PDA

View Full Version : Σταχτη και μπουρμπερη.



dond4le
29/04/2010, 14:29
Μου ηρθε μαιλ απο ebay Urgent.....και μου ζηταει να κανω υπομονη 1-2 εβδομαδες λογο

υφαιστειου!!

Αντε να μαζευτουμε να φυσιξουμε ολοι μαζι μπας και καθαρισει ο ουρανος.:lol: :lol:


Παραγγειλε κανεις σας αυτες τις μερες απο Αγγλια? Παραλλαβατε δεμα?

Εχω απο τις 23/4 που το δεμα μου εσταλει. Θ ερθει μεσα στο 10 ημερο η θα περημενω κανα μηνα???

Gandalf dr685sm
29/04/2010, 14:47
Μαλακίες σου λέει.... ζήτα του tracking number.

Όσα παρήγγειλα απο τις 13/3 μέχρι και 18/3 απο UK ήρθαν μέσα σε 4-5 εργάσιμες (περίπου μια εβδομάδα δηλαδή). Αν δεν σου έχει έρθει κάτι μέχρι 14 μέρες απο royal mail μπορείς να κοιτάξεις τι έγινε σύμφωνα με το Royalmail.com.

Gandalf

bentouza
29/04/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Μου ηρθε μαιλ απο ebay Urgent.....και μου ζηταει να κανω υπομονη 1-2 εβδομαδες λογο

υφαιστειου!!

Αντε να μαζευτουμε να φυσιξουμε ολοι μαζι μπας και καθαρισει ο ουρανος.:lol: :lol:


Παραγγειλε κανεις σας αυτες τις μερες απο Αγγλια? Παραλλαβατε δεμα?

Εχω απο τις 23/4 που το δεμα μου εσταλει. Θ ερθει μεσα στο 10 ημερο η θα περημενω κανα μηνα???

προσεψε μην ξεπερασεις τις μεγιστες μερες που σε καλυπτει το paypal για τυχον μαλακιες

dond4le
10/05/2010, 09:14
Απο 23 Απριλιου ακομα δεμα δεν ηρθε.......και δεν εχω και tracking number του δεματος.

Τι πρεπει να κανω?

nickald
10/05/2010, 09:20
Απο Ιταλια μου ελεγε το ιδιο

Με το tracking number ειδα οτι απο την ωρα που το εστειλε εκανε 5 εργασιμες. Απλα δεν το εστελνε και καλα λογω τεφρας

Acacius
10/05/2010, 10:16
Παρέλαβα σήμερα το πρωί από Αγγλία ένα σετ κόρνες (μικρό πακέτο και σχετικά ελαφρύ), το πλήρωσα στις 4 του μήνα και μεσολάβησε και ΣΚ.


Όσο σε προστατεύει το eBay/PayPal μπορείς να κάνεις υπομονή, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.

tai
10/05/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
προσεψε μην ξεπερασεις τις μεγιστες μερες που σε καλυπτει το paypal για τυχον μαλακιες
και ποσες ειναι αυτες ειπες??:rolleyes:

dond4le
10/05/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Παρέλαβα σήμερα το πρωί από Αγγλία ένα σετ κόρνες (μικρό πακέτο και σχετικά ελαφρύ), το πλήρωσα στις 4 του μήνα και μεσολάβησε και ΣΚ.


Όσο σε προστατεύει το eBay/PayPal μπορείς να κάνεις υπομονή, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.

Τακακια παραγγειλα!!!! Δεν νομιζω να παιζει ρολο το βαρος και ο ογκος.


Ζητησα απο τον dealer να μου δωσει το tracking number και δεν μου το εδωσε.

Μου λεει τον λογο της καθυστερισης και οτι κανονικα επρεπε να ερθει μεσα σε 5 μερες

(first priority).

Μου ζητησε να κανω υπομονη και σε μερικες μερες να ξαναεπικοινωνησω για να αναλαβει να βρει το

δεμα........Εχω κανει πανω απο 1000χιλ χωρις να παταω πισω φρενο μιας και εχει μεινει καθολου

τακακι. :bawl: :bawl: :bawl:

giannis21
10/05/2010, 14:15
περιμενω και εγω πακετο απο ινγκλαντ..παραγγελια στις 30/4,μεχρι στις 8/5 εχει tracking οτι ειναι Bologna..και με ημερομηνια παραδοσης 10/5..!πουντο ομως??να αρχισω και γω να ανησυχω??
ποσες μερες σε καλυπτει paypal ειπαμε?

faraway
10/05/2010, 14:29
και γω από 30/04 Αγγλία .........και ούτε φωνή ούτε ακρόαση .:cry:

giannis21
10/05/2010, 14:34
βασικα αν δεν κανω λαθος 30 ητν Παρασκευη.σε ερωτηση στον τυπο τι εγινε με παραγγελια ειπε οτι σκ δεν φευγει τιποτα ενω ειχαν και μια αργια στο νησι..οποτε οι παραγγελιες φυγανεγυρω στις 3 Μαιου λογικα..εμενα μεχρι στις 8/5 ολα κανονικα.απο τοτε σταματησε το f#@$$ing tracking..

Acacius
10/05/2010, 14:36
Αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει και μία ενδιάμεση μέθοδος: αν δείτε ότι οι μέρες περνάνε και κοντεύετε να χάσετε την κάλυψη που σας παρέχει ο ηΜπέης, ανοίγετε ένα dispute για να είσαστε καλυμμένοι. Εξηγείτε στον πωλητή ότι το κάνετε απλά για να έχετε μια ασφάλεια μέχρι να φτάσει το αντικείμενο και αν όντως φτάσει μπορείτε να το αποσύρετε χωρίς περαιτέρω προβλήματα (νομίζω). Αν δεν.... προχωράτε όπως πρέπει.

Όποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει γιατί εγώ δε να μπορώ να εγγυηθώ για την ακρίβεια των γραφομένων μου.

faraway
10/05/2010, 14:45
τώρα βρήκα και αυτό -

STOP PRESS: THERE ARE STILL PROBLEMS WITH THE VOLCANIC ASH THAT HAS GROUNDED ALL FLIGHTS. DELIVERIES TO EUROPE ARE BEING TRANSFERRED TO ROAD AND RAIL. MAIL FOR THE REST OF WORLD IS BEING HELD IN LONDON (orders FROM 14TH APRIL) FOR THE NEXT AVAILABLE FLIGHTS SO THERE WILL BE DELAYS TO R.O.W. DELIVERIES.

Viking
10/05/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και ποσες ειναι αυτες ειπες??:rolleyes:

45 μέρες ;)

SeNNinhA
10/05/2010, 15:12
Δυο δεματακια τα οποία στάλθηκαν από Αγγλια 3 & 1 ημέρα πριν το ηφαιστειο μου ήρθαν ακριβώς στις 15 ημέρες μετά με διαφορά 3 ημερών αντίστοιχα.

Έχω παραγγείλει πολλές φορές από Αγγλία και δεν έχω δει γρηγορότερο ταχυδρομείο από αυτό. Οπότε υπολόγιζε 15-20 ημέρες χοντρικα λόγω ηφαιστείου εκτός κι αν ξανασκασει.

tai
11/05/2010, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
45 μέρες ;)
ευχαριστω

giannis21
12/05/2010, 11:52
το δεματακι εφτασε Αθηνα!!!μεθαυριο το αργοτερο θα το εχω...ΓΙΝΑΜΕ!!!

dond4le
12/05/2010, 13:23
εφτασατε και το δικο μου επιτελους.....απο αλλου το περιμενα απο αλλου με ηρθε.

Πρωτη φορα περνω δεμα απο αγγλια απο το ταχυδρομιο:confused:

22 μερες εκανε. Παλι καλα.