PDA

View Full Version : "είμαστε όλοι τρελαμένοι....."



LiakosVstrom
09/05/2010, 19:26
Σάββατο βράδυ πάω στην κοπέλα μου.
κατεβαίνω στο λιμάνι του Πειραιά και πηγαίνω λίγο πιο "σβέλτα". όχι καγκούρικα.
στο φανάρι αμέσως μετά τον ηλεκτρικό πειραιά σκάει παπί, ενώ περιμένω στο φανάρι, από αριστερά μου και κάθεται σχετικά μπροστά αριστερά μου.
ανάβει πράσινο και φεύγω αφού περιμένω να ξεκινήσει το παπί. τον προσπερνάω πάνω στη στροφή (αυτός τέρμα αριστερά, εγώ κοντά στη διαχωριστική). με πιάνει το επόμενο φανάρι και εκείνη τη στιγμή περνάει από δίπλα μου το παπί λέγοντάς μου
- στα αρχίδια σου ε;
και ακολουθεί περίπου ο επόμενος διάλογος:
- γιατί; λέω εγώ
- με γράφεις στα αρχίδια σου; μου ξαναλέει.....
- τι σου έκανα ρε;
αυτός λέει κάτι ακαταλαβίστηκα και το μόνο που ακούω, γιατί ήμουν με κράνος, είναι -εγώ είμαι στη λωρίδα μου, εσύ δεν έχεις δικιά σου να πας;
τρελαίνομαι.... τον παίρνω από πίσω και του λέω με τη γνωστή μου ηρεμία
- ΤΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΡΕ Μ@Κ@Κ@;;; σε έκλεισα;
- να μένεις στη λωρίδα σου, μου λέει.
- εσύ δηλαδή στο φανάρι που ήρθες και έκατσες μπροστά μου συμπεριφέρθηκες σαν όχημα; και στην τελική, του λέω, τι σου έκανα; σε έκλεισα; σε πέρασα ξυστά;
- τι θες τώρα να παίξουμε ξύλο;
τρελαίνομαι πιο πολύ.... κάνω στην άκρη, σταματάω, κατεβαίνω από τη μηχανή και τρέχω κοντά του πριν προλάβει να κατέβει από το παπί και είμαι έτοιμος να του σκάσω μπουνιά στη μύτη να πέσει κάτω να κλαίει.... δεν κάνει τίποτα όμως. με το που με βλέπει να κατεβαίνω το ρίχνει στον διάλογο.
- τι σου έκανα ρε, του λέω; σε έκλεισα; πέρασα ξυστά σου; τι έκανα και μου πουλάς τσαμπουκά;
- με τρόμαξες, μου λέει....
μένω μαλάκας....
- και επειδή σε τρόμαξα γιατί εσύ κοιμάσαι και δεν κοιτάς καν γύρω σου σου φταίω εγώ;
(μετά από κάνα δυό κουβέντες ακόμα μου λέει)
- έλα φίλε είμαστε όλοι τρελαμένοι!!!!!!!!
μένω και τον κοιτάζω... από εκεί που το μόνο που σκέφτομαι είναι να τη φάει στη μύτη αρχίζω και τον παρατηρώ... (κάτι μου θυμίζει ο τύπος....)
- είμαστε όλοι τρελαμένοι μου λέει! κι εσύ κι εγώ!
- εγώ τρελάθηκα που ξαφνικά θα βρεθώ φταίχτης και πως έβαλα τη ζωή κάποιου σε κίνδυνο από το πουθενά. να πω πως σε έκλεισα ή σου έκανα κάτι άλλο να με πεις μαλάκα και να σου πω είμαι... αλλά δεν σου έκανα τίποτα.
- έλα φίλε μου είμαστε όλοι τρελαμένοι!
καβαλάω τη μηχανή για να φύγω και έρχεται προς το μέρος μου με το παπί.
- είμαστε όλοι τρελαμένοι! τι να κάνεις....
- καμιά μέρα θα πέσεις σε κανέναν εντελώς τρελαμένο και ποιός ξέρει τι θα σου συμβεί...
- έχεις δίκιο και να, μου δείχνει ένα σημάδι στο κούτελο, το βλέπεις αυτό; 15 χρόνια τρέχω από ένα τρακάρισμα με το παπί που είχα και μόνο εγώ ξέρω τι τραβάω.
(αυτό το να μου βγάζει τα εσώψυχά του ο κάθε μουρλός δεν το κατάλαβα ποτέ και μου έχει συμβεί 3-4 φορές)
- κι εγώ τι να σου κάνω;
μου δίνει το χέρι του.. και μου λέει
- είμαστε οκ;
του το δίνω κι εγώ
- ναι είμαστε οκ.
- το λες με την καρδιά σου;
εκεί χαμογέλασα....
- ναι το λέω με την καρδιά μου.
- είμαστε όλοι τρελαμένοι, μου ξαναλέει καθώς απομακρυνόμασταν......



μετά στο δρόμο καθόμουν και το σκεφτόμουν...
ναι... αρπάχτηκα.. γιατί δεν γουστάρω να βάζω τη ζωή του άλλου σε κίνδυνο.
γιατί μου το έχουν κάνει. αλλά μήπως θα μπορούσα να έχω σηκωθεί και να φύγω;
όχι.... γιατί είμαι κι εγώ τρελαμένος. :rotflmao:

και όταν καθάρισε το μυαλό μου θυμήθηκα και που τον ξέρω (http://www.youtube.com/watch?v=bawnE-VU5Mk&feature=related)
(όχι ο Τσουκαλάς, ο άλλος) :rotflmao:

BLiTzER
09/05/2010, 19:28
Εγώ, απ'όλο αυτό, προσπαθώ να καταλάβω τι σημαίνει "σβέλτα, όχι καγκούρικα".

LiakosVstrom
09/05/2010, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Εγώ, απ'όλο αυτό, προσπαθώ να καταλάβω τι σημαίνει "σβέλτα, όχι καγκούρικα".

δεν κάνω καγκουριές (σφήνες, χωσίματα κτλ)
φεύγω πιο γρήγορα στο πράσινο. παίρνω τις στροφές πιο γρήγορα γιατί ψιλοβιάζομαι.
ο δρόμος σχετικά άδειος. κατάλαβες τώρα;

EVI
09/05/2010, 19:35
http://www.youtube.com/watch?v=5m7fa1eMJkc&feature=related

:D :lol:

:beer: κουλαρετε *ποια μίλησε :lol:

BLiTzER
09/05/2010, 19:39
Κατάλαβα, απλά θεώρησα αστεία τη διευκρίνιση. Μη σε παρεξηγήσουν οι γείτονες? :P

Ζεύκας
09/05/2010, 19:44
συγνώμη, για να καταλάβω, ο δρόμος είχε 2 λωρίδες κυκλοφορίας και εσύ προσπέρασες το παπί στη λωρίδα του?

BLiTzER
09/05/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
συγνώμη, για να καταλάβω, ο δρόμος είχε 2 λωρίδες κυκλοφορίας και εσύ προσπέρασες το παπί στη λωρίδα του?

Όχι μόνο αυτό, αλλά κατέβηκε και να τον δείρει!!!!!!!!111 Φήμες λένε ότι είχε τηλεφωνήσει και στην παρέα του.

Flame on.

Ζεύκας
09/05/2010, 19:54
σήμερα πήγαινα με την κοπέλα μου προς Μέγαρα.κάπου στον Ασπρόπυργο με προσπερνάει από το πουθενά
και ξυστά ένα τιντιεμ δικάβαλο! μιλάμε στους 50 πόντους!

και ναι με τρόμαξε.και εμένα και τη κοπέλα μου
και ναι τον μούτζωσα.
και ναι άμα τον πετύχαινα στο επόμενο φανάρι θα τον έβριζα.

και ναι άμα γύρευε τσαμπουκά θα τον είχε.κι ας με πηγαίνανε στρατοδικείο.
γιατί είχα συνεπιβάτη και είμαι ο υπεύθυνος γι'αυτόν.
και δεν ανέχομαι τον κάθε μαλάκα να με προσπερνάει ξυστά με +όσα χιλιόμετρα.


όσο για τον co-speaker λογικό είναι να είναι τρελαμένος.
τον ήπιαμε στην Τούμπα, τον ήπιαμε και στο Παρίσι με διαφορά λίγων ωρών.
δεν είναι και λίγο πράμα...:sick:

BLiTzER
09/05/2010, 19:55
Μπορούμε να μείνουμε στο ότι σε πέρασε ένα TDM δικάβαλο? :P

ego_o_idios
09/05/2010, 19:55
mou tin spane i kavgades pou kataligoune se gamous...
:rotflmao: :rotflmao:

Panopticon7
09/05/2010, 19:56
Ωραια ιστορια, μοναδικη παραφωνια σε ολο αυτο η μπουνια.
τις μπουνιες τοσο ευκολα τις δινετε στον δρομο ?

Ζεύκας
09/05/2010, 19:57
εάν νομίζετε ότι όλα είναι για χαβαλέ, οκ go on.

παίρνω τα κουβαδάκια μου και πάω σ'άλλη παραλία

EVI
09/05/2010, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Μπορούμε να μείνουμε στο ότι σε πέρασε ένα TDM δικάβαλο? :P

:bigcry: :rotflmao: :lol:

EVI
09/05/2010, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εάν νομίζετε ότι όλα είναι για χαβαλέ, οκ go on.

παίρνω τα κουβαδάκια μου και πάω σ'άλλη παραλία

τσου....δεν ειναι....εχω τσακωθει ουκ ολιγες φορες για τον ιδιο λογο στο δρομο....
μονο που φοβαμαι οτι το εχω κανει και εγω ....

BLiTzER
09/05/2010, 20:00
Η γνώμη μου είναι γνωστή και "αιρετική". Σαφώς και ο τύπος ήταν μαλακούλης (TDM είπαμε? :P), ΑΛΛΑ οδηγώντας σε δημόσιο δρόμο, με κάθε καρυδιάς κουλάδι και μη, πρέπει να περιμένουμε τα πάντα. Τα πάντα, όμως. Αν τρομάζεις, κάτι κάνεις λάθος.

chr1s_86
09/05/2010, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom

- έχεις δίκιο και να, μου δείχνει ένα σημάδι στο κούτελο, το βλέπεις αυτό; 15 χρόνια τρέχω από ένα τρακάρισμα με το παπί που είχα και μόνο εγώ ξέρω τι τραβάω.


Να υποθέσω ότι ούτε τώρα που τον συνάντησες φόραγε κάποιο κράνος; :confused:

ermiss
09/05/2010, 20:14
imao

Προσπέρασμα σε μηχανάκι, στην λωρίδα του, απο δεξιά είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ και ΜΑΛΑΚΙΑ...

Την έχω πάθει 2-3 φορές με αμάξι στην Αθηνών-Πατρών και μία με μηχανή πάλι στο ίδιο δρόμο και πραγματικά έκλασα...

Βγες αριστερά και χώσου σε καθαρό σημείο, περίμενε να βγει απο την στροφή,
Είσαι πίσω, έχεις απόλυτη ευθύνη για τον μπροστινό σου, μπορεί να μην έχει καθρέφτες (πολύ συνηθισμένο) μπορεί να μην σε έχει δει (επίσης συνηθισμένο)
μπορεί ΜΕΣΑ στην στροφή να ανοίξει την γραμμή του επειδή θέλει να στρίψει μετά, επειδή δεν τον βγάζει η στροφή, επειδή φοβήθηκε, επειδή είδε κάτι στην έξοδο...

καγκουριές είναι αυτά απλά και μόνο επειδή ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ και δεν σε νοιάζει η ασφάλεια του άλλου

:beer:


υγ. τις μπουνιές άστες, γιατί όντως πολλοί τρελαμένοι κυκλοφορούν...

alucard
09/05/2010, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
και του λέω με τη γνωστή μου ηρεμία
- ΤΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΡΕ Μ@Κ@Κ@;;; σε έκλεισα;


priceless:bigcry: :rotflmao:

faraway
10/05/2010, 01:33
αφού το παλικάρη στο ξεκαθάρισε από τη πρώτη στιγμή πως είναι τρελαμένο !!!

δύο π#%$τσες έφαγε χθες μία στη Τούμπα και μία στο Παρίσι ....:lol: :lol: :lol:

και να σε πω και κάτι άλλο , μέσα στο Πειραιά πας να παίξεις μπουνιες με το τελειωμένο υπάλληλο της θύρα 7 .

Γιατί??

για να του ρίξεις καμμία και μετά να σε κυνηγούν μέσα στο Πειραιά 3000 παπάκια , 4 tdm με acrapes , 1 z750 , και 200 με τα πόδια ...:lol: :lol:

LiakosVstrom
10/05/2010, 01:58
καλημέρα σας!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
συγνώμη, για να καταλάβω, ο δρόμος είχε 2 λωρίδες κυκλοφορίας και εσύ προσπέρασες το παπί στη λωρίδα του?
είχαμε σχεδόν 2 μέτρα απόσταση. τον προσπέρασα στο ξεκίνημα της στροφής. όπως είπα αυτός ήταν τέρμα αριστερά κι εγώ στη διαχωριστική σχεδόν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
σήμερα πήγαινα με την κοπέλα μου προς Μέγαρα.κάπου στον Ασπρόπυργο με προσπερνάει από το πουθενά
και ξυστά ένα τιντιεμ δικάβαλο! μιλάμε στους 50 πόντους!
μου το έχει κάνει κι εμένα fazer τη στιγμή που ετοιμαζόμουν να κάνω δεξιά για να προσπεράσει. εγώ για καλή μου τύχη τον πέτυχα στο επόμενο φανάρι και ζήταγε συγνώμη.
αν και στην αρχή το έπαιζε τσαμπουκάς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ωραια ιστορια, μοναδικη παραφωνια σε ολο αυτο η μπουνια.
τις μπουνιες τοσο ευκολα τις δινετε στον δρομο ?
για να καταλήξουμε σε αγκαλιές και φιλάκια προφανώς όχι....



Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
για να του ρίξεις καμμία και μετά να σε κυνηγούν μέσα στο Πειραιά 3000 παπάκια , 4 tdm με acrapes , 1 z750 , και 200 με τα πόδια ...:lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(ένα πράγμα θα σου πω.... είμαι ΠΑΟΚτζής και πήγαινα σχολείο στον Πειραιά! :cry: :cry: )

Elesun
10/05/2010, 03:15
Το ότι το παπί ήταν τέρμα αριστερά θα μείνει ασχολίαστο; :rolleyes:

the who
10/05/2010, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
καλημέρα σας!




(ένα πράγμα θα σου πω.... είμαι ΠΑΟΚτζής και πήγαινα σχολείο στον Πειραιά! :cry: :cry: )

Λιακοοοοο με τον Ακη βρηκες να τσαμπουκαλευτεις?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αυτος ειναι το ουφακι,ο μικρος αδερφος του ουφο(τι γραφω πρωι πρωι).Τα ξερω και τα δυο απο τοτε που πηγαιναν γυμνασιο.Δεν τρεχει τπτ.Οπως ειπε κι ο ζευκας τους τον χωσαμε χτες στην ΤΟΥΜΠΑ :a08: :a08: :a08: κι ακομα κλαινε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μην τσαμπουκαλευεστε στο δρομο.:wave2:

Gandalf dr685sm
10/05/2010, 03:58
και να σε πω και κάτι άλλο , μέσα στο Πειραιά πας να παίξεις μπουνιες με το τελειωμένο υπάλληλο της θύρα 7 .

Γιατί??

για να του ρίξεις καμμία και μετά να σε κυνηγούν μέσα στο Πειραιά 3000 παπάκια , 4 tdm με acrapes , 1 z750 , και 200 με τα πόδια ...

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Μην ξεχνάς οτι μπορεί να του την στήσουν και με κορνέδες μιας και τους έχουν κάνει παραγγελία τώρα μετά τον χθεσινό αγώνα των playoffs.

LiakosVstrom
10/05/2010, 05:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Λιακοοοοο με τον Ακη βρηκες να τσαμπουκαλευτεις?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αυτος ειναι το ουφακι,ο μικρος αδερφος του ουφο(τι γραφω πρωι πρωι).Τα ξερω και τα δυο απο τοτε που πηγαιναν γυμνασιο.Δεν τρεχει τπτ.Οπως ειπε κι ο ζευκας τους τον χωσαμε χτες στην ΤΟΥΜΠΑ κι ακομα κλαινε.


τον Ultra τι τον έχουν;;; :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:
πάντως δεν τον αναγνώρισα στην αρχή... αλλιώς θα του πέταγα τίποτα για τον ολυμπιακό του και θα πλακωνόμασταν στα σίγουρα.... δεν θα έφευγα με χειραψίες...:bigcry: :ZZZ: :ZZZ:


Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Μην τσαμπουκαλευεστε στο δρομο.:wave2:

με έπνιγε το δίκιο... :a13: :a024:

DUKASII
10/05/2010, 05:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
τον Ultra τι τον έχουν;;; :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:
πάντως δεν τον αναγνώρισα στην αρχή... αλλιώς θα του πέταγα τίποτα για τον ολυμπιακό του και θα πλακωνόμασταν στα σίγουρα.... δεν θα έφευγα με χειραψίες...:bigcry: :ZZZ: :ZZZ:



με έπνιγε το δίκιο... :a13: :a024: ρε λιακο μου...χαρας το κουραγιο σου να εισαι με τη κοπελα σου...και να κανεις ολο αυτο το θεμα..
να κατεβεις να πας να ριξεις μπουνια κτλ και η κοπελα σου περιμενε στη γωνια σου με τη πετσετα μασελα κτλ?

LiakosVstrom
10/05/2010, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε λιακο μου...χαρας το κουραγιο σου να εισαι με τη κοπελα σου...και να κανεις ολο αυτο το θεμα..
να κατεβεις να πας να ριξεις μπουνια κτλ και η κοπελα σου περιμενε στη γωνια σου με τη πετσετα μασελα κτλ?

όταν έχω την κοπέλα μου πάνω δεν κάνω μαλακίες man. :wave2:
μόνος ήμουν.

Red Rider
10/05/2010, 07:02
Εδω που τα λεμε,στον Πειραια κυκλοφορουμε και πολλοι γιωταδες..:hypnotize :lol:

faraway
10/05/2010, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Μην ξεχνάς οτι μπορεί να του την στήσουν και με κορνέδες μιας και τους έχουν κάνει παραγγελία τώρα μετά τον χθεσινό αγώνα των playoffs.

στον επόμενο αγώνα θα ανοίξει ο Λαυρεντιάδης το πρώτο ζαχαροπλαστείο μέσα στις κερκίδες :lol: :lol: :lol:

μη χάσει έσοδα από μικροπωλητές από έξω :rotflmao: :rotflmao:

PortisHead
10/05/2010, 08:16
Κοιτα συμπτωση.
Ο τυπος που λες μενει στο απο πανω τετραγωνο απο μενα :lol:

Αλλα πιο πολυ ξερεις τι μου την εσπασε ?
Οτι αρχικα ψαχνεται για ξυλο , και μολις βλεπει τις διαθεσεις σου το γυρναει στην τρελλιτσα.
Τα χειροτερα ατομα , δειλοι σκατιαρηδες.
ή κανε τουμπεκα ,η δειρε.
Μιξοκλαις μετα ?
Τοτε ηταν που επρεπε να τον πλακωσεις.

Αι σιχτιρ νεοελληνες δειλα πουστρακια.

Panopticon7
10/05/2010, 08:20
Ετσι πες τα, ο αλλος ετοιμαστηκε για ξυλο και τελευταια στιγμη ο αλλος ηθελε και φιλακια...

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

BLiTzER
10/05/2010, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
είχαμε σχεδόν 2 μέτρα απόσταση. τον προσπέρασα στο ξεκίνημα της στροφής. όπως είπα αυτός ήταν τέρμα αριστερά κι εγώ στη διαχωριστική σχεδόν.


Δε σε κατηγορώ σε καμία περίπτωση, πέρα από το χαβαλέ, αλλά αν ένα σημείο, μέσα στη στροφή, ΔΕΝ είναι κατάλληλο για προσπέραση (σε δημόσιο δρόμο), είναι η είσοδος. Ξέρεις πως καλύπτονται αυτά τα 2 μέτρα με μια κίνηση? ;)

transalpblack
10/05/2010, 09:51
[/QUOTE]
(ένα πράγμα θα σου πω.... είμαι ΠΑΟΚτζής και πήγαινα σχολείο στον Πειραιά! :cry: :cry: ) [/B][/QUOTE]

και τι εγινε? πεθανες?

LiakosVstrom
10/05/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Κοιτα συμπτωση.
Ο τυπος που λες μενει στο απο πανω τετραγωνο απο μενα :lol:

Αλλα πιο πολυ ξερεις τι μου την εσπασε ?
Οτι αρχικα ψαχνεται για ξυλο , και μολις βλεπει τις διαθεσεις σου το γυρναει στην τρελλιτσα.
Τα χειροτερα ατομα , δειλοι σκατιαρηδες.
ή κανε τουμπεκα ,η δειρε.
Μιξοκλαις μετα ?
Τοτε ηταν που επρεπε να τον πλακωσεις.

Αι σιχτιρ νεοελληνες δειλα πουστρακια.

γαύροι παιδί μου τι περιμένεις.... :bigcry: :bigcry:



Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Δε σε κατηγορώ σε καμία περίπτωση, πέρα από το χαβαλέ, αλλά αν ένα σημείο, μέσα στη στροφή, ΔΕΝ είναι κατάλληλο για προσπέραση (σε δημόσιο δρόμο), είναι η είσοδος. Ξέρεις πως καλύπτονται αυτά τα 2 μέτρα με μια κίνηση? ;)

κοίτα... ο Έλληνας οδηγός θέλει 2 λωρίδες για να στρίψει έτσι κι αλλιώς.
οπότε μπορεί να αγκαλιαστείς με κανέναν από εκεί που δεν το περιμένεις! :bigcry:

πέραν της πλάκας... ο τύπος απλά τρόμαξε γιατί τον προσπέρασα στα πρώτα μέτρα.
δεν είχε πλαγιάσει ακόμα η μηχανή να φανταστείς.
κοιμόταν... είχε κάνει κάνα μπάφο; ποιός ξέρει...
στα μισά της στροφής ήταν ήδη πολύ πίσω μου και ασφαλής! :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack και τι εγινε? πεθανες? [/B]

σου έχει τύχει ποτέ να σε έχουν περικυκλώσει 50 άτομα και να είναι έτοιμοι να σε πλακώσουν γιατί δεν είσαστε ίδια ομάδα; εγώ το έπαθα στο γυμνάσιο. μέσα στην αυλή του Πολυκλαδικού Πειραιά. τελικά τη γλύτωσα μόνο με μια μπουνιά στο κεφάλι. καμία άλλη μαλακία;

transalpblack
10/05/2010, 16:08
[i]


σου έχει τύχει ποτέ να σε έχουν περικυκλώσει 50 άτομα και να είναι έτοιμοι να σε πλακώσουν γιατί δεν είσαστε ίδια ομάδα; εγώ το έπαθα στο γυμνάσιο. μέσα στην αυλή του Πολυκλαδικού Πειραιά. τελικά τη γλύτωσα μόνο με μια μπουνιά στο κεφάλι. καμία άλλη μαλακία; [/B]

Αυτό θα μπορούσε να τύχει οπουδήποτε και για οποιαδήποτε ομάδα. Όχι επειδή είσαι Παοκτζής αλλά ούτε ήσουν στον Πειραια.
Αν μου έρθει και άλλη μαλακία, θα είσαι ο πρώτος που θα την γνωστοποιήσω.

Operater
10/05/2010, 18:22
Λιάκο μήπως πρέπει να κουβαλάς κανενα καλασζνικοφ μαζί σου,
να ξεμπερδεύεις και πιο γρήγορα ρε αδερφε? :lol: :lol:

Πέρα από τη πλάκα, μήπως πρέπει να το πάρεις πιο χαλαρα το θέμα? :)

granazi
10/05/2010, 18:53
αν καποιος αρχισει να βαραει οποιον μαλακα συνανταει μπροστα του.
φτανουν 2 ζωες για ολους τους μαλακες?
και αντε πες οτι τους βαρεσε τους μαλακες.....
μετα το πιο πιθανο ειναι να τις φαει απο καποιον που στα δικα του ματια ο δικος μας ειναι μαλακας. φαυλος κυκλος δλδ.
και στην τελικη βγαινουμε στον δρομο για να βαλουμε μυαλο στον κοσμο η για να φτασουμε στον προορισμο μας?
εχω δει (και οχι εναν δυστυχως) ανθρωπους με τρυπες απο σιδερικα και μαχαιριες συνεπεια μιας διενεξης στον δρομο. το ξυλο δεν το αναφερω καν ειναι κατι σαν ψωμοτυρι.
στον δρομο κυκλοφορει οτι ναναι. μην το ξεχναμε ποτε αυτο!
εχει θρασυδειλους και παληκαρια αλλα κ πολλα σιδερικα και κοσμο οχι νορμαλ και εδω βαζεις οτι θες.(ουσιες αλκοολ ψυχω νευρα κτλ....)
ποσοι δεν νομιζουν οτι αποκτουν οντοτητα πιανοντας ενα τιμονι? ποσοι δεν βγαζουν στο δρομο ολα τα καταπιεσμενα τους?
και κυριως ολα ξεκιναν στη βαση του τι εχεις να χασεις....
οσο περναει απο το χερι το δικο μου θα προλαβω μια κατασταση η θα την αποφυγω γτ ο γιος μου χρειαζεται πατερα ακομα. πλεον θεωρω "μαγκια" οχι το να αποδειξω στα ματια καποιου αν ειμαι μαγκας η οχι αλλα να στηριζω τη διαδρομη που χαραζω στη ζωη.
θα πρεπει να ειναι κατασταση που δεν χειριζεται διαφορετικα για να καταφυγω σε τετοιες μεθοδους και παντα σαν εσχατη λυση και για σοβαρο λογο.
αν καποιος θεωρει οτι ειμαι κοτα διαβαζοντας αυτα δεν θα σκασω κιολλας :wave2:
γενικα μιλαω παντα με αφορμη την περιπτωση σου λιακο στο κατω κατω δεν σε ξερω καν ακομα.
ψυχραιμια αισιοδοξια και λογικη παιδες γτ οι καιροι ειναι δυσκολοι
:beer:

mankam
10/05/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
αν καποιος αρχισει να βαραει οποιον μαλακα συνανταει μπροστα του.
φτανουν 2 ζωες για ολους τους μαλακες?
και αντε πες οτι τους βαρεσε τους μαλακες.....
μετα το πιο πιθανο ειναι να τις φαει απο καποιον που στα δικα του ματια ο δικος μας ειναι μαλακας. φαυλος κυκλος δλδ.
και στην τελικη βγαινουμε στον δρομο για να βαλουμε μυαλο στον κοσμο η για να φτασουμε στον προορισμο μας?
εχω δει (και οχι εναν δυστυχως) ανθρωπους με τρυπες απο σιδερικα και μαχαιριες συνεπεια μιας διενεξης στον δρομο. το ξυλο δεν το αναφερω καν ειναι κατι σαν ψωμοτυρι.
στον δρομο κυκλοφορει οτι ναναι. μην το ξεχναμε ποτε αυτο!
εχει θρασυδειλους και παληκαρια αλλα κ πολλα σιδερικα και κοσμο οχι νορμαλ και εδω βαζεις οτι θες.(ουσιες αλκοολ ψυχω νευρα κτλ....)
ποσοι δεν νομιζουν οτι αποκτουν οντοτητα πιανοντας ενα τιμονι? ποσοι δεν βγαζουν στο δρομο ολα τα καταπιεσμενα τους?
και κυριως ολα ξεκιναν στη βαση του τι εχεις να χασεις....
οσο περναει απο το χερι το δικο μου θα προλαβω μια κατασταση η θα την αποφυγω γτ ο γιος μου χρειαζεται πατερα ακομα. πλεον θεωρω "μαγκια" οχι το να αποδειξω στα ματια καποιου αν ειμαι μαγκας η οχι αλλα να στηριζω τη διαδρομη που χαραζω στη ζωη.
θα πρεπει να ειναι κατασταση που δεν χειριζεται διαφορετικα για να καταφυγω σε τετοιες μεθοδους και παντα σαν εσχατη λυση και για σοβαρο λογο.
αν καποιος θεωρει οτι ειμαι κοτα διαβαζοντας αυτα δεν θα σκασω κιολλας :wave2:
γενικα μιλαω παντα με αφορμη την περιπτωση σου λιακο στο κατω κατω δεν σε ξερω καν ακομα.
ψυχραιμια αισιοδοξια και λογικη παιδες γτ οι καιροι ειναι δυσκολοι
:beer: +1
ποτε δεν ξερουμε τι τρελλα κουβαλαει ο αλλος ,ουτε και τι εχει μαζι του.

McTalas
10/05/2010, 19:46
Ρε Λιακο!!

δεν αφηνεις τα μηχανοκινητα, να περνεις κανα μετρο...

ε? τι λες?

Akatanomastos
10/05/2010, 21:03
νταξυ

γενικα ειμαι κατα της βιας



αλλα κατι βλακομουτρα σαν και αυτον πρεπει να τα δερνεις:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:
(ασχετα αν δεν ξερω ποιος ειχε δικιο ή οχι)

PortisHead
11/05/2010, 03:05
Μωρε ας ημουν εγω 2.10 και 150 κιλα , ολη μερα θα εδερνα.
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Εχετλαίος
11/05/2010, 03:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
και στην τελικη βγαινουμε στον δρομο για να βαλουμε μυαλο στον κοσμο η για να φτασουμε στον προορισμο μας?

Πρωτίστως το δεύτερο, αλλά αν μπορέσουμε να κάνουμε ΚΑΙ το πρώτο θα έχουμε καταφέρει και κάτι καλό.
Ακόμα θυμάμαι που με ευγένεια με επέπληξε ένας ηλικιωμένος όταν σα κοπέλι έκαμα μια χοντρή μ@λακία με μηχανή. Και διδάχθηκα, και έμαθα, και εφάρμοσα κατόπιν στη ζωή μου.
:wave2:

noble
11/05/2010, 03:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom

μετά στο δρόμο καθόμουν και το σκεφτόμουν...
ναι... αρπάχτηκα.. γιατί δεν γουστάρω να βάζω τη ζωή του άλλου σε κίνδυνο.


Εδω με μπέρδεψες λίγο...
Να βάζεις σε κίνδυνο τη ζωή του άλλου δεν το γουστάρεις,αλλά να τον σπάσεις στο ξύλο,γι αυτόν τον τόσο ΣΟΒΑΡΟ λόγο δεν σε πειράζει...:confused:
Ξέρω,σε προκάλεσε και εσυ δεν μασάς.

Αυτή η ρημάδα η κατανόηση θα μας φάει.
Σταματήστε να κατανοείτε τόσο πια,σκεφτείτε και λίγο τον εαυτό σας.:cry:

LiakosVstrom
11/05/2010, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μωρε ας ημουν εγω 2.10 και 150 κιλα , ολη μερα θα εδερνα.
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

για να το λες έτσι... μάλλον για το ύψος δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
για το βάρος; θες να σου δώσω μια ειδική δίαιτα; η δίαιτα του τόνου λέγεται.
για πρωινό τρώς 10 αυγά, 2 κιλά μπέικον και 2 φρατζόλες ψωμί. αν δεν πας από καρδιά θα τα φτάσεις σε κάνα 6μηνο!
:rotflmao: :rotflmao:




παίδες μερικοί έχετε τη λογική να μην εμπλακείτε σε καβγά.
μερικοί δεν το έχουμε αυτό.
υπάρχουν άνθρωποι με λιγότερα νεύρα και άλλοι με περισσότερα. το σωστό για μένα είναι να μην μπλέκεις σε καβγά όταν έχεις 2ο άτομο πάνω ή γενικότερα είσαι με παρέα.
και από τη στιγμή που δεν μας έχει στείλει ακόμα κανένας στο νοσοκομείο (σε καβγά γιατί από ατύχημα το έχουμε πάθει κι αυτό) θα συνεχίσουμε να το παίζουμε τσαμπουκάδες και τσάμπα μάγκες. :bigcry: :rotflmao:

noble
11/05/2010, 04:40
Αν μου δείξεις ΕΝΑΝ στις μέρες μας,με αυτό που λες "λιγότερα νεύρα" κερνάω :beer: .
Φαντάσου να είχαμε όλοι την ίδια θεώρηση για το τι εστι μάγκας...


Καλή τύχη εκεί έξω :wave2:

Εχετλαίος
11/05/2010, 05:01
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Αν μου δείξεις ΕΝΑΝ στις μέρες μας,με αυτό που λες "λιγότερα νεύρα" κερνάω :beer: /QUOTE]

Προτιμώ Lucifer ή έστω Duvel :D

PortisHead
11/05/2010, 05:07
Εγω ειχα παντα την απορια σε αυτους τους τσαμπουκαδες τι γινετε μετα ? :lol:
Συνηθως παρακολουθω την εναρξη , αντε και το ξυλο , και μετα φευγουμε.

Μετα τι ?
Μπαινουν στα αυτοκινητα τους και φευγουν ? Λενε και γεια ? :D
Καλουν την αστυνομια και περιμενουν υπομονετικα και οι 2 να ερθει για τις απαραιτητες μηνύσεις :D

Τι διαολο γινετε μετα ?
:D

Diablito
11/05/2010, 05:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
οσο περναει απο το χερι το δικο μου θα προλαβω μια κατασταση η θα την αποφυγω γτ ο γιος μου χρειαζεται πατερα ακομα. πλεον θεωρω "μαγκια" οχι το να αποδειξω στα ματια καποιου αν ειμαι μαγκας η οχι αλλα να στηριζω τη διαδρομη που χαραζω στη ζωη.
:beer:

Πόσο δίκιο έχεις φίλε...
Αυτό που προσπαθώ να εφαρμόζω πλέον στη ζωή μου αλλά και στους ελληνικούς δρόμους είναι κάτι που διάβασα κάποτε : Να είσαι πάντα πολύ απαιτητικός με τον εαυτό σου και πολύ επιεικής με τους άλλους.
Η οδήγηση της μηχανής μου είναι ο μικρός μου προσωπικός παράδεισος και δε θα αφήσω κανέναν να μου τον χαλάσει.
Καλούς δρόμους να έχουμε όλοι

noble
11/05/2010, 05:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Αν μου δείξεις ΕΝΑΝ στις μέρες μας,με αυτό που λες "λιγότερα νεύρα" κερνάω :beer: /QUOTE]

Προτιμώ Lucifer ή έστω Duvel :D


:p
Τις βαπτίζουμε λοιπόν και έχουμε και λέμε...
:beer: Lucifer :beer: Lucifer και
:beer: Duvel :beer: Duvel ,γιατί είμαι και Large :lol:

EVI
11/05/2010, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εγω ειχα παντα την απορια σε αυτους τους τσαμπουκαδες τι γινετε μετα ? :lol:
Συνηθως παρακολουθω την εναρξη , αντε και το ξυλο , και μετα φευγουμε.

Μετα τι ?
Μπαινουν στα αυτοκινητα τους και φευγουν ? Λενε και γεια ? :D
Καλουν την αστυνομια και περιμενουν υπομονετικα και οι 2 να ερθει για τις απαραιτητες μηνύσεις :D

Τι διαολο γινετε μετα ?
:D

και τα 2 παιζουν... αναλογως ποιοι ειναι. Σε καποιες περιπτωσεις αφου φυγουν, καποιος απο τις 2 μεριες παει για μήνυση μονος του στην αστυνομια. Τι εννοω αναλογως? αν ειναι παιδια ''της πλατειας'' δεν θα ερθει αστυνομια σε καμμια περιπτωση ΕΚΤΟΣ και αν την καλεσουν ασχετοι περαστικοι οι κάτοικοι οι ιδιοι παντως αποκλειετε.Σε αυτη τη περιπτωση η παιζουν ξυλο μεχρι να ακουσουν σειρηνα , η καποιοι ποιο ψυχραιμοι της παρεας τους χωριζουν και φευγουν (βριζωντας για πολυ πολυ ωρα μετα :lol: ) . Εαν τωρα τσακωθουν πχ στο δρομο 2 ενηλικες μεγαλης ηλικιας (οχι 18 :p ) που σε γενικες γραμμες ουτε σαν νεοι ηταν τσαμπουκαδες κλπ τοτε θα ερθει η αστυνομια σιιιιιιγουρα θα ανταλαξουν στοιχεια ισως και μηνύσεις και θα βαλουν ολο το μηχανισμο να δουλεψει για αυτους ωστε να γινει μια δικη <<διοτι με ειπε κυριε προεδρε κοντο!!!!εμενα!!!που με φωναζαν φασουλα στο σχολειο>>/

Επισεις υπαρχει και η περιπτωση να φυγει ο ενας απο τους 2 επειδη τρομαξε η επειδη ειναι τοσο σώφρων (ναι καλα

:lol: ) που προτειμα να μην μιλησει και να μην ανταποδωσει , απλα να φυγει γρηγορα απο εκει.

Δεν ειναι κακο!!!!αληθεια του φευγα η μανα δεν εκλαψε ποτε.... απλα δε μπορουμε να το κανουμε ολοι αυτο.


ε?ε?ε? σε καλυψα? ε?

:lol:

PortisHead
11/05/2010, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
και τα 2 παιζουν... αναλογως ποιοι ειναι. Σε καποιες περιπτωσεις αφου φυγουν, καποιος απο τις 2 μεριες παει για μήνυση μονος του στην αστυνομια. Τι εννοω αναλογως? αν ειναι παιδια ''της πλατειας'' δεν θα ερθει αστυνομια σε καμμια περιπτωση ΕΚΤΟΣ και αν την καλεσουν ασχετοι περαστικοι οι κάτοικοι οι ιδιοι παντως αποκλειετε.Σε αυτη τη περιπτωση η παιζουν ξυλο μεχρι να ακουσουν σειρηνα , η καποιοι ποιο ψυχραιμοι της παρεας τους χωριζουν και φευγουν (βριζωντας για πολυ πολυ ωρα μετα :lol: ) . Εαν τωρα τσακωθουν πχ στο δρομο 2 ενηλικες μεγαλης ηλικιας (οχι 18 :p ) που σε γενικες γραμμες ουτε σαν νεοι ηταν τσαμπουκαδες κλπ τοτε θα ερθει η αστυνομια σιιιιιιγουρα θα ανταλαξουν στοιχεια ισως και μηνύσεις και θα βαλουν ολο το μηχανισμο να δουλεψει για αυτους ωστε να γινει μια δικη <<διοτι με ειπε κυριε προεδρε κοντο!!!!εμενα!!!που με φωναζαν φασουλα στο σχολειο>>/

Επισεις υπαρχει και η περιπτωση να φυγει ο ενας απο τους 2 επειδη τρομαξε η επειδη ειναι τοσο σώφρων (ναι καλα

:lol: ) που προτειμα να μην μιλησει και να μην ανταποδωσει , απλα να φυγει γρηγορα απο εκει.

Δεν ειναι κακο!!!!αληθεια του φευγα η μανα δεν εκλαψε ποτε.... απλα δε μπορουμε να το κανουμε ολοι αυτο.


ε?ε?ε? σε καλυψα? ε?

:lol:

ΟΧΙ !!! :p

Πρεπει τουλαχιστον να ανοιξει βεντετα.
Δλδ. θα σε βρω και θα τα ξαναπουμε....
Δεν τελειωσαμε εμεις οι δυο.....
κλπ , κλπ :lol:

LiakosVstrom
11/05/2010, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προτιμώ Lucifer ή έστω Duvel :D [/B]


μα εμένα φυσικά! δεν έχω καθόλου νεύρα!


τσάκω και μια CHIMAY μπλε να δοκιμάσετε :beer:





















μη σας μαμήσω όλους....

LiakosVstrom
11/05/2010, 06:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
ΟΧΙ !!! :p

Πρεπει τουλαχιστον να ανοιξει βεντετα.
Δλδ. θα σε βρω και θα τα ξαναπουμε....
Δεν τελειωσαμε εμεις οι δυο.....
κλπ , κλπ :lol:


αυτό είναι μ@λ@κία γιατί μετά ηρεμείς και λες που να πάω να τον βρώ τώρα.... :bigcry:
του κάνεις τη μούρη κρέας επί τόπου!!! :rotflmao:

DoMMiNat0R
17/06/2010, 17:52
Φιλαράκι πρεπει να αποφευγεις πραγματα οπως θα κατεβαίνεις απο την μηχανή και να πηγαίνεις για φασαρία...τσαμπουκάδες στο τιμόνι δεν χωράνε ,ποτε δεν ξερεις ποιον θα αντιμετωπίσεις...είχα ακουσει οτι ενα αμαξι πηγε να κανει προσπέραση ενα αλλο , και εβγαλε ο αλλος περίστροφο και τον πυροβόλησε μονο και μονο επειδη τον έκανε προσπέραση ,η αλήθεια ειναι οτι εμεις οι Ελληνες την ειδαμε γα****δες