PDA

View Full Version : Λάμπες Philips Diamond



chris_honda
13/05/2010, 19:36
Γνωρίζει κάποιος κατά πόσο οι λάμπες τύπου xenon, είναι ασφαλή για τα πλαστικά φανάρια των μοτο; Πιο συγκεκριμένα σήμερα φόρεσα τις Philips diamond 5000Κ, ενώ πριν είχα τις extreme power. Οι crystal vision της Philips4000Κ αναφέρουν ότι είναι ασφαλή για πλαστικά φανάρια.Αλλά για τις diamond δεν βρήκα κάτι σχετικό, και δεν ψήνομαι μετά από κάποιο διάστημα να μου δημιουργήσει κάτι στα φανάρια.

koukos
15/05/2010, 02:22
Εαν εχουν την ιδια ισχυ σε watt δεν υπαρχει προβλημα.

sakisvolos
16/05/2010, 03:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Γνωρίζει κάποιος κατά πόσο οι λάμπες τύπου xenon, είναι ασφαλή για τα πλαστικά φανάρια των μοτο; Πιο συγκεκριμένα σήμερα φόρεσα τις Philips diamond 5000Κ, ενώ πριν είχα τις extreme power. Οι crystal vision της Philips4000Κ αναφέρουν ότι είναι ασφαλή για πλαστικά φανάρια.Αλλά για τις diamond δεν βρήκα κάτι σχετικό, και δεν ψήνομαι μετά από κάποιο διάστημα να μου δημιουργήσει κάτι στα φανάρια.

Καλημέρα!
Οι λάμπες εφόσον έχουν την ίδια ονομαστική ισχύ δεν έχεις πρόβλημα με το φανάρι αλλά.....

Η λάμπες που ψάχνεις να αγοράσεις είναι μόνο και μόνο για το look και τίποτα παραπάνω!
Είναι απλές λάμπες πυρακτώσεως με μπλε κρύσταλλο για να αλλάζει τη θερμοκρασία χρώματος από
τα 3000Κ που παράγει η πυράκτωση του νήματος σε 4000 ή 5000Κ και αυτό σημαίνει μείον στην απόδοση!
Αν τις θέλεις για την εμφάνιση εντάξει αλλά αν θέλεις να βλέπεις μπροστά σου τότε βάζεις Osram Night Breaker
και καθάρισες είναι ότι καλύτερο υπάρχει και εκμεταλλεύεται στο έπακρο τις δυνατότητες του
φαναριού στο οποίο τοποθετείται! :winka:


:wave2: :wave2: :wave2:

Υ.Γ. Οι Osram είναι φθηνότερες από τις Philips !

chris_honda
18/05/2010, 01:34
Να 'σαι καλλά Σάκη :beer: :beer:

makis206
18/05/2010, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Osram Night Breaker

Μια ενδεικτική τιμή για δύο λάμπες Η7; :p

PortisHead
18/05/2010, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μια ενδεικτική τιμή για δύο λάμπες Η7; :p

Γυρω στο 20ρικο....αλλα προσωπικη γνωμη.....ξεχνα τις. :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68527&highlight=osram

makis206
18/05/2010, 05:06
Μόλις μίλησα με φίλο που έχει ηλεκτρολογείο αυτοκινήτων και μου είπε για τις καινούργιες Osram (Night Braker ονομάζονται κι αυτές αν δεν κάνω λάθος) που κοστίζουν όμως στα 50 ευρώ αλλά είναι πολύ καλύτερες από τις προηγούμενες και τις έχει συγκρίνει μάλιστα και με τις Phillips Diamond απ'τις οποίες βγάζουν μακράν καλύτερο φωτισμό σύμφωνα με τα λεγόμενά του..

Μου είπε ότι θα μου κάνει πολύ καλύτερη τιμή και σκέφτομαι να τις δοκιμάσω, τώρα ειδικά που η οδήγηση τη νύχτα έγινε απαραίτητη από και προς το Ηράκλειο..:D

PortisHead
18/05/2010, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μόλις μίλησα με φίλο που έχει ηλεκτρολογείο αυτοκινήτων και μου είπε για τις καινούργιες Osram (Night Braker ονομάζονται κι αυτές αν δεν κάνω λάθος) που κοστίζουν όμως στα 50 ευρώ αλλά είναι πολύ καλύτερες από τις προηγούμενες και τις έχει συγκρίνει μάλιστα και με τις Phillips Diamond απ'τις οποίες βγάζουν μακράν καλύτερο φωτισμό σύμφωνα με τα λεγόμενά του..

Μου είπε ότι θα μου κάνει πολύ καλύτερη τιμή και σκέφτομαι να τις δοκιμάσω, τώρα ειδικά που η οδήγηση τη νύχτα έγινε απαραίτητη από και προς το Ηράκλειο..:D

Για τι μηχανακι μιλαμε ?
Αν εχεις ήδη H7 τυπο λαμπας εχεις απο τους πιο συγχρονους.
Η αλλαγη (οπως ειδες και στις φωτογραφιες) ειναι μηδαμινη ως ανυπαρκτη.

Βεβαια , δεν νομιζω να φτωχυνεις με τα 50 ευρω , οποτε αν σου κανει κεφι , δοκιμασε τες.

:wave2:

makis206
18/05/2010, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Για τι μηχανακι μιλαμε ?
Αν εχεις ήδη H7 τυπο λαμπας εχεις απο τους πιο συγχρονους.
Η αλλαγη (οπως ειδες και στις φωτογραφιες) ειναι μηδαμινη ως ανυπαρκτη.

CBF-600S κι έχει δύο H7, το κατάλαβα ότι δεν θα δω μεγάλη διαφορά αλλά.. γύρω στα 30-35 μου είπε οπότε ας πάει το παλιάμπελο (απ'το να φτάσω να βάζω προβολάκια Touratech στο τέλος..:lol: )

:beer:


ΥΓ: Θωμά ανταλλάζουμε με το Τρανς; Σε πμ!:evil: :lol:

George20vt
18/05/2010, 07:22
Γιατί 50 ευρώ ρε παιδιά;

http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=112

Με 19,19 λίρες (κάτι παραπάνω από 20 ευρώ) στην πόρτα σας.

Nostra
18/05/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
CBF-600S κι έχει δύο H7, συγκεντρωσου Μανώλ' .....


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
(απ'το να φτάσω να βάζω προβολάκια Touratech στο τέλος..:lol: ) γιατί όχι?... ειδικά αν ειναι να αρχισεις τα βραδινα δρομολογια...


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
(ΥΓ: Θωμά ανταλλάζουμε με το Τρανς; Σε πμ!:evil: :lol: λαδιέρα έχει το δικό σου? χωρις λαδιέρα δε δεχομεθα ανταλλαγες... :evil:

makis206
18/05/2010, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
συγκεντρωσου Μανώλ' .....

Γιατί ρε Τάσο, μία H7 σε κάθε φανάρι δεν έχει;:D


(Τη λαδιέρα του τη χαρίζω αν δεν βαριέται να επανατοποθετεί:lol: )

Nostra
18/05/2010, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιατί ρε Τάσο, μία H7 σε κάθε φανάρι δεν έχει;:D

έτσι λες? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=628181#post628181)

:D :D :evil:

makis206
18/05/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
έτσι λες? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=628181#post628181)
:D :D :evil:

Εγώ το μόνο που είπα τότε ήταν ότι η Η7 είναι η μικρή/μονή αντίθετα απ'την Η4 που είναι η μεγάλη/διπλή, το CBF έχει μία Η7 αριστερά κι άλλη μία Η7 δεξιά, μην επιμένεις το έχω δίπλα μου στο γραφείο και το κοιτάζω αυτή τη στιγμή!:evil: :rotflmao:

makis206
18/05/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Έρως ανίκατε μάχαν, Μάκην εποίησες βλάκαν...

Τη λαδιέρα τη θες τελικά;:lol:

Εδώ κι οι καλές λάμπεεεες...:D (το Σιμπιέφ έχει δύο αριστερές!:rotflmao: )


198148

PortisHead
18/05/2010, 08:48
Θα πειραματιστεις με διαφορες λαμπες , αλλα στο τελος , μονο με H.I.D. (Xenon)
θα δεις πραγματικη διαφορα , και δυστυχως θα εχεις συνηδητοποιήσει οτι
τα λεφτα που ξοδευες σε λαμπες αλογονου , ξεπερασαν την τιμη ενος H.I.D. kit.
De Facto.

