PDA

View Full Version : Χθες στην Ε.Ο.



spyrval
03/05/2010, 04:01
Χθές ήμουν στην Αθηνών Λαμίας με τη γυναίκα και το παιδί. Στην τέρμα δεξιά λωρίδα και με 90 περίπου. Οι αριστερές λωρίδες πιο γρήγορα, όχι πολύ όμως γιατί είχε κίνηση. Κάμποσο πριν τα πρώτα διόδια γύρισα το βλέμμα προς τα αριστερά γιατί άκουσα έντονο θόρυβο, καθαρά από μηχανή που είχε κατεβάσει ταχύτητα (μία μόνο?) και άνοιγε πόλύ δυνατά. Την είδα με 2 παιδιά πάνω, να περνάει ανάμεσα από τα αυτοκίνητα της αριστερής και της μεσαίας λωρίδας. Όλα αυτά 20-30 μέτρα μπροστά μου και αριστερά. Στο επόμενο κλάσμα δευτερολέπτου βλέπω τον πίσω τροχό να χορεύει αριστερά δεξιά και αμέσως μετά τη μηχανή να σκάει πάνω στο αριστερό πίσω μέρος αυτοκινήτου που πήγαινε στη μεσαία. Με 100-120 χλμ τα επόμενα είναι εύκολο να τα φανταστείς. Δεν κατάλαβα πως δεν τους χτύπησε αμάξι από πίσω, πρόλαβαν να τους αποφύγουν-σταματήσουν. Είδα το συνοδηγό, νομίζω κοπέλα, να σηκώνεται (!!!)και τον οδηγό να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί. Τουλάχιστον κουνιότανε. Δεν ξέρω πότε θα σταματήσω να έχω αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα μπροστά μου ολοζώντανα και πότε θα φύγει ο κόμπος από το στομάχι. Ξέρω όμως ότι κατάλαβα για άλλη μια φορά ότι δεν ξέρουμε τί μας φέρνει η επόμενη στιγμή.
Προσοχή πάντα και παντού...

TROOPER
03/05/2010, 04:21
αχ αυτες οι κακες στιγμες....

pyromaniacs
03/05/2010, 05:28
το συγκεκριμένο τροχαίο δεν το είδα να γίνεται, αλλά εφτασα σε εκείνο το σημείο κανα λεπτο αργότερα και προσπαθήσαμε να βοηθήσουμε όσο πιο πολύ μπορούσαμε. Η κοπελία είχε χτυπήσει λίγο τα χέρια της (δεν φόραγε γάντια) αλλά το παλικάρι που οδηγουσε ενώ είχε τις αισθήσεις του δεν μπορούσε να σηκωθεί. Πόναγε πολύ στην πλάτη και στα πόδια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι γρήγορα και πάλι όρθιος..
Προσοχή εκεί έξω και πάντα όρθιοι.

cosgili
03/05/2010, 09:06
Καμια φορα μια τετοια στιγμη ειναι ικανη να σου αλλαξει ολη σου τη νοοτροπια. Αν ολα πανε καλα... πρεπει να αρπαξεις την ευκαιρια και να αναθεωρησεις τον τροπο που ζουσες και ενεργουσες.

akissakis
10/05/2010, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Καμια φορα μια τετοια στιγμη ειναι ικανη να σου αλλαξει ολη σου τη νοοτροπια. Αν ολα πανε καλα... πρεπει να αρπαξεις την ευκαιρια και να αναθεωρησεις τον τροπο που ζουσες και ενεργουσες.

Ετσι...:(