PDA

View Full Version : Πως να βελτιώσω το στρόγγυλο μου δίχως να ανεβάσω κυβικά??



erstyle
07/05/2010, 11:15
Φυσικά αναφέρομαι στο honda c50. Επειδή το χρησιμοποιεί και ο πατέρας μου και δν θέλει να το πειράξει γιατί φοβάται μήπως χαλάσει και δν μπορεί να κάνει τη δουλειά του, θέλω να το βελτιώσω την απόδοση [είτε αυτο σημαίνει να του βγάλω πλαστικα και να το ελαφρίνω ή να του βάλω κάποια συγκεκριμ΄γνη εξάτμιση με την οποία θα του ανέβουν οι ίπποι].


* εννοείται πως εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο...αλλα....

notakos600
07/05/2010, 11:18
Θες τη συμβουλή κάποιου που πριν 25 χρόνια είχε στρογγυλοφάναρο, το κατέστρεψε με τις μόντες, βρήκε και αγόρασε ένα ολό'ι'διο και το έχει μαμά μέχρι σήμερα;

Μην το πειράξεις!!!!!!

epp1640
07/05/2010, 11:20
Η εξάτμιση δεν θα δώσει τίποτα πέρα από φασαρία, και το να του αφεραίσεις τα πλαστικά απλά θα βρέχει τα πόδια σου τον χειμώνα..

Το C50 είναι το απόλυτο εργαλείο, μην το κάνεις βιασμένο εργαλείο.. :wave2:

Tpap
07/05/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από erstyle
Φυσικά αναφέρομαι στο honda c50. Επειδή το χρησιμοποιεί και ο πατέρας μου και δν θέλει να το πειράξει γιατί φοβάται μήπως χαλάσει και δν μπορεί να κάνει τη δουλειά του, θέλω να το βελτιώσω την απόδοση [είτε αυτο σημαίνει να του βγάλω πλαστικα και να το ελαφρίνω ή να του βάλω κάποια συγκεκριμ΄γνη εξάτμιση με την οποία θα του ανέβουν οι ίπποι].
* εννοείται πως εγώ το χρησιμοποιώ περισσότερο...αλλα....



Η καλλίτερη βελτίωση είναι να δώσεις 500€ και να πάρεις ένα άλλο 125.:wave2:

motori2009
07/05/2010, 15:13
καμπιλατερ εχατμιση..και θα σου ελεγα να το κανεις 72 κυβικα (δεν βγαζει ζιμια ετσι κ το προσεχεις)

THEOD
07/05/2010, 16:29
Κάντο 72 κυβικά, μάκρυνε 2 δόντια πίσω την μετάδοση και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...

Οτιδήποτε άλλο θα το πληρώσεις ακριβά, θα σου δώσει τίποτα, και θα κλαίς με μαύρο δάκρυ μετά...

KIMONAS
07/05/2010, 16:31
Το αφηνεις οπως ειναι......:nono:
Γενικα να θυμασαι οσο αφορα τις "βελτιωσεις"

Ουδεν υποκαταστατων των κυβικων.....

Αφησε το αυτο στον πατερα σου και παρε για σενα ενα με παραπανω κυβικα και αλογακια..

airpanos
07/05/2010, 18:07
Εγω με εναν κολλητο μου παντως του ειχαμε βαλει-

μοτερ 125 κυβικων οι βασεις ειναι ιδιες-

κοψιμο πισω τον κοκοβιο για πιο ψηλες σουζες-

ψαλιδι νικελ aftermarket-

μεγαλυτερο καρμπυρατερ και κατι αλλα ψιλολογια,

η χαρα του καγκουρα δηλαδη!

Αυτα για να παρεις καμια ιδεα...

broum
07/05/2010, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Κάντο 72 κυβικά, μάκρυνε 2 δόντια πίσω την μετάδοση και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...

Οτιδήποτε άλλο θα το πληρώσεις ακριβά, θα σου δώσει τίποτα, και θα κλαίς με μαύρο δάκρυ μετά...



+1