PDA

View Full Version : Συλλογη Γραμματοσημων



mars696
11/05/2010, 04:51
Καλημερα σε ολους!

Προσφατα επεσε στα χερια μου μια αρκετα μεγαλη, για τα δεδομενα τα δικα μου, συλλογη γραμματοσημων(Υπολογιζω πανω απο 2.000++).

Επειδη ομως αυτο το χομπι δεν μου λεει και πολλα,σκεφτηκα να τα πουλησω σε καποιον που να εχουν συλλογικη αξια. Εχω Ελληνικα -ξενα,σταμπαρισμενα-ασταμπαριστα,μπλα μπλα και απο οτι εχω καταλαβει μερικα ειναι και καποιας αξιας.

Απλα θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι για να ξεκινισω,να τα παω σε εκτιμητη,να κατσω μονος να τα ψαξω ενα ενα(αυτο εκανα μεχρι τωρα αλλα ειναι κουραστικο για μενα)...

Ακουω γνωμες...:beer: :beer: :beer:

TROOPER
11/05/2010, 04:54
λαθος φορουμ (http://www.124sold.gr/forum/forumdisplay.php?f=36)

Orfeus
11/05/2010, 04:56
βαλτα σε ενα ντουλαπι και βγαλτα μετα απο 30χρονια και αν για καποιο λογο τα κληρονομησες απο συγγενη μην τα δωσεις.Εκτιμητες υπαρχουν πολλοι και οι περισσοτεροι θα σε φανε.πχ κεφαλες Ερμη ασφραγιστες κοστιζουν απο 60 μεχρι 60000ε αναλογα το ειδος.Φανταζεσαι να του το πας και να "χαθει" καμια τετοια?Αν δεν ξερεις να τα εκτιμας,αραξε μελετησε και μετα πραξε.

mars696
11/05/2010, 04:57
Σε ευχαριστω για το ψαξιμο τροοπ!!!
Απλα σκεφτημα οτι ισως πετυχω κανεναν γνώστη εδω μεσα! :beer: :beer:

mars696
11/05/2010, 04:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
βαλτα σε ενα ντουλαπι και βγαλτα μετα απο 30χρονια και αν για καποιο λογο τα κληρονομησες απο συγγενη μην τα δωσεις.Εκτιμητες υπαρχουν πολλοι και οι περισσοτεροι θα σε φανε.πχ κεφαλες Ερμη ασφραγιστες κοστιζουν απο 60 μεχρι 60000ε αναλογα το ειδος.Φανταζεσαι να του το πας και να "χαθει" καμια τετοια?Αν δεν ξερεις να τα εκτιμας,αραξε μελετησε και μετα πραξε.

Σωστος!!! Αλλα δυστυχως κεφαλες του ερμη δεν εχω :cry: :cry: :cry:

notakos600
11/05/2010, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Σωστος!!! Αλλα δυστυχως κεφαλες του ερμη δεν εχω :cry: :cry: :cry:


Μπές σε φόρουμ για συλλέκτες και φωτογραφίζοντάς τα ρωτάς και μαθαίνεις.
Όπως σου είπαν παραπάνω πρόσεξε τους δήθεν εκτιμητές, σου τα αλλάζουν μπροστά στα μάτια σου και δεν το παίρνεις χαμπάρι.