PDA

View Full Version : πρόβλημα με το ελατήριο



koliospower
14/05/2010, 08:03
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός strada και αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το ελατήριο. Έκανα μια βόλτα από Ερμίδη, Αδάμου και Κουρτή για να ρωτήσω για επισκευή και μου λέγανε ότι είναι μεγάλη δουλειά και ότι πρέπει να βγούνε όλα τα πλαστικά γύρο από το ντεπόζιτο και ιστορίες. Αποφάσισα να το κοιτάξω μόνος και έχω κάποιες απορίες.
1)Υπαρχή κανένας μηχανικός Θεσσαλονίκη να ξέρει να το κάνει;
2)Ξεβιδώνω τις βίδες στην πάνω μεριά από το καπάκι;
3)Τις βίδες που είναι από την πλευρά του ελατηρίου πως και με τη κατσαβίδι να τις βγάλω μιας και το καπάκι δεν σηκώνετε τελείως;

faraway
14/05/2010, 08:32
ρώτα στο aprilia bikers , κάποιος θα ξέρει να σου πει !!!:cool:

koliospower
14/05/2010, 09:00
Στο Aprilia Bikers υπάρχει ήδη θέμα για το συγκεκριμένο πρόβλημα απλά ζητάω κάποιες παραπάνω διευκρινίσεις αν ξέρει κανένας εδώ να μου πει πιο αναλυτικά την διαδικασία επισκευής ή κάποιο μέρος στην Θεσσαλονίκη που να μπορούν να το κάνουν. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου :)

OldMan
14/05/2010, 09:03
Sorry, αλλά ποιο είναι το πρόβλημα ??

koliospower
14/05/2010, 09:12
Το πρόβλημα είναι στο ελατήριο που κρατάει όρθιο το καπάκι του ντεπόζιτου όταν το σηκώνεις για να βάλεις βενζίνη. Κάπου κλώτσησε το ελατήριο και χριάζεται βγάλσιμο κάποιο σημείο από το καπάκι για να επαναφέρω το ελατήριο.

road spirit
14/05/2010, 09:39
φίλε μου, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάπου στο apriliabikers υπάρχει θρεντ με φωτός και βήμα-βήμα πως να το φτιάξεις (δεν παίρνω και όρκο)

δεν έχω χρόνο να το ψάξω, κοίταξε το λίγο :wave2:

koliospower
14/05/2010, 10:22
Έφαγα τον τόπο!!!τίποτα δεν βρίκα!!!Help :P