PDA

View Full Version : Την Πηρα !!!



ixnilatis
24/06/2005, 17:59
Ξέρω ότι ίσως κάποιοι εδώ μέσα ίσως ξενερώσουνε με τον τρόπο που γράφω….αλλά δεν μου πάει η καρδιά να πω απλά ένα γιούπιιιιιι την πήρα!
Θέλω να εξιστορήσω ακριβώς όλη τη διαδικασία και το χρονικό της μέρας που έζησα και ζω ακόμα.

Για όσους δεν διαθέτουνε χρόνο ή νεύρα για ανάγνωση περιληπτικά τους λέω ότι πήρα επιτέλους την Varadero Travel Edition που τόσα χρόνια ονειρευόμουνα.

Αυτή είναι η ιστορία:


Το ξυπνητήρι χτύπησε στις 5 το πρωί.
Για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια ακούω στον ύπνο μου να χτυπάει το ξυπνητήρι και να πετάγομαι όλο χαρά και ζωντάνια!
Λίγο πριν χτυπήσει προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι κοιμάται…. αλλά μάταια….μάλλον με κορόιδευα .
Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ περιμένοντας να ξημερώσει ο Θεός τη μέρα.
Τεράστιας διάρκειας νύχτα. Ατέλειωτη.
Σηκώθηκα αμέσως και έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες που κάνει ένας normal άνθρωπος όταν σηκώνεται το πρωί.
Πλύθηκα, χτενίστηκα, φίλησα την γυναίκα μου, που εξακολουθούσε να κοιμάται στο κρεβάτι και απλά γύρισε πλευρό γιατί ξέρει χρόνια τώρα με τι τρελοκομείο τραβιέται....
Αμέσως πήγα στο ψυγείο.
Όχι για να φάω (που μυαλό για τέτοια) αλλά για να δω και να φιλήσω την φωτογραφία της αγαπημένης μου…
Της παράνομης ερωμένης. Της ΄΄εξωσυζυγική΄΄ σχέση που μόλις γεννιότανε και επίσημα από εκείνη τη στιγμή.
Τη φωτογραφία της Varadero! (δεν πάω καλά και το ξέρω…)
Ήξερα από την προηγούμενη μέρα ότι σήμερα θα γινότανε η παράδοση της μηχανής.
Μετά από 5 ολόκληρα χρόνια αναμονής, αναβολών, επιθυμίας και καρτερικότητας!
Μου φαινότανε σαν ψέμα, όπως και στους πιο πολλούς εδώ μέσα, όταν ξυπνάνε το πρωί και ξέρουν ότι από από εκείνη τη μέρα αλλάζει η ζωή τους.
Δεν είναι καθόλου υπερβολή. Το πιστεύω.
Η αντιπροσωπεία όλες αυτές τις μέρες με είχε σιχαθεί.
Κάθε μέρα εκεί, 3-4 τηλέφωνα ημερησίως για το πότε…
Φαντάζομαι ότι όταν δεν είμαι εκεί παίζουνε darts με τη φωτογραφία μου για να εκτονώσουνε τα νεύρα τους και μονολογούνε:
΄΄σ’ εμάς έτυχε ο τρελός γαμώ την ατυχία μας…;΄΄
Μέχρι το ρολόι να δείξει 11:30 ήπια 3 καφέδες, έκανα 1 πακέτο 25αρια, άνοιξα το pc μου και χάζευα φωτογραφίες της (της Varadero), κάνοντας και τεράστια zoom για να βλέπω λεπτομέρειες της, που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά.
Είπαμε….δεν πάω καλά.
Φόρεσα τα καλά μου τα ΄΄παπά΄΄, και ήρθε από το σπίτι ο κολλητός μου που τυγχάνει να είναι και αδελφός της γυναίκας μου.
Πέρα του ότι είναι ο καλύτερος φίλος μου στην Θεσσαλονίκη είναι και αετός!
Μπαίνουμε μέσα στην Honda και αυτή η γνώριμη μυρωδιά (η καινουργίλα των ελαστικών και των πλαστικών) που έχουνε τα μαγαζιά με μοτοσικλέτες μου φτιάχνει ακόμα πιο πολύ τη διάθεση.
Κάνουμε τα απαραίτητα διαδικαστικά της παράδοσης και πηγαίνουμε δίπλα στο συνεργείο της αντιπροσωπείας εκεί που της βάλανε συναγερμό, κάγκελα κτλ
Την βλέπω και μου έρχεται μια σκοτοδίνη, μια θολούρα, μια τρέλα….ένα πρωτόγνωρο συναίσθημα ρε μάγκες.
Την έβλεπα και έλιωνα σαν κεράκι της Λαμπρής!
Μαύρη σαν γαζέλα, απαστράπτουσα, γυάλιζε κάθε σημείο του κορμιού της.
Η σέλα παρθένα, η μηχανή της το ίδιο, τα λάστιχα της,….τα πάντα!
Του κουτιού στην κυριολεξία.
Και όλα στη θέση τους: κάγκελα, top case, πλαϊνές βαλίτσες, συναγερμός, ορθοστάτης τα πάντα!
Ο kallipos φυσικά συμμεριζότανε την χαρά μου, αλλά έπρεπε να κρατήσει τα προσχήματα και να παίξει το ρόλο του, μιας και έπρεπε να την κοιτάξει εξονυχιστικά σε κάθε πτυχή του κορμιού της, μήπως και υπάρχει κανένα γδάρσιμο.
Ευτυχώς ήταν άψογη σε όλα της.
Ήτανε (και είναι) η καλύτερη μουμάρα του κόσμου.
Όταν πάτησα τη μίζα και άκουσα τον αδαμάντινο κινητήρα της να βρυχάται και να μπαίνει στο ρελαντί….έλιωσα από την ΄΄λ΄΄αύλα.
Αμέσως πήγαμε να την φουλάρουμε.
Φυσικά βγήκανε οι απαραίτητες φωτογραφίες (και λίγες την έβγαλα γιατί τέτοιο top model θέλει πολλές φλασιές)
Τσίμπησα μετά και ένα λουκετάκι δισκόφρενου της ABUS (Granit Extreme 69) αλλά τα κρανάκια της Schuberth δεν τα έφερε ακόμα ο αντιπρόσωπος…(Θεσσαλονίκη – Αθήνα για ορισμένες αντιπροσωπίες είναι κάτι σαν Γη – Σελήνη…)
Μετά ήρθε η ώρα της επιστροφής στο σπίτι γιατί ως συνειδητοποιημένος αναβάτης, όφειλα πρώτα να διαβάσω προσεχτικά όλο το manual της (πολύ κακό το ότι δεν είναι μεταφρασμένο στην Ελληνική)
Σας τα λέω όλα αυτά γιατί θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου, μιας και ξέρω ότι θα με καταλάβετε αφού οι πιο πολλοί από εσάς έχουνε ζήσει τέτοιες στιγμές στο παρελθόν και κάποιοι θα τις ζήσουνε ξανά στο μέλλον.
Είμαι λίγο ψαρωμένος γιατί το 1000άρι είναι 1000άρι και θέλω το χρόνο μου και τα χιλιόμετρα μου για να πάρω τον αέρα της αλλά και πάλι ΄΄ψαρωμένος΄΄ θα πηγαίνω.
Σας τα ζάλισα ορισμένους σε κάποια thread τις προηγούμενες εβδομάδες αλλά αυτό ήτανε. Την έχω πλέον στην αγκαλιά μου και θα ζήσουμε μαζί για πάντα. Πάντα θα την αγαπώ και στα καλά και στα δύσκολα! Θα την φροντίζω και θα την προσέχω ως εαυτόν.
Πόσες φορές έφτασα στο σημείο να μην αντέχω και να θέλω να την πάρω δεύτερο χέρι….πόσες φορές ξεκινούσα να την πάρω καινούργια και λίγες μέρες πριν όλο και κάτι θα στράβωνε και θα το ανέβαλα για άλλη χρονική στιγμή.
Πόσα βράδια δεν κοιμήθηκα καθόλου με τη σκέψη μου συνέχεια σ’ αυτήν.
Την πήρα όμως!
Περίμενα πολύ αλλά την πήρα έτσι όπως ακριβώς την ήθελα πάντα και νομίζω την πιο κατάλληλη χρονική περίοδο.
Στα 32 μου κατάφερα και με τη βοήθεια του Θεού να αποκτήσω ένα τόσο όμορφο αγαθό.
Να μας έχει όλους ο Θεός καλά και να γράφουμε πάνω στις μηχανές μας άπειρα χιλιόμετρα και όσοι δεν έχετε να τη μηχανή που θέλετε να σας αξιώσει ο Πανάγαθος και να την αποκτήσετε το συντομότερο.


Οποιεσδήποτε συμβουλές, ερωτήσεις και συστάσεις καλοδεχούμενες!


Αυτά το ΄΄ολίγα΄΄ από τον πιο χαρούμενο άνθρωπο του πλανήτη!

Ακολουθούνε μερικές φωτογραφίες!


:smilea: :smilea: :smilea: :smilea: :smilea:


17739

ixnilatis
24/06/2005, 17:59
:smilea:



Πύργε μου Λευκέ......


17742

ixnilatis
24/06/2005, 18:01
:cool:


17743

ixnilatis
24/06/2005, 18:01
:wave2:


17745

GTZ750
24/06/2005, 18:02
καλοριζικη και καλοταξιδι!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

BAD BOY
24/06/2005, 18:03
ΒΛΕΠΩ ΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.:beer: :wave2:ΩΠΑ ΤΟ'ΒΓΑΛΕΣ:confused:


17746

adam_tsouk
24/06/2005, 18:04
Όποιος ξενερώνει δεν ανήκει εδώ......






καλορίζικη και καλοτάξιδη...


το να προσέχεις ειδικά στην αρχή είναι περιττό να στο αναφέρουμε έ;



Πάντα όρθιος....


:beer: :beer: :beer:




:wave2:

ixnilatis
24/06/2005, 18:05
:smilea: :smilea: :smilea:


17747

Arcteryx
24/06/2005, 18:07
Καλορίζικη και καλό δρόμο!!!
Ααχχ ρε σαλόνικα πότε θα έρθω πάλι να σε δω...

bartlal
24/06/2005, 18:09
μπραβοοοοο! να ζησετε, να ευτυχησετε! και παντα στα ορθια να το κανετε! :lol: για απογονους με την νομιμη να υποθεσω, ε? :winka:


17748

evvou
24/06/2005, 18:17
καλοταξιδη!!!!!! :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

katsai
24/06/2005, 18:17
καλοριιιιζικη...
αγρατζουουουουνιστη...
καλοτααααξιδη...

matmat
24/06/2005, 18:18
Καλοριζικη και Καλοτάξιδη!!!


:beer: :beer:

Κερασης μπουγατσα λεη?

:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

bartlal
24/06/2005, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
καλοταξιδη!!!!!! :beer: :wave2: :wave2: :wave2:


αντε βρε, και στα δικα σου! :p :wave2:

BAD BOY
24/06/2005, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αντε βρε, και στα δικα σου! :p :wave2: ΤΙ....ΓΑΜΩΤΟ....ΘΕΛΕΙ ΗΟΝ...ΔΑ:confused:


17754

Nik0s
24/06/2005, 18:24
Καλορίζικη και καλοτάξιδη να είναι !! :beer:

Έτσι πρέπει να είναι οι περιγραφές όταν πέρνουμε
καινούριο μηχάνημα, μπράβο :D

Να κάνετε μαζί πολλά και καλά χιλιόμετρα.

:beer: :beer: :wave2:

bartlal
24/06/2005, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΤΙ....ΓΑΜΩΤΟ....ΘΕΛΕΙ ΗΟΝ...ΔΑ:confused:

εγω δεν ξερει, φορτηγατζης ειμαι, δεν ξερω απο αυτα τα διαολεμενα μηχανηματα! :rotflmao:
το cbr τι ειναι? ktm ή honda? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

ixnilatis
24/06/2005, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Καλοριζικη και Καλοτάξιδη!!!


:beer: :beer:

Κερασης μπουγατσα λεη?

:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:



μπουγάτσα, πατσά, καζάν ντιπί, ότι κάνεις κέφι γκαρντασάκι!


:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:


Πάρε ένα Καζάν ντιπί για αρχή!



Σας ευχαριστώ Ο Λ Ο Υ Σ για τα καλά σας λόγια και για τις ευχές σας!


17755

Lupo
24/06/2005, 18:30
Άντε μπράβο ρε συ ixnilatis
:beer: :beer: :beer: :beer:

Και μόλις ετοιμαζόμουν να σου στείλω πμ, για να δώ τι έκανες!


Τα έχω ξαναπεί, αλλά ακόμα μία....

Καλορίζικη, καλοτάξιδη, πάντα όρθιοι κι οι δυό σας,
Καλά χιλιόμετρα ρεεεεε


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

matmat
24/06/2005, 18:30
Φερε πραμα φερε πραμααααα!!!!



:beer: :beer: :beer:

matmat
24/06/2005, 18:34
Αντε να διορθωσης και το προφίλ τώρα!!

:lol:

BAD BOY
24/06/2005, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal

το cbr τι ειναι? ktm ή honda? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΤΜ ΓΙΑΤΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΡΟΔΑ.ΚΑΝΑ ΚΑΖΑΝΙ ΝΤΙΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...


