PDA

View Full Version : mezeler m3 σκληρα



bandit650s
08/05/2010, 11:57
Μόλις τα έβαλα και ηδη εκανα 1000 χιλιομετρα καταλαβαίνοντας οτι τα μανίσια ηταν ελαφρώς δια τον πέοντα... αν καποιος διαθετει 270 ευρά να τα αλλάξει πάραυτα.

Στριβει, υπακούει, δεν πετάει, απορροφάει σε στεγνό και βρεγμενο.

Και φτάνει και στην σωστη θερμοκρασία σχετικά γρήρορα.

περισσοτερες εντυπώσεις μετά το επόμενο ταξιδάκι. Καβάλα - Θεσ/νίκη παντως , αξιοπρεπεστατα...

byron
08/05/2010, 12:15
Το "σκληρά" τι σημαίνει? :confused:

bandit650s
08/05/2010, 12:25
τι μπορει να σημαινει ο διαχωρισμος σκληρα μετρια και μαλακα οταν αναφερομαστε σε λάστιχα;

τα μ3 ετσι και αλλιως δε βγαινουν μαλακά, ουτε μετρια.

Με τον όρο σκληρά αναφέρομαι στην εργοστασιακή σκληροτητα και κατηγορία των ελαστικων συντροφε...

byron
08/05/2010, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από bandit650s
τι μπορει να σημαινει ο διαχωρισμος σκληρα μετρια και μαλακα οταν αναφερομαστε σε λάστιχα;

τα μ3 ετσι και αλλιως δε βγαινουν μαλακά, ουτε μετρια.

Με τον όρο σκληρά αναφέρομαι στην εργοστασιακή σκληροτητα και κατηγορία των ελαστικων συντροφε...

Πιθανότατα έχεις δική σου κατηγοριοποίηση σύντροφε. Τα Μ3 ανήκουν στην κατηγορία supersport και μόνο σκληρά δεν είναι.
Btw έχει κυκλοφορήσει ο αντικαταστάτης του το Μ5.

amyroukai
10/05/2010, 07:08
Εμένα θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω... Τι απορροφάει ακριβώς το bandit με τα Μ3;

Πέρα από την πλάκα του θέματος, είναι σίγουρα καλά λάστιχα, απλά ενημέρωσέ μας και πόσο θα κρατήσουν και τι χρήση τα κάνεις. Εννοώ πόλη, ταξίδια, track days κλπ.

byron
10/05/2010, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Πέρα από την πλάκα του θέματος, είναι σίγουρα καλά λάστιχα, απλά ενημέρωσέ μας και πόσο θα κρατήσουν και τι χρήση τα κάνεις. Εννοώ πόλη, ταξίδια, track days κλπ.

9000-12000 βγαζουν ανετα με την χρηση που αναφερεις.

bandit650s
11/05/2010, 03:58
ακομα καλα καλα τωρα τα εβαλα. Τα πρωτα χιλιομετρα τα εκανα στην εγνατια γυρνώντας απο Καβάλα, και περα απο την πρωτη πολυ καλη εντυπωση δεν εχω προλαβει να τα καταλαβαω πληρως. Ακομα ειναι νωρις, αν και η χρηση που κανω την μηχανη είναι γενικα all around ( λιγο εκδρομη, λιγο κεντρο, λιγο ταξιδια μακρυτερα, λιγο απο ολα δηλαδη) εκτος απο track day που δεν την βαζω καθολου. Συντομα θα ακολουθησει ενα καλο ταξιδακι οποτε θα εχω και άλλα νεα. ...

αλλά αν με τα μανισια είχα βγαλει 10000 χιλιομετρα , φανταζομαι οτι με αυτα , καμια 12.000αρια θα τα κανω.ειδωμεν...