε παιδί μου.
Πείτε μου τώρα εσείς ρε παιδιά, θέλει πλάκωμα το άτομο ναι ή ου;
Φταίω εγώ τώρα να του στείλω ένα ζευγάρι δίμετρες ρωσίδες να τονε κάνουν τόπι στο… ;

Προσοχή!
Το εν λόγω άτομο απαντάται στο μοτογρ με το ψευδώνυμο makis206.

Τί να πω ρε φίλε...


:a23:
Ναί ο αλήτης, ο μαλλιάς, ο ταμ ταμ ταμ!!!

Προτείνω να του κάνουμε ενα ντού κατα Ιούλιο υπο την απειλή ανάλογης κρητικής κουζίνας ( http://www.in.gr/agro/big/Fagito.jpg )και παγωμένης ρακής!!!

Να δω απο που θα φύγει!!! :lol:

MikeG
23/04/2010, 15:55
Μάκη, δε μπορώ να γράφω πολλά...


Μόλις γύρισα από ρακάκια, οπότε κανόνισε ρακάκια στη Σούγια.

Τα γνωστά ρεμάλια διαβάζουν?
Φιλάκια



:blush: :blush: :blush:








Με τιμά το γεγονός ότι γράφω σε τούτο εδώ το φλόρουμ & το εννοάω.

:wave2:

chr1s_86
23/04/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάτι που δεν έκανα ποτέ αλλά τώρα είναι μια καλή στιγμή νομίζω να το πω προς όλους όσους το δουν, όταν μπορείτε δώστε κάτι απ'τον εαυτό σας στον άνθρωπο που βρίσκεται δίπλα σας, δεν μιλάμε για λεφτά ή υλικά αγαθά γενικότερα, αυτά εξάλλου μας έκαναν όπως μας έκαναν.. μια πράξη εννοώ, μια κίνηση, κάτι. Θα καταλάβετε μόνοι σας κι είναι ωραίο το συναίσθημα να κάνεις έναν άνθρωπο ακόμα και εντελώς άγνωστο να γουστάρει.. και γίνεται ακόμα ωραιότερο όταν δεν περιμένεις κανένα αντάλλαγμα, πιστέψτε με..:winka:

:a013: :beer:

manos*gsxr
23/04/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Στειλ' του καμμια 10αρια απο αυτα (http://www.terkenlis.gr/Gr/proionta_Tsourekia.htm) :a8: :a8: :a8: :a8: με ξεκουρμουλωσες!!!!!!!!!!

camen
23/04/2010, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Κάτι που δεν έκανα ποτέ αλλά τώρα είναι μια καλή στιγμή νομίζω να το πω προς όλους όσους το δουν, όταν μπορείτε δώστε κάτι απ'τον εαυτό σας στον άνθρωπο που βρίσκεται δίπλα σας, δεν μιλάμε για λεφτά ή υλικά αγαθά γενικότερα, αυτά εξάλλου μας έκαναν όπως μας έκαναν.. μια πράξη εννοώ, μια κίνηση, κάτι. Θα καταλάβετε μόνοι σας κι είναι ωραίο το συναίσθημα να κάνεις έναν άνθρωπο ακόμα και εντελώς άγνωστο να γουστάρει.. και γίνεται ακόμα ωραιότερο όταν δεν περιμένεις κανένα αντάλλαγμα, πιστέψτε με..:winka:




:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

LsKostas
23/04/2010, 16:19
α ρε Μανωλιο ... :beer: :beer: :beer: :wave2:

the who
23/04/2010, 17:00
ΜΑΚΑΡΕ εγραψες παλι ρε μπαγασα.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Shaolin Monk
23/04/2010, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μάκη, δε μπορώ να γράφω πολλά...


Μόλις γύρισα από ρακάκια, οπότε κανόνισε ρακάκια στη Σούγια.

Τα γνωστά ρεμάλια διαβάζουν?
Φιλάκια



:blush: :blush: :blush:








Με τιμά το γεγονός ότι γράφω σε τούτο εδώ το φλόρουμ & το εννοάω.

:wave2:



Θελετε και νεα μελη για τη σουγια;


Μπραβο ρε Μακη... Ωραια κινηση...:beer:

makis206
23/04/2010, 19:48
Παίδες σημασία δεν έχει αυτό που έκανα και γενικότερα δεν μ'αρέσουν οι ευχαριστίες ειδικά όταν πρόκειται για κάτι απλό, μικρό και καθημερινό που θα μπορούσε να κάνει ο καθένας. Όλοι έχουμε καρδιά μέσα μας κι όλοι μπορούμε στις στιγμές μας να κάνουμε μια καλή πράξη για έναν συνάνθρωπο.. σε κάποια άλλη περίπτωση ίσως έσβηνα το thread γιατί ειλικρινά αισθάνομαι λίγο άσχημα απ'όλο αυτό αλλά το άφησα για δύο λόγους. Ο πρώτος είναι ότι σέβομαι αυτό που ήθελε να πει ο Δημήτρης και όχι για να αισθανθώ εγώ καλά αλλά επειδή έχω αισθανθεί το ίδιο με αυτόν στο παρελθόν και δεν με σταματούσε ούτε γκρεμός όταν θέλησα ν'ανταποδώσω. Ο δεύτερος και σημαντικότερος είναι ότι θα πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε πόση αξία μπορεί να έχει το απλό, το μικρό, το καθημερινό. Η αληθινή ζωή μακρυά απ'τα δελτία ειδήσεων και τα "τροκτικά" που κάνουν την καθημερινότητά μας πουτ@ν@, όλοι μας εξάλλου καβαλάμε και μπορούμε να δούμε και την όμορφη πλευρά της ζωής ακόμα κι αν κρατάει ελάχιστα μέσα στη μέρα!

Κάτι τελευταίο, απορώ πως ένας τόσο ευγενικός άνθρωπος έβαλε το νικ "lamogio"..:lol:


Σε όλους :beer: :beer: :beer: :beer:

camen
23/04/2010, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Κάτι τελευταίο, απορώ πως ένας τόσο ευγενικός άνθρωπος έβαλε το νικ "lamogio"..:lol:


Σε όλους :beer: :beer: :beer: :beer:

Ελα πες το,ομολογησε...:mad:

Εσυ εισαι πιο λαμογιο απο τον lamogio και τον εκβιαζεις για να τα γραψει αυτα δημοσια,ετσι δεν ειναι:confused: :smokin:

lamogio
24/04/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Κάτι τελευταίο, απορώ πως ένας τόσο ευγενικός άνθρωπος έβαλε το νικ "lamogio"..:lol:



Τα είδατε;
Παραγνωριστήκαμε κι άρχισε τα μπινελίκια, άκου "ευγενικός άνθρωπος..." :lol: :lol:

Εχω το γνώθι σ'αυτόν χεχε , εξ ου το νικ.

Μάκη, ό,τι και να λες, σ' έχουνε πάρει πρέφα όλοι τί παιδί είσαι.
Στο λόγο της τιμής μου (τώρα θα με πεις lamogio και τιμή... χεχε) στο τσακ δάκρυσα ρε συ, δεν περίμενα ειλικρινά τέτοια βοήθεια.


Αμα έκανες καμιά μ...ία να σβήσεις το θρέντι θα άνοιγα ένα κάθε μια ώρα μέχρι να σου τελείωναν οι ζβήστρες. :beer:

kalesin
24/04/2010, 13:20
δηλαδη για να καταλαβω.. μιλησατε κ στοτηλεφωνο κιολας;

με αλλα λογια.. τον πηρες κ σε πηρε πισω (ατε να χαθειτε προστυχατζες)

καλα που πηρα ψωμι για 2 μερες κ να θυμηθω να παω τη δευτερα να παρω τον αρτοπαρασκευαστη



:smokin: