PDA

View Full Version : "Έκλεβε σχάρες φρεατίων από επαρχιακές οδούς"



Σελίδες : [1] 2

Nostra
26/04/2010, 10:16
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=128206&cid=4
"Έκλεψε 17 μεταλλικές σχάρες φρεατίων από επαρχιακές οδούς της Πιερίας, μέσα σε διάστημα δύο ωρών, και στη συνέχεια τις πωλούσε.
Ο λόγος για έναν 23χρονο αθίγγανο, ο οποίος συνελήφθη στις 21:30 χθες, στον συνοικισμό Πέλεκα της Κατερίνης. Σε φορτηγό ιδιοκτησίας του νεαρού βρέθηκαν ορισμένες από τις σχάρες που είχε κλέψει και αποδόθηκαν στους αρμόδιους δήμους.
Εναντίον του σχηματίστηκε δικογραφία και αναμένεται να οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Κατερίνης."



Εννοείται ότι αντίστοιχα περιστατικά έχουν συμβεί και σε πόλεις και μάλιστα με καπάκια φρεατίων/αποχετεύσεων από τη μέση του οδοστρώματος...

Και φυσικά η συνέχεια είναι ότι θα οριστεί μια δικάσιμος σε 69 χρόνια όπου δεν πρόκειται να εμφανιστεί ουτε φυσικά και να τον βρουν αφού ούτε μόνιμη διευθυνση υπάρχει ούτε καν μόνιμο όνομα...

Υποψήφιος δολοφόνος όπως καταλαβαίνετε ειδικά για δικυκλιστές...

Ρατσιστής ξε-ρατσιστής... άη σιχτίρ...

Εχετλαίος
26/04/2010, 10:23
Γνωστός μου με ηλεκτρολογικό υλικό δεινοπάθησε οικονομικά γιατί ατσίγγανοι του κλέψανε σε ένα ΣΚ όλες τις μπομπίνες με καλώδια που είχε στην αποθήκη. Και η αποθήκη ήταν μεγάλη (φολιάσανε τα σκυλιά, κόψανε τους συναγερμούς κτλ κτλ)! Πάνε και λειώνουν τα καλώδια και πωλούν το χαλκό. Ντουμάαααανι η κάπνα από το καμμένο λάστιχο πάνω από τους καταυλισμούς, στο απυρόβλητο από την αστυνομία.
:mad:

super_toto
26/04/2010, 10:23
Δεν είναι η πρώτη φορά, συνέχεια γίνονται αυτά. Εδώ κλέβουν μέταλο από το σιδηροδρομικό δίκτυο, δηλαδή μιλάμε για πιθανό ατύχημα με δεκάδες η εκατοντάδες θύματα.

paramedic
26/04/2010, 10:35
Μου αρέσει που τους λέτε και αθίγγανους και φοβάστε μη σας πούνε ρατσιστές! Γύφτοι λέγονται οι άνθρωποι και αυτό το κάνουν χρόνια. Οποιος με πει ρατσιστή να πάει να μεινει σε έναν καταυλισμό αν έιναι μάγκας ή δίπλα του και αν του μείνει έστω και ενα σπυρί φακή απο το σπίτι του να με χέσει πατόκορφα. Οι πιο πολλοί έχουν μεγαλώσει με το να μαθαίνουν να κλέβουν και να ζούν μια ζωή απο αυτό. Καλά για το εμπόριο ναρκωτικών δε λέμε είναι άλλο θέμα. Ουτε να προσαρμοστούν θέλουν ούτε να αφομοιωθούν στην κοινωνία μας.

THEOD
26/04/2010, 10:44
Στον λάκκο με τα κ@λοδάχτυλα θέλουν...

Akatanomastos
26/04/2010, 10:46
για ακομη μια φορα

αυτοι φταινε ή το κρατος ατιμωρησιας?

Nostra
26/04/2010, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
για ακομη μια φορα

αυτοι φταινε ή το κρατος ατιμωρησιας?

η έλλειψη παιδείας και η νοοτροπία μας φταίνει...
η λέξη κράτος θα πρεπει σιγα σιγα να σταματήσει να αχρησιμοποείται ως κάτι άυλο, απροσδιόριστο, απρόσωπο κλπ....

φίλος τροχαίος στον κάμπο μου έχει ευθαρσώς πει ότι ο μεγαλύτερος καρκίνος για τις ντόπιες κοινωνίες είναι οι καταυλισμοί των...

Gi_4ce
26/04/2010, 10:50
Στην παραλιακη, στον ποδηλατοδρομο, ετυχα παιδι που εσπασε το σαγονι και το δεξι ζυγωματικο επειδη επεσε με το ποδηλατο μεσα σε φρεατιο που το πηραν για μεταλλο...

Akatanomastos
26/04/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
η έλλειψη παιδείας και η νοοτροπία μας φταίνει...
η λέξη κράτος θα πρεπει σιγα σιγα να σταματήσει να αχρησιμοποείται ως κάτι άυλο, απροσδιόριστο, απρόσωπο κλπ....

φίλος τροχαίος στον κάμπο μου έχει ευθαρσώς πει ότι ο μεγαλύτερος καρκίνος για τις ντόπιες κοινωνίες είναι οι καταυλισμοί των...

συμφωνω φιλε μου, σωστα και αυτα

εγω μεγαλωσα 2 τετραγωνα απο καταυλισμο γυφτων

εχω περασει τα πανδεινα, οπως φασαρια, καπνα, ξυλο, ληστειες, πεσιματα και πολλα αλλα ωραια..


αυτο που θυμαμαι ομως περισσοτερα απο ολα

ειναι οτι ποτε δεν ειδα μπατσους να βαζουν μια ταξη
το εμποριο ναρκωτικων δεν το συζηταμε

οταν μιλαω για κρατος εννοω τα αυτονοητα

να ειναι καταγεγραμενοι ολοι αυτοι ως πολιτες της χωρας,
να εχουν ταυτοτητες
να πληρωνουν φορους

και γενικα να υποκεινται στους νομους οπως ολοι οι πολιτες της ελλαδας..

mankam
26/04/2010, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Μου αρέσει που τους λέτε και αθίγγανους και φοβάστε μη σας πούνε ρατσιστές! Γύφτοι λέγονται οι άνθρωποι και αυτό το κάνουν χρόνια. Οποιος με πει ρατσιστή να πάει να μεινει σε έναν καταυλισμό αν έιναι μάγκας ή δίπλα του και αν του μείνει έστω και ενα σπυρί φακή απο το σπίτι του να με χέσει πατόκορφα. Οι πιο πολλοί έχουν μεγαλώσει με το να μαθαίνουν να κλέβουν και να ζούν μια ζωή απο αυτό. Καλά για το εμπόριο ναρκωτικών δε λέμε είναι άλλο θέμα. Ουτε να προσαρμοστούν θέλουν ούτε να αφομοιωθούν στην κοινωνία μας.

+1
τους εχω φαει στη μαπα αρκετα χρονια,πρωτα σαν σεκιουρυτυ που δουλευα πριν αρκετα χρονια σε 2 περιπτωσεις κοντεψαν να με πατησουν με το φορτηγο αφου ειχαν κανει διαρηξη και τους ειχα κλεισει το δρομο και τωρα καθημερινα που τους ζω στην παραλια κατερινης μια και κατεβαινουν για πλιατσικο σχεδον καθημερινα,συμμοριες γυναικειες,ανηλικων,σκεφτητε οτι διπλα στο δικο μου μαγαζι εχει φουρνο,μπηκαν αγορασαν τυροπιτες και εκλεψαν ενα κιβωτιο red bull!!! το εβαλαν κατω απο το καροτσακι του μωρου(σαν τριαξονικο ηταν αυτο το καροτσακι) και αφου φυγαν τους πηρε χαμπαρι,εκαναν το λαθος ομως και ξαναπερασαν απο το δρομο και τους πιασαμε,η απαντηση? α! γυρναει η μια στην αλλη,καλα μωρη δεν τα πληρωσαμε?
και μια επισημανση,αλλο οι γυφτοι-αθιγγανοι (αι+γυπτιοι) αλλο οι τσιγγανοι οι οποιοι εχουν μια περηφανια μεσα τους και σαφως ποιο λευκο χρωμα στο δερμα αλλα η μπαλλα τους παιρνει ολους

Nostra
26/04/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mankam
.....
και μια επισημανση,αλλο οι γυφτοι-αθιγγανοι (αι+γυπτιοι) αλλο οι τσιγγανοι οι οποιοι εχουν μια περηφανια μεσα τους και σαφως ποιο λευκο χρωμα στο δερμα...

ψψψψψψ..... τί είπε!!!

θα περιμένεις 5 λεπτάκια μέχρι να πληκτρολογήσουν οι γεροντοκόρες του forum τις γλωσσολογικές/ανθρωπολογικές/κοινωνιολογικές/ιστορικές απόψεις τους... :winka: :winka:

Pilgrimage
26/04/2010, 11:02
όταν λείπει η γάτα ,χωρεύουν τα ποντίκια....τώρα φταίνε τα ποντίκια ή η γάτα που έφυγε?:bigcry:

Nostra
26/04/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pilgrimage
όταν λείπει η γάτα ,χωρεύουν τα ποντίκια....τώρα φταίνε τα ποντίκια ή η γάτα που έφυγε?:bigcry:

άμα είναι να αρχίσουμε τα χωρατά, δε θα βγάλουμε άκρη.,,. :evil:

super_toto
26/04/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
συμφωνω φιλε μου, σωστα και αυτα

εγω μεγαλωσα 2 τετραγωνα απο καταυλισμο γυφτων

εχω περασει τα πανδεινα, οπως φασαρια, καπνα, ξυλο, ληστειες, πεσιματα και πολλα αλλα ωραια..


αυτο που θυμαμαι ομως περισσοτερα απο ολα

ειναι οτι ποτε δεν ειδα μπατσους να βαζουν μια ταξη
το εμποριο ναρκωτικων δεν το συζηταμε

οταν μιλαω για κρατος εννοω τα αυτονοητα

να ειναι καταγεγραμενοι ολοι αυτοι ως πολιτες της χωρας,
να εχουν ταυτοτητες
να πληρωνουν φορους

και γενικα να υποκεινται στους νομους οπως ολοι οι πολιτες της ελλαδας..

Δεν είναι τόσο απλό. Το κράτος δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Θα πρέπει να έρθει σε μετωπική σύγκρουση μαζί τους και τότε θα έχουμε άλλα.

MG
26/04/2010, 11:13
σε'μας παντως μας εκλεψαν τις χαλκινες σωληνωσεις του φυσικου αεριου απο την πολυκατοικια....

τις εκοψαν και τις πηραν... ετσι απλα ενα βραδυ... για να πουλησουν το χαλκο οπως μας ειπε η αστυνομια που εχει καταγραψει παρα πολλα περιστατικα ιδια και οι δραστες ειναι γυφτοι

ευτυχως το αεριο εχει ασφαλιστικα και η διαρροη σταματαει....

Akatanomastos
26/04/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Δεν είναι τόσο απλό. Το κράτος δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Θα πρέπει να έρθει σε μετωπική σύγκρουση μαζί τους και τότε θα έχουμε άλλα.

συμφωνω και με σενα

αλλα ειναι λυση το δεν κανω τιποτα?


οταν εχεις μια εστια παρανομιας δεν κανεις τιποτα?

χαρακτηριστηκά, ενα μινι μαρκετ της περιοχης το ανοιγανε μια φορα τον μηνα
:bigcry: :lol:
και περνανε ολα τα αλκοολουχα και τα τσιγαρα καθε φορα..

ξαναλεω, εμποριο να ναρκωτικων χυμα..


η μετωπικη συγκρουση σιγουρα θα φερει ακραιες καταστασεις,
αλλα και τα παραπανω ακραια ειναι για μια κοινωνια και καλα πολιτισμενη.

οπως και να χει το καθεστως ατιμωρησιας ειναι ξεκαθαρο

PortisHead
26/04/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Μου αρέσει που τους λέτε και αθίγγανους και φοβάστε μη σας πούνε ρατσιστές! Γύφτοι λέγονται οι άνθρωποι και αυτό το κάνουν χρόνια. Οποιος με πει ρατσιστή να πάει να μεινει σε έναν καταυλισμό αν έιναι μάγκας ή δίπλα του και αν του μείνει έστω και ενα σπυρί φακή απο το σπίτι του να με χέσει πατόκορφα. Οι πιο πολλοί έχουν μεγαλώσει με το να μαθαίνουν να κλέβουν και να ζούν μια ζωή απο αυτό. Καλά για το εμπόριο ναρκωτικών δε λέμε είναι άλλο θέμα. Ουτε να προσαρμοστούν θέλουν ούτε να αφομοιωθούν στην κοινωνία μας.


Και λιγα λες.
Επισης , οι γυφτοι δεν ειναι μεταπολεμικο φαινομενο.
Αναρωτηθηκατε ποτε ΠΟΥ και ΤΙ κανανε στην κατοχή ?
Για ψαξτε οσοι ενδιαφερεστε.

paramedic
26/04/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Δεν είναι τόσο απλό. Το κράτος δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Θα πρέπει να έρθει σε μετωπική σύγκρουση μαζί τους και τότε θα έχουμε άλλα.
Κρίμα που δεν έχουμε Napalm ρε γαμώτο κρίμα. Θα έδινε λύση σε πολλά προβληματα!!!

Akatanomastos
26/04/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Κρίμα που δεν έχουμε Napalm ρε γαμώτο κρίμα. Θα έδινε λύση σε πολλά προβληματα!!!

κανεις δεν μιλησε για ναπαλμ
μην δημιουργειτε εντυπωσεις..

εγω τουλαχιστον, μιλαω για τα αυτονοητα

να υπαρχει νομος και γιαυτους..

paramedic
26/04/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
κανεις δεν μιλησε για ναπαλμ
μην δημιουργειτε εντυπωσεις..

εγω τουλαχιστον, μιλαω για τα αυτονοητα

να υπαρχει νομος και γιαυτους..
Εγω δεν θα είχα πρόβλημα και για ναπαλμ για τους συγκεκριμένους. Εχω πολλές εμπειρίες απο μικρός μιας και πήγα σχολείο Ζεφύρι και μένω Ανω Λιόσια και τους ζω μια ζωή. Τωρα τελευταία έχουν περιοριστεί σε πολλά αλλα ακόμα κακοποιά στοιχεία ειναι και θα είναι.

super_toto
26/04/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
συμφωνω και με σενα

αλλα ειναι λυση το δεν κανω τιποτα?


οταν εχεις μια εστια παρανομιας δεν κανεις τιποτα?

χαρακτηριστηκά, ενα μινι μαρκετ της περιοχης το ανοιγανε μια φορα τον μηνα
:bigcry: :lol:
και περνανε ολα τα αλκοολουχα και τα τσιγαρα καθε φορα..

ξαναλεω, εμποριο να ναρκωτικων χυμα..


η μετωπικη συγκρουση σιγουρα θα φερει ακραιες καταστασεις,
αλλα και τα παραπανω ακραια ειναι για μια κοινωνια και καλα πολιτισμενη.

οπως και να χει το καθεστως ατιμωρησιας ειναι ξεκαθαρο

Έτσι όπως έχει η κατάσταση, ουσιαστικά υπάρχει μια σιωπηρή συμφωνία μεταξύ των γύφτων και της αστυνομίας. Δεν μπλέκουμε μαζί σας δεν μπλεκετε μαζί μας.
Το κράτος λίγα μπορεί να κάνει από τη στιγμή που μιλάμε για κοινωνικές ομάδες που αριθμούν χιλίαδες ανθρώπων.
Πρακτικά οι γύφτοι έχουν ακριβώς τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους Έλληνες. Δηλώνονται κανονικά όταν γεννιούνται, έχουν ταυτότητα και μπορούν να έχουν αν θέλουν διαβατήριο και γενικότερα μπορούν να έχουν ότι και οι υπόλοιποι. Δεν τους εμπορίζει τίποτα εκτός από την απαράδεκτη κουλτούρα τους, που τους επιβάλει να ζουν παρασιτικά, προφέροντας στο κοινωνικό σύνολο μηδέν και επιβαρύνοντάς το τα μέγιστα.

Η αστυνομία ξέρει πολυ καλά τις παρανομίες τους αλλά που να τα βάλει μαζι τους. Αν μπουκάρει σε κάποιον καταυλισμό πχ, ψάχνοντας για ναρκωτικά, θα σκοτωθούν δεκάδες και θα δημιουργηθεί βεντέτα. Αντε μάζεψέ το αυτό μετα.

MG
26/04/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos


να υπαρχει νομος και γιαυτους..


αυτο ειναι αστειο.....

τα περιπολικα ουτε που πλησιαζουν προς τα εκει που εχουν καταυλισμους....

Akatanomastos
26/04/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Εγω δεν θα είχα πρόβλημα και για ναπαλμ για τους συγκεκριμένους. Εχω πολλές εμπειρίες απο μικρός μιας και πήγα σχολείο Ζεφύρι και μένω Ανω Λιόσια και τους ζω μια ζωή. Τωρα τελευταία έχουν περιοριστεί σε πολλά αλλα ακόμα κακοποιά στοιχεία ειναι και θα είναι.


χαχαχαχα
εσυ το λεγες σοβαρα:bigcry:

οκ εγω δεν μπαινω σε τετοια λογικη

παρολο που ταλαιρωθηκα για περιπου 18 χρονια απο γυφτους

Akatanomastos
26/04/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto χου


τα ξερω αυτα που λες

και το εκνευριστικο ειναι να εχεις τα ιδια, και ΠΑΡΑΠΑΝΩ δικαιωματα, αφου κανεις δεν τους βαζει χερι

και να μην εχουν καμια υποχρεωση..

αφου ουτε πληρωνουν φορους ρευμα νερο νοικι, οτιδηποτε
και δεν σεβοντε τους νομους

κατα ποσο δηλωνοντε ολοι με ταυτοτητες κλπ κλπ αμφιβαλλω.


προφανως η αστυνομια φοβαται, καθως εχουν πολλα οπλα και αυτοι

μη συζητησουμε το χρημα που εχουν ε

super_toto
26/04/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos

κατα ποσο δηλωνοντε ολοι με ταυτοτητες κλπ κλπ αμφιβαλλω.

ναι αλλά δεν τους εμποδίζει κανεις να το κάνουν αν θέλουν.

Akatanomastos
26/04/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
ναι αλλά δεν τους εμποδίζει κανεις να το κάνουν αν θέλουν.

μα αυτο συζηταμε?

αν θελουν μπορει να ειναι και υποδειγμα πολιτων

αλλα δεν ειναι!


δεν λεμε τι μπορουν να κανουν


ΑΛΛΑ τι πρεπει να τους υποχρεωσει το κρατος να κανουν

οπως κανουν ολοι οι πολιτες της χωρας..

δλδ μαλακες ειναι οσοι πληρωνουν φορους και ειναι νομιμοι?

Απαντηση: Ναι:rotflmao:

super_toto
26/04/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μα αυτο συζηταμε?

αν θελουν μπορει να ειναι και υποδειγμα πολιτων

αλλα δεν ειναι!


δεν λεμε τι μπορουν να κανουν


ΑΛΛΑ τι πρεπει να τους υποχρεωσει το κρατος να κανουν

οπως κανουν ολοι οι πολιτες της χωρας..

δλδ μαλακες ειναι οσοι πληρωνουν φορους και ειναι νομιμοι?

Απαντηση: Ναι:rotflmao:

Ρε παιδί μου το ίδιο πράγμα λέμε. Απλά εγώ διαφωνώ στο ότι το κράτος μπορεί να τους υποχρεώσει να κάνουν κάτι. Δεν μπορει.-

Akatanomastos
26/04/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ρε παιδί μου το ίδιο πράγμα λέμε. Απλά εγώ διαφωνώ στο ότι το κράτος μπορεί να τους υποχρεώσει να κάνουν κάτι. Δεν μπορει.-

οπως ειναι τωρα ναι
το κρατος δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε για αυτο το θεμα, οπως και για πολλα αλλα
ειναι φανερο αυτο


αυτο λεμε, πρεπει να σοβαρευτει λιγο η χωρα,

Nostra
26/04/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
δλδ μαλακες ειναι οσοι πληρωνουν φορους και ειναι νομιμοι?

Απαντηση: Ναι:rotflmao:


ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΘΟΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ...

όχι φίλε μου δεν ειναι μαλακες επειδη πληρωνουν ... είναι μαλακες που δεν απαιτουν να ειναι νομιμοι και όλοι οι άλλοι.,...


αλλά βλέπεις... στη διαμαρτυρία μπροστά στη μητρόπολη ΚΑΤΑ της στάσης της εκκλησίας να μην πληρωνει φόρους μαζεύτηκαν 150 άτομα...

vaska
26/04/2010, 11:46
Το κάνουν χρόνια τώρα στο παν/μιο της Πάτρας. Ένα μεσημέρι μπήκα στη σχολή μου γιατί ήθελα ένα εργαλείο για δίκτυα και με χώσαν να τους κάνω κάτι αγγαρείες. Με πήρε βράδυ αλλά δε μπορούσα να πω όχι στον καθηγητή μου και την ώρα που έφευγα παραλίγο να σπάσω το πόδι μου έπεσα μέσα κανάλι συλλογής ομβρίων υδάτων γιατί απλά είχαν πάρει τις σχάρες. ΟΟΟυυυυστ!

super_toto
26/04/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οπως ειναι τωρα ναι
το κρατος δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε για αυτο το θεμα, οπως και για πολλα αλλα
ειναι φανερο αυτο


αυτο λεμε, πρεπει να σοβαρευτει λιγο η χωρα,

Στην Ελλάδα δεν πρόκειται να γίνει ποτέ τίποτα, ούτε τώρα ούτε στο μέλλον όχι γιατί δεν υπάρχει κράτος αλλά γιατί περισσεύει ο κατ επίφαση ουμανισμός.

jimmis5
26/04/2010, 12:03
Μια χαρα ειναι ετοιμα ψηφαλακια για τα κομματα αγραμματοι χωρις σκεψη και παρανομοι τους δινεις ενα διπλωμα και εχει ολους τους ψηφους του μαχαλα:smokin: :wave2:

Pilgrimage
26/04/2010, 12:04
να πω κάποιους στοίχους απο Κακό Συναπάντιμα

Όλοι τα ξέρουν και όλοι τα κράζουν
Όλοι μιλάνε και όλοι φωνάζουν
Οι ίδιοι σωπαίνουν οι ίδιοι βελάζουν
Μόλις βολευτούν αράζουν..

γι αυτό και δεν αλλάζει τίποτα..γιατί μείναμε στο μπλα μπλα...

ΜΟΖΑΡΤ
26/04/2010, 12:06
σε ποια χωρα οι γυφτοι ενταχτηκανε στην κοινωνια και φταιει το κρατος της ελλαδας.

σοβαρευτειτε και λιγο που φταιει η αστυνομια και το κρατος σε ολα

Pilgrimage
26/04/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
σε ποια χωρα οι γυφτοι ενταχτηκανε στην κοινωνια και φταιει το κρατος της ελλαδας.

σοβαρευτειτε και λιγο που φταιει η αστυνομια και το κρατος σε ολα


ρε φίλε τι σημαίνει αυτό ότι επειδή δεν έγινε σε κανέναν δεν πρέπει να γίνει πουθενά?Φυσικά και φταίει το κράτος γιατί αν εγώ εφαρμόσω αυτοδικία με πάνε μέσα γιατί υπάρχει λέει η αστυνομία....ε ..εγώ δεν αυτοδικώ...η αστυνομία και το κύρος του κράτους που είναι?

Εχετλαίος
26/04/2010, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
σοβαρευτειτε και λιγο που φταιει η αστυνομια και το κρατος σε ολα

Στον εδώ καταυλισμό τους δώσανε α) ο Δήμος χώρο να στήσουν τον καταυλισμό και β) νερό και ρεύμα.
Καθότι ασχολούμαι με την οικοδομή, να πω ότι προκειμένου να λάβει κάποιος ρεύμα πρέπει να περάσει από τον πεοκρούστη των αποδείξεων λιανικής, την πολεοδομία, το σύνδεσμο ηλεκτρολόγων και υδραυλικών, την εφορία, το δήμο και το σκόπελο της ΔΕΗ. Εκεί ρεύμα και νερό μπήκε μέσα σε 2 ημέρες.
Κατά τα λοιπά όλοι ίσοι και @@ καπαμά
:mad:

hidefnick
26/04/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Στην Ελλάδα δεν πρόκειται να γίνει ποτέ τίποτα, ούτε τώρα ούτε στο μέλλον όχι γιατί δεν υπάρχει κράτος αλλά γιατί περισσεύει ο κατ επίφαση ουμανισμός.


+ ΟΣΑ ΘΕΣ......:wave2:

Banana hammock*
26/04/2010, 12:16
Το ότι το κράτος φταίει για όλα είναι αξίωμα! :rolleyes:

Γύφτος---> Αιγύπτιος
Αθίγγανος--> ανέγγιχτος

Είναι μεγαλύτερη προσβολή το "αθίγγανος" απ'το "γύφτος". Είχα ακούσει πως δεν είναι ιδιαίτερα κολακευτική η ετυμολογία της λέξης "αθίγγανος", αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες.

ΜΟΖΑΡΤ
26/04/2010, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pilgrimage
ρε φίλε τι σημαίνει αυτό ότι επειδή δεν έγινε σε κανέναν δεν πρέπει να γίνει πουθενά?Φυσικά και φταίει το κράτος γιατί αν εγώ εφαρμόσω αυτοδικία με πάνε μέσα γιατί υπάρχει λέει η αστυνομία....ε ..εγώ δεν αυτοδικώ...η αστυνομία και το κύρος του κράτους που είναι?
μα θα τον πας μεσα για ενα χρονο και ολοκληρη η αλλη οικογενεια θα κλεψει για να πληρωσει την εγγυηση. ετσι γινεται το μπαλακι. τραβα στις φυλακες να δεις ποσοι ειναι μεσα.

ειναι φυλη που δεν δουλεψε ποτε και δεν προκειται να δουλεψει ποτε, το κρατος τους δινει σπιτια τους δινει εκτσασεις που αχριστευουν ριχνοντας την αξια ολοκληρων περιοχων.

εγω δεν δεχομαι γυφτους στο μαγαζι. δυο φορες που ηρθανε με τον ενα μιλουσα και ο αλλος αρπαζε και μια ακομα το γνωστο κολπο με το χαρτονομισμα που τους δινεις 50αρικο και σου λενε οτι εδωσε 10ευρω.

να τους κανω μυνηση για κλοπη και να ερθουν 20 ντατσον να μου σπασουν το μαγαζι?

ουστ και παλι ουστ

ΜΟΖΑΡΤ
26/04/2010, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Στον εδώ καταυλισμό τους δώσανε α) ο Δήμος χώρο να στήσουν τον καταυλισμό και β) νερό και ρεύμα.
Καθότι ασχολούμαι με την οικοδομή, να πω ότι προκειμένου να λάβει κάποιος ρεύμα πρέπει να περάσει από τον πεοκρούστη των αποδείξεων λιανικής, την πολεοδομία, το σύνδεσμο ηλεκτρολόγων και υδραυλικών, την εφορία, το δήμο και το σκόπελο της ΔΕΗ. Εκεί ρεύμα και νερό μπήκε μέσα σε 2 ημέρες.
Κατά τα λοιπά όλοι ίσοι και @@ καπαμά
:mad:
ναι γιατι πρεπει να φαινεται ως κρατος προνοιας.
δεν δινει μονο αυτα.
παιρνουν λεφτα απο την προνοια και τρεχουν σε ολα τα νοσοκομεια
και προσλαβανονται στους δημους με προτεραιοτητα

Εχετλαίος
26/04/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ναι γιατι πρεπει να φαινεται ως κρατος προνοιας.


Σε πάμπτωχο κολλητό μου που με τα χέρια του και βοήθεια φίλων του έχτισε μια παράγκα 4Χ4 με τσίγκο επάνω να στεγάσει τη φαμελιά του σε δικό του οικόπεδο του στείλανε το ΙΚΑ, την πολεοδομία και τη μπολντόζα του δήμου.
Κράτος πρόνοιας και @@ μυρωλέικα
:yuck:

ΜΟΖΑΡΤ
26/04/2010, 12:33
σχετικα με το θεμα παντως πρεπει να πανε στις επιχηρησεις ανακυκλωσεις και να ριχνουν γερα προστημα σε οσους αγοραζουν μαλακιες απο τους γυφτους.

φυλακη ο κλεφτης αλλα φυλακη και ο κλεπταποδοχος

zagaro
26/04/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
σε'μας παντως μας εκλεψαν τις χαλκινες σωληνωσεις του φυσικου αεριου απο την πολυκατοικια....

τις εκοψαν και τις πηραν... ετσι απλα ενα βραδυ... για να πουλησουν το χαλκο οπως μας ειπε η αστυνομια που εχει καταγραψει παρα πολλα περιστατικα ιδια και οι δραστες ειναι γυφτοι

ευτυχως το αεριο εχει ασφαλιστικα και η διαρροη σταματαει....


wtf??? :eyepop:

tzarot
26/04/2010, 12:45
τώρα είμαι εγώ ρατσιστής?

mankam
26/04/2010, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ


εγω δεν δεχομαι γυφτους στο μαγαζι. δυο φορες που ηρθανε με τον ενα μιλουσα και ο αλλος αρπαζε και μια ακομα το γνωστο κολπο με το χαρτονομισμα που τους δινεις 50αρικο και σου λενε οτι εδωσε 10ευρω.



ουστ και παλι ουστ

το κολπο με το χαρτονομισμα ειναι το εξης:
δινουν 100αρικο συνηθως η 50αρικο αγοραζουν κανονικα,παιρνουν τα ρεστα και την ωρα που τα κρατανε στα χερια σου κανουν το γυρισμα οτι δεν τους αρεσει αυτο που αγορασαν και το επιστρεφουν πισω ζωτωντας τα λεφτα τους γυριζοντας τα "ρεστα".
τα ρεστα ομως εχουν επεξεργαστει ταχυδαχτυλουργικα και ειναι λιγοτερα απο αυτα που εδωσες ,παιρνουν λοιπον το 100 ρικο πισω και γινοντα λαγοι μεχρι να ανακαλυψεις την απατη,οποτε βγαζουν 100αρικο να πληρωσουν γελαω, και σηκωνονται και φευγουν

επισης φοβουνται πολυ το ξυλο,γιαυτο σε ολες τις καταδιωξεις πεφτουν απανω στα περιπολικα με το αυτοκινητο τους δεν καθονται να τους πιασεις ευκολα.

byron
26/04/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
σε ποια χωρα οι γυφτοι ενταχτηκανε στην κοινωνια και φταιει το κρατος της ελλαδας.

σοβαρευτειτε και λιγο που φταιει η αστυνομια και το κρατος σε ολα

+ όσα γουστάρεις για το παραπάνω.

mats8282
26/04/2010, 14:31
Η αστυνομία δεν είναι αρμόδια για να λύσει το θέμα....Το κράτος γενικά είναι για κλάματα....

Δεν ξέρω αν μπορούν/θέλουν να αλλάξουν τον τρόπο ζωής τους οι αθίγγανοι/γύφτοι κτλ...

Βλέπουμε...

Αυτά :)

Akatanomastos
26/04/2010, 14:37
το θεμα δεν ειναι να ενταχθουν οι γυφτοι στην ελληνικη κοινωνια ή οτιδηποτε τετοιο
δεν πα να μενουν μια ζωη σε τσαντιρια, δικαιωμα τους,
εξαλλου μην στεναχωριεστε
περισσοτερα λεφτα εχουν απο τους περισσοτερους απο εμας..


το θεμα ειναι να μην κανουν παρανομα πραγματα, οπως ληστειες δολοφονιες διακινηση ναρκωτικων

και γιαυτο ευθηνετε η αστυνομια και το κρατος,
σας αρεσει δεν σας αρεσει..

Elesun
26/04/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
το θεμα δεν ειναι να ενταχθουν οι γυφτοι στην ελληνικη κοινωνια ή οτιδηποτε τετοιο
δεν πα να μενουν μια ζωη σε τσαντιρια, δικαιωμα τους,
εξαλλου μην στεναχωριεστε
περισσοτερα λεφτα εχουν απο τους περισσοτερους απο εμας..


το θεμα ειναι να μην κανουν παρανομα πραγματα, οπως ληστειες δολοφονιες διακινηση ναρκωτικων

και γιαυτο ευθηνετε η αστυνομια και το κρατος,
σας αρεσει δεν σας αρεσει..

Αφού το κέρδος τους είναι από το πλιάτσικο, πως θα σταματήσουν τις παράνομιες;Θα το ρίξουν στις επενδύσεις;

Αν δεν ενταχθούν στην κοινωνία θα συνεχίζεται ο ίδιος φαύλος κύκλος...

super_toto
26/04/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
το θεμα δεν ειναι να ενταχθουν οι γυφτοι στην ελληνικη κοινωνια ή οτιδηποτε τετοιο
δεν πα να μενουν μια ζωη σε τσαντιρια, δικαιωμα τους,
εξαλλου μην στεναχωριεστε
περισσοτερα λεφτα εχουν απο τους περισσοτερους απο εμας..


το θεμα ειναι να μην κανουν παρανομα πραγματα, οπως ληστειες δολοφονιες διακινηση ναρκωτικων

και γιαυτο ευθηνετε η αστυνομια και το κρατος,
σας αρεσει δεν σας αρεσει..

Αυτά που λες είναι αντικρουόμενα.

BELZEBOYLIS
26/04/2010, 14:50
να τους απελάσουν όλους !!!

Akatanomastos
26/04/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Αυτά που λες είναι αντικρουόμενα.

ρε τοτο θελω να πω

οτι εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει να αλλαξουν ηθη εθιμα

να χασουν τις παραδοσεις τους ή δεν ξερω τι αλλο(δηλαδη να τους κανουμε να ζουμε σαν εμας-ενταξη στην κοινωνια)


η κάθε φυλη εχει δικαιωμα στην μοναδικοτητα και στον χαρακτηρα της



αυτο που με απασχολει ειναι η ισονομία

δεν ειναι λογικο ενα κρατος να δειχνει ανεκτικοτητα σε καποιους οταν κανουν παρανομα πραγματα
επειδη θα γινει συγκρουση και επειδη εχουν οπλα και μαφια αυτοι
ειναι καπως σαν τα ανωγεια και τα ζωνιανα
που δεν πατουσε μπατσος εκει.

θα μου πεις, συμφωνεις με τον τροπο που εγινε ολη η ιστορια εκει?
οχι θα σου απαντησω, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα


δεν ειναι μονο οι γυφτοι που κανουν εμποριο ναρκωτικων σε γνωστά μεροι(στυς καταυλισμους τους πχ)
ειναι γενικη η αδιαφορια της πολιτειας, απλα τωρα μιλαμε για τους γυφτους..

υ.γ. και ημαρτον μερικοι, να πατε να βγαλετε ρατσιστη πχ εμενα, που απλα δεν θεωρω λογικο να υπαρχουν οπλα και ναρκωτικα σε καταυλισμους μεσα σε μια χωρα και πολεις που και καλα προστατευοντε απο νομους..
ελεος πια..

super_toto
26/04/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ρε τοτο θελω να πω

οτι εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει να αλλαξουν ηθη εθιμα

να χασουν τις παραδοσεις τους ή δεν ξερω τι αλλο(δηλαδη να τους κανουμε να ζουμε σαν εμας-ενταξη στην κοινωνια)


η κάθε φυλη εχει δικαιωμα στην μοναδικοτητα και στον χαρακτηρα της



αυτο που με απασχολει ειναι η ισονομία

δεν ειναι λογικο ενα κρατος να δειχνει ανεκτικοτητα σε καποιους οταν κανουν παρανομα πραγματα
επειδη θα γινει συγκρουση και επειδη εχουν οπλα και μαφια αυτοι
ειναι καπως σαν τα ανωγεια και τα ζωνιανα
που δεν πατουσε μπατσος εκει.

θα μου πεις, συμφωνεις με τον τροπο που εγινε ολη η ιστορια εκει?
οχι θα σου απαντησω, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα


δεν ειναι μονο οι γυφτοι που κανουν εμποριο ναρκωτικων σε γνωστά μεροι(στυς καταυλισμους τους πχ)
ειναι γενικη η αδιαφορια της πολιτειας, απλα τωρα μιλαμε για τους γυφτους..

υ.γ. και ημαρτον μερικοι, να πατε να βγαλετε ρατσιστη πχ εμενα, που απλα δεν θεωρω λογικο να υπαρχουν οπλα και ναρκωτικα σε καταυλισμους μεσα σε μια χωρα και πολεις που και καλα προστατευοντε απο νομους..
ελεος πια..

Σωστά τα λες κι εγώ συμφωνώ στα περι κουλτούρας. Αλλά όσο έχουν αυτή την κουλτούρα ποτέ δεν θα πάψουν αυτά που περιγράφεις. Άρα το ένα αντιτίθεται στο άλλο.

Akatanomastos
26/04/2010, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Σωστά τα λες κι εγώ συμφωνώ στα περι κουλτούρας. Αλλά όσο έχουν αυτή την κουλτούρα ποτέ δεν θα πάψουν αυτά που περιγράφεις. Άρα το ένα αντιτίθεται στο άλλο.


δηλαδη αμα πανε ειδικες δυναμεις σε εναν προς εναν τον καταυλισμο
και μαζεψουν τα οπλα για αρχη?

μια δυο τρεις θα τους εχουν απο κοντα και τερμα τα οπλα..

δηλαδη συμφωνα με καποιους για να μην ειμαστε ρατσιστες πρεπει να επιτρεπουμε να υπαρχουν

1ον καταυλισμοι ΜΕΣΑ στην παρανομια
2ον ακομα ποιο ακραιο, οπλα και εμποριο ναρκωτικων

επειδη λεει δεν εντασοντε στην κοινωνια

τι σχεση εχει η κουλτουρα και η κοινωνια, δεν σου πα να τους στερησουμε οτιδηποτε απο την κουλτουρα τους

τις παρανομιες να κοψει η πολιτεια πρεπει, δουλεια της ειναι..

θεληση δεν υπαρχει για διαφορους λογους, οπως αναφερθηκε ψηφοι, λαδωματα και φανταζομε
και αλλα


πραγματικα συζηταμε μια ζωη τα αυτονοητα και διαφωνουμε στα αυτονοητα και στην κοινη λογικη για να διαφωνησουμε (δεν μιλαω για σενα τοτο)

BELZEBOYLIS
26/04/2010, 15:18
να απελάσουν όσους μπορούν και τους υπόλοιπους να τους κρεμάσουν ανάποδα στο σύνταγμα ....

LsKostas
26/04/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
να απελάσουν όσους μπορούν και τους υπόλοιπους να τους κρεμάσουν ανάποδα στο σύνταγμα ....


Κατσε ρε velzevoul ... το Συνταγμα θα κρεμασουμε πολιτικα προσωπα

Ειναι reserve οι θεσεις :winka:

notakos600
26/04/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
δηλαδη αμα πανε ειδικες δυναμεις σε εναν προς εναν τον καταυλισμο
και μαζεψουν τα οπλα για αρχη?

μια δυο τρεις θα τους εχουν απο κοντα και τερμα τα οπλα..

δηλαδη συμφωνα με καποιους για να μην ειμαστε ρατσιστες πρεπει να επιτρεπουμε να υπαρχουν

1ον καταυλισμοι ΜΕΣΑ στην παρανομια
2ον ακομα ποιο ακραιο, οπλα και εμποριο ναρκωτικων

επειδη λεει δεν εντασοντε στην κοινωνια

τι σχεση εχει η κουλτουρα και η κοινωνια, δεν σου πα να τους στερησουμε οτιδηποτε απο την κουλτουρα τους

τις παρανομιες να κοψει η πολιτεια πρεπει, δουλεια της ειναι..

θεληση δεν υπαρχει για διαφορους λογους, οπως αναφερθηκε ψηφοι, λαδωματα και φανταζομε
και αλλα


πραγματικα συζηταμε μια ζωη τα αυτονοητα και διαφωνουμε στα αυτονοητα και στην κοινη λογικη για να διαφωνησουμε (δεν μιλαω για σενα τοτο)



Αυτό με τις ειδικές δυνάμεις σε καταυλισμό δεν είχε γίνει πριν από κάτι χρόνια στον Ασπρόπυργο;
Μάντεψε ποιός ούρλιαζε στο κανάλι του για ρατσισμό και έβριζε τους μπάτσους;
Ναι σωστά μάντεψες, το @ρχίδι ο Ευαγγελάτος.

Καθημερινά καίνε λάστιχα για να πάρουν τα σύρματα να τα πουλήσουν, μιλάμε για πολύ ντουμάνι...
Καθημερινά κλέβουν ότι βρουν...
Καθημερινά κατεβαίνουν ολόκληρες ομάδες από δαύτους και κατακλέβουν τα μαγαζιά...

Αν το να απαιτώ αστυνόμευση στον τόπο μου είναι ρατσισμός τότε να μην ξαναπληρώσω εφορία, δημοτικά τέλη, ΤΕΒΕ και να φέρω τον Τσίπρα, την Παπαρήγα και όλους τους μη ρατσιστές να μείνουν με δικά μου έξοδα για όσο θέλουν στο σπίτι μου και μετά να μου ξαναμιλήσουν για ρατσισμό.

BELZEBOYLIS
26/04/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Κατσε ρε velzevoul ... το Συνταγμα θα κρεμασουμε πολιτικα προσωπα

Ειναι reserve οι θεσεις :winka:


χμμμ δεν έχεις άδικο....εε όσοι δεν χωράνε να τους κρεμάσουν στην ομόνοια που έχει άπλα !!!


άντε να αρχίσουν τα συνθήματα στους τοίχους της Αθήνας ''Γύφτοι κουφάλες -έρχονται κρεμάλες''
:hypnotize

Akatanomastos
26/04/2010, 15:25
οταν η συζητηση κατευθηνετε με τετοιες ατακες προς το να γινει μπουρδελο
εγω δεν θα παρω μερος στο τσιρκο των μη επιχειρημάτων..

αυτο γινετε διαρκως και εδω μεσα..

ειπα τις αποψεις μου, τα αυτονοητα δηλαδη
και δεν εχει αλλο νοημα..

να διαβαζουμε μονο το τι γραφει ο καθενας, μην μενουμε μονο στις εντυπωσεις
μεσα απο ατακες του τυπου

Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
να απελάσουν όσους μπορούν και τους υπόλοιπους να τους κρεμάσουν ανάποδα στο σύνταγμα ....

notakos600
26/04/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οταν η συζητηση κατευθηνετε με τετοιες ατακες προς το να γινει μπουρδελο
εγω δεν θα παρω μερος στο τσιρκο των μη επιχειρημάτων..

αυτο γινετε διαρκως και εδω μεσα..

ειπα τις αποψεις μου, τα αυτονοητα δηλαδη
και δεν εχει αλλο νοημα..

να διαβαζουμε μονο το τι γραφει ο καθενας, μην μενουμε μονο στις εντυπωσεις
μεσα απο ατακες του τυπου


+1000

super_toto
26/04/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οταν η συζητηση κατευθηνετε με τετοιες ατακες προς το να γινει μπουρδελο
εγω δεν θα παρω μερος στο τσιρκο των μη επιχειρημάτων..

αυτο γινετε διαρκως και εδω μεσα..

ειπα τις αποψεις μου, τα αυτονοητα δηλαδη
και δεν εχει αλλο νοημα..

να διαβαζουμε μονο το τι γραφει ο καθενας, μην μενουμε μονο στις εντυπωσεις
μεσα απο ατακες του τυπου

Κάτι έγραψα πιο πάνω για κατ επίφαση ουμανισμό.
Αφού ούτε κουβέντα δεν μπορεί να γίνει, πως να γίνουν πράξεις? Είδες που δεν φταίει μόνο το κράτος?
Αποχωρώ κι εγώ.

koulis19
26/04/2010, 15:30
Εγω δεν θελω να σχολιασω τωρα οτι το εκανε αθιγγανος γιατι οποισδηποτε θα μπορουσε να το κανει αν το ηθελε.Αλλα ειναι εγκλημα για τους ανθρωπους που περναν απο το σημειο.

BELZEBOYLIS
26/04/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οταν η συζητηση κατευθηνετε με τετοιες ατακες προς το να γινει μπουρδελο
εγω δεν θα παρω μερος στο τσιρκο των μη επιχειρημάτων..

αυτο γινετε διαρκως και εδω μεσα..

ειπα τις αποψεις μου, τα αυτονοητα δηλαδη
και δεν εχει αλλο νοημα..

να διαβαζουμε μονο το τι γραφει ο καθενας, μην μενουμε μονο στις εντυπωσεις
μεσα απο ατακες του τυπου


Φίλε εσύ έχεις επιχειρήματα ,εγώ λύσεις....:smokin: :eyepop:

mats8282
26/04/2010, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Αν το να απαιτώ αστυνόμευση στον τόπο μου είναι ρατσισμός τότε να μην ξαναπληρώσω εφορία, δημοτικά τέλη, ΤΕΒΕ και να φέρω τον Τσίπρα, την Παπαρήγα και όλους τους μη ρατσιστές να μείνουν με δικά μου έξοδα για όσο θέλουν στο σπίτι μου και μετά να μου ξαναμιλήσουν για ρατσισμό.

Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι η αστυνομία για αυτό...Άντε και κατέβηκαν 20,000 αστυνομικοί και περιπολούν κοντά στους καταυλισμούς πανελλαδικά....Άντε και έπιασε πολλούς....Τι θα τους κάνει;;

Η αστυνομία δεν έχει τη λύση,ούτε είναι αρμόδια για πολιτικές επιλογές και σχεδιασμό που θα αλλάξει τον τρόπο ζωής πολλών από αυτούς....

Από την άλλη αν λέμε ότι δεν αλλάζουνε με τίποτα τότε παραδεχόμαστε ότι δεν υπάρχει λύση....Πολιτισμένη...Αν πούμε ότι μπορούνε να αλλάξουν και να ακολουθήσουν τον τρόπο ζωής μας υπάρχουν λύσεις τις οποίες μόνο το κράτος μπορεί να δώσει και μόνο αν προσπαθήσουν και αυτοί....

Δεν τις ξέρω τις λύσεις,ρωτήστε κοινωνιολόγους κλπ....Εν μέσω κρίσης κιόλας.....

Pilgrimage
26/04/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Εγω δεν θελω να σχολιασω τωρα οτι το εκανε αθιγγανος γιατι οποισδηποτε θα μπορουσε να το κανει αν το ηθελε.Αλλα ειναι εγκλημα για τους ανθρωπους που περναν απο το σημειο.

αυτό ακριβώς...απαιτώ και εγώ να κρεμανε μαζί με τους τσιγάννους και τους έλληνες γιατί τιμωρούμε την πράξη..(εκτώς και αν έχει σημασία η καταγωγή που τότε ναι είναι θέμα ρατσισμού.)

Banana hammock*
26/04/2010, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Φίλε εσύ έχεις επιχειρήματα ,εγώ λύσεις....:smokin: :eyepop:

:rotflmao:

Λοιπόν τέλος! Αποχωρώ! :mad:

izzy
26/04/2010, 20:21
Εχουν στριμωχτει και αυτοι ... βγαινει πιο δυσκολα το μεροκαματο σε οσους μαζευουν "σαβουρα "
εχουν και αυτοι ανταγωνισμο.
Αυτο που τους τσακισε ειναι η ανακυκλωση ,ερχωνται και παρακαλανε για να παρουν τις παλιες μπαταριες μαλιστα δινουν και χαρτζηλικι ,προτιμω στον αρμοδιο φορεα για την ανακυκλωση και τη ριψη των υγρων της μπαταριας να γινεται σωστα ,παρα σε αυτους.

Τωρα ολα τα αλλα ,εκατσα και τα διαβασα ,το μονο που θα πω ,ειναι πως ανηκουν και αυτοι στο ανθρωπινο γενος και αποτελουν και αυτοι οπως ολοι μας ενα κοινωνικο προβλημα.

Καθε κοινωνικη ομαδα εχει τα προβληματα της ,ας μεινουμε στην πραξη το να συκωνεις σχαρες δημιουργωντας παγιδες θανατου και ολα τα αλλα πανε περιπατο .
Μια μερα καθημερινη γυρω στο μεσημερι με εβγαλε ο δρομος κοντα στο βουνο για να παραδωσω κατι ανταλλακτικα σε πελατη μου ,εκει πανω εχουν το ψυχικο των [πλουσιων ) το δικο τους ,σπιτια μεγαλα με σιντριβανια και αγαλματα γεματο με πιτσιρικια σε φαρδυπλατους δρομους χωρις μαντρες και σκυλους ....και οι αντρες της οικογενειας σε ωρα αιχμης να ειναι εκει .
Και αυτοι παρανομουν οπως πολλοι αλλοι ,ξερουν που θα τους βρουν οπως και τους αλλους ,αυτοι που την πληρωνουν ομως γνωριζεται πολη καλα ποιοι ειναι!!!

byron
26/04/2010, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από izzy
Εχουν στριμωχτει και αυτοι ... βγαινει πιο δυσκολα το μεροκαματο σε οσους μαζευουν "σαβουρα "


@@ στρίμωγμα έχουν. Αν δεν μπορεί μια κοινωνική ομάδα να ενταχθεί με τους υπόλοιπους επί 200 χρόνια, μάλλον δεν φταίνε οι υπόλοιποι.
Κατάφεραν πχ οι οικονομικοί μετανάστες να τα βγάλουν περα σε 10-15-20 χρόνια και προοδεύουν και αυτοί και τα παιδιά τους.

Σε αντίθεση με αυτούς που το μόνο μέλλον που ονειρεύονται για τα παιδιά τους είναι πόσα φράγκα θα φέρνουν ξυπόλητα απ΄τα φανάρια.

Αν έχω χρόνο αργότερα θα γράψω μερικά απ΄τις εμπειρίες της κουμπάρας μου που είχε πάει εθελοντικά να διδάξει φιλολογικά σε σχολείο αθίγγανων. :lol:

ktman710
26/04/2010, 21:29
Πριν αρκετα χρονια υπηρχε μια ψυχη που τους εβαζε μαυρο διακριτικο τριγωνο..... Σαφως κι αυτη δεν ειναι λυση.. Τοτε ποια ειναι?

ktman710
26/04/2010, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν έχω χρόνο αργότερα θα γράψω μερικά απ΄τις εμπειρίες της κουμπάρας μου που είχε πάει εθελοντικά να διδάξει φιλολογικά σε σχολείο αθίγγανων. :lol: [/B]

Της κλεβανε οι γονεις τους τις ζαντες οσο εκανε μαθημα? :lol: :lol:

konsttanttinos
26/04/2010, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
@@ στρίμωγμα έχουν. Αν δεν μπορεί μια κοινωνική ομάδα να ενταχθεί με τους υπόλοιπους επί 200 χρόνια, μάλλον δεν φταίνε οι υπόλοιποι.
Κατάφεραν πχ οι οικονομικοί μετανάστες να τα βγάλουν περα σε 10-15-20 χρόνια και προοδεύουν και αυτοί και τα παιδιά τους.

Σε αντίθεση με αυτούς που το μόνο μέλλον που ονειρεύονται για τα παιδιά τους είναι πόσα φράγκα θα φέρνουν ξυπόλητα απ΄τα φανάρια.




+990 :beer:

Το οτι ειναι αθιγγανοι, τσιγγανοι ή γυφτοι απλα, δεν τους κανει λιγοτερο υπευθυνους.
Εχω 2-3 φιλους , ευρωγυφτους τους ονομαζω εγω λογω του οτι εχουν περισσοτερες ομοιοτητες με'μας παρα με τους γονεις τους.
Εχω μιλησει μαζι τους πολυ ελευθερα, και πιστεψτε με, ξερουν την γνωμη μας γι'άυτους και εκμεταλευονται στο επακρο την φραση μας ''γυφτος εισαι?''.Αν κλεψει καποιος απο'μας καπακια φρεατιου, χαλκοσυρματα ή οτιδηποτε αλλο τοτε θα πουμε τα χειροτερα, θα πεσουμε να τον φαμε.
Αν ομως το κανει γυφτος, θα πουμε ''ελα μωρε τον γυφτο, τι αλλο θα μπορουσε να κανει'', και αν τον κατηγορησει κανεις θα του βαλουμε το ταμπελακι του ρατσιστη.

Δεν εχει κλεψει κανεις μας ομως καπακια φρεατιου, και αυτο το εκανε γυφτος, οχι γιατι δεν ''του κοβει'' αλλα επειδη εκμεταλευτηκε την ανωνυμια που του χαριζει η ρατσα του.
Και αυτο δεν το λεω εγω αλλα οι ιδιοι οι ευρωγυφτοι, οι φιλοι μου.
Πρεπει να ερθετε σε επαφη με την κουλτουρα τους για να καταλαβετε τι παιζει.Η κλεψια, η πονηρια, το ''ριξιμο'' ειναι στο dna τους οπως τα παζαρια και η μεγαλη τους καρδια.
Δεν υπαρχει λυση, αλλα αποδοχη.Οποιος πιστευει το αντιθετο πλαναται πλανην οικτραν.

Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος , αλλα προσπαθησα.

:beer:

sakisvolos
26/04/2010, 22:20
Την περασμένη παρασκευή το πρωί κατά τις 11:00 πέρασε μπροστά από το μαγαζί μου ένα
κυριολεκτικά διαλυμένο φορτηγάκι ΤΟΥΟΤΑ χωρίς αριθμό με τρεις γύφτους μέσα οι οποίοι ήρθαν από ένα
δρόμο από την πίσω μεριά της οδού Λαρίσης που δεν έχει και πολλή κίνηση!

Όταν εγώ έκανα βόλτα λίγη ώρα αργότερα με ένα αμάξι πελάτη να ακούσω ένα θόρυβο που
έκανε, βγήκα στην οδό Λαρίσης και γύρισα πίσω από τον δρόμο αυτό και διαπίστωσα ότι σε τρία
σημεία έλειπαν οι σχάρες των υπονόμων! Και να πω ότι δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό!

Πήρα τηλέφωνο και ενημέρωσα τον δήμο Νέας Ιωνίας και αμέσως στείλανε ένα συνεργείο να βάλει
καινούργιες σχάρες στις οποίες πλέον ρίχνουν τσιμέντο εκεί που ''πατάνε'' και τις τσιμεντάρουν και από
πάνω για να μην βγαίνουν εύκολα! 16 σχάρες είχαν πάρει από τους γύρω δρόμους!


Και να ήταν μόνο αυτό; Έχω την ατυχία να μένω στην περιοχή Αλιβέρι της Νέας Ιωνίας βόλου και
έχω τους γύφτους 100 μέτρα από το σπίτι μου (ναι γύφτοι είναι τουρκόγυφτοι καλύτερα τους πάει)!
Το νερό που τους έβαλες ο δήμος ΔΕΝ το πληρώνουν το ρεύμα το κλέβουν εμπορεύονται τα πάντα
παράνομα και κανείς δεν τους ελέγχει πιτσιρίκια δεκάχρονα οδηγάνε αυτοκίνητα και κανείς δεν
τους κάνει τίποτα!
Ότι ώρα γουστάρουν βάζουν τα τόυρκικα τραγούδια στη διαπασών και δε τους νοιάζει τίποτα!

Η αστυνομία ισχυρίζεται πως ΔΕΝ μπορεί να κάνει κάτι μιας και είναι καθαρά θέμα του δήμου και
κατ' επέκτασιν του δημάρχου (οι ψήφοι είναι αρκετοί βλέπεις)...
Κάθε που είναι δημοτικές εκλογές στελέχη του εκάστοτε δημάρχου έρχονται στην περιοχή τους
μαζεύουν τους δίνουν το εικοσάευρο στον καθένα και τους ψηφίζει!
Αρα δεν έχουν άδικο από την αστυνομία που λένε ότι είναι τα χέρια μας δεμένα!
Αν πάρεις για παράδειγμα τηλέφωνο στην αστυνομία στις 3 τη νύχτα και πεις ότι κάποιος έβαλε
μουσική δυνατά και δεν μπορείς να κοιμηθείς σε ρωτάει αν είναι αυτοκίνητο...εμείς λέμε ναι
(και συνήθως αυτοκίνητο είναι...) τότε έρχονται του κόβουν μια κλίση για ηχορύπανση και τέλος
σταματάνε και την επόμενη πάλι τα ίδια!

Δεν θα ξεχάσω τα Χριστούγεννα του 2007 που μαζεύτηκαν στην περιοχή κι άλλοι γύφτοι και από
το κλέψιμο ρεύματος από τα καλώδια της ΔΕΗ κατέστρεψαν το δίκτυο με αποτέλεσμα μια ολόκληρη
περιοχή να μην έχουμε ρεύμα στα σπίτια μας από την παραμονή των Χριστουγέννων μέχρι και
το απόγευμα της τρίτης μέρας των Χριστουγέννων ούτε θέρμανση ούτε φαγητό ούτε τίποτα!
Ερχόταν τα συνεργεία της ΔΕΗ άλλαζαν τις ασφάλειες του δικτύου και σε 5 λεπτά πάλι όλα τέλος!

Είναι πολλά τα στραβά που κάνουν οι γύφτοι είναι απλά μια μάστιγα για την περιοχή στην οποία ζουν
και κανείς δεν κάνει κάτι!
Αν τα εξιστορήσω όλα τα όσα συμβαίνουν εδώ θα χρειαστώ 10 τουλάχιστον σελίδες με πόστ δικά μου!

Κάποιες φορές που γίνανε κάποιες ''χοντρές'' φάσεις στην περιοχή και αναγκαστικά επενέβησαν τα
ΜΑΤ! Αλλά πριν από τα ΜΑΤ είχαν έρθει κάποιοι τοπικοί δημοσιογράφοι οι οποίοι μίλαγαν αποκλειστικά
για την καταπάτηση των δικαιωμάτων των γύφτων και το πρόβαλαν το θέμα έτσι ώστε να φαίνεται
ότι οι γύφτοι είναι τα θύματα τις υπόθεσης, στην τελευταία μεγάλη φάση δεν θα ξεχάσω αυτό
που έγινε με τον διοικητή του αστυνομικού τμήματος της Νέας Ιωνίας τον αρπάξανε του ρίξανε
κάτι ψιλές του ποδοπατούσαν επιδεικτικά το καπέλο του με το Ελληνικό εθνόσημο και μαντέψτε...
ΔΕΝ συνελήφθη κανείς! Τα τοπικά κανάλια το δείξανε αυτό αρα αν θέλανε φαινόντουσαν φάτσες
και θα μπορούσαν να τους μαζέψουν όποτε γουστάρανε!
Όλοι τους έχουν όπλα από ένα περίστροφο μέχρι και καλάζνικοφ αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε
να κάνει κάτι γι' αυτό!
Είναι κι άλλα πολλά αλλά προς το παρόν αυτά σας γράφω.........

Α! Και για να προλάβω μερικούς που θα με πούνε ρατσιστή..... ο ρατσιστής ΔΕΝ είμαι εγώ
ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ είναι αυτοί που καθημερινά καταπατάν τα δικά μου δικαιώματα! :winka:

Υ.Γ. Και αν κάποιος διαφωνεί για το ποιοι είναι οι ρατσιστές τον φιλοξενώ στο σπίτι μου για ένα διάστημα
ή ακόμα του παραχωρώ το σπίτι μου να δει πως είναι και μετά να μιλάει!

faraway
26/04/2010, 22:34
Τα ίδια ισχύουν λίγο πολύ παντού . Κάποτε μας είχαν κλέψει από το κατάστημα 3 κινητά τηλέφωνα τα γυφτάκια
Οταν πήγα στο τμήμα και τους είπα το περιστατικό και ποιοι το έκαναν, μου απάντησαν πως δεν μπορούν να μπουν τώρα στα γυφταίικα γιατί έχει βραδυάσει.

Είναι ξεκάθαρο , και αναφέρθηκε και πιο πάνω, αν αυτοί οι άνθρωποι ήθελαν να ενταχθούν στην ελληνική κοινωνία θα το είχαν κάνει.

Είναι προφανές πως δεν θέλουν και εκμεταλεύονται τη προστασία που έχουν από τις αρχές επειδή ακριβώς είναι γύφτοι .

Αμφιβάλει κανείς πως εμπορευονται ναρκωτικά , όπλα , κτλ ή πως κλέβουν .

Δεν υπάρχει λύση με αυτούς τους ανθρώπους μόνο από ξύλο καταλαβαίνουν.

Τα γυφτάκια όταν ξανάρθαν στο μαγαζί και άρπαξαν πραγματικές καρπαζιές δεν ξαναπάτησαν.

Φόρτωμα θέλουν σε καράβι όλοι τους και αμόλυμα πέρα από τη Κρήτη και όπου τους βγάλει.

nic mor
26/04/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres


Φόρτωμα θέλουν σε καράβι όλοι τους και αμόλυμα πέρα από τη Κρήτη και όπου τους βγάλει.



:nono: :nono: :nono: :nono:
απο γιβραλταρ και περα πρεπει,
γιατι αν τους αφησεις στη μεσογειο,θα ξαναρθουν:wave2: :wave2:








Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos

Υ.Γ. Και αν κάποιος διαφωνεί για το ποιοι είναι οι ρατσιστές τον φιλοξενώ στο σπίτι μου για ένα διάστημα
ή ακόμα του παραχωρώ το σπίτι μου να δει πως είναι και μετά να μιλάει!


μαζι σου και οχι μονο για τους γυφτους
:a013: :a013:

paramedic
27/04/2010, 03:42
Εγώ απλά λυπάμαι τον κακομοίρη που θα βγεί πρώτος να μας πει ρατσιστές...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν και δε νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που να λυπάται την συγκεκριμένη ομάδα γύφτων... ε ανθρώπων.
Πριν 2 μήνες έπαιζα Gears Of War σπίτι μου πρωί πριν παω για δουλειά. Εχω συνδεδεμένο το X-box με τον ενισχυτή και τα 200άρια ηχεία και γίνεται πανικός στο δωμάτιο.
Ξαφνικα σε μια πάυση του παιχνιδιού ακούω κατι απο το σαλόνι. Παω μέσα τίποτα ολα καλά! Παώ να ξαναπάιξω και ξανακούω κατι. Κάποιος είναι πίσω απο την πόρτα και προσπαθεί να την ανοίξει!!!
Σημειωτέον η πόρτα έιναι ασφαλέιας απο τις ακριβές και με έξτρα κλειδαριά να μην ανοιγει με ταυτότητες και καρτες κλπ. Κοιταω απο το ματακι και δεν βλέπω τίποτα. "Κατσε μην είναι κανενας με καμμιά μαχαίρα 50 εκατοστά" λεω και κανω θόρυβο να καταλάβουν οτι κάποιος είναι μέσα.
Ακούω τρεχάματα,βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω 3 γύφτισες να κρατάνε καλτσες στα χέρια. Αρχιζω να τις βρίζω και μου λένε το θεικό: "Καλε πως έκανες έτσι κάλτσες πουλάμε να κοίτα".
Βγήκαν και απο πάνω οι καριες!!! Απο τότε κλειδώνουμε και την πόρτα της εισοδου στην πολυκατοικιά και έχουν ξαναπροσπαθήσει να μπούνε 2 φορές οι μαλακισμένες απο οτι καταλάβαμε γιατί υπήρχαν σημάδια παραβιασμού στην πόρτα αλλα είναι και αυτή ασφαλειάς(του κιλού αλλα αν κλειδώσει δεν ανοιγει χωρίς κλειδιά) και αποτύχανε παταγωδώς.

Εχετλαίος
27/04/2010, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Εγώ απλά λυπάμαι τον κακομοίρη που θα βγεί πρώτος να μας πει ρατσιστές...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν και δε νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που να λυπάται την συγκεκριμένη ομάδα γύφτων... ε ανθρώπων.
Πριν 2 μήνες έπαιζα Gears Of War σπίτι μου πρωί πριν παω για δουλειά. Εχω συνδεδεμένο το X-box με τον ενισχυτή και τα 200άρια ηχεία και γίνεται πανικός στο δωμάτιο.
Ξαφνικα σε μια πάυση του παιχνιδιού ακούω κατι απο το σαλόνι. Παω μέσα τίποτα ολα καλά! Παώ να ξαναπάιξω και ξανακούω κατι. Κάποιος είναι πίσω απο την πόρτα και προσπαθεί να την ανοίξει!!!
Σημειωτέον η πόρτα έιναι ασφαλέιας απο τις ακριβές και με έξτρα κλειδαριά να μην ανοιγει με ταυτότητες και καρτες κλπ. Κοιταω απο το ματακι και δεν βλέπω τίποτα. "Κατσε μην είναι κανενας με καμμιά μαχαίρα 50 εκατοστά" λεω και κανω θόρυβο να καταλάβουν οτι κάποιος είναι μέσα.
Ακούω τρεχάματα,βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω 3 γύφτισες να κρατάνε καλτσες στα χέρια. Αρχιζω να τις βρίζω και μου λένε το θεικό: "Καλε πως έκανες έτσι κάλτσες πουλάμε να κοίτα".
Βγήκαν και απο πάνω οι καριες!!! Απο τότε κλειδώνουμε και την πόρτα της εισοδου στην πολυκατοικιά και έχουν ξαναπροσπαθήσει να μπούνε 2 φορές οι μαλακισμένες απο οτι καταλάβαμε γιατί υπήρχαν σημάδια παραβιασμού στην πόρτα αλλα είναι και αυτή ασφαλειάς(του κιλού αλλα αν κλειδώσει δεν ανοιγει χωρίς κλειδιά) και αποτύχανε παταγωδώς.

Μαχαίρα ο άλλος; Πάρε μια Mossberg να ξεγνοιάσεις! (τραγικό που το λέγω και το υποστηρίζω με θέρμη, αλλά εκεί εφτάσαμε...)

izzy
27/04/2010, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
@@ στρίμωγμα έχουν. Αν δεν μπορεί μια κοινωνική ομάδα να ενταχθεί με τους υπόλοιπους επί 200 χρόνια, μάλλον δεν φταίνε οι υπόλοιποι.
Κατάφεραν πχ οι οικονομικοί μετανάστες να τα βγάλουν περα σε 10-15-20 χρόνια και προοδεύουν και αυτοί και τα παιδιά τους.


Ενταξει ,δεν εχεις αδικο ,ετσι οπως ειναι τα πραγματα και συνεχιζουν ,ειναι πολυ δυσκολο να ενταχθουν σε οργανωμενες κοινωνιες ,ετσι προτιμουν την ευκολη λυση της αποστασιοποιησης και του ρατσισμου ,δεν τους δικαιολογω ..πραγματι ειναι αρκετα χειριστικοι και κοιτανε να σε ριξουν.
Εχω και εγω εμπειριες τετοιες ,οταν πεταγαμε "σαβουρα"μετα ψαχναμε εργαλεια ,μεχρι που βρηκαμε καποιον" παναγιωτη " που πραγματικα ειναι δικαιος και φιλοτιμος ,εχει δωσει μεγαλο χερι βοηθειας σε μεταφορες και ανακαινισεις και παντα ερχεται με την οικογενεια του ....αποτελει την εξαιρεση του κανονα.

byron
27/04/2010, 07:41
Δεν υπάρχει θέμα ρατσισμού μάγκες. Πρόκειται για ομάδες ανθρώπων που ζουν με τρόπο και λειτουργία συμμορίας.
Το πρόσφατο περιστατικό της Σπάρτης (http://www.elkosmos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3845:-lr&catid=87:epikairotita&Itemid=277) δεν είναι κάτι που προκαλεί έκπληξη. Ο ρόλος του καταυλισμού είναι να προσφέρει άσυλο και απόκρυψη των κλοπιμαίων, και ΔΕΝ έχει να κάνει με ήθη και έθιμα κοινωνικής ομάδας.

Στον Ταύρο ήδη οι κάτοικοι έχουν ξεσηκωθεί 2-3 φορές κλείνοντας την Πειραιώς προκειμένου να διαμαρτυρηθούν για τις διοξίνες-δηλητήρια που αναπνέουν επειδή καίνε τα κλεμμένα καλώδια. Στο Μοσχάτο το ίδιο, όπως και σε τόσες άλλες περιοχές.
Όποιος έχει ακόμα ενδοιασμούς ας κατέβει μια βόλτα στην παραλία του Φαλήρου μεταξύ των ολυμπιακών γηπέδων και του ΣΕΦ.....

Αν και έχει καθαριστεί ουκ ολίγες φορές από εθελοντές και τον Δήμο, η λέξη χωματερή δεν μπορεί να περιγράψει την εικόνα του χώρου όταν φεύγουν οι γύφτοι..Μιλάμε για τόνους σκουπιδών, κυρίως ηλεκτρικών συσκευών και καλωδίων που διαλύονται επί τόπου και καίγονται για να πάρουν οτι μπορεί να πουληθεί.

Και το θέμα με τις σχάρες δεν είναι καινούργιο. Το ίδιο θέμα έχει ξαναμπει εδώ με τις σχάρες που ξήλωναν στην εθνική στο υψος της Υλίκης πριν δυο τρία χρόνια. :mad:

DAYMAN
27/04/2010, 09:14
ρε τους γυφταιους κάνουν τετοια πράγματα κλεβουν σχάρες απο τα φρεάτια;Δεν το πιστευω!:eyepop:

BELZEBOYLIS
27/04/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν υπάρχει θέμα ρατσισμού μάγκες. Πρόκειται για ομάδες ανθρώπων που ζουν με τρόπο και λειτουργία συμμορίας.
:


Να οργανωθούμε σε ομάδες ,ανάλογα με τα κυβικά της μοτοσικλέτας μας , να οπλιστούμε με μαχαίρια ,καδρόνια πιστόλια ,καραμπίνες τουφέκια ,μπαζούκας και καμιά φασολάδα δεν θα έπεφτε άσχημα ΚΑΙ να ξεκινήσουμε το κυνήγι.....


ένα είναι το σύνθημα που όλους μας ενώνει : Γύφτοι -γουρούνια -δολοφόνοι ..... :lol: :rotflmao: :lol:


(και για να προλάβω μερικούς ...εσείς αρχίσατε πρώτοι):D :wave2:

super_toto
27/04/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Να οργανωθούμε σε ομάδες ,ανάλογα με τα κυβικά της μοτοσικλέτας μας , να οπλιστούμε με μαχαίρια ,καδρόνια πιστόλια ,καραμπίνες τουφέκια ,μπαζούκας και καμιά φασολάδα δεν θα έπεφτε άσχημα ΚΑΙ να ξεκινήσουμε το κυνήγι.....


ένα είναι το σύνθημα που όλους μας ενώνει : Γύφτοι -γουρούνια -δολοφόνοι ..... :lol: :rotflmao: :lol:


(και για να προλάβω μερικούς ...εσείς αρχίσατε πρώτοι):D :wave2:

Εγώ προτείνω κάτι πιο αναιμακτο. Να ψηφιστεί ένας νέος φόρος, φορος υπέρ του Γύφτου.
Θα φορολογούμαστε όλοι και τα έσοδα θα μοιράζονται στους γύφτους , ώστε να έχουν χρήματα και να μην χρειάζεται να κλέβουν. Είναι ρατσισμός να απαιτούμε από αυτούς να δουλεύουν για να ζήσουν . Πρέπει να θεσμοθετηθεί άμεσα ή ισόβια υποστίρηξή τους από εμάς και τα παιδία μας.
:D :D :D

BELZEBOYLIS
27/04/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μαζι σας αδερφια.Να λυντσαρουμε τους γυφτους.Αλλα εμενα μου τη σπανε κι οι αλβανοι,οι ρωσοι,οι πακιστανοι,οι κοντοι,οι χοντροι,οι κοντοχοντροι,οι μαλλιαδες,οι γρηγοροι,οι αργοι,οι απελπιστικα αργοι...κατι πρεπει να γινει επιτελους ωστε ολοι εμεις οι τελειοι και ανωτεροι φυλετικα να υπερισχυσουμε.


γράφω βιβλίο-Βίβλο, με χρήσιμες οδηγίες συμβουλές για να παρα-γκωνίσουμε όλους αυτούς και να μείνουμε μόνο εμείς οι τέλειοι ....Το όνομα του βιβλίου : O Αγκών μου
:lol:

BELZEBOYLIS
27/04/2010, 11:17
...

paramedic
27/04/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Να οργανωθούμε σε ομάδες ,ανάλογα με τα κυβικά της μοτοσικλέτας μας , να οπλιστούμε με μαχαίρια ,καδρόνια πιστόλια ,καραμπίνες τουφέκια ,μπαζούκας και καμιά φασολάδα δεν θα έπεφτε άσχημα ΚΑΙ να ξεκινήσουμε το κυνήγι.....


ένα είναι το σύνθημα που όλους μας ενώνει : Γύφτοι -γουρούνια -δολοφόνοι ..... :lol: :rotflmao: :lol:


(και για να προλάβω μερικούς ...εσείς αρχίσατε πρώτοι):D :wave2:
Δεν καταλαβαίνω πως τα λες(ειρωνικά ή όχι)αλλα όπως και να το λες φτιάξε φασολάδα για ένα στρατό και έρχόμαστε. Πρέπει να υπογράψουμε κάπου???:wave2: :wave2: :wave2:

the who
27/04/2010, 13:29
Μαζι σας αδερφια.Να λυντσαρουμε τους γυφτους.Αλλα εμενα μου τη σπανε κι οι αλβανοι,οι ρωσοι,οι πακιστανοι,οι κοντοι,οι χοντροι,οι κοντοχοντροι,οι μαλλιαδες,οι γρηγοροι,οι αργοι,οι απελπιστικα αργοι...κατι πρεπει να γινει επιτελους ωστε ολοι εμεις οι τελειοι και ανωτεροι φυλετικα να υπερισχυσουμε.

PortisHead
27/04/2010, 13:51
"Δυστυχως , το αγγουρι δεν ποναει αμα δεν μπει στον δικο σου κωλο."
John Steinbeck

:smokin:

byron
27/04/2010, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μαζι σας αδερφια.Να λυντσαρουμε τους γυφτους.Αλλα εμενα μου τη σπανε κι οι αλβανοι,οι ρωσοι,οι πακιστανοι,οι κοντοι,οι χοντροι,οι κοντοχοντροι,οι μαλλιαδες,οι γρηγοροι,οι αργοι,οι απελπιστικα αργοι...κατι πρεπει να γινει επιτελους ωστε ολοι εμεις οι τελειοι και ανωτεροι φυλετικα να υπερισχυσουμε.

Που κολλάει αυτό ρε μαν?

nic mor
27/04/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Που κολλάει αυτό ρε μαν?


το λεει για τον ρατσισμο αλλα εγω θα συμφωνησω με τον
απο πανω

Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
"Δυστυχως , το αγγουρι δεν ποναει αμα δεν μπει στον δικο σου κωλο."
John Steinbeck

:smokin:

ΜΟΖΑΡΤ
27/04/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μαζι σας αδερφια.Να λυντσαρουμε τους γυφτους.Αλλα εμενα μου τη σπανε κι οι αλβανοι,οι ρωσοι,οι πακιστανοι,οι κοντοι,οι χοντροι,οι κοντοχοντροι,οι μαλλιαδες,οι γρηγοροι,οι αργοι,οι απελπιστικα αργοι...κατι πρεπει να γινει επιτελους ωστε ολοι εμεις οι τελειοι και ανωτεροι φυλετικα να υπερισχυσουμε.

παντως αν σου την σπανε και οι ρωσιδες εχεις θεμα
:rotflmao:

Pilgrimage
27/04/2010, 15:20
δηλαδή πρέπει σε όλους να τους φορτώνουμε τα λάθη των ομοεθνών τους?δεν το καταλαβαίνω...επειδή κάποιοι έλληνες φέρονται μαλ@κισμένα δεν σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι..και έστω και ένας να είναι καλός..

Akatanomastos
27/04/2010, 15:30
εχω ηδη αποχωρησει απο την κουβεντα..
αλλα δεν μπορω παρα να γραψω ενα σχολιάκι καθως διαβαζουμε παλι οτι να ναι..


το αστειο ειναι οτι οσοι

ειναι δηθεν αντιθετοι σε οσους λεμε τα αυτονοητα, δλδ να τους πιανει και αυτους ο νομος, και να μην κανουν οτι τους γουσταρει
και μαλιστα μας χαρακτηριζουν ρατσιστες για το αυτονοητο..


δεν εχουν καταλαβει μαλλον τι ειναι ρατσιμος..

ρατισμος ειναι να λετε εσεις οι ιδιοι οτι οι γυφτοι εχουν στο DNA τους την κλεψια και πως οτι και να κανουμε
αυτοι λογω φυσης θα κλεβουν και θα παρανομουνε..


συζητηση φουντουκι:wave2:

akispoulis
27/04/2010, 17:32
παιδια αν δεν αγορασει καποιος τα κλεμμένα τους , ΙΣΟΣ σταματησουν να κλεβουν και,θα ξαναρχησουν ξανα τοις εργασιες των προγονων τους!!(καρακλες κλπ) το κρατος να πιασει τους αγοραστες για κλεφταποδοχη !! (έγινε στην καλαματα ,αλλα για λογαριασμο μεγαλου επιχηριματια) !1!Πως ενας γυφτος βγαζει τοσο ευκολα pick up αυτοκινητο? με τι κριτιρια?αν χασουν τα αυτοκινητα τα αγροτικα. τοτε το προβλημα θα μειωθεί αρκετα! ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ! η αστηνομια της καλαματας τους συλαμβανει επ αυτοφορο. και ο εισαγγελέας αντι να τους βαλει με αυτοφορο μεσα ,τους εχει για ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΙΚΑΣΗΜΟ! ΥΜΑΡΤΟΝ! ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΦΤΑΊΝΕ ΟΙ ΠΟΛΊΤΙΚΟΙ "(ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΟΜΑΡΧΕΣ) ???? μηπως?

izzy
27/04/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εχω ηδη αποχωρησει απο την κουβεντα..
αλλα δεν μπορω παρα να γραψω ενα σχολιάκι καθως διαβαζουμε παλι οτι να ναι..


το αστειο ειναι οτι οσοι

ειναι δηθεν αντιθετοι σε οσους λεμε τα αυτονοητα, δλδ να τους πιανει και αυτους ο νομος, και να μην κανουν οτι τους γουσταρει
και μαλιστα μας χαρακτηριζουν ρατσιστες για το αυτονοητο..


δεν εχουν καταλαβει μαλλον τι ειναι ρατσιμος..

ρατισμος ειναι να λετε εσεις οι ιδιοι οτι οι γυφτοι εχουν στο DNA τους την κλεψια και πως οτι και να κανουμε
αυτοι λογω φυσης θα κλεβουν και θα παρανομουνε..


συζητηση φουντουκι:wave2:

Η αμαρτια δεν ειναι τοσο κακη απο μονη της ,οχι οσο η ηθικη!
Αλλα αυτο με το ρατσισμο δεν παιζει......
Αλλο πως εχεις μαθει να ζεις ως γυφτος και αλλο η προσοποιηση του με την κλεψια!
:wave2:
βγαλε απο την φωτια τα καστανα και αν δεν σου σρεσει η συζητηση ασε εμας τους ανοητους να τρωμε φουντουκια , ειναι ασχημο να την υποτιμας και να την υποβιβαζεις .
Εδω ο καθενας μας λεει την αποψη του ,δεν προσπαθουμε να πεισουμε τους αλλους να συμφωνησουν μαζι μας ,εχουν ειπωθει ακραια ...αλλα δεν ειναι ο λογος ο γραπτος αυτος που θα εκπροσπησει 100% αυτο που εκφραζεις ...το live ειναι καλυτερο :lol:

...αυτη την καινουρια merenda με γευση φουντουκι την ειδατε;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

Akatanomastos
27/04/2010, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από izzy

βγαλε απο την φωτια τα καστανα και αν δεν σου σρεσει η συζητηση ασε εμας τους ανοητους να τρωμε φουντουκια , ειναι ασχημο να την υποτιμας και να την υποβιβαζεις .



στοχοποιησα συγκεκριμενα ατομα για συγκεκριμενα ποστ
και νομιζω ειναι ξεκαθαρο που απευθηνοντε
αρκει να διαβασεις ολα τα ποστ.


δεν υποβιβαζω ολη την κουβεντα, ουτε το θεμα, ουτε τις αποψεις:beer:

Elesun
28/04/2010, 03:48
Ξαναχτύπησαν; (http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1130929&lngDtrID=244)

Cpt. Haddock
28/04/2010, 04:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Ξαναχτύπησαν; (http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1130929&lngDtrID=244)

Σχεδόν...

Ενώ το θέμα της κλοπής των καλωδίων ηλεκτροκίνησης του ΟΣΕ απο γύφτους είναι υπαρκτό (μιλάμε για καθαρό χαλκό χωρις μονωση, οποτε πωλείται στις μαντρες απ' ευθείας χωρίς καψιμο), πλέον τα περιστατικά αυτά ειναι κυρίως δολιοφθορές και όχι κλοπη.

Αφ' ενός γιατι απλά κοβουν τα καλώδια και δεν τα παίρνουν, αφ' ετέρου κόβουν σε σημεία που ξέρουν οτι εκεινη τη μέρα δεν έχει ρεύμα - άρα έχουν εσωτερική πληροφόρηση. Ειδικά τα κρούσματα στο τμήμα γραμμής Οινόη-Τιθορέα ειναι χαρακτηριστικά.

Μέχρι στιγμής υπάρχουν 4 μηχανές για επισκευή απο τα καλώδια που κρέμονται και 3 ή 4 μηχανοδηγοι τραυματίες (σκεφτείτε οτι το κομμένο καλώδιο χτυπάει ενα παρμπρίζ που κινείται με 160 χλμ/ωρα...)

Για το πώς τα κόβουν ειναι απλό: Το καλώδιο δεν ειναι συνεχόμενο αλλα σε τμήματα των 3-4 χιλιομέτρων. Στο τέλος τους στην άκρη στερεώνεται με αντίβαρα. Κόβουν τα αντίβαρα και όλο το κομμάτι κρέμεται. Φυσικά εαν ειναι υπο τάση 25Kv θα γίνει ψητός όποιος το κάνει, γι' αυτό λέμε οτι ξέρουν πού και πότε να πάνε...

TROOPER
28/04/2010, 04:03
+1000 στον βυρωνα.

the who
28/04/2010, 04:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σχεδόν...

Ενώ το θέμα της κλοπής των καλωδίων ηλεκτροκίνησης του ΟΣΕ απο γύφτους είναι υπαρκτό (μιλάμε για καθαρό χαλκό χωρις μονωση, οποτε πωλείται στις μαντρες απ' ευθείας χωρίς καψιμο), πλέον τα περιστατικά αυτά ειναι κυρίως δολιοφθορές και όχι κλοπη.

Αφ' ενός γιατι απλά κοβουν τα καλώδια και δεν τα παίρνουν, αφ' ετέρου κόβουν σε σημεία που ξέρουν οτι εκεινη τη μέρα δεν έχει ρεύμα - άρα έχουν εσωτερική πληροφόρηση. Ειδικά τα κρούσματα στο τμήμα γραμμής Οινόη-Τιθορέα ειναι χαρακτηριστικά.

Μέχρι στιγμής υπάρχουν 4 μηχανές για επισκευή απο τα καλώδια που κρέμονται και 3 ή 4 μηχανοδηγοι τραυματίες (σκεφτείτε οτι το κομμένο καλώδιο χτυπάει ενα παρμπρίζ που κινείται με 160 χλμ/ωρα...)

Για το πώς τα κόβουν ειναι απλό: Το καλώδιο δεν ειναι συνεχόμενο αλλα σε τμήματα των 3-4 χιλιομέτρων. Στο τέλος τους στην άκρη στερεώνεται με αντίβαρα. Κόβουν τα αντίβαρα και όλο το κομμάτι κρέμεται. Φυσικά εαν ειναι υπο τάση 25Kv θα γίνει ψητός όποιος το κάνει, γι' αυτό λέμε οτι ξέρουν πού και πότε να πάνε...

Δλδ τωρα θα πρεπει να κρεμασουμε και τους απο μεσα ανθρωπους αλλα κι αυτους που αγοραζουν το χαλκο?Πολυ δουλεια επεσε ξαφνικα ρπμ.:smokin:

byron
28/04/2010, 04:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Δλδ τωρα θα πρεπει να κρεμασουμε και τους απο μεσα ανθρωπους αλλα κι αυτους που αγοραζουν το χαλκο?Πολυ δουλεια επεσε ξαφνικα ρπμ.:smokin:

Μπορούμε να τους στείλουμε πρώτα διακοπές σε νησάκι των Κυκλάδων :smokin:

the who
28/04/2010, 04:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μπορούμε να τους στείλουμε πρώτα διακοπές σε νησάκι των Κυκλάδων :smokin:

Κατλαβες τωρα Βυρωνα?Υπαρχει ενα ολοκληρο κυκλωμα κι εμεις ασχολουμαστε με τον τελευταιο τροχο της αμαξης.Οπως με τα κλεφτρονια τα συνεργεια κι αυτους που αγοραζουν κλεμενα.:winka:
Κι επειδη κυκλοφορουν και πολλοι αγγουρολογοι τους πληροφορω οτι εχω μεγαλωσει στα δυτικα και ξερω τι παει να πει γυφτος πολυ καλα.:wave2: