PDA

View Full Version : stelpet,motoride,motoparts........



xristjim
06/05/2010, 04:01
Παιδια θελω να αγορασω διαφορα πραγματα απο διαφορα ηλεκτρονικα μαγαζια οπως το stelpet,το motorider,το motorparts, το e-vroum,και αλλα ελληνικα sites....εχει αγορασει καποιος απο αυτα?Ποσο ασφαλη ειναι???Και τι πρεπει να κανεις για να παραγκιλεις....?Χρειαζεται καποια καρτα?Δεν εχω κανει αγορα ποτε απο το internet.... :yuck:

xristjim
06/05/2010, 04:51
Παιδια καποιος???
:look: :look:

Gogolanos
06/05/2010, 07:41
Φίλε μου δεν έχει τύχει να αγοράσω από τα συγκεκριμένα μαγαζιά που αναφέρεις αλλά γενικά έχω αγοράσει κάποια πραγματάκια απο νετ , κυρίως e-bay, και δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.

Η καλύτερη λύση για αγορές μέσω νετ είναι πιστεύω η προπληρωμένη κάρτα. Πας σε κάποια τράπεζα και ζητάς να σου βγάλουν μια, η διαδικασία είναι απλή. Το πλεονέκτημα της προπληρωμένης κάρτας είναι ότι "γεμίζεις" εσύ την κάρτα με όσα χρήματα χρειάζονται για τις αγορές σου , οπότε και μια στραβή να σου κάτσει δεν μπορεί κάποιος να σου χρεώσει την κάρτα ανεξέλεγκτα, γιατί στην κάρτα είναι διαθέσιμα μόνο όσα λεφτά έχεις βάλει εσύ.

Όπως σου είπα και πριν εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ καμμιά περίεργη χρέωση , αλλά είναι γενικά καλό να κάνεις τις αγορές σου από γνωστά μαγαζιά-site για να αποφύγεις τις κακοτοπιές, καθυστερήσεις στην παράδοση και τέτοια.

Πάντως άν δεν θές να μπλέξεις με κάρτες και τέτοια , στο stelpet που αναφέρεις π.χ. μπορείς να ψωνίσεις και με αντικαταβολη- αγοράζεις κάτι και πληρώνεις στον courier που θα στο φέρει.

Gogolanos
06/05/2010, 08:09
Διάβασε και εδώ...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36027