PDA

View Full Version : Πανελληνια 2005 . Τι Σασ Αρεσε , Τι Θελετε Να Αλλαξει



bxtrm
21/06/2005, 09:11
πως σας φανηκε η φετεινη πανελληνια και τι πρεπει να αλλαξει στην επομενη?

free rider
21/06/2005, 09:21
Γυρίσαμεν γυρίσαμεν...

εχουμε πολλά να πούμε..

αλλά το πιο ωραίο είναι οτι στο τέλος οταν φώναζαν τις λέσχες που συμετείχαν ...

ακούστηκε και το .......

www.moto.gr

πάντως ...

ΑΞΙΑ Η ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ...

ΕΥΓΕ..
:beer: :beer:

bxtrm
21/06/2005, 09:28
ηταν απο τις καλες πανελληνιες δηλαδη ? σου αρεσε?

free rider
21/06/2005, 10:50
ηταν απο τις καλύτερες πανελλήνιες ...
απο εκείνη της επανωμής είχα να ευχαριστηθώ έτσι..

Dodok edessa
21/06/2005, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ηταν απο τις καλύτερες πανελλήνιες ...
απο εκείνη της επανωμής είχα να ευχαριστηθώ έτσι..






:sad: :( ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΛΕΙΨΑ !:( :sad:

free rider
21/06/2005, 11:18
φίλε έχασες που δεν ήρθες...

:wave2: :wave2:

Dodok edessa
21/06/2005, 11:23
ΕΜΑΘΑ ΕΜΑΘΑ ...
Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΦΤΑΙΝΕ !!!:evil:

africanos31
21/06/2005, 20:21
Γαμω ηταν ωραιο μερος και μεγαλο βολτες στα γυρω μερη(τουρκια,βουλγαρια,δασος δαδιας) μονο τα live συγκροτηματα δεν ηταν αναμενομενα.....(με εξαιρεση πουλικακο και 1 συγκροτημα την ιδια μερα και 2-3 γκρουπακια ακομα...) οι micro απαραδεκτοι ενω και αθτοι η μουσικη τους δεν ταιριαζει σε σθναντηση μοτοσυκλετιστων. Περσι οι oi Dickens zoo τρελαναν κοσμο και ηταν και πιο φθηνοι!!!!

sotpag
22/06/2005, 23:50
αν αληθευει πως η εισοδος για τα ΜΗ μελη της ΜΟΤΟΕ ηταν 50 και για μελη 35 ειναι η απολητη ξεφτιλα του μοτοσυκλετισμου.

ο κυριοτερος θεσμος μοτοσυκλετας ασχετα με τα στραβα του να ξεπεφτει ετσι, να αποκτα κατηγοριες

εγω προσωπικα οσα κλμ και αν ειχα κανει δεν θα εμπενα με αυτη την διαφορα.

bxtrm
23/06/2005, 08:22
Αυτο φιλε μου εχει 3 χρονια τωρα που δουλευει ετσι.
Η καρτα μοτοε βγαινει για τα μελη των λεσχων που την ζητανε και με την καρτα γινεσαι και μελος της fema της πανευρωπαικης ομοσπονδιας μοτοσικλετιστων.
Η μοτοε και οι λεσχες της εχει ξεκινησει σειρα επαφων με ξενοδοχεια ,ναυτιλιακες εταιρειες, ξενωνες, καταστηματα αξεσουαρ μοτοσικλετιστων και πολλα αλλα καταστηματα για να κερδισει εκπτωσεις για τους κατοχους καρτας μοτοε. Ηδη εχουν εκδοθει καποια εντυπα με εκπτωσεις στην περιοχη των τρικαλων απο τις εκπτωσεις και τις προσφορες που συμφωνηθηκαν με την ΜΟΛΕΤ την λεσχη των τρικαλων.
Σκοπος της μοτοε ειναι να βγει ενας οδηγος με ολους τους νομους της Ελλαδας και σε καθε περιοχη να εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες που ισως χρειαστει ενας μοτοσικλετιστης ,προτεινομενα μερη και ξενοδοχεια , μαγαζια και ολα αυτα με εκπτωση για τους μοτοσικλετιστες.ο μονος τροπος για να δουλεψει ολο αυτο ειναι η καρτα. επισης με την καρτα μοτοε εχεις δωρεαν εισοδο σε ολες τις εκδηλωσεις της fema στην ευρωπη.
στην μεγαλυτερη εκδηλωση της την πανελληνια δεν σου φαινεται λογικο η μοτοε να κανει εκπτωση στα μελη της με καρτα?
ποιος ειναι ο διαχωρισμος που λες.
μπορεις και συ να γραφτεις σε μια λεσχη και να βγαλεις καρτα μοτοε οποτε θελεις.

SaraMaritis
23/06/2005, 10:38
Ομολογω οτι δεν το περιμενα, (λογω της φθινουσας πορειας στο θεμα "ποιοτητα", τα τελευταια χρονια) αλλα ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ !!!

Φαινοταν η δουλεια που εγινε, και η προσπαθεια καθ'ολη τη διαρκεια της εκδηλωσης,
για να διατηρηθουν σε ενα (οσο το δυνατον) υψηλο επιπεδο οι παροχες προς τους συμμετεχοντες,
δεδομενου και του χωρου που δεν βοηθουσε και τοσο (απο θεμα εγκαταστασεων).

Μου θυμισε "παλιες-καλες εποχες" και μακαρι να ειναι η αρχη της στροφης προς μια Πανελληνια οπου ΟΛΟΙ οι μοτοσυκλετιστες θα
θελουν να συμμετασχουν ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ !!!
.
.
.
Παμε τωρα στα "καλα"...
.
.
.
Με "χαλανε" καπως τα πανηγυρτζιδικα "μαγαζακια" με τα διαφορα μπιχλιμπιδια που στηνονται μεσα στο χωρο...
Δεν νομιζω ουτε οτι ταιριαζουν στο κλιμα, ουτε οτι συνεισφερουν σε τιπτις (...εκτος απ'τα € ).

Με "χαλανε" ΠΟΛΥ ολα αυτα τα αυτοκινητα που μαζευονται (και αφηνω το θεμα: "μα...πως θα κουβαλησουν τα πραγματα τους οι λεσχες", κλπ)
και αφου "ξεφορτωσουν", μετα πιανουν ολους τους ισκιους, και αναγκαζονται μοτοσυκλετιστες (που κανανε 1000 χλμ. ταξιδι, αλλα δεν ειναι οργανωμενοι σε λεσχες) να στηνουν νταλα μεσ'τον ηλιο.
Για μενα, δεν εχω προβλημα αν θελει ο αλλος να'ρθει στην Πανελληνια με κουτι, ή να κουβαλησει το νοικοκυριο του μαζι
(εγω προσωπικα ΔΕΝ θα το΄κανα, αλλα "γουστα ειναι αυτα"), αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να υπαρξει ενας χωρος (μεσα ή εξω απο το καμπινγκ) οπου ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ θα παρκαρουν τα αυτοκινητα, αφου αφησουν την πραματεια τους στις σκηνες.

Τελος, για το θεμα του εισιτηριου, δεν σχολιαζω το "ακριβο" ή "φτηνο", αλλα...

Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!

Νομιζα οτι μιλαμε για "Πανελληνια Συγκεντρωση Μοτοσυκλετιστων" και οχι για "Πανελληνια Συγκεντρωση ΜΟΤΟΕ".
Τουλαχιστον ετσι ηταν παλια...
Εδω κολλαει αυτο που λες: "Τι θελετε ν'αλλαξει..."

ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ !!!

Τωρα τα νταβατζιλικια: "Γραψου και συ σε μια λεσχη, για να παρεις καρτα, για να εχεις εκπτωση", δεν ειναι επιχειρημα για μενα.
Αν ηθελα να γραφτω σε λεσχη θα το'ξερα και γω, και δεν νομιζω οτι τα 15€ διαφορά, θα με κανουν να το σκεφτω.

Ετσι κι αλλιως, το θεμα του τι προσφερει μια λεσχη και τι οχι, ειναι μια μεγαλη κουβεντα απο μονη της, και δεν νομιζω οτι ο χωρος του παροντος thread ειναι ο καταλληλος για να ξεκινησει.

Κωστας...:smokin:

bxtrm
23/06/2005, 17:10
καλησπερα.
καταρχην να γραψω οτι ειμαι ο υπευθυνος εκδηλωσεων της ομοσμπονδιας και κακως δεν το ανεφερα απο την αρχη.
αυτο με τα αυτοκινητα εχεις απολυτο δικιο και μαλλον ετσι οπως το προτεινεις πρεπει να γινει.
τα μαγαζακια δεν με χαλανε ιδιεταιρα αρκει να μην φτασει να γινουν πολλα και γινει σαν παζαρι. (τα φραγκα παντως δεν τα πηρε η μοτοε αλλα οι τοπικοι δημοι)
τωρα για την εκπτωση στα μελη , δεν ξερω γιατι σας φαινεται τοσο παραλογο.
να μου πεις οτι ειναι πολλα τα 50 το καταλαβαινω αλλα γιατι να σε πειραζει η εκπτωση.
να σου δωσω ενα παραδειγμα .
στην κερκυρα τα παιδια της λεσχης εχουν κανει συμφωνια με καποια ναυτιλιακη εταιρια, να εχουν 50% εκπτωση οι μοτοσικλετιστες. φυσικα δεν μπορουσαν να κανουν εκπτωση σε ολες τις μοτο που θα περναγαν στο νησι , γιατι αυτο δεν θα ηταν εκπτωση, αλλα αλλαγη τιμης. μακαρι να γινοταν, αλλα δεν γινεται.
κι εκει με την επιδειξη καρτας μοτοε εχεις 50%εκπτωση . το ιδιο εγινε και απο την λεσχη των τρικαλων την μολετ σε παρα πολα μαγαζια της περιοχης.
στην ιδια την εκδηλωση της μοτοε ηταν δυνατον να μην υπαρχει εκπτωση για τα μελη της?
δεν υπαρχει διαχωρισμος και δεν το βλεπουμε ετσι :οτι οσοι δεν εχουν καρτα να τους τα παρουμε , απλα προσπαθουμε να κανουμε οτι καλυτερο σε μορφη εκπτωσης για τους οργανωμενους μοτοσικλετιστες.

sotpag
24/06/2005, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
Αυτο φιλε μου εχει 3 χρονια τωρα που δουλευει ετσι.
Η καρτα μοτοε βγαινει για τα μελη των λεσχων που την ζητανε και με την καρτα γινεσαι και μελος της fema της πανευρωπαικης ομοσπονδιας μοτοσικλετιστων.
Η μοτοε και οι λεσχες της εχει ξεκινησει σειρα επαφων με ξενοδοχεια ,ναυτιλιακες εταιρειες, ξενωνες, καταστηματα αξεσουαρ μοτοσικλετιστων και πολλα αλλα καταστηματα για να κερδισει εκπτωσεις για τους κατοχους καρτας μοτοε. Ηδη εχουν εκδοθει καποια εντυπα με εκπτωσεις στην περιοχη των τρικαλων απο τις εκπτωσεις και τις προσφορες που συμφωνηθηκαν με την ΜΟΛΕΤ την λεσχη των τρικαλων.
Σκοπος της μοτοε ειναι να βγει ενας οδηγος με ολους τους νομους της Ελλαδας και σε καθε περιοχη να εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες που ισως χρειαστει ενας μοτοσικλετιστης ,προτεινομενα μερη και ξενοδοχεια , μαγαζια και ολα αυτα με εκπτωση για τους μοτοσικλετιστες.ο μονος τροπος για να δουλεψει ολο αυτο ειναι η καρτα. επισης με την καρτα μοτοε εχεις δωρεαν εισοδο σε ολες τις εκδηλωσεις της fema στην ευρωπη.
στην μεγαλυτερη εκδηλωση της την πανελληνια δεν σου φαινεται λογικο η μοτοε να κανει εκπτωση στα μελη της με καρτα?
ποιος ειναι ο διαχωρισμος που λες.
μπορεις και συ να γραφτεις σε μια λεσχη και να βγαλεις καρτα μοτοε οποτε θελεις.


το κοστος συμμετοχης ηταν περιπου στα 35 ευρω οποτε δεν κανει εκπτωση στα μελη αλλα τα περνει χοντρα απο τους υπολοιπους μοτοσυκλετιστες.
η πανελληνια ειναι θεσμος μοτοσυκλετιστων ποπυ ξεκινησε απο παρεες και λεσχες αλλα μετα βγεικε το χρημα, για ποιο λογο λοιπων να με υποχρεωσει να γινω μελος σε λεσχη , αυτο μπορει να θεωρηθει ή εκβιασμος ή ρατσισμος, τι θα πει να εχω καρτα.
και κατι ακομα ειμαι μελος λεσχης (εκτος ΜΟΤΟΕ που αν και θελαμε να γινουμε μελος ο τροπος που λειτουργει ειναι απογοητευτικος)


τελος ολα αυτα θελουν πολυ κουβεντα που δεν γινετε απο το φορουμ αλλα μην νομιζεις πως μιλαω ασχετα εχω κανει πολλες κουβεντες με μελη και του ΔΣ της μοτοε αλλα δεν ειδα φως
να ειστε καλα παντως και αν σκεφτειτε τον μοτοσυκλετιστη μπορει να αλλαξουν πολλα.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/06/2005, 09:19
Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!

Νομιζα οτι μιλαμε για "Πανελληνια Συγκεντρωση Μοτοσυκλετιστων" και οχι για "Πανελληνια Συγκεντρωση ΜΟΤΟΕ".
Τουλαχιστον ετσι ηταν παλια...
Εδω κολλαει αυτο που λες: "Τι θελετε ν'αλλαξει..."

ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ !!!

Τωρα τα νταβατζιλικια: "Γραψου και συ σε μια λεσχη, για να παρεις καρτα, για να εχεις εκπτωση", δεν ειναι επιχειρημα για μενα.
Αν ηθελα να γραφτω σε λεσχη θα το'ξερα και γω, και δεν νομιζω οτι τα 15€ διαφορά, θα με κανουν να το σκεφτω.

Ετσι κι αλλιως, το θεμα του τι προσφερει μια λεσχη και τι οχι, ειναι μια μεγαλη κουβεντα απο μονη της, και δεν νομιζω οτι ο χωρος του παροντος thread ειναι ο καταλληλος για να ξεκινησει.


σημφωνω με τον κωστα απολητα.
αν ειναι για να ειμαι αποδεκτος σαν μοτοσηκλετηστης και να μην μου τα περνουν στην πανελληνια μονο αν εχω καρτα μελους λεσχης ................
απλα να την χερεστε αυτην την πανελληνια για ακομα ενα λογο δεν θελω να σημετασχω και μαλιστα μου προσθεσατε ακομα ενα λογο κατα απο τους υπερ στην πανελληνια.:nono:

bxtrm
24/06/2005, 09:24
μηπως και τσαμπα να γινει η εισοδος εσυ παλι θα βρεις κατι για να μην ερθεις?

bxtrm
24/06/2005, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!

Νομιζα οτι μιλαμε για "Πανελληνια Συγκεντρωση Μοτοσυκλετιστων" και οχι για "Πανελληνια Συγκεντρωση ΜΟΤΟΕ".
Τουλαχιστον ετσι ηταν παλια...
Εδω κολλαει αυτο που λες: "Τι θελετε ν'αλλαξει..."
:
και σου το ξαναλεω , δεν υπαρχει διαχωρισμος , ουτε αυτοι που εχουν καρτα ειναι πιο ευπροσδεκτοι σε μια πανελληνια , απλα εχουν εκπτωση γιατι ειναι οργανωνενοι και η καρτα εκτος απο μελος της fema σου δινει και καποιες εκπτωσεις οπου εχουν συμφωνηθει.
δηλαδη στα ξενοδοχεια και στα camping και στις ναυτιλιακες εταιρειες που εχουν συμφωνηθει εκπτωσεις εσυ θα κανεις φασαρια γιατι δεν τις κανουν και σε σενα?
εγω εχω καρτα μιας λεσχης που εχει εκπτωση 50% σε ενα ξενοδοχειο στην βωβουσα . εσενα σε ενοχλει αυτο? ειναι παραλογος ο ξενοδοχος που θελει να κανει σε λιγους και οχι σε ολους?

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/06/2005, 09:46
bxtrm

μηπως και τσαμπα να γινει η εισοδος εσυ παλι θα βρεις κατι για να μην ερθεις?


