PDA

View Full Version : Πραγματικά χιλιόμετρα..



Νίκος..
18/05/2010, 15:32
Καλησπέρα σε όλους...:beer:

αυτές τις μέρες ψάχνω σε αγγελίες για μηχανάκι κι έχει προκύψει το εξής θέμα, κατά πόσο ένα μηχανάκι 10ετίας+ μπορεί να έχει κάτω από 50.000χλμ???:confused:
είναι όλα ευκαιρίες ρε παιδιά ή κάτι άλλο συμβαίνει? ποια η γνώμη σας γιατί θα τρελλάθω..

p@nos
18/05/2010, 15:35
πολυ πιθανο...πολυς κοσμος εχει την μοτο για την πλακα του και δε βαζει πολλα χλμ...

ενα εμπειρο ματι παντα ειναι σε θεση να σου πει αν τα χιλιομετρα στο κοντερ ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα...καλες αγορες...




ΥΓ:μιλαμε παντα για ιδιωτες, στα μαγαζια το θεμα αλλαζει

Νίκος..
18/05/2010, 15:42
Συμφωνώ στο ότι η γενικότερη κατάσταση της μηχανής συνήθως "προδίδει" αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά..
αλλά σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις (ιδιώτη+μαγαζί) το ίδιο σύμβαινει

Hiro
18/05/2010, 16:41
Εγώ πήρα μοτο του '91 με 28.000χλμ. (πραγματικά) Σε κάθε περίπτωση σημασία έχει η κατάσταση του μοτοσακού. Όλα γίνονται.:wave2:

chris_honda
18/05/2010, 17:37
Επειδή έχω τη δυνατότητα να οδηγώ κάποια την ημέρα για τις δουλειες, στο δικό μου γράφω λίγα χλμ. Αυτό στο γράφω γιατί θα βρείς μηχανές να μην συμβαδίζουν τα χλμ. σε σχέση με τα έτη. Υπάρχουν μηχανάκια με 50000 - 60000 χλ. αστέρια, και άλλα με 10000 μπρδλα. Βάλε λοιπόν στο πίσω μέρος του μυαλού σου το book service. ( O μερακλής θα το τειρεί στο μηχανάκι του) για να μην πώ πως ειναι υποχρεωμένος. Όλα λοιπον στο μεταχειρισμένο είναι ρευστά. Σιγουρα ένας καλός μηχ/κος θα σε βοηθήσει πολύ στην έρευση μιας καλά συντηρημένης μότο. :wave2: :wave2:

Tpap
18/05/2010, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
... καλλά...

Άν είσαι από Σαλλονίκη, θέλει άλλο ένα λάμδα.

Άν είσαι από οπουδήποτε αλλού, αφαίρεσε ένα λάμδα.


:wave2: :beer: :lol:

chris_honda
18/05/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Άν είσαι από Σαλλονίκη, θέλει άλλο ένα λάμδα.

Άν είσαι από οπουδήποτε αλλού, αφαίρεσε ένα λάμδα.


:wave2: :beer: :lol:


Από Καλαμάτα, το έφτιαξα λλλοιπόν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: