PDA

View Full Version : Ιπποκρατειος Πολιτεια.



maintenance
01/05/2010, 15:30
Για αλλη μια φορα και λογω της καλης ημερας, τσακωσα την οικογενεια και τραβηξαμε μια βολτα στην Λιμνη να δουμε τα Ελαφακια, τις παπιες και να αραξουμε λιγο και να παιξουν τα πιτσιρικια...

Εκτος που το μερος το προτεινω για πεταχτη βολτα σόλο ή όχι, να πω μεσω του φόρουμ για τους Γυφτους Ελεεινους και τρισάθλιους νεοπλουτους καραγκιόζηδες, όταν καπνίζουν, τα αποτσίγαρα να τα σβηνουν στα συγκεκριμενα σημεια τύπου καδων, και όχι να τα πετανε μεσα στην λίμνη...

και εχει και μια ταμπελα σαν το σκατοκεφαλό τους να λεει ότι ειναι προστατευμενος υδροβιότοπος. :mad:

και να πεταει ο πατερας το τσιγάρο στην λίμνη.... το παιδι το σακουλακι του κρουασαν κατω.... οι πικνικάδες να εχουν αμολυσει σακουλες απο δω και απο κει.... α ρε βουρδουλα που θελουν καποιοι "δηθεν"...

ας στριψω ενα τσιγαρο τωρα γιατι ποναει και το κεφαλι μου να ουμ.:mad:

Akatanomastos
01/05/2010, 15:36
και οι γυφτοι,και οι ελληνες και ολοι..


γιατι κανενας δεν σεβετε τον τοπο που ζει..

τετοιοι ειμαστε σε καθε εκφανση της ζωης μας,
τι περιμενεις απο τους πολιτικους..

koulis19
01/05/2010, 15:36
ΕΛΛΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Sotiris S.
01/05/2010, 16:39
Αντωνη ημουν και εγω εκει προχθες και ειδα το χάλι.Αλλα δυστυχως (παντα)υπαρχουν και χειροτερα. Σε περιπατο μου μεσα στο δασος, καποιος πηγε με το κουτι του και αλλαξε λαδια(!!!) τα πεταξε κατω, καθως επισης και τα κουτια απο τα καινουρια λαδια.:yuck:

manos*gsxr
01/05/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotiris S.
Αντωνη ημουν και εγω εκει προχθες και ειδα το χάλι.Αλλα δυστυχως (παντα)υπαρχουν και χειροτερα. Σε περιπατο μου μεσα στο δασος, καποιος πηγε με το κουτι του και αλλαξε λαδια(!!!) τα πεταξε κατω, καθως επισης και τα κουτια απο τα καινουρια λαδια.:yuck: ξερετε τι θελει αυτος ε? :a021:

byron
01/05/2010, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotiris S.
Σε περιπατο μου μεσα στο δασος, καποιος πηγε με το κουτι του και αλλαξε λαδια(!!!) τα πεταξε κατω, καθως επισης και τα κουτια απο τα καινουρια λαδια.:yuck:

Δηλαδή τι έκανε? Σταμάτησε με το αμάξι μέσα στο δάσος, μπήκε κάτω απ΄το μοτέρ, έλυσε βίδα κάρτερ και το άφησε να τρέχει? :rolleyes:

manos*gsxr
01/05/2010, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δηλαδή τι έκανε? Σταμάτησε με το αμάξι μέσα στο δάσος, μπήκε κάτω απ΄το μοτέρ, έλυσε βίδα κάρτερ και το άφησε να τρέχει? :rolleyes: κι εγω αυτο καταλαβα

maintenance
01/05/2010, 19:19
μαλλον αυτο εκανε... και δεν ειναι περιεργο... και σε αλλα αναλογα σημεια δάσους εχει συμβει.

Σημαδια λαδιων κατω στα χωματα και τα κουτια των λαδιων πεταμενα λιγο πιο κατω

toyar
02/05/2010, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Για αλλη μια φορα και λογω της καλης ημερας, τσακωσα την οικογενεια και τραβηξαμε μια βολτα στην Λιμνη να δουμε τα Ελαφακια, τις παπιες και να αραξουμε λιγο και να παιξουν τα πιτσιρικια...

Εκτος που το μερος το προτεινω για πεταχτη βολτα σόλο ή όχι, να πω μεσω του φόρουμ για τους Γυφτους Ελεεινους και τρισάθλιους νεοπλουτους καραγκιόζηδες, όταν καπνίζουν, τα αποτσίγαρα να τα σβηνουν στα συγκεκριμενα σημεια τύπου καδων, και όχι να τα πετανε μεσα στην λίμνη...

και εχει και μια ταμπελα σαν το σκατοκεφαλό τους να λεει ότι ειναι προστατευμενος υδροβιότοπος. :mad:

και να πεταει ο πατερας το τσιγάρο στην λίμνη.... το παιδι το σακουλακι του κρουασαν κατω.... οι πικνικάδες να εχουν αμολυσει σακουλες απο δω και απο κει.... α ρε βουρδουλα που θελουν καποιοι "δηθεν"...

ας στριψω ενα τσιγαρο τωρα γιατι ποναει και το κεφαλι μου να ουμ.:mad:

Που ακριβώς είναι η λίμνη που αναφέρεις;

Sotiris S.
02/05/2010, 02:35
Ναι oσο καφριλα και αν ακουγεται, αυτο εκανε. Υπαρχει ενα τσιμεντινο μικρο υψωμα, πανω στο οποιο ανεβαζοντας το καρο, σου δινει χωρο να πεσεις απο κατω και να κανεις οτι θες. Και ειπε ο 'ανθρωπος' να το εκμεταλλευτει.