PDA

View Full Version : βαψιμο αναρτησης



xrilek
13/05/2010, 10:18
Παιδια ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να βαψω τις μπουκαλες της αναρτησης???Ειναι χρυσα κ 8ελω να τα κανω μαυρα.Μονο ανοδίωση ή μπορω κ ηλεκτροστατικη?????
Επισης αναφερεται που μπορω να το κανω (Αθηνα/Πατρα) σε περίπτωση ανοδίωσης.

airpanos
13/05/2010, 10:44
Μπορεις να τις κανεις ηλεκτροστατικη στον Πεττα στην Πειραιως.

Απο τι μηχανη ειναι?

Εναλλακτικα μπορεις να τις βαψεις με χρωμα διπλης -βερνικι και να τις φουρνισεις.

xrilek
13/05/2010, 11:21
Triumph Street Triple 675....οι περισοτεροι μου λενε οτι πρεπει ΜΟΝΟ ανοδίωση γιατι με οποιαδηποτε αλλη βαφη θα υπαρξει προβλημα στην εφαρμογή τους.....γι αυτο ρωταω εδω μήπως καποιος εχει δοκιμασει η μπορει να απαντησει σιγουρα.....

airpanos
13/05/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xrilek
Triumph Street Triple 675....οι περισοτεροι μου λενε οτι πρεπει ΜΟΝΟ ανοδίωση γιατι με οποιαδηποτε αλλη βαφη θα υπαρξει προβλημα στην εφαρμογή τους.....γι αυτο ρωταω εδω μήπως καποιος εχει δοκιμασει η μπορει να απαντησει σιγουρα.....

Aν ειναι upside down κι εγω ανοδιωση θα το εκανα μιας και εχει θεμα με το σταυρο και την τιμονοπλακα...αλλα σε μαυρο μονο ηλεκτροστατικη γινεται νομιζω,ειναι πολυ ανθεκτικη βαφη.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=88023&highlight=%E1%ED%EF%E4%E9%F9%F3%E7 δες κι αυτο.

stevenlord
04/06/2010, 05:21
και με βαφη να της κανης παλη μια χαρα θα φενοντε .εγο στο μαγαζι που τους βαφο σκελετο μοτερ τους κανο και μπουκαλες ψαληδη και ειναι κουκλα δεν παθενη τυποτα χρομα και βερνηκη και σου ερχετε και πιο φτηνα.

binzis
04/06/2010, 06:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από xrilek
....οι περισοτεροι μου λενε οτι πρεπει ΜΟΝΟ ανοδίωση


H ανοδίωση είναι μόνο για αλουμίνιο...:sick: