PDA

View Full Version : gas gas 300 06 (ερωτηση περι κοντέρ)



STOYBI
18/05/2010, 09:12
Rε παιδια ξερει καποιος αν το οργανακι στο συγκεκριμενο μηχανακι εχει μπαταρια και αν ειναι ιδιο με το 08 μοντ...???

( Στο γουγλη δεν βρισκω τιποτα... )

:wave2:

vas_m
18/05/2010, 09:18
Εγώ που το είδα σήμερα, είναι πολύ λεπτό και νομίζω ότι όντως δεν παίρνει μπαταρία. Στο manual και το κατάλογο Part List δεν αναφέρει για μπαταρίες. Αλλά καλύτερα ας μας πουν παιδιά που ξέρουν σίγουρα...

Stoybi thanks για το ενδιαφέρον!!

STOYBI
18/05/2010, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
Εγώ που το είδα σήμερα, είναι πολύ λεπτό και νομίζω ότι όντως δεν παίρνει μπαταρία. Στο manual και το κατάλογο Part List δεν αναφέρει για μπαταρίες. Αλλά καλύτερα ας μας πουν παιδιά που ξέρουν σίγουρα...

Stoybi thanks για το ενδιαφέρον!!

Το δικο μου ειναι αυτο... :winka:


198173

vas_m
18/05/2010, 09:35
Του 2006 είναι διαφορετικό...

catmaster
18/05/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Το δικο μου ειναι αυτο... :winka:

πάντως αυτό που 'εβαλες στη φωτό έχει μπαταρία στανταρ


(αν το οργανο που εχεις κραταει στη μνημη του ρυθμίσεις πχ ολικους μερικους χιλιομετρητες κλπ εχει μπαταρια)


:wave2:

STOYBI
18/05/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πάντως αυτό που 'εβαλες στη φωτό έχει μπαταρία στανταρ


(αν το οργανο που εχεις κραταει στη μνημη του ρυθμίσεις πχ ολικους μερικους χιλιομετρητες κλπ εχει μπαταρια)


:wave2:

Το προβλημα του φιλου ειναι οτι καποιος μηχανικος του λεει οτι το οργανο παιρνει ρευμα μονο απο το δυναμο και δεν εχει μπαταρια....

( Δεν εχω συναντησει ομως ποτε σε παρομοια μηχανακια να παιζει κατι τετοιο.... )

:wave2:

vas_m
18/05/2010, 09:48
Παιδιά δεν ξέρω γιατί δεν έχω πάρει ακόμα το μηχανάκι στα χέρια μου να το δω, αλλά σίγουρα αν κράταει μνήμες θα έχει...
Πάντως όταν είναι σβηστό το μηχανάκι δεν ανάβει τίποτα στο οργανάκι.

vas_m
28/05/2010, 10:50
Τελικά αγόρασα το gas-gas ec300 '06 πριν μερικές μέρες αλλά πρέπει να αλλαχτούν οι τσιμούχες στα καλάμια. Είναι Ohlins 46mm.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν τις έχει ο Τασούλης στην Αθήνα και όπως είπε στον εδώ αντιπρόσωπο αν θέλουμε να μας στείλουν τσιμούχες άλλης μάρκας.
Δεν ξέρω ποιας ακόμα γιατί δεν μίλησα ο ίδιος.
Τι κάνω σ' αυτή την περίπτωση να βάλω άλλες ή θα έχω προβλήματα; Υπάρχει άλλος με ανταλλακτικά ohlins εδώ στην Ελλάδα ή πρέπει να παραγγείλω από εξωτερικό;
Ξέρετε κάποιο μαγαζί να παραγγείλω;;
Ο κωδικός του ανταλλακτικού πρέπει να είναι ο BE250414263OH

Ευχαριστώ και πάλι!!!

kordix
28/05/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
Τελικά αγόρασα το gas-gas ec300 '06 πριν μερικές μέρες αλλά πρέπει να αλλαχτούν οι τσιμούχες στα καλάμια. Είναι Ohlins 46mm.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν τις έχει ο Τασούλης στην Αθήνα και όπως είπε στον εδώ αντιπρόσωπο αν θέλουμε να μας στείλουν τσιμούχες άλλης μάρκας.
Δεν ξέρω ποιας ακόμα γιατί δεν μίλησα ο ίδιος.
Τι κάνω σ' αυτή την περίπτωση να βάλω άλλες ή θα έχω προβλήματα; Υπάρχει άλλος με ανταλλακτικά ohlins εδώ στην Ελλάδα ή πρέπει να παραγγείλω από εξωτερικό;
Ξέρετε κάποιο μαγαζί να παραγγείλω;;
Ο κωδικός του ανταλλακτικού πρέπει να είναι ο BE250414263OH

Ευχαριστώ και πάλι!!!


Βγαλε τα καλάμια και πήγαινέ τα στο k-shock στην αρχή της Ραγκαβή. Ενα από τα παιδιά εκεί εχει ακριβώς το ιδιο μηχανάκι με σενα...

καλορίζικο το διχρονάκι και καλολάσπωτο.

vas_m
28/05/2010, 11:34
Κώστα ευχαριστώ για την απάντηση!!
Ειμαι απο Ηράκλειο Κρητης και δεν μπορω να περασω απο κει.
Είναι μαγαζί εκει απ' οτι είδα. Έχει ανταλλακτικά; Πρέπει να βρω κάποιο μαγαζί να μου τα στείλει. Το μηχανάκι είναι ακόμα στον μηχανικό και περιμένει τσιμούχες...

kordix
28/05/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
Κώστα ευχαριστώ για την απάντηση!!
Ειμαι απο Ηράκλειο Κρητης και δεν μπορω να περασω απο κει.
Είναι μαγαζί εκει απ' οτι είδα. Έχει ανταλλακτικά; Πρέπει να βρω κάποιο μαγαζί να μου τα στείλει. Το μηχανάκι είναι ακόμα στον μηχανικό και περιμένει τσιμούχες...


έχεις πμ

STOYBI
28/05/2010, 16:01
Αφου πολυ σωστα ακολουθησεις τις οδηγιες του Κωστη περι k-shock ...

Στην περιπτωση που δεν βρεις ακρη τοτε πια ρωτας στην Μοτοδυναμικη ( η οποια αντιπροσωπευει την Ohlins .)

:wave2:

vas_m
28/05/2010, 16:39
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα το κοιτάξω από αύριο αν είναι ανοιχτά και θα σας ενημερώσω...
Από λαδάκι για τα καλάμια τι πρέπει να βάλω;

vas_m
31/05/2010, 07:58
Παιδιά μια ερώτηση ακόμα...
Είμαι λίγο πριν την παραγγελιά για τσιμούχες και λάδι για τα καλάμια.
Ο Τασούλης έχει denicol και wp. Το λάδι που χρειάζομαι είναι 5αρι.
Ποιο από τα δύο; Μήπως να παραγγείλω Ohlins από την yamaha; Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω διπλάσια λεφτά ανά λίτρο...
Τι λέτε;;

KaTaNaS
31/05/2010, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω διπλάσια λεφτά ανά λίτρο...


ohlins βαλε, αξιζει και παρα αξιζει...

vas_m
31/05/2010, 10:04
Ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Με τις τσιμούχες τι να κάνω; Εγώ θέλω 46 58x9,5x10,5 διάσταση...
Αύριο θα πάρω τηλ. να τα παραγγείλω. Αν δεν τις έχουν να βάλω τις aftermarket του Τασούλη ή να ψάξω τις ohlins;

Μου είπαν από τη μοτοδυναμική ότι έχει ένα κωδικό στην μπότα και μόνο έτσι θα είμαστε σίγουροι για την σωστή διάσταση.