PDA

View Full Version : αντιπροσωπεια βαλιτσων και κακως κειμενα



ανωνυμος
11/05/2010, 16:53
χαιρετε (αν οι mods θεωρησουν πως υπερβαινω καποια ορια τοτε να το σβησουν παραυτα..)
το σαββατο ειχα περασει απο ενα μαγαζι (B) και για τη μηχανη μου (kawasaki er6f 10') ζήτησα πλαινες βασεις κεντρικη μπαγκαζιερα και πλαινες βαλιτσες.μου ειπε τη δευτερα θα με παρει να μου πει τιμη.Οντως με πηρε , μου ειπε την τιμη και πριν παω να τις παρω λεω δε περναω και απο τον επισημο εισαγωγεα που ειναι λιγο πιο πανω (A);
παιρνω τηλ και μου ανακοινωνουν τιμη (130 κεντρικη σχαρα 120 πλαινες).Απο κοντα οταν πηγα μου δωσαν αλλες τιμες και μου παρουσιασαν και μια "προσφορα" η οποια ηταν κοροιδια.αρα πηγα στο μαγαζι που ρωτησα αρχικα (B) και του ειπα να κανει την παραγγελια.Αυτος μου ειπε οτι τα εκανε ηδη γιατι θα τα εφερνε για αυτον και οτι σε λιγο θα τα ειχε.
Μετα απο ωρα με παιρνει τηλ και μου λεει οτι στην αντιπροσωπεια (A) του ειπαν οτι το εχουν πουλησει τελικα (ενω το ειχε παραγγειλει)
παω απο την επισημη (A) και λεω οτι δε θα τα παρω απο αυτους μηπως τα κρατησαν νομιζοντας οτι θα τα παρω.Εκει με κοιταξε ο/η πωλητης ειρωνικα και μου ειπε τα δωσαμε σε αλλον λιγο μετα αφου περασες εχει δωσει και προκαταβολη....



Μαλιστα δλδ λιγη ωρα μετα απο εμενα περασε ολως τυχαιως ενα απο τα 15-20 er 6f του 10 που κυκλοφορουν και πηρε τις πλαινες βασεις....:bigcry:
Καταληγουμε στο οτι εγω τα λεφτα μου ουδεποτε ξαναδινω σε αυτους τους "επαγγελματιες" και θα αναγκαστω να κανω το ταξιδι μου με ταλαιπωρια.Οταν ερθουν οι πλαινες της αλλης εταιριας θα αγορασω αυτες και οι κυριοι της επισημης μπορουν να τις κρατησουν να τις καμαρωνουν...Δεν καταλαβαινω μονο ποσο μπορει να δρουν εναντια στο συμφερον τους...

chr1s_86
11/05/2010, 17:15
Καλά και η αντιπροσωπία ένα τεμάχιο είχε;; :dizzy:

ανωνυμος
11/05/2010, 17:30
ε τρεχα γυρευε...μαφιοζοι...δε το πηρα απο αυτους και το κρατανε μανιατικο