PDA

View Full Version : κλοπη εξατμισεων Remus



Ariarf
19/05/2010, 06:32
Καταρχας να πω ενα καλησπερα σε ολους καθως ειναι το πρωτο μου post στο forum! Δυστυχως το πρωτο μου post συνοδευεται απο ενα κακο μαντατο καθως τη δευτερα μου εκλεψαν τις εξατμισεις απο τη μηχανη (tdm900). ειμαι φοιτητης και μενω μαζι με την κοπελα μου στην Καλλιθεα, τη μηχανη την εβαζα σε πυλωτη, ειχα συναγερμοβκαι ειχα πονταρει τις βιδες στις Remus. ειχα μια δουλιτσα των 700 ? απο την οποια απολυθηκα στις 2 μαιου λογω νεων μετρων και περικοπων. τα λεφτα μπορει να μην ηταν πολλα αλλα με κοπους και θυσιες μαζευα λιγο λιγο τα χρηματα που χρειαζοντουσαν για να τις αγορασω. μετα απο 4 μηνες καταφερα να μαζεψω 1200 ? και πηγα και τις εβαλα! οταν με απολυσανε στεναχωρηθηκα αρκετα (σας ειπα ειμαι και φοιτητης και ζοριζομαι λιγο) αλλα οπως ειπα και στην κοπελα μου, δε βαριεσαι τουλαχιστον θα κανουμε καμια βολτουλα με τη μηχανη τωρα που καλοκαιριαζει και θα ξεχνιομαστε...λογαριαζα ομως χωρις τον ξενοδοχο καθως 10 μερες αφου εχασα τη δουλεια μου και ενω κοιμομουν στο σπιτι καποιοι αποφασισαν οτι δεν ειναι ιερος ο κοπος και η κουραση μου ολο αυτο τον καιρο και ηρθαν και μου εφαγαν τις εξατμισεις! να ναι καλα τα παιδια για το ωραιο δωρακι το οποιο ηρθε καπακια μαζι με τη σφαλιαρα που εφαγα απο τον ΟΑΕΔ οπου μου ειπαν οτι δεν μπορω να μπω στο ταμειο ανεργιας για 20 ενσημα που επρεπε να εχω ακομα (ελεος).
αν καποιος ξερει καποιον που μπορει να εχει καποια πληροφορια θα το εκτιμουσα καθως εχω να κοιμηθω 2 μερες απο τη στεναχωρια μου :( ειδα και ενα παρομοιο thread απο ενα αλλο παλικαρι αλλα ηταν πριν 4 χρονια και δεν νομιζω να τον βρω. ηηρθε και η σημανση και πηρε αποτυπωματα γιατι ειχαν αφησει καποια παξιμαδια και ροδελες και περιμενω να μου πουν κι αυτοι τι θα βρουν :(

TROOPER
19/05/2010, 06:35
επειδη θυμιζει πραματα που δε μου αρεσουν καθολου...προσεχε μην επιστρεψουν για ολη τη μηχανη!!!

Ariarf
19/05/2010, 06:38
εχω ξενερωσει τοσο πολυ που σκεφτομαι να την πουλησω και να αρχισω παλι τα λεωφορεια και τα μετρο..δεν υπαρχει πλεον κανενας σεβασμος ρε γμτ!

mixalhsCr
19/05/2010, 06:45
Δεν εισαι μονος σου ......
Σιγουρα πολλα ατομα απο εδω μεσα εχουν χασει εξατμισεις....και ειμαι και εγω ενας απο αυτους.
Να παρακαλας που δεν σου πηραν την μηχανη ολοκληρη.
Η μονη λυση ειναι να κανεις ηλεκτροκολληση εκει που κομπωνει η εξταμιση και το σημαντικοτερο ολων να βρεις μια κλειστη θεση σταθμευσης.

Εγω την ειχα φορεσει την εξατμιση μολις 3 μερες ,δεν ειχα προλαβει ουτε μια βολτα εξω να της κανω.

Α.και καλως ηρθες...

lspiros
19/05/2010, 06:58
να τους κοπουν τα χερια απο τη ριζα,απο το θεο να το βρουν τα καθικια:evil:

dukeandthecity
19/05/2010, 07:50
βαλε τις μανίσιες, παρε το κορίτσι σου και τραβάτε καμμια βόλτα να περάσετε καλά και βρες και μια καλη θεση σταθμευσης για το μηχανακι σου.

Για οτι διορθωνεται με λεφτά μην πολυστεναχωριέσε. :beer: