PDA

View Full Version : Arai ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΑΠΟ ΠΟΥ???



lef99
26/04/2010, 17:42
Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να πάρω το tour-X3 απο το ιντερνετ βέβαια απλά θα ήθελα να βεβαιωθώ για το νούμερο πρώτα.Ξέρετε ποιος φέρνει τα Arai στην Πάτρα εκτός απο την αντιπροσωπία της Suzuki στην αμερικής??

nio1981
26/04/2010, 20:11
Μοτοδρόμιο (Κώστας Περδικομμάτης) Μουρούζη & Καρόλου (2610450191)
Yamaha Ζαπάντης (Ελ. Στρατιώτου, πλησίων σταδίου Παναχαϊκής)
Suzuki Ανδριόπουλος (Αμερικής, πλησίων ΑΒ Βασιλόπουλου)



φυσικα δεν κανω διαφημιση και δεν ειμαι και 100% σιγουρος και για τα 3...δεν χανεις τπτ να κοιταξεις....

:wave2:

Respect
26/04/2010, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lef99
Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να πάρω το tour-X3 απο το ιντερνετ βέβαια απλά θα ήθελα να βεβαιωθώ για το νούμερο πρώτα.Ξέρετε ποιος φέρνει τα Arai στην Πάτρα εκτός απο την αντιπροσωπία της Suzuki στην αμερικής?? Γιατί εκτός από την αντιπροσωπεία της Suzuki στην Αμερικής μανούλα μου;

nio1981
26/04/2010, 20:41
μαλλον για τον μανουλα μου.:bigcry: :bigcry: :bigcry:

camen
26/04/2010, 22:37
Και ο Γιαννης με το motoraid πρεπει να εχει Arai και ειναι και γαμω τα παλικαρια...:winka:
Για περνα απο εκει και ριξε μια ματια να δεις και τιμες... Η εδω: www.motoraid.gr



:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

ledz
27/04/2010, 06:05
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα, ξερουμε και για Shoei, Suomy, AGV?

Shoei ξερω το διτροχο στην Κορινθου αλλα καθε φορα που τον ρωταω αν θα φερει να δοκιμασω μου λεει "απο βδομαδα" (καθε βδομαδα)

τα υπολοιπα δε τα'χει παρει το ματι μου. για διαφωτιστε οσοι γνωριζετε..... :smilea:

alpo
27/04/2010, 09:23
AGV θα βρείς στον Ιωάννου στην Πλ.Όλγας, στον Παπανικολάου (Kawasaki) και στο Motoraid. Shoei στο Motoraid, στο Δίτροχο και στα δύο μαγαζιά (Κορίνθου και Ακρωτηρίου) που απ' οτι κατάλαβα μπορεί να σου φέρει ότι έχει κι ο Τζορτζόπουλος και μπορείς να βρεις και στο Θέρμο με τα ελαστικά στη Νέα Εθνική στο τελευταίο φανάρι, απέναντι από την Toyota.

p@nos
27/04/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lef99
Φίλε μ οι διαφορα ειναι 280?...οπότε δεν νομίζω ότι είμαι εγώ ανέντιμος αλλά η αντιπρωσοπία που θέλει να μου πιασει τον....:beer:

το viper gt ψαχνεις?

camen
27/04/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alpo
AGV θα βρείς στον Ιωάννου στην Πλ.Όλγας, στον Παπανικολάου (Kawasaki) και στο Motoraid. Shoei στο Motoraid, στο Δίτροχο και στα δύο μαγαζιά (Κορίνθου και Ακρωτηρίου) που απ' οτι κατάλαβα μπορεί να σου φέρει ότι έχει κι ο Τζορτζόπουλος και μπορείς να βρεις και στο Θέρμο με τα ελαστικά στη Νέα Εθνική στο τελευταίο φανάρι, απέναντι από την Toyota.

+640...:wave2:

lef99
27/04/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Γιατί εκτός από την αντιπροσωπεία της Suzuki στην Αμερικής μανούλα μου;

γιατί έχει μόνο το large και δεν παίζει να φέρει κάποιο άλλο νούμερο απλά και μόνο για να το δοκιμάσω..

παιδια η αγορά θα γίνει απο σιτε της αγγλίας γιατί το έχουν τσάμπα σε σχέση με εδώ απλά να είμαστε σιγουρι για το νουμεράκι:beer:

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας!!:beer:

vaska
27/04/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lef99
γιατί έχει μόνο το large και δεν παίζει να φέρει κάποιο άλλο νούμερο απλά και μόνο για να το δοκιμάσω..

παιδια η αγορά θα γίνει απο σιτε της αγγλίας γιατί το έχουν τσάμπα σε σχέση με εδώ απλά να είμαστε σιγουρι για το νουμεράκι:beer:

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας!!:beer:

Για πες διαφορά τιμής? Είναι τραγικά ακριβότερο αν το πάρεις από την τοπική αγορά ή λαλακίες. Πάντως το θεωρώ εντελώς ανέντιμο να πας στο "φυσικό" μαγαζί με τα λειτουργικά του και τους υπαλλήλους του μόνο και μόνο για να κάνεις πρόβα το κράνος και μετά να το πάρεις από e-shop. Δεν έχω κατάστημα σχετικό με τη μοτο αλλά μου την δίνει τέτοια συμπεριφορά, (έλα μαλάκα άσε με να το δοκιμάσω , να το πιάσω, να το ζουλήξω και θα το πάρω από αλλού). Δεν λέω να μην το κάνεις αν η διαφορά είναι μεγάλη αλλά για 5-10 ? γιατί να μην στηρίξεις τον ντόπιο που μπορεί να πάτε και για έναν καφέ που λέει ο λόγος κάποια μέρα? Εγώ αγόρασα πρόσφατα το system 6 της BMW από e-shop, αλλά πέρασα από τον "Μανούλα μου" τον ρώτησα τιμή, μου είπε "κουκουρούκου" του είπα για site Γερμανικό 100 ? κάτω (υπολόγισα και τα έξοδα αποστολής), με ειρωνεύτηκε και μετά έκανα την αγορά.Το θεωρώ πιό τίμιο από μέρους μου.

Φιλικά Βασίλης
:wave2:

lef99
27/04/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Για πες διαφορά τιμής? Είναι τραγικά ακριβότερο αν το πάρεις από την τοπική αγορά ή λαλακίες. Πάντως το θεωρώ εντελώς ανέντιμο να πας στο "φυσικό" μαγαζί με τα λειτουργικά του και τους υπαλλήλους του μόνο και μόνο για να κάνεις πρόβα το κράνος και μετά να το πάρεις από e-shop. Δεν έχω κατάστημα σχετικό με τη μοτο αλλά μου την δίνει τέτοια συμπεριφορά, (έλα μαλάκα άσε με να το δοκιμάσω , να το πιάσω, να το ζουλήξω και θα το πάρω από αλλού). Δεν λέω να μην το κάνεις αν η διαφορά είναι μεγάλη αλλά για 5-10 ? γιατί να μην στηρίξεις τον ντόπιο που μπορεί να πάτε και για έναν καφέ που λέει ο λόγος κάποια μέρα? Εγώ αγόρασα πρόσφατα το system 6 της BMW από e-shop, αλλά πέρασα από τον "Μανούλα μου" τον ρώτησα τιμή, μου είπε "κουκουρούκου" του είπα για site Γερμανικό 100 ? κάτω (υπολόγισα και τα έξοδα αποστολής), με ειρωνεύτηκε και μετά έκανα την αγορά.Το θεωρώ πιό τίμιο από μέρους μου.

Φιλικά Βασίλης
:wave2:

Φίλε μ οι διαφορα ειναι 280?...οπότε δεν νομίζω ότι είμαι εγώ ανέντιμος αλλά η αντιπρωσοπία που θέλει να μου πιασει τον....:beer:

lef99
27/04/2010, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
το viper gt ψαχνεις?

όχι φίλε μ το TOUR-X3:beer:

vaska
28/04/2010, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lef99
Φίλε μ οι διαφορα ειναι 280?...οπότε δεν νομίζω ότι είμαι εγώ ανέντιμος αλλά η αντιπρωσοπία που θέλει να μου πιασει τον....:beer:

Από χτες προσπαθώ να ποστάρω αλλά......

Τελικά η διαφορά είναι αξιολογότατη, αλλά το ζουμί των όσων σου γράφω είναι το εξής απλό: προτίμησε την τοπική αγορά (όπου αυτό είναι εφικτό - η διαφορά που γράφεις σε σπρώχνει με την μία σε e-shop), έτσι τα χρήματά σου θα γυρίσουν σε σένα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Και γενικότερα είμαι της άποψης να μπορώ να έχω προσωπική επαφή με τον άνθρωπο που μου πουλάει. Ξαναλέω στην δικιά σου περίπτωση η διαφορά είναι κραυγαλέα, όμως δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια βόλτα από τα μαγαζιά που σου έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω.

Φιλικά πάντα
Βασίλης
:beer: :beer:

lef99
28/04/2010, 05:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Από χτες προσπαθώ να ποστάρω αλλά......

Τελικά η διαφορά είναι αξιολογότατη, αλλά το ζουμί των όσων σου γράφω είναι το εξής απλό: προτίμησε την τοπική αγορά (όπου αυτό είναι εφικτό - η διαφορά που γράφεις σε σπρώχνει με την μία σε e-shop), έτσι τα χρήματά σου θα γυρίσουν σε σένα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Και γενικότερα είμαι της άποψης να μπορώ να έχω προσωπική επαφή με τον άνθρωπο που μου πουλάει. Ξαναλέω στην δικιά σου περίπτωση η διαφορά είναι κραυγαλέα, όμως δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια βόλτα από τα μαγαζιά που σου έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω.

Φιλικά πάντα
Βασίλης
:beer: :beer:

Καλημέρα φίλε μ!!και εγώ της ίδιας άποψης με σένα είμαι.προχθεσ πήρα κάτι μπότες από μαγαζί εδώ στην πάτρα και η διαφορά απο το ιντερνετ ηταν 35?.για τέτοιες διαφορέσ σχεδόν δεν το σκέφτομαι καν να πάω στο ιντερνετ γιατί ξέρεις ότι ν γίνει κατι με το προιόν που πήρες θα βγάλεις κάποια άκρη..απλά όταν οι διαφορές γίνονται τόσο κραυγαλέες πάμε σίγουρα για e-shop:beer: :beer: