PDA

View Full Version : Ερωτηση Κυριωσ Προσ Γυναικεσ



kalgeorge
27/01/2004, 11:28
Με αφορμη μια συζητηση που ειχα με μια φιλη μου για ενα επεισοδιο που της συνεβη, θετω την εξης ερωτηση και περιμενω απαντησεις ολων, αλλα κυριως γυναικων. Λοιπόν ......

Υποθετουμε οτι ειστε με το αγορι σας καπου, π.χ για καφε, και παρολο που συνοδευεστε καποιος σας κολλαει(αλλο που δεν θελετε)!!.
Το παιρνει χαμπαρι ο συνοδος σας και τελικα καταληγει να λογομαχει με τον τυπο.
Σε περιπτωση που το θεμα χοντραινει και ο συνοδος σας υπερασπιζόμενος εσας πλακωνει στο ξυλο τον αλλον, εσεις.........

α) το ευχαριστιεστε και του λετε μπραβο, και νοιωθετε κολακευμενη και περηφανη για αυτον

β) του λετε οτι ειναι αλητης που πλακωνεται και οτι θα μπορουσε να το λυσει χωρις τσακωμους Ή να τον αγνοησει

γ) οτιδηποτε αλλο....

ΠΡΟΣΟΧΗ.....ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ.


FOR THE RECORD, η φιλη μου το ευχαριστηθηκε, αλλα και εγω στην θεση του συνοδου της το ιδιο θα εκανα και ας το θεωρουν μερικοι αλητεια!

Electra
27/01/2004, 12:16
Επειδή λοιπόν έτυχε να το συζητήσω κι εγώ με μιά φίλη που της έχει τύχει κάτι τέτοιο, κατηγορηματικά το Β) επιλέγω...
Η κοπέλα έτυχε να το ζήσει αυτό και μετά έπρεπε να φοβάται για αυτή και για τα 2 μικρά παιδιά της λόγω του ότι το "θύμα" και τα "φιλαράκια" του τριγυνούσαν στη περιοχή του οξύθυμου και τσέκαραν τα πάντα...
Ειλικρινά δέν υπάρχει λόγος βιαιοπραγίας σε αυτές τις περιπτώσεις και ειδικά όταν απλά κοιτάει κάποιος!
Ο ρόλος του συνοδού δέν είναι ρόλος μπράβου... Μπορεί να μή συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις αυτό που είπα παραπάνω αλλά σκεφτείτε πως είναι πιθανό!!

asmar
27/01/2004, 12:24
Συμφωνώ με την Electra, ο λόγος είναι ισχυρότερος του μπράτσου.
Ο καλύτερος τρόπος για να μην φας ποτέ ξύλο και να μην γίνεις "κερατάς" :D είναι να βελτιώσεις την Ελληνική σου και όχι το κούνγκ-φου (δεν αναφέρομαι προσωπικά, γενικά μιλάω)
Εγω πχ έχω μπλέξει στου κόσμου τις μαλακίες και δεν έφαγα ποτέ ξύλο αλλά ούτε και έδωσα ;)

bikersonly
27/01/2004, 12:26
Αν και άκρη δύσκολα θα βρούμε τέλος πάντων.Πολύ γενικό θέμα και πολύ θεωρία.Αλλά δεν έχω πολύ δουλειά οπότε....

Καταρχήν από την στιγμή που ο άλλος δει και αντιληφθεί ότι συνοδεύουμε την κοπέλα είναι για πολλά μπουνίδια αν κάνει οποιαδήποτε κίνηση!Γενική παρατήρηση κάνω!

Η κοπέλα μας :
Οφείλει να μας ενημερώσει, εφόσον την ενοχλεί ο τύπος, αν δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι (και πρέπει να είμαστε πολλοί μ@λάκες αν δεν το χουμε πάρει χαμπάρι) αν πάλι δεν τρέχει τίποτα για την κοπέλα δεν έχει νόημα να μας πει τίποτα.
και να του δείχνει παράλληλα ότι δεν τον παίρνει η φάση.Γιατί αν κουνάει και η κοπέλα μας το δαχτυλάκι της και του δίνει πατήματα ΠΡΩΤΑ μαζεύουμε την κοπέλα μας και μετά την λέμε-βαράμε τον άλλον....αν και δεν πολυφταίει ο άλλος από την στιγμή που δέχεται θετικά μηνύματα!Κακά τα ψέμματα.
Ο χειρότερος εφιάλτης για όλους μας πιστεύω.Να συνοδεύουμε την κοπέλα μας και αυτή να ενδίδει στα "πειράγματα"-κολλήματα -πεσίματα αλλονού!Το οποίο βέβαια ισχύει και όταν δεν είμαστε μπροστά!Γιατί διαφορετικά είναι θέμα χρόνου να λήξει η σχέση.....αν υπήρχε δηλαδή!

Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τις κοπέλες.Αν δηλαδή εμείς κάνουμε καμάκι κτλ κτλ όχι όλα δικά μας!Και δικός τους εφιάλτης είναι.Και γενικά είναι δυσάρεστη εμπειρία και για τους δύο.Σημείωση μερικοί- μερικές το κάνουν απλά και μόνο για να κάνουν να ζηλέψει το ταίρι τους.Μέγα λάθος για εμένα τουλάχιστον.

Προσωπικά δεν είμαι τύπος που γουστάρει να πλακώνεται.
Εφόσον υπάρχει λόγος τότε πρώτα θα ζητήσω τον λόγο , μετά θα του πω να ξεκολλήσει και αν ΔΕΝ γίνει κάτι ΤΟΤΕ όσες φάμε και όσες δώσουμε!Βέβαια πάντα υπάρχει και ο τρόπος της άγνοιας.Αν και τις περισσότερες φορές δεν είναι αποτελεσματικός.Εξαρτάται πάντα από τις περιστάσεις γενικά και κατά πόσο έχουμε πειραχτεί- προσβληθεί από το σκηνικό κτλ κτλ

Αν και από την στιγμή που δει κάποιος ότι συνοδεύουμε την κοπέλα δεν νομίζω να κάνει οποιαδήποτε κίνηση.Έλεος δηλαδή!Εκτός και αν είναι 1) ανώμαλος 2) αλήτης με καμιά 10αριά άτομα δίπλα του.Προσωπικά δεν μου έχει τύχει.

Πάντως σε τέτοια σκηνικά για τον άντρα παίζει τεράστια σημασία η συμπεριφορά της γυναίκας.

Και επαναλαμβάνω ότι οι απαντήσεις μου είναι θεωρητικές και τις γράφω καθισμένος στο γραφείο μου ήρεμος και πίνω καφεδάκι.Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό και αν ανταποκρίνεται στην αλήθεια.;)

Electra
27/01/2004, 12:34
...πρέπει να είναι ανώμαλος ή διανοητικά καθυστερημένος αυτός που θα κοιτάζει επίμονα κοπέλα που συνοδεύεται!!! Μή τρελενόμαστε!!!!
Συγνώμη δηλαδή, άν το πάρω χαμπάρι εγώ ότι κάποιος με κοιτάει θα πάω στον δικό μου και θα τον τραβήξω από το μανίκι να του πώ "Μπαμπά αυτός με κοιτάει δείρ'τον????"
Η άγνοια είναι η καλύτερη λύση...

kalgeorge
27/01/2004, 12:39
ειπα οτι το θεμα εχει χοντρυνει.Οτι το καμακι το παρακανει.Και μην ειστε απολυτοι οτι παντα μπορεις με τον λογο να υπερισχυσεις. Και αν εβριζε αυτος την κοπελα ή και τον ιδιο?Τι επρεπε να κανει. Εγω πιστευω οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν μπορεις οσο και αν θελεις να γλυτωσεις τον τσακωμο.

bikersonly
27/01/2004, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Συγνώμη δηλαδή, άν το πάρω χαμπάρι εγώ ότι κάποιος με κοιτάει θα πάω στον δικό μου και θα τον τραβήξω από το μανίκι να του πώ "Μπαμπά αυτός με κοιτάει δείρ'τον????"
Η άγνοια είναι η καλύτερη λύση...

Δεν είπα αν ΚΟΙΤΑΕΙ αλλά αν ΚΟΛΛΑΕΙ έχει διαφορά!Αν ήταν να πλακώνομαι με κάθε ένα που κοιτάει την κοπέλα μου θα ήμουν ή νοσοκομείο συνέχεια ή θα μουν ο Γκλέτσος.χαχα!!

Και σίγουρα η άγνοια είναι η καλύτερη λύση.Δεν αντιλέγω.Αρκεί να μην περάσει τα όρια.

Electra
27/01/2004, 12:43
...απάντησα στην εκδοχή του "απλά κοιτάει, so what"
Δέ ξέρω πόσες φορές τυχαίνει να είναι κάποιος με τη κοπέλα του και να βρεθεί αντιμέτωπος με έναν τύπο ο οποίος στα καλά του καθουμένου αρχίζει να βρίζει ή να επιτίθεται, τί να πώ???????
Μάλλον κάνει κακές παρέες....

kalgeorge
27/01/2004, 12:46
σε σκηνικο στον Πειραια οπου το καμακι λεει στην κοπελα: μωρο μου τι κανεις με αυτον τον χλεχλε? Ελα να παμε μαζι καμμια βολτιτσα.
Και απαντησε στον συνοδο μετα αφου πεταχτηκε : δεν μιλαω σε σενα ρε.

ο συνοδος μετα τον εκανε ασηκωτο και κατα την γνωμη μου καλα εκανε.

Electra
27/01/2004, 12:52
...με τον Ψάλτη στη ταινία "ΡΑΚΟΣ Νο κάτι"
Προφανώς έχει να κάνει με το πόσο σοβαρά παίρνει κανείς κάποιον όταν μιλάει και λέει κάτι τέτοιο. Απ'ότι έχω καταλάβει όμως η γυναίκα δέν έχει καμιά επιλογή σε αυτές τις περιπτώσεις από το να παρατηρεί τον δικό της να τρώει ή να δίνει ξύλο. Πολύ ωραία!!

kalgeorge
27/01/2004, 12:56
εχει γινει μπροστα μου εξω απο το flocafe στο μικρολιμανο.Και πιστευω οτι αν μιλαει καποιος ετσι για την κοπελα σου η και για σενα και δεν κανεις κατι, και θα αισθανεσαι αλλα και θα σε λενε και μαλακα.

asmar
27/01/2004, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
Και μην ειστε απολυτοι οτι παντα μπορεις με τον λογο να υπερισχυσεις. Και αν εβριζε αυτος την κοπελα ή και τον ιδιο?Τι επρεπε να κανει.

Να σηκωθείς και να φύγεις μαζί με την κοπέλα.
Δηλαδή αμα πλακωθείς και χτυπήσει κανείς πχ κατα λάθος (που είναι πολύ πιθανό) σε κανένα τραπέζι κτλ και σκοτωθεί και καταλήξεις στην φυλακή θα γουστάρεις;
Δεν είναι καλύτερα να ακούσεις της βρισιές να σηκωθείς να φύγεις και να τον γράψεις στα τέτοια σου;
Και το σημαντικότερο ειναι η συμπεριφορά της κοπέλας, συνήθως αν αυτή έχει πολύ αρνητική σταση του στυλ τι είπες ρε μπαγλαμα :D ο άλλος θα σκάσει.....αν όχι πάρε την κοπέλα σου πήγαινε σπίτι και κάνετε έρωτα να χαλαρώσετε.

Το συμπέρασμα:
Κάντε έρωτα μην χτυπιέστε!

:D

ΥΓ: Συμφωνεί καμιά γυναίκα μαζί μου ή λέω μαλακίες; ;)

Electra
27/01/2004, 13:05
...έχει σημασία το τί θα πουν για τη πάρτη μας και γενικώς τί θα πεί ο κόσμος...
Δέ πολυσυμφωνώ, sorry...



’σε που άμα γίνει μια στραβή, θα λένε "κοίτα τον μαλάκα που πήγε στο νοσοκομείο"

Julius
27/01/2004, 13:08
Νομίζω ότι το θέμα είναι απλό, ξεκινώντας από λόγια και φτάνοντας ως έσχατη λύση στα έργα.

Πάντως πιστεύω ότι είναι σπάνιο να κολλήσει και θα προχωρήσει ο άλλος χωρίς να του έχει δώσουνε πάτημα.

Όποτε έαν συμβαίνουν τέτοια πράγματα συχνά καλό θα είναι να είμαστε λίγο επιφυλακτικοί με το έτερον ήμισυ.

kalgeorge
27/01/2004, 13:09
δεν αντιλεγω........παντα ειναι αναλογα την περιπτωση που θα σας τυχει πιστευω.
Anyway, μακρια απο εμας.

sniper
27/01/2004, 13:17
καλό είναι να αποφεύγουμε τις όποιες τέτοιες καταστάσεις.

Αν εξαιρέσουμε ότι ζούμε σε μία πόλη που είναι γεμάτη αλλοδαπούς (κανένα ρατσιστικό υπονούμενο) και εμείς οι ιθαγενείς έχουμε ξεφύγει απο κάθε έλεγχο.

Εάν κάποιος κοιτάει την κοπέλα μας και αυτή τον κοιτάει τότε λέμε ένα "’ντε γεια" σ' αυτήν διότι έτσι κι αλλιώς θα μας το φορέσει το κέρατο κάποια στιγμή. Εάν δεν κοιτάει τότε δεν υπάρχει θέμα.

Δεν είναι λόγος να θιχθούμε επειδή κάποιο λιγούρι κοιτάει.

Τώρα, αν κολλήσει στην κοπέλα, υπάρχουν 2 λύσεις:

1. Φεύγουμε. Γλυτώνουμε το εκνευρισμό αλλά και την εμπλοκή σε καυγά με άγνωστα και απρόβλεπτα αποτελέσματα που μπορεί να μας εκθέσουν ανεπανόρθωτα και μετά να σκεφτόμαστε πόσο μ@λ@κες είμασταν.

2. Ζητάμε το λόγο. Το πιθανότερο είναι να γίνει ο χαμός και να τραυματίσουμε τον άλλο ή αν τραυματιστούμε εμείς ή ακόμα χειρότερα να παέι κάποιος στο νοσοκομείο ή αν φύγει από τον μάταιο τούτο κόσμο. Και μην πει κανεις "Σιγα δεν θα τον σκοτώσω κι όλας" διότι επιτρέψτε μου να σας πω ότι είναι πολύ εύκολο να γίνει κάτι τέτοιο.

’ρα χαλαρά και όλα μια χαρά.

Υ.Γ. Δεν είμαι κότα, κάθε άλλο. Μ@λ@κας δεν είμαι. Για άλλα θέματα, σοβαρά, εχει πέσει ράβδος παλαιότερα.

bikersonly
27/01/2004, 15:07
δίκιο έχει.Γενικά όλοι δίκιο έχουμε.Όλες οι αντιδράσεις που είπαμε είναι ανθρώπινες και σε λογικά πλάισια οι περισσότερες.

Στέκομαι σε αυτό που λέει o Snipper.Το αν σε πουν κότα.Καταρχήν αυτός που σε λέει κότα γενικά και το εννοεί είναι Ο ΜΑΛΑΚΑΣ!
Πολλοί έχουν σκοτωθεί γιατί κάποιος τον αποκάλεσε κότα και αυτός πήγε και το έκανε για να αποδείξει το αντίθετο.Ειδικά περιστατικά με μοτό έχουν γίνει πολλά.Και τα ξέρουμε!

Και ειδικά να σε προκαλεί κολλητός σου ή ειδικότερα η κοπέλα σου.Να σου πει δηλαδή αν δεν κάνεις αυτό είσαι κότα κτλ κτλ.
Και πήγαινε εσύ σαν τον μαλάκα να αποδείξεις το αντίθετο.

Τώρα αν σου την πέσουν και είσαι με την κοπέλα σου δεν το βάζεις στα πόδια και την παρατάς!Ε τότε είσαι κότα. ;)

Γενικά είναι πολύ απλή αλλά και πολύπλοκη και ευαίσθητη φάση.Που μόνο στην πράξη ξέρεις τι να κάνεις και όχι χαλαρά από το γραφείο σου.;)

sniper
27/01/2004, 15:14
να εννοείς ότι είπα ότι οταν μας την πέσουν παρατάμε την κοπέλα.

Εγώ είπα "φεύγουμε" μαζί με την κοπέλα...

Αυτά προς αποφυγήν παρεξηγήσεων...


ΚΟΤΑ είναι o ..... ξέρει αυτός ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

DEMINIO
27/01/2004, 17:03
Εξαιρώ την περίπτωση κατά την οποία σηκώνεται κολλητά η γκόμενα, σου λέει άντε γεια, χλεχλέ , και λακίζει... οπότε αράζεις περισσότερο λέγοντας στην τσούλα πάρε το χλεχλέ και στα τσακίδια!!! :D

Επίσης εξαιρώ την περίπτωση κατά την οποία ο άλλος κοιτάει, γουστάρει, κάνει-ράνει του τρέχουν τα σάλια..... εν τέλει μαγκιά μου, εγώ μαμάω κι εσύ κοιτάς... κοίτα βλάκα!!! :rolleyes:

Και εξαιρώ κι ένα κάρο άλλες πιθανές περιπτώσεις οι οποίες μπορούν να συμβούν, κι έχουν επί το πλείστον διαφορετικούς τρόπους αντιμετώπισης, ανάλογα πάντα με τις περιστάσεις...

Όμως, νομίζω ρε παιδιά, πως ο kalgeorge ήταν σαφέστατος σχετικά με το περιστατικό...

σε σκηνικο στον Πειραια οπου το καμακι λεει στην κοπελα: μωρο μου τι κανεις με αυτον τον χλεχλε? Ελα να παμε μαζι καμμια βολτιτσα.
Και απαντησε στον συνοδο μετα αφου πεταχτηκε : δεν μιλαω σε σενα ρε.


Τι να αποφύγεις και τι να γλυτώσεις........ :confused:
Σηκώνεσαι, και του γαμάς τη μάνα!!!! :mad: :mad:

sniper
27/01/2004, 17:08
ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ

superfour
27/01/2004, 22:48
Ντου και Ξύλο στον π!@#%$!ρα τον Θρύλο...

το ... "Θρύλο" πάρτε το σαν μπαλαντερ και χρησιμοποιείστε το εκάστοτε όνομα του εκάστοτε greek-καμάκι (αϊ λοβ γιου, γιου λοβ άϊ?. κλπ) που την πέφτει στη γυναίκα σας


και φυσικά πάντα υπό τις προϋποθέσεις που έβαλε ο kal κι ο Deminio.... για να μην ξεχνιόμαστε ε?


**Πάπα???... αρπαγμένο σε βλέπω!!!! χαχααχχαχαχαχα:p:p:p
***Ρε γείτονα τι έγινε με εκείνη τη ντουζίνα.... περιμένει το τσουκάλι με τα γιουβαρλάκια για το αυγολέμονο!!!!

stefanos
27/01/2004, 23:36
Για μια μαλακισμένη γκόμενα ενός φίλου που το έπεζε
"αυτός εκεί με κοιτάει"
φάγαμε πριν καμιά δεκαριά χρόνια στη Γλυφάδα ΄ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ
γιατί πήγε ο τρίτος της παρέας να ζητήσει το λόγο απο 11 άτομα
στο στιλ
"ΤΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ"
Και σε δεύτερη φάση ζουμπάς μια σφαλιάρα μας την πέφτει σε άλλο μαγαζι στον Πειραιά σε στιλ
"Ωραία κοριτσάκια τραβάτε μαζί σας να φάω και γω κανένα?"
Και τραβώντας τον να τον γλυτώσω απο τα χέρια των υπολοίπων που βρήκαν ευκαιρία να το παίξουν άντρες, να ένα πιστόλι στη ζώνη το κολοπαίδι.
Και μετά τρείς μέρες έφαγε ένα ταξιτζή στη Συγγρού για να βρεί για την δόση του.
Το ποτό και τα ναρκωτικά έχουν περίεργη επιροή σε μερικούς.
Μεγάλο ρόλο παίζει και το μαγαζί.
Σε καλά μαγαζιά μόλις πάει να γίνει τσαμπουκάς την πέφτουν τα παλουκάρια και τελειώνουν όλα.
Και βέβαια μερικές φορές φταίνε και οι γυναίκες.

kalgeorge
28/01/2004, 07:19
Δεν ξερεις τι μυαλο κουβαλαει ο καθενας.Καλο ειναι να αποφευγεις τις φασαριες.Αλλα παντα ειναι το τι θα σου τυχει.

NLS
28/01/2004, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
σε σκηνικο στον Πειραια οπου το καμακι λεει στην κοπελα: μωρο μου τι κανεις με αυτον τον χλεχλε? Ελα να παμε μαζι καμμια βολτιτσα.
Και απαντησε στον συνοδο μετα αφου πεταχτηκε : δεν μιλαω σε σενα ρε.

ο συνοδος μετα τον εκανε ασηκωτο και κατα την γνωμη μου καλα εκανε.

μάλλον δεν ήταν τόσο χλεχλές τελικά ;)

almalibera
28/01/2004, 08:42
...Διαβασα ολονών τις αποψεις και πανω κατω ολοι το ιδιο λεμε

Οταν πειραζουν την κοπελα σου δεν τσαμπουκαλεύεσαι αμέσως.

Αλλα για να λέμε και τα πραγματα με το όνομά τους το ωραίο το κοιτάζεις!

Απο κει και περα βλεπεις:
α)αν η κοπελα δινει "πατημα"
β)αν ο τυπος δεν καταλαβαινει απο νεύματα ή λογια

Στην α) περιπτωση ..........(ο καθενας πραττει αναλογα. Εγω προσωπικα αν ημουν αγορι θα έλεγα "νταξει κοπελα μου, πηγαινε κατσε μαζί του αμα σου αρεσει καλυτερα")

Στην β) περίπτωση (και αφου συνεχίζει παρ'ολες τις προειδοποιήσεις σου) τοτε παιρνεις την κοπελα σου και ciao!
Δεν εισαι κοτα αν φύγεις γιατι δεν ξερεις τι μέρους του λόγου ειναι ο αλλος.
ΕΚΤΟΣ αν ο τυπος το χοντρύνει πολυ...τοτε βαραω και εγώ...(:rolleyes: )


Αλλα να σου πω και κατι τελευταίο. Κοπελα που γουσταρει να βλεπει τον δικο της να δερνεται για την παρτη της δεν αξίζει τον κόπο!!
Οκ σε ολες μας αρεσει να αρεσουμε αλλα δεν μ'αρεσει το αγορι που με συνοδευει να δερνεται με τον πρώτο που θα με κοιταξει..

Αυτα, καλημερα μας!

koula01
28/01/2004, 23:05
Εγώ απ' τη μεριά μου έχω να πω, ότι το επίμονο κοίταγμα όταν συνοδεύομαι με κάνει να νιώθω άσχημα σαν να νομίζει ο άλλος ότι είμαι κάτι σαν πουτ... και με κοιτάει με βλέμμα όλο υπονοούμενα. Τώρα αν καταλάβω ότι ο δικός μου έχει πάρει χαμπάρι και κάνει το κορόιδο χάνω εντελώς την όποια εκτίμηση του είχα, γιατί στην ουσία προσβάλει και αυτόν που δεν υπολογίζει την παρουσία του αλλά και μένα. Και βέβαια μιλάω για την περίπτωση όπου το βλέμμα ή άλλες κινήσεις είναι προκλητικές. Εγώ απ' την μεριά μου δίνω μεγάλη σημασία και στη δική μου συμπεριφορά γιατί σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θεωρηθεί αυτός που με συνοδεύει μαλ@κας. Ακόμα και με ξαδέρφια μου ή με φίλους να κυκλοφορώ δεν καρφώνομαι ποτέ σε κάποιον για να μην προσβάλω ούτε την παρέα μου αλλά ούτε και τον εαυτό μου γιατί ο άλλος δεν ξέρει τι μου είναι εμένα ο εκάστοτε συνοδός. Τώρα μου έχει τύχει σχέση "σοβαρή" όπου ο τύπος ήτανε psycho και είχε φτάσει σε σημείο όταν του λέγανε ότι με είχανε δει να μιλάω με κάποιο στο δρόμο να τον δέρνει μόνο επειδή μου είχε μιλήσει ή έτρωγε φρίκες όταν πηγαίναμε σε κάποιο σπίτι για πρώτη φορά ότι εγώ είχα ξαναπάει και πήγαινε με ράσπες και φαλτσέτες για να "καθαρίσει". Αυτό βέβαια είναι σπάνιο και είναι να μη σου τύχει. Και για να το ελαφρύνω λίγο μια φορά είχε δείρει και ένα σκύλο με ένα δοκάρι επειδή μου έκανε χαρά όταν με είδε! Τέλος πάντων, αυτό είναι να μη σου τύχει που λένε. Αλλά απ' την άλλη είναι πολύ άσχημο έναν άνθρωπο που τον έχεις για άντρα και για μάγκα όταν αρχίζουν οι κουβέντες και τα ζόρια και γω θα τον γαμήσω το πούστη κατευθείαν να το παίρνει αλλιώς το τιμόνι και καλά ότι εγώ δεν θέλω να τσακωθούμε να τα βρούμε πολιτισμένα και τέτοια. Εκεί πραγματικά εγώ νιώθω πολύ άσχημα και μου χει τύχει αρκετές φορές δυστυχώς. Δεν μ' αρέσει ούτε η μία περίπτωση ούτε η άλλη. Κατά τη γνώμη μου ο άντρας πρέπει να ξέρει πως να φερθεί και που, να μην τη βλέπει ούτε ο γαμάω (ξενέρααα) αλλά να μην αφήνει να του πιάνουν και το κόλο. Στο κάτω κάτω για μένα μετράει το να υπερασπίσει τον αντρισμό του πρωτ' απ' όλα και ας φάει και ξύλο. Και από προσωπικά βιώματα έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν μετράει καθόλου η σωματική διάπλαση στο τσαμπουκά αλλά η ψυχή...

CHRISTINE
29/01/2004, 03:05
...λοιπον .... διαβασα τις αποψεις και ορισμενα παραδειγματα ειναι "τραβηγμενα απο τα μαλλια" για μενα....

το θεμα ειναι οτι ζουμε σε αγριους καιρους και οι τσαμπουκαδες για μαλακιες πρεπει να αποφευγονται.... ειμαι εξω με τον ανδρα μου και με κοιταει καποιος??? εεε και???? οπως λεει και ο αδερφος μου "κουνιουνται και σειωνται" (σορρυ κιολας...).. εαν δεν κουνισω εγω την ουρα μου θα γινει κατι? και γιατι να στραβωσει ο ετσι??? αφου εγω μαζι του ειμαι, αυτον γουσταρω, γι' αυτον τρελλενομαι..... τον αλλον τον εχω γραμμενο.... γιατι μεσα σε μια καλη σχεση κοιτας πως φερεσαι εσυ στον ανθρωπο σου και εκεινος σε σενα, κατι τετοιες μαλακιτσες δεν μας αγγιζουν καν...

... αυτο που θελω να πω ειναι οτι σε κλασσικες φασεις που βλεπεις κατι λιγουρια να κοιτουν χωρις να τους νοιαζει εαν συνοδευεσαι ή οχι απλως τους αγνοεις και τερμα..... δεν μιλαω για την ακραια περιπτωση να ερθει καποιος π.χ να με ληστεψει και ο αντρας που με συνοδευει να το βαλει στα ποδια και εγω να πλακωσω τον ληστη στο ξυλο με το τσαντακι μου (χαχαχαχαχα!!!).... εννοειται οτι τον 'ετσι' τον εχω στειλει στην μαμα του σουμπιτο!

.... για να το κλεισω πιστευω οτι το ποσο προστατευτικος ειναι ενας αντρας που με συνοδευει δεν φαινεται απο τετοιες γελοιες φασεις.... φαινεται απο εναν συνδυασμο πραγματων... αν π.χ ειμαι πανω στο μηχανακι του να με ρωτησει πολυ απλα "μωρο εισαι ενταξει, κρυωνεις, φοβασαι κτλ κτλ κτλ....?" αυτος ειναι ο προστατευτικος αντρας.... προστασια απο μαλακες δεν χρειαζομαι γιατι 1ον: ετσι κι αλλιως δεν τους ελκυω, και 2ον: αν κανενας απο σποντα πεσει στον δρομο μου ξερω να τον αποφυγω.....

αυτααααα τα ολιγα απο εμενα....

NLS
29/01/2004, 07:20
Βρε συ Κούλα κορίτσι μου που τον βρήκες τέτοιο τύπο; (να μου πεις όταν έχεις εκεί "τι Πιστόνια τι Πιστόλια" τι να λέμε ε; )

Μεγάλη η απορία μου και πως τον ξεφορτώθηκες βέβαια (τέτοιοι τύποι "ιδιοκτήτες" έχουν και τάση να μην πουλεύουν ακόμα και όταν το θες - "μετά από μένα κανείς" και έτσι)...

Θυμάμαι μια που βγαίναμε πριν χρόνια και ενώ είχαμε βγει αυτή έτρεμε (κυριολεκτικά όχι μεταφορικά) μην την δει ο πρώην (ο πρώην που όμως 3 χρόνια που τα είχαν δεν είχε φάει "κοκό" - αλλού ήταν άντρας)... τστς τι να πω

Τώρα η Christine...


Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
προστασια απο μαλακες δεν χρειαζομαι γιατι 1ον: ετσι κι αλλιως δεν τους ελκυω

απορία πάλι... (γιατί μαμά; )

πως ακριβώς ΔΕΝ ελκύεις ακριβώς τους μαλάκες; (έχεις κάτι που δεν τραβάει ειδικά αυτούς αλλά τραβά τους όχι μαλάκες; )

με μπέρδεψες λίγο

almalibera
29/01/2004, 07:46
[i].... για να το κλεισω πιστευω οτι το ποσο προστατευτικος ειναι ενας αντρας που με συνοδευει δεν φαινεται απο τετοιες γελοιες φασεις.... φαινεται απο εναν συνδυασμο πραγματων... αν π.χ ειμαι πανω στο μηχανακι του να με ρωτησει πολυ απλα "μωρο εισαι ενταξει, κρυωνεις, φοβασαι κτλ κτλ κτλ....?" αυτος ειναι ο προστατευτικος αντρας[/B]


Oh yeah! Απο τα μικρα καθημερινά πραγματάκια...

Εύγε κορίτσι μου! Σε αυτό συμφωνούμε!!;)

cityfly
29/01/2004, 10:01
έχω την εντύπωση ότι όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε στο θέμα

Αποφεύγουμε όταν μπορούμε τον καβγά αλλά είμαστε διατεθημένοι να παλκωθούμε για να προστατέψουμε την κοπελιά που συνοδεύουμε αν το πράγμα χοντρύνει

DIT
29/01/2004, 13:09
όταν βγαίνει βόλτα το ζευγάρι, η κοπέλα θα έχει μαζί της και δύο φίλες της. Οπότε όσο θρασύς ή μ@λ@κ@ς είναι ο άλλος δεν θα την πέσει στην καπαρωμένη αλλά στις free. Έτσι βολεύονται και μεν και οι δε.

Εξάλλου εσείς δεν παραπονιόσαστε οτι υπάρχει λειψανδρεία??

Julius
29/01/2004, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
όταν βγαίνει βόλτα το ζευγάρι, η κοπέλα θα έχει μαζί της και δύο φίλες της. Οπότε όσο θρασύς ή μ@λ@κ@ς είναι ο άλλος δεν θα την πέσει στην καπαρωμένη αλλά στις free. Έτσι βολεύονται και μεν και οι δε.

Εξάλλου εσείς δεν παραπονιόσαστε οτι υπάρχει λειψανδρεία??

eisai allou, tora pou akrivos den ksero alla allou :p :p :p


Entometaksi to Erotima eitane kyrios pros tis gynekes pou leei kai o titlos alla trekseme oloi oi mantraxaloi na apantisoume.

DIT
29/01/2004, 13:48
δεν έχεις καταλάβει τόσο καιρό οτι κρύβεις μια γυναίκα μέσα σου???

Το κυρίως δεν σημαίνει αποκλειστικά, άσε που εμπλέκεται στο ερώτημα άμεσα η υπόσταση του άντρα!

Εγώ δίνω απάντηση στη ρίζα του κακού Γιώργο οπότε δεν είναι καθόλου ξεκάφρωτη η απάντηση!! :p

Julius
29/01/2004, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
δεν έχεις καταλάβει τόσο καιρό οτι κρύβεις μια γυναίκα μέσα σου???

Το κυρίως δεν σημαίνει αποκλειστικά, άσε που εμπλέκεται στο ερώτημα άμεσα η υπόσταση του άντρα!

Εγώ δίνω απάντηση στη ρίζα του κακού Γιώργο οπότε δεν είναι καθόλου ξεκάφρωτη η απάντηση!! :p


Pssssssssssssss poios eisai o Veltsos?

DIT
29/01/2004, 13:58
Call me Pond....



















































































..........Rosopond!!!!

theolc-8
29/01/2004, 15:32
kala re den drepese na kolas stis gomenes allon? Tora theleis na sou poume oti ekane lathos pou se edeire kiolas?


xxaxaxaxaxaxa

Akou kati apories pou exei?

Ela ela se mathame ti koumasi eisai

kalgeorge
29/01/2004, 15:36
που εισαι ρε φιλε χαμενος; Ολα καλα;Η καινουρια δουλεια ενταξει;

speedrider
29/01/2004, 16:06
kalispera !

An kai akougetai treli fasi auti pou anafereis, an mou tixaine pote kati tetoio sigoura den tha perimena na katharisei allos gia mena.Allwste emena tha enoxlouse!
Pantws kalo einai na min ftanoume se akrotites kai fisika gia oti ginetai pote den ftaiei mono o enas!!!