PDA

View Full Version : Πλαισιο, καλυμπρας..



whiteshadow
30/04/2010, 12:11
Χαιρετω το moto.gr :D Το οκτωμβριο που μας περασε ειχα ενα ατυχημα με την μηχανη, για να μην σας λεω ολη την ιστορια γιατι ειναι και μεγαλη θα πω οτι ημουν με 130(μεσα στην πολη:blush: ) εγω δεν επαθα σχεδον τπτ η μηχανη πολλα.Τεσπα το θεμα ειναι οτι εχει παρει ο λαιμος του πλαισιου και επειδη ειμαι απο Αλεξανδρουπολη και δεν εχουμε εδω τετοια καλυμπρα, πρεπει να παω Θεσσαλονικη.Απλος θελω κανενα τηλεφωνο αν ξερει κανεις για να ρωτησω ποσο ποτε κτλ..

ktman710
30/04/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από whiteshadow
θα πω οτι ημουν με 130(μεσα στην πολη:blush:


:rolleyes: :rolleyes:

p@nos
30/04/2010, 17:57
mono o λαιμος πηρε?


η μηχανη δεν εγινε σωβρακο?

:sick:

whiteshadow
30/04/2010, 18:42
Ε, απο το πλαισιο πηρε ο λαιμος...χαχαχαχ η μηχανη κοιτα, ολη η μουρη και το κοντερ εκτος απο το φως το οποιο δεν εχει γρατζουνια.Βασικα ημουν σε μια στροφη και νομιζα οτι θα πεσω ασχετα που δεν επεφτα.Ε και λεω για να μην πεσω να ανεβω πεζοδρομιο ε σηκωθηκα στα πατακια για να μην χτυπησω και ανεβηκα το πεζοδρομιο.Δεν επεσα αλλα εσπασαν τα μαρσιπιε....ετσι εχασα την ισορροποια μου και λογικα το αριστερο ποδι, που ψηλοχτυπησα, πρεπει να το πηρε απο κατω η μηχανη για αυτο επεσα απο την μηχανη και αυτη με την σειρα της σε καδο σκουπιδιων.Απο τους ατσαλινους ξερεται(ναι αγορασα καδο σκουπιδιων:rotflmao: ) Ετσι πηρε η μουρη, ελαφρως οι μπουκαλες(ελαχιστα), καθρεφτες, μαρσιπιε, το αριστερο κλιπ ον στραβωσε, τα κουμπια πανω στα κλιπ ον εσπασαν και απο αριστερα η μηχανη γρατζουνιες.Απο δεξια τπτ.Τα αλλα οκ τα κανονισα 1200 ευρω ολα.Το πλαισιο εμεινε..:rolleyes:

epp1640
30/04/2010, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
:rolleyes: :rolleyes:

+125 :rolleyes:

mastorakos
02/05/2010, 01:35
Εγώ πήγα πρόσφατα για προληπτικό έλεγχο το ΚΤΜ μου (640 adventure) στο motocontrol στη Θεσσαλονίκη και έπαθα πλάκα. Ο τύπος (Θωμάς) έχει ένα ρομπότ στην κυριολεξία που μετράει τη μηχανή απο την κορυφή ως τα νύχια και αν υπάρχει πρόβλημα το βάζει στην καλύμπρα και στο φτιάχνει κουκλί δίνοντας σου μάλιστα και πιστοποιητικό καλής γεωμετρίας. Από ότι μου είπε μάλιστα όση ώρα φτιάχνει στην καλύμπρα μετράει σε πραγματικό χρόνο τις παραμορφώσεις.
Το τηλέφωνο του Θωμά είναι 2310-866456, Γαμβέττα 35, Θεσσαλονίκη

Εχετλαίος
02/05/2010, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
:rolleyes: :rolleyes:

+1349

whiteshadow
02/05/2010, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από mastorakos
Εγώ πήγα πρόσφατα για προληπτικό έλεγχο το ΚΤΜ μου (640 adventure) στο motocontrol στη Θεσσαλονίκη και έπαθα πλάκα. Ο τύπος (Θωμάς) έχει ένα ρομπότ στην κυριολεξία που μετράει τη μηχανή απο την κορυφή ως τα νύχια και αν υπάρχει πρόβλημα το βάζει στην καλύμπρα και στο φτιάχνει κουκλί δίνοντας σου μάλιστα και πιστοποιητικό καλής γεωμετρίας. Από ότι μου είπε μάλιστα όση ώρα φτιάχνει στην καλύμπρα μετράει σε πραγματικό χρόνο τις παραμορφώσεις.
Το τηλέφωνο του Θωμά είναι 2310-866456, Γαμβέττα 35, Θεσσαλονίκη

Ευχαριστω φιλε.Θα παρω ενα τηλ αυριο.

Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
:rolleyes: :rolleyes:

Ναι ξερω:cry: μ****ια μου......Αλλα αφου ειμαι καλα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν.Δεν εσπασα τπτ δεν ειχα κανενα καταγμα.Φυσικα το κρανος το ειχα στο κεφαλι μου, παντα το εχω δεν το βγαζω ποτε, εκανε την δουλεια του(ARAI).Οσο για την μηχανη οκ μια ninja 250r ειναι...Δεν ειχα και καμια ducati για να την κλαιω :D

epp1640
02/05/2010, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από whiteshadow
Ευχαριστω φιλε.Θα παρω ενα τηλ αυριο.


Ναι ξερω:cry: μ****ια μου......Αλλα αφου ειμαι καλα τα αλλα δεν με ενδιαφερουν.Δεν εσπασα τπτ δεν ειχα κανενα καταγμα.Φυσικα το κρανος το ειχα στο κεφαλι μου, παντα το εχω δεν το βγαζω ποτε, εκανε την δουλεια του(ARAI).Οσο για την μηχανη οκ μια ninja 250r ειναι...Δεν ειχα και καμια ducati για να την κλαιω :D

eytyxws poy den klaime kai kanena paidaki poy tha mporouses na pareis sto laimo sou...

whiteshadow
03/05/2010, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
eytyxws poy den klaime kai kanena paidaki poy tha mporouses na pareis sto laimo sou...

Ωπα, δεν ετρεχα μερα μεσημερι...2 την νυχτα ηταν και σε μη κατοικιμενο χωρο.Συγκεκριμενα ηταν ο δρομος για να μπεις στην εγνατια..Και φυσικα ημουν μονος και πανω στην μηχανη αλλά και στον δρομο..