:lol:

sakisvolos
18/05/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μια ενδεικτική τιμή για δύο λάμπες Η7; :p

Καλησπέρα!

Φίλε Η7 δεν θυμάμαι άλλα Η4 που πήρα πρόσφατα έκανε 7? η μία από κατάστημα με ανταλλακτικά
αυτοκινήτων σε ότι αφορά τα ηλεκτρικά κάπου εκεί θα παίζει και η Η7 αν και θα έπρεπε να είναι πιο φτηνές....

Αύριο θα σου πω ακριβώς τιμή.... :wave2: :wave2: :wave2:

sakisvolos
18/05/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Γυρω στο 20ρικο....αλλα προσωπικη γνωμη.....ξεχνα τις. :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68527&highlight=osram

Το διάβασα το λίνκ που έβαλες και δεν αμφιβάλω στο ότι δεν είχες καλό αποτέλεσμα......αλλά......
...ήταν σίγουρα night breaker ή τίποτα άλλο?? Δηλαδή έγραφαν κωδικό 64193 NBR??? (αν ήταν Η4
οι Η7 έχουν άλλο κωδικό πριν το NBR).

Ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό που λες!
Εγώ τις δουλεύω εδώ αρκετό καιρό και στο αμάξι και στη μηχανή και τα αποτελέσματα είναι απλά χαοτικά σε σχέση με ότι άλλο!

Και εντελώς πληροφοριακά το αναφέρω...όταν η osram λέει στο site της ΩΣ +90% more light
και ΩΣ +10% σε σχέση με τις κοινές λάμπες αλογόνου και δεν νομίζω να λέει πουθενά ότι μοιάζει
με ξένον όπως πιστεύουν μερικοί και τις αγοράζουν και ''την πατάνε'':winka:

Τώρα το +90% που λέει το κάνει εγώ στο αμάξι ένα 50% παραπάνω σε δέσμη το έχω και σε πλάτος
και σε απόσταση :winka: όσο για 10% πιο άσπρο είναι και με το παραπάνω ! :winka:

### Makis206 oi philips αυτές που έχουν φως 4000Κ και 4500Κ ΜΗΝ τολμήσεις να τις πάρεις....
αν πάλι τις πάρεις θα κλάψεις τα λεφτά που θα έχεις δώσει στην πρώτη βροχή...ναι στον βρεγμένο δρόμο δε βλέπεις τίποτα!
Επίσης οι philips έχουν την ένδειξη πάνω NOT FOR USE IN EUROPE και αν σε σταματήσει
ψαγμένος τροχονόμος θα το φας το μπουγιουρντί!

sakisvolos
18/05/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
που κοστίζουν όμως στα 50 ευρώ:D


50?????:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Θα σου πω αύριο τιμή Η7 είπες ε???:confused:

djspy21
18/05/2010, 14:07
Εγώ θα συμφωνήσω με τον "PortisHead" και θα έλεγα να βάλεις κατευθείαν ένα H.I.D. kit με 35 έως 50 ευρώ, βρίσκεις και απο ebay και απο εδώ Ελλάδα.

makis206
18/05/2010, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
50?????:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Θα σου πω αύριο τιμή Η7 είπες ε???:confused:

Δες ξανά αυτό που έγραψα Σάκη, δεν μου μίλησε για τις Night Breaker (τις οποίες έχω στα υπόψιν κι απ'το site που έβαλε ο George20vt:winka: ) αλλά ανάφερε κάτι καινούργιες Osram που αν άκουσα καλά στο τηλέφωνο πρέπει να έχουν και το ίδιο όνομα.. μου είπε βέβαια και για τις παλιές Night Breaker που όντως κόστιζαν κάτι παραπάνω από 20 ευρά.

Ρώτα εσύ αν σου δωθεί η ευκαιρία κι εννοείται ότι θα έχω στα υπόψιν κι εγώ να μην σκάσω ένα σωρό λεφτά στις Night Breaker μου ξέραμε μέχρι τώρα, έχω δει τη συσκευασία τους εξάλλου και δεν θα πάω στα "τυφλά" :winka:

Απ'την άλλη πάλι ο συγκεκριμένος άνθρωπος είναι γνωστός χρόνια, εκτός του ότι είναι φίλος ξέρει και το ότι είμαι μέσα στα πράγματα (σε ανταλλακτικά αυτοκινήτων δουλεύω και συνεργαζόμαστε) και όχι ο τυχαίος που μπορεί να περάσει απ'το μαγαζί για να του πουλήσει αέρα. Δεν είναι και τέτοιος άνθρωπος εξάλλου, θα δούμε.

Οι Η7 είναι ακριβότερες από τις Η4 πάντως :beer:

chr1s_86
19/05/2010, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
, δεν μου μίλησε για τις Night Breaker (τις οποίες έχω στα υπόψιν κι απ'το site που έβαλε ο George20vt:winka: ) αλλά ανάφερε κάτι καινούργιες Osram που αν άκουσα καλά στο τηλέφωνο πρέπει να έχουν και το ίδιο όνομα.. μου είπε βέβαια και για τις παλιές Night Breaker που όντως κόστιζαν κάτι παραπάνω από 20 ευρά.



Στο site της Osram υπάρχουν και κάποιες με όνομα "night racer"... Μήπως είναι αυτές οι καινούργιες;

makis206
19/05/2010, 02:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Στο site της Osram υπάρχουν και κάποιες με όνομα "night racer"... Μήπως είναι αυτές οι καινούργιες;

Είναι πολύ πιθανόν να μου είπε αυτό το πράγμα και να μην άκουσα καλά, όταν με το καλό περάσω από εκεί θα ενημερώσω :winka:

:beer:


198226

koukos
19/05/2010, 02:54
Με δωρεαν μεταφορικα: http://www.autobulbsdirect.co.uk/H7-Osram-Night-Racer-Plus-90.html

makis206
19/05/2010, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από koukos
Με δωρεαν μεταφορικα: http://www.autobulbsdirect.co.uk/H7-Osram-Night-Racer-Plus-90.html

:beer: :beer:

binzis
19/05/2010, 04:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:beer: :beer:

Αν θα πάρεις από εκεί, δε βάζεις άλλες δύο...:blush:

makis206
19/05/2010, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Αν θα πάρεις από εκεί, δε βάζεις άλλες δύο...:blush:

Προσωπικά αν μου βγει γύρω στο 30άρι ευρώ απ'τον φίλο που προανάφερα τότε μάλλον με συμφέρει Γιάννη, εννοείται πως αν το προχωρήσω θα σου πάρω κι εσένα ένα ζευγάρι (σου χρωστάω χάρη εξάλλου:winka: ) και θα σ'ενημερώσω, μόνο που πρέπει να υπολογήσεις αρχές του επόμενου μήνα αφού τώρα είμαι λίγο σφιγμένος από οικονομικής πλευράς. Έχεις λίγη υπομονή;

:beer:

sakisvolos
19/05/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δες ξανά αυτό που έγραψα Σάκη, δεν μου μίλησε για τις Night Breaker......

Ναι σωστά...θα ενημερωθώ και θα ενημερώσω μιας και σήμερα έμπλεξα με τη δουλειά και δεν ασχολήθηκα!!

Μάλλον θα είναι η νέα σειρά η night racer... θα μάθω κι αν είναι θα πάρω μια για δείγμα δοκιμαστικά!:winka:

:wave2: :wave2: :wave2:

sakisvolos
19/05/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
Εγώ θα συμφωνήσω με τον "PortisHead" και θα έλεγα να βάλεις κατευθείαν ένα H.I.D. kit με 35 έως 50 ευρώ, βρίσκεις και απο ebay και απο εδώ Ελλάδα.

Λάμπες Η7 σε HID???:confused: τους απέναντι τους σκέφτεσαι καθόλου???:confused:

djspy21
19/05/2010, 11:42
Σε Η4 λάμπα που είχα ΗID, δεν δημιουργούσε πρόβλημα.
Τώρα σε Η7 δεν ξέρω αν είναι τόσο τεράστια η διαφορά. Μπορεί να βάλει με την προυπόθεση να ρυθμίσει που θα φτάνει το ύψος της δέσμης, ωστε να μην ενοχλεί.

sakisvolos
19/05/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
Σε Η4 λάμπα που είχα ΗID, δεν δημιουργούσε πρόβλημα.
Τώρα σε Η7 δεν ξέρω αν είναι τόσο τεράστια η διαφορά. Μπορεί να βάλει με την προυπόθεση να ρυθμίσει που θα φτάνει το ύψος της δέσμης, ωστε να μην ενοχλεί.

Ακριβώς με Η4 λάμπα και ΑΝ το κάτοπτρο του φαναριού και το κρύσταλλο είναι σε άριστη κατάσταση και
χωρίς καθόλου θολούρα ή θαμπάδα ΑΝ είναι σωστά ρυθμισμένο δεν δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα
για το λόγο ότι η Η4 σε HID έχει εκείνο το νίκελ καπελάκι μπροστά έτσι ώστε να μη φαίνεται η κάψουλα
της λάμπας από όποια γωνία να είναι!
Τα φανάρια που έχουν λάμπες τύπου Η7 και Η1 δεν έχουν το καπελάκι αυτό και η λάμπα φαίνεται
από όπου και να κοιτάξεις με αποτέλεσμα απλά να στραβώνει τους απέναντι!

PortisHead
20/05/2010, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ακριβώς με Η4 λάμπα και ΑΝ το κάτοπτρο του φαναριού και το κρύσταλλο είναι σε άριστη κατάσταση και
χωρίς καθόλου θολούρα ή θαμπάδα ΑΝ είναι σωστά ρυθμισμένο δεν δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα
για το λόγο ότι η Η4 σε HID έχει εκείνο το νίκελ καπελάκι μπροστά έτσι ώστε να μη φαίνεται η κάψουλα
της λάμπας από όποια γωνία να είναι!
Τα φανάρια που έχουν λάμπες τύπου Η7 και Η1 δεν έχουν το καπελάκι αυτό και η λάμπα φαίνεται
από όπου και να κοιτάξεις με αποτέλεσμα απλά να στραβώνει τους απέναντι!

:nono:

Σε προκαλω να σταθεις απεναντι απο το δικο μου.Ισια μεσα στα φωτα μπορεις να κοιταξεις.

sakisvolos
20/05/2010, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
:nono:

Σε προκαλω να σταθεις απεναντι απο το δικο μου.Ισια μεσα στα φωτα μπορεις να κοιταξεις.

Τι τύπο λάμπας φοράει η μηχανή σου;;:confused:

Αν είναι Η4 παίζει να μην στραβωθώ αν μπω μπροστά αν είναι Η7 χωρίς το νίκελ καπελάκι μπροστά
θα μου βγάλεις τα μάτια!

PortisHead
21/05/2010, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Τι τύπο λάμπας φοράει η μηχανή σου;;:confused:

Αν είναι Η4 παίζει να μην στραβωθώ αν μπω μπροστά αν είναι Η7 χωρίς το νίκελ καπελάκι μπροστά
θα μου βγάλεις τα μάτια!

2 Η7 , και δεν θα στραβωθεις καθολου :)

sakisvolos
21/05/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
2 Η7 , και δεν θα στραβωθεις καθολου :)

Καλά οκ δεν αμφιβάλω....:o

camen
22/05/2010, 11:12
Nα κανω μια ερωτηση?!
Μια λαμπα Η4 εχει ΠΑΝΤΑ και μικρη και μεγαλη σκαλα μαζι:confused:

Δλδ αυτη εδω: http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=111
καθε λαμπα εχει μικρη/μεγαλη σκαλα στην ιδια λαμπα?!

Και αν ναι,το 60/55w που γραφει σημαινει οτι μεγαλη σκαλα=60 και μικρη=55:confused:


Γιατι μπερδευτικα....:sad: :sad: :sad:

sakisvolos
22/05/2010, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen

Μια λαμπα Η4 εχει ΠΑΝΤΑ και μικρη και μεγαλη σκαλα μαζι:confused:


Ναι η Η4 είναι και μικρή και μεγάλη σκάλα μαζί είναι 2 σε 1 δλδ! :winka:

camen
22/05/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ναι η Η4 είναι και μικρή και μεγάλη σκάλα μαζί είναι 2 σε 1 δλδ! :winka:

Ευχαριστω Σακη...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Και να σε ρωτησω...Στον λινκ που γραφει 60/55w ειναι τα watt μεγαλης/μικρης σκαλας?!
Μικρη δεν ειναι η διαφορα?Θελω να πω οτι εμενα ειναι 35/55.Θα εχω κανενα προβλημα?!:rolleyes:

sakisvolos
22/05/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ευχαριστω Σακη...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Και να σε ρωτησω...Στον λινκ που γραφει 60/55w ειναι τα watt μεγαλης/μικρης σκαλας?!
Μικρη δεν ειναι η διαφορα?Θελω να πω οτι εμενα ειναι 35/55.Θα εχω κανενα προβλημα?!:rolleyes:

55W η μικρή και 60W η μεγάλη....35/55w δεν ξέρω ρε Θωμά να υπάρχει ή δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον...
μήπως είναι Η4 35/35W? τέτοια υπάρχει ναι!

camen
22/05/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
55W η μικρή και 60W η μεγάλη....35/55w δεν ξέρω ρε Θωμά να υπάρχει ή δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον...
μήπως είναι Η4 35/35W? τέτοια υπάρχει ναι!

Για Η4 μιλαμε αγορινα..........:winka:

sakisvolos
22/05/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Για Η4 μιλαμε αγορινα..........:winka:

Ναι βρε για Η4 αλλά υπάρχει 55/60w υπάρχει 35/35W υπάρχει 90/100W αλλά δεν ξέρω να υπάρχει 35/55W αυτό λέω
το φανάρι σου τι φοράει ακριβώς???:confused: :confused: :confused:

camen
22/05/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ναι βρε για Η4 αλλά υπάρχει 55/60w υπάρχει 35/35W υπάρχει 90/100W αλλά δεν ξέρω να υπάρχει 35/55W αυτό λέω
το φανάρι σου τι φοράει ακριβώς???:confused: :confused: :confused:

Αμα δεν ανοιγω το manual αυτα παθαινω.:lol:
ΟΚ ρε αγορινα.Φοραω Η4 60/55 socket P43t.Oποτε κομπλε.Αυτες στο λινκ πιο πανω ειναι οτι πρεπει:D

sakisvolos
22/05/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Αμα δεν ανοιγω το manual αυτα παθαινω.:lol:
ΟΚ ρε αγορινα.Φοραω Η4 60/55 socket P43t.Oποτε κομπλε.Αυτες στο λινκ πιο πανω ειναι οτι πρεπει:D


Άντε μπράβο και με έσκασες 60/55W τι 35/55 μου έγραφες...:mad: :rotflmao: :rotflmao:

Σωστά αυτές που έχει το λίνκ είναι αυτές που θέλεις, ο κωδικός για Η4 είναι 64193 NBR και εδώ στον βόλο τις
βρίσκω πλέον εδώ και αρκετό καιρό μία μία (όχι ζευγάρι δλδ) και τις βρίσκω σε καλή τιμή για ιδίαν χρήση...:winka:

camen
22/05/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Άντε μπράβο και με έσκασες 60/55W τι 35/55 μου έγραφες...:mad: :rotflmao: :rotflmao:

Σωστά αυτές που έχει το λίνκ είναι αυτές που θέλεις, ο κωδικός για Η4 είναι 64193 NBR και εδώ στον βόλο τις
βρίσκω πλέον εδώ και αρκετό καιρό μία μία (όχι ζευγάρι δλδ) και τις βρίσκω σε καλή τιμή για ιδίαν χρήση...:winka:

Για στειλε πμ να μου πεις τιμουλα...:D Κ αυτες στο λινκ παντως καλη τιμη εχουν...
Κ δωρεαν μεταφορικα νομιζω.Κ εχεις και μια καβαντζα........:winka:

Ο κωδικος που λες παντως ειναι διαφορετικος απο αυτον του site...

Εδω Πατρα δεν εχω κοιταξει ποσο εχουν.:look: