PDA

View Full Version : Ζελατίνα



ixnilatis
26/06/2005, 07:24
Όπως πολλοί ξέρετε πριν δυο μέρες πήρα μια Varadero.
Η ζελατίνα που δίνει ο κατασκευαστής (μαμά Honda) είνα μικροσκοπική ίσα - ίσα για να πει ότι την έδωσε .
Σκέφτομαι να την αλλάξω αλλά έχω άγνοια.
Έχετε υπ'όψην σας ποια εταιρία έχει καλό όνομα και που παίζουν περίπου οι τιμές;
Ρώτησα εντελώς στη τύχη χθες και μια Γαλλική (δεν θυμάμαι το ονομά της) είναι στα 120 €.
:confused: :confused: :confused:

Δείτε και την μανίσια ζελατίνα.... :eek:


17859

matmat
26/06/2005, 07:41
Για κοίτα τις Givi νομίζω οτι εχει και ρυθμιζόμενη ισος να σε βολέψη καλύτερα!!
Και η θυγατρική της η ΚΑΡΡΑ ποιο φτηνές
αν θες κάτι ποιο ακριβό και εξεζητιμένο
Τουρατεκ(TOURATECH).

Αυτά ξέρω μόνο!!!


:beer: :lol: :beer:

matmat
26/06/2005, 07:45
Και που εισαι άλαξε και τις χούφτες !!!
βάλε κλειστές εχει η ACERBIS κατι πολυ καλές με ενύσχιση αλουμίνιο απο μέσα
και σπόιλερ που το βάζεις η το βγάζεις ανάλογα την χρήση που κάνεις χειμώνα /καλοκαίρι , χώμα /άσφαλτο!!!!


:beer: :beer: :cool: :beer: :beer:

ixnilatis
26/06/2005, 07:54
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου matmat!
Από αύριο κιόλας θα την ψάξω για GIVI!
Όσο για τις χούφτες θα το ψάξω όταν θα αρχίζουνε τα κρύα γιατί προς το παρών no money no play!
;)

zeli
27/06/2005, 11:52
check this out...

www.ermax.fr

Αυτή έχω στο Capo.Στα πολλά (180-200+) κουρμάρει με τον αέρα
και δεν σου χαλάει την αεροδυναμική.Στα λίγα (βλέπε πόλη) δεν τρίζει,παίζει,συντονίζει και έρχεται και σε ωραίο φιμέ χρώμα.Το μόνο ίσως αρνητικό της είναι το περιμετρικό λαστιχο που έχει που σου περιορίζει λίγο την όραση στα κοντά.(αλλα και αυτό είναι θέμα συνήθειας).

Θα την βρείς εδω. www.motoroda.gr

Υ.Γ. Καλορίζικος και πάντα όρθιος :wave2:

ixnilatis
27/06/2005, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
check this out...

www.ermax.fr

Αυτή έχω στο Capo.Στα πολλά (180-200+) κουρμάρει με τον αέρα
και δεν σου χαλάει την αεροδυναμική.Στα λίγα (βλέπε πόλη) δεν τρίζει,παίζει,συντονίζει και έρχεται και σε ωραίο φιμέ χρώμα.Το μόνο ίσως αρνητικό της είναι το περιμετρικό λαστιχο που έχει που σου περιορίζει λίγο την όραση στα κοντά.(αλλα και αυτό είναι θέμα συνήθειας).

Θα την βρείς εδω. www.motoroda.gr

Υ.Γ. Καλορίζικος και πάντα όρθιος :wave2:


Ευχαριστώ πολύ zeli πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση!
:)

the_passenger
20/12/2005, 12:46
Φίλε ixnilati, απ'οτι βλέπω στη φωτό σου τη ζελατίνα την έχεις στη χαμηλή θέση - δοκίμασες την ψηλή; χτές το δοκίμασα, ανεβαίνει 6-7 πόντους και κάνει σημαντική διαφορά. Δεν την εχω δει βέβαια σε ταξίδι ακόμα, αλλά πολύ πιθανό να με ικανοποιεί και να την κρατήσω.. (ειμαι και 1.98!)

Τελικά πήρες καποια after market; αν ναι, ευχαριστημένος;

καλές βόλτες!

:wave2:

rsp
20/12/2005, 13:01
Συμβουλη.Μην βαλεις ζελατινα της AIr max αν και φτηνοτερη κατω κατω ειναι μαυρισμενη και δεν βολευει καθολου!! Καλυτερες επιλογες Γκιβι ή αλλιως Touratech και αν εισαι πανω απο 1.85 θα σε βολεψει και το φινακι της Touratech..!!

dirtbird
20/12/2005, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Συμβουλη.Μην βαλεις ζελατινα της AIr max αν και φτηνοτερη κατω κατω ειναι μαυρισμενη και δεν βολευει καθολου!! Καλυτερες επιλογες Γκιβι ή αλλιως Touratech και αν εισαι πανω απο 1.85 θα σε βολεψει και το φινακι της Touratech..!!

Oι καλές ζελατίνες πρέπει να είναι 'μαυρισμένες' στο κάτω μέρος γιατί το καλοκαίρι με τον ήλιο έχουν αναφερθεί περιστατικά με λιωμένα όργανα (τουλάχιστον σε Blackbird).

bartlal
20/12/2005, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Oι καλές ζελατίνες πρέπει να είναι 'μαυρισμένες' στο κάτω μέρος γιατί το καλοκαίρι με τον ήλιο έχουν αναφερθεί περιστατικά με λιωμένα όργανα (τουλάχιστον σε Blackbird).

σωστος... :a013:
ακομα και σε varadero εχει αναφερθει... :wave2:

rsp
20/12/2005, 16:55
ok οτι νομιζετε εγω ουτε στο Blackbird ουτε στο Varadero ειχα προβλημα και γενικα εχει συμβει σε ποσους???? :wave2: :wave2:

Nik0s
20/12/2005, 19:13
Κοιτάμε και καμιά ημερομηνία στα ποστ ε!!!


:lol: :rotflmao: :lol:

Παίζει να έχει αλλάξει και 2-3 ζελατίνες ο άνθρωπος από τον Ιούνιο..... :lol: :lol:

rsp
20/12/2005, 19:21
ουπς...:wave2:

DRAKOS1
20/12/2005, 21:51
οπως ειπε και ο φιλος την ζελατινα σου την εχεις χαμηλα. εχει μια θεση να ψηλωση ακομα.
εγω ειμαι 1.95 και παλι δεν με βολευε και αγορασα μια 10 ποντους πιο μεγαλη. τωρα κατι γινεται.την ειχα παρει απο το mac λ.κυμης. διπλα στο ολυμπιακο σταδιο.

dirtbird
21/12/2005, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κοιτάμε και καμιά ημερομηνία στα ποστ ε!!!


:lol: :rotflmao: :lol:

Παίζει να έχει αλλάξει και 2-3 ζελατίνες ο άνθρωπος από τον Ιούνιο..... :lol: :lol:

Δεν φταίω εγώ, παρασύρθηκα...:hypnotize

bartlal
21/12/2005, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κοιτάμε και καμιά ημερομηνία στα ποστ ε!!!


:lol: :rotflmao: :lol:

Παίζει να έχει αλλάξει και 2-3 ζελατίνες ο άνθρωπος από τον Ιούνιο..... :lol: :lol:

ε, φιλαρακι, γραψε λαθος! :p :p :p :p

:wave2:

EKEINOS
24/12/2005, 09:05
Αγαπητε φιλε πανε δες τις airmax ειναι απο τις λιγες που κατασκευαζονται απο μελετη σε αεροσηραγκα, σε 3 μηχανες που τις ειχα εχουν τελεια συμπεριφορα, εγω ειμαι και μεγαλοσωμος,να προσεξεις παντως σε περιπτωση που δεν ειναι ρυθμιζωμενη το υψος σου αν εισαι κοντος και η ζελατινα λιγο φιμε το βραδι δεν θα βλεπεις τιποτα η' αν ερχετε ακριβως στο υψος των ματιων θα σου την σπαει, κανει γυρω στα 100-120ευρω

alex-varadero
28/12/2005, 05:09
file an exeis parei kamia after market endiaferome na agorasw tin mamisia zelatina
egv pira to varadero me pio psili zelatina kai exw provlima sto na dw konta lakoubes kai ta loipa.
den eimai psilos (1.75) kai i psili zelatina pefti akrivos sta matia!!
ase pou to kranos den katharizei kala sti vroxi!!!