PDA

View Full Version : Er-6



Z-Newbie
24/06/2005, 14:08
Μπράβο στην Kawa που τολμάει τουλάχιστον σχεδιαστικά...

http://www.motomercado.aie.pt/noticias.asp

$py
24/06/2005, 14:28
G@M@TOOOOO :o

Z-Newbie
24/06/2005, 14:31
...


17706

ruyjin
24/06/2005, 14:47
το κινητο το δινουν δωρο???

:rotflmao: :rotflmao:

idi
03/07/2005, 17:05
Latest news

http://www.motorcycledaily.com/29june05_2006kawasaki_er6n.htm

gtsiros
03/07/2005, 17:46
Μακάρι να είναι φτηνούλι για να μπορούμε να το χαρούμε.
(όχι πάνω από 7500)

div400
19/07/2005, 16:34
λοιπον το δοκιμασανε οι γερμανοι ηδη το er6 και λενε τα καλλιτερα λογια για το μηχανακι.

για οσους ξερουν γερμανικα να και το λινκ
http://www.1000ps.at/forum.asp?thema_id=1473617&id=1473617#view

(σορρυ αλλα βαριεμε να κανω μετφραση τωρα εχω και δουλεια):eyepop: :lol: :lol: :wave2:

idi
19/07/2005, 16:52
idi aresei kitrinaTSi :beer: :beer: :beer: :smokin:


19839

idi
19/07/2005, 16:56
να και κατι που θα αρεσει στον παππουκα Hornet...

http://www.1000ps.at/magazin/kawa/kawasaki_er6n_detail9_g.jpg

div400
19/07/2005, 16:56
div400 αρεσει ολα χρωματαΤΣΙ

και πρεπει να παιρνει τρελο φτιαξιμο λεμε

αχχχ που τα λεφτα
γμτ τωρα που δεν μπορω βγαζουν και αυτοι τα καλα :mad:

idi
19/07/2005, 17:00
----> http://www.er-6n.com/loader.html <----

το εχει παρει πολυ σοβαρα το θεμα η Kawasaki

BILLS
20/07/2005, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Μακάρι να είναι φτηνούλι για να μπορούμε να το χαρούμε.
(όχι πάνω από 7500)

SE ENA ARTHRO POY DIAVASA ELEGE OTI THA EXEI KATW APO 7.000!

kawasaki ZX-12
20/07/2005, 08:38
πηρε τηλ. ενα φιλαρακι στην τεομοτο και του ειπαν οτι ερχεται τον οκτωβρη θα εχει περιπου 7000 και 76 αλογα!!!!!

gcrook
05/08/2005, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
πηρε τηλ. ενα φιλαρακι στην τεομοτο και του ειπαν οτι ερχεται τον οκτωβρη θα εχει περιπου 7000 και 76 αλογα!!!!!

Σαν τιμη καλη ακουγεται, αλλα η Kawa κανει λογο για 72 αλογα, που ακουγεται και καπως πιο προσγειωμενο νουμερο, για δικυλινδρο εν σειρα.
Τουλαχιστον θα κοψει πωλησεις απο TDM και δυστυχως και απο το SV το οποιο παει μετρια σε πωλησεις...

idi
05/08/2005, 17:09
http://www.motorcycledaily.com/15july05_2006kawasaki_er6n.htm


"...The bottom line is that the ER-6n astonished us. Expecting a simple, budget commuter, designed for the urban environment, we encountered a bike that did everything we asked of it quite well, including high-speed antics on the open highway. No, the ER-6n does not offer the outright power of a modern 600cc sport bike, but the engine offers more than adequate power for your real world needs, and plenty of power to have fun with. This bike really does offer the essence of motorcycle riding . . . both function and fun in a package that performs beyond the expectations created by its budget price. The naked bike ergonomics of the ER-6n allow you to experience all of this in comfort, as well. Let's hope Kawasaki finds a way to bring this bike to the United States . . . soon!..."


21231

magon
06/08/2005, 01:08
protwn telika to brisko askimo. eimai sigouros oti apti mesi k katw tha kegestai opws epatha sta 15 lepta test ride me sv600. sory ala mou tin espase to kapsimo.

AFTER
06/08/2005, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
protwn telika to brisko askimo. eimai sigouros oti apti mesi k katw tha kegestai opws epatha sta 15 lepta test ride me sv600. sory ala mou tin espase to kapsimo.

Γνωριζεις καποια μηχανη δικυλινδρη απο 500cc και πανω που να μην καιγεσαι στα ποδια Αυγουστο μηνα? :rolleyes:

idi
06/08/2005, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
protwn telika to brisko askimo. eimai sigouros oti apti mesi k katw tha kegestai opws epatha sta 15 lepta test ride me sv600. sory ala mou tin espase to kapsimo.

ρε φιλε δεν μας ενδιαφέρει η αποψη σου

βαρεθηκα να ακουω τις βλακειες σου και ακομα μια φορα θα αναγκαστει ο Julius να σβησει μια απαντηση μου προσωπικά σε εσενα ...

παρε τη πατατα το πανεμορφο FMX σου και κανε καμια πατατοβολτα να σε βλεπουν στα φαναρια να γελανε (fun bike) και ασε αλλους να κρινουν πραγματικα υπεροχα μηχανακια οπως το SV και το ER-6n

αντε γεια


(υπαρχει παρελθον δε τα πηρα ξαφνικα)

bonepeeler
06/08/2005, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε φιλε δεν μας ενδιαφέρει η αποψη σου

βαρεθηκα να ακουω τις βλακειες σου και ακομα μια φορα θα αναγκαστει ο Julius να σβησει μια απαντηση μου προσωπικά σε εσενα ...

παρε τη πατατα το πανεμορφο FMX σου και κανε καμια πατατοβολτα να σε βλεπουν στα φαναρια να γελανε (fun bike) και ασε αλλους να κρινουν πραγματικα υπεροχα μηχανακια οπως το SV και το ER-6n

αντε γεια


(υπαρχει παρελθον δε τα πηρα ξαφνικα)


Δεν είσαι σωστός Idi:a027: :a027: :a35:

magon
06/08/2005, 19:40
sta psila dikilindra {tdm 900} den kegesai. telika katalaba oti ta street kalo einai na exoun fering. me to fmx pernaw kala, einai porosi o palios kinitiras, den mou paei i kardia na kateBw. to xtx douleyei san street pou meta ta 80 xarxaleyoun ta plastika.

idi
06/08/2005, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
sta psila dikilindra {tdm 900} den kegesai. telika katalaba oti ta street kalo einai na exoun fering. me to fmx pernaw kala, einai porosi o palios kinitiras, den mou paei i kardia na kateBw. to xtx douleyei san street pou meta ta 80 xarxaleyoun ta plastika.

Καλα δεν ασχολούμαι άλλο μαζι σου λεγε ότι θες…. :a022: :a022: :a022: :a022: :a022: :a56:

AFTER
06/08/2005, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
sta psila dikilindra {tdm 900} den kegesai. telika katalaba oti ta street kalo einai na exoun fering. me to fmx pernaw kala, einai porosi o palios kinitiras, den mou paei i kardia na kateBw. to xtx douleyei san street pou meta ta 80 xarxaleyoun ta plastika.

Δηλαδη στα εντουραδικα μετα τα 80 τα πλαστικα μενουν ακλωνητα?

Βρε μπας και εισαι βαλτος απο τον Σαρακακη?

:a029: :a04: :a31:

magon
06/08/2005, 20:20
12 xronia exw mixanes k ta dio ekana moto-cross. to fmx toulastixo den trizei opws to xtx. dil eseis ti mixanakia exete k xerete tosa pola?

rd350lc
06/08/2005, 22:15
mh malonete tous neous reeee, 15 post exei o anthropos kai gia na mhn me sbhsei o julius emena mou aresei pio polu to z(kai agapao para polu tous mods), isos einai arketa protoporiako to er gia mena....
:beer:

AFTER
07/08/2005, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
12 xronia exw mixanes k ta dio ekana moto-cross. to fmx toulastixo den trizei opws to xtx. dil eseis ti mixanakia exete k xerete tosa pola?

Πρωην εντουρας και εγω με 15ετη πειρα και διαφορους ερασιτεχνικους αγωνες στην πλατη!

Απλα πιστευω οτι τα εντυρο μηχανακια ειναι πολυ ωραια,αλλα για αυτο που τα σχεδιασανε,δηλαδη στο χωμα!

Καλως ή κακως,επιλεγουμε μηχανη με βαση τα γκαζια!
Επιλεγουμε τι κινητηρα θελουμε(μονοκυλινδρο,δικυλινδρο κτλ.)και μετα ολα τα αλλα!

Και δυστυχως η honda επελεξε να βαλει ενα ξεπερασμενο κινητηρα στο νεο της SM,αντι το κινητηρα του XR650!
Αν ειχε βαλει εκεινο τωρα θα ακουγες οτι ειναι το καλυτερο SM 650!

Τωρα αν δεν σε ενδιαφερει το γκαζι(γιατι αλλη φαση εχει το μονοκυλινδρο),ειναι αλλο θεμα!
Παντως το οτι απεχει πολυ σε δυναμη απο τα αλλα 600-650 ειναι αληθεια,και αυτο δεν θα το αλλαξουμε ουτε εσυ,ουτε εγω...

:a15:

AFTER
27/09/2005, 20:02
Να το ''commuter'' της kawasaki :rolleyes:


24886

ronin1
27/09/2005, 20:45
για να πω την αλήθεια και τοβρίσκω λίγο , όχι άσχημο αλλά περίεργο σε άλλους η θα αρέσει σε άλλους καθόλου

ΤΟ ΕR-6 F όμως το βρίσκω κουκλι!


24891

idi
06/10/2005, 14:18
να και με τελικο leo vince!!!

super cool!!!!

η πιο φρεσκια ιδεα για φετος .+_


25529

haldaios
06/10/2005, 15:44
Σήμερα είδα το ER-6n στην ΤΕΟΜΟΤΟ κουκλί είναι το άτιμο!!!!:D :D :D

bonepeeler
17/10/2005, 19:55
Σήμερα το πρωί το οδήγησα.
Νικολάου στην Βουλιαγμένης.
Είχε ένα μαύρο,χωρίς πινακίδες με 340 χλμ πάνω.
Μου το έδωσε αφού είδε πως οδηγώ Ζ.

Όμορφο,περίεργο,διαφορετικό.
Όλως περιέργως η εξάτμιση δε μου τράβηξε καθόλου το μάτι.Δεν ασχολήθηκα καθόλου μαζί της.
Τα όργανα με ψιλοχαλάσανε γιατί μου φάνηκαν σα να είναι πολύ φθηνά.
Μπορεί να φταίει και το Ζ.
Αυτό που μου τράβηξε την προσοχή ήταν το αμορτισέρ το οποίο ήταν πανέμορφο και πολύ όμορφα τοποθετημένο.

Έχει μιά πολύ λεπτή σιλουέτα αφού μόλις το είδα σκέφτηκα "Καλά πως θα κάτσω εγώ πάνω σε αυτό;'' Όσοι με ξέρετε καταλαβαίνετε.

Μόλις κάθομαι πάνω νιώθω μιά ανακούφιση.
Μιά χαρά είναι η σέλα αν και στενή.Και πολύ άνετη μου φάνηκε.
Πιό ψηλό τιμόνι από αυτό που έχω συνηθίσει.
Τα πόδια πατάνε εντελώς κάτω.Ενδείκνυται και για οδηγούς κάτω του 1,70.
Συμπλέκτης πανάλαφρος.
Βάζω πρώτη και ξεκινάω.(Πολύ σφιχτή όπως και οι άλλες ταχύτητες λόγω στρωσίματος)

ΟΥΑΟΥ
Κούμπωσα πάνω στο μηχανάκι.
Τα πόδια μου είχαν κάτσει μιά χαρά χωρίς να έχω την παραμικρή ένδειξη πως αν συνεχίσω έτσι θα κουραστώ.

Το γκαζάκι του το έχει δε μπορώ να πω αλλά δεν έχω φτάσει ακόμη σε ελεύθερο σημείο.
Φτάνω χαλαρά μέχρι την Δάφνη όπου αποφασίζω να γυρίσω.
Τίγκα από αυτοκίνητα.
Την κάτσαμε,λέω.

Ξεκινάμε να περνάμε μέσα από αυτοκίνητα.
Ούτε εξάτμιση να με ενοχλεί ούτε τίποτα.
Αέρας από παντού.
Με το Ζ ούτε καν είχα φανταστεί να περάσω από τα σημεία που πέρασα με το Er.
Σούπερ παπί πόλης.
Χωράει παντού.
Και το τιμονάκι που είναι αρκετά λεπτό με βοήθησε πολύ.

Στο φανάρι που βρίσκεται στο νεκροταφείο(Α; Γ; δε γνωρίζω),βλέποντας τη μεγάλη ευθεία λέω να το ανοίξω.
Πράσινο και φύγαμε.
Το έχει το γκαζάκι του.
Μετά τις 8-9000 στροφές αλλαγή ταχύτητας γιατί με ψιλοκρέμαγε.
Έχωσα και μιά τρίτη και μετά φρέέέέέέέέέένααααααα.
Φανάρι.

Ωραία φρενάκια έχει με όμοια αίσθηση όπως του Ζ.
Οι μαργαρίτες είναι πανέμορφες αν και δεν ένιωσα τίποτα διαφορές.

Με τα λοιπά το επιστρέφω στο μαγαζί και το αφήνω.

Συνολική εντύπωση;

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Υπέρ
-Όμορφη και διαφορετική κατασκευή
-Άνετη θέση οδήγησης
-Ευχρηστία
-Έχει και το γκαζάκι του
-Η ανάρτηση δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα.Μιά χαρά.


Κατά
-Απουσία δείκτη βενζίνης και θερμοκρασίας.(Καλά εκεί βρήκανε να κόψουνWink
-Κάπως φθηνά όργανα
-Ήχος
-Ανταπόκριση μετά τις 8000 στροφές

gdevelek
17/10/2005, 22:35
προς τι φέρνει ο ήχος;

TDM? Transalp? CB500?

(Δεν λέω Monster αφού δεν σου άρεσε...)

bonepeeler
18/10/2005, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
προς τι φέρνει ο ήχος;

TDM? Transalp? CB500?

(Δεν λέω Monster αφού δεν σου άρεσε...)


Τώρα τι να σου πω;
Δεν έχω κάτσει να τα ακούσω.
Ότι κι αν πω παίζει να είναι μ@λ@κία.


Απλώς δεν είχε καθόλου δύναμη.

Η πρώτη μου σκέψη μόλις το άκουσα ήταν πως έμοιαζε με μεγάλο scooter.:eyepop:

$py
18/10/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Τώρα τι να σου πω;
Δεν έχω κάτσει να τα ακούσω.
Ότι κι αν πω παίζει να είναι μ@λ@κία.


Απλώς δεν είχε καθόλου δύναμη.

Η πρώτη μου σκέψη μόλις το άκουσα ήταν πως έμοιαζε με μεγάλο scooter.:eyepop:


Min mas kseneroneis re sy bonepeeler, akou san megalo scooter :(

Tha episkefto kai ego ton Nikolaou syntoma pantos...

jimbo
07/11/2005, 10:01
Βρε παιδιά,

Λένε το ER6 μηχανή για αρχάριους. Με 72 άλογα πως γίνεται αυτο?

Θέλω να πάρω το πρώτο μου μηχανάκι (σε μέγαλη ηλικία ενδεχομένως) αλλά δεν θέλω να μπώ στη διαδικασία πάρε μικρό μηχανάκι, πούλα το, πάρε πιο μεγάλο, που αναποφευκτα χάνεις λεφτά.

Είναι σοφό το να πάρω το ΕR6? Γιατί σίγουρα θα είναι πού διασκεδαστικό.

gdevelek
07/11/2005, 10:11
Καλώς ήλθες στο φόρουμ!

:beer:

Αν έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη στην ωριμότητα και αυτοκυριαρχία σου, πιστεύω πως μπορείς να το πάρεις χωρίς φόβο και πάθος.