PDA

View Full Version : Αλλαγη Η Επισκευη Αμορτισερ



div400
24/06/2005, 08:54
καλημερα παιδες

ερωτηξης: εχω ενα yamaha diversion 400 το οποιο πλεον (λογω αγορας μεγαλυτερης μηχανης) το κινω μονο εντος πολης κυριως ( και καμια βολτουλα δικαβαλη-διακοπουλες). το αμορτισερ μετα απο 60.000 χλμ εχει κατσει εντελος πλεον και ....ξερετε.
μαμισιο καινουριο κανει 250€. κατι aftermarket που βρικα (bitubo) κοστιζουν εως και τα υπερδιπλασια (με πληρης ρυθμισεις βεβαια)
και η επισκευη το αρχικου καπου στα 150€!
τι να κανω ? η επισκευη κανει δουλεια(και για ποσα χλμ)?ξερουμε κανα καλο μαστορα για τετοιες δουλειες?
αυτα! ευχαριστω :wave2:

stefanos
24/06/2005, 09:27
Τώρα συγνώμη δηλαδή αλλά αν δεν ρώτησες μάστορα το 150 πως σου ήρθε?
Και 150 με ελατήριο καινούργιο?
Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.

xtzanos
24/06/2005, 10:33
Αν το πισω αμορτισερ εχει δοχειο αζωτου επισκευαζεται. Μπορεις να ρωτησεις στον τασουλη στην καλιροης. Χωρις αλλαγη ελατηριου νομιζω θα σου παει γυρω στα 50ε , ελλατηριο +100. Κοιτας την τσεπη σου και αποφασιζεις. Παντως διαφορα θα δεις σιγουρα.

div400
24/06/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τώρα συγνώμη δηλαδή αλλά αν δεν ρώτησες μάστορα το 150 πως σου ήρθε?
Και 150 με ελατήριο καινούργιο?
Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.

μου το ειπε ανθρωπος που διατηρει συνεργειο και ξερει καποιον που κανει αυτην την δουλεια και την τιμη στο περιπου δηλ. χωρις να διευκρινησει αν ειναι μεσα και αλλαγη ελατηριου.(και πρεπει λεει να του παω το αμορτισερ στο χερι δεν το βγαζει εκεινος)
αν δεν, ειναι καλη τιμη? πρεπει να αλλαξω και το ελατηριο?
εσυ στεφανε που το πας?με τι κοστος? και γιατι καθε 20χιλ χλμ?λιγο συχνα μου ακουγεται αυτο (λογω δουλειας μπορει να κανω τοσα χλμ και σε 6μηνες)

Tropeas
24/06/2005, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.

Στέφανε !
που τα πας αν επιτρέπεται?
κανουν καλή και ασφαλή δουλειά?

dankannn
25/06/2005, 23:48
Να το πας στο K-SHOCK ΡΑΓΚΑΒΗ 97 ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ-ΑΘΗΝΑ τηλ 210-6468349 ειναι καλα παιδια και ξερουν το αθλημα. :wave2: