PDA

View Full Version : Μπατσοι με ρουχα αναρχικων..



DUKASII
17/05/2010, 09:45
μαζευουνε κοσμο με ρουχα αναρχικων...

αντε τωρα να ξεχωρισεις ποιος κ τι..


198045

OldMan
17/05/2010, 09:54
Το λογικό θα ήταν να μαζεύουν κόσμο με ρούχα μπάτσων...:winka:

DUKASII
17/05/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το λογικό θα ήταν να μαζεύουν κόσμο με ρούχα μπάτσων...:winka: +1

LsKostas
17/05/2010, 09:58
τι ψαχνεις τωρα φιλε μου ...

Akatanomastos
17/05/2010, 09:59
τι ειναι τα ρουχα αναρχικων?

κυκλοφορησε νεα κολεξιον? :lol:

VANDA
17/05/2010, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
τι ψαχνεις τωρα φιλε μου ...

+1.

Εδώ έχουμε βάσανα.. ενοχλούνε τον σταρ (http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=162937) μας.

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 10:13
ψιτ... παλουκάρια... σας είπαν και τον λόγο που κάνουν προσαγωγή;... αν όντως είναι προσαγωγή μιας και μόνο μια φωτό μπορεί να δείχνει και UFO να σπάνε βιτρίνες.

Τι είναι αυτό εδώ μέσα ρε γμτ;... όλοι πλέον παντογνώστες και κριτές των πάντων.

Ξέρει κανείς αν είναι κλέφτης, βαποράκι, ...ΒΟΥΤΑΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ;

Έτσι στο αβίαστο κρίσεις...

Ε λοιπόν ... είστε όλοι ... ΚΟΥΛΑΤΖΕΣ... και χωρίς φωτό μάλιστα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

koulis19
17/05/2010, 10:17
Εαν δεν το γνωριζετε υποτιθεται οτι υπαρχει και κατι που λεγεται κρατικη ασφαλεια εδω και χρονια.Λεω εγω τωρα!!!!!!!!!!!!!

DUKASII
17/05/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ψιτ... παλουκάρια... σας είπαν και τον λόγο που κάνουν προσαγωγή;... αν όντως είναι προσαγωγή μιας και μόνο μια φωτό μπορεί να δείχνει και UFO να σπάνε βιτρίνες.

Τι είναι αυτό εδώ μέσα ρε γμτ;... όλοι πλέον παντογνώστες και κριτές των πάντων.

Ξέρει κανείς αν είναι κλέφτης, βαποράκι, ...ΒΟΥΤΑΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ;

Έτσι στο αβίαστο κρίσεις...

Ε λοιπόν ... είστε όλοι ... ΚΟΥΛΑΤΖΕΣ... και χωρίς φωτό μάλιστα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf re oxi emeis me toys mpatsoys eimaste ti nomizes..kala toys kanoyne

protino de stoys anarxikoys na katebenoyme pleon stis poreies me stoles astinomikon na toys kanoyme nazia..na mi xeroyn poios k ti.

esy pantos to meros ton mpatseon peires amesos etsi?

Akatanomastos
17/05/2010, 10:19
γκανταλφ ειναι δεδομενο αυτο οτι συμβαινει,

ασχετα με την συγκεκριμενη φωτο


ειναι κατι που δεν χωρα αμφιβολια

DUKASII
17/05/2010, 10:21
oxi re gandalf einai dinaton na min einai kati apo ayta poy eipes kai na ton mazepsane???OXI PES MOY ..EINAI STHN ELLADA AYTO DYNATON???MA POY ZO..

:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

super_toto
17/05/2010, 10:27
Το ζήτημα είναι αν οι μπάτσοι είναι μυστικοί και κατά συνέπεια μεταμφιεσμένοι ή τι κάνουν ως μυστικοί και κατά συνέπεια μεταμφιεσμένοι?

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 10:27
προσωπικά είμαι με την θέση που κοιτά χωρίς παρωπίδες...

Το οτι μια φωτό δείχνει κάποιον για προσαγωγή (δεν ξέρεις αν είναι και σύλληψη) δεν σημαίνει απαραίτητα οτι γίνεται για αυτό που αναφέρεστε. Εκτός και αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω που δεν το ξέρουμε εμείς.

Αλλά βλέπεις έμαθα να κρίνω απο τα δεδομένα και οχι απο την εμφάνιση των πραγμάτων απο μια φωτό, χωρίς κανένα άλλο στοιχείο παρά ίσως την προκατάληψη του όποιου μυαλού.

Μπορεί όντως να είναι λόγω εμφάνισης... .μπορεί να είναι για κάτι άλλο... πως είστε τόσο σίγουροι;

Μου αρέσει που μετά λέμε οτι μας θεωρούν ώς μοτοσυκλετιστές περιθωρειακούς και δεν ξέρω τι άλλο και κατακρίνουμε οτι κοιτάνε επιφανειακά... όταν στραβωνόμαστε στον δικό μας καθρέφτη και κάνουμε ακριβώς το ίδιο.

Gandalf

Akatanomastos
17/05/2010, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
προσωπικά είμαι με την θέση που κοιτά χωρίς παρωπίδες...

Το οτι μια φωτό δείχνει κάποιον για προσαγωγή (δεν ξέρεις αν είναι και σύλληψη) δεν σημαίνει απαραίτητα οτι γίνεται για αυτό που αναφέρεστε. Εκτός και αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω που δεν το ξέρουμε εμείς.

Αλλά βλέπεις έμαθα να κρίνω απο τα δεδομένα και οχι απο την εμφάνιση των πραγμάτων απο μια φωτό, χωρίς κανένα άλλο στοιχείο παρά ίσως την προκατάληψη του όποιου μυαλού.

Μπορεί όντως να είναι λόγω εμφάνισης... .μπορεί να είναι για κάτι άλλο... πως είστε τόσο σίγουροι;

Μου αρέσει που μετά λέμε οτι μας θεωρούν ώς μοτοσυκλετιστές περιθωρειακούς και δεν ξέρω τι άλλο και κατακρίνουμε οτι κοιτάνε επιφανειακά... όταν στραβωνόμαστε στον δικό μας καθρέφτη και κάνουμε ακριβώς το ίδιο.

Gandalf

γκανταλφ,

οταν η αστυνομια ειναι τοσο σαπια

που κατασκευαζει κατηγοριες επανηλειμενως (βλεπε το παιδι με την τσαντα με τις μολοτοφ που του φορτωσαν)


δεν μπορεις παρα να εισαι τοσο προκατειλημενως

και καλα κανεις για να σωσεις τον εαυτο σου, και τον ΕΣΤΩ 1 "συντροφο" σου

που θα πανε να τον χαντακωσουν χωρις λογο..

Cpt. Haddock
17/05/2010, 10:33
Μια μικρή απορία και δε θα ασχοληθώ άλλο. Το οτι ειναι μπάτσοι το ξέρουμε σίγουρα απο κάπου; Δε λέω οτι δεν ειναι - μπορεί και να ειναι, να δεχτώ οτι ειναι, απλα ρωτάω εαν το ξέρουμε σιγουρα απο κάπου ή το εικάζουμε βάσει της φωτογραφίας.

Καλό σας απογεμα

:wave2:

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 10:33
και το παραμυθάκι συνεχίζεται...

επαναλαμβάνω... κανένα άλλο στοιχείο εκτός απο την φωτό υπάρχει;... γιατί δεν δείχνει τίποτα σχεδόν η φωτό. Ακόμα και αν γίνεται προσαγωγή, δεν δείχνει που έγινε, πως έγινε, γιατί έγινε , ποιοί είναι οι τύποι , κοκ...

ΡΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.

Ολοι κριτές χωρίς στοιχεία... συνεχίστε έτσι... αλλά μην ακούσω κανένα να γκρινιάζει μετά , γιατί βρίζουν τους μοτοσυκλετιστές... αφού έτσι φαινόμαστε.. τομάρια που αδιαφορούν για τους πάντες , κάνουν σφήνες, παρκάρουν όπου βρούν, κλέβουν τσάντες, παραβιάζουν τον ΚΟΚ..

στοιχεία για να έχεις προκατάληψη δεν είναι αυτά;

αλλά είπαμε... μιλώ στον αέρα εγώ γιατί είμαι στο πλευρό των αστυνομικών όπως λένε μερικοί. Επειδή είπα κάτι που δεν άρεσε είμαι στο μαύρο... αλλιώς πρέπει να είμαι στο άσπρο. ΄Ξέρετε τι λένε για το απόλυτο και την ευφυία έτσι;

Gandalf

koulis19
17/05/2010, 10:35
Γινεται τοση συζητηση για κατι που συμβαινει σε ολο τον κοσμο και ειναι απολυτως φυσικο.+οτι μπορει η φωτο να μην ειναι αυτο που πραγματικα φαινεται

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 10:41
koulis19.... δεν είναι για αυτό η συζήτηση ρε φίλε... μακάρι να ήταν μόνο για αυτό.

Η συζήτηση ή μάλλον η διαφωνία μου αν θέλεις είναι οτι πραγματικά δεν μπορώ άλλο στενόμυαλους ανθρώπους που τους έχει σφηνωθεί μια ιδέα και νομίζουν οτι όλα γίνονται όπως είναι αυτή η ιδέα... δεν υπάρχει τίποτε άλλο.

Μόνο έτσι όπως νομίζουν ή καθόλου.

Δεν είναι μόνο αστυνομία - μπάτσοι (που μεγάλο ποσοστό δυστυχώς είναι μπάτσοι σερίφηδες σε συμπεριφορά και νοοτροπία , και το λέω πρώτος)... είναι οτι σαν άνθρωποι δεν έχουμε κρίση... τα καταπίνουμε όλα αμάσητα και μας ενοχλεί όταν κάποιος εκφράζεται αντίθετα. Πρέπει να είναι εχθρός, ηλίθιος, φασίστας... δεν ξέρω τι άλλο.

Αυτό με χαλάει και απο το νήμα εδώ πιάστηκα μιας και είναι θέμα που επειδή ακριβώς ειναι ΑΣΧΕΤΟ με το moto.gr , μπαίνει με προφανή σκοπό... αλήθεια... με τι σκοπό;... οτι οι μπάτσοι είναι ο εχθρός;... οτι οι αναρχικοί είναι καλόπαιδα και τους αποπαίρνουν;

Gandalf

sergiosm
17/05/2010, 10:53
Από πότε το τζίν, η φόρμα και το μπουφάν μηχανής είναι "ρούχα αναρχικών";;;


Και μιας και το έφερε η κουβέντα: τί θα πεί "ρούχα αναρχικών";;;;;;;;;;;;;;

SVX
17/05/2010, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Από πότε το τζίν, η φόρμα και το μπουφάν μηχανής είναι "ρούχα αναρχικών";;;


Και μιας και το έφερε η κουβέντα: τί θα πεί "ρούχα αναρχικών";;;;;;;;;;;;;;


o Ενας φοραει COLORI και ο αλλος Balaclava....


Μου μυριζει ξεκαθαρισμα λογαριασμων μεταξυ των μοτοForum.... :rolleyes:









:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

postman
17/05/2010, 11:05
Εντελως τυχαια σε επαγγελματικη μου δραστηριοτητα, γνωρισα εναν φιλο του Μαριου Ζερβα. Ισχυριζεται οτι ο Ζερβας προφυλακιστηκε αδικα, λογω βεντετας των μπατσων μαζι του, γιατι κατεβαινε στις πορειες με φωτογραφικη μηχανη, και ειχε βοηθησει ανθρωπους να ξεμπλεξουν φωτογραφιζοντας την συλληψη τους, ετσι ωστε οταν κατηγορηθηκαν ως ταραχοπειοι, και τους χρεωθηκαν τσαντες με μολοτωφ, οι φωτογραφιες του Ζερβα τους αθωωσαν. Φιλε Gandalf πιστευω οτι εχεις μια πολυ ρομαντικη εικονα για την Ελληνικη αστυνομια. Μηπως εισαι και ο ιδιος αστυνομικος;

veletzas
17/05/2010, 11:07
η φωτο ειναι απο τον δεκ του 2008-οχι αλλο βαγγελη μερσιωτη- στην φωτο ειναι οντως αστυνομικοι οι οποιοι τσιμπανε τον πιτσιρικα το αν εγινε προσαγωγη 'η συλληψη δεν το γνωριζω...ειχε κυκλοφορησει 2-3 μερες μετα απο τις αλλες κ το βιντεο με τους αστυνομικους με τα παλουκια, και ειναι την μερα που οι μαθητες των σχολειων εκαναν καθιστικη διαμαρτυρια εξω απο την βουλη...

ξεπερασμενη κολλεξιον παντως τωρα βγαινει η φθινοπωρο -χειμωνας 2011 και αναμενεται πολυ το λιλα κ το μωβ του υδραυλικου

Stabak
17/05/2010, 11:13
μα ειναι φως φαναρι πως η ομαδα περιφρουρησης των αναρχικων συλλαμβάνει στο όνομα του Μπακούνιν, νεαρό παρείσακτο φιλησυχο πολιτη-προβοκάτορα....


η δημοκρατια μας ποτε θα βγαλει τη κουκουλα....; Καληνυχτα

el_hymador
17/05/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια μικρή απορία και δε θα ασχοληθώ άλλο. Το οτι ειναι μπάτσοι το ξέρουμε σίγουρα απο κάπου; Δε λέω οτι δεν ειναι - μπορεί και να ειναι, να δεχτώ οτι ειναι, απλα ρωτάω εαν το ξέρουμε σιγουρα απο κάπου ή το εικάζουμε βάσει της φωτογραφίας.

Καλό σας απογεμα

:wave2:

Ε, δεν είδες τι έγινε με το τρυφερό ενσταντανέ Ιμπραίμοβιτς - Πικέ;

Μην δουν κάποιον άνδα να κρατα τρυφερα το χέρι ενός άλλου ανδρα, κατευθείαν να τον πουν πούστη...

:rolleyes:

ρε παιδιά έλεος...λες και χρειαζόταν η φωτογραφία για να το καταλάβουμε...

στα γεγονότα του Δεκεμβρίου οι κουκουλοφόροι με τα λοστάρια που μίλαγαν και παρευρίκονταν σε πηγαδάκια με τους αστυνομικούς ήταν απο την υπηρεσία καθαρίοτητας του δήμου να υποθέσω...

the who
17/05/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
+1.

Εδώ έχουμε βάσανα.. ενοχλούνε τον σταρ (http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=162937) μας.


Ενταξει χρωσταει το "παλληκαρι" αλλα εχει και γυναικα υπουργο.Τζεφρυ τι γινεται?:evil: :evil: :evil:

sergiosm
17/05/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Φιλε Gandalf πιστευω οτι εχεις μια πολυ ρομαντικη εικονα για την Ελληνικη αστυνομια.

Κανείς δεν διαφωνεί ότι η αστυνομία κάνει ΚΑΙ μαλακίες ή όπως θες πες τα.

Οι "εχθροί" τους όμως, όπως οι ίδιοι δηλώνουν, είναι πάντοτε σωστοί;;;


:wave2:

blackbusa
17/05/2010, 11:45
μπατσοι???εγω γιατι βλεπω εναν ninja...τον Αλκαιο ντυμενος σαν κολυμβητης με ασθμα...και τον Karim Abdoul Jabbar σε πιο κοντη version (α ναι και λευκη)...στην μεση ειναι ενας ηθοποιος που πρεπει να παιζει τον ''κιλτοσκουφιτσο''...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


οτι ναναι λεμε...

blackbusa
17/05/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Κανείς δεν διαφωνεί ότι η αστυνομία κάνει ΚΑΙ μαλακίες ή όπως θες πες τα.

Οι "εχθροί" τους όμως, όπως οι ίδιοι δηλώνουν, είναι πάντοτε σωστοί;;;


:wave2:

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

σορρυ...αλλα ρε φιλε...αν οι ''εχθροι'' ηταν παντα σωστοι γιατι να ειναι και να λεγονται ''εχθροι''...???

:lol: :lol: :lol:

notakos600
17/05/2010, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
μπατσοι???εγω γιατι βλεπω εναν ninja...τον Αλκαιο ντυμενος σαν κολυμβητης με ασθμα...και τον Karim Abdoul Jabbar σε πιο κοντη version (α ναι και λευκη)...στην μεση ειναι ενας ηθοποιος που πρεπει να παιζει τον ''κιλτοσκουφιτσο''...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


οτι ναναι λεμε...



:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao:

blackbusa
17/05/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ψιτ... παλουκάρια... σας είπαν και τον λόγο που κάνουν προσαγωγή;... αν όντως είναι προσαγωγή μιας και μόνο μια φωτό μπορεί να δείχνει και UFO να σπάνε βιτρίνες.

Τι είναι αυτό εδώ μέσα ρε γμτ;... όλοι πλέον παντογνώστες και κριτές των πάντων.

Ξέρει κανείς αν είναι κλέφτης, βαποράκι, ...ΒΟΥΤΑΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ;

Έτσι στο αβίαστο κρίσεις...

Ε λοιπόν ... είστε όλοι ... ΚΟΥΛΑΤΖΕΣ... και χωρίς φωτό μάλιστα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

:sad: :sad: :sad:
α ρε Μαγε ποσο δικιο εχεις...γκανετμια το παλλικαρι τελικα...αλλα καλα να παθει...αφου πηγε να πουλησει οπλα/κοκα/πορνες/γλυφιτζουρια γιορτινες μερες....που πας ρε καραμητρο τις αποκριες???και τι πας και κανεις...τωρα θα φταινε τα παιδια που αντι να πανε στο παρτυ του τριωδιου σου κανουν εσενα τα τρια δυο???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
17/05/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

σορρυ...αλλα ρε φιλε...αν οι ''εχθροι'' ηταν παντα σωστοι γιατι να ειναι και να λεγονται ''εχθροι''...???

:lol: :lol: :lol:


καλά εσύ τώρα γιατί απαντάς σε ... ρητωρικά ερωτήματα;;;

:lol: :lol: :lol:
:wave2:

postman
17/05/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Κανείς δεν διαφωνεί ότι η αστυνομία κάνει ΚΑΙ μαλακίες ή όπως θες πες τα.

Οι "εχθροί" τους όμως, όπως οι ίδιοι δηλώνουν, είναι πάντοτε σωστοί;;;


:wave2:
Η βεντετα αναμεσα σε αστυνομικους και αναρχικους εχει δυο ενεργους παρτενερ. Στο "forum για αστυνομικους και πολιτες" μπορεις να βρεις αρκετους ενστολους οι οποιοι εχουν κυρηξει τον πολεμο στους αναρχικους. Αληθεια με τον administrator "Gandalf" του εν λογω forum εχεις καμμια σχεση; Γιατι εχετε παρομοιο υφος γραφης...

koulis19
17/05/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Η βεντετα αναμεσα σε αστυνομικους και αναρχικους εχει δυο ενεργους παρτενερ. Στο "forum για αστυνομικους και πολιτες" μπορεις να βρεις αρκετους ενστολους οι οποιοι εχουν κυρηξει τον πολεμο στους αναρχικους. Αληθεια με τον administrator "Gandalf" του εν λογω forum εχεις καμμια σχεση; Γιατι εχετε παρομοιο υφος γραφης... Εγω απλα θα σου πω οτι στο εν λογω φορουμ που αναφερεις υπαρχουν πολλα παιδακια τα οποια γουσταρουν να γινουν αστυνομικοι και γραφουν οτι καφριλα τους ερχεται στο κεφαλι.2ον διαβασε τι αναφερει ο gandalf σωστα και μετα χαρακτηρισε το εν λογω υφος του.Δεν χρειαζεται ειρωνεια:beer:

the who
17/05/2010, 12:03
Μπατσι
Μπατσι














































































Μπατσινιλας.Εθνικαρααααααααααααααααααααααααααα (εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 4 μερες κι εχω λαλησει λεμε)

sergiosm
17/05/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Η βεντετα αναμεσα σε αστυνομικους και αναρχικους εχει δυο ενεργους παρτενερ. Στο "forum για αστυνομικους και πολιτες" μπορεις να βρεις αρκετους ενστολους οι οποιοι εχουν κυρηξει τον πολεμο στους αναρχικους. Αληθεια με τον administrator "Gandalf" του εν λογω forum εχεις καμμια σχεση; Γιατι εχετε παρομοιο υφος γραφης...


γιατί ρωτάς εμένα για τον ... Gandalf;

blackbusa
17/05/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
(εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 4 μερες κι εχω λαλησει λεμε)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


σιγα τα ωα....9 ΜΕΡΕΣ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
17/05/2010, 12:10
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


198065

blackbusa
17/05/2010, 12:17
hey...u talk 2 me???:rolleyes:

postman
17/05/2010, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Εγω απλα θα σου πω οτι στο εν λογω φορουμ που αναφερεις υπαρχουν πολλα παιδακια τα οποια γουσταρουν να γινουν αστυνομικοι και γραφουν οτι καφριλα τους ερχεται στο κεφαλι.2ον διαβασε τι αναφερει ο gandalf σωστα και μετα χαρακτηρισε το εν λογω υφος του.Δεν χρειαζεται ειρωνεια:beer:
Το κακο ειναι οτι πολλα απ' αυτα τα ανεγκεφαλα παιδακια εγιναν ειδικοι φρουροι, κι ετσι μας προεκυψε και ο Κορκονεας. Δεν εχω απολυτως τιποτα με τους νομιμοφρονες ενστολους. Τους λυπαμε κιολας που αναγκαζονται να υπερασπιστουν ενα σαπιο καθεστως, ενω εχουν απεναντι τους τους γονεις τους, τα αδελφια τους, ισως τα παιδια τους, και ολη την κοινωνια. Αλλα το καθηκον προσταζει...
Απ' την αλλη και τους "αναρχικους" τους θεωρω ηλιθιους προβοκατορες χωρις πολιτικο υποβαθρο με κουλτουρα γηπεδου, που καμμια σχεση δεν εχουν με τους γνησιους ιδεολογους αναρχικους της γενιας της μεταπολιτευσης.

nic mor
17/05/2010, 12:26
η φωτο ειναι απο τα γεγονοτα που ακολουθησαν,
την εν ψυχρω δολοφονια του αλεξη το δεκεμβρη του 08.
ειχε γινει μεγαλος ντορος για τον δεξι καραγκιοζη τον "κολυμβητη γιατρο"
και για τις μεθοδους της κατα τα αλλα καλης :yuck: ελ/ας :yuck: :yuck:

Banana hammock*
17/05/2010, 12:39
Δεν καταλαβαίνω το νόημα του thread. :confused:
Αν είναι αστυνομικοί και κάνουν προσαγωγή, πάλι στο τέλος θα πέσουν τα τηλέφωνα στους μπαμπάδες στα VP, θα σπεύσουν οι μεγαλοδικηγόροι που θα διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους, πως όλοι οι πιτσιρικάδες ήταν μαζί τους και είχαν πάει να δουν το "αγαπημένε μου Τζων" στο σινεμά και το ίδιο βράδυ θα είναι έξω, ενώ κάποιοι "προνομιούχοι" την επόμενη μέρα θα ψάχνουν για λαμαρινά, ασφαλιστή και τζαμά.
Καλά πρώτη φορά το είδατε το έργο μετά από τόσες επαναλήψεις; Κι εγώ με τα αναρχίδια είμαι! Τι τα τραβάτε στα τμήματα; Αμολήστε τα από 'κει να σπάσουν και να ρημάξουν το σύμπαν και να δούμε μετά αν θα θιχτεί καμμιά "κυρία" στο tea party επειδή "ώ...:uplate: μα είναι ανήθικον και ανεπίτρεπτον! Δε θα έπρεπε οι αστυνομικοί να φέρουν εις το πέτον, πινάκιον επί του οποίου να αναγράφεται ο αριθμός μητρώου των;" :rolleyes:

postman
17/05/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Δεν καταλαβαίνω το νόημα του thread. :confused:
Αν είναι αστυνομικοί και κάνουν προσαγωγή, πάλι στο τέλος θα πέσουν τα τηλέφωνα στους μπαμπάδες στα VP, θα σπεύσουν οι μεγαλοδικηγόροι που θα διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους, πως όλοι οι πιτσιρικάδες ήταν μαζί τους και είχαν πάει να δουν το "αγαπημένε μου Τζων" στο σινεμά και το ίδιο βράδυ θα είναι έξω, ενώ κάποιοι "προνομιούχοι" την επόμενη μέρα θα ψάχνουν για λαμαρινά, ασφαλιστή και τζαμά.
Καλά πρώτη φορά το είδατε το έργο μετά από τόσες επαναλήψεις; Κι εγώ με τα αναρχίδια είμαι! Τι τα τραβάτε στα τμήματα; Αμολήστε τα από 'κει να σπάσουν και να ρημάξουν το σύμπαν και να δούμε μετά αν θα θιχτεί καμμιά "κυρία" στο tea party επειδή "ώ...:uplate: μα είναι ανήθικον και ανεπίτρεπτον! Δε θα έπρεπε οι αστυνομικοί να φέρουν εις το πέτον, πινάκιον επί του οποίου να αναγράφεται ο αριθμός μητρώου των;" :rolleyes:
Και οι τζαμαδες δηλαδη κλεφτες θα γινουν; Παλι καλα που υπαρχουν και οι αναρχικοι και βρισκουν καμμια δουλεια αυτες τις δυσκολες εποχες. Ξερεις ποσοι τζαμαδες θα μεινουν ανεργοι αν σταματησουν τα επεισοδια; Ακομα και ματατζηδες μπορει να απολυθουν επειδη θα ειναι αχρηστοι. Προτεινω λοιπον η πολιτεια να χορηγησει τιμητικη συνταξη στους αναρχικους μετα τα 30 για την συνεισφορα τους στην καταπολεμηση της ανεργιας. Και να μην ξεχναμε και την "αναρχομανα" (μανα του αναρχικου). Συνταξη στα προτυπα της πολυτεκνης μητερας, γιατι με τετειο ρεμαλι γιο, ουτε να φαει δεν θα'χει...:ninja:

Tpap
17/05/2010, 13:08
Τα ίδια παντελάκη μου...καλά δεν βαρεθήκατε..?

γιατί δεν πάτε να γραφτείτε σε άλλα ''καταλληλότερα'' φόρα, αν έχετε τέτοιες ανησυχίες...:wave2:









Και παρεπιμπτόντως, ο Μάγος καλά τα λέει.

Ορισμένοι δικάζετε από μία φωτό. Ότι μπορεί κάνει ο καθένας. Κάποιο μπορούν μόνο αυτό. :wave2:

EVI
17/05/2010, 13:46
ρουχα αναρχικων φοραω και εγω :rotflmao: ξαναπειτε κατι διαφορετικο εδω μεσα :rotflmao: :lol:
παντως και εμενα και αλλο γνωστο μελος του φορουμ μας εχουν περασει για αστυνομικους και μας ρωταγαν και επιμονα απο ''ποιο ειμαστε'' :eyepop: :smokin: :lol:

το νου σας :smokin:

:lol: :ninja:

sergiosm
17/05/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρουχα αναρχικων φοραω και εγω :rotflmao: ξαναπειτε κατι διαφορετικο εδω μεσα :rotflmao: :lol:
παντως και εμενα και αλλο γνωστο μελος του φορουμ μας εχουν περασει για αστυνομικους και μας ρωταγαν και επιμονα απο ''ποιο ειμαστε'' :eyepop: :smokin: :lol:

το νου σας :smokin:

:lol: :ninja:

αλήθεια;;;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
τελικά όμως, από ποιό είσαι;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
17/05/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
αλήθεια;;;

τελικά όμως, από ποιό είσαι;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δε σου λεω :smokin: το νου σου :evil:

:rotflmao:

sergiosm
17/05/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε σου λεω :smokin: το νου σου :evil:

:rotflmao:


:a015: :a016: :a015: :a016: :a015: :a016:




:bigcry: :bigcry: :bigcry:

AKIS BUSA
17/05/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μαζευουνε κοσμο με ρουχα αναρχικων...

αντε τωρα να ξεχωρισεις ποιος κ τι..

Οταν μπλεκεσαι με τα "πιτουρα" σε τρωνε.........οι κοτες!!

Ichigo
17/05/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μαζευουνε κοσμο με ρουχα αναρχικων...

αντε τωρα να ξεχωρισεις ποιος κ τι..

Βασικά η φωτό αυτη ειναι παλιά από το 2008 :rolleyes:

orizontas
17/05/2010, 14:57
ma kala tetoio uema kai kaneις δεν τρωει .......

:a014: :a014: :a014: :a014


γαμω τις σαπουνοπππερες μου


:rotflmao:

jfx
17/05/2010, 16:15
(η φωτο πραγματι ειναι πολύ παλιά, οπότε παρτε μια προσφατη.)

Ρε συ gandalf, ΤΙ ΛΕΣ?

σε ρωτησω κατι, κι αυτος εδώ μετά απο τη δουλειά θα παει στη βιβλιοθήκη για διαβασμα; Ή μηπως το σακίδιο έχει μπουκάλια - πετρες και θα το κανουν δώρο με το ζόρι στο πρώτο που θα μαζεψουν;

Α, και κάτι ακόμα , που πηγαν αραγε τα διακριτικά τους;

Στις 5 μαη, η νόμιμη συμμορία έδεσε κι ενα προσωπικο μου φίλο και του φορτώσαν πέτρες...




198112

2stroker
17/05/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Ρε συ gandalf, ΤΙ ΛΕΣ?

να σε ρωτησω κατι, κι αυτος εδώ μετά απο τη δουλειά θα παει στη βιβλιοθήκη για διαβασμα; Ή μηπως το σακίδιο έχει μπουκάλια - πετρες και θα το κανουν δώρο με το ζόρι στο πρώτο που θα μαζεψουν;

Στις 5 μαη, η νόμιμη συμμορία έδεσε κι ενα προσωπικο μου φίλο και του φορτώσαν πέτρες...

για να μηνξεχσασουμε και τον Μαριο Ζ. που ενω η τσαντα του ειχε μεσα σαμπουαν,μπουρνουζι,γυαλια κολυμβησης,σαγιοναρες του φορτωσανε μολοτωφ και ηταν μεσα 2 μηνες.ευτυχως αποφυλακιστηκε εστω και με περιοριστικους ορους!

Shaolin Monk
17/05/2010, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
για να μηνξεχσασουμε και τον Μαριο Ζ. που ενω η τσαντα του ειχε μεσα σαμπουαν,μπουρνουζι,γυαλια κολυμβησης,σαγιοναρες του φορτωσανε μολοτωφ και ηταν μεσα 2 μηνες.ευτυχως αποφυλακιστηκε εστω και με περιοριστικους ορους!

Καλα του κανανε... Ξερεις ποσο τσουζει το σαμπουαν στα ματια; Αν το πετουσε; Αν πετουσε τη σαγιοναρα και αυτη μυριζε, τι θα γινοταν; ΜΕΣΑ, που μου εβαλε και γυαλια κολυμβησης για τα δακρυγονα...:lol:

ggs
17/05/2010, 16:29
Ρε να δω μια φορά τους ασφαλίτες , ΕΚΑΜιτες ,ΜΑΤ,ΜΕΑ,ΔΙΑΣ,κ.λ.π «δημοκρατικές» δυνάμεις να έχουν βουτήξει από τους κολλαριστούς γιακάδες και να τους σέρνουν όπως στην φωτο τους Ψωμιαδηδες , Χριστοφορακους , Βουλγαρακηδες , Σεραφημιδες κ.λ.π.
Και τι στο κόσμο….. μέχρι και …ημερολόγιο της αστυνομίας θα αγόραζα (λέμε τώρα…)

nassie
17/05/2010, 16:37
Σ' ένα διεθνή διαγωνισμό αστυνομικών υπηρεσιών, προκρίνονται για την τελική φάση η Scotland Yard, το FBI και η ΕΛ.ΑΣ. Φτάνει, λοιπόν, η ώρα της πρακτικής δοκιμασίας, που θα κρίνει ποια αστυνομία θα είναι η νικήτρια.
Τελική αποστολή: «Έχουμε αφήσει ένα κουνέλι στη δασική έκταση που βλέπετε μπροστά σας. Η αστυνομία που θα ανακαλύψει και θα συλλάβει αυτό το κουνέλι, θα είναι η νικήτρια».
Ξεκινάει πρώτη η βρετανική Scotland Yard, ψάχνει μεθοδικά όλο το δάσος, χτενίζει κάθε πιθανή κρυψώνα και μετά από 3 ημέρες αναλύοντας όλα τα στοιχεία καταλήγει στο συμπέρασμα ότι: ΚΟΥΝΕΛΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Σειρά έχει το FBI. Ξεκινάει την έρευνα με ειδικούς θερμικούς ανιχνευτές προηγμένης τεχνολογίας, στοιχεία και πληροφορίες από κατασκοπευτικούς δορυφόρους, τοποθετεί κάμερες, μικρόφωνα, παγίδες, αλλά μετά από 3 ημέρες κι αυτή τίποτα. Γυρνάει στην επιτροπή παραδίδοντας το πόρισμα: ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ ΚΟΥΝΕΛΙ ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΕ!
Έρχεται τέλος κι η σειρά της ΕΛ. ΑΣ. Οι πράκτορές της εφορμούν στο πυκνό δάσος, με γκλομπς, ασπίδες, χειροπέδες και ορειβατικούς κρίκους. Περνάει μια ώρα κι εμφανίζονται σέρνοντας πίσω τους καταχτυπημένη, καταματωμένη και αλυσοδεμένη μιαν αρκούδα. Με το που τη φέρνουν μπροστά στην επιτροπή η αρκούδα πέφτει γονατιστή και φωνάζει: ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΕΛΙ!!! ΕΛΕΟΣ!!!


Το παραπάνω δεν είναι καθόλου ανέκδοτο. Το κουνέλι είμαστε εμείς, είτε φοράμε τζην, είτε κουστουμάκι. Οταν θα "χρειαστεί" κάποιος να γίνει κουνέλι, θα γίνει.

Και πιστεύω πως 99% αυτοί του Ε.Α. όπως και αυτοί της 17Ν, όπως και πάρα πολλοί άλλοι κατα καιρούς, ήταν κουνέλια. Το έχω ζήσει λάιβ το έργο!

byron
17/05/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassie
Και πιστεύω πως 99% αυτοί του Ε.Α. όπως και αυτοί της 17Ν, όπως και πάρα πολλοί άλλοι κατα καιρούς, ήταν κουνέλια. Το έχω ζήσει λάιβ το έργο!

Πέρναγες έξω από καμμιά γιάφκα και σε μπουζουριάσανε? :look:

2stroker
17/05/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Ρε να δω μια φορά τους ασφαλίτες , ΕΚΑΜιτες ,ΜΑΤ,ΜΕΑ,ΔΙΑΣ,κ.λ.π «δημοκρατικές» δυνάμεις να έχουν βουτήξει από τους κολλαριστούς γιακάδες και να τους σέρνουν όπως στην φωτο τους Ψωμιαδηδες , Χριστοφορακους , Βουλγαρακηδες , Σεραφημιδες κ.λ.π.
Και τι στο κόσμο….. μέχρι και …ημερολόγιο της αστυνομίας θα αγόραζα (λέμε τώρα…)


+100000000000000000000000
:beer: :beer: :beer:

makis206
17/05/2010, 16:47
Moderator με ρούχα θεριστή..!:D

:smokin:


198116

byron
17/05/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Moderator με ρούχα θεριστή..!:D

:smokin:

Sorry ρε Μάκη....κερατάκια του κάνει του διαλογιζόμενου ο θεριστής?

makis206
17/05/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Sorry ρε Μάκη....κερατάκια του κάνει του διαλογιζόμενου ο θεριστής?

Πάντα το κάνω στους φίλους όταν αντιληφθώ φακό :lol: :rotflmao:

nassie
17/05/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πέρναγες έξω από καμμιά γιάφκα και σε μπουζουριάσανε? :look:
το να σε μπουζουριάσουν δεν είναι τίποτα
με ντύσανε κουνέλι σου λέω!
κανονικά
και δεν εννοω αυτό του playboy

nic mor
17/05/2010, 16:59
δεν το πιστευω...
σε καμια ζαρτινιερα θα επεσες κατα λαθος παντα!!
η μηπως φοραγες τιποτα πρασινα παπουτσια;

Tpap
17/05/2010, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassie
και δεν εννοω αυτό του playboy

κρίμα, ρε γμτ μου...:D

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 19:10
postman... ο Gandalf του απο εκεί forum, είναι ο ίδιος γραφών και απο εδώ.

Να το ξαναπώ για να τελειώνει.. Σερίφηδες μπάτσοι υπάρχουν... όπως και κάφροι με κουκούλες και μαντήλια.

Δεν είπα το αντίθετο. Εκείνο που λέω είναι πως απο μια φωτό όλοι δικάζουν βάση προκαταλήψεων τους. Και εκείνο που είπα και φυσικά έμεινε αναπάντητο είναι γιατί οργιζόμαστε όταν μας αποκαλούν "περιθωρειακούς" διότι καβαλάμε μηχανή.

Αφού έχουν το ίδιο σκεπτικό με εμάς και η εικόνα ενός μοτοσυκλετιστή τους προκαλεί σκέψεις κλοπής, αλητείας, αψηφισμού ΚΟΚ ... κτλ.. κτλ..

Είπα και πριν... το απόλυτο χαρακτηρίζει το αντίθετο ΄της εξυπνάδας.

Σε όλες τις φωτό που βάζετε μπορεί να είναι όπως τα λέτε, μπορεί να είναι και κάτι άλλο ώς εξήγηση. Πως βγαίνει τόσο αβίαστα συμπέρασμα;

Και να το πάω και πιο μακριά και να το φέρω στα μέτρα μας , για να ξεχάσουμε τα της ΕΛ.ΑΣ που είναι και άσχετα με το moto.gr.

Πόσοι απο εμάς είναι προκατειλημένοι με Ιαπωνικά και Ιταλικά μηχανάκια και κρίνουμε χωρίς να έχουμε καβαλήσει ... και απλά λέμε οτι ΄σπάνε ή είναι σκύλοι; Και το θεωρούμε και απόλυτο;

Ας σταματήσουμε να κρίνουμε χωρίς να έχουμε όλα τα στοιχεία.. ίσως μας γλυτώσει απο μεγάλες γκάφες.΄

Gandalf

alucard
17/05/2010, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Εκείνο που λέω είναι πως απο μια φωτό όλοι δικάζουν βάση προκαταλήψεων τους.
den exei na kanei me prokataleipseis einai apli logiki.yparxei pote periptosi na einai ontos anarxikoi mpaxalakides pes to opos 8es kai na mazepsane ton pitsirika epeidi petaxe ena mpoukali h mia petra?oxi vevaia ,mia eikona xilies lexeis

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 19:29
οχι...εκείνο που λέω είναι πως μπορεί ΟΝΤΩΣ... να έσπασε.. να έκαψε.. να έκανε οτι έκανε και να τον μάζεψαν "ασφαλίτες". Δεν διαφώνησα επ' αυτού... διαφωνώ απλά στο οτι αμέσως είναι "αθώος" και εκείνοι που κάνουν την σύλληψη κακώς φοράνε οτι φοράνε.

ή πως το κριτήριο προσαγωγής είναι μόνο η εμφάνιση...

Γενικώς είμαι κατά του κρίνειν χωρίς στοιχεία. Αυτό λέω μόνο... τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Όσο για το απλή λογική... και οι τύποι που έχωσαν την βόμβα και σκοτώθηκε ο αφγανός 15χρονος... ή εκείνοι που έκαψαν την τράπεζα, και σκότωσαν 3.. είχαν την δική τους λογική και κρίση.

Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τέτοιες λογικές και κρίσεις... είτε απο μπάτσους σερίφηδες, είτε απο προκατηλειμένους πολίτες που θεωρούν οτι η ασυδοσία είναι δικαίωμα τους.

Με ενδιαφέρει να τιμωρείται εκείνος που ευθύνεται όπως θα καλέσουν εμένα και εσένα αν κάνουμε κάτι. Κάι αυτό το πιστεύω για πολιτικούς, παπάδες, αστυνομικούς, πολίτες... οτι θές... Αλλά βλέπεις ΟΛΟΙ ΜΑΣ, έχουμε μπερδέψει την ασυδοσία με δικαίωμα ελευθερίας λόγου και πράξεων. Για αυτό είμαστε και εδώ που είμαστε.

Gandalf

EVI
17/05/2010, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alucard
den exei na kanei me prokataleipseis einai apli logiki.yparxei pote periptosi na einai ontos anarxikoi mpaxalakides pes to opos 8es kai na mazepsane ton pitsirika epeidi petaxe ena mpoukali h mia petra?oxi vevaia ,mia eikona xilies lexeis

αχουτω μωΛε το πιτσιρικακι που πεταξε μια πετρουλα γουτσου γουτσου επΛεπε να το παμε στα Mc donalds μετα που εσπασε και εκαψε επειδη τον επνιξε το δικαιο , στο παιδοτοπο να του παρουμε και χαμπουργκερ και πατατουλες και παγωτο :blush: :blush: :blush: :blush:

:rotflmao: :lol: σορρυ ρε φιλε αλλα.... :lol: δε μπορω αλλο να ακουω τη λεξη ΄΄πιτσιρικας΄΄ μου κανει πολυ αθώο η λεξη και δεν συνδεετε με τετοιες πραξεις....γιατι δεν εχω ακουσει ποτε να λετε ο πιτσιρικας ο μπατσος?μαλλον γιατι δεν ταιριάζει η αθωότητά ενω στον αλλον...ε ναι πρεπει :lol:

alucard
17/05/2010, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αχουτω μωΛε το πιτσιρικακι που πεταξε μια πετρουλα γουτσου γουτσου επΛεπε να το παμε στα Mc donalds μετα που εσπασε και εκαψε επειδη τον επνιξε το δικαιο , στο παιδοτοπο να του παρουμε και χαμπουργκερ και πατατουλες και παγωτο :blush: :blush: :blush: :blush:

:rotflmao: :lol: σορρυ ρε φιλε αλλα.... :lol: δε μπορω αλλο να ακουω τη λεξη ΄΄πιτσιρικας΄΄ μου κανει πολυ αθώο η λεξη και δεν συνδεετε με τετοιες πραξεις....γιατι δεν εχω ακουσει ποτε να λετε ο πιτσιρικας ο μπατσος?μαλλον γιατι δεν ταιριάζει η αθωότητά ενω στον αλλον...ε ναι πρεπει :lol:
:rotflmao: :lol: :rotflmao:
evi apo peiraia eisai an den kano la8os eides ti ekanan ta pitsirikia perisi .malakia tous e?

alucard
17/05/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
οχι...εκείνο που λέω είναι πως μπορεί ΟΝΤΩΣ... να έσπασε.. να έκαψε.. να έκανε οτι έκανε και να τον μάζεψαν "ασφαλίτες". Δεν διαφώνησα επ' αυτού... διαφωνώ απλά στο οτι αμέσως είναι "αθώος" και εκείνοι που κάνουν την σύλληψη κακώς φοράνε οτι φοράνε.

ή πως το κριτήριο προσαγωγής είναι μόνο η εμφάνιση...

Γενικώς είμαι κατά του κρίνειν χωρίς στοιχεία. Αυτό λέω μόνο... τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Όσο για το απλή λογική... και οι τύποι που έχωσαν την βόμβα και σκοτώθηκε ο αφγανός 15χρονος... ή εκείνοι που έκαψαν την τράπεζα, και σκότωσαν 3.. είχαν την δική τους λογική και κρίση.

Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τέτοιες λογικές και κρίσεις... είτε απο μπάτσους σερίφηδες, είτε απο προκατηλειμένους πολίτες που θεωρούν οτι η ασυδοσία είναι δικαίωμα τους.

Με ενδιαφέρει να τιμωρείται εκείνος που ευθύνεται όπως θα καλέσουν εμένα και εσένα αν κάνουμε κάτι. Κάι αυτό το πιστεύω για πολιτικούς, παπάδες, αστυνομικούς, πολίτες... οτι θές... Αλλά βλέπεις ΟΛΟΙ ΜΑΣ, έχουμε μπερδέψει την ασυδοσία με δικαίωμα ελευθερίας λόγου και πράξεων. Για αυτό είμαστε και εδώ που είμαστε.

Gandalf
symfono apolyta apla arketous robocop exoun ti tous 8eloun kai tous undercover ?:lol:

EVI
17/05/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alucard
:rotflmao: :lol: :rotflmao:
evi apo peiraia eisai an den kano la8os eides ti ekanan ta pitsirikia perisi .malakia tous e?

τι εννοεις?τι καναν?με τις πετρες λες?ειχε τρελο γελιο ηταν τυποι σε καλαθια που τις πουλαγαν...δλδ του ελεους :rotflmao:

κοιτα να δεις φιλε δε μπορουμε ολα να τα βλεπουμε απο μια σκοπια μονο....οκ καλα καναν?μαζι σου...αν πεταγαν πετρα και πηγαινε στη μηχανη μου , εγω καλα θα εκανα που θα τους γ;@#$ουσα το ταμ τιριρι?

και μεταξυ μας.....8 στους 10 ειναι οι κλασσικοι φιλοπολεμοι που αν τους παρω ΤΩΡΑ τηλ και τους πω <<μαγκες ειναι κατι βαζελια βαγονι και εχουμε ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ τσαμπουκαδες>> θα μαζευτουν ολοκληροι λοχοι σε 10 λεπτα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
17/05/2010, 19:40
Προσωπικά φίλε, δεν θα ήθελα ούτε και εγώ ελέγχους , αστυνομίες, και δεκαπέντε δερβέναγες πάνω απο τα κεφάλια μας για να τηρούμε την τάξη και τον νόμο που έτσι και αλλιώς μέσες άκρες τις γνωρίζουμε οι περισσότεροι.

Αλλά πόσο έτοιμοι είμαστε πραγματικά για κάτι τέτοιο;... αυτό με φοβίζει φίλε ακόμα περισσότερο όταν ειδικά ο Έλληνας δεν γνωρίζει τι εστί ατομικό όριο και τι σημαίνει πραγματικά ευθύνη και προνόμιο.