17756

Lupo
24/06/2005, 18:38
Όχι ρε ρεμαλορέμαλα!
Όχι ρε παρταλοπάρταλα!
(:D :lol: :lol: :lol: :D )


Μην βάζετε φωτογραφίες από γλυκα !
Κόβω και το τσιγάρο, και τρελλαίνομαι που τα βλέπω!






:smokin:

bartlal
24/06/2005, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΤΜ ΓΙΑΤΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΡΟΔΑ.ΚΑΝΑ ΚΑΖΑΝΙ ΝΤΙΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

:beer: :beer: :beer: :beer: :lol: :rotflmao:

ixnilatis
24/06/2005, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Αντε να διορθωσης και το προφίλ τώρα!!

:lol:


Σωστά!!! Το είχα ξεχάσει τελείως!


Και πληροφοριακά για τους fan της μπύρας εδώ στην Θεσσαλονίκη πέρα από το φεστιβάλ μπουγάτσας που έχουμε μέσα στον χειμώνα από αύριο αρχίζει το φεστιβάς μπύρας και τουρνουά τάβλι στην πλαζ της Αρετσούς στην Καλαμαριά!
Όσοι πιστοί......
:cool: :) :) :cool:

matmat
24/06/2005, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
Σωστά!!! Το είχα ξεχάσει τελείως!


Και πληροφοριακά για τους fan της μπύρας εδώ στην Θεσσαλονίκη πέρα από το φεστιβάλ μπουγάτσας που έχουμε μέσα στον χειμώνα από αύριο αρχίζει το φεστιβάς μπύρας και τουρνουά τάβλι στην πλαζ της Αρετσούς στην Καλαμαριά!
Όσοι πιστοί......
:cool: :) :) :cool:

Οπα ρε !!!
και μέχρι πότε?
:beer: :beer:

Meni0s
24/06/2005, 18:50
Kαλά χιλιόμετρα απροβλημάτιστα....
:beer: :beer: :beer: :beer: :lol:

ixnilatis
24/06/2005, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Οπα ρε !!!
και μέχρι πότε?
:beer: :beer:

Θα ξαναδώ την αφίσα και θα σου πω αύριο το πρώι!


Ελάτε Θεσσαλονίκη ρεεεεεεεεεεεεε

Εδώ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΛΛΛΛΑΡΑ!

Zan_Prizol
24/06/2005, 19:00
Καλορίζικη αγαπητέ συμπολίτα...:beer:

Λες και περιέγραφες τον εαυτό μου πριν 8 μήνες...



:blush: :blush: :blush:

Κανένας
24/06/2005, 19:01
Καλοριζικη και Καλοτάξιδη!!!
:beer: :beer: :beer:
πω πω παει χαλασα τελειως

matmat
24/06/2005, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Καλοριζικη και Καλοτάξιδη!!!
:beer: :beer: :beer:
πω πω παει χαλασα τελειως


και στα ελεγα >>>> αφου σε χαλαει
τι το θες το ριμάδι????
:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

Κανένας
24/06/2005, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
και στα ελεγα >>>> αφου σε χαλαει
τι το θες το ριμάδι????
:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

Καλλαααα :wave2:

Εγώ περιμένω τον φιλο σου τον αφρο, να δω τι θα γράψει
:smokin:

matmat
24/06/2005, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Καλλαααα :wave2:

Εγώ περιμένω τον φιλο σου τον αφρο, να δω τι θα γράψει
:smokin:

:evil:
οτι και να γράψει θα το καταλάβη νομίζεις κανείς?

:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
24/06/2005, 19:43
...ολα τα γουστα, φιλε ixnilatis-μαν !!! :wave2:
:beer:











Υγ.Αυτο το καζαν ντιπι...ΩΡΑΙΟ φαινεται !!! :cool:

arxaios
24/06/2005, 19:55
Κωστήήήήήή, ε Κωστήήήήή καλοταξίδευτη να είναι και να σου κάνει όλα τα χατήρια...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΚΙΕΣ
Rise passive MOLF A5 ή Μ60 Α3 είναι το τεθωρακισμένο;;;;;;;;

Πολλά χαιρετίσματα από Κρήτη
:wave2: :beer:

arxaios
24/06/2005, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Όχι ρε ρεμαλορέμαλα!
Όχι ρε παρταλοπάρταλα!
(:D :lol: :lol: :lol: :D )


Μην βάζετε φωτογραφίες από γλυκα !
Κόβω και το τσιγάρο, και τρελλαίνομαι που τα βλέπω!






:smokin:

Το τσιγάρο το έκοψα 9 μήνες τώρα. Το πρόβλημα είναι ότι πήγα 120 κιλά και τώρα πρέπει να κόψω πολλά άλλα.........:bawl: :bawl: :bawl:

Lupo
24/06/2005, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το τσιγάρο το έκοψα 9 μήνες τώρα. Το πρόβλημα είναι ότι πήγα 120 κιλά και τώρα πρέπει να κόψω πολλά άλλα.........:bawl: :bawl: :bawl:


Βαδίζω στα χνάρια σου!
Μου φαίνεται πως πρέπει να το ξαναρχίσω μπας και το σώσω στα τελευταία λεπτά!

makaronachis
24/06/2005, 20:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
[B]Για όσους δεν διαθέτουνε χρόνο ή νεύρα για ανάγνωση περιληπτικά τους λέω ότι πήρα επιτέλους την Varadero Travel Edition που τόσα χρόνια ονειρευόμουνα.
Ρε το travel edition βγήκε φέτος,εσύ από πότε το είχες δει στο όνειρο σου;

Μετά ήρθε η ώρα της επιστροφής στο σπίτι γιατί ως συνειδητοποιημένος αναβάτης, όφειλα πρώτα να διαβάσω προσεχτικά όλο το manual της (πολύ κακό το ότι δεν είναι μεταφρασμένο στην Ελληνική)
Θα σου πρότεινα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο να τους ξεχέσεις κάτιτις.Είναι δυνατόν να έδωσες 12000 και κάτι ευρώ και να μην έχουν manual στα ελληνικά;;;;;!!!!Άσε που είναι και υποχρεωμένοι από το νόμο.Τους καραγκιόζηδες....Να πληρώνεις 12000 ευρώ και να μην έχεις ουτέ ένα μεταφρασμένο manual.
Και τώρα οι ευχές:
καλορίζικη,καλοτάξιδη,καλόστρωτη,καλό ξε αύλωμα,καλές βόλτες και σου εύχομαι απίσης να μη διαβάσει η γυναίκα σου το ποστ σου γιατί θα ζηλέψει και πιος ακούει τη γκρίνια της

:dizzy: :rotflmao:

ixnilatis
24/06/2005, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κωστήήήήήή, ε Κωστήήήήή καλοταξίδευτη να είναι και να σου κάνει όλα τα χατήρια...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΚΙΕΣ
Rise passive MOLF A5 ή Μ60 Α3 είναι το τεθωρακισμένο;;;;;;;;

Πολλά χαιρετίσματα από Κρήτη
:wave2: :beer:


Σιγά μην έπαιρνα Αμερικάνικο άρμα....

Μόνο Γερμανικό

Leopard A5

πλάκα πλάκα έχω ένα αυτοκολλητάκι ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΩΝ και σκέφτομαι να το βάλω... :eek:


17761

ixnilatis
24/06/2005, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
[B]Για όσους δεν διαθέτουνε χρόνο ή νεύρα για ανάγνωση περιληπτικά τους λέω ότι πήρα επιτέλους την Varadero Travel Edition που τόσα χρόνια ονειρευόμουνα.
Ρε το travel edition βγήκε φέτος,εσύ από πότε το είχες δει στο όνειρο σου;

Μετά ήρθε η ώρα της επιστροφής στο σπίτι γιατί ως συνειδητοποιημένος αναβάτης, όφειλα πρώτα να διαβάσω προσεχτικά όλο το manual της (πολύ κακό το ότι δεν είναι μεταφρασμένο στην Ελληνική)
Θα σου πρότεινα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο να τους ξεχέσεις κάτιτις.Είναι δυνατόν να έδωσες 12000 και κάτι ευρώ και να μην έχουν manual στα ελληνικά;;;;;!!!!Άσε που είναι και υποχρεωμένοι από το νόμο.Τους καραγκιόζηδες....Να πληρώνεις 12000 ευρώ και να μην έχεις ουτέ ένα μεταφρασμένο manual.
Και τώρα οι ευχές:
καλορίζικη,καλοτάξιδη,καλόστρωτη,καλό ξε αύλωμα,καλές βόλτες και σου εύχομαι απίσης να μη διαβάσει η γυναίκα σου το ποστ σου γιατί θα ζηλέψει και πιος ακούει τη γκρίνια της

:dizzy: :rotflmao:


Σε ευχαριστώ θερμά κι εσένα για τα καλά σου λόγια και αντεύχομαι τα κάλυτερα να σου συμβούν.
Όσο για το manual στα Ελληνικά, το γνωρίζω ότι είναι υποχρεωμένος ο εισαγωγέας του οτιδήποτε είτε αυτό είναι μηχανή είτε είναι πλυντήριο να έχει το βιβλίο οδηγιών στην γλώσσα της χώρας που το εισάγει και αυτό ευτυχώς το επέβαλε η Ε.Ε (να και ένα καλό).
Αλλά επηδεί ζούμε στο Ελλαδιστάν ο καθένας κάνει ότι γουστάρει.
Για αρχή μπήκα στο www.honda.gr και έστειλα ένα mail για το που και πως θα μου στείλουνε το manual στα Ελληνικά (άφησα να εννοηθεί ότι το θεωρώ αυτονόητο ότι το έχουνε μεταφράσει) και αναμένω απάντηση....

Απάντηση..........

Απάντηση.................


Απάντηση....................:rotflmao: :lol:

καλά κρασιά... :sad:

makaronachis
24/06/2005, 21:36
1540?Είναι το τηλέφωνο για τα παράπονα των καταναλωτών ή κάνω λάθος?Ρίξε κι εκεί ένα τηλέφωνο(αν είναι αυτό το σωστό),δεν λέει να τους αφήνουμε σε ησυχία.Όσο τους αφήνουμε ανενόχλητους τόσο θα γίνονται χειρότεροι.Ρώτα τους και στην honda.gr μήπως θα ήταν καλύτερα να πάρεις ένα "παραεισαγωγής"?Να μην έχεις κι απαιτήσεις.Πόσαα θα γλύτωνες?Σίγουρα με τα λεφτά που θα γλύτωνες θα πλήρωνες τον μεταφραστή και θα σου μένανε κιόλας.Τους παπάρες....
Τέλος πάντων συγχίστηκα.Πάντως για να το δούμε και πιο ήρεμα,μήπως παίζει να σου το στείλουν?Γιατί κι εμένα μου το έστειλαν μαζί με την εγγύηση ένα μήνα αφότου είχα αγοράσει το v-strom.Βέβαια με είχαν ενημερώσει σχετικά από το κατάστημα που το αγόρασα.

idi
24/06/2005, 21:40
καλοταξιδο .τοοοο αρμα!

καλες βολτες και φιλια στη θεσ/κη και το ρεμπεσκε το μαλλια το milaber μου το γυρισε σε gay Και αμαξακιας και πεταξε μαυρη πετρα πισω του :wave2:

Multijohn
24/06/2005, 21:43
Ολοι τις έχουμε περάσει αυτές τις ατελειωτες νύχτες πριν την παράδοση της μηχανής και φυσικά όλοι συμμεριζόμαστε την χαρά σου γκαρντάσι!!!Καλοτάξιδι πάντα όρθιος και πρόσεχε τα κουτιά,τις...γυναίκες και τους ταρίφες!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :sun:

powerphot
24/06/2005, 23:42
Mπράβο ρε ιχνηλάτη καλορίζικη, και καλά ταξίδια.
:wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis


Υγ.Αυτο το καζαν ντιπι...ΩΡΑΙΟ φαινεται !!! :cool: :wave2:

Κώστα μη μου πείς ότι πέρασες προχθές απο κει και δεν σταμάτησες για "καζαν ντιπί"?:lol: :lol:

SaraMaritis
25/06/2005, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...Κώστα μη μου πείς ότι πέρασες προχθές απο κει και δεν σταμάτησες για "καζαν ντιπί"?:lol: :lol:
Αμ, δεν το'ξερα !!! το'ξερα ??? :confused:

Τωρα...πρεπει να ξαναπαω !!! :p
:beer: :smokin: :wave2:

Alx 84
25/06/2005, 01:52
Μεγειές!! Καλορίζικη και καλοτάξιδη!

Όσο για την περιγραφή ήταν κορυφαία. Ανατρίχιασα διαβάζοντάς τη. Καλά χιλιόμετρα!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

nimbus
25/06/2005, 02:14
καλορίζικη και καλοτάξιδη:wave2: :beer:

rsp
25/06/2005, 02:30
Για αρχη καλοταξιδη και παντα ορθιος,,τωρα οπως θα σου πουν και οι υπολοιποι οτι θελεις να μαθεις για το μηχανακι σου και οτι αξεσουαρ σκεφτεισ ριξε μου ενα πμ να σε βοηθησω...Πολλα τα χιλιομετρα και τα αξεσουαρ σε <βαραντερο>....

johnpagr
25/06/2005, 04:25
Kaloriziki

:beer: :beer:

Kalotaksidi

:beer: :beer:

ftou-ftou koukla einai h gynaikara sou

:beer: :beer:

kai ksanamana ... ftou-ftou ... (ante na thn gialhseis twra meta to fthsimo pou ths erhksa...):D

Na prosexete kai oi dyo sas, na eiste panta ma panta or8ioi, eytixismenoi kai na kanete apeira kai aprovlhmatista xiliometra..

:beer: :beer:

:beer: :beer:

:beer: :beer:


:wave2:

:wave2:

crs-k
25/06/2005, 04:57
Σου ευχομαι να την χαρεις και να εχει μαζι της πολλα, ομορφα και ασφαλη χιλιομετρα! :wave2:

ixnilatis
25/06/2005, 05:54
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

GTZ750

Z-BADBOY'STOY

adam_tsouk

Arcteryx

bartal

a-mixani

katsai

matmat

Nik0s

Lupo

Meni0s

Zan_Prizol

ΚΑΝΕΝΑΣ

SaraMaritis

arxaios

makaronachis

idi

estranged

powerphot

Alx84

nimbus

rsp

johnpagr

crs-k



:) :) :) :) :) :)



Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς για τα καλά σας λόγια.
Πραγματικά δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση από όλους σας.
Νιώθω που νιώθω υπέροχα που πήρα την Vara, τώρα με αυτήν την αντιμετώπιση νιώθω ακόμα πιο όμορφα.
Να είστε όλοι καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα!!!!
:smilea: :smilea: :smilea:

Lupo
25/06/2005, 06:03
Βρε συ.........!!!!!!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:


Πάλι δεν κοιμάσαι???

Εντάξει!
Την πήρες τώρα!
Μπορείς να πάς για ύπνο.


Η μήπως σηκώθηκες, για να δώσεις ένα φιλί στο μωρό?
:lol:



Δεν πιστεύω να την γυαλίζεις, τέτοια ώρα???!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

ixnilatis
25/06/2005, 06:14
:) :)



:)



Lupo γλυκούλιιιιιιιι


Την γυάλισα χθες το βράδι. Της πέρασα και κρέμα στην σέλα, αφρό στα λάστιχα... παραλίγο να με πάρει ο ύπνος πάνω της....

έφαγα και μια μικρή ήττα βέβαια...το Abus Granit Extreme 69 δεν κάνει για την Varadero... είναι μικρό. (ελπίζω να το πάρουνε πίσω σήμερα)

Lupo
25/06/2005, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis

Lupo γλυκούλιιιιιιιι
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :confused: :confused:







:rotflmao:


Ξέρω!
Με λές γλυκό, για να μου δώσεις να καταλάβω ότι δεν σε συγκινώ ερωτικά!
:lol: :lol: :lol:



Πληγώθηκα!


Άκου γλυκούλι, 1,90 μαντράχαλος! :lol:

astaroth2
25/06/2005, 08:53
Καλοταξιδη! Να ζησεις οσο πιο πολλα μπορεις μαζι της και να εισαι παντα ασφαλης.

Μπορει να μην σε ξερω αλλα αυτα που εγραψες με εκαναν να νιωσω σαν να ησουν γνωστος μου.
:wave2:

pepenaxos1
25/06/2005, 09:07
Καλοριζικη συναδελφε... Παντα ορθιος

tifoefs
25/06/2005, 09:14
Καλα 10000000μετρα !!!

Μπραβο ρε !

Μη ξεχασεις να την ασημωσεις μη στην ματιασουνε !



:beer:

CyBeRseXX
25/06/2005, 09:56
H perigrafi sou stin arxi tou post, ola ta lefta!!!

:beer: :beer: :beer:

$py
25/06/2005, 15:47
megeies kai panta orthios


:beer:

AFTER
25/06/2005, 16:14
Ημουν τυφλος και δεν ειδα το thread?

ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!
:beer: :wave2: :beer:

periklisk
25/06/2005, 19:14
καλοτάξιδος!:beer:

ruyjin
27/06/2005, 08:55
μεγειες λεμεεεεεεεε!!!!!!

:wave2:

ireneepi
27/06/2005, 10:40
Καλοριζικο και καλα χλμ...!!!!!

ixnilatis
27/06/2005, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
1540?Είναι το τηλέφωνο για τα παράπονα των καταναλωτών ή κάνω λάθος?Ρίξε κι εκεί ένα τηλέφωνο(αν είναι αυτό το σωστό),δεν λέει να τους αφήνουμε σε ησυχία.Όσο τους αφήνουμε ανενόχλητους τόσο θα γίνονται χειρότεροι.Ρώτα τους και στην honda.gr μήπως θα ήταν καλύτερα να πάρεις ένα "παραεισαγωγής"?Να μην έχεις κι απαιτήσεις.Πόσαα θα γλύτωνες?Σίγουρα με τα λεφτά που θα γλύτωνες θα πλήρωνες τον μεταφραστή και θα σου μένανε κιόλας.Τους παπάρες....
Τέλος πάντων συγχίστηκα.Πάντως για να το δούμε και πιο ήρεμα,μήπως παίζει να σου το στείλουν?Γιατί κι εμένα μου το έστειλαν μαζί με την εγγύηση ένα μήνα αφότου είχα αγοράσει το v-strom.Βέβαια με είχαν ενημερώσει σχετικά από το κατάστημα που το αγόρασα.


Τελικά makaronachis έληξε η υπόθεση με το Ελληνικό manual!
Πήγα στην αντιπροσωπεία σήμερα το απόγευμα και για λίγο ξέχασα την καλή μου ανατροφή και το πήρα το ''Βιβλίο Οδηγιών - Εγχειρίδιο Κατόχου''.
Το μόνο που με στεναχωρεί είναι το γεγονός ότι για ακόμα μια φορά επιβεβαιώθηκε ότι ζούμε σε μια χώρα που οι περισσότεροι ''επαγγελματίες'' της είναι για ντομάτες (μη πω τίποτα άλλο και δε θέλω).

makaronachis
28/06/2005, 16:41
Καλό είναι καμιά φορά να έχουμε και κακή ανατροφή και να την δείχνουμε όπου και όταν πρέπει.Δυστυχώς όπως λες κι εσύ για να πράξουν κάποιοι παπάρες τα αυτονόητα πρέπει να γινόμαστε εξωφρενών και να χαλάμε τη ζαχαρένια μας.Το λεώ όμως,δεν είναι να τους αφήνεις ήσυχους.
Ντομάτες;Too much για αυτούς είναι και ακριβές!Μάλλον για τον φούτσο είναι....

wolfman13
28/06/2005, 20:55
καλοριζικη καλοταξιδι ρε φιλε παντα τετια!!!!







υγ ρε φιλαρι θελω να μιλησουμε καπια στιγμη εχω καπιες απορειες που μονο εσυ μπορεις να λυσεις....

ixnilatis
29/06/2005, 17:24
Για την αποκατάσταση της αλήθειας, οφείλω να πω ότι η ΜΑΜΑ HONDA επικοινώνησε μαζί μου με e-mail και μου ζήτησε πλήρη στοιχεία για την αποστολή του Ελληνικού manual.
Ωφείλω να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος και από την άμεση ανταπόκριση και από το γεγονός ότι στο καπάκι με πήρανε και τηλέφωνο.
:smilea:

gmakris
29/06/2005, 17:57
Σε καταλαβαινω για το manual....οταν ειχα το CBR και ηθελα το Ελληνικο βιβλιαρακι πηγα Σαρακακη το ζητησα, κατι μου λεγανε εκει που δεν τα θυμαμαι και τελικα κατεληξα σε ενα υποστεγο με εκαντοταααααααδες μηχανακια και κατι κουτες με manuals - αρπαξα ενα (manual) και ξεμπερδεψα........:D

makaronachis
29/06/2005, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Σε καταλαβαινω για το manual....οταν ειχα το CBR και ηθελα το Ελληνικο βιβλιαρακι πηγα Σαρακακη το ζητησα, κατι μου λεγανε εκει που δεν τα θυμαμαι και τελικα κατεληξα σε ενα υποστεγο με εκαντοταααααααδες μηχανακια και κατι κουτες με manuals - αρπαξα ενα (manual) και ξεμπερδεψα........:D
Καλά ανάμεσα στα εκατοντάδες μηχανάκια και τις κάτι κούτες με μάνουαλ,αποφάσισες να αρπάξεις το μάνουαλ;Δεν άρπαζες κάνα μηχανάκι καλύτερα;:uplate:

asxetost
24/01/2024, 10:57
Έρχομαι εδώ από το μέλλον, 20 χρόνια αργότερα σχεδόν, να πω ότι δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω δυνατά και να έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά διαβάζοντας το αρχικό του νηματοθέτη, στο μακρινό 2024.
Η μαγεία του φόρουμ!!!
Μαλλον πρέπει να αλλάξω το ψευδώνυμο μου σε"skeletokse8aftis":lol:

Lioulios
25/01/2024, 20:11
Ειμαι σχεδον σιγουρος , πως κανεις απο αυτους που απαντησαν τοτε , δεν ειναι ή δεν θα ειναι συνδεμενοι στο μελλον, για να ξαναδουν αυτο εδω .

Για να δουμε.
Ο θεματοθετης ?