PDA

View Full Version : bross 400 vol 2



argoxerian
16/05/2010, 12:15
Γεια, το πήρα τελικά και από ότι διαπίστωσα είναι σε μέτρια κατάσταση.θέλει τα παρακάτω
1. το καβούκι των οργάνων (βάση) είναι ραγισμένο αλλά καλά κρατεί. Χρειάζεται καπάκι και ταχύμετρο.Το στροφόμετρο λειτουργεί.
2. επειδή δεν έχω ιδέα για τα χιλιόμετρα που έχει κάνει και για το τι σέρβις πρέπει να του κάνω αντίστοιχα,γράφει 35800 απο ότι κατάλαβα απο τον ήχο και την οδήγηση πρέπει να έχει περι τα 60000 (είναι το 3ο χέρι σε μένα).
3. έχουν σπάσει οι βάσεις του κωλοφάναρου και οι δύο πίσω βάσεις της ουράς, έχει μία μπασά στο τεπόζιτο γδαρσές και αποχρωματισμούς δίχως όμως ίχνη σκουριάς. γενικά τα πλαστικά του έχουν ξεραθεί από τον ήλιο.δεν έχει καθόλου φλάς μα οι βάσεις είναι κομπλέ. έχει στραβώσει ο μοχλός των ταχυτήτων και στο σημείο στήριξης με τον πίρο έχουμε μπόσικα πολλά. ο σωλήνας αριστερά που φεύγει απο το ψυγείο αριστερά έχει χαλασμένη την εξωτερική ενίσχυση του (σπυράλ) αλλά είναι εντάξει. οι ζάντες είναι πένα. χρειάζομαι φώτα και μάλλον κάποιο καλώδιο διότι όταν το ανάβω (το brosάκι) είναι μονίμως αναμένο σαν να έχω πατημένο το φρένο.όταν σβήνω το μηχανάκι το φώς παραμένει ανοιχτό. τα ακρόμπαρα του έχουν στραβώσει. χρειάζεται τακάκια και υγρά φρένων, ψυγείου διότι ανάβει για πλάκα χωρίς κάποιο ζόρι.
4. Μηχανικά νομίζω ότι εκτός απο αλλαγή λαδιών θέλει ένα τσεκάρισμα για μεμβράνες καρμπιρατέρ ,φλάντζες πιστονιών και αλλαγή ντιζών συμπλέκτη και γκαζιού. έχει καινούρια καδένα και μάλλον καινούριο πισωγράναζο.τα λάστιχα του είναι καινούρια.Ο αριθμός πλαισίου αρχίζει απο 100.
χτυπήματα στο πλαίσιο στο ψαλίδι και στο πιρο΄υνι δεν υπάρχουν κατα την οδήγηση είναι πολύ σταθερό.
θα ήθελα:
1. ένα καλό μηχανικό για τον έλεγχο και το μάζεμα των ανωτέρω αλλά να μη μου κόψει το κώλο.
2. ανταλλακτικά ταχύμτρο καπάκι οργάνων τεπόζιτο σε περίπτωση που δέν φτιάχνεται με βρντουζάρισμα
3. τί λαδάκια να του βάλω για να λειτουργεί ρολόι
4. ουρά
5. την ευχή σας να καταφέρω να το φτιάξω γιατί το έχω ερωτευτεί απο πιτσιρικάς προτού κιόλας πάρω το rs.
ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω το ταχύτερο δυνατό πληροφορίες