1) κατ αρχην δεν εχω χρηματικο προβλημα δοξα τον θεω τα καταφερνω καλα.
2) μηπως θελεις να βαλω το παλιο ποστακι που ειχα βαλει μετα την πανελληνια της ηγουμενιτσας παλη να το ξαναδης?
ειμαι σηγουρος οτι το εχεις διαβαση.
3) εχω παει σε οτι εχει να κανει με την μοτοσηκλετα οπου μου επιτρεπη ο χρονος απο την δουλια μου ακομα και πολλες φορες αφηνωντας την δουλια μου χανωντας χρηματα. και δεν ειναι το μεροκαματο μου εμενα 30-40 ευρω....
οποτε αστοχη η παρατηρηση σου.

το ξαναλεω .
θελω πανελληνια συγκεντρωση ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΗΣΤΩΝ.... μεχρη να γινη κατι τετοιο επιτρεψε μου να εχω της αντιρησεις μου σε αυτο το θεατρο που στηνετε με αυτο το ονομα..

bxtrm
24/06/2005, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
bxtrm

μηπως και τσαμπα να γινει η εισοδος εσυ παλι θα βρεις κατι για να μην ερθεις?


1) κατ αρχην δεν εχω χρηματικο προβλημα δοξα τον θεω τα καταφερνω καλα.
2) μηπως θελεις να βαλω το παλιο ποστακι που ειχα βαλει μετα την πανελληνια της ηγουμενιτσας παλη να το ξαναδης?
ειμαι σηγουρος οτι το εχεις διαβαση.
3) εχω παει σε οτι εχει να κανει με την μοτοσηκλετα οπου μου επιτρεπη ο χρονος απο την δουλια μου ακομα και πολλες φορες αφηνωντας την δουλια μου χανωντας χρηματα. και δεν ειναι το μεροκαματο μου εμενα 30-40 ευρω....
οποτε αστοχη η παρατηρηση σου.

το ξαναλεω .
θελω πανελληνια συγκεντρωση ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΗΣΤΩΝ.... μεχρη να γινη κατι τετοιο επιτρεψε μου να εχω της αντιρησεις μου σε αυτο το θεατρο που στηνετε με αυτο το ονομα..
μπορει να εχεις και δικιο , εσυ και πολλοι αλλοι το βλεπεις ετσι , 5000 και μηχανες ομως το βλεπουν αλλιως και πηγαινουν στις πανελληνιες.
για οσο καιρο παντως θα ειμαι υπευθυνος εκδηλωσεων της μοτοε θα προσπαθω να κανω την πανελληνια καλυτερη , ισως καλυψω και σενα καποια στιγμη και ερθεις και συ.
πρωτο μελημα μου παντως ειναι να περασει ο κοσμος οσο καλυτερα γινεται και μετα να βγουν κερδη απο την πανελληνια.
ισως φανηκε απο φετος αυτο με τα συγκροτηματα που παιξαν στην πανελληνια.
για του χρονου σου λεω απο τωρα οτι ισως να εχει ονομα μεγεθους zz top και κασκαντερ τυπου pfeifer .

Dodok edessa
24/06/2005, 10:06
Φίλε Βασίλη νομίζω ότι θεωρητικά έχεις δίκιο σε αυτά που λες .
Στην πράξη όμως είναι πολύ διαφορετικά.

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ να πληρώνουμε παντού ,να είμαστε μέλη παντού, να μας τάζουν λαγούς με πετραχήλια παντού ,να μας υπόσχονται τα πάντα παντού……και στο φινάλε να γίνονται σιγά σιγά κανονικοί εισπράκτορες, χωρίς να έχουν να προσφέρουν τίποτα καινούργιο
Αυτό είναι το μεγάλο λάθος μας σαν άνθρωποι (γενικά μιλάω ,σε όλες τις κοινωνικες θέσεις ).Δεν καταλαβαίνουμε ότι δώσαμε αυτό που μπορούσαμε και είναι ώρα για για τον επόμενο, με ποιο πολύ όρεξη ,μπας και δώσει αυτό το κάτι που έλειπε.

Στην φετινή δεν ήρθα δεν έχω άποψη – αλλά είμαι ίσως ο ποιο ένθερμος οπαδός της πανελλήνιας –έτσι όμως όπως θα θελα να είναι.

Με τα σεμινάρια – παρουσιάσεις – ταξιδιωτικά – παιχνίδια – μοντέλα κτλ ,ακόμα ακόμα και με τις ταρζανιες .ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ όπως και κάθε συνειδητοποιημένου μοτοσικλετιστή πιστεύω .

Το χρήμα …εδώ είναι το πρόβλημα .Εάν και εσύ με βλέπεις σαν πελάτη (ΜΟΤΟΕ- η όποιος άλλος που θέλει το καλό μου ) ,παρόλα που αγαπάμε και ζούμε με το ίδιο πάθος ,τότε λυπάμαι αλλά σιγά σιγα με χάνεις ,,,,το ποιο ποιοτικό κομμάτι ,το κομμάτι που θα δώσει στα νεα παιδιά τις εμπειρίες ,τους κινδύνους ,τις τεχνικές - οδηγίες γνώσεις. Δεν μιλάω για μένα αλλά ηλικιακά .

Μακάρι να συνεχίσει να υπάρχει η πανελλήνια ,ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ .
Τα λέω στην νύφη να τα ακούσει η πεθερά .!!!
Φιλικά πάντα και καλοπροαίρετα !!
:wave2:





πουναι τα χρονια ωραια χρονια ...............


17667

bxtrm
24/06/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Φίλε Βασίλη νομίζω ότι θεωρητικά έχεις δίκιο σε αυτά που λες .
Στην πράξη όμως είναι πολύ διαφορετικά.

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ να πληρώνουμε παντού ,να είμαστε μέλη παντού, να μας τάζουν λαγούς με πετραχήλια παντού ,να μας υπόσχονται τα πάντα παντού……και στο φινάλε να γίνονται σιγά σιγά κανονικοί εισπράκτορες, χωρίς να έχουν να προσφέρουν τίποτα καινούργιο
Αυτό είναι το μεγάλο λάθος μας σαν άνθρωποι (γενικά μιλάω ,σε όλες τις κοινωνικες θέσεις ).Δεν καταλαβαίνουμε ότι δώσαμε αυτό που μπορούσαμε και είναι ώρα για για τον επόμενο, με ποιο πολύ όρεξη ,μπας και δώσει αυτό το κάτι που έλειπε.

Στην φετινή δεν ήρθα δεν έχω άποψη – αλλά είμαι ίσως ο ποιο ένθερμος οπαδός της πανελλήνιας –έτσι όμως όπως θα θελα να είναι.

Με τα σεμινάρια – παρουσιάσεις – ταξιδιωτικά – παιχνίδια – μοντέλα κτλ ,ακόμα ακόμα και με τις ταρζανιες .ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ όπως και κάθε συνειδητοποιημένου μοτοσικλετιστή πιστεύω .

Το χρήμα …εδώ είναι το πρόβλημα .Εάν και εσύ με βλέπεις σαν πελάτη (ΜΟΤΟΕ- η όποιος άλλος που θέλει το καλό μου ) ,παρόλα που αγαπάμε και ζούμε με το ίδιο πάθος ,τότε λυπάμαι αλλά σιγά σιγα με χάνεις ,,,,το ποιο ποιοτικό κομμάτι ,το κομμάτι που θα δώσει στα νεα παιδιά τις εμπειρίες ,τους κινδύνους ,τις τεχνικές - οδηγίες γνώσεις. Δεν μιλάω για μένα αλλά ηλικιακά .

Μακάρι να συνεχίσει να υπάρχει η πανελλήνια ,ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ .
Τα λέω στην νύφη να τα ακούσει η πεθερά .!!!
Φιλικά πάντα και καλοπροαίρετα !!
:wave2:





πουναι τα χρονια ωραια χρονια ...............
εγω θα προσπαθησω να την κανω ετσι οπως νομιζω αρεσει στους περισσοτερους.
αν δεν τα καταφερω ,τοτε στη επομενη που θα παω σαν κατασκηνωτης σιγουρα θα περασω πολυ , πολυ, παρα πολυ καλυτερα απ οτι περναω στις 3-4 τελευταιες που βοηθαω οσο μπορω.

Dodok edessa
24/06/2005, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
εγω θα προσπαθησω να την κανω ετσι οπως νομιζω αρεσει στους περισσοτερους.
αν δεν τα καταφερω ,τοτε στη επομενη που θα παω σαν κατασκηνωτης σιγουρα θα περασω πολυ , πολυ, παρα πολυ καλυτερα απ οτι περναω στις 3-4 τελευταιες που βοηθαω οσο μπορω.



Μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία .και στην επόμενη συγκέντρωση θα πιούμε και στην υγειά όλων μας .
Αλήθεια είσαι στην οργάνωση της πανελλήνιας και αν ναι σε ποια θέση (αν επιτρέπετε

:beer:

bxtrm
24/06/2005, 11:12
στην ψηλοτερη , δυστυχως.
εφορος εκδηλωσεων.
πανελληνιαρχης κατα μοτοε

Dodok edessa
24/06/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
στην ψηλοτερη , δυστυχως.
εφορος εκδηλωσεων.
πανελληνιαρχης κατα μοτοε



Τότε δυο φορές καλή επιτυχία …!!
Ελπίζω να εχεις την καρδιά να ακους την αντιθετη αποψη.!

:wave2:

bxtrm
24/06/2005, 13:04
Eιμαι σε αυτη τη θεση επειδη ημουν τοσα χρονια στην αντιθετη μερια....

Smith
25/06/2005, 05:54
KAΛΑ ΑΜΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΖΖ-ΤΟΠ ΘΑ ΕΡΘΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ...!!!!!!!!
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..? ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΕΙΡΟ ΗΤΑΝ..''ΜΗΧΑΝΗ...+ΖΖ-ΤΟΠ..'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ...''CHOPERAS..''

AΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΝΕ ΟΙ mICRO...(ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΝΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ mICRO ΕΠΑΙΖΕ ΡΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ''DT'' ΜΑΖΕΨΕ ΚΟΣΜΟ (ΑΝΤΡΕΣ+ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΛΕΜΕ..) ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ...

Ε..ΜΕΤΑ ΒΓΗΚΑΝΕ ΟΙ ΜICRO XAMHΛΩΣΕ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑR ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ..ΠΟΥΛ..Ο...!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ...

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ''ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ'' ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΖΖ-ΤΟP ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ''ΑΥΤΟΝΟΜΗ'' ΣΥΝΑΥΛΙΑ...

Lupo
25/06/2005, 07:27
Ένα πράγμα μόνο να πω.....


Έχεις δίκιο σε ότι λες, με τις εκπτώσεις, αλλά το βλέπεις από λάθος γωνία.

α)
-Εσύ πέτυχες έκπτωση ,για σένα.
-Οι Κερκυραίοι, για τους Κερκυραίους.

άρα....

-Οι "Πανελλήνιοι", έκπτωση στους "Πανελλήνιους"

β)
-Δεν θα γινόταν να πετύχεις έκπτωση για περισσότερους από σένα.
-Ούτε οι Κερκυραίοι, για όλους τους μοτοσυκλετιστές.Από που θα έβγαζαν στο τέλος οι επιχειρήσεις?

άρα

-ούτε η Πανελλήνια, κάνει έκπτωση σε μοτοσυκλετιστές όλου του κόσμου. Τότε θα ήταν παγκόσμια.
Είναι όμως Πανελλήνια. Δηλαδή για όλους τους Έλληνες. Χωρίζετε τα παιδιά σας, σε καλά και κακά??? Τα καλά γράφονται σε λέσχη και πληρώνουν λιγότερο?



Πραγματικά, καλή επιτυχία σ΄αυτό που κάνεις, και μακάρι να μπορέσεις να βοηθήσεις τον ελληνικό μοτοσυκλετισμό.

Υ.Γ. Είμαι εκτός Ελλάδας, και σαφώς, και δεν ήμουν στην συγκέντρωση αυτή, για να σου πώ τι μου άρεσε και τι όχι. Απλά, με αφορμή τα σχόλια των συναδέλφων.

Φιλικά:beer:

bxtrm
25/06/2005, 11:29
μαλλον εχετε δικιο , για να εχετε ολοι αυτη την αποψη , καπως λαθος το βλεπω εγω.
θα μεταφερω στο Δ.Σ. οτι υπαρχουν πολλες αντιδρασεις για την διαφορα τιμης.

bxtrm
25/06/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Smith
KAΛΑ ΑΜΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΖΖ-ΤΟΠ ΘΑ ΕΡΘΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ...!!!!!!!!
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..? ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΕΙΡΟ ΗΤΑΝ..''ΜΗΧΑΝΗ...+ΖΖ-ΤΟΠ..'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ...''CHOPERAS..''

AΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΝΕ ΟΙ mICRO...(ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΝΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ mICRO ΕΠΑΙΖΕ ΡΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ''DT'' ΜΑΖΕΨΕ ΚΟΣΜΟ (ΑΝΤΡΕΣ+ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΛΕΜΕ..) ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ...

Ε..ΜΕΤΑ ΒΓΗΚΑΝΕ ΟΙ ΜICRO XAMHΛΩΣΕ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑR ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ..ΠΟΥΛ..Ο...!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ...

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ''ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ'' ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΖΖ-ΤΟP ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ''ΑΥΤΟΝΟΜΗ'' ΣΥΝΑΥΛΙΑ...
αν ειχαμε βρει λιγο πιο νωρις καποιον ανθρωπο που μας ειπε οτι μπορει να το κανονισει , θα τους ειχαμε και φετος , αλλα το μαθαμε μολις ενα μηνα πριν και δεν γινεται να κανονιστει τετοια συναυλια σε τοσο μικρο διαστημα (απ οτι μας ειπε ο manager).

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
27/06/2005, 17:09
bxtrm

στην κερκυρα τα παιδια της λεσχης εχουν κανει συμφωνια με καποια ναυτιλιακη εταιρια, να εχουν 50% εκπτωση οι μοτοσικλετιστες. φυσικα δεν μπορουσαν να κανουν εκπτωση σε ολες τις μοτο που θα περναγαν στο νησι , γιατι αυτο δεν θα ηταν εκπτωση, αλλα αλλαγη τιμης.
------------------------------------------------------------------------------------
επιτρεψε μου να σου πω οτι η ναυτιλιακη εταιρια, τα ξενοδοχεια, οι ταβερνες κλπ ειναι επιχηρησεις. δηλαδη καρδοσκοπικος οργανισμος και λητουργουν ετσι.
η μοτοε πιστευω οτι πρεπει να ειναι ΜΗ κερδοσκοπικος οργανισμος, οπως πρεπει να ειναι και οι λεσχες, κλπ. βαση αυτων λοιπων ΔΕΝ πρεπει να υπαρχει διαχορισμος σε ΔΙΚΑ ΜΑΣ και ΜΗ ΔΙΚΑ ΜΑΣ παιδια...
αν ομως ο σκοπος της πανελληνιας ειναι να μαζευτουν λευτα για να κονομισουν οι λεσχες που ανοικουν στην μοτοε ......
λυπαμε ειμαι και για αυτον τον λογο εξω απο την πανελληνια οσο εχει αυτον τον σκοπο.
εμενα ( μια που αναφερθηκε το θεμα καποιων συγκροτηματων ) δεν μου προκαλη ενδιαφερον το να ερθη ενα διεθνους φημης μουσικο σηγκροτημα για να ερθο να το δω. αν ειναι παω στην σηναβλια του που θα διοργανοση.
εγω θα ερχωμουν για να δω και να γνωρισω παλιους και νεους φιλους να μηλησουμε να κανουμε παρεα , και απο εκδηλωσεις θα πρωτημουσα τον χουντρα να μηληση για οδηγιες ασφαλους οδηγησης στην πολη, τον δαλα να μηληση για οδηγηση σε βρεγμενο, εναν λαστιχα να μας πη δυο λογια για τα λαστιχα. εναν μαστορα καταξιωμενο να μας ανοιξη τα ματια πως μπορουμε να ριθμησουμε της αναρτησεις μας, καποιον του τυπου << ορφανος >> να μας μηληση για προετιμασια της μοτο η για ταξιδιοτηκα τι πρεπει να κανουμε πριν ξεκηνησουμε. καποιος να μας μηλησει για τον ελενχο που πρεπει να κανουμε μονοι μας στης μοτο μας καθε χχ μερες και το τι πρεπει να προσεχουμε κλπ.
αλοστε η μοτοε επιδοτητε απο το κρατος αν δεν κανω λαθος για καποιες εκδηλωσεις. και με τα χρηματα της εισοδου θα μπορουσε να πληρωσει καποιους απο αυτους να ερθουν να μας πουν 5 πραγματα. αν και πιστευω οτι οι περισοτεροι θα ερχοντουσαν χωρης μια να μας μηλησουν γιατι πανω απο ολλα αγαπουν την μοτοσικλετα. δεν εχετε παρα να τους προτηνετε. βεβαια αυτο σημενη οτι για να ερθουν καποιοι σωβαροι ανθρωποι θα πρεπει να ειναι μια σωβαρη εκδηλωση. οπως μια ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΩΝ και οχι καγκουρων που την ωρα που αυτοι θα μηλανε στον κοσμο καποιοι αλλοι θα ειναι πιτα θα εχουν βγαλη το τελικο της μοτο τους και θα εχουν ερθη διπλα μας να δηξουν τον αντρισμο τους και την μαγκια τους:yuck:

bxtrm
27/06/2005, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
bxtrm

στην κερκυρα τα παιδια της λεσχης εχουν κανει συμφωνια με καποια ναυτιλιακη εταιρια, να εχουν 50% εκπτωση οι μοτοσικλετιστες. φυσικα δεν μπορουσαν να κανουν εκπτωση σε ολες τις μοτο που θα περναγαν στο νησι , γιατι αυτο δεν θα ηταν εκπτωση, αλλα αλλαγη τιμης.
------------------------------------------------------------------------------------
επιτρεψε μου να σου πω οτι η ναυτιλιακη εταιρια, τα ξενοδοχεια, οι ταβερνες κλπ ειναι επιχηρησεις. δηλαδη καρδοσκοπικος οργανισμος και λητουργουν ετσι.
η μοτοε πιστευω οτι πρεπει να ειναι ΜΗ κερδοσκοπικος οργανισμος, οπως πρεπει να ειναι και οι λεσχες, κλπ. βαση αυτων λοιπων ΔΕΝ πρεπει να υπαρχει διαχορισμος σε ΔΙΚΑ ΜΑΣ και ΜΗ ΔΙΚΑ ΜΑΣ παιδια...
αν ομως ο σκοπος της πανελληνιας ειναι να μαζευτουν λευτα για να κονομισουν οι λεσχες που ανοικουν στην μοτοε ......
λυπαμε ειμαι και για αυτον τον λογο εξω απο την πανελληνια οσο εχει αυτον τον σκοπο.
εμενα ( μια που αναφερθηκε το θεμα καποιων συγκροτηματων ) δεν μου προκαλη ενδιαφερον το να ερθη ενα διεθνους φημης μουσικο σηγκροτημα για να ερθο να το δω. αν ειναι παω στην σηναβλια του που θα διοργανοση.
εγω θα ερχωμουν για να δω και να γνωρισω παλιους και νεους φιλους να μηλησουμε να κανουμε παρεα , και απο εκδηλωσεις θα πρωτημουσα τον χουντρα να μηληση για οδηγιες ασφαλους οδηγησης στην πολη, τον δαλα να μηληση για οδηγηση σε βρεγμενο, εναν λαστιχα να μας πη δυο λογια για τα λαστιχα. εναν μαστορα καταξιωμενο να μας ανοιξη τα ματια πως μπορουμε να ριθμησουμε της αναρτησεις μας, καποιον του τυπου << ορφανος >> να μας μηληση για προετιμασια της μοτο η για ταξιδιοτηκα τι πρεπει να κανουμε πριν ξεκηνησουμε. καποιος να μας μηλησει για τον ελενχο που πρεπει να κανουμε μονοι μας στης μοτο μας καθε χχ μερες και το τι πρεπει να προσεχουμε κλπ.
αλοστε η μοτοε επιδοτητε απο το κρατος αν δεν κανω λαθος για καποιες εκδηλωσεις. και με τα χρηματα της εισοδου θα μπορουσε να πληρωσει καποιους απο αυτους να ερθουν να μας πουν 5 πραγματα. αν και πιστευω οτι οι περισοτεροι θα ερχοντουσαν χωρης μια να μας μηλησουν γιατι πανω απο ολλα αγαπουν την μοτοσικλετα. δεν εχετε παρα να τους προτηνετε. βεβαια αυτο σημενη οτι για να ερθουν καποιοι σωβαροι ανθρωποι θα πρεπει να ειναι μια σωβαρη εκδηλωση. οπως μια ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΩΝ και οχι καγκουρων που την ωρα που αυτοι θα μηλανε στον κοσμο καποιοι αλλοι θα ειναι πιτα θα εχουν βγαλη το τελικο της μοτο τους και θα εχουν ερθη διπλα μας να δηξουν τον αντρισμο τους και την μαγκια τους:yuck:
η ΜΟΤΟΕ ειναι μη κερδοσκοπικος οργανισμος , δεν επιδοτειτε απο το κρατος και πρεπει να βγαζει καποια λεφτα για να πληρωνει τις συνδρομες της στην fema , να στελνει εκπροσωπο στην fema καθε χρονο στις συνελευσεις , να εχει λεφτα για να οργανωσει την επομενη πανελληνια , να εχει λεφτα για να βγαζει ενημερωτικα εντυπα και φυλλαδια τα οποια μοιραζει στις λεσχες και αυτες σε σχολεια κλπ.
και εγω αντιθετος ειμαι με το χρημα , μακαρι να μην χρειαζοταν ποτε και πουθενα , αλλα δυστυχως ετσι ειναι ο κοσμος μας.
αυτα που λες καλα ειναι για την πανελληνια και τα γουσταρω κι εγω , αλλα θελει λιγο διπλωματια , τι εννοω: αν φερεις καποιον που δουλευει στο 0-300 θα παρεξηγηθει το μοτο.
και το αναποδο .αν κανεις επαφη σε καποια εταιρεια , πχ με λαστιχα πρεπει να κανεις σε ολες τις εταιρειες για να μην αδικησεις κανεναν.
για τα λεφτα γιατι κολας ετσι ασχημα?
στο γυθειο τα κερδη ηταν 0 , οσοι δουλεψαν , δεν πηρε ουτε δραχμη η λεσχη τους.
ο τροπος που μοιραζονται ειναι εντελως δικαιος , και δεν εχει κανενας προβλημα με το πως μοιραζονται.
και σιγα τα λεφτα δηλαδη που μοιραζονται 65 λεσχες απ ολη την ελλαδα.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/06/2005, 13:03
δυστυχως αφτο για τα λευτα ακουγετε μεσα απο λεσχες οτι η ταδε λεσχη πηρε τοσα ενω η δικα μας πηρε λιγοτερα και ηταν και περισοτερα ατομα. οπως δεν θημαμε ποιος μου το ειχε πη οτι για την ημερα μοτοσηκλετας επιδοτηθηκε η μοτοε απο το κρατος. μπορει να ειναι και ραδιο αρβιλα το θεμα ειναι οτι ακουγετε και ακουγετε μεσα απο της λεσχες που ειναι στην μοτοε.
οποτε εμεις δεν εχουμε λογο να μην το πιστεψουμε.
αλοστε αυτο που βλεπει ο κοσμος της μοτοσηκλετας να κανει η μοτοε τα τελευταια χρονια ειναι μονο την πανελληνια και σκευτετε ......
εμ βεβαια η πανελληνια εχει τα φραγκα γιαυτο κοβοντε. για τα αλλα που αφορουν την μοτοσικλετα και δεν τους αφηνη λεφτα γιατι να νιαστουν?
και αν υπαρχει διαφωνια ας κανει η μοτοε και τιποτα εργα να φανουν (και μαλιστα χωρις οικονομικο χαρακτηρα) οχι λογια.

bxtrm
28/06/2005, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
δυστυχως αφτο για τα λευτα ακουγετε μεσα απο λεσχες οτι η ταδε λεσχη πηρε τοσα ενω η δικα μας πηρε λιγοτερα και ηταν και περισοτερα ατομα. οπως δεν θημαμε ποιος μου το ειχε πη οτι για την ημερα μοτοσηκλετας επιδοτηθηκε η μοτοε απο το κρατος. μπορει να ειναι και ραδιο αρβιλα το θεμα ειναι οτι ακουγετε και ακουγετε μεσα απο της λεσχες που ειναι στην μοτοε.
οποτε εμεις δεν εχουμε λογο να μην το πιστεψουμε.
αλοστε αυτο που βλεπει ο κοσμος της μοτοσηκλετας να κανει η μοτοε τα τελευταια χρονια ειναι μονο την πανελληνια και σκευτετε ......
εμ βεβαια η πανελληνια εχει τα φραγκα γιαυτο κοβοντε. για τα αλλα που αφορουν την μοτοσικλετα και δεν τους αφηνη λεφτα γιατι να νιαστουν?
και αν υπαρχει διαφωνια ας κανει η μοτοε και τιποτα εργα να φανουν (και μαλιστα χωρις οικονομικο χαρακτηρα) οχι λογια.
Για την ημερα μοτοσικλετας εχεις δικιο επιδοτηθηκε τον νοεμβριο που μας περασε η τον προηγουμενο (δεν ειμαι σιγουρος) , για να κανει μια εκδηλωση στο ζαπειο.
νομιζω πολυ λιγα λεφτα ομως , μην φανταστεις κανα ποσο.
αυτο για το πως μοιραζονται τα λεφτα ισως να ακουγοτανε παλια.
εδω και 3 χρονια ,απο το στομιο, ο ΧΡΗΣΤΟΣ Ο ΧΟΥΛΙΑΡΗΣ
( σημερα κλεινουν 2 χρονια απο το ατυχημα) ξεκινησε ενα συστημα που καταγραφουμε τις ωρες εργασιας οσων δουλευουν στη πανελληνια .
και περυσι και φετος το συνεχισαμε , το τελειοποιησαμε και παραπονα δεν μπορει να εχει κανεις. τα κερδη (ειπαμε οταν υπαρχουν ) μοιραζονται αυστηρα και μονο αναλογα με το ποσες ωρες δουλεψε η καθε λεσχη.
αν θες ρωτα τα ιδια ατομα που ειχαν παραπονα παλια για τα λεφτα να σου πουνε και τωρα την αποψη τους.
τωρα για το αλλο που λες οτι μονο για την πανελληνια κοβονται , ειμαι σχεδον μαζι σου.
δεν κοβονται μονο για την πανελληνια , εχει κι αλλες εκδηλωσεις η μοτοε και τρεχουν και για αυτες και φυσικα τρεχουν παρα πολυ για το αγωνιστικο. τωρα αν προσεχουν - προσεχουμε- περισσοτερο την πανελληνια ειναι οχι για τα φραγκα ,αλλα επειδη ειναι η μεγαλυτερη εκδηλωση της και θελει πολυ δουλεια, η πιο συστηματικη δουλεια για να στηθει.
συμφωνω μαζι σου ομως οτι μας <<τρωει>> πολυ χρονο η πανελληνια , και οτι πρεπει να ασχοληθουμε και με πολλα αλλα θεματα.