PDA

View Full Version : Στρατηγός άνεμος



dimval
30/04/2010, 05:34
Σαββατο, σύντομη στάση στο σπίτι και για πρωτη φορα, παρκάρω έξω και όχι στο γκαράζ, ισα για μισή ωρίτσα. "Τι μπορεί να πάει στραβά άλλοστε?" λέει το ρηχό μου μυαλό.
Κατεβάινω ετοιμοπόλεμος για βόλτα και κοντοστέκομαι απορημενος. Ενα stand από γειτονικό μαγαζί με παλιά λάστιχα μοτό πεσμένο πάνω στη μηχανή. Απολογισμός: ένας καθρέφτης και μικρογρατζουνιές στο φτερό.
Τη μέρα εκείνη φυσαγε απιστευτα και είναι η πιο πιθανή εκδοχή είναι ότι ο αέρας έκανε την παντρειά. Κοιταξα και τα παρκαρισμένα μήπως έγινε έτσι η δουλειά, αλλά δεν είδα τίποτα ύποπτο.
Εν τω μεταξύ, ο λαστιχάς είναι γείτονας και έχει ξηγηθεί καλά μέχρι τώρα...
Συμπέρασμα: Σκοτώνω τα καβούρια στη τσέπη και πληρώνω, ή υπάρχει καμία εναλλακτική?
Τα φώτα σας!

LiakosVstrom
30/04/2010, 06:28
δήλωση πως στην έριξε καθώς πάρκαρε.
δεν πληρώνει και τίποτα.

andgeo
30/04/2010, 06:33
Μόνο παραπάνω ασφάλιστρα την επόμενη φορά .Πάντως απάντηση για το τι θα κάνεις εσύ δεν νομίζω ότι μπορεί να σου δώσει άλλος !!! Ζύγισε τα και πράξε αναλόγως.

lilipoua
30/04/2010, 06:37
ρε Δήμο, δεν κανεις εναν αγιασμό?? :lol: :lol: :lol: :lol:

σε αυτο το sv έχουν τύχει τα πιο κουφά πράματα!!! :rolleyes:



Περαστικά στο sv!!! :wave2:

Gi_4ce
30/04/2010, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Μόνο παραπάνω ασφάλιστρα την επόμενη φορά

Τσου...Οι περισσότερες ασφαλιστικές έχουν προστασία bonus malus για 2 ατηχυματα.

Ichigo
30/04/2010, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Τσου...Οι περισσότερες ασφαλιστικές έχουν προστασία bonus malus για 2 ατηχυματα.

Η Interamerican πάντως στα καινούρια συμβόλαια όχι από όσο ξέρω. Θα το ξέρω σε 4 μήνες σίγουρα :(