PDA

View Full Version : Ανθρωπιά 0



Εχετλαίος
05/05/2010, 03:15
Ξεπαρκάρω σήμερα το πρωί και κάνω 7000 μπρος-πίσω μιας και οι γείτονές μου επιμένουν να αφήνουν τα αμάξια στο δρόμο και όχι μέσα στο γκαράζ τους (που να βάζεις-βγάζεις καημένε...)
Έχω τελειώσει με τις μανούβρες και κάθιδρος βλέπω απέναντι τη γριούλα χήρα να προσπαθεί να κατέβει το τελευταίο σκαλί πριν το πεζοδρόμιο. Κατεβάζω το τζάμι και την ρωτώ αν θέλει βοήθεια. Με ρώτησε αν κατέβαινα κέντρο και με μεγάλη χαρά την προσκάλεσα να μπει στο αυτοκίνητο. Επειδή είναι μεγάλη σε ηλικία γυναίκα κατέβηκα και εγώ να δώσω λίγη βοήθεια...

Τη στιγμή εκείνη φτάνει από πίσω αμάξι με μπαμπά και παιδί μέσα και αρχίζει να κορνάρει.
Του κάνω σήμα με τα δάκτυλα "μισό λεπτό" και του δείχνω τη γιαγιά. Ξανακορνάρει.
Μισό λεπτό φίλε του λέω να μπει η γιαγιά στο αμάξι.
Ξανακορνάρει εμπλοκή αυτή τη φορά και ακούω "άντε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, τελείωνε με τη σκατόγρια!"

Γενικά δεν αρπάζομαι εύκολα. Βάζω τη κα Ευανθία στο κάθισμα του συνοδηγού, της βάζω τη ζώνη και πάω προς τον τρόμπα. Αυτός ανεβάζει τζάμι και πατάει την κλειδαριά. Το παιδάκι από δίπλα να κοιτά μια αυτόν, μια εμένα που πήγαινα πάνω τους.

Εκεί επικράτησε η λογική και σταμάτησα. Απλά τον κοίταξα ήρεμα μέσα στα μάτια από πολύ κοντά. Και αυτός σταμάτησε το κορνάρισμα...

Και συνεχίσαμε το δρόμο μας όλοι, η κα Ευανθία με εμένα προς το κέντρο της πόλης και αυτός δίδοντας στο κοπέλι του μαθήματα ανθρωπιάς και φιλότιμου...

:sad:

WebDevGr
05/05/2010, 03:20
Νομίζω πως έκανες ότι καλύτερο μπορούσες να κάνεις σε αυτή την περίπτωση.


Ελπίζω η κα Ευανθία να μη μιλούσε πολύ στην διαδρομή :p

fantacid
05/05/2010, 03:21
μπραβο στον "μπαμπα" μολις εκανε το πρωτο μαθημα στον γιο του πως να συμπεριφέρεται αυριο στους δρομους κ κατεπεκταση στην ζωη του!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

XJR_Billy
05/05/2010, 03:22
Ευτυχώς, όπως λες, επικράτησε η λογική.:beer: :beer:

el patron
05/05/2010, 03:27
Κλασικος Ελληνας μαλακας πατερας,το ειδος αυτο το βρισκουμε διασπαρτο παντου σε ολη την περιφερια ,τεινη να υπαρχει και σε αγελες μερικες φορες ,η συμπεριφορα του χαρακτηριζετε
απο απυθμενο εγω,μαγκια-κλανια, ελλειψη τροπων και κοινωνικης συμπεριφαρας και φυσικα
το καμαρι του τον ακολουθει κατα βημας .
:sad:

DAN_DAN
05/05/2010, 03:33
Μακάρι το παιδί να πήρε μάθημα απ'τη δική σου συμπεριφορά και όχι απ΄του πατέρα του...

:mad:

VASOS
05/05/2010, 03:59
Εύγε και για την πράξη σου με τη γιαγιά αλλά και την ψυχραιμία σου, άλλωστε κάπως έτσι ξεχωρίζουν οι άνθρωποι από τα ζώα.

vaska
05/05/2010, 04:06
Στη γειτονιά μας μένει μια κοπελιά (γνωστό κουλάδι) αλλά κατά τ' άλλα πολύ καλό παιδί, που αναλώνει σχεδόν όλο τον ελεύθερο χρόνο της βοηθώντας μια γιαγιά που ζει μόνη της. Λοιπόν ένα απόγευμα η γιαγιά δεν ένοιωθε καλά και η κοπελιά την πήγε στο νοσοκομείο όπου τελικά την κράτησαν μέσα για προληπτικούς λόγους. Η πιτσιρίκα γύρισε από το νοσοκομείο κατά τις 2:30 τα ξημερώματα και πάλευε αρκετή ώρα να παρκάρει. Ο δρόμος που μένουμε είναι πολύ στενός και όταν ένα αυτοκίνητο κάνει μανούβρες παρκαρίσματος, δεν χωράει άλλο να περάσει. Λοιπόν έχουμε γείτονα κι ένα φυντάνι τσάμπα μάγκα που θέλει να παρκάρει το αυτοκίνητό του ακριβώς κάτω από το σπίτι του, έτσι όταν φεύγει βάζει πάντα έτσι το μηχανάκι του ώστε να μη χωράει άλλος να παρκάρει. Εκείνη την ώρα ήθελε ώρα φύγει, να πάει δεν ξέρω που και αφού δεν χωρούσε πλακώθηκε στις κόρνες και στα καντήλια. Πεταχτήκαμε όλοι από τα κρεβάτια μας κι εγώ πρώτος απ' όλους διότι όλο το σκηνικό γινόταν ακριβώς κάτω από το παράθυρό μου. Με τα πολλά κατέβηκα να παρκάρω εγώ το αυτοκίνητο της κοπέλας. Σε όλο αυτό το διάστημα ο τύπος έβριζε Θεούς και δαίμονες. Ξέχασα να σας πω ότι ο παπάρας έχει πάθος με το αυτοκίνητό του σε τέτοιο βαθμό που τα παίρνει με τους σκύλους που του κατουράνε τις ρόδες.

Και τώρα ακούστε το μαγικό. Την μεθεπόμενη μέρα ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΗΤΗΣ με αιχμηρό αντικείμενο είχε χαράξει στο καπό του αυτοκινήτου του π@π@ρα : ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑΡΑΞΗΣ ΘΑ ΣΤΟ ΑΝΑΤΙΝΑΞΩ

:rotflmao: :rotflmao:
Πολύ μου άρεσε...

Manalishi
05/05/2010, 04:07
Δεν συμφωνώ...

Το παιδάκι κατάλαβε οτι μπορεί να το παίζει καμπόσος όσο νομίζει οτι τον παίρνει η στιγμή, και εαν έκανε και μαλακία, εντάξει μωρέ, ένα αγριοκοίταγμα και τελείωσε....και θα το ξανακάνει...

Η Ατιμωρησία δεν είναι και δεν πρέπει να είανι στάση ζωής...

και τους 300 τους αφήναμε χρόνια ατιμώρητους, και είδατε που μας κατέντησαν..

VALES
05/05/2010, 04:11
Η καλύτερη κατάληξη που θα μπορούσε να έχει μία τέτοια περιπέτεια.Και είμαι σίγουρος πως θα έχει καλύτερα αποτελέσματα από οποιαδήποτε άλλη συμπεριφορά σου. :beer: :beer:

Που τους πετυχαίνεις όλους ρε φίλε!!!!!!!:lol:

Εχετλαίος
05/05/2010, 04:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Που τους πετυχαίνεις όλους ρε φίλε!!!!!!!:lol:

Στο ξαναείπα, ήμουν εξ' απο ανέκαθεν "trompas magnet" :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/05/2010, 04:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS
Εύγε και για την πράξη σου με τη γιαγιά αλλά και την ψυχραιμία σου, άλλωστε κάπως έτσι ξεχωρίζουν οι άνθρωποι από τα ζώα.

Αυτό το λένε και για το Ηρακλειο με τα Χανιά (με το Ρεθυμνο στη μεση ) :rotflmao:

Gandalf dr685sm
05/05/2010, 04:25
1. Αυτός ο μαγνήτης πρέπει να είναι τεράστιος λέμε....:rotflmao: :rotflmao:

2. Προσωπικά θεωρώ οτι το αγριοκοίταγμα θα του μείνει πολύ πιο έντονο απο το όποιο χτύπημα θα του έκανες. Μερικές φορές η απειλή και μόνο οτι μπορεί κάποιος να σε ισοπεδώσει, δρά πολύ καλύτερα απο το ίδιο το χτύπημα.

3. Η μαλακία αυτή είναι γνωστή παντού. Είναι γνώρισμα νεο-ελληναρΑΔΩΝ (και έχω λόγο που το γράφω έτσι.)

Gandalf

stelios thunder
05/05/2010, 04:33
η γνωστη μαγκια-κλανια του νεοελληνα οταν εχει και αλλουs μεσα στο τουτου.......αν κανειs ομωs πωs κατεβαινειs απο τη moto παιρνουν φωτια οι κλειδαριεs..........:lol: :lol: :rotflmao:

TROOPER
05/05/2010, 04:36
αμαν ρε παιδι μου...δε ξερετε να αντιμετωπιζετε τετοιες καταστασεις...πιασε τη κυραευανθια και πετα την στο παρμπριζ του μαλακα και αταραχος πηγαινε στο αμαξι μπες μεσα και ξεκινα
:lol: :lol: :lol:

υ.γ.εννοειται οτι αστειευομαι ε!

chris_honda
05/05/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS
Εύγε και για την πράξη σου με τη γιαγιά αλλά και την ψυχραιμία σου, άλλωστε κάπως έτσι ξεχωρίζουν οι άνθρωποι από τα ζώα.


+600 :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

koulis19
05/05/2010, 11:43
Μπραβο στην υπομονη σου.Φαντασου ομως να τα επαιρνε η γιαγια και να αρχιζε να του χτυπαει το αμαξι με την μαγκουρα.Εκει ηθελα να δω τον τυπα

jimmy10
05/05/2010, 13:18
κυρα Ευανθιαααααα (http://www.youtube.com/watch?v=BBcMO0cnpLk)

John Steed
05/05/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER

:lol: :lol: :lol:

υ.γ.εννοειται οτι αστειευομαι ε!



ΟΥΦ! Δεν τα λένε έτσι αυτά.....

Shaolin Monk
05/05/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό το λένε και για το Ηρακλειο με τα Χανιά (με το Ρεθυμνο στη μεση ) :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μονο που περνουμε λιγο και απο τους δυο...:lol:

sober
05/05/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
κυρα Ευανθιαααααα (http://www.youtube.com/watch?v=BBcMO0cnpLk)

α-ψο-γη!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
05/05/2010, 16:28
ωραιος!!
:beer: :beer: :beer:

antsoar
05/05/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
2. Προσωπικά θεωρώ οτι το αγριοκοίταγμα θα του μείνει πολύ πιο έντονο απο το όποιο χτύπημα θα του έκανες. Μερικές φορές η απειλή και μόνο οτι μπορεί κάποιος να σε ισοπεδώσει, δρά πολύ καλύτερα απο το ίδιο το χτύπημα.


Gandalf

+1000

Τι σκατά πρέπει να έχει κάποιος στο κεφάλι του για να τσαμπουκαλευετε με το

παιδί του μέσα στο αυτοκίνητο :a31:

Shaolin Monk
05/05/2010, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
+1000

Τι σκατά πρέπει να έχει κάποιος στο κεφάλι του για να τσαμπουκαλευετε με το

παιδί του μέσα στο αυτοκίνητο :a31:


Αυτα που εχουν τοσοι Ελληνες και εχουμε κουραστει παρα πολυ απο την χυδαιοτητα και τη βλακεια γυρω μας... :mad:

LsKostas
06/05/2010, 06:47
Οση ανθρωπια δεν εχουν οι γυρω σου,την εχεις εσυ Εχετλαίε:beer: :beer: :beer:

Και οντως εχεις μεγαλο μαγνητη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
06/05/2010, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Οση ανθρωπια δεν εχουν οι γυρω σου,την εχεις εσυ Εχετλαίε

Όχι ρε συ Κώστα, τίποτε περισσότερο από αυτό που θα έκανε ο καθείς μας...
Ανθρωπιά, τόνους ανθρωπιάς, είχε ο σχωρεμένος ο άντρας της κα Ευανθίας, ο κος Μανώλης...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=94054&highlight=%2A%EC%E1%ED%F9%EB%E7%2A

:sad:

takis-kk
06/05/2010, 08:31
Στέλιο , νομίζω οτι αν είχε λίγο μυαλό ο ανόητος, θα έπρεπε να σε ευχαριστήσει για το μάθημα συμπεριφοράς που έδωσες στο παιδί του, και στη συνέχεια να ζητήσει συγνώμη κι απ' τους δυό.

Εχω πολλά χρόνια να κατέβω στην Κρήτη , αυτό που θυμάμαι είναι πολλοί "Μανώληδες" και "Ευανθίες" που είχα συναντήσει τότε... (και Εχετλαίους).

:wave2:

harisvfr
06/05/2010, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis

Ελπίζω η κα Ευανθία να μη μιλούσε πολύ στην διαδρομή :p

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Οσο για τον πατερα "υπόδειγμα"... :evil:

Λεωνίδας
07/05/2010, 06:21
απορώ πώς κρατιέσαι και εφαρμόζεις πάντα το "δεν τσακωνόμαστε στο δρόμο" με όλους τους τρομπάκηδες που σου πέφτουν :lol: :lol: :lol:

Africaptan
07/05/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό το λένε και για το Ηρακλειο με τα Χανιά (με το Ρεθυμνο στη μεση ) :rotflmao: Να μας το εξηγησεις καλυτερα αυτο παρακαλω;

VAMOS
07/05/2010, 09:37
Αφου ξεκινησαμε με ιστοριες που εχουν συμβει στον καθενα να σας πω κατι που ειχε συμβει σε μενα πριν απο 3χρονια.Ιουνιος ηταν κ ξεκιναγα με τον bro απο Αθηνα για Αρτα-Πρεβεζα(σπουδαζαμε εκει)θα καναμε και μια σταση να παρουμε 1φιλαρακι,δεν προλαβαινω να ξεκινησω λοιπον κ στο πρωτα φαναρι που συναντω απο το σπιτι μου να'σου ενας τυπος με την γυναικα του κ το παιδι του(περιπου 2-3χρονων)διπλα μου,αναβει το φαναρι κ τον παρατηρω οτι προσπαθει απο την αριστερη λωριδα που βρισκεται να ερθει στην δεξια που βρισκομαι εγω πανω στην στροφη(ισως δεν προσεχε του καθρεφτεσ)αναγκαζοντας με να φρεναρω δυνατα για να τον αποφυγω ενω ταυτοχρονο του κορναρω για να δωσει σημασια σε αυτο που παει να γινει ευτυχως ολα καλα.Ησυχος κ ανακουφισμενος περναω απο διπλα του κ του φωναζω να κοιτα καθρεπτες κ να βγαζει φλας ομως αντι να τελειωσει η ιστορια εκει ο τυπος τρελενεται κ με κυνηγα,κανωντας μου μια σφηνα στο επομενο φαναρι ο τυπος κατεβαινει απο το αμαξι αρπαζει ενα γκλοπ απο το πορτπαγκαζ.Χωρις να τα πολυλογο πεφτει το ξυλο της αρκουδας μεσα στο δρομο(για καλη μας τυχη ο οδηγος ενος λεωφορειου που εχει δει ολο το σκηνικο μας δινει τα στοιχεια του σε περπτωση που ο τυπος μας εκανε μυνηση...)κατα την διαρκεια λοιπον του ταξιδιου στο μυαλο μου γυριζαν οι εικονες αυτες κ σκεφτομουν πως << ανθρωποι 40 + που κυκλοφορουν με γκλοπ στο αυτοκινητο(δεν ειναι μπατσος)κατεβαινουν στα φαναρια κ πλακωνονται με 23-24 τι μπορουν να διδαξουν τα παιδια τους κ καταποσο μπορουν να θεωρηθουν υπευθυνοι>>> αυτα απο μενα κ παντα οδηγουμε ΑΜΥΝΤΙΚΑ......

LiakosVstrom
07/05/2010, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAMOS
Αφου ξεκινησαμε με ιστοριες που εχουν συμβει στον καθενα να σας πω κατι που ειχε συμβει σε μενα πριν απο 3χρονια.Ιουνιος ηταν κ ξεκιναγα με τον bro απο Αθηνα για Αρτα-Πρεβεζα(σπουδαζαμε εκει)θα καναμε και μια σταση να παρουμε 1φιλαρακι,δεν προλαβαινω να ξεκινησω λοιπον κ στο πρωτα φαναρι που συναντω απο το σπιτι μου να'σου ενας τυπος με την γυναικα του κ το παιδι του(περιπου 2-3χρονων)διπλα μου,αναβει το φαναρι κ τον παρατηρω οτι προσπαθει απο την αριστερη λωριδα που βρισκεται να ερθει στην δεξια που βρισκομαι εγω πανω στην στροφη(ισως δεν προσεχε του καθρεφτεσ)αναγκαζοντας με να φρεναρω δυνατα για να τον αποφυγω ενω ταυτοχρονο του κορναρω για να δωσει σημασια σε αυτο που παει να γινει ευτυχως ολα καλα.Ησυχος κ ανακουφισμενος περναω απο διπλα του κ του φωναζω να κοιτα καθρεπτες κ να βγαζει φλας ομως αντι να τελειωσει η ιστορια εκει ο τυπος τρελενεται κ με κυνηγα,κανωντας μου μια σφηνα στο επομενο φαναρι ο τυπος κατεβαινει απο το αμαξι αρπαζει ενα γκλοπ απο το πορτπαγκαζ.Χωρις να τα πολυλογο πεφτει το ξυλο της αρκουδας μεσα στο δρομο(για καλη μας τυχη ο οδηγος ενος λεωφορειου που εχει δει ολο το σκηνικο μας δινει τα στοιχεια του σε περπτωση που ο τυπος μας εκανε μυνηση...)κατα την διαρκεια λοιπον του ταξιδιου στο μυαλο μου γυριζαν οι εικονες αυτες κ σκεφτομουν πως << ανθρωποι 40 + που κυκλοφορουν με γκλοπ στο αυτοκινητο(δεν ειναι μπατσος)κατεβαινουν στα φαναρια κ πλακωνονται με 23-24 τι μπορουν να διδαξουν τα παιδια τους κ καταποσο μπορουν να θεωρηθουν υπευθυνοι>>> αυτα απο μενα κ παντα οδηγουμε ΑΜΥΝΤΙΚΑ......



γλοπ;;;; μόνο;;;;
να δεις μαχαίρια με δεύτερη λεπίδα κάτω από τη λαβή και κάτι τέτοια ωραία.


σε σκηνικό γνωστού μου βγαίνει ρωσοπόντιος από αμάξι αλλά πριν προλάβει να κάνει κάτι τρώει ένα δεξί στη μούρη και στα καπάκια κουτουλιά και σωριάζεται κάτω. ο γνωστός μου πήγαινε χρόνια kick boxing βλέπετε και ήξερε τι να κάνει. καθώς πάει να φύγει όμως βλέπει αίματα στα χέρια του και στο πρόσωπό του.

τι είχε γίνει; ο ρωσοπόντιος βγήκε με μαχαίρι και όταν πήγε να βάλει τα χέρια του μπροστά στη μούρη του πριν φάει το δεξί χαράκωσε με το μαχαίρι που κράταγε τον γνωστό μου.


αν ήταν κάποιος που δεν ήξερε τι να κάνει θα τον βρίσκανε μαχαιρωμένο.
εμένα με κυνηγούσανε στον Πειραιά για να με ρίξουνε αφού είχα φάει κλοτσιά εν κινήση...


γι αυτό παίδες προσοχή..... :rolleyes:

VAMOS
07/05/2010, 10:51
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom

Οντως δυσκολη φαση του φιλου σ κ παλι καλα που δεν ειχε τρεχαματα αλλα σου μιλαω για οικογενειαρχη που κυκλοφορουσε με γκλοπ κ ηταν μαζι με την οικογενεια του.....