PDA

View Full Version : Έτσι μάλιστα, μαζί τους!



el_hymador
25/04/2010, 21:27
Σαββάτο απόγευμα και κατεβαίνω δικάβαλος για το πατρικό μου έξω από τη Κόρινθο. Στην παλαιά εθνική Κορίνθου - Πατρών, τα αντίθετα διερχόμενα αυτοκίνητα μου παίζουν τα φώτα, "μπλόκο σκέφτομαι...στα @@ μου σκέφτομαι μετά...καθ΄όλα νόμιμος είμαι".

Μετά από κανά χιλιόμετρο διακρίνω το χαρακτηριστικό φλούο κιτρινοπράσινο γιλέκο μπροστά από λευκό αυτοκίνητο...το χέρι δείχνει εμένα και μου κάνει σήμα για δεξιά...μου υποδεικνύει να σταματήσω σε ένα σημείο, πλησιάζει και μου λέει:

"Καλησπέρα βάλτε τη μηχανή με προσοχή στην άκρη έχει γαρμπίλι..."

πρώτο σοκ!...εγώ ήδη έχω βγάλει κράνος και ψάχνω τα χαρτιά...έρχεται κοντά ο τροχαίος, πολύ φιλικός, του δίνω άδεια, δίπλωμα, μου λέει:

"εντάξει, αρκούν, βλέπω δεν φοράς μπότες φίλε μου (δεν φορούσα.... :blush: ) να ξέρεις ότι είναι απαραίτητες σε περίπτωση ατυχήματος μπορούν να σώσουν τα κάτω σου άκρα"

τι μου λέει τώρα αυτός; συνεχίζει:

"Και το γάντι σου είναι λεπτό, καλοκαιρινό, χρειάζεται καλό γάντι να αντέχει στη τριβή...η συνεπιβάτης σου φοράει πολύ καλύτερο γάντι απο εσένα"

εν τω μεταξύ έχει σταματήσει και μια κοπέλα με monster τη καλέι και αυτή κοντα και μας λέει:

"Ο δρόμος που πρόκειται να διανύσετε έιναι πολύ επικίνδυνος, τα αυτοκίνητα πετάγονται απο δεξιά και αριστέρα και δυστυχώς δεν προσέχουν της μοτοσικλέτες, αδιαφορούν. ΄Έχουν καταγραφεί πολλά ατυχήματα, να είστε ιδίαιτερα προσεκτικοί στα επόμενα χιλιόμετρα. Καλό δρόμο να έχετε, ευχαριστώ για τη προσοχή σας..."

επι της ουσίας δηλαδή, ο άνθρωπος μας σταμάτησε όχι για να μας κάνει ένα τυπικό έλεγχο που προφανώς θα τον είχα διατάξει ο διοικητής του, αλλά για να μας ενημερώσει για την επικινδυνότητα του δρόμου και να μου κάνει συστάσεις για τον εξοπλισμό μου...ότι δηλαδή θα όφειλε να κάνει η τροχαία...

τι να πω; μπράβο του χίλιες φορές!!!

nickald
25/04/2010, 21:44
Σπανιο σαν τριχα σε σπανό

benny
25/04/2010, 21:54
:eyepop:

απιστευτο!
θεος ο κυρ τροχαιος!:a19:

Orfeus
25/04/2010, 22:01
να ναι καλα ο ανθρωπος...Λετε επειδη καποιοι απ αυτους γίνονται μοτοσυκλετιστες κατα αναγκη να αποκτησουν και μοτο παιδεια?

vagtav
25/04/2010, 22:04
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ωραίο ανέκδοτο ρε μάγκα :rotflmao: :rotflmao:
Sticky αμέσως

castoras
25/04/2010, 22:07
Επιτέλους λίγο φως στο τούνελ!!
Φαντάζομαι τροχαία Ξυλοκάστρου??

Pardalotzatziki
25/04/2010, 22:15
Απιστευτα σωστη συμπεριφορα......λες και βλεπεις αμερικανικη ταινια!!!

Δε μου λες? Υπαρχει περιπτωση να ηταν μεθυσμενος??? Δεν του εκανες αλκοτεστ....

Υπαρχει βεβαια η περιπτωση να ηταν ο Σερβετας και να μην τον καταλαβες...



Μπραβο του παντως!!!!

Τι ηλικια ηταν???

fantacid
25/04/2010, 22:27
πλακα σου εκανε!!!!

μαλλον θα εχασε κανα στοιχημα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

konsttanttinos
25/04/2010, 22:33
Μπραβο του.Ας γινει το παραδειγμα.

Ichigo
25/04/2010, 22:33
Das erinnert mich an Deutschland.

"Warnung Herrn Ichigo. Die Straße ist gefährlich etc etc..."

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :a30: :a30: :a30:

maron
25/04/2010, 22:44
xaxaxaxaxaxaxa
+ 10000 σε ολους απο πανω
καλο
μπραβο του και ας εχασε και το στοιχημα

BLACKGAS
25/04/2010, 22:52
Σκέτο μπράβο στον τροχαίο!!! Μακάρι να δούμε κι άλλους τέτοιους-προσωπικά δεν έχω δει-αλλά τα σχόλια νομίζω περιττεύουν. Δεν χρειάζεται ειρωνία ένας αστυνόμος αν είναι σωστός!!!

Greg_950 S
25/04/2010, 23:08
Δεν ψάχνεις στο youtube.gr , μήπως έγινες spot από σχετικό candid camera ??? :beer:

webassasin
25/04/2010, 23:11
Δε μας ειπες ομως,το μωρακι με το τερας καλο?

DrEvil
26/04/2010, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
Δε μας ειπες ομως,το μωρακι με το τερας καλο? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
26/04/2010, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
"Καλησπέρα βάλτε τη μηχανή με προσοχή στην άκρη έχει γαρμπίλι..."

...

"εντάξει, αρκούν, βλέπω δεν φοράς μπότες φίλε μου (δεν φορούσα.... :blush: ) να ξέρεις ότι είναι απαραίτητες σε περίπτωση ατυχήματος μπορούν να σώσουν τα κάτω σου άκρα"

...

"Και το γάντι σου είναι λεπτό, καλοκαιρινό, χρειάζεται καλό γάντι να αντέχει στη τριβή...η συνεπιβάτης σου φοράει πολύ καλύτερο γάντι απο εσένα"

..

"Ο δρόμος που πρόκειται να διανύσετε έιναι πολύ επικίνδυνος, τα αυτοκίνητα πετάγονται απο δεξιά και αριστέρα και δυστυχώς δεν προσέχουν της μοτοσικλέτες, αδιαφορούν. ΄Έχουν καταγραφεί πολλά ατυχήματα, να είστε ιδίαιτερα προσεκτικοί στα επόμενα χιλιόμετρα. Καλό δρόμο να έχετε, ευχαριστώ για τη προσοχή σας..."

...




Σε ποιά χώρα πήγες ταξίδι;;; :D

VALES
26/04/2010, 07:28
Πολύ ενθαρρυντικό μύνημα, όταν θα σταματήσουμε να ποστάρουμε τέτοιου είδους περιστατικά σάν απίθανα, θα ήμαστε σε καλό δρόμο.

makis206
26/04/2010, 07:34
Σεβασμός σ'αυτόν τον άνθρωπο, μακάρι να παραμείνει πάντα έτσι και να μη φθαρεί από το σύστημα που μας κάνει να γελάμε όταν συναντήσουμε ένα τέτοιο σπάνιο αλλά ταυτόχρονα και τόσο ανθρώπινο γεγονός .:)

:a19: :beer:

GIXXERAKIAS
26/04/2010, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σεβασμός σ'αυτόν τον άνθρωπο, μακάρι να παραμείνει πάντα έτσι και να μη φθαρεί από το σύστημα που μας κάνει να γελάμε όταν συναντήσουμε ένα τέτοιο σπάνιο αλλά ταυτόχρονα και τόσο ανθρώπινο γεγονός .:)

:a19: :beer:

+10000 λεμε!!
:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
26/04/2010, 08:10
Ρε χυμαδορ, μπας κι ονειρεύτηκες; :look:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Σπανιο σαν τριχα σε σπανό ΄

:rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
26/04/2010, 09:07
νταξει ο ανθρωπος βγηκε απο ουτοπια !

respect !

DAYMAN
26/04/2010, 09:44
:beer:

nobody
26/04/2010, 09:48
:a012:

zezes
26/04/2010, 10:41
Un-fuckin-believable !!!!!!!

:beer: :a10: :a19:

THEOD
26/04/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σαββάτο απόγευμα και κατεβαίνω δικάβαλος για το πατρικό μου έξω από τη Κόρινθο. Στην παλαιά εθνική Κορίνθου - Πατρών, τα αντίθετα διερχόμενα αυτοκίνητα μου παίζουν τα φώτα, "μπλόκο σκέφτομαι...στα @@ μου σκέφτομαι μετά...καθ΄όλα νόμιμος είμαι".

Μετά από κανά χιλιόμετρο διακρίνω το χαρακτηριστικό φλούο κιτρινοπράσινο γιλέκο μπροστά από λευκό αυτοκίνητο...το χέρι δείχνει εμένα και μου κάνει σήμα για δεξιά...μου υποδεικνύει να σταματήσω σε ένα σημείο, πλησιάζει και μου λέει:

"Καλησπέρα βάλτε τη μηχανή με προσοχή στην άκρη έχει γαρμπίλι..."

πρώτο σοκ!...εγώ ήδη έχω βγάλει κράνος και ψάχνω τα χαρτιά...έρχεται κοντά ο τροχαίος, πολύ φιλικός, του δίνω άδεια, δίπλωμα, μου λέει:

"εντάξει, αρκούν, βλέπω δεν φοράς μπότες φίλε μου (δεν φορούσα.... :blush: ) να ξέρεις ότι είναι απαραίτητες σε περίπτωση ατυχήματος μπορούν να σώσουν τα κάτω σου άκρα"

τι μου λέει τώρα αυτός; συνεχίζει:

"Και το γάντι σου είναι λεπτό, καλοκαιρινό, χρειάζεται καλό γάντι να αντέχει στη τριβή...η συνεπιβάτης σου φοράει πολύ καλύτερο γάντι απο εσένα"

εν τω μεταξύ έχει σταματήσει και μια κοπέλα με monster τη καλέι και αυτή κοντα και μας λέει:

"Ο δρόμος που πρόκειται να διανύσετε έιναι πολύ επικίνδυνος, τα αυτοκίνητα πετάγονται απο δεξιά και αριστέρα και δυστυχώς δεν προσέχουν της μοτοσικλέτες, αδιαφορούν. ΄Έχουν καταγραφεί πολλά ατυχήματα, να είστε ιδίαιτερα προσεκτικοί στα επόμενα χιλιόμετρα. Καλό δρόμο να έχετε, ευχαριστώ για τη προσοχή σας..."

επι της ουσίας δηλαδή, ο άνθρωπος μας σταμάτησε όχι για να μας κάνει ένα τυπικό έλεγχο που προφανώς θα τον είχα διατάξει ο διοικητής του, αλλά για να μας ενημερώσει για την επικινδυνότητα του δρόμου και να μου κάνει συστάσεις για τον εξοπλισμό μου...ότι δηλαδή θα όφειλε να κάνει η τροχαία...

τι να πω; μπράβο του χίλιες φορές!!!

Πάντα το έλεγα ότι τα ληγμένα είναι πρόβλημα... :rotflmao:

izzy
26/04/2010, 20:35
Στην αρχη εψαξα την ημερομηνια μπας και γραφτηκε 1 Απριλη ..(επιτιχυμενο θα ελεγα),επειτα σκεφτηκα οτι θα ειναι μια φαντασιωση ενος μοτοσυκλετιστη :lol: ,υστερα στραφηκα στον αστυνομικο ...ρε σεις λετε να ειχε χασει καποιο στοιχημα και να ηταν παραπερα οι συναδελφοι του και να γελουσαν;;

:rotflmao:

Ευγε στον τροχαιοπαληκαρο ,ειναι μια καλη αρχη και ας παραμεινη ετσι !

epp1640
26/04/2010, 20:43
όχι στα ναρκωτικά.. :lol:



1.000 μπράβο.. :beer: :beer: :beer:

Acacius
26/04/2010, 20:47
Ήταν να μην έρθει το ΔΝΤ... είδες αλλαγές; :bigcry:



(μπράβο στον άνθρωπο, μακάρι να ήταν πολλοί έτσι)

the who
26/04/2010, 20:56
Αντε παλι τα ιδια.Καθε φορα που "κουμπωνει" ο χυμαδορ θα τρεχουμε εμεις να απανταμε στα ποστακια του.:rotflmao:

el_hymador
26/04/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Αντε παλι τα ιδια.Καθε φορα που "κουμπωνει" ο χυμαδορ θα τρεχουμε εμεις να απανταμε στα ποστακια του.:rotflmao:

η αλήθεια είναι ότι προς στιγμή νόμιζα ότι μου τα έσκασε κάποιο βραδυφλεγές του παρελθόντος...:lol: :lol: :lol:

devil's animal
26/04/2010, 21:13
το παλικαρι ηταν πρωτα μοτοσυκλετιστης και μετα μπατσος.
(δεν γινετε καποιος που δεν ασχολειται με την μοτοσυκλετα να ξερει αν το γαντι ειναι καλοκαιρινο και ποιο θα σε προστατεψει καλυτερα).

:a18: του και :a012:


δυστυχως ομως δεν φερνει ενας κουκος την ανοιξη...:rolleyes:

the who
26/04/2010, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
η αλήθεια είναι ότι προς στιγμή νόμιζα ότι μου τα έσκασε κάποιο βραδυφλεγές του παρελθόντος...:lol: :lol: :lol:

flash back το λενε αλλα μετα το σοκ με τα οργανα της ταξης καταλαβαινω.Παντως ειναι ενα πολυ καλο βημα.Σουβαλε και χερι για το γαντακι.Κοιτα να δεις που μας την λενε τα στρουμφακια κι εχουν και δικηο.:wave2:

nickmonstro
26/04/2010, 22:27
Ρε δεν πρεπει να ηταν τροχονομος......





































.........ο Χριστος θα ηταν!!!!:rotflmao:



Κωστα μαλλον βιωσες την εμπειρια ενος θαυματος!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
26/04/2010, 23:55
έλα ,χιμαδορ,λεγε τι συνέβη στο τέλος ,αφότου σου έκανε αυτή την πλάκα με την δήθεν ευγένεια και την δήθεν παρατήρηση περί ασφαλείας; τι "κουστούμι" σου έκοψε;
σε βλέπω να το χεις γράψει για αρχή έτσι για να δεις τις αντιδράσεις μας και να γελάς και στο τέλος να μας ξεφούρνίσεις το υπόλοιπο για να μας αφήσεις μαλακες...

koulis19
27/04/2010, 08:26
Ωραιος ο policeman.Μακαρι ομως να ηταν ετσι για ολους γιατι ειναι η εξαιρεση:a18:

LsKostas
27/04/2010, 12:06
:beer: :beer: :beer: Ωραιος ο αστυνομικος :wacko:

jimmy10
27/04/2010, 15:07
πωπω.....




χαλασε και η αστυνομια......

2stroker
28/04/2010, 09:29
επιτελους και κατι ευχαριστο!!:beer:

Delfian
28/04/2010, 14:08
Το πιο πιθανό έιναι να οδηγεί και ο ίδιος μοτοσυκλέτα μιας και η λεπτομέρεια που πρόσεξε στα γάντια βγάζει μάτι το οτι πρέπει να ήταν σχετικός με αυτά.
Πάντως, σπάνια οι τροχονόμοι στην εθνική οδό σταματούν μοτοσυκλέτες γιατί γνωρίζουν και οι ίδιοι οτι οι περισσότεροι απο αυτούς έχουν εξοπλισμό και μεράκι σε αυτό που κάνουν οπότε κατά ένα μεγάλο ποσοστό δεν τους ενοχλούνε. Άσχετα με το εάν θα ανοίξουν χιλιόμετρα ή όχι.

(Εκτός και έαν δούνε κάποιον να ξεκινάει με σούζα γιατί τους έχει δέι απο πρίν και θέλει να προκαλέσει την τύχη του για να λεει μετα ''κοίτα τι εκανα και δεν είχαν τα @@ να με σταματήσουν'')

harisvfr
29/04/2010, 08:52
Αλλαγή νοοτροπίας. Το κακό είναι ότι έρχεται με την αλλαγή των γενεών δλδ σιγάαα σιγάααα :(