PDA

View Full Version : βολος τριημερο....



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
21/06/2005, 11:40
τελικα στον βολο ηρθαν λιγοτεροι απο οσους ειχαν δηλωσει κατ αρχην. εστω και εμεις οι 9 περασαμε υπεροχα. μπορεσαμε και βγαλαμε ενα προγραμα οπως το θελαμε και καναμε της βολτες μας με τους ρυθμους που σημφωνισαμε. ευχαριστηθηκαμε και την διαδρομη και την διαμονη τα ομορφα τοπια που ειδαμε καναμε το μπανακι μας σε φανταστηκες παραλιες. ταξιδεψαμε κατω απο την σκια των δεντρων μεσα σε καταπρασινα τουνελ απο τα φιλωματα. καθησαμε και ηπιαμε της μπυρες και τα ποτακια μας διπλα στο κυμα εως οσο αντεχε ο καθε ενας μας το ξενυχτη. αλοστε οταν εισαι σε μια υπεροχη αμμουδια με τους φιλους σου και καλαμπουριζης και εχεις και την μπυριτσα σου να δροσιζεσε και εσωτερικα μια που εξωτερικα .... απλα η θαλασα ειναι στα 2 μετρα:cool: τι αλλο θελης?
εγω προσοπικα ευχαριστηθηκα την παρεα και μπορεσα να ξεκουραστω, και να γεμησω της μπαταριες μου.
μας αρεσε τοσο πολυ η παρεα οσων μαζευτηκαμε εκει που ειδη σχεδων εχουμε κανωνιση για π/σ/κ 1-2-3 ιουλιου να παμε αλλου για καμπινκ και ψαρεμα. μια που ο μανωλης ( τζερωνιμο) μας εδηξε οτι κατεχη την τεχνη του ψαρεματος πολυ καλα....
αυτην την φωρα θα παμε πολυ κοντα και θα μεταφερθη και εξωπλισμος με τουτου..... ( τροχοσπιτα, σκινες, βαρκες, διχτια, καλαμια, δολοματα, ψισταριες, κλπ)
θα γενη τσι κακομιρας συντεκνοι:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
21/06/2005, 11:47
εχω να καταγγιλω οτι το ζευγος νικονιαν και ο τζερονυμο πρεπει να ειναι απο την καλιμνο....

ρουφουσαν τα τσιπουρα και τα ουζα σαν σφουγγαρια. και ο καπεος δεν ηστερισε καθολου στο να με βοηθηση να εξαφανισουμε οτι υπηρχε φαγοσημο πανω στο τραπεζι...