PDA

View Full Version : 1200GS ?? Yes or No



gollum
23/06/2005, 08:42
Καλημερα σε ολους!

Σκεφτομαι το Φθινοπωρο να δωσω το DL1000 VStrom και να παρω το ΒΜW 1200GS.

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος απο το DL απλα μου εχει παρει τα μυαλα το GS (πολυ ομορφο). Επειδη ομως η ομορφια ειναι υποκειμενικη θα ηθελα λιγη βοηθεια (οσο πιο αντικειμενικη γινεται) απο αυτους που οδηγουν το συγκεκριμενο εργο τεχνης...

thanks :wave2: :sun: :wave2:

Giannis_L
24/06/2005, 03:18
go for it...

filia apo Boulgaria

free rider
24/06/2005, 06:15
μάλλον καταλαβαίνω ψάχνεις να επιβεβαιώσεις την απόφασή σου...


καλορίζικο ρε...
:wave2: :wave2:

Spike
24/06/2005, 21:24
Thetika :

1. Elafry (fainetai sto xoma to poso elafry einai)
2. Axiopisto
3. Kalos kai geros kinitiras
4. Kalotaxido kai se megales taxytites
5. Poly kali autonomia tepozitou (gyro sta 250 xlm) kai pairnei benzini apo 95 octania
6. Poly kali ropi kai sta xamila se sygrisi me to proigoumeno 1150, (to DL1000 exei ligo megalyteri ropi)
7. Axonas (systima metadosis)
8. Oxi toso akriba service oso ypostirizoun merikoi (ta prota 60-70 euro , ton 10.000 gyro sta 150 euro)
9. Poly kali pliroforisi sto tablau me deiktes akribeias)
10. Ekpliktika frena me ABS (katanomi mprostinou 70-30)
11. Rythmizomenes anartiseis me 40 skales

Arnitika :

1. Para polla ilektronika systimata kai syxnes mikroblabes (pou diorthonontai me episkepsi sto synergeio sto GT1)
2. Kako ferring (xreiazetai allagi bides kai stirigma gia na einai pio stathero kai na min trizei stis xamiles strofes)
3. Fotistika somata ligo xamila (diorthonetai me alagi lampas)
4. Exoun paratirithei liges "paidikes arrosties" se sxesi me kapoia parts tis mixanis alla se kamia periptosi kati poly sobaro (ta sobara emfanistikan sta prota montela pou kykloforisan) kai exoun beltiothei para poly apo tote


Auta eixa na sou po an kai se blepo poly zesto gia na to pareis , opote i apofasi einai kathara diki sou.....

Opos eipe kai enas filos mou .... Oi mixanes megalou kybismou einai erotas kai oxi an sou kanei i oxi......


:beer: :beer:

gollum
28/06/2005, 08:05
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρονο που μου αφιερωσατε!

:wave2: :wave2: :wave2:

SeNNinhA
28/06/2005, 09:44
YES

dukeandthecity
28/06/2005, 09:49
Δεν μου λέτε ρε μαστόρια ????

Εχω ακουσει οτι το manual αναφέρει ότι στα 100 km αν τσιμπήσει 1 lt λάδι είναι φυσιολογικό :hypnotize :hypnotize

Ισχύει ????

sas
28/06/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Δεν μου λέτε ρε μαστόρια ????

Εχω ακουσει οτι το manual αναφέρει ότι στα 100 km αν τσιμπήσει 1 lt λάδι είναι φυσιολογικό :hypnotize :hypnotize

Ισχύει ????

Βγάλε την αρβύλα από το αυτί καταρχήν.......;)
Ότι τσιμπάει...τσιμπάει....λιγότερο από τα ΚΤΜ πάντως:beer:

Υπόπθην ότι δεν το αναφέρω ωθ ένδεικθη ακθιοπιθτίαθ το παραπάνω.:wave2:

dukeandthecity
28/06/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas

Ότι τσιμπάει...τσιμπάει....λιγότερο από τα ΚΤΜ πάντως:beer:



τι τσιμπάει ???? μουρμούρια ? κακαρέλους ? ζαργάνες ????;) ;) ;)

Δωσε στοιχεία ........
:beer: :beer: :beer:

gollum
28/06/2005, 15:06
Λοιπον...

πηγα σε δυο αντιπροσωπειες της BMW να ρωτησω για το GS, και αποδειχτηκε περιτρανα οτι οι ανθρωποι την εχουν ψωνισει!!!!!!!!!!

Καταρχην πρεπει να τους παρακαλεσεις να σου μιλησουν! (μαλλον πρεπει να φορας κοστουμακι εκει για σε προσεξουν...)

Και ολες οι απαντησεις ηταν μονολεκτικες! (Ναι... Οχι... Πολύ... κτλ)

Που ορεξη για κουβεντα! Αν θες το αγοραζεις, αν παλι δεν θες χεστηκαμε! Αυτη ηταν η νοοτροπία.

Πειτε μου, πως να παω εγω τωρα να παρω αυτο το μηχανακι, οταν καθε φορα (service) θα βλεπω αυτες τις φατσες!

Καμια προταση για σοβαρο μαγαζι BMW?

nikoskkk
28/06/2005, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum
Λοιπον...

πηγα σε δυο αντιπροσωπειες της BMW να ρωτησω για το GS, και αποδειχτηκε περιτρανα οτι οι ανθρωποι την εχουν ψωνισει!!!!!!!!!!

Καταρχην πρεπει να τους παρακαλεσεις να σου μιλησουν! (μαλλον πρεπει να φορας κοστουμακι εκει για σε προσεξουν...)

Και ολες οι απαντησεις ηταν μονολεκτικες! (Ναι... Οχι... Πολύ... κτλ)

Που ορεξη για κουβεντα! Αν θες το αγοραζεις, αν παλι δεν θες χεστηκαμε! Αυτη ηταν η νοοτροπία.

Πειτε μου, πως να παω εγω τωρα να παρω αυτο το μηχανακι, οταν καθε φορα (service) θα βλεπω αυτες τις φατσες!

Καμια προταση για σοβαρο μαγαζι BMW?



ΘΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ??

090……
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΦΛΑΡΑΝΤΣΟΣ ΝΟΜΙΖΩ!! ΑΥΤΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΛΥ:lol: :lol: :lol:

dukeandthecity
28/06/2005, 15:28
ααααα..... εσυ μάλλον δεν το ξέρεις το κόλπο.

Για να σου μιλήσουν πρέπει οποσδήποτε

























αλλα οποσ και δήποτε






























να κρατάς ένα 50 ευρω (μινιμουμ)!!!!!! :wave2:

Nik0s
28/06/2005, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity


να κρατάς ένα 50 ευρω (μινιμουμ)!!!!!! :wave2:

Ναι, με αυτό αγοράζεις την θήκη της
κλειδαρίας του GS.

:smokin:

SeNNinhA
28/06/2005, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum

Καμια προταση για σοβαρο μαγαζι BMW?

ΜΟΤΙΟΝ & STYLE
Εθνικής Αντιστάσεως κοντά στο 15
Δεν ξέρω για τους πωλητές αλλά τα παιδιά στο Service είναι τρομερά. Και καλή δουλειά κάνουν και τους νοιάζει η μηχανή σου και μπορείς να είσαι και παρόν όταν την φτιάχνουν και να τους ρωτήσεις πράγματα και να σου πουνε. Ζήτα τον Κώστα στο συνεργείο και πες ότι σε έστειλε ο Γιάννης με το Dakar.

SaraMaritis
28/06/2005, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
ΜΟΤΙΟΝ & STYLE
Εθνικής Αντιστάσεως κοντά στο 15
...τα παιδιά στο Service είναι τρομερά..
...
+1 :smokin:

Spike
28/06/2005, 19:52
BMW Panagiotopoulos
Oute poulane mouri , sto synergeio se ypodexetai panta o idios kai syzitas mazi tou ti symbainei kai einai kai o idios mixanobios. Exei isos to kalytero (kata tin gnomi mou) service stin Attiki kai oloi ekei einai filikotatoi xoris BMWdistikes paparies....

SeNNinhA
28/06/2005, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
BMW Panagiotopoulos
Oute poulane mouri , sto synergeio se ypodexetai panta o idios kai syzitas mazi tou ti symbainei kai einai kai o idios mixanobios. Exei isos to kalytero (kata tin gnomi mou) service stin Attiki kai oloi ekei einai filikotatoi xoris BMWdistikes paparies....

Εμένα πάλι δεν μου άρεσαν οι τύποι. Σου κάνουν τα τυπικά κι αν τους ζητήσεις κάτι παραπάνω ξεχνούν να το τσεκάρουν. Και μονο ο ενας ο παλιός μάστορας που έχει είναι όντως ξεφτέρι και ξέρει τα BMW απ'έξω. Οι υπόλοιποι είναι της σειρας. Προσωπική άποψη.

Ούτε και ο MotoGenesis στον Πειραιά μου άρεσε που μου το σύστησαν σαν το δεύτερο καλύτερο.

gollum
30/06/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
ΘΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ??

090……
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΦΛΑΡΑΝΤΣΟΣ ΝΟΜΙΖΩ!! ΑΥΤΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΛΥ:lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σ΄αυτον πηγα επειδη ειναι διπλα στην δουλεια... ειπα οτι παω για τσιγαρα και γυρισα μετα απο δυο ωρες!!!

Απιστευτος! :lol: :lol:

bugsbunny
30/06/2005, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σ΄αυτον πηγα επειδη ειναι διπλα στην δουλεια... ειπα οτι παω για τσιγαρα και γυρισα μετα απο δυο ωρες!!!

Απιστευτος! :lol: :lol:


Πραγματικά απίστευτος!!!
Και εγώ το ίδιο έπαθα αλλά ξαναπήγα και την πήρα την δικιά μου τελικά
έχασα βέβαια εργατοώρες…… :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xifias
22/07/2005, 01:41
εγω παω στον παναγιωτοπουλο και εχω συμπερανει τα εξης.

ο τυπος εχει χεστει στα λεφτα, μιλαμε για πολυ δουλεια.

συνεχεια με το κινητο στο χερι, δε σου πολυδινει σημασια.

τα πιτσιρικια που εχει στο σερβις ειναι ολιγον γκαου

μονο ο σακης μετραει και το αρχιμαστορι κατω στην υπογα.

προσεχετε τις κοπελες στο ταμειο.Προσπαθουν να βγαλουν χαρτζηλικι.

προσωπικα δεν εχω παραπονο αλλα ειμαι λιγο ειδικη περιπτωση, δεν παω για το νορμαλ σερβις αλλα μονο για ανταλακτικα και συμβουλες.Και για τη ρυθμιση του Ιngection.Αμα ηταν αλλος μπορει και να μου την ελεγε

Boxer
01/08/2005, 11:21
Εγω ειμαι λιγο παλιος στον Παναγιωτοπουλο (απο το 1997) που ηταν στην Αγια Παρασκευη.

Ο Αντωνης εχει πολυ δουλεια ειναι γεγονος. Αλλα ασχολειται ο ιδιος προσωπικα με το καθε μηχανακι. Μη περιμενετε να σου αλλαξει και τα λαδια βεβαια. Αλλα απο τουπε δεν εχει καθολου και ας τα εχει κονομησει (και μπραβο του). Εμενα μου ειχε καει το kill switch και μολις μου ειπε την τιμη και με ειδε οτι ασπρισα μου εκανε ο ιδιος την παρακαμψη στον κεντρικο διακοπτη ΤΖΑΜΠΑ.
Και για να μην παρεξηγηθω επειδη το μηχανακι μου ηταν το R65 , οσοι εχουν ασχοληθει με παλια BMW ας θυμιθουν τι σημαινει τζαμπα στον Αποστολοπουλο η στον Σαρογλου.

Εχει ενα προβλημα με τις τιμες.
Προσφατα μου εσπασε ο μηχανισμος ανυψωσης της ζελατινας. Ποσο εχει αυτο ρε Αντωνη; Ε καμμια 250αρα. Παω στα ανταλλακτικα να το παραγγειλω και το παληκαρι μου λεει 150€.
Τελικα πληρωσα 99,50€ μαζι με εργασια:lol:

Το μεγαλο προβλημα του Π. ειναι τα ραντεβου.Πιστεψτε με στο ΙΚΑ κλεινεις πιο γρηγορα.:lol:

Αλλα καθε φορα που παω το κοιταει ο Αντωνης και δινει εντολη σε καποιον. Ε με αυτον τον καποιον εγω δεν ειχα ποτε προβλημα. Οτι του ελεγα το εκανε και σε πολλες περιπτωσεις φτιαχνανε και αλλα που δεν τους ειπα η δεν ειχα δει ΤΖΑΜΠΑ.

Φιλικα

Γ.:wave2:

wild_cat/anima
01/08/2005, 12:57
στο παναγιωτοπουλο παω κι γω ....
και το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι Α Ψ Ο Γ Ο Σ!
ειναι ενας καλος λογος παραμεινω στη bmw

leonidasts
06/08/2005, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum
Λοιπον...

πηγα σε δυο αντιπροσωπειες της BMW να ρωτησω για το GS, και αποδειχτηκε περιτρανα οτι οι ανθρωποι την εχουν ψωνισει!!!!!!!!!!

Καταρχην πρεπει να τους παρακαλεσεις να σου μιλησουν! (μαλλον πρεπει να φορας κοστουμακι εκει για σε προσεξουν...)


ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΠΟΛΑΣΙΚΗΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 210-5787242 ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

idi
06/08/2005, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum
Καλημερα σε ολους!

Σκεφτομαι το Φθινοπωρο να δωσω το DL1000 VStrom και να παρω το ΒΜW 1200GS.

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος απο το DL απλα μου εχει παρει τα μυαλα το GS (πολυ ομορφο). Επειδη ομως η ομορφια ειναι υποκειμενικη θα ηθελα λιγη βοηθεια (οσο πιο αντικειμενικη γινεται) απο αυτους που οδηγουν το συγκεκριμενο εργο τεχνης...

thanks :wave2: :sun: :wave2:

ΟΧΙ :a56:

leonidasts
06/08/2005, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ :a56:
Μάλλον λίγο υποκειμενικό αυτό το ΟΧΙ. Μήπως θα ήθελες να μας πεις τι σε κάνει τόσο κατηγορηματικό;

Thanks

idi
06/08/2005, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από leonidasts
Μάλλον λίγο υποκειμενικό αυτό το ΟΧΙ. Μήπως θα ήθελες να μας πεις τι σε κάνει τόσο κατηγορηματικό;

Thanks

Θελει και εξήγηση?

Εχει DL1000 και θα δωσει ένα καρο λεφτα για να παρει ένα μηχανακι ισάξιο εστω λιιιιγο καλύτερο?

Ρε μπας και εγω ειμαι ο μοναδικος φτωχομπινες στην Ελλαδα???
:a21:

Spike
06/08/2005, 16:03
Re sy idi, se kybika toso megala den nomizo oti koitas tin timi toso poly.... perissotero einai ti goustareis para ti boleuei....