Gandalf

zolotas
17/05/2010, 19:45
παω για μπαρμπεκιου ΣΚ .........μου ανοιξε η ορεξη


198121

Akatanomastos
17/05/2010, 19:47
Αναρχικοι με ρουχα Μπατσων..

:lol:


198122

alucard
17/05/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI



και μεταξυ μας.....8 στους 10 ειναι οι κλασσικοι φιλοπολεμοι που αν τους παρω ΤΩΡΑ τηλ και τους πω <<μαγκες ειναι κατι βαζελια βαγονι και εχουμε ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ τσαμπουκαδες>> θα μαζευτουν ολοκληροι λοχοι σε 10 λεπτα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
eidika peiraia perisi goustara pou eida ola ta sxoleia stous dromous den htan opos sto kentro pou mplekontai "diaforoi"kai gamane thn fash.mou 8ymisane emena otan pigena sivitanideio kai katevename poreia tote me ton arseni.anyway:beer:

yamaha r1
17/05/2010, 20:54
Αν και γράφω πολύ σπάνια θέλω να πω το εξής, απο τον αναρχικό ή κακοποιό ή οπως θέλεις πες τον εχω την δυνατότητα να τον κυνηγήσω είτε νομικά είτε όπως αλλιώς θέλεις.Από τον μπάτσο όμως πως θα γλυτώσω;που δεν μπορώ να τον κυνηγήσω ούτε νομικά ούτε τίποτα,γιαυτό ο κόσμος τα έχει με την αστυνομία που έχει κάνει ενα σωρό μαλακιες και δεν τιμωρείται κανένας.Και τώρα αν υπάρχει ένας καλός αστυνομικος χεστήκαμε,ενας κούκος δεν φέρνει την ανοιξη,γιατί αν δεν ήταν μειοψηφια θα είχαν αποβάλει από μόνοι τους τους μαλάκες μπάτσους

DUKASII
18/05/2010, 02:40
XA XA XAXA
AX
XA
AX
XA
XA XAAMALAKES TO XERA OTAN TO GRAFA XTHES KAI EFEYGA APO TO GRAFEIO ME TO GELIO TOY PALIOPOYSTA POY KATI EKANE..
oti ayrio molis anoixo moto..tha do 5 selides eykola...:D :bawl: :lol: :rotflmao:

byron
18/05/2010, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
XA XA XAXA
AX
XA
AX
XA
XA XAAMALAKES TO XERA OTAN TO GRAFA XTHES KAI EFEYGA APO TO GRAFEIO ME TO GELIO TOY PALIOPOYSTA POY KATI EKANE..
oti ayrio molis anoixo moto..tha do 5 selides eykola...:D :bawl: :lol: :rotflmao:


Λέω και ΄γω....εκτός του ότι η φωτό είναι μπαγιάτικη, τι ανακάλυψε ?
Οτι υπάρχουν ασφαλίτες που ντύνονται ποικιλοτρόπως ?? :look: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

TROOPER
18/05/2010, 03:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
XA XA XAXA
AX
XA
AX
XA
XA XAAMALAKES TO XERA OTAN TO GRAFA XTHES KAI EFEYGA APO TO GRAFEIO ME TO GELIO TOY PALIOPOYSTA POY KATI EKANE..
oti ayrio molis anoixo moto..tha do 5 selides eykola...:D :bawl: :lol: :rotflmao:

τι αιδιοφασκειο εισαι ρπμ !!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

σε παρακαλω μη μου απαντησεις ''με φτερα''!!! :lol: :lol: :lol:

DAYMAN
18/05/2010, 04:54
Παλια κολπα βλέπε ΜΕΑ της δεκαετίας του 80.

OldMan
18/05/2010, 05:40
Καλά ρε τρόμπες...

Επειδή ο Μπιμπίκος έβαλε μια φωτό που κάτι τύποι (καλή τους ώρα..) βοηθάνε ένα συνάνθρωπό τους να περάσει τον δρόμο, αρχίσατε τα "αντιεξουσιαστικά" ..??? :smokin:

devil's animal
18/05/2010, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από yamaha r1
Αν και γράφω πολύ σπάνια θέλω να πω το εξής, απο τον αναρχικό ή κακοποιό ή οπως θέλεις πες τον εχω την δυνατότητα να τον κυνηγήσω είτε νομικά είτε όπως αλλιώς θέλεις.Από τον μπάτσο όμως πως θα γλυτώσω;που δεν μπορώ να τον κυνηγήσω ούτε νομικά ούτε τίποτα,γιαυτό ο κόσμος τα έχει με την αστυνομία που έχει κάνει ενα σωρό μαλακιες και δεν τιμωρείται κανένας.Και τώρα αν υπάρχει ένας καλός αστυνομικος χεστήκαμε,ενας κούκος δεν φέρνει την ανοιξη,γιατί αν δεν ήταν μειοψηφια θα είχαν αποβάλει από μόνοι τους τους μαλάκες μπάτσους

ολο το νοημα σε 3 γραμμες.
:a18:

Akatanomastos
18/05/2010, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ολο το νοημα σε 3 γραμμες.
:a18: 4:sick:

devil's animal
18/05/2010, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
4:sick:


αν δεις στο τελος της 5ης σελιδας ειναι 3. απλα το εκανα quote...:winka:

samoure
18/05/2010, 08:13
-

postman
18/05/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
postman... ο Gandalf του απο εκεί forum, είναι ο ίδιος γραφών και απο εδώ.

Να το ξαναπώ για να τελειώνει.. Σερίφηδες μπάτσοι υπάρχουν... όπως και κάφροι με κουκούλες και μαντήλια.

Δεν είπα το αντίθετο. Εκείνο που λέω είναι πως απο μια φωτό όλοι δικάζουν βάση προκαταλήψεων τους. Και εκείνο που είπα και φυσικά έμεινε αναπάντητο είναι γιατί οργιζόμαστε όταν μας αποκαλούν "περιθωρειακούς" διότι καβαλάμε μηχανή.

Αφού έχουν το ίδιο σκεπτικό με εμάς και η εικόνα ενός μοτοσυκλετιστή τους προκαλεί σκέψεις κλοπής, αλητείας, αψηφισμού ΚΟΚ ... κτλ.. κτλ..

Είπα και πριν... το απόλυτο χαρακτηρίζει το αντίθετο ΄της εξυπνάδας.

Σε όλες τις φωτό που βάζετε μπορεί να είναι όπως τα λέτε, μπορεί να είναι και κάτι άλλο ώς εξήγηση. Πως βγαίνει τόσο αβίαστα συμπέρασμα;

Και να το πάω και πιο μακριά και να το φέρω στα μέτρα μας , για να ξεχάσουμε τα της ΕΛ.ΑΣ που είναι και άσχετα με το moto.gr.

Πόσοι απο εμάς είναι προκατειλημένοι με Ιαπωνικά και Ιταλικά μηχανάκια και κρίνουμε χωρίς να έχουμε καβαλήσει ... και απλά λέμε οτι ΄σπάνε ή είναι σκύλοι; Και το θεωρούμε και απόλυτο;

Ας σταματήσουμε να κρίνουμε χωρίς να έχουμε όλα τα στοιχεία.. ίσως μας γλυτώσει απο μεγάλες γκάφες.΄

Gandalf
Το προβλημα μου δεν ειναι οι αστυνομικοι, ουτε εχω καμμια βεντετα με τους "μπατσους". Στο παρελθον μαλιστα, δουλευοντας σε γραφειο ντετεκτιβ, ετυχε να συνεργαστω με καποιους συναδελφους σου. Το προβλημα μου ειναι οι σαπιες κυβερνησεις (ειτε απο οικονομικη, ειτε απο εθνικη, ειτε απο κοινωνικη πλευρα), που λογω δουλειας υπερασπιζεστε. Θελω να δω ολους αυτους τους δηθεν εθνικιστες ματατζηδες της ελληνικης αστυνομιας, οταν ο Γιωργακης θα διχοτομει το Αιγαιο, οταν θα στελνει τους εργαζομενους στον καιαδα, και τους ανεργους στην απογνωση, με τι μουτρα θα βαρανε τους διαδηλωτες. Η Ελλαδα στην οποια πιστευουν τα φυντανια της Κατεχακη ειναι η Ελλαδα της υποτελειας. Πραγματικα ωρες ωρες οι αστυνομικοι μου θυμιζουν γενιτσαρους. Ελπιζω να κανω λαθος και να μην υλοποιηθει η τραγικη μοιρα που ξενοι οικονομολογοι και αναλυτες προφητευουν για την Ελλαδα. Αν υλοποιηθει το πιο σκοτεινο σεναριο, συγνωμη, αλλα κι εγω κουκουλοφορος θα γινω... Εσεις διαλεξατε την αλλη πλευρα !
Υ.Γ. Και μην ξεχνας οτι πριν γινει καποιος αστυνομικος, στον στρατο, ορκιστικε πιστη στην πατριδα. Αυτο τον ορκο τον παραβιαζει οταν υπερασπιζετε δωσιλογους και προδοτες.

DUKASII
18/05/2010, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Το προβλημα μου δεν ειναι οι αστυνομικοι, ουτε εχω καμμια βεντετα με τους "μπατσους". Στο παρελθον μαλιστα, δουλευοντας σε γραφειο ντετεκτιβ, ετυχε να συνεργαστω με καποιους συναδελφους σου. Το προβλημα μου ειναι οι σαπιες κυβερνησεις (ειτε απο οικονομικη, ειτε απο εθνικη, ειτε απο κοινωνικη πλευρα), που λογω δουλειας υπερασπιζεστε. Θελω να δω ολους αυτους τους δηθεν εθνικιστες ματατζηδες της ελληνικης αστυνομιας, οταν ο Γιωργακης θα διχοτομει το Αιγαιο, οταν θα στελνει τους εργαζομενους στον καιαδα, και τους ανεργους στην απογνωση, με τι μουτρα θα βαρανε τους διαδηλωτες. Η Ελλαδα στην οποια πιστευουν τα φυντανια της Κατεχακη ειναι η Ελλαδα της υποτελειας. Πραγματικα ωρες ωρες οι αστυνομικοι μου θυμιζουν γενιτσαρους. Ελπιζω να κανω λαθος και να μην υλοποιηθει η τραγικη μοιρα που ξενοι οικονομολογοι και αναλυτες προφητευουν για την Ελλαδα. Αν υλοποιηθει το πιο σκοτεινο σεναριο, συγνωμη, αλλα κι εγω κουκουλοφορος θα γινω... Εσεις διαλεξατε την αλλη πλευρα !
Υ.Γ. Και μην ξεχνας οτι πριν γινει καποιος αστυνομικος, στον στρατο, ορκιστικε πιστη στην πατριδα. Αυτο τον ορκο τον παραβιαζει οταν υπερασπιζετε δωσιλογους και προδοτες. re den einai mpatsos o gandalf..:lol: :bawl: :rotflmao: :lol: tha thele opos blepeis..alla den..

JZER40
18/05/2010, 09:10
Αν και γράφω πολύ σπάνια θέλω να πω το εξής, απο τον αναρχικό ή κακοποιό ή οπως θέλεις πες τον εχω την δυνατότητα να τον κυνηγήσω είτε νομικά είτε όπως αλλιώς θέλεις

@@δια έχεις.....

Πώς θα τον γνωρίσεις ????Θα του ζητήσεις να βγάλει την κουκούλα???

Εχεις μάθει να έχει βρεί την άκρη κανείς μετά από το κάψιμο του αμαξιού του η του καταστήματός του??

Και δηλαδή πιό ε'υκολο για σένα τί είναι....
Να πάς σε δικαστήριο έναν αστυνομικό η τον γυιό του Κουράκου?

Αφήστε ρε μάγκες τις παπαριές.....

mats8282
18/05/2010, 09:12
http://tvxs.gr/news/%C2%AB%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%AF-%CE%AD%CE%BD%CE%B9%CF%89%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CE%B4%CF%85%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%AF%CF%87%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CE%BC%CE%BF%CF%85%C2%BB



48 χρονών,δημοτικός υπάλληλος....Ψεκάστηκε στο πρόσωπο από ΜΑΤατζή ενώ διαδήλωνε ειρηνικά με τους συναδέλφους του,κινδυνεύει να χάσει το μάτι του :sick:



ΥΓ Αστυνομικό γενικά μπορείς....Αστυνομικό με κουκούλα ή μπάτσο των ΜΑΤ δεν μπορείς...

Gandalf dr685sm
18/05/2010, 10:53
με πρόλαβε ο DUCASII....

Οχι τίποτα άλλο.. θα μας πάνε και για "αντιποίηση Αρχής". Τώρα αν το ήθελα... μπαααααααα.... δεν με γεμίζει το πόστο αυτό. Για καραβανάς έδινα για να είμαι ειλικρινής αλλά λόγω πάχους και ύψους δεν χώραγα στο κοκπιτ.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Postman... για τις κυβερνήσεις και πολιτικούς μαζί σου.

Για τους "Αριους" με μηδαμινό μυαλό που έβαλαν στολή και κότσαραν εθνόσημο και νομίζουν οτι είναι ανώτεροι του Νόμου και εκεί μαζί σου... κλωτσά και μέσα μαζί με τον λωποδύτη.

Εξήγησα και πριν πιό είναι το σκεπτικό μου ... όποιος κάνει την ματσακωνιά, ανεξαρτήτως του τι είναι και ποιός είναι να πληρώνει την τιμωρία του.

Μόνο που επειδή προτιμώ να μην καίγονται τα χλωρά μαζί με τα ξερά, δεν γουστάρω ταμπελοποιήσεις και μπαζώματα/ισοπεδώσεις... αυτό είναι όλο και όλο. Θέλω να πιστεύω οτι 10 καλοί μπορούν να φέρουν βόλτα 100 βλαμμένους σε κάθε κοινωνικό κομμάτι. Μπορεί να είμαι βλάκας κατά κάποιους που το πιστεύω αυτό, αλλά τουλάχιστον το στηρίζω όπως μπορώ και κάνω οτι μπορώ... αντί να στέκομαι και να ομαδοποιώ ανθρώπους χάριν ευκολίας αντίδρασης.

Gandalf

EVI
18/05/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alucard
eidika peiraia perisi goustara pou eida ola ta sxoleia stous dromous den htan opos sto kentro pou mplekontai "diaforoi"kai gamane thn fash.mou 8ymisane emena otan pigena sivitanideio kai katevename poreia tote me ton arseni.anyway:beer:



ολα καλα εγω ειμαι ΥΠΕΡ των διαδηλωσεων αλλα εναντιον της βιας και της καταστροφης.

αυτα και τα αλλα αν θες κατι μέσω πμ γιατι φυγαμε πολυ απο το θεμα , να σαι καλα...

:beer:

TheFace
18/05/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από yamaha r1
Αν και γράφω πολύ σπάνια θέλω να πω το εξής, απο τον αναρχικό ή κακοποιό ή οπως θέλεις πες τον εχω την δυνατότητα να τον κυνηγήσω είτε νομικά είτε όπως αλλιώς θέλεις.Από τον μπάτσο όμως πως θα γλυτώσω;που δεν μπορώ να τον κυνηγήσω ούτε νομικά ούτε τίποτα,γιαυτό ο κόσμος τα έχει με την αστυνομία που έχει κάνει ενα σωρό μαλακιες και δεν τιμωρείται κανένας.Και τώρα αν υπάρχει ένας καλός αστυνομικος χεστήκαμε,ενας κούκος δεν φέρνει την ανοιξη,γιατί αν δεν ήταν μειοψηφια θα είχαν αποβάλει από μόνοι τους τους μαλάκες μπάτσους

:beer: