PDA

View Full Version : please μια γνωμηηηηη!!!!!



johntops
17/05/2010, 08:13
γεια σας παιδια θελω να αγορασω ενα scooter 100-150cc για δουλεια και να με πηγαινει και κανενα κοντινο ταξιδακι το προβλημα ειναι οτι ψαχνω μεχρι 1000?
και εκει αρχιζει το προβλημα.
μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση ή καινουριο κινεζικο?
ειδα ενα που λεγετε dias απο εμφανιση ειναι καλο και αυτος που τα πουλαει ειναι γνωστος του πεθερου μου και λεει οτι δεν βγαζουν προβληματα 4 χρονια τωρα που τα πουλαει,δινει και ενα χρονο εγγυηση,εχει την αντιπροσωπεια,service,ανταλλακτικα.Τα δωρα που θα μου κανει ειναι συναγερμος και μπαγαζιερα.
Απο την αλλη ειναι ενα piaggio skipper απο αγγελια δεν πηγα να το δω ακομα,
με 29000χλμ 2003 μοντελο σε καλη κατασταση 900?.αυτο και αλλα πολλα οπως ξερετε μηχανακια απο αγγελιες σε αυτα τα λεφτα.
Θελω λοιπον γνωμες μηπως και καταφερω να αποφασισω κατι.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!

MikeG
17/05/2010, 08:16
Προσπάθησε να αποφύγεις τα Κινέζικα, από μάρκες ότιναναι. Δε θα βρίσκεις ανταλλακτικά.

:wave2:

johntops
17/05/2010, 08:31
Αυτος που ειπα εχει και ανταλλακτικα και αξεσουαρ
ειναι αντιπροσωπεια οπως ειπα γιαυτο και δεν ξερω τι να κανω
αν ηταν απο μαγαζι........... ξερεις ουτε που θα το σηζητουσα.
για το piaggio καμια γνωμη?

ilias integra R
17/05/2010, 08:36
Βαλε κατι παραπανω και διαλεξε SYM ή KYMCO AGILITY προσωπικα θα επαιρνα το NEO AGILITY 200 θα εδινα τα μισα μπροστα και τα υπολοιπα σε ατοκες δοσεις.........μην δωσεις τζαμπα ευρω για να συμαζεψεις ενα μεταχειρισμενο των 900-1000ευρω ενω με λιγα χρηματα παραπανω παιρνεις και καινουριο και 200 κυβικα που θα κανεις πιο ανετα ταξιδια και θα εχεις και μηχανακι κουτας!!!

p@nos
17/05/2010, 08:37
se ayta τα λεφτα χιλιες φορες καλυτερα να κοιταξεις σε παπι

Panopticon7
17/05/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από johntops
δινει και ενα χρονο εγγυηση,εχει την αντιπροσωπεια

Ερωτηση, το λιγοτερο νομιζα ειναι 2 χρονια απο τον νομο, κανω λαθος ?

Ας ειναι και κινεζικο η Αλβανεζικο...

CIRUS
17/05/2010, 08:53
εγώ πάντως Dias, Iras, Athinas, Poseidonas, Ermis και λοιπούς κινέζους θεούς του Ολύμπου δεν θά οδηγούσα και τσάμπα να μου το έδινε ο αδερφός μου. Είναι θέμα ασφάλειας αδερφέ

βρες κάτι σε καλό μεταχειρισμένο να κάνεις την δουλειά σου και ξέχνα καλύτερα τις επικίνδυνες κινέζικες μακακίες που δεν πληρούν κανένα στάνταρτ και έχουν τα πιο φτηνά και αναξιόπιστα υλικά κατασκευής εκτός αν θες κάποια στιγμή να ρωτάς στον δρόμο κανέναν "Ξέρεις από Dias? Γιατί δεν πιάνουν τα φρένααααααααα??????????????"

Panopticon7
17/05/2010, 08:56
Ε δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...

Kymco εχω στο σπιτι ενα σκουτερ και ενα Venox και μετα απο αρκετα χρονια δεν εβγαλαν το παραμικρο.

johntops
17/05/2010, 09:15
Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι ανεργος και το θελω ποιο πολυ
για κανενα πακετο και για μεταφορα στην πολη.
οσο αφορα τα ταξιδακια θελω μεχρι την χαλκιδικη στην καλλικρατεια να με παει για κανενα μπανακι.
(αυτα,οχι τιποτα παραξενο πιστευω!)

Panopticon7
17/05/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από johntops
Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι ανεργος και το θελω ποιο πολυ
για κανενα πακετο και για μεταφορα στην πολη.
οσο αφορα τα ταξιδακια θελω μεχρι την χαλκιδικη στην καλλικρατεια να με παει για κανενα μπανακι.
(αυτα,οχι τιποτα παραξενο πιστευω!)

Να παρεις ενα καλυτερο για να πηγαινει ακτη καλογριας ή προς βουρβουρου

johntops
17/05/2010, 09:22
εκει μονο με το αμαξι γιατι εχω και σκυλο
και μακαρι να μπορουσα να παρω κατι καλυτερο και μεγαλο
αλλα δεν μπορω.

epp1640
17/05/2010, 11:50
ακριβώς επειδή το θες για δουλειά πάρε κάτι καλύτερο, ή κάποιο μεταχειρισμένο (καλύτερα καινούριο) για να μην ψάχνεις αντικαταστάτη σε λίγο καιρό..