PDA

View Full Version : μια μικρή βοήθεια παρακαλώ!



sspiross
23/06/2005, 12:28
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούργιο το cagiva canyon 500 λόγω εμφάνισης και τιμής (5330) και αν κάποιος μπορεί να μου πεί κάποια καλά η κακά πράγματα για αυτό τον ευχαριστώ εκ των προτέρων. Το θέλω για καθημερινή χρήση και για κανένα κοντινό ταξιδάκι και με ενδιαφέρει πολύ η αξιοπιστία του και το κόστος συντήρησης (service κτλ). Αν δεν πάρω αυτό θα πάρω το suzuki gs 500 (ξέρω, καμία σχέση...) το οποίο έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αξιόπιστο.

OldMan
23/06/2005, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sspiross
...αν κάποιος μπορεί να μου πεί κάποια καλά η κακά πράγματα για αυτό...

:wave2: :wave2: :wave2:

Για καλά πράγματα ΔΕΝ ξέρω.....

Για κακά, σφύρα στον crs-k και στον Dodok !!!

:wave2: :beer: :wave2:

crs-k
23/06/2005, 13:15
Κατ' αρχην καλως ηρθες! :wave2:



Καλα εχει (σαν Ιταλικο εργαλειο) το στησιμο του (φρεναρισμα, στριψιμο) και την εμφανιση του ...

Το ΜΟΝΟ "κακο" ειναι οτι δεν κοβει πολυ το τιμονι μεσα στην κινηση ... :wacko:










Καλα πλακα κανω ...
Αν μιλησουμε για αξιοπιστια δεν εχει τιποτ' αλλο απο κακα (για μενα) !!! :lol:

Στον 1,5 χρονο που το κρατησα πανω απο τον μισο το ειχα στο συνεργειο ... :(

Κυριο και μονιμο προβλημα του ηταν η μιζα! :mad:

Στο μονο μεγαλο ταξιδι που τολμησα να κανω με "αφησε" απο καμμενο πηνιο. :sick:

Για τον χρονο που κανουν να σου φερουν ανταλλακτικα να ΜΗΝ μιλησω γιατι θα γερασουμε (κι αλλο) εδω μεσα !!! :lol:



Η τελικη επιλογη βεβαια ειναι δικη σου ... :p



:smokin: :beer: :wave2:

alex14
23/06/2005, 14:15
Εγω παλι δεν ξερω να σου πω για το cagiva αλλα θα σου πω για το suzuki gs500.
Το εδωσα προσφατα με 40.000 + χλμ και ποτε μα ποτε δεν δημιουργησε το παραμικρο προβλημα. Δευτερη μιζια δεν χρειαστηκε ποτε, ακομη και χειμωνα.
Επισης εχει πολυ χαμηλο κοστος χρησης.
Μειονεκτημα, το πολυ μαλακο μπροστινο (νομιζω οτι βελτιωθηκε στο καινουργιο μοντελο) το οποιο σε νορμαλ χρηση ειναι οκ, στην πιεση ομως .....
Απο κινητηρα παντος εαν και ειναι πολυ παλιας τεχνολογιας ( 2 βαλβιδες στον κυλινδρο, αεροψυκτος) δεν θα εχεις ποτε προβλημα και απο θεμα αξιοπιστιας και επιδοσεων. Δεν βαζει φωτια στην ασφαλτο αλλα για την χρηση που το θελεις ειναι παραπανω απο οκ.

Αλλο μειονεκτημα η χαμηλη τιμη μεταπωλησης.

Σημαντικο πλεονεκτημα επισης ειναι οτι δεν τα προτιμουν τα κλεφτρονια.:lol:

:wave2:

idi
23/06/2005, 14:18
παιδια καντε κρατι


ερχεται το kawasaki ER-6 που ειδα σε κατι φωτο και ειναι MAMATO!!!!

σοβαρα μιλαω θα ειναι το μοντελο της χρονιας 2006 (στα commuters) !!!!!

αμα το δειτε θα τα πουμε!!! :beer:

OldMan
23/06/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παιδια καντε κρατι
ερχεται το kawasaki ER-6 που ειδα σε κατι φωτο και ειναι MAMATO!!!!
σοβαρα μιλαω θα ειναι το μοντελο της χρονιας 2006 (στα commuters) !!!!!
αμα το δειτε θα τα πουμε!!! :beer:

:eek: :confused: :uplate:

Ρε Idi, κι εγώ είδα σε μια φωτό μια ΜΑΜΑΤΗ γκόμενα που ήταν 15 χρονών....

Θα περιμένουμε να ενηλικιωθεί για να μαμήσουμε ???

:lol: :beer: :lol:

idi
23/06/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε Idi, κι εγώ είδα σε μια φωτό μια ΜΑΜΑΤΗ γκόμενα που ήταν 15 χρονών....

Θα περιμένουμε να ενηλικιωθεί για να μαμήσουμε ???


πορνογερεεεεεεεε ολο εκει το μυαλο σου ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

σοβαρα τωρα ειναι πολυ μουρατο το ER-6

και ειναι ετοιμο απλα δεν εχει ανακοινωθει

GAAL
23/06/2005, 14:31
καλως τονε,

για δε κοιτας και το γιαπωνέζο KLE 500 στα ίδια ευρά:

gixxerpap
23/06/2005, 14:33
θα συμφωνησω με τον idi, αν και δε ξερω αν θα ερθει συντομα.
τουλαχιστο απο εμφανιση το ER-6 δεν εχει συναγωνισμο....

για το cagiva δε μπορω να εκφερω αποψη, γεγονος παντως ειναι οτι αν το παρεις θα περασετε βερες.....

το suzuki ειναι μια τιμια προταση

σκεψου παντως και το ανανεωμενο bandit...

free rider
23/06/2005, 14:55
φανερώθηκε....

gixxerpap
23/06/2005, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
φανερώθηκε....

ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ........

ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΛΑ......:lol:

idi
23/06/2005, 16:52
:smokin:


17622

alex14
23/06/2005, 16:56
.


17623

sspiross
23/06/2005, 18:17
Σας ευχαριστώ όλους για τις άμμεσες απαντήσεις και ξεχνάω το cagiva. To kle δεν μου αρέσει καθόλου και όσο και αν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι είναι ωραίο δεν γίνεται τίποτε! Το suzuki gs 500 μάλλον είναι η μόνη λύση με τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω. Το bandit μου αρέσει πολύ αλλά.....6500! Σας ευχαριστώ όλους και πάλι και αν κάποιος έχει καμιά άλλη πρόταση μεχρί 5500 την ακούω με ενδιαφέρον.

Dodok edessa
23/06/2005, 19:00
Καλά τι περίμενες από τα καθάρματα !!!
Σε λίγο θα σε πείσουνε να πάρεις varkadero
Λοιπόν το canyon 500 το έχω Κανά δίμηνο ,έκανα αρκετά χιλιόμετρα ,έχει γενικά καλά φρένα ,πολύ καλό στήσιμο ,.φιλικό
Από μίζα δεν είχα πρόβλημα κανένα αλλά είχα την ατυχία να μου σπάσει το ρουλεμάν στροφάλου .
Βέβαια όλα το μότο χαλάνε αλλά εντάξει .Όταν είναι ιταλικό το μοτόρι όλοι τρέχουν να το θάψουνε .
Δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις καινούργιο δεν νομίζω ότι είναι καλή αγορά σαν καινούργιο .Μόνο μεταχειρισμένο είναι καλή περίπτωση ,καθώς εγώ το πλήρωσα πολύ λίγα χρήματα. Αν θέλεις καινούργιο με λίγα χρήματα παραπάνω αγοράζεις το pegaso 2004 καινούργιο, πρόσφορα που είναι πολύ καλύτερο σε όλα ….
:wave2: :winka:

THEOD
23/06/2005, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παιδια καντε κρατι


ερχεται το kawasaki ER-6 που ειδα σε κατι φωτο και ειναι MAMATO!!!!

σοβαρα μιλαω θα ειναι το μοντελο της χρονιας 2006 (στα commuters) !!!!!

αμα το δειτε θα τα πουμε!!! :beer:

Άντε να σας το αποκαλύψω...

Θα έρθει σύντομα, περίπου Οκτώβριο-Νοεμβριο λένε οι κακές γλώσσες. Το καλύτερο όμως θα είναι η τιμή του και θυμηθείτε ΠΟΤΕ το έγραψα....ΚΑΤΩ από 7.000 και με περίπου 75 άλογα !!!

Που να το δείτε και στα άλλα χρώματα !!!


Άλλα δεν αποκαλύπτω όσο και να με πιέσετε

:evil: :evil: :evil:

$py
24/06/2005, 12:58
kawasaki ER-6 ...I'm in love :blush:



THEOD LEGEEEEEEEEEEEEEEEEEE :bawl:





:beer:

frapes
24/06/2005, 14:24
Σας ευχαριστώ όλους για τις άμμεσες απαντήσεις και ξεχνάω το cagiva. To kle δεν μου αρέσει καθόλου και όσο και αν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι είναι ωραίο δεν γίνεται τίποτε! Το suzuki gs 500 μάλλον είναι η μόνη λύση με τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω. Το bandit μου αρέσει πολύ αλλά.....6500! Σας ευχαριστώ όλους και πάλι και αν κάποιος έχει καμιά άλλη πρόταση μεχρί 5500 την ακούω με ενδιαφέρον.

φίλε sspiross, έχω το gs για σχεδόν μια δεκαετία και είναι ακριβώς αυτό που φαντάζεσαι. Γερό, φτηνό, απλό κλπ. Θα σου το πρότεινα ανεπιφύλακτα αλλά μόλις πρόσφατα είχα μια κουβέντα στο συνεργείο μου όπου μου λέγανε ότι τα καινούρια gs δεν είναι σαν τα παλιά. Μου ανέφεραν για ένα καινούριο που τους έμειναν οι βαλβίδες στο χέρι. Η ποιότητα του, λένε, δεν συγκρίνεται με το παλιό. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, γιατί η ιστορία του gs είναι μεγάλη και μιλάει μόνη της, αλλά ρώτα και κανα συνεργείο suzuki γι' αυτό που σου λέω. Δεν ξέρω επίσης που κατασκευάζονται πλέον τα gs (ίσως ισπανία?) και αν αυτό παίζει κανα ρόλο στην ποιότητα του. Ρώτα πάντως, ίσως να αξίζει να ζοριστείς λίγο περισσότερο για το bandit.

OldMan
24/06/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:smokin:

:eek: :eek: :eek:

Ρε Idi, αυτό το πράγμα που έχει για ψαλίδι, σαν να ΜΗΝ μου εμπνέει και μεγάλη εμπιστοσύνη....




Από την άλλη, τις είμαι εγώ που θα ομιλήσω ???

OldMan
24/06/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Καλά τι περίμενες από τα καθάρματα !!!
Σε λίγο θα σε πείσουνε να πάρεις varkadero
Λοιπόν το canyon 500 το έχω Κανά δίμηνο ,έκανα αρκετά χιλιόμετρα ,έχει γενικά καλά φρένα ,πολύ καλό στήσιμο ,.φιλικό
Από μίζα δεν είχα πρόβλημα κανένα αλλά είχα την ατυχία να μου σπάσει το ρουλεμάν στροφάλου .
Βέβαια όλα το μότο χαλάνε αλλά εντάξει .Όταν είναι ιταλικό το μοτόρι όλοι τρέχουν να το θάψουνε .
Δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις καινούργιο δεν νομίζω ότι είναι καλή αγορά σαν καινούργιο .Μόνο μεταχειρισμένο είναι καλή περίπτωση ,καθώς εγώ το πλήρωσα πολύ λίγα χρήματα. Αν θέλεις καινούργιο με λίγα χρήματα παραπάνω αγοράζεις το pegaso 2004 καινούργιο, πρόσφορα που είναι πολύ καλύτερο σε όλα ….
:wave2: :winka:

Ρεεεεεεεεε, μάθετε να βάζετε τα posts στις σωστές κατηγορίες !!!!




:lol: :beer: :